Met stoom naai de stratosfeer. N.H.V.B.-uitslagen De Lindbergh—affaire. Socialisten en communisten in Frankrijk gaan samen. Autobussen in beslag genomen. De moordaanslag op den dansleeraar te Zwolle Marktberichten. Advertentiën. SJr.VJB.TBS IN NOORD HOLLAND. Tweede klasse. In 2 A zien we dat het Amsterdamsche O.V.V.O. nog steeds niet aflaat. Nu sloeg zij Hercules. D.O.S. blijft haar volgen, zij het dan door een be scheiden 4—3 op Kinheim. Alcmaria slaat nog steeds een goed figuur. De 30 zege op hckkesluiter B.F.C. doet haar zelfs de derde plaats innemen. Gevolgd door Blauw Wit dat zich door het kranige O.S.V., van de twee punten liet beroovcn (3—4). Hilversum sloeg A.F.C. (31), de gedegradeordcn laten nog weinig van zich zien. O.V.V.O. 4 3 1 0 11-5 7 D.O.S. 3 3 0 0 10-5 6 Alcmaria 4 2 1 1 13-6 5 Blauw Wit 4 2 1 1 10-9 5 In 2 B gaat Vclox nog aan het hoofd, ondanks de 2—1 nederlaag tegen 't Gooi, dat zich ook eindelijk eens toonde. Zeeburgia Is van de volgende clubs de gene waarin we voorloop!» het meeste vertrouwen hebben. Met 7—3 sloeg zij Bloemendaal. W.F.C. kwam goed Uit de hoek. Met niet minder dan 71 ging T.O.G. er aan. Z.V.V. sloeg E.D.O. (3—2) wat heel mooi is, terwijl West Frisia ons even teleur stelde door een 4—2 nederlaag tegen Spartaan. De stand is: Velox 4 3 0 1 11-5 6 Zeeburgia 4 2 1 1 12—8 5 Z.V.V. 4 2 1 1 7—5 5 West Frisia 4 2 1 1 7—6 5 Bloemendaal 4 2 1 1 14—13 5 Derde klasse. Alkmaarsche Boys heeft, aldus onze correspondent een uitstekenden indruk in Den Helder achtergela ten. Het gelijk spel (33) doet hen nog steeds on geslagen zijn. H.R.C. speelde ook gelijk (0—0), en wel te Krommenie tegen K.V.V. Hollandia blijft keu rig doorgaan op den ingeslagen weg. Zondag klopte zij Assendelft met 41. De stand der leiders is: Hollandia 4 4 0 0 13—6 8 Alkm. Boys 4 2 2 0 13—11 6 Het eerste treffen tusschen Hoorn en Alkmaar wordt met belangstelling tegemoet gezien. Zoover wij het programma kennen tot en met 28 October is dit nog niet vastgesteld. Vierde klasse. De strijd die N. Niedorp aan Succes bood, mocht er wezen. Het heeft aan Schmitt c.s. de scoorkan- sen ontnomen en middels het kanon-Faus uit een veldmindcrhteid een doelpuntenmeerderheid bevoch ten (32). Texel behield resoluut de leiding door een 71 zege op Vrone. Schagen kreeg Alkmaar op bezoek en speelde wa rempel gelijk (1—1). hetgeen alweer een kolfje naar de hand van Texel is. D.T.S. werd thuis door Andijk verrast. Met 5—3 verloren Kuiper en zijn mannen. De volledige stand is: Texet 4 S t 11—2 7 Alkmaar 4 2 1 1 7—6 5 D.T.S. 4 2 0 2 10-10 4 'Andijk 4 2 0 2 11—12 4 Succes 4 1 1 2 9—9 3 -N. Niedorp 1 1 0 0 3—2 2 Sparta 3 0 2 1 5-6 2 Vrone 2 0 1 1 4—10 1 B.K.C 2 0 0 2 2—5 0 7 October. 1 D: J.V.C.—H.R.C. 3 2—2; M.L.D.—Helder 3 2—7; WatervogelsHeld. Boys 1—0; PettenSucces 2 11 Wicringerwaard—Schoorl 3—2. 2 D: Koedijk—D.T.S. 2 3—3. 2 F: Sparta 2—Texel 2 2—6; DoskoHelder 4 2—3; H.R.C. 4—Atlas 1—4; H.R.C. 5-Helder 5 4-0. 3 C: Flevo—Hauwert 34. 3 E: B.K.C. 2—D.E.S. 2—1; H.R.C. 6—Succes 3 2-6; Kolhorn—Oudeschild 1—1. 4 G: DirkshornHeld. Boys 2 32; Callantsoog Petten 2 1—5; B.K.C. 3— St. Maarten 30. 4 II: Watervogels 2—Helder 6 3-2; Atlas 2—Texel Bche Boys 1 30. 4 L: Callantsoog 2Held. Boys 3 1—2; Dirkshorn 2Watervogels 3 46. 