De Zesdaagsche te schagew BOERDERIJ Grooten Pri/s van 350 gulden. „EIK EN LINDEN", Lindegracht 10-16, Alkmaar Vanaf Vrijdag 19 October tot en wordt in Schagen een Winkelverkoopweek gehouden Voorloopige aankondiging. te Schagen, Dans club Kaples VARIA. Uit Het nieuwe N.V.V.-terrein. Van de goedkoopste tot de duurste soorten. Onze groote monsterza len zijn vrij te bezoeken tusschen 9—12 en 1# bX uur, Zaterdags van 91 en 2K5 uur. bezit de grootste collectie in Meubelen. Onze clien tèle krijgen wij uit geheel Nederland en het aantal uit Amsterdam is zeer groot. Een bewijs, dat onze prijzen billijk zijn en de keuze onovertrefbaar. Be halve de 33^ prijsverschil, geniet U thans nog 5 korting voor directe betaling. In alle winkels, kenbaar aan het raambiljet „ZESDAAGSCHE" ontvangt men voor Iedere bestede 50 cent een letter van het woord „ZESDAAGSCHE" cadeau. Diegene die alle benoodigde letters heeft, plakt deze op een stuk papier en levert dit woord „Zesdaagsche" in bij de rirma Trapman A Co., Laan en ontvangt daarvoor een genummerde bon. lederen avond, of om de twee dagen, te beginnen Zaterdagavond 20 October worden voor die inzenders een aantal schitterende prijzen Slaapkamermeubelen, Rijwielen, Dressoirs, Kunst- voorwerpen etc. beschikbaar gesteld. Bovendien ontvangen de le, 50e, 100e, 200e inzenders van het woord „ZESDAAGSCHE" lraaie cadeau. Aan bet slot van de Zesdaagsche dingen alle inzenders van het woord „ZES DAAGSCHE" mee om den De prijzen worden eerstdaags geëtaleerd ln het perceel Laagzijde, nn Singer- wlnkel. Op 8 en 15 Nov. 1934, des voormiddags 12 uur, zal ten ver zoeke van de Fam. STAMMES te Schoort, in het Café van den heer C. BOON T| ES, aan de Markt publiek worden verkocht: de haar in eigendom toebehoorende nabij Chrisjeswerf te Schagen, groot 11.92.55 H.A. H. DE BOER, Notaris. Barsingerhorn. Vrijdagsavonds in Café „Fortuin". Voor leerlingen van half zeven tot half negen en verder voor hen, die reeds kunnen dansen (ook gehuwden) een gezellige avond. Aangifte bij den heer A. de Graaf en bij joh. van Stipriaan. aangeboden. Br. aan Blombergen te Bergen TE HUUR OF TE KOOP: Een van ouds bekende, Brood- en Koekbakkerij Brieven aan' het Bureau van dit Blad onder letter N.R. EEN VEROORDEELDE DOOR *N MAAGD GERED. Meer dan eens wordt in de ge schiedenis gewag gemaakt van veroordeelden, dio op het punt van uit het leven te scheiden, ge red werden, wijl een maagd ver klaarde den misdadiger te willen huwen. Een merkwaardig voorbeeld hiervan viel op 28 Juni 1598 te Utrecht voor, waar een knap, schoon, sterk jongeling, buiten de Waardpoort wonende, om zijne ve le des doods schuldige misdaden zou gehangen worden. Wel wensch- ten de bewoners van zijn buurt zijn leven gespaard te zien, wel wendden zij daartoe alle pogingen aan, doch alles was vruchteloos, 't recht moest zijn beloop hebben. Daar staat op het Vreeburg al les tot de strafoefening gereed, de voorbereidende werkzaamheden van beul en zijne rakkers zijn af- geloopen, de ladder rust reeds te gen de galg, de doodszang wordt gezongen en de strop gaat den hals van den gebonden patiënt om klemmen. Maar op eens verandert het treurspel in een blij-eindspel door de verschijning van een jon ge schoone maagd van een jaar of achttien, wier haren als van een bruid met een bloemkrans getooid zijn. Zij verklaart hem, die zoo even op het punt stond met de galg te huwen, tot haar echtge noot te willen aannemen. Onder zekere voorwaarden, en na ver scheidene lessen en vermaningen en het zingen van een psalm, wordt het huwelijk dan ook werkelijk voltrokken in tegenwoordigheid van den plaatsvervanger van den kommandant, onder wien de deug niet gediend had, door dcnzelfden geestelijke, dio hem tot den dood voorbereid