Een verschrikkelijke nacht. Het betalingsverkeer met Duitschland. Oud=Brussel wordt weder opgebouwd. Kort verhaal de strubbeling ontstaan. Had Krokke betaald, dan 7.011 het wel niet tot dezen toestand zijn gekomen. Omdat er bij B. en W. nu ook eenige schuld is, wil spr. als blijk van willen meehelpen de zaak tot een goed einde te brengen, de verlaging doen ingaan per eerste week in Augustus. De heer De Veer zegt dat het dus om 8 keer 75 cent, is t G gaat. Laen we ons daar nu niet druk over maken en spr. geeft de minderheid van B. en W. in overweging zich aan te sluiten bij de meerderheid. De heer Dekker merkt op, dat dc leden van den raad niet op de hoogte waren van dien huurtoestand. De gemeente is nooit hardhandig opgetreden. Weck in, week uit, kwam de gemeentewerkman 's Maan dagsmorgens om de huur en als een kwajongen werd hij steeds weggestuurd. Dat is niet te verdedigen. De Voorzitter zegt dit nog te kunnen aandikken. F.r werd steeds gezegd ..niet thuis" of de deur was vast. Het voorstel-Van Zoonen, de huur op f 1.50, in gaande de eerste week van Augustus, wordt verwor pen met 3 tegen 2 stemmen, voor stemden de heeren Kort en Van Zoonen. liet voorstel van 6. en W., huur f 1.50, ingaande 7 Octobcr, wordt geacht te zijn aan genomen. Door W. Keet man Wz. Jr. is verzocht het gymna stieklokaal te Winkel te mogen gebruiken voor 't ge ven van droogtraininpslessen als voortraining voor het hardrijden op de schaats, welke lessen zullen wor den gegeven op Zondagmorgen. Voor deze lessen worden geen toestellen gebruikt en de deelnemers moeten per les iets bijdragen in de kosten. Het gebruik wordt derhalve gevraagd voor particu liere doeleinden en waar steeds het gebruik van het gymnastieklokaal uitsluitend is toegestaan aan de Gymnastiekvereeniging „Sparta", zijn aan het even tueel toestaan van dit verzoek consequenties verbon den, welke thans niet te voorzien zijn. Aangenomen moet worden, dat voor het geven van bovengenoemde lessen ook andere geschikte plaatsen in dc gemeente aanwezig zijn. B. en W. stellen dan ook voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. Aldus wordt besloten Voor de schoolkinderen. Door de bewoners van de Strook is verzocht 7.oo- danige maatregelen te willen treffen, dat de moge lijkheid blijft bestaan, dat hun kinderen ook na 1 Januari 1935 de O. L school te Kolhorn zullen kun nen blijven bezoeken. B. en W. stellen voor, dit verzoek in hun han den te stellen om advies, waarvoor reeds een confe rentie met B. en W. van Barsingerhorn is aange vraagd. Aldus wordt besloten. Borgstelling gemeente-ontvanger. Ten behoeve van de kanalisatie zal van het perceel Sectie A, no. 120, een gedeelte worden aangekocht. Op dit perceel rust echter oen hypotheek van f4000, dienende tot zekerheidstelling voor den gemeente-ont- ontvanger. Tengevolge van deze transactie, welke niet mag plaats hebben alvorens op andere wijze in vol doende borgstelling is voorzien, is door B. en W. na gedaan of het bedrag der borgstelling, dateerendc van 1907 nog wel in overeenstemming is met den tegen- woordigen toestand. Zulks is gebleken niet het geval te zijn en zal de borgstelling in verband met de ge middelde inkomsten over de laatste vijf jaren op f 10.000.— moeten worden gesteld. B. en W. stellen voor te bepalen, dat binnen twee maanden na dit besluit door den Gemeente-ontvanger een zakelijke borgtocht moet zijn gesteld van f 10.000, ten genoegc van B. en W. Wordt goedgevonden. Bij de rondvraag vraagt niemand het woord, aoodat sluiting volgt. CARBID-TANK OP BOUWWERK ONTPLOFT. Twee arbeiders gedood. Op een bouwwerk nabij Tennenhausen in Beieren ging gisterenavond plotseling de carbidverlichting uit. Toen eenige arbeiders de carbidtank nakeken ontplofte deze plotseling. Twee arbeiders werden gedood, een zeer ernstig en een vierde licht gewond. Éen der beide slachtoffers was vader van zeven kinderen. ADRES VAN DE TUINDERS AAN DEN MINISTER. De Nederlandsche