Mushalong Kantongerecht te Alkmaar. Radioprogramma EEN DIEREN-POMPEJI OP GROENLAND. Ontdekkingen van de Lange Koch-expeditie. Resultaten van het driejarenplan voor Groenland. Dezer dagen Is de bekende onderzoeker Dr. Lauge Koch met zijn expeditie- schip „Gustav Holm" naar Kopenhagen teruggekeerd. In 1931 werd besloten tot een driejarenplan voor onderzoekingen op Groenland. Dit jaar is het laatste gedeelte van het plan uitgevoerd. Dr. Laugc Koch is met de „Gustav Holm" naar Europa teruggekeerd. I)e expeditieleden zien er stuk voor stuk over werkt en uitgeput uit. „We zijn blij. dat wc thuis zijn, want we hebben geen slechter jaar op Groenland meegemaakt dan dit," zegt dr. Koch. „Ik ga nu al zeventien zomers naar Groenland, maar zoo iets heb ik nog nooit beleefd. Sinds 1923 is de mist boven het ijs niet zoo dik geweest. Ilct was allemaal anders dan anders. Mist op het kustijs, mist aan het drijfijs. Bovendien wis selde de temperatuur zoo te zeggen ieder oogenblik. We konden dikwijls dagenlang de kusten heelemaal niet zien. Met warme weer, dat uit Europa gesigna leerd werd en dat ook in Amerika werd ondervon den, liet zich op Groenland hevig gelden. Dr. Koch legde er den nadruk op, dat de expeditie niet voel zou hebben opgeleverd, wanneer men geen vliegmachine had meegenomen. Als het weer wat beter leek te worden, zocht het vliegtuig de kust en dan bracht men snel de verschillende henoodigd- hoden aan land. Er werden acht groepen van vijf man gevormd, die ieder hun taak hadden. Zoo werd veel werk gedaan niet steeds ongevaarlijk werk.'Op een ge- Strafzitting van Vrijdag 12 October. Schermerhor n. EEN LIEF BUURVROUWTJE! Mej. Jans B., do lieftallige 50 procent van J. B. te Schermerhorn, had op 0 Augustus 'n reuze-mikmak gekregen met haar huurman, den koopman Modder, die aanmerking maakte over een vuile mat, die Jans opzettelijk over zijn bloeiende chrysanten had ge drapeerd en toen in een aanval van acute razernij deze planten uit den grond had gerukt, stuk ge scheurd en in sloot had gesmeten, voor welke flauwe baldadigheid zij heden terecht moest staan. De dame was echter niet gearriveerd, doch had als gemachtigde gezonden haar echtgenoot, die echter in die qualiteit (van gemachtigde dan) vrijwel waardeloos was. Hij had niets van het gohcele bloemencorso gezien. Hot brutaio optreden van deze feministe, die had gezwo ren niet eerder te zullen rusten eer de heele rommel, waarmode zij buurmans chrysanten bedoelde, kapot was. werd echter unaniem afgekeurd en madame ver oordeeld tot 8 gulden boete of 8 dagen hechtenis. Harenkarspel. ZANDRIJDERSMANIEREN. De zoon van den heer W. E., caféhouder en expe diteur te Bakkum, Cornelis, is ook al bezig zich als autobestuurder een minder gunstige reputatie to vestigen. Thans stond hij althans weer terecht ter zake een aanrijding op den Waarlanderwog onder de gemeente Harenkarspel, met den vrachtauto, waarop 2 koeien van den slager M. Zuidland uit Oudendijk. De slager had oen aantal meters voor do gevaarlijke bocht, zooveel mogelijk rechts van den weg gestopt, teneinde den zandrijder te laten passeeren, doch do onbesuisdo chauffeur had desondanks aan den auto een schade van f 11.80 toegebracht. De chauffeur trachtte aan te toonen dat de slager de schuld had, doch deze omkcering van den schul denlast had geen succes en had veroordeeling plaats tot f 15 boete of 10 dagen en toewijzing der civiele vordering. Een volgende maal zal de ambtenaar intrekking van het rijbewijs vorderen, heeft hij gedreigd! Egmond aan Zee. OPENING VAN HET STROOPERSSEIZOEN. De trouwe klanten komen weer opdagen. Mot het vallen der bladeren arriveeren weer de Eg- mondsche stroopers, die in het zomerseizoen schit- FEUILLETON. door QEORGE GOODCHILD. 