Plaatselijk Nieuws. Poging tot inbraak. De Competitiewedstrijden. chten uit Sportberi 'en Helder. DTS". I—Andijk 1. 3-5. In memoriam Deken Guilonard. K.F.C. HERSTELT ZICH. ALCMARIA WEERT ZICH GOED. K.N.V.B.-Overzicht van 7 October. Onder de wedstrijdresultaten van dezen mistigen onaangenamen Zondag zijn er weer vele die be schouwing waard zijn. AFDEEUNG L V.U.C., dat zich reeds vorige week onderscheidde tegen Overmaas wist Ajax nu tot een gelijk spel te bedwingen, hetgeen Ajax op haar derde verliespunt kwain te staan. Feijenoord liep mede daardoor uit. Mot 4—2 klopten Van Heel c.s. R.C.H.. V.S.V., weer in hot rechte spoor, sloeg nu H. F C. met 51. D.H.C., dat nota bene verleden week V.S.V. klopte, verloor nu met 63 vanOvermaas. Voetbal is en blijft raadselachtig. Do leiders slaan er aldus voor: Feijenoord 4 4 0 0 14-4 8 V.S.V. 4 3 0 1 17-12 0 Ajax 4 2 11 10-4 5 AFDEEUNG IL K.F.C. heeft zich keurig hersteld, door Sparta een 20 nederlaag toe te brengen. Ook Z.F.C. hield zich goed. Zij won in Amsterdam van DAV.S. (0—1). Fxcclsior won met 1—0 van Stormvogels en bleef daardoor in de bovenste regionen. TI.D.V.S. blijft het heel goed doen. Met 10 klopte zij II.B.S. Haarlem won met niet minder dan 4—0 van D.F.C., dat onge slagen aan het hoofd ging. Hermes D.V.S. 4 2 2 0 5—1 0 D.F.C. 4 3 0 1 7—6 0 Excelsior 4 3 0 1 7—6 6 AFDEEUNG Hl. Go Ahead gnat stevig aan het hoofd. Mot 50 sloeg zij Tubantia. Ten overvloede liet P.E.C. het er bij zitten tegen Heracles (20), dat zich daardoor heeft opgewerkt tot goede tweede. Zou het weer een race tusschen Go Ahead en Heracles worden? Z.A.S. speelde tegen Vitesse gelijk (11). Ensche de klopte Wageningen (2—0) en de Boys deden het zelfde met A.G.O.V.V. (4—1). Go Ahead 4 4 0 0 13-0 8 P.E.C. 4 3 0 1 7—2 6 Heracles 4 3 0 1 10—5 6 AFDEELINO IV. De titanenkamp tusschen P.S.V. en N.A.C. eindig de in een gelijk spel (22). B.V.V. werpt zich op als nummer drie in den strijd. Zij sloeg Eindhoven (4—0) I.onga deed Willem II in het zand hijten (2—0), ter wijl Juliana in de half-plaatselijke kamp tegen Bleijerheide een 21 overwinning wist to behalen. M.V.V. tenslotte verraste vriend on vijand door een 41 zege op N.O.A.D. De stand der leiders is: N.A.C. 4 3 10 12—8 7 PS.V. 4 2 2 0 9-5 6 B.V.V. 4 3 0 1 10-4 6 AFDEELINO V. Velocitas nam de leiding door een 71 zege op H.S.C. G.V.A.V. won ook, n.1. van Veendam (3—2) Be Quick kon het niet zoover brengen. Met 22 wist Frisia dezen „historischen" strijd in een gelijk spel to doen eindigen. Sneek won eindelijk eens. Met 3—2 werd Friesland 't slachtoffer. De stand is: Velocitas 4 3 10 19—4 7 G.V.A.V. 4 3 10 16—5 7 Be Quick 4 2 2 0 13—5 6 Een slechte^ wedstrijd. Andijk de sterkere. D.T.S. 1 had Andijk 1 op bezoek. Tengevolge van de druiligc motregen leek ons hot veld geen plezie rig terrein toe orn te spelen, wat in den wedstrijd ook tot uiting kwam. Andijk wint do toss en verkiest tegen wind te spe len, hoewel het weinig uitmaakt; er is hoegenaamd geen wind. In den beginne is D.T.S. in de meerder heid. Eenige aanvallen op het A.-doel worden on dernomen, maar do keeper staat aldoor precies op de plaats waar de bal komt, zoodat geen punten worden gemaakt. D. zakt wat af, zoodat A. eenige malen het D.T.S.-doel in gevaar brengt. Een hooge hooghal uit een schermutseling in de nabijheid van het D.T.S.