4 J: Flevo 2—Hem 2 0-3. Adspiranten L: Koedijk a—D.T.S. a 15; R: H.R.C. )a—Helder a 5—2; B.K.C. a—Helder b 10—0; S: J.V.C. a—Helder d 2—2; H.R.C cHelder c 5—10. OVERZICHT. Tn de eerste klasse moet ons het gelijke spel van H.R.C. 3 tegen J.V.C. iets tegenvallen, na de goede prestaties der racers in het begin. In den wedstrijd M.L.D.Helder 3 bekwam de Helder-spelers Kubbe een hersenschudding. Van M.L.D. vernamen we, dat ze wel blijft spelen, maar zonder enkele goede spelers als Wolthuis en V. d. Veer. B de match Heldersche BoysWatervogels was de leiding onvoldoende. Mede hierdoor werden er 2 van Held. Boys en 1 van Watervogels uit gezonden. Do match had daardoor een zeer onrustig verloop. Petten speelde tegen Succes 2 gelijk (1—1). Hot heeft daar onder de Hondsbossche aardig gespan nen. Wieringcrwaard— Schoorl werd 3—2. W. be haalde hier een zege op het nippertje die evenwel telt en waardoor de roodbroeken tesamen met Pet ten aan het hoofd gaan. De stand luidt nu: Petten 3 2 1 0 7—2 5 W ieringerwaard 3 2 1 0 8-5 5 Watervogels 3 2 0 1 3-2 4 H.R.C 3 3 1 2 0 6—8 4 Helder 3 2 1 1 0 9-4 3 J.V.C 3 0 3 0 5-5 3 Schoorl 3 1 0 2 6-6 2 Succes 2 3 0 1 2 4-6 1 Held. Boys 3 0 1 2 2—5 1 *LLD. 2 0 0 2 3-12 0 Tweede klasse. De stand ls nu: Atlas 3 3 0 0 11-5 6 Texel 2 2 2 0 0 11—3 4 Helder 4 3 2 0 1 7-6 4 H.R.C 4 2 1 0 1 10-5 5 H.R.C 5 3 1 0 2 6—5 o Sparta 2 3 1 0 2 6—10 2 Dosko 3 0 0 3 4-17 0 Helder 5 1 0 0 1 0-4 0 Hier valt o pde nederlaag van H.R.C. 4 tegen Atlas Dosko kon het alweer niet bolwerken. Sparta 2 ver loor met flinke cijfers van Texel 2. Derde klasse. B.K.C. 3 deed fraai werk door D.E.S. te kloppen. Kolhorn behaalde nae en verre reis een gelijk spel tegen Oudeschild. Succes 3, waar v. d. Wal nog tri- umphen viert, klopte H.R.C. 6 met 6—2. Vierde klasse. In de vierde klasse heeft Petten 2 een beste pres tatie verricht. Zij klopte Callantsoog met 5—1 en zij kan o.i. de leiding wel houden. Of zou Dirkshorn haar nog verder bedreigen? D. won Zondag met 32 van Held. Boys 2. WIERINGERWAARD I—SCHOORL I» 3—2. W.W. behaalt een benauwde overwinning. Zondagmiddag vond op een veld, dat door den re genval van de laatste dagen in een gladden en glib- berigen toestand verkeerde, bovengenoemde ontmoe ting plaats. Deze terreintoestand is dermate van in vloed geweest op het spelpeil, dat diegene, welke ge hoopt had, op een mooicn wedstrijd, bedrogen is. Want de talloozc valpartijen hadden zoo n invloed op het spel, dat de wedstrijd ver ten achter stond bij die van de vorige weken. Bij den aanvang was het dan ook zoo, dat het elf tal, dat zich het beste bij de omstandigheden aan paste, een grooten voorsprong bij de anderen zou heb ben. Het aanpassingsvermogen van W.W. en de vlug ge en gemakkelijke manier waarop de leiding verkre gen was, is de grondslag geweest van de overwin ning. Want in het begin was hetjn de W.W. achter hoede zoo'n jammerlijk geknoei, dat we het ergste vreesden. Speciaal Schenk kon dezen middag maar niet in den vorm komen. Dat resolute opruimen van vorige keeren, misten we nu bij hem. Deze speler had dan ook bijzonder veel last van don terrcintoestand. Dat het in de achterhoede niet zoo vlot ging als anders, was ook voor een groot deel de schuld van de mid denlinie, want door het onvoldoende bewaken van de buitenspelers, kreeg S. mooie open aanvallen met zeer gevaarlijke situaties voor het W.W. doel. Een groot geluk mag het dan ook heeten, dat bij Schoorl een goede schutter afwezig was. Want hoe wel er verscheidene mooie scoringskansen waren, werden deze door over en naast schieten onbenut ge laten. Over den wedstrijd het volgende: Schoorl wint den toss en Hazeloop brijgt om kwart over twee den bal aan het rollen. Onmiddellijk gaat het op het S.