1 VROUW, #7X\ODL Modegrillen Lampekappen. OPVOEDING TOT ZELF VERTROUWEN. Voor de practische Huisvrouw. IC KLEEDING VOOR AL LE GELEGENHEDEN. Het ideaal van de praktische, moderne vrouw is kleeding, die voor allerlei gelegen heden geschikt is. De modo van den komen den winter stelt ons in staat, om dezen wensch te vervullen. Immers, do meeste japonnen van wollen stof wor den niet aan één stuk gemaakt, doch in den vorm van een rok met een daarop gedragen schoot blouse. Zoo kan men het geheel dragen als japon, doch men heeft tevens een rok, waarop blouses van andere stof gedragen kunnen worden, 's Mor gens is een met de hand gebreide jumper de aangewezen dracht; wij brengen er een aardig stoffen kraagje op aan, dat nauw de hals omsluit. Thuis en bij het bood schappen doen dragen wij op den rok een blouse van witte waschzijde in een streng gehouden model. Voor den namiddag en avond hebben wij een lichte (of op een lichten rok een donkere) blouse van zeer glanzende zijde in een flatteuse kleur. Hiervoor geeft de afbeelding een model met driekwart lange mouwen en een apar te jabot. Men kan op den rok natuurlijk ook een lange casaque van bestikte of met metaaldraad doorweven stof dragen. Knippatronen van den rok en van één der afgebeelde blouses naar keuze zijn verkrijgbaar in elke gewenschte maat, voor f 0.58 tezamen. Een afzonderlijk knip patroon van den rok of een blouse kost f 0.40. PRACTISCH SCHORT. No. 1364. Nu wij bij het naderen van den winter onze go- heel o garderobe nakijken, komen wij wellicht tot de conclusie, dat wij geen schorten ge noeg hebben. Bij gaand model, dat de rok rondom bedekt, is zeer ge makkelijk te ma ken en staat bo vendien aardig, wanneer men er een moderne ge bloemde stof voor neemt, Knippatronen k f 0.48 verkrijg baar in alle ma ten. 1364 Zelfvertrouwen is een der voornaamste eigenschappen, die een moeder in haar kinderen moet. ontwikkelen en wel in de meisjes evengoed als in de jongens. Zon der een K« /ond zelfvertrouwen bereikt men in het leven in het geheel niets. Als iemand hij alles denkt aan de anderen, die het be ter kunnen doen, die begaafder en flinker zijn, znl hij steeds achteraan staan en moe ten toezien, hoe elk voordeel hem voor den neus wordt weggehaald. Natuurlijk is als tegenwicht voor het zelfvertrouwen ook zelfcritiek wenschelijk en noodig; men moet zichzelf geen eigenschappen toedich ten, die men in het geheel niet bezit. Dit geeft bijv. op artistiek gebied aanleiding tot het onaangename verschijnsel, dat men dilettantisme noemt. Gaat het echter om iets, waarvoor geen zeldzame begaafdheid noodig is, dan moet ieder mensch zichzelf zooveel gezond verstand toekennen, dat hij het werk aandurft. Dit bewustzijn, dat men zich over het algemeen wel door alle voor komende gevallen heen zal slaan, wordt kortweg ulftertrouw&n genoemd. Do moeder mag dan ook nooit een kind zijn zelfvertrouwen ontnemen door te zeg gen: „Dat kun je toch niet." Zij moet het integendeel aanmoedigen en helpen hij zijn aanvankelijk onhandige pogingen, gedach tig aan het spreekwoord: „Oefening baart kunst." En als het kind grooter wordt, moet zij het de noodige vrijheid laten. Nie mand is ZOO ongelukkig als de mensch, die in al zijn doen en laten steeds afhan kelijk blijft. De kinderen moeten daarom af en too al is het maar voor korten tijd het huis uit om zelfstandig met het leven kennis to maken. Alleen dan kun nen er menschen uit groeien, die zelfver trouwen bezitten en ook inderdaad tegen het leven opgewassen zijn. Als een jongen of meisje te lang in het worden, omdat „zonder hen het huis zoo leeg is" en de ouders het niet over zich kunnen verkrijgen, een einde te maken aan den goeden tijd, waarin zij hun kinde ren nog bij zich hebben en kunnen verzor gen, ook al hebben zij misschien heèlcmaal geen verzorging en bescherming. Het is voor de moeder niet