-doel werd door keeper Kroon wegge- stompt, wnnrna nog een mooie kans door Andijk wordt verknoeid. Daarna gaat het spel weer over en weer. Door een ver schot van den hack C. Langen- dijk na een uitgooi, krijgt D.T.S. een mooie kans. 11. Kuiper en J. Carnns hebben den hal geheel voor zich alleen. De keeper wist deze aanval echter on schadelijk te maken. Na eenigen tijd spelen komt het Andijk-doel weer in gevaar. Nadat do keeper dit gevaar op verdienstelijke wijze had afgewend werd de hal naar den linksbuiten van D.T.S., Kooijman gespeeld. Deze geeft een mooio hooge voorzet, welke door K. v. Meurs ingekopt wordt (1—0). Hierna komt D.T.S. er weer wat heter in, tengevolge waar van de Andijkers eenige moeilijke momenten door maken, zonder ernstige gevolgen. Do Andijkers sturen het evenwel op den gelijkmaker aan. Ten koste van een corner wordt hot D.T.S. doel een doorboring gespaard. Aan bet spel valt het to bemerken, dat de spelers last hebben van do irlnd- lieid van het terrein. Er wordt nogal eens gegleden. Aan belde zijden worden hierna eenige kansen ver knoeid. Totdat na ongeveer 40 minuten spelens bij een vrij ongevaarlijk schijnendcn aanval, Andijk heel noties den gelijkmaker scoorde. 1—1. Met dezen stand komt de rust. Deze cijfers geven wel de verhouding weer. Beide partijen wegen wel togen elkaar op, al kan niet gezegd worden, dat bei de partijen „goed" spel te zien geven. Het gaat trek kend. De gladheid van het terrein zal hieraan wel schuld hebben. Na de rust kwam al spoedig een aanval van D.T.S., welke het Andijk heiligdom in gevaar bracht. H. Kuiper had den bal vlak voor het doel, doch juist op het critieke moment wierp zich een van do A. spe lers voor hem, zoodat de bal naast het doel belandde. Direct daarop verplaatst het spel zich op do D. helft €n wist Andijk een doelpunt to scoren, waartegen de D.T.S. achterhoede protesteerde, doch volgens den scheidsrechter had geen overtreding plaats gehad. D.T.S. zet, zoo goed en zoo kwaad dit mogelijk is, zeilen bij den mast. Een paar aanvallen blijven zon der succes. Het spel beweegt zich wel voor het An dijk-doel, doch punten blijven uit. Plotseling breekt Andijk door en heeft keeepr Kroon het nakijken, (13). Do D.T.S.-voorhocde is hierna even ongeluk kig met eenige ballen voor het Andijk-doel. De gas ten breken nog eens door, P. Schrieken miste en de bal belandde voor de vierde maal over den doellijn ft4). Even later, uit een schermutseling voor bet D.-doel werd het vijfde doelpunt gescoord. De ach terhoede was niet erg safe. vandaag. Direct na het hervatten van het spel, er is nog pl.m. een kwartier te spelen, wordt II. Kuiper zoodanig geraakt, dat hij het veld afgedragen moet worden. Het blijkt, dat een der A.-spelcrs hem met de knie in den buik heeft geraakt. Dr. De Wit constateerde echter, dat niets gebroken was. Na eenig oponthoud wordt door den scheidsrech ter een vrije schop toegekend. Met 10 man sepelde D.T.S. verder .Spoedig na het ongeval van H. Kui per kreeg rechtsbuiten Kooijman een mooie voorzet en schiet schitterend in (2—5). D.T.S. probeert uit alle macht den achterstand in te halen, soms wordt minder fair gespeeld, aan bei de zijden. Even voor het eind wist Kooijman het derden tcgenpunt te scoren (3—5), waarmee het einde kwam. Een paar minuten voor het einde liep con der Andijkers naar den grensrechter, nam diens vlaggetje over, terwijl de grensrechter voor hem Inviel. Dit maakt wel een vreemden indruk. Het scheen echter gemotiveerd te zijn. daar de scheidsrechter geen aanmerkingen maakte. Dc scheidsrechter, Hakhof, van Hoorn, had z'n dag niet, kwam het ons voor. Na het ongeval met II. Kuiper leidde hij goed, doch voordien liet het wel wat te wenschcn over. Hij liet de touwtjes wel wat te ver vieren. Hoeveel dit den uitslag beïnvloed heeft, weten we niet. De D.T.S.