Tuindcrsbond heeft een request gezonden aan den Minister van Economische Zaken waarin hij erop aandringt bij de afwikkeling der geblokkeerde vorderingen van het Duitsche Sondcr- konto voor de vorderingen welke zijn voortgekomen uit den export van NATIONALE BODEMPRODUC TEN speciaal tuinbouwproducten een bevoor rechte en bijzondere regeling te treffen. De Bond meent, dat de meest snelle afwikkeling of andere, voor betrokkenen bevredigende regeling, alleszins gewettigd is, en wel om de volgende rede nen: 1. De handhaving van export van bodemproduc ten en het bestaan van tientallen exporteurs en veilingen is hiervan onafhankelijk. De snelste wc- dcropvatting van den practisch geheel stilgclegdcn export is een levenskwestie voor den Nederlandschen tuinbouw. Dit klemt te meer, doordat dc meeste tuin bouwproducten geen bewaarbare producten zijn en dus direct verbruikt c.q. dagelijks geexporteerd wor den moeten. Iedere stagnatie werkt hier funest. 3. De revolveerendc functie, die het handelskapi taal in de Gemeenschap heeft te vervullen, inaakt bevoorrechte mobielmaking tegenover vorderingen, voortkomende uit geldcontracten, tot een gerecht vaardigd nationaal belang. 4. De ten behoeve van andere landen op het Ne derlandsche Sonderkonto gestorte bedragen (hetgeen de Minister zelf een misbruik noemde) dienen in elk geval hij de afwikkeling achter gesteld te wor den, terwijl ten opzichte van vorderingen, voortko mende uit koloniale export en doorvoerhandel, een billijke volgorde ware te bepalen. 5. Waar de Nederlandsche tuinbouw toch reeds zeer noodlijdend is, zal iedere stagnatie en nieuwe tegenslag bij den export buitengewoon nadeclige ge volgen met zich brengen en de algeheele ineenstor ting van den tuinbouw en wat daaraan verbonden is, kunnen veroorzaken. De Nederlandsche Tuindershond is overtuigd van de vele moeilijkheden aan deze zaak verbonden: hij is ook overtuigd, dat wij met de clearing-overcen- komst op den goeden weg zijn, doch meent, dat bij de afwikkeling van Sonderkonto-,en clearingbedrn- gen de producenten (en exporteurs) van nationale bodemproducten niet mogen worden opgeofferd aan dc belangen van geldcontractanten en huitcnland- schen handel, m.a.w. dat deze clearing in de eerste plaats moet worden dienstbaar gemaakt aan dc uitwisseling van vol-nationale producten, omdat de ze zoowel sociaal als economisch het hoogste effect sorteeren en verzoekt den Minister dringend op de zen grondslag zeer spoedige en bevredigende maatre gelen te willen treffen. OP ZOEK NAAR EEN SCHAT VAN VIER MILLIOEN POND STERLING. Houston (Amerika). Gedurende een jaar is Har- ry Gordon bezig naar een schat van 4.0u0.000 pond sterling te graven, welke, naar hij beweert, hier door Spaansche pioniers moet begraven zijn. Een oude kaart, die uit 1744 dateert, is hierbij zijn eenigste aanwijzing. Ilij vond deze kaart bij het sloopen van een oud gebouw in dc omgeving, vol gens aanwijzingen moeten groote hoeveelheden goud in kelders onder de Sint Antonio rivier hegraven zijn. Gordon is al een jaar bezig met twee werklieden en een waterpomp en alle aanwijzingen van de kaart zijn tot dusver juist gebleken. Daarom gaat hij met onvermoeide ijver weer ver der. Eenigen tijd geleden heeft hij op een andere Tplek in de omgeving 5000 pond sterling in gouden munten opgegraven. De Voorzitter beaamt dat in dezen geest is be sproken. Rekeningen 1933. Aan de orde is de voorloopige vaststelling der ge meenterekening en die der gasfabriek, benevens de goedkeuring van de rekening van het algemeen Bur gerlijk Armbestuur. De rekeningen sluiten op de volgende cijfers: Gemeenterekening: gewone dienst: ontvangsten f 108.4S6,16; uitgaven f 111.775.75; nadcelig saldo f3289.59. Ontvangsten Kapitaaldienst f 6603.11, uitga ven f6513.11, batig slot f 150. Rekening Gasfabriek. Gewone dienst: ontvang sten f 48.84L07; uitgaven f48.844.07, saldo nihil: Kapitaaldienst: ontvangsten f22.697.uitgaven 122.697.