gemakkelijk, om van haar volwassen kinderen te scheiden, doch zij moet beseffen, dat zij inniger niet hen verbonden blijft, als zij hen niet tegen hun wil in het ouderlijk huis vasthoudt en dwingt om een leven te leiden, dat in het geheel niet overeenkomt mei hun verlan gen. Geeft. uw kinderen vrijheid en gij zult hun liefde winnen! ERNA CLIFFORD. beschermend ouderlijk huis blijft, valt het later veel moeilijker, om zich bij andere omstandigheden aan te passen. Niet alleen heeft de mensch in zijn jeugd meer aan passingsvermogen, terwijl hij moeilijkhe den met den moed en het. optimisme der jeugd beter kati dragen, doch bovendien heeft iemand, die nog zeer jong is, het bui tengewone voordeel, dat men hem over het algemeen vriendelijk tegemoet komt. Het is nu eenmaal een feit, dat iedereen graag iets jongs om zich heen heeft. Wan neer men zijn intrede in het leven eerst op lateren leeftijd doet, ontmoet men deze vriendelijke tegemoetkoming niet meer; dan moet men zich eerst door bijzondere bekwaamheid een plaatsje veroveren. Die enkele jeugdjaren gaan zoo ongelooflijk snel voorbij daarom mogen de ouders hun kinderen ook niet tegenhouden, als zij hun geluk in liet leven willen beproe ven. Hierbij gaat het in de eerste plaats om de dochters, want voor een jongen wordt het veel meer vanzelfsprekend ge vonden, dat hij het huis uitgaat, wanneer hij zelfstandig een beroep gaat uitoefenen in een andere plaats. Maar het jonge meis je moet evengoed zelfstandig worden. Haar ouders blijven niet altijd leven om haar te verzorgen en beschermen; zij moet leeren vertrouwen op haar eigen krachten en haar leven inrichten, zooals het haar het prettigst voorkomt. In dezen tijd vraagt de jeugd trouwens zelf om zelfstandigheid, meer dan ooit te voren het geval is geweest. Zij zijn niet minder gehecht aan hun ouders; zij be houden ook gaarne het gevoel, dat het ouderlijk huis voor hen openstaat, dat zij erheen kunnen vluchten, als het daarbui ten te stormachtig wordt maar zij willen vrij zijn om den weg te gaan, dien zij voor den juiste houden. Zij willen bij het op bouwen van hun leven niet gehinderd worden; zij willen ook niet tegengehouden EEN VETERANE VAN HET TOONEEL. Een der merkwaardigste figuren uit de tooneelwereld is en blijft de thans 62-jari- ge Parijsche actrice, die slechts bekend is onder haar pseudoniem Mistinguette. On danks haar leeftijd wordt er van haar ver teld, dat zij de mooiste beenen ter wereld heeft; in elk geval voert zij haar acroba tische dansen nog steeds uit met een luch tige gratie, die geen jonge kunstenares haar kan verbeteren. De reden hiervan is, naar zij zelf zegt, dat zij er haar leven lang naar gestreefd heeft om jeugdig en lenig te blijven. Men heeft van haar ver teld, dat zij in melk baadt, haar huid met boter invet en in een stalen corset slaapt. Gelukkig voor haar is dit alles niet waar. Zij heeft integendeel nooit een corset ge dragen en zij haadt het liefst in koud wa ter. Haar jeugdig uiterlijk zal althans ge deeltelijk wel hieraan te danken zijn, dat zij gezond leeft en eet, terwijl zij geregeld beweging neemt. Zij heeft een grootc voor liefde voor sinaasappelsap en gebruikt twintig sinaasappels per dag. Af en toe drinkt zij lichte wijn in kleine hoeveelhe den. Zij slaapt veel en wel regelmatig S h 10 uur per dag. Alleen haar stem ver raadt, dat zij oud is geworden, doch het pu bliek heeft den cenigszins heeschcn klank daarvan intusschoil leeren waardeeren en vindt dien bijzonder aantrekkelijk. Omdat Mistinguette dagelijks allerlei gevaarlijke gymnastische toeren doet, moest zij haar beenen hoog verzekeren en wel voor on geveer 3 millioen güiden. Na het gymnasti- seeren wordt haar gcheelc lichaam met olie afgewreven. Zij neemt met enthousi asme deel aan verschillende takken van sport en als zij er tijd voor kan vinden, verricht zij in haar villa