-ers hebben een ver diende nederlaag geleden, daar gaat niets van af. Zo konden het niet tegen do Andijkers bolwerken. Succes «Nieuwe Niedorp 2«3. Schutter Fans wint den wedstrijd. (Van onzen Sportredacteur). Op een veld, dat bedriegelijk glad was door het druilerige weer, heeft Nieuwe Niedorp Zondag haar entréo gemaakt in den Koninklijken hond. We zagen met belangstelling de prestaties der zwarthemden tegemoet. Na een prachtig seizoen, bekroond door een kampioenschap, hebben ze gesuk keld in de z.g. kampioenscompetitie en hoe men keek on informeerde, nergens kon men uit oefenwed strijden den vorm van N. N. afleiden, wantze hebben geruimen tijd niet gespeeld. En nu, opeens, zien we hen winnen van Succes op Wieringcn. Het moge oen schoone, ja welhaast koninklijke inzet zijn, die zelfvertrouwen kan schenken, een feit is, dat de spelhoogte deze zege niet heeft gebracht. De gladheid van het terrein was natuurlijk daar voor een rem, die ook Succes belemmerde in de uitvoering van haar spel. Op de weegschaal. Maar als we nu. na de match, de diverse krachten gaan wegen, dan moeten we zeggen dat Succes en meer speciaal haar middenlinie, beter voetbalde en beter plaatste. Dit gaf een overwicht, dat zich niet onbetuigd liet in het spel-aanzicn, want Suceces is driekwart in den aanval geweest. En wanneer die spolsupprematie, o.i. gedragen door een beste hnlflinie, geen overwicht meebracht, was daar de felle agitatie van N. Niedorp oorzaak van. De N. Niedorpers hebben niet stilgezeten en zich heftig te weer gesteld, al deed het feit, dat ze geruimen tijd niet gespeeld hebben, zich geducht voelen aan het uithoudingsvermogen. Dit was in de tweede helft blijkbaar duchtig in gekrompen, want Succes heeft een druk op het N.N.- doel utigeoefend. die het beste voor de Wieringers deed hopen. De stand wns toen gelijk en een keu rige, onverwachte N.N.-uitva! bracht den stand op 3—2 in het nadeel voor Wieringen. Dit heeft Succes den das omgedaan. Haar voor hoede kon onmogelijk het net vinden en N.N., ge ïnspireerd door het onverwachte succes, putto de laatste kracht om den stand te handhaven. Dit is haar gelukt ook. Mocht Succes dan al sterker geweest zijn in het veld, het kardinale verschil in de elftallen school in Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur is in de Maria- Sticliting te Haarlem overleden, onze plaatsgenoot de HoogEerw. Heer August Augustlnus Aloysius Philcmina Maria Guilonard, sinds half Mei 1924 De ken en Pastoor van Schagcn. Dit verscheiden kwam niet geheel onverwachts. Sinds vorig jaar gevoelde de thans overledene zich onwel. Doch weinig acht gevende aan de ernstige, doch voorloopig latent blijvende ziekte, meende hij de hiervan openbarende kenmerken spoedig te zullen overwinnen. Edoch, in het voorjaar trad de suiker ziekte in ernstiger mate op, waurdoor hij 'n medisch consult noodzakelijk achtte. Dit mocht evenwel wei nig meer haten. Om echter meer rust te zoeken en om zich vun specialistische hulp te verzekeren, begaf do HoogEerw. lieer Deken zich in verpleging naar de Mariu-Stichting te Haarlem. Maar noch de verkregen rust, noch de medische bijstand van den hem be- handelenden arts vermochten er in slagen zijn vurig verlangen te verwezenlijken, om weer hersteld in ziju parochie torug te keeren. Na do gewone „ups and dows", die zich bij alle ziekten voordoen, trad de laatste week een zoodanige verzwakking in, welke bovendien gepaard ging met hooge koortsen, dat men het raadzaam vond den hoogen lijder de laatste II. Sacramenten toe te die nen. De ZeerEerw. lieer H. C. J. Sondaal, pastoor van de 11. Jozeph-parochie, waaronder de Maria- Stichting ressorteert, heeft deze plechtigheid jl. Dins- dagmidadg te ongeveer half één verricht. Daarna was do patiënt bijna geregeld buiten ken nis. Reeds