—, sa blo nihil. Rekening Algemeen Burgerlijk Armbestuur 1933: Ontvangsten fl3.307.74V2» uitgaven f 14.2&2.50V£, na dcelig saldo f974.78. De heer Dekker rapporteert dat alles in de beste orde werd bevonden cn dank wordt gebracht aan dc heeren samenstellers der rekeningen. Conform het rapport wordt tot vaststelling beslo ten. Geheele ontheffing van schoolgeld wordt verleend aan G. Butter Cz., gedeeltelijke ontheffing aan H. de Rooij, P. Smit Pz., Ph. Komen, Nieuwe Niedorp, P. Buig, Nieuwe Niedorp en J. Zwaag, Aartswoud, terwijl afwijzend wordt beschikt op verzoeken van J. Col jé, II. Kiesling, M. Wit en A. Klare. Eveneens wordt afwijzend beschikt op het verzoek van G. Wit Az. te Nieuwe Niedorp, om verlaging van schoolgeld voor 3 leerlingen, die de O. LL. school te Lutjewinkel bezoeken. B. en W. merken tenslotte op: Ten opzichte van kinderen uit Nieuwe Niedorp, die een O. L. school te Winkel bezoeken, doet het geval zich voor, dat de ouders niet in de Rijksinkomstenbelasting zijn aan geslagen en hen derhalve geen aanslag in het school geld kan worden opgelegd en hoewel het mogelijk is, ingevolge de destijds getroffen overeenkomst, dat het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp daartoe mach tiging kan verleenen en zich dan garant verklaart voor f7.50 per leerling en per jaar, is het gemeente bestuur van Nieuwe Niedorp niet bereid dez.e verkla ring af te geven, aangezien bedoelde kinderen daar het lager onderwijs kunnen volgen. Aannemende dat een leerling der O. L. school de gemeente gemiddeld f15.66 per jaar kost, is het niet gewenscht deze kosten te dragen voor leerlingen uit andere ge meenten, waarvoor niet wordt betaald en komt het Burgemeester en Wethouders gewenscht voor te dien opzichte maatregelen te treffen. Goedgevonden wordt dat B. en W. trachten een op lossing te vinden. Aan den heer Kort wordt op zijn vraag geant woord, dat deze zaak, hoe zij ook zal worden opge lost, van geen invloed is op liet aantal leerkrachten. Verordening Winkelsluitingswet. In verhand met de wijziging der Winkelsluitingswet stellen B. en W. voor, do verordening vastgesteld door den Raad den 27 Aril 1932, weder van kracht te verklaren en daaraan toe te voegen een bepaling, dat alle winkels des Zondags van S tót 12 uur, geopend mogen zijn. Voorts de verklaring af te leggen, dat het wenschc- lijk is in verband met de tijdsomstandigheden de win kels voor den verkoop uitsluitend of in hoofdzaak van visch, fruit, brood, banket, suikerwerk, chocolade, ta baksartikelen en winkels waarvoor een drankver gunning is verleend, des Zondags ten hoogste zes achtereenvolgende uren open te laten. Aldus wordt besloten. Verbreeding weg in LutJewinkeL Ter verkrijging van verbreeding van don weg in Lutjcwinkel, hebben B. en W. zich, in verbinding gesteld met den heer S. Vethman en deze is bereid aan de gemeente af te staan pl.m. 34 M2., tegen een bedrag van f250,—, benevens alle kosten van over dracht en royement. Voor verbrecding van den weg is van den heer J. Nobel geen grond noodig, doch aan hem is verzocht grond af tc staan voor het maken van een bocht. Dc heer Nobel wenscht in geen enkel geval meer grond af te staan dan 8 M2. en stelt daarvoor geen koopsoin.doch de voorwaarde dat de gemeente betaalt de kosten van een scheiding langs de voor- en zijkant yan zijn perceel, welk hek zal moeten kosten f 312. Aangezien de zijkant van 't perceel grenst aan den weg die 't eigendom is van het Hoogheemraadschap is aan dat lichaam een bijdrage in de kosten ge vraagd. Alvorens voorstellen te doen, wenschen B. en W. «dit antwoord af te wachten. De heer Kort vindt do genoemde bedragen veel tc hoog en spr. wijst op de bedragen die hier te Winkel zijn betaald. De Voorzitter zegt, dat hij den heer Kort niet kan tegenspreken, inderdaad waren de vergoedingen hier 11, f 0.75, ten hoogste f 1.75. Het is voor B. en W. geen gemakkelijke zaak, omdat zij de verbreeding ge wenscht achten. De