had, terwijl de gebeden van de verzamelde toeschouwers zich met dat van den geestelijke vcreenigen. Tot besluit klappen de beuls knechten in de handen, zeker in de hoop van op de bruiloft te mogen komen. ANECDOTEN OVER FRANSCHE POLITICI. Er werd over Briand gesproken en iemand zei: „Ik ontmoette hem op oen morgen in het Bosch. Weet je wat hij deed? Hij zocht de vo gelstrikken op, welk misbruik des tijds nog heel veel voorkwam, en bevrijdde voorzichtig en veront waardigd den gevangen vogel. Dat is toch wel een der treffendste ka raktertrekken van Briand." Clémenceau knikte: „Zeker. Hij bevrijdde den armen vogel, maar nimmer heeft hij ook maar één der knippen onbruikbaar gemaakt." Bij een déjeuner hem door de buitenlandsche Pers aangeboden, verviel Barthou plotseling in een diep stilzwijgen. Hij staarde minu tenlang voor zich heen en nam geen nota meer van wat er om hem heen gebeurde. „Wilt u een redevoering houden, Barthou?" Barthou glimlachte: „U ziet toch wel, dat dat niet het geval is, daar ik nadenk." Briand reed met ecnigc vrienden naar zijn landgoed. Onderweg werd de landweg door een groote kudde schapen versperd. „Ziet toch eens," riep Briand, „wat 'n pracht van een meerder heid." de OMGEVING NIEUWE NIEDO RP We zijn eens een kijkje gaa^i nemen op het thans geheel in orde zijnde N.V.V. speelterrein. Tijdens ons bezoek was men bezig de laatste hand te leggen aan een groot werk. De heeren Faus en Sepers waren nl. bezig met waterpas en meter de diverse onderschei- dingslijnen op uiterst secure wijze aan tê leggen. Eerst werd alles nauwkeurig afgemeten, waarna het gras met carbolineum werd bestreken voor het weg branden, alzoo duidelijke lijnen verkrijgende. Verder was L. Borst met een grasmachine in de weer voor het zeer kort maken van het speelterrein, zoodat dat wel in orde komt. De afmetingen van het terrein zijn nog wel niet geheel maximum, maar toch mogen de afmetingen er zijn, een breedte van bijna 60 M., en een lente van ruim 100 M., waarborgen toch een voldoende ruimte voor 22 voetballers om naar harte lust hun beste spel te spelen. Hoofdconsul Bouljon heeft het terrein goedgekeurd, zonder ook maar een enkele op- of aanmerking te hebben gemaakt. De heer Bouljon maakte ons trots door te zeggen, dat als het gras werd kort gehouden, we hier in N. Niedorp spoedig één der mooiste terreinen uit de omgeving zouden hebben De kleedlokalen zijn ook danig ten goede gewijzigd, onder meer zijn daar aangebracht vaste waschbakken en koude douche en in ieder lo kaal een masseertafel. Door den K.N.V.B. is aan de N.V.V. dispensatie verleend tot het bespelen van dit terrein tot 1 Juli 1935, waarop het terrein geheel en al de Juiste afmetingen moet hebben. Er moet nl. nog oenige meters in do breedte bij komen. Hiervoor is de tuin gebruikt door „Opa" van der Kommer, aange kocht, zoodat dit punt van hoofdbreken, want dat heeft do terreinverandering veel met zich gebracht, ook opgelost Is. N.V.V. gaat dit seizoen voor het eerst met haar eerste elftal haar geluk beproeven in den grooten K.N.V.B. Dat dit eerste seizoen zwaar zal zijn, daar van zijn alle N.V.V.'ers zich volkomen bewust. Het tweede elftal en het Adsp.-elftal beschikken over tamelijk goede krachten (hoewel de start van belde elftallen niet bijzonder rooskleurig was). We vertrouwen echter dat herstel spoedig zal intreden. HulsvToawenvereeniglng. Alhier bestaan plannen tot het oprichten van een vereeeniging voor Huisvrouwen. Het doel is niet alleen gezellige, maar ook leerzame avonden te hou den. Hiervoor heeft het Gemeentebestuur de toezeg ging gedaan, om de naaischool te mogen gebruiken. Naar men ons mededeelde, zal de vergadering tot oprichting in genoemd lokaal worden gehouden, op Dinsdagavond a.s. Naar