Vrijdagmiddag deden er zien teekenen voor, die er op wezen, dat 't einde spoedig verwacht kon worden. Met onderbreking van eenige momen ten was hij voortdurend in een toestand van bewus teloosheid, die voort bleef duren, enkele minuteu vóór zijn sterven. Toen verarecg hij zijn bewustzijn terug, om daarna kalm en in volle overgeving te ontslapen. De overledene werd 20 November 1868 uit eenvou dige ouders te Delft geboren. Na de klassen der la- gero school doorloope» te hebben en roeping tot het II. Priesterschap gevoelende, begon hij zijn theologi sche studiën a.h. Klem Seminarie llazeveld, destijds te Voorhout, om dio te vervolgen aan het Groot-Se minarie te Warmond. Na beëindiging dezer studiën ontving hij uit de handen van de Bisschop Mgr. Bottemanne de H. Priesterwijding op 15 Augustus 1S95. Den 13en September lneropvolgende benoemde du Bisschop hem tot Kapelaan to Purmerend, ver volgons 17 Januari 1896 te Schoonhoven en den 5en Mei 1897 te Hoorn, alwaar hij ruim 3 jaren werk zaam was met oen onderbreking van eenige weken, die hij óok in Schagen doorbracht, om te assisteeren tijdens de ziekte van den toenmaligen Deken A. F. de voorhoedes. Die van N.N. met een Faus en een Sepcrs was Zondag bijzonder bewegelijk en de schutter Faus heeft drie prachtige goals gemankt uit posities, waarbij het alleen op den schutter aankwam en men van opgelegde kansen niet kon spreken. Succes heeft veel meer keansen gehad, maar op dikwijls onbegrijpelijke wijze gingen die naast of over. Mooie doelpunten. Nadat Albert de score voor Succes had geopend met een keurig schot in den hoek, maakte Faus gelijk 1—1). Weer neemt Succes de leiding. Mantulet zet voor cn Kuiper scoort met een zclzame schuiver (21). Even voor ust is het wederom Faus, die met een verrassend schot van 20 meter den stand gelijk maakt. In de tweede helft heeft Succes voor den wind en is bijna steeds in den aanval. Tot goals komt het echter niet. En als dan tien minuten voor het einde Deugd van N.N. snel. razend snel opbrengt en schitterend voorzet, kanjert Faus enorm hard in. Posthumus weet den bal te houden, maar het leer spring ttoch terug on Faus, die aanstormt, scoort ten derde male (32) Hierna was het pleit beslecht en ook gebleken dat een,schutter meer waard kan zijn dan een veld- meerderheid van driekwart wedstrijd. Scheidsrechter D. Smit had geen beste dag. Er was weinig publiek. De elftallen waren: Posthumus; Schotting. Koorn; H. Lont, Rijkers, J. Lont, Blaauboer; Kuiper, Schmitt, Mantulet, C. Lont. N. Niedorp: Blokker; v. Herwerden, Rcijne; Kla ver, Grootes, Barten; Deugd, de Weert, Sepcrs, Faus, Kaaij. Helder en Alkm. Boys deelen na span- nenden strijd de puntjes. H.R.C. stelt teleur, door gelijk spel tegen K.V.V. Helder heeft zijn nieuwe terrein officieus ingewijd met een thuiswedstrijd tegen Alkmaarsche Boys. Over 14 dagen volgt de officieele opening. Het was dadelijk te zien, dat er een beter terrein werd ge speeld. Zoowel de Boys, als Helder, in iets mindere mate dan, gaven uitstekend spel te zien. De Alk- maarders verrasten bet publiek, dat in groote getale was opgekomen, door een keurig samenspel en het is ook grootendcels aan Evers en keeper Muller te danken geweest, dat het geen nederlaag voor de wit- hemden is geworden. Prachtig combincerend ging hun voorhoede er telkens vandoor, terwijl de midden linie vooral aanvallend keurig werk verrichtte, v. d. Hilst, de eminente spil der Boys stak met kop en schouders boven allen uit. Met dit elftal kunnen de Boys met een gerust geweten de verdere competitie wedstrijden ingaan en dan behoeft ze voor geen club op zij te gaan. De withemden bleven qua combinatie