heer Kort wijst erop, dat er toch een onteige ningswet is, want deze prijzen lijken op niets. De heer Do Veer is het met den heer Kort eens. De Voorzitter denkt dat we het er allen wel mee eens zijn en bij de verdere onderhandeling zal dan ook rekening worden gehouden met dit gevoe len van den raad. De lieer Dekker zegt dat z. i. eerst het antwoord van het Hoogheemraadschap dient te worden afge wacht. Dc Voorzitter zegt dat dit ook de bedoeling is. Na de huurverlaging van de woningwetwoningen, oordeelen B. en W. dat ook dc huur van de wonin gen Blokker en Krokké verlaagd dient te worden. Zij stellen voor do huur voor deze woningen te be palen op f 1.50 per woning cn per weck, ingaande 7 Oct. 1.1. B. cn W. wijzen er op dat de bewoners dezer wo ningen zich schuldig maken aan wanbetaling en dc verlaging niet van toepassing zal kunnen zijn op de achterstallige huur, die h.i. niet geheel ban onmacht moet worden toegeschreven, doch aan andere facto ren en er worden maatregelen genomen, «laar krach tig tegen op te komen en toe te passen al die maatre gelen die aan dc verhuurders van woningen zijn toe gekend. De heer Van Zoonen zegt, dat hij als minderheid in het college van B. en \V. de verlaging wil doen ingaan de eerste week in Augustus. De verlaging van de huur der woningen der woningbouwvereeni- ging is ingegaan op 1 Juli. De Voorzitter doelt mede, dat B. en W. voorstellen de huur van f 2.25 op f 1.50 te brengen en gezien de houding van de huurders, meent de meerderheid van B. cn W. niet verder te móeten gaan en geen terug werkende kracht eraan te moeten vcrleenen. De heer Dekker zegt dat de huur der woningen van \v<11ingIinu\vvereeniging was f 4,35 en die huur is verlaagd met f 1. De woningen, bewoond door Blokker en Krokké worden dan met 75 cent verlaagd en B. en W. achten dat een zeer belangrijke reductie: ondanks de houding van de bewoners, die veel te wenschen overlaat. Krokke toch heeft sinds een paar jaar geen huur betaald, iemand die bijna voortdurend werk heeft en wiens zoon gebrekkig is en door de gemeente naar een inrichting is gestuurd. Een dergelijke bonding kan spr. niet bewonderen. Niet om nu ermee af te rekenen, maar «le verlaging met ingang van heden is z.i. alleszins billijk. De heer Van Zoonen zegt dat het een moeilijke zaak is. Tot voor Juli was Blokker niet op achter. De twee gezinnen wonen in één woning en spr. be grijpt dat. waar de andere huurder niet betaalt en de gemecnc doet niets aan het huis. de andere bewoner dan ook zegt niet te willen betalen. Zoo is BANDIETENOVERVAL TE CHICAGO. Een rijke bnit gemaakt. Twee gemaskerde bandieten drongen gisteren 'n juwelierszaak te Chicago binnen, hielden de aanwe zigen met hun revolvers in bedwang, en zagen kans te ontsnappen met een aantal juweelen ter waarde van 5000 dolar. HET was een ncveligen herfstmorgen, toen ik mij aankleedde, om me nuar het station te begeven. Ik nam een kaartje 2e klasse naar Lembcrg, waar ik een betrekking aanvaarden zou! Toen ik do plaats van bestemming had bereikt, be gaf ik me naar een klein, maar zeer net logement, waar ik de nacht hoopte door te brengen. Een kleine jongen bracht me naar de 2e verdie ping van een voormalig klooster, dat in een klein hotel omgebouwd was. Aan het einde van de gang was mijn kamer. Bovendien was er in het heele ho tel geen vreemdeling te bekennen. Nadat ik de ka merdeur zorgvuldig afgesloten had, stak ik een si garet op, ging ,in een gcmakkelijken stoel zitten en nam do omtrek eens goed op. De torenklok sloeg half één. Langzaam draaide ik me om, ik had duidelijk iemand aan mijn ka merdeur gehoord! De maan scheen in mijn kamer cn verspreidde haar licht spookachtig door de kamer. Daar zag ik de deur lang zaam opengaan en een politieagent verscheen op den drempel... Mijn haren rezen te berge, mijn voorhoofd was klam... hoe was het mogelijk! Ik had toch zelf de deur goed afgesloten... De agent keek eens om zich heen, alsof hij