wij veronderstellen, zullen velen van hun belangstelling doen blijken, door deze eerste vergadering te bezoeken. Burgerlijke Stand over de maand Sept. Geboren: Maria Martha, dochter van Johannes Dol en Catharma Bleeker; Willy, dochter van Willem Christiaan Speets en Agatha Joman, won .te Ber gen. Ondertrouwd en getrouwd: Hendrik Dirk Kiel, oud 25 jaren, wonende te Alkmaar en Jennechien Schuurman, oud 25 jaren, alhier. Gescheiden van echt: Cornelis Brouwer en Aaltje Visser beiden alhier. Levenloos aangegeven dochter van Johannes Lu- bertus van Herwerden en Alida de Jong. Overleden: Jan Berkhout, oud 77 jaren, echtge noot van Johanna Petronella van 't Klooster. W E R I N O E N Door voldoende deelname zal ook dit jaar de avond-vakteekenschool weer doorgaan. De eerste les sen beginnen 8 October. Te Hippolytushoef zullen onderwijs geven de heeren Jofriet, hoofd der school te Den Oever en Klein, architect te Slootdorp. Te Den Oever geven onderwijs de heeren Kuiper en Poel, resp. onderwijzer te Den Oever en gem.- opzichter alhier. Naar aanleiding der kwestie op de vergadering van de voetbalvereeniging Succes of blanco-stemmen van onwaarde zijn of dat zij meetellen, zegt Art 44 van het H.H. Reglement N.H.V.B.: Van onwaarde zijn stemmen, welke door den be trokken voorzitter, of indien er een stembureau is ingesteld, door dit stembureau geacht wordt niet voldoende duidelijk de bedoeling weergeven. Voorts zijn in elk geval van onwaarde blanco stem men en ondertcekendc stembriefjes. Stemmen welke van onwaarde zijn, worden geacht niet te zijn uitge bracht. liet verlichtingsbesluit van het Succes-ter rein is dus met meerderheid van stemmen aange nomen. Raceclub „Wieringen." Bovengenoemde vereeniging vergaderdo Vrijdag avond 8 uur. Voorzitter de heer J. J. Bosker, opende de vergadering. Voorzitter zegt dat deze vergadering in 't bijzonder is belegd tot vaststelling der statuten en bespreking over de wielerbaan. Daarna volgt voorlezing der notulen, welke wor den goedgekeurd. De ijverige secretaris heeft zich in verbinding ge steld met enkele zustervereenigingen en aan de hand daarvan de statuten ontworpen, welke na voor lezing worden goedgekeurd. Op de statuten zal de Kon. goedkeuring worden gevraagd. De heer Bosker zegt dat er aandeelen voor de rij- wielbaan zijn van f 60. Voorzitter heeft er reeds eenige aannemers over gepolst en is tot de slotsom gekomen, dat de baan ongeveer op f 1000 zou ko men te staan. Het zal dan een ruwe baan worden, zand door de teer heen gewerkt. Verschillende aan deelen zijn reeds verkocht, doch de aandeelhouders wenschen dan dat de baan geheel los van de ver- eeniging komt te staan, zoodat men er dan geen onderhoud aan heeft, doch er ook geen voordeel mee behalen kan. De leden moeten b.v. ieder een gulden meer stor ten om tot aankoop van een aandeel over te kunnen gaan. Wordt aangenomen. Medegedeeld wordt dat bijna alle aandeelen zijn verkocht. Er zijn 18 aandeelhouders. De vereeniging heeft 2 stemmen in de N.V. der baan, terwijl de baan spoe dig zal worden geopend. Na eenige stemmingen worden gekozen de heeren J. Doesburg en J. Smid om zitting te nemen in de N.V. Wielerbaan. De heer Duijnker vraagt wat. of er met de baten der aandeelen gedaan zal worden. Voorzitter antwoordt, dat deze in de kas zullen vloeien. De heer Ruijs vraagt of de racers bij een volgende rit elkaar een beetje meer verdragen willen, daar dit den laatsten keer wel iets te wenschen overliet en vooral de regels van den weg in acht te nemen. De heer Lont spreekt over truien. Voorzitter antwoordt, dat het bestuur prijsopgave zal vragen. Naar de drukkosten van de statuten zal de voor zitter informeeren. De Voorzitter deelt mede, dat op de eerstvolgende vergadering