-doel af. Bij één van de W.W. aanvallen zet Rob voor en tot aller verbazing zet de linksback den bal in eigen doel (10). Dit was na 6 minuten Nadat weer afgetrapt is, gaat Schoorl ten aanval. Plotseling een doorbraak en nadat W.W. slechts eenige minuten de leiding had, heeft S. gelijk ge maakt (1—1). Deze gelijkmaker inspireerde S.; steeds gaan ze weer ten aanvul. Een opgelegde kans wordt door den S.-midvoor hoog overgeschoten. Juist in deze periode van overwicht van Schoorl, vreesden we het ergste door W.W. Spil Schenk probeert, door met steeds maar aan de buitenspelers af te geven, het spel te verplaatsen. Dat gelukt ten slotte en dan volgen de paar beslissende minuten. W.W. gaat ten aanval. Edelmoed plaatst naar Rob, deze zet scherp voor en weer is het de back die de leiding geeft aan W.W. (21). Het tweede door den S.-back gemaakte doelpunt. Onmiddellijk na den af trap gaat W.W. weer op het S.-doel af. Ilazeloop ver groot met een kalm schot den voorsprong (3—1). Met W.W. in den aanval komt de rust. Onmiddellijk na de rust gaat S. een offensief inzet ten. Dit is echter van korten duur. Ook W.W. zet weer eenige aanvallen op. De gedachte, dat S. spoe dig na do rust uitgespeeld zou geraken, was ver van waar. S. speelde een enthousiaste partij, waarin de voorhoede zich buitengewoon snel toonde. Dit is een van de mooiste periodes geweest van den wedstrijd. Het was na 18 minuten, dat de S. linksbinnen een bal over Rezclman heen kopte en daardoor de ach terstand verkleinde. 32. Heftig probeerde S. nu om den gelijkmaker te for- ceeren; bijna was hun dit gelukt, wanneer Rezelman niet een zeker schijnend doelpunt schitterend wist te stoppen en het hierna weer volgend schot over de lat gestompt had. Hoewel voor beide partijen nog enkele scoringskan sen worden geboden, komt er in den stand geen ver andering voor. W.W. is na dezen wedstrijd nog ongeslagen en be driegen de voorteekenen niet, dan kan het nog een ernstig woord meespreken voor den hoogsten titel. Vermelden we nog dat W.W. een invaller had voor v. d. Veen; invaller Verblauw toonde zich, hoewel niet zoo snel meer, een goed plaatsvervanger. Nieuwe getuige charge, door wie Haupt- mann opnieuw ernstig belast wordt. New York, 7 October V.D^ Naar de politiechef van Trenton (New Jersey), Schwartzkopf, heeft be kend gemaakt, heeft zich in de affaire-Lindbergh een getuig eaangcmeld, door wiens verklaringen Houpt- mann opnieuw ernstig wordt belast. Het betreft een vroegere farmer, Wilbur White- bread, die bij het zomerverblijf van Lindbergh, Ho- pewell, een kleine farm heeft bezeten en gedurende eenige weken, voor dat de ontvoering plaats had, eenige malen een verdacht persoon bij zijn farm heeft waargenomen. Whitebread heeft Hauptmann direct herkend, toen hij met dezen en tien andere gedetineerden op de binnenplaats der gevangenis van Bronx werd gecon fronteerd. Overeenstemming bereikt. Parijs, 7 October, V.D.: Nadat de beraadslagin gen van het vakverbond CGT in den nacht op Zondag waren beëindigd, met een uitspraak ten gunste van een aaneensluiting der sociaal-democratische met de communistische vakvereenigingen, heeft Zondagoch tend de raad der communistische vakvereenigingen beraadslaagd over de kwestie der aansluiting en zich accoord verklaard met de voorstellen der sociaal-de- mocratische vakvereenigingen. Principieel schijnt de overeenstemming dus te zijn bereikt. Politieke botsingen te Bordeaux en te Nantes. Parijs: Te Bordeaux is het na kiesvergaderingen van socialisten tot hotsingen gekomen met leden van rechtsche organisaties, waarbij de socialistische can- didaat voor de kantonnale verkiezingen een zij ner partijgenooten werden gewond. De politie