verro ten achter bij hun rood wit geblokte tegenstan ders. Maar dit gebrek vergoedde ze door een groot enthousiasme en het is dan ook hieraan te danken geweest, dat de 3—1 achterstand nog opgehaald kon worden. Uitblinkers waren wel Muller en Evers, die een massa werk verzet hebben. De halflinic was niet zoo als gewoonlijk. Na rust, toen B. de Boer met zijn broer verwisselde, ging het weer beter. De voorhoede der witjakken kan ons in zijn huidige opstelling niet bekoren. Eerst 10 min. voor het einde werd deze linie gevaarlijk, met Godschalk als middenvoor en H. de Boer als linksbuiten. Deze presteerde als half niet veel meer, later in de voorhoede ging het iets beter. De wedstrijd zelve was zeer spannend en werd in een ontzettend snel tempo gespeeld. Geen oogenblik was er een ver slapping waar te nemen. Het begon al dadelijk met een razend snelle aanval der Boys, die afgeslagen van der Voorden, die den 16en Juni 1900 in het O. L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam overleed. Op 9 Mei 1900 werd hem door Mgr. Bottemanne het leeraars ambt aan het Klein-Scminarie Hazeveld opgedragen, wat hij bleef waarnemen tot half Juli 1906, toen hij met ingang van 1 September van dat jaar door Mgr. Callier werd benoemd tot Rector aan het groote O. L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam. Daarna volgde zijn benoeming tot Pastoor te Enkhuizen op 5 Decem ber 1914 en den 3en Mei 1924, als opvolger van Deken J. W. v. Heeswijk, tot Deken en Pastoor van Scha gen met ingang van 16 Mei d.a.v., om den 18en dier maand als zoodanig door den HoogEerw. Deken Ooms van Alkmaar plechtig geinstalleerd te worden. Voledigheidshalve zij nog vermeld, dat hij quali- tate qua als visitator optrad over de kloosters en ge stichten, waarin religieusen werkzaam zijn cn geves tigd in de Dekanalen Schagen, Wervershoof, Alk maar, Hoorn en Purmerend; een ambt, wélke van ouds aan den Deken van Schagen is opgedragen. De heer Guilonard was de elfde Deken van Scha gen, sinds het op 20 Februari 1863 opgerichte Deka- naat. Deken Guilonard was in zijn leven een intlemen vriend van den Bisschop van Haarlem, Z.H. Exc. Mgr. Aengenent. Deze vriendschap was reeds oud en da teerde uit de schooljaren, toen de ouders van den Bisschop van Rotterdam naar Delft verhuisden en zich vestigden in dezelfde parochie, waar ook de ouders Guilonard woonden. De schooljongens zoch ten vriendschap; deze werd nog hartelijker, doordat de beide jongelingen naar het seminarie togen om voor het H. Priesterschap opgeleid te worden. Ook In latere jaren bleven de banden van vriendschap tusschen hen bestaan. Wanneer dan ook Mgr. Aen genent, kort na zijn Bisschopswijding 'n bezoek ging brengen aan den H. Vader, vergezelde hem, behalve den HoogE. Plobaan, L. A. A. M. Westerwoudt, even eens Deken Guilonard. En het was van deze audiën tie bij den Paus, dat do ontslapene in een indruk wekkende predikatie aan de parochianen gewag maakte. Ook tijdens de ziekte van den Deken kwam Mgr. Aengenent hem een bezoek brengen. Hoe men soms intuitief iets kan aanvoelen, be wees eens Deken Guilonard. Het was op het einde van zijn assistentschap in deze parochie, waarvan wij boven melding maakten, toen hij in een meesterlijke peroratie afscheid nam van de parochie. Daarbij zeide hij, dat hij thans wel van hier vertrok, maar hij hoopte eenmaal als De ken van Schagen zijn intrede in deze parochie we der te mogen doen. Niemand en zeker niet hij zelf, had verwacht, dat tegelijk met de benoeming van Deken Van Heeswijk tot Deken van Rotterdam, hij benoemd werd tot Deken van Schagen. Ztfn innige wensch werd hierdoor gerealiseerd. Ten slotte