een collecte zal gehouden worden voor Van Dijke, die hij de vorige rit averij aan zijn klee- ren heeft opgeloopen. Vervolgens wordt over eventueel verzekeren ge sproken. De Voorzitter leest vervolgens de route voor, welke a.s. Zondag gevolgd zal worden als trainingsrit. Verscheidene gaven zich reeds voor dezen rit op, zoodat het Zondag hier weer spannend zal worden. De heeren Noorden en Bosker zullen als afgevaar digden de banen te Tilburg bezoeken. Niets meer aan de orde zijnde, sluit do voorzitter te half elf de vergadering. BARSINGERHORN Vrijdagavond hield de vereeniging D.O.G. een le denvergadering ten huize van den heer A. de Graaf. Aanwezig 12 leden. Voorzitter opent de vergadering met welkom en memoreert hetgeen in het afgeloopen jaar is gepas seerd. Spreker houdt vervolgens een causerie over „Het wezen der Infectieziekte", Op duidelijke en on derhoudende wijze behandelt spreker het onderwerp en oogst een dankbaar applaus. De notulen van de vorige vergadering worden na lezing onveranderd goedgekeurd. In do plaats van den heer D. v. d. Oord werd tot bestuurslid benoemd de heer J. A. Schenk, die zich de benoeming laat welgevallen. De boeken en bescheiden van den penningmeester worden hierna door do heeren v. d. Kuijt en W. v. d. Oord nagezien, en in orde bevonden. De rekening sloot met een batig saldo van f122.—. Uit het verslag van den bibliothecaris stipten wij aan, dat het aantal uitgegven boeken 661 had bedra- gon, tegen 695 in het vorige jaar. Er viel over het ge heel een kleine achteruitgang te bespeuren, hetgeen de vergadering betreurde. Er waren in het afgeloopen seizoen 25 nieuwe boeken bijgekomen en ook in het nieuwe jaar zullen weer eenige boekwerken worden aangeschaft. Voorzitter brengt nu ter sprake de a.s wintcrcam- pagne. Besloten wordt de Kon. Letterk. ver. J. J. Cre- mer uit Haarlem te verzoeken een uitvoering te ge ven met „Robbedoes", zoo mogelijk op 3 November a.s. Indo maand December zal een avond met eigen krachten worden georganiseerd, terwijl dan verder nog een avond zal worden gevuld door een spreker, declamator of iemand, die een meer wetenschappelijk onderwerp behandelt.. Bij de rondvraag vestigt de voorzitter do aandacht op de door het Witte Kruis te houden fancy fair. Voorzitter vraagt tenslotte de meening van de ver gadering over de oprichting van een vereeniging, welke zich ten doel stelt het organiseeren van kin- der- en volksspelen op 31 Aug. Spr. meent dat de kinderspelen welke op 31 Aug. j.1. werden gehouden, ondanks het minder gunstigo weer als geslaagd kondon worden beschouwd. De heer Schenk bepleit de wenschelijkheld om overleg te plegen met de Harddraverijvereeniging, die weliswaar de laatste jaren niet veel van zich liet hooren, doch niettemin nog bestaat. Spr. meent dat het gewenscht zou zijn dat deze vereeniging dan werd ontbonden. Overleg zal worden gepleegd. De vergadering be sluit, dat de vereen. D.OG. na gehouden samensprc- king met de Hard draverij ver. het initiatief tot oprich ting van een vereeniging als door voorzitter bedoeld te nemen. Onder dankzegging volgt hierna sluiting. In de gehouden ledenvergadering van do rijver- eeniging „Bucephalus" werd tot voorzitter benoemd Mr. J. A. E. Buiskool te Schagen, zulks in de plaats van den heer K. Breebaart Dz., die als eer-voorzit ter den laatsten tijd het voorzitterschap had waar genomen, doch nu, wegens aanstaand vertrek, daarvoor bedankte. OUDE NIEDORP 'T VELD. Boerenleenbank, Gedurende de maand September werd in de Spaar bank gebracht f 11.869.69 en teruggevraagd f 2924.32. Op de voorschotten afgelost f 4285.12, en aan voor schotten verstrekt f 795. In loopende rekening ont vangen 1 3780.33 en betaald I 13710.17.

Schager Courant | 1934 | | pagina 3