verrichtte verscheidene arrestaties. Te Nantes eindigde een kiesvergadering in een vechtpartij tusschen den nieuwen candidaat, den bur gemeester van Asserac, en zijn tegenstander. De bur gemeester vroeg den afgevaardigde, wat deze tot dus verre voor zijn kanton had gedaan, waarop de ander hem te lijf ging en hem eenige oorvijgen gaf. De af gevaardigde werd op zijn beurt door de bezoekers dor vergadering mishandeld. FRANSCHE SLEEPBOOT VERGAAN. De bemanning verdronken. Parijs. Tn de nabijheid van St Brieux aan de Fransche Westkust is een kleine motorsleepboot in den storm vergaan. De bemanning van vier koppen is om het leven gekomen. MIJNBRAND IN FRANKRIJK. Vtjf mijnwerkers om het leven gekomen? Parijs. In de mijnen van Cagnac bij Albi (ten N.O. van Toulouse) is op 200 M. diepte brand uitge broken, waardoor vijf arbeiders zouden zijn ingeslo ten. Men vreest dat zij om het leven zijn gekomen. MIDDENMEER. 3e klas N.H.V.B. Zondag speelde „Flevo" I thuis tegen Ilauwert I en moest met 43 van haar gasten verliesen. Flevo trapt af en onderneemt reeds dadelijk een aanval, waarna de eerste goal gemaakt wordt 1—0. Door hands maken van een Flevo back, wordt een penal ty genomen en keihard ingeschoten. 12. Nogmaals komt Hauwert goed opzetten en vergroot den voor sprong tot 13. Kort voor rust gaat Flevo nog een maal goed ten aanval en doelpunt voor de tweede maal 2—3. Rust gaat in met 2—3 voor Hauwert. Na de rust gaat Flevo goed opzetten, maar als een Flevo back een speler wat hardhandig op zij zet, kent de scheidsrechter ten tweede male een penalty toe. Deze wordt eveneens hard ingezet. 24. Flevo is nu ver in de meerderheid, maar Hauwert verdedigt met alle macht. Nog eenmaal doelpunt Flevo en heeft zo dezen wedstrijd met 34 verloren. De scheidsrechter leidde goed. Flevo 2 verloor op eigen terrein van Hem 2 met 30. Rust ging in met 1—0. PETTEN. Petten ISucces 2. 11. Succes, dat immers voor Petten een lestige tegen stander bleek, heeft ook thans die traditie niet ver loochend. zij het ook dat de Wieringers niet dit ge lijke spel meer kregen dan redelijkerwijs verwacht mocht worden. Een belangrijk gedeelt van den wed strijd was P. duidelijk in de meerderheid, doch ge pruts in de voorhoede en zeker ook het resolute in grijpen der S. verdediging waren beletselen om aan die meerderheid uitdrukking te geven. S. speelde eerst voor den wind, doch een merkbaar voordcel bleek dit niet. Beide partijen waren volle dig tegen elkaar opgewassen en beurtelings moesten de verdedigers optreden.Bij P.Merkten we herhaalde lijk op, dat bij het combineeren de bal te hoog en instee van vooruit naar achter werd gespeeld. Niette min had P. 't eerst serieuze kansen, doch schoten van Roozing en Eriks belandden recht in de handen van den keeper. S. bereikte beter resultaat: een voor zet van den r. buiten bracht eenige verwarring in het rechter verdedigingsblok, doch niet bij den r. bin nen van S., die onhoudbaar voor zijn club scoorde. We mcenen nog, dat S. den voorsprong vergrooten zou, toen een bal van de knie van Vriesman tegen de paal ketste, doch gelukkig kon het hieruit ontstane gevaar bezworen worden en met een achterstand van 1—0 voor P. brak do rust aan. Verontrustend was dit echter geenszins, temeer daar kort na de hervatting Eriks uit een geharrewar voor het S. doel partijen op gelijken voet bracht. Meer nog dan hiervoor trok het S. team zich in de verdediging terug en door de reeds bij den aanvang geschetste machteloosheid der P. voorhoede, moet succes voor P. uitblijven. Eriks miste vrij voor doel staand