20. HOOFDSTUK XVIL Tegenslag. Hot geluk, dat van Mushalong bezit genomen had, word de oorzaak van een groot probleem. Tot nu toe had hij zich tevreden gesteld met slechts lief te heb ben, zonder zijn hoofd to breken met dc gevolgen, welke daaraan verbonden waren. Nu bet schijnbaar onmogelijke had plaats gegrepen, was hij gedwon gen verder voor zich uit to kijken. Hier stond hij, mot een toekomstige vrouw, niets anders bezittend, dan een armzalige blokhut en de kleedingstukken welke hij droeg. Weliswaar zou Beldon hem later zijn loon utibetalen, doch daarmede zou hij, met een vrouw om voor te zorgen, niet ver komen. Dan kwam er nog bij, dat hij zijn gansche leven In het noorden had doorgebracht, en hij wist, dat hij slechts dóór zijn brood zou kunnen verdienen. In «Ie groote steden opgeborgen, zou hij zich vermoe delijk voelen als een kat in een vreemd pakhuis. Wat had men daar aan goede ooren, kennis van de natuur, van den wind en do dieren, op een plaats, waar niets natuurlijks was? Het beteekende. dat Kale zijn leven zou moeten deelen in de plaatsen, welke voor zijn kundigheden het best geschikt wa len. Zou zij dat willen? Ieder argument, hetwelk hij naar voren bracht, toonde hem de hopeloosheid van zulk een mogelijkheid uitgezonderd één. Dat ééne argument was het feit, dat zij hem beminde. Daar over peinzend, was hij geneigd dit bij elke andere beschouwing te doen achterstaan. Indien zij van hem hield, dan was een blokhut in de wildernis, even goed, als een groote woning in het oosten, en een katoenen jurk even welkom, als een mantel van sabelbont, Ja, het was allemaal heerlijk om van to geven moment was het zoo, dat alleen een snel in grijpen vijf van de groepen kon redden. Waren er toen geen radicale maatregelen genomen, dan had den we meer dan helft van de expeditieleden nooit teruggezien. In de laatste jaren heeft men het dikwijls gehad over het Groenlandsche goud. Wanneer dit ooit wordt gevonden zal het voor Denemarken een groo- to aanwinst zijn. We zijn er in geslaagd sporen aan te treffen van goud en andere delfstoffen. Op het oogenblik onderzoekt de Staat dc stukken erts, die we hebben meegebracht en van de uitslag van dat onderzoek hangt het af, of Denemarken zijn eigen goudmijnen zal cxploiteeren. Reeds toen de expeditie het vorig jaar terug kwam, was er vqor de zoölogen en archeologen geen groo- tere verrassing dan de visschen met vier pooten. Eigenlijk mag men in dit geval van pooten niet spreken, maar de vinnen hebben een cigenaardigen vorm. Dr. Kocht deelde mee: „Wij hebben vierpootige visschen meegebracht en zelfs veel betere exemplaren dan die ze toentertijd hebben gevonden. Het blijkt steeds duidelijker, dat wij een diergrocp op bet spoor zijn (die thans uitgestorven is) en die een overgangstype vormt tusschcn visschen en amphi- biön. Dat is erg belangrijk, want tot nu toe hebben de dierkundigen do gaping tusschen deze twee klas sen nog niet kunnen overbruggen, zoodat we er wan hopig onder zijn geworden of wel een nieuwe theorie hebben gemaakt, wat ongeveer hetzelfde is. We zijn naar Franz Joscphsfjord teruggekeerd, waar we twee jaar geleden al goede vangsten heb ben gedaan. Ditmaal hebben we de ware natuur van dezen grond kunnen vaststellen. Het is een oude zeebodem, die, toen de oceaan zich verplaatste, ecu woestijn is geworden en waar men daardoor fossie len vindt. Wij hebben veel dieren in roode asch aangetroffen. Deze roode asch was van zuiver vul kan ischen oorsprong. De dieren waren