iemand zocht, keek lang in mijn richting en verdween even geheimzinnig als hij ge komen was. Op hetzejfdc moment hoorde ik mijn kamerdeur in het slot vallen. Mijn oogen bicven lang in een punt staren. Ik dorst niet meer te gaan MOET DE KLOK WEER VERZET WORDEN? In een artikel, dat in het medische weekblad van Muenchen verschenen is van de hand van dr. Tho mas Stockman te Heidelberg verklaart deze, dat de „natuurlijken" slaaptijd van een mensch van 8 tot 12 uur 's avonds is. Hij beweert, dat lijders aan slapeloosheid en ner vositeit genezen kunnen worden als ze vroeg naar bed gaan en om middernacht weer opstaan. slapen, doch de vermoeidheid was sterker dan de wil om wakker te blijven en weder dommelde ik in. Doch... na een half uur... hoorde ik wéér iemand aan mijn deur morrelen. Instinctmatig greep ik naar mijn revolver, welke op mijn nachtkastje lag. Ik hoorde een scharnier knarsen, de deur ging ver der open... een been kwam te voorschijn... toen een magere, beenige hand... en eindelijk hoe lang diflirde dat wel niet de gestalte van een zeer magere man. Zijn wangen waren ingevallen, zijn kleeren zaten hem slordig langs het lijf, terwijl zijn oogen groot, bijna onnatuurlijk groot waren... De ecne hand had hij onder zijn jas. Ik greep de trek ker van mijn ervolver. In ieder geval wilde ik mijn leven zoo duur mogelijk verkoopen... Toen; hemel- sche goedheid... kwam hij op mij af... Het was alsof hij me wilde hypnotiseeren... en ik kon mè niet van zijn blik losmaken... Ik voelde hoe het bloed in mijn aderen stolde, ik werd ijskoud, en intusschcn kwam dc man langzaam met katachtige passen op me toe... Ik zag mijn heele levensloop in die paar minuten voorbij gaan... Plots haalde de man, die nu vlak voor mijn bed stond een m«j tc voorschijn en zou me zeker vermoord hebben, als ik niet ineens de trekker van mijn revolver overgehaald had. Ik schreeuwde uit alle macht en sprong uit mijn bed. Maar... op dat moment werd dc deur weer in het slot geworpen... Ik kon me niet vergissen, het was een harde slag, ik geloof dat de eigenaar haar ook gehoord moest hebben. Dan diepe stilte... Ik belde... De hoteleigenaar kwam met zijn huisknecht de trap opgestormd en riep verschrikt: „Wat is er ge beur? Wie heeft er geschoten?** „Ik. Hebt U hem niet gezien?*1 „Wie?" vroeg de eigenaar. „Nu hem, voor wie het schot bestemd was! Ik zou haast gelooven dat het de duivel zelve was ge weest!" Toen ik met enkele woorden alles aan den eige naar vertelde, vroeg me dc waard, waarom ik de kamerdeur niet afgesloten had. „M&ar beste meneer", zei ik, „beter kon ik de deur Te Brussel wordt op het oogenblik met koortsachtigo haast gewerkt aan den bouw van do wereldten toonstelling, die in 1935 plaats zal vinden. Kan men steden uit den grond stampen? Als men op het oogenblik op dc terreinen, waar eerlang do Brussclsche wereldtentoonstelling zal verrijzen, rond wandelt, is men licht geneigd deze vraag bevestigend te beantwoorden. Koortsachtig wordt er gewerkt, gehamerd, ge sjouwd als ging het er ora de geheele wereld nog maals in zeven dagen op te bouwen. Reeds zijn enorme hallen verrezen, zijn reeds groote paleizen ontstaan. Van de eene verwondering komt men in do andere, vooral als men er aan denkt, dat eenige maanden geleden dit terrein nog geheel braak lag. Zonder overdrijving kan men zeggen, dat België met den bouw van de komende wereldtentoonstelling in het a.s. najaar alle bestaande records geslagen heeft. Want het is niet te veel gezegd, als men beweert, dat in de Belgische hoofdstad gedurende den afgc- loopen zomer een nieuwe stad is gebouwd en men heeft het volste recht aan te nemen, dat deze beziens waardigheid een groote stroom van bezoekers uit do geheele wereld zal trekken. Een complete stad is gebouwd, namelijk Oud- Brussel. Een stad uit vervlogen eeuwen. Glans cn rijkdom uit het verleden zullen midden op de ter reinen van de wereldtentoonstelling nieuw leven verkrijgen. Oud-Brussel