een schitterende kans, terwijl de links buiten kort hierna jammerlijk naast schoot. Vermelden we tenslotte nog dat J. Vriesman een goed schot tegen den paal zag belanden, en de Waard een maal kopte jammer toch dat deze taaie vechter dat niet meer doet dan meenen we de belangrijk ste gebeurtenissen uit de tweede helft te hebben ge memoreerd. Een kostbaar punt is verloren gegaan; beter brach ten de reserve's het er af, die door een flinke over winning, 51, op Callantsoog van hun ernst igo voor nemens blijk gaven. ANNA PAÜLOWNA. B.K.C. 1 had Zondag vrij af. B.K.C. 2 speelde thuis tegen D.E.S. van Barslnger- horn en wist met 2—1 te winnen, hetgeen strijd verraadt. B.K.C. 3 speelde vooraf tegen Sint Maarten. Na een eerste helft zonder goals wist B.K.C. 3 er toch nog 80 van te maken. B.K.C. a tenslotte won met 10—0 van Helder b. Als B.K.C 1 nu eens als klap op do vuurpijl van Sparta won, a.s. Zondag? Nieuwe plannen van Sovjet-geleerden. Moskou. Door sovjet-geloerden worden op het oogenblik plannen uitgewerkt, een vlucht naar de stratosfeer te ondernemen met vliegtuigen, die door stoom gedreven worden en snelheden van 800 k 950 K.M. zouden moeten kunnen bereiken. Daar stoommachines niet, zooals ontploffingsmo toren, afhangen van lucht als een onderdeel van de benoodigde brandstof, wordt op de werking ervan ook geen invloed uitgeoefend door den geringen lucht druk in de stratosfeer, hetgeen, volgens de meening der geleerden, een beletsel zou vormen voor het ge bruik van benzine-motoren. Door stoom gedreven vliegtuigen zouden niet slechts van belang kunnen zijn voor het bestudeeren 1 van de stratosfeer, doch door hun snelheid zouden zij ook als verkeersvliegtuigen uitermate geschikt zijn. De sovjets schijnen vastbesloten te zijn, de gehei men van de hoogere luchtlagen te ontsluieren en ter aanmoediging van de pogingen in deze richting heeft men een slagzin gevormd „Overwin de stratosfeer". BANDIETENOVERVAL IN MANDSJOEKWO. Tsjangtsjoen. Volgens een uit Tsjitsjikar ontvan gen bericht heeft een zwaarbewapende Chineesche bende een Japansche autobus, waarin eenige kolo nisten waren gezeten, overvallen. Na hevigen strijd zijn vijf Japanners en zes Koreanen gedood. De ban dieten hebben bovendien drie Mandsjoerijsche onder danen met hun vrouwen en kinderen in de bergen ontvoerd. Polltie-controle op den afsluitdijk. Onder leiding van den ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht te Leeuwarden, mr. D. J. van Gilse en den eersten luit der Koninklijke mare chaussee F. J. J. F. M. van de Kroon, heeft Zaterdag op eenige plaatsen op den afsluitdijk de marcchnu.s see controle geoefend op de naleving van do Motor en Rijwielwet, aldus de Leeuwardensche corr. van het „Hsbl." Vele autobussen, die passagiers van en naar Holland vervoerden, werden aangehouden, drie bussen werden in beslag genomen. Met een ervan, een bus uit Franeker, ging de bestuurder er latei- van door. De marechaussee had het contactsleutel tje uitd e bus genomen. De bestuurder zocht thans dit door een koperdraadje te vervangen. De eigenaars der bussen hebben in allerijl personenauto's gerequi- rcerd, waarmede de passagiers naar do plaats hun ner bestemming werden gebracht Barometerstand op Maandagmorgen 8 uur: 77'm.M., stijgt. Wind Zuid. Temperatuur: 14.5 gr. C. is 58 gr. F. Vooruitzichten: Spoedige verbetering. Voor een BRIL een BREUKBAND, een BUIKBAND is ROTGANS Uw adres! Vakkundig, billijk. Firma GEBR. ROTGANS Gedlpl. Drogist-Opticien. - SCHAGEN. Zwolle. Naar wij vernemen heeft het politie onderzoek naar den moordaanslag