kunnen wij mededeelcn, dat hedenavond tusschen 6 en 6*4 uur het stoffelijk overschot van den HoogEerw. Deken per auto alhier zal nrrivee- ren, om naar het kerkgebouw te worden gebracht. Als dragers zullen fungeeren de leden van het Kerk en Armbestuur. Dinsdagavond om 7 uur zullen de Metten cn Woensdagmorgen om halt tien uur zullen eerst de Lauden worden gebeden, waarna een II. Reqniem- Mis zal worden opgedragen, terwijl de begrafenis hierna zal plaats hebben. Hiermede zal voor de twecdo maal op ons R.K. Kerkhof een HoogEerw. Deken ten grave worden ge dragen. De eerste keer was het Deken A. F. van der Voorden, wiens stoffelijk omhulsel er rust sinds 20 werd, waarna B. dc Boer keihard tegen de paal schoot. Het spel was nauwelijks 5 minuten oud, of Burger loste een ontzettend hard schot, dat onder denvallenden keeper doorschoot. Zoo nam Helder dus de leiding 10. De Boys kwamen nu geducht opzet ten en Muller moest al dadelijk handelend optreden, wat hem goed afging. Eenmaal denken we de Boys te zien doelpunten als de middenvoor voor open doel komt, maar Evers weet den hal .net voor zijn voeten vandaan te trekken. Zoo golft hot spel op ca neer. Een ontzettende kanjer van Kluft weet den keeper der Bo-s no gnet over de lat te wrken. Even later moet Muller hetzelfde doen. 5 minuten voor rust maken de Boys eindelijk de verdiende gelijkma ker, als de middenvoor een voorzet van le Grand be nut, 1—1. Na de pauze. zetten do Boys een verwoed offensief in en het duurt niet lang, of Boots weet een through pass van Indri hard in het net te schieten en weer zijn de Boys in den aanval. In deze periode speelden de Boys wer kelijk keurig en het is niet te verwonderen dat Hel der de kluts kwijt raakt en als na 15 min. spelen Kwadijk den bal nog net langs den uitloopenden Muiier weet te plaatsen, 13, acht iedereen Helder voor verloren. Maar de tanden werden nog eens extra hard op elkaar gezet en Godschalk is de man die met een hard schot recht op den keeper aan, een of fensief van Helder inluidt, dat tenslotte den stand weer op gelijken voet zou brengen. Worsteling op worsteling ontstaat nu voor het Boys doel en na een paar pechmomenten is het Dirk Bak, die op keurige wijze een corner neemt en Godschalk en Smit zor gen voor de rest door den bal in het net te loopen. Dit succes inspireert Helder tot nieuwe aanvallen en het lijkt wel of de Boys iets minder zeker begin nen te spelen, het klopt niet meer! En do withemden gaan door, zien hun kans weer en nemen die waar ook. Want na een keurige pass van Burger is het Godschalk, die den keeper en al passeert en den bal tenslotte in het leege doel plaatst. Helder heeft een 31 achterstand weten in te loo pen tot 33. Een verwoeden strijd om de leiding begint nu. Een maal denken we de withemden nogmaals te zien doelpunten, maar de keeper redt keurig. Langzaam verstrijkt dé tijd. Zouden de Boys hun prestaties van de vorige wedstrijden herhalen door in de laat ste minuten de winnende goal te scoren? Het lijkt er veel op. Een drietal corners op het Helder doel leveren echter niets op en wanneer Evers de laatste corner heeft weggekopt, fluit de goed leidende scheidsrechter voor het laatst. Helder heeft een gelijk spel uit het vuur weten te slepen. Dat liet nu heele- maal de verhouding was durven wc niet te zeggen. De Boys hadden wel iets meer verdiend. De Racers sctclden hevig teleur door het te Krommenie niet verder te brengen dan tot een puntloos gelijk spel. De voorhoede was volkomen onmachtig zelfs maar een schot op doel te lossen en zoo bleef de score blanco. De reservisten deden het uitstekend. Helder 2 sloeg W.F.C. 3 met 4—2 cn H.R.C. 2 deed