zal het middelpunt van de internationale wereldtentoonstelling zijn en vol vreugde zullen de Brusselaars en overige bezoekers uit binnen- en buitenland aan de feesten deelnemen, waarvan de Vlaamsche kermis, die iedereen wel van hooren zeggen kent, het hoogtepunt zal vormen. De Vlaamsche schilderschool van de zeventiende eeuw neemt een aparto plaats in in de geschiedenis van de Belgische kunst. En de moderne herbouwers van Oud-Brussel zullen dezen geest zooveel mogelijk waarheidsgetrouw trachten weer te geven. Alle be roemde huizen van adellijke geslachten uit liet oude Brussel worden hier natuurgetrouw gereconstrueerd, terwijl men met de grootste zorg een keuze gedaan heeft uit de openbare gebouwen, die waard zijn op deze tentoonstelling gobouwd te zullen worden. Zoo zal men het paleis van den hertog van Bra bant zien, evenals het huis, waar prins Willem van Oranje gewoond heeft, terwijl nog veel meer paleizen en huizen uit dien tijd, dien men zoo dikwijls „de goeie ouwe tijd" pleegt tc noemen, een plaats op de tentoonstelling zullen vinden. Oud-Brussel zal niet alleen het middelpunt van het volksvermaak zijn, doch ook het centrum van Zestien en zeventiende-ceuwsche kunst. Het programma der feestelijkheden, waaraan thans reeds gewerkt wordt, belooft veel goeds. Talrijke at tracties, die in staat zijn het internationale publiek te boeien, zullen deel van dit programma uitmaken. En men behoeft geen profeet te zijn, om in te zien, dat hier resultaten bereikt zullen worden, waarvan men nog langen tijd spreken zal. Omtrent de allerlaatste details bewaren dc tentoon- stcllings- autoriteiten nog een geheimzinnig stilzwij gen. Men weet slechts, dat zij de crisis ten spijt een voorbeeld van gloeiend optimisme en een bewijs van vertrouwen in de toekomst willen geven. Oud-Brussel zal de stad zijn, waar de zon niet ondergaat. De nachten zullen verhelderd worden door kunstmatige zonnen, die niet veel van het daglicht in kracht zullen verschillen. En de toeschouwer, die tijdens de wereldtentoon stelling naar Brussel komt, verzuime niet een bezoek te brengen aan Oud-Brussel. Hij zal niet bedrogen uitkomen. niet afsluiten. Alle sloten die erop waren heb ik gebruikt." De hoteleigenaar keek met een verschrikte blik naar zijn knecht en stamelde fluisterend: „De moor denaar." De ander knikte beteekenisvol. „Kom, gaat U met ons mee, ik zal U een andere kamer geven. Hier kunt U niet blijven." De knecht nam mijn koffer, die ik nog niet heele- maal uitgepakt had, en bracht me op de eerste ver dieping. Doch slapen kon ik niet. We begaven ons naar dc eetzaal, waar ik een punch voor me bestelde. Ik zag nog altijd die man voor me, ik kon me van die oogen niet losmaken. „Ziet L:, mijnheer, zoo begon de eigenaar, „dc ka mer, die ik U gegeven heb, staat bekend als de spookkamcr." „Dus U wist het", riep ik, mijn zenuwen niet meer de baas. „SSttt, sstt, kalm mijnheer, begon de hoteleige naar weer, „ik zal U de geschiedenis vertellen. Vroeger was dit hotel een groot klooster geweest Later, zoo voor ongeveer 10 jaren is het omgebouwd in een hotel. In dien tijd hebben verschillende rnen- schen in die bewuste kamer geslapen, doch geen een kwam er levend vandaan, géén één... U... bent de éérste. De laatste, die voor U kwam, was een toe rist, we vonden hem des morgens, dood naast zijn bed liggen... Een dolkstoot had een einde gemaakt aan zijn leven..." Ik nam een flinke slok van mijn punch. „Sinds dien tijd hield ik mijn kamer altijd gesloten Toen U nu hedenavond kwam, dacht ik, dat is de man, die misschien den moordenaar voor altijd on schadelijk kan maken. En ik heb me daarin niet vergist." „Anders wel een gevaarlijk experiment", waagde ik het op te merken. Hij knikte schuldbewust. „Ja, ja." zei hij fluisterend, „en het is nu mijn pilcht om de kamer voor altijd af tc sluiten. In kon hem geen ongelijk geven. FRITS KONINGS.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7