op don dans leeraar te Zwolle tot laat in den nacht geduurd. De dader bleek te zijn de 17-jarige A. G. uit de Vin- kestraat, die na en langdurig verhoor heeft bekend. Hij was met dc andere jongens weggehold. De steek had hij toegebracht met een soort knipdolk, die vast gezet kon worden. Bij den Buitenkant had hij het wa pen in de gracht gegooid. G. blijkt deel uit te maken van een bende balda dige opgeschoten jongens, die reeds geruLmen tijd op verschillende manieren Zwolle onveilig maken. De toestand van den heer N. is naar omstandighe den redelijk wel. Nagekomen berichten KO E 0 n A s JULIANADORP. Dam es krans Tabita. Men deelde ons mede, dat de Hervormde Dames- krans Tabita weder eiken Vrijdagavond om 8 uur, haar samenkomsten zal houden in de Hervormde Kerk te Julianadorp. Ieder, die zich tot dit werk voelt aangetrokken, wordt uitgenoodigd deze samen komsten te bezoeken. Bibliotheek voor onderen. Nu do avonden weer langer beginnen te worden, is ook de tijd van lezen weer aangebroken. Dc biblio theek voor ouderen vangt deze week weer aan. Ge legenheid lot het verkrijgen van boeken bestaat elke Woensdagavond van 6 tot 7 uur, terwijl ook boeken aan de kinderen kunnen worden meegegeven. Keuzo uit ruim 250 boeken. HEEBTrnaOW A APD Zondagmiddag ongeveer drie uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de boerenbehuizing van den landbouwer P. Groot op de Buurt aan den Mid denweg alhier. Het met riet gedekte gebouw, waarin tevens eenig hooi aanwezig was, stond in enkele oogenblikken in lichte laaie, zoodat de bewoners niets konden redden. Gelukkig was de wind voor do belendende perccelcn gunstig, zoodat de motorspuit die spoedig ter plaatse was, zich tot het brandende perceel, dat spoedig geheel tegen den grond lag, kon bepalen. Naar wc vernamen waren zoowel woning als inboedel verzekerd. ALKMAAR. 6 October 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 paarden f 100—225; 26 melk koeien f 120—200; 23 nuchtere kalveren (slacht) f 412, 122 schapen vette f 12—17 en overhouders f 9—13.50; 5 schrammen f 14; 5 biggen (10 weken) f 11; 6 bokken en geiten f 49. Handel stug. ALKMAAR, 6 October 1934. De boterprijs was heden 7077^ cent. Kipeieren (goothandel) f 4.254.75 en eendeieren f 2.10. ALKMAAR, 6 October 1934. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 110.000 kipeieren: 53-60 K». f 4.40—1.70, 0062 Kg. f 4.405.10, 02-64 Kg. f 4.60-5.30, kleine f 2.50—3.50; 10.000 eendeiren f 2 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 6 October 1934. Witte kool f 0.60, gele kool 11.20, per 100 Kg., bloemkool f 4.805, wortelen f 0.70—0.80 per 100 st. uien f 0.90—1, gele nep f 0.90—0.95, per 50 Kg., kroten f 0.60—1, slabooncn 0.9O-1 per 1000 Kg. WARMENHUIZEN. 6 October 1934. Roode kool, le kw. f 12.30, gele kool, le kw. f 1 1.50, witte kool, le kw .f 0.8O—1.30, per wagon f 73, eigenheimers f 2.90—3.40, Bevelanders f 2.40, nep f 1—1.40. drielingen 0.60-0.70, uien 1.40-1.90. «rovO uien 1.80—2.10, peen 0.70—0.90, blauwe aardappelen 2.003.50, slaboonen 3.707.60. bieten 1.10, andijvie 0.80. Aanvoer: 4900 Kg. roode kool, 4100 K». gele kool, 33900 Kg. witte kool. 5000 K». nep, 11825 Kg. uien, 2600 Ktr. peen, 8850 Kcr. aardappelen, 2000 Kg. slaboonen, 1900 Kg. bieten, 300 st. andijvie. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Pieter Zoon van P. KROESE en I. KROESE-Bakker. Grootebuurt, Wieringerwaard 7 October 1934. Te koop: V/r]arigt Ruln, warm bloed; 1 Kul- en Stierkalf met schets en model II. DAAN KAAN, Wieringerwaard,

Schager Courant | 1934 | | pagina 7