heelemaal ingebakerd, en tengevolge van bijzondere omstandig heden hebben de fossielen zich kunnen vormen. Wij hebben hierw crkelijk met een Pompeji der dieren te doen. Het staat wel vast, dat de zonder linge visschen en kikkers benevens al het kleine gedierte, dat hier leefde en tierde, door een vulka nische uitbarsting zijn overvallen. Er is nu één driejarenplan voor Groenland afge werkt, maar er blijft nog genoeg te doen voor menig nieuw programma. terden door afwezigheid. De gangmaker was Piet Gr. Dz., bijgenaamd Olie Polie, die in den nacht van 24 Juli in Castricums duinen „gebrand" had. zooals de vakterm luidt Piet zong een lange litanie van ellende. De „Troller" gaf hem geen werk, zijn vrouw laboreerde aan rheumatiek, na aftrek van huishuur en hondenbelasting, want een hond kon hij voor het stroopersbedrijf belist niet missen, hield hij precies f 7.40 per week over om met 5 personen van to leven. De heeren konden begrijpen, dat hij onder die om standigheden wel gedwongen was dc duinen in te gaan. De heeren wilden het echter niet begrijpen en werd de conferentie met Piet besloten door hot op leggen van een geldboete van 15 gulden of 10 dagen. Beemster, Enkhuizen, Ivoed ij k. IN DUISTERNIS GEHULD. De rijwielhersteller Dirk S. uit Enkhuizen kreeg in de Beemster motorpech en was gedwongen zijn auto onverlicht aan den weg achter te laten. Toen hij la ter uit Enkhuizen arriveerde om het ziellooze vehikel op to nalen, had het noodlot zich reeds voltrokken en lag een bonnetje voor hem klaar, f 3 boete of 3 dagen. Een zelfde onaangenaam incident beleefde de bak ker Bart A. te Koedijk. Het was hier veldwachter Slooten die 't hem leverde, doch gelukkig waren hier zooveel verzachtende termen aanwezig, dat niet meer dan 1 gulden boete of 1 dag werd opgelegd. Hoogwoud, O u d o r p. HET VERLEIDELIJKE RIJWIELPAD. Zelfs de meest chauvinistische Oudorper zal moe ten erkennen, dat de z.g. Breelaan een ellendig stuk rijweg is, zoodat vele automobilisten en motorrijders geneigd zijn, het rijwielpad te misbruiken, om 'n soort van cocktail-bewerking te ontgaan. Maar de politie is daar paraat en het aantal slachtoffers is legio. lieden was het Piet O., 'n arbeider uit Hoog woud, die met zijn auto naar het rijwielpad was af gezakt en veroordeeld werd tot f4 boete of 4 dagen Voorts verscheen de bakkersknecht Dirk A. uit Koedijk, die voor zijn gebrek aan weerstandsvermo gen op den motor werd gestraft met f3 boete of 3 dagen en ten slotte was het Willem U., landbewer- ker uit Heiloo, tot zijn verdediging aanvoerende dat het motorrijden op dezen lijdensweg hem maagpijn had bezorgd en uit medelijden tot slechts f2.50 boete of 2 dagen werd veroordeeld. S c h o o r 1. CIRCUSALLURES ONGEWENSCHT. De veehouder Corn. D., te Schoorl, die geen aanleg heeft voor sprinter, beoefent de strafbare gewoonte, zijn paard naar het land te expedieeren, terwijl hij zelf een fiets berijdt, 'n Dergelijke uitspatting is ech ter in Schoorl, waar het bonboekje tamelijk los zit droomen! Hij was niet op de hoogte van het feit, dat Maric Louise hem had zien zitten in do scheme ring, in een houding, welke geen ruimte overliet voor verkeerd begrijpen. Bovendien besefte hij niet. dat hij zich elk oogenblik verried niet alleen aan Marie Louise, doch ook aan Beldon. M&rie Louise Louise glimlachte slechts pijnlijk, doch Beldon glim lachte niet. Hij nam de eerste de beste gelegenheid to baat om Kate aan te pakken. „Mushalong schijnt ietwat opgetogen", zeide hij. „Ik ik had dat nog niet opgemerkt." „Waarom zeg je dat? Kate, speel jo wel een eer lijk spel?" „Wat bedoel je?" „Jo kunt niet van