allerlei huishou delijke bezigheden, tot zagen en hout hak ken toe. EEN AANTREKKELIJK BEROEP. In voorname hotels en op grootc oce- aanstoomers vindt men vaak een dame, die tot taak heeft om er het gezelschaps leven te leiden. Vele vrouwen hebben een aangeboren gave om aardige dingen te be denken, waarmee het publick zich kan be zighouden, terwijl dj dadelijk inzien, welke menschen zij met elkaar in kennis moeten brengen. Er zijn slechts weinig menschen, die op reis gaan om alleen te zijn. Verre weg de meesten zijn blij, als zij op een aardige manier kennis kunnen maken met de menschen, waarmee zij gedurende eeni- ge dagen of weken samen zijn. Zij heb ben, ondanks dit verlangen, vaak echter niet het talent om zich aan te sluiten, en ALLERLEI LEDERWERK. Niets past zoo goed hij de herfst kleeding als leer. En hoe mooi slangenleer ook is voor handschoenkappen, pa- rapluieknoppcn en taschjes, het eenvoudi ge, gladde rundleer past over het algemeen heter bij de kleeding van het koude jaarge tijde. Wij zien hier, hoe een eenvoudig mouw loos vest met langwer pige houten knoopen dadelijk cachet krijgt door een breede, wild- leeren ceintuur, die in onze nieuwe winter- garderobo eenvoudig onmisbaar is. Wij zien een taschje, dnt wij zelf kunnen maken uit overgeschoten stukjes leer; het wordt omge werkt met donker leer, krijgt iets aparts door de sluiting en past bij elke japon. O.m. zien wij ook een zelfgemaakte ceintuur van dikke koorden, die door leeren band jes bijeen worden gehouden, terwijl ook de sh - van leer is. Zeer prnctisch is ook de uiterst eenvou dig^ ceintuur van effen, donker leer met één grootc knoop als sluiting. Apart en practisch. Ook lampekappen blijven niet altijd goed, doch zij moe ten nog maar een tijdje mee, want het is zoo'n uitgaaf om nieuwe te koopen. Waarom gaat men clan niet zelf aan het werk met een paar vel len geel, lichtbruin of ge vlamd perkamentpapier, een scherpe schaar, 'n stopnaald met een groot oog en smalle leeren riempjes (of raffia)? De aardige lantaren op den zoo modernen bamboe-voet bestaat uit zeer eenvoudige, rechte stukken, die met re gelmatige overhandsche ste ken aan elkaar worden ge naaid. De aardige tafellamp is gemaakt van twee ver schillend gevormde perka menten kegels, elk met een in sprekende kleur gewerkte naad. Het is een aardig, dankbaar en practisch werk je. als zij thuiskomen, vertellen zij teleurge steld in den kring van hun kennissen: „De reis was prachtig, maar vervelend!" Dat komt, omdat zij misschien wel ge zelschap hadden gevonden, doch geen ge zelschap, dat hen aantrok. Is er echter een dame, die er slag van heeft om het gezel schapsleven in goede banen te leiden, dan is dit niet noodig. Zij brengt tennis- en bridgespelers van ongeveer gelijke be kwaamheid bij elkaar, zorgt voor dans partners, enz. De hotels en scheepvaart maatschappijen, die deze dames in dienst hebben genomen, stellen zich op het stand punt, dat zij hun gasten niet slechts ma terieel hebben te verzorgen, maar ook iets moeten over hebben voor hun aangename stemming. DE EERSTE RIMPELTJES. Vat het niet tragisch op. Maar tracht ze te voorkomen. Ook met betrekking tot de eerste rim peltjes geldt het spreekwoord, dat voorko men beter is dan genezen. Ergert u niet. Slaapt zooveel mogelijk. Neem onaange name dingen niet te zwaar op. Doe geen zware vermageringskuren. Ga nooit sla pen, zonder vooraf het gezicht goed ge reinigd te hebben. Verzorgt uw huid goed. Maar gunt haar ook rust. Houdt u meer op in zuivere lucht dan in kamers, waar rook hangt. Leeft en eet zoo gezond mo gelijk. Dat zijn goede raadgevingen voor het voorkomen van rimpels. Maar... als de eerste rimpeltjes zijn opgetreden, moet men ze blijven opvolgen! Dus niet over het geval gaan tobben. Die eerste rimpel tjes ziet men overigens slechts zelf; het duurt nog een aardigen tijd, voordat de