V.S.V. 2 de das om. 1—0. Dat gaat do goede richting uit. De oude Hcldersche derby is door de Watervogels gewonnen 1—0. Maar verdiend was ze niet, ook al door het feit, dat de Heldersche Boys na de rust gehandicapt waren door het uit het veld sturen van 2 man. De scheidsrechter, 'n K.N.V.B.'er nog wel, was dan ook niet voor zijn taak berekend. NOORDSCHARWOUDE. De wedstrijden van Voorwaarts zijn alle afgelast geworden. OUDKARSPEL. Koedijk 1—D.T.S. 2 3—3. Koedijk aD.T.S. a 15. Juni 1900. Evenwel ligt daar eveneens begraven de WelEerw. Kapelaan N. Wessels, die na een verblijf van ruim 5 jaar, alhier overleed 8 Februari 1883. In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft alhier een poging tot inbraak plaats gehad bij t Spinnewiel van mevr. Weinrich Omstreeks een uur of één trof de nachtwacht Lievens een auto op do Loet aan, «velks bostuurder naar Cérès wilde. Ünze nachtwacht, zooals steeds, was ook dezen chauffeur ter wille en bracht den automobilist tot voor Ceres. Daar ontdekte hij op de Laagzijde een dronken man op de hoogte van het foto-atelier van den heer Niestadt. Even ver der kwamen twee mannen uit het portiek van Mevr. Weinrich en staken een sigaret op. Vervolgens werd de richting van de Nieuwe Laagzijde ingeslagen. De heer Lievens stelde in genoemd portiek een onder zoek in en ontdekte voor de winkeldeur een soort wollen-deken, welke de twee mannen daar vermoe delijk hadden achtergelaten. Het ruit van de deur van den winkel vertoondo om on nabij het slot een mooi rond met een glassnijder of diamantje gesneden cirkeltje. De bedoeling van de mannen zal vermoede lijk wel geweest zijn om het ruit in te drukken, om zich zoodoende toegang tot den winkel to verschaf fen. Hierin zijn ze door den nachtwacht Lievens ge stoord cn namen ijlings de vlucht met achterlating der wollen deken, in de richting van de Nieuwe Laagzijde. De nachtwacht zette de mannen na. Ter hoogte van de garage der fa. Blaauboer en Kossen hoorde hij iets bij de garage. Onmiddellijk er op af. Hij trof aldaar gekomen een open raam in het kan toor aan. Er werd niet gedraald. De heer Lievens sprong het openstaande raam door het kantoor bin nen, waar de brandkast stond. Alles was echter in diepe rust. Voor alle zekerheid werd de chef der fa. Blaauboer en Kossen, de heer Leeuwenkamp gewekt en gezamenlijk werd in de garage, kantoor en maga zijnen een onderzoek ingesteld, doch zónder eenig resultaat. De daders hadden echter inmiddels wel ecu goed heenkomen gezocht. De heer Leeuwenkamp ver telde ons, dat het niet onmogelijk is geweest dat het raam had opengestaan. Zaterdags wordt daar nogal wat gerookt en zet men het raam wel eens open. Ook thans schijnt dit gedaan te zijn, zonder echter dit weer te sluiten. Of hier dan ook van een poging tot inbraak sprake kan zijn is een vraagteeken. Niets wijst hierop. Toch wijzen wij er even op, dat de heer Lievens, die het open raam aantrof, goed is opgetre den in deze. De majoor der rijksveldwucht Holema, werd gewaarschuwd en een onderzoek ingesteld. Tot heden toe echter zonder resultaat. Een vrij duidelijk signalement is bekend. DIEFSTAL VAN 2 KONIJNEN In den zelfden nacht werden bij den heer D. B. in den Schoenmakersweg 2 konijnen gestolen uit een koppel van 15 stuks. Kenmerkend is dat het de twen beste waren, die de beer B. in z'n hokken had. Een der konijnen had jongen, welke door liet wegnemen d^r moeder thans reeds zijn overleden. Een zeer gemeene daad. HET ONGEVAL OP DE HARDDRAVERIJBAAN. Do jongeheer Kagcr maakt hot naar omstandig heden vrij goed. Aan belangstelling ontbreekt liet hem niet.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6