anderen zo opmerken. Vele vrouwen be gaan de fout om bij het optreden van de eerste rimpels onnadenkend alle middelen aan te wenden, die haar van links en rechts worden aanbevolen. Hiertegen moet dringend gewaarschuwd worden. Ondes kundige massage en schoonheidsmiddelen van twijfelachtige samenstelling kunnen groote schade aanrichten. Men kan nog beter in het geheel niets doen, dan iets verkeerds. Steeds moet ook in het oog worden gehouden, dat rimpels kunnen ont staan door chronische ziekten, zoodat de algemeene gezondheidstoestand in het oog moet worden gehouden. En tenslotte: als de rimpels erger worden, bewijst een diathermiemasker vaak dezelfde diensten als een operatie, om de rimpels te verwij deren. GOEDE KNIPPATRONEN. Ten gerieve van onze lezeressen stelt on ze Moderedactrice uitstekende patronen met fraaien pasvorm beschikbaar, die te- een den kostenden prijs van f 0.58 worden toegezonden, na overschrijving van dit bedrag op Giro rekening 101919 t.n.v. den knippatronendienst te 's Gravenhage. Pa tronen kunnen ook per brief aangevraagd worden -iet hijsluiting van f 0.5S in post zegels aan de Moderedactie van dit blad. Muzenstraat 5 B. te 's Gravenhage. De patronen worden II tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waar on geveer 50 modellen z.ijn nfgehebeeld. toege zonden. Denkt U er vóóral aan do juiste maat en het nummer op te geven? ROK MET BLOUSE. No. 1363. De huisvrouw heeft voor dage lij ksch gebruik 't meest aan een rok met blouses. Met dit verlangen re kening houdend, bieden wij de pa tronen van deze rok en blouse te zamen aan voor slechts f 0.58. Be stelt men een pa troon apart, clan kost dit f 0.40 voor de rok en ook f 0.40 voor de blouse. Om U nog meer ter wille te zijn, hebben wij deze patronen be schikbaar gestold in alle maten. De rok is gedacht van tweed, waar mee men ook de 1 noopen kan over trekken, en de blouse, die desge- wenscht met lan ge mouwen kan worden gemaakt, van waschbaar satijn. 1363 GEYSERWATER IN HUIS. Een ideale waterleiding. In elk aardrijkskundebockje kan men lezen, dat er op IJsland warme bronnen zijn, doch de energie, welke die warmte vertegenwoordigt, wordt eerst thans prak tisch benut. En wel op een wijze, waarvan vooral de huisvrouwen profiteeren. Wel hebben zij op IJsland ten allen tijde reeds gewasschen in het warme water, dat de natuur daar gratis levert, doch thans krij gen zij dit water ook rechtstreeks in huis. Zooals elders ter wereld het koude water, wordt nu in IJsland het warme water van de Mosfcllsvelt-geyser door een waterlei ding in de huizen gebracht. De tempera tuur bedraagt 72 graden; voor verschillen de doeleinden behoeft het dus niet verder verwarmd te worden. Kan men het zich gemakkelijker wenschen? HET ZELFMAKEN VAN KLEEDING. Kosteloos een Modeblad. Naar aanleiding van de vele vragen, dio wij van onze lezeressen ontvangen om be paalde modellen in do moderubriek op te nemen, merken wij op, dat plaatsruimte ons belet aan al deze verzoeken te voldoen. Toch hebben wij gemeend onze lezeres sen in de gelegenheid te moeten stellen 'n ruimere keuze te maken uit de vele mo dellen, die er voor herfst- en winterseizoen zijn ontworpen. Onze moderedactrice is n.1. bereid om aan dames-lezeressen van ons blad geheel kosteloos het uitgebreide herfstnummer van „Het Practisch Modeblad", dat zoo luist verschenen is, toe te zenden. Dames, die gaarne een exemplaar van dit uitge breide nummer wenschen te ontvangen, worden verzocht dit nog vandaag per brief aan te vragen, onder hijsluiting van 10 ct. porto, aan onze moderedactrice, Muzen- straat 5b, Den Haag. In het modeblad is een interessante prijs vraag uitgeschreven, waaraan iedereen op gemakkelijke wijze kan meedoen. Er zijn prijzen tot een bedrag van vijfhonderd gul den aan verhonden! De verzending geschiedt omgaand.

Schager Courant | 1934 | | pagina 8