mij verwachten, dat ik zoowel blind als doof ben. Gisteravond volgde je hem...!" „Volgde hem!" riep zij uit. „Hoe durf jo te insi- nueeren...!" „Laten we zeggen, dat je hem ontmoette. Je bleef een heelen tijd weg terwijl wij zaten te verkleu men. Toen Mushalong terugkwam, zag hij er an ders uit. Kate, wat heb je hem gezegd?" „Is het niet een beetje arrogant om mij op een dergelijke wijzo te ondervragen? Ik ben toch zeker vrij om het kamp voor een paar minuten te verlaten indien ik dat verkies!" „Kijk eens hier, Kate, laten we eerlijk tegenover elkaar staan. Ik weet heel goed, dat Mushalong zijn oogen op jon heeft laten vallen, en ik heb ook op gemerkt, dat jij daar niet onwetend van bent. Maar, de kwestie is deze ik houd van je, en al jaren heb ik naar jo verlangd. Jo hebt mij eenigszins aange moedigd. on ik ben gaan hopen hopen. Ik laak het niet in Mushalong. dat hij het heeft durven wa gen van jou te gaan houden. Hij kon er zelf niets aan doen, net zoomin als ik. Maar besef je niet, hoe gevaarlijk het is, met vuur te spelen?" Haar oogen fonkelden bij dit gezegde. Zij haatte do uitdrukking, speciaal, omdat deze haar daden zoo precies kenschetste. „Wie zegt, dat ik speel?" antwoordde zij. „God, je bedoelt toch niet...!" „Waarom niet? Ben ik niet even vrij als iedere an dere vrouw, om lief te hebben, wion ik wil?" „Maar Mushalong! Zie je dan niet in hoe abso luut onmogelijk dat is? Hij. wel hij...' „Hoeveel menschcn ken jij, die flink genoeg zijn oin in Mushalong's schaduw te kunnen staan?" sneed zij hem af. „Waar zou jij zijn, en ik ook, indien in den zak van den steeds waakzamen burgervader, niet aan te bevelen en Kees werd dan ook op 1 September de pisang cn heden veroordeeld over eenkomstig het usueele tarief, f5 boete of 5 dagen. DE TEL KWIJT GERAAKT. Een plattelandsbewoner uit St. Maartensbrug, Jan K., had zich vergist en dacht door de Boterstraat te- rijden, doch peddelde zonder erg op zijn motor het Fayglop in. Hij was considerabel behandeld, maar met minder dan 3 gulden of 3 dagen kon hij den Kan tonrechter niet bevredigen. Heiloo. SNERT REMMEN. De vrachtrijder Th. J. M. uit Heiloo genoot op den Helderschen weg een politionccle controle van zijn auto, die niet voordeelig afliep, aangezien beide rem men werden gedisqualifiscerd. Do man heeft nu een nieuwe wagen gekocht, doch zal ook nog 10 pop boeten hebben af te schuiven. MAANDAG 15 OCTOBER. HILVERSUM (301.6 M V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; VJLR.A.: 10.15 Voordracht door Lien do Jong; 10.35 De Notenkrakers; 11.00 Voordracht; 11.20 De Notenkrakers; 12.00 Klein-ensemble; 12.30 Gramofoonmuziek; 12.45 Klein-ensemble; 1.15 Gramo foonmuziek; 1.30 Klein-ensemble; 2.00 Verzorging zen der; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.30 Causerie voor dc vrouwen; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.40 Voordracht door Rolien Numan; 4.00 Orkest o.l.v. Hugo de Groot i.30 Voor de kinderen; 5.00 Orkest; 5.45 Muziek voor twee vleugels door Joh. Jong cn Cor Steijn; 6.00 Or kest; (i.30 Muzikaal babbeltje; 7.00 Causerie door Marticn Beversluis; 7.20 Gramofoonmuziek; 7.35 Le zing; 8.00 Herhaling S.O.S.-bcrichten; 8.02 P.T.T.- kwartiertje; 8.15 Residentie orkest o.l.v. Dr. Peter v. Anrooy; 9.00 „De Hand", hoorspel, op te voeren door het VARA-tooneel; 9.20 Residentie orkest; 10.15 Vaz Dias; 10.30 De Flierefluiters; 11.15 Gramofoonmu ziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Lezen van Chr. lectuur; 11.30 Gramofooninuziek; 12.00 Politie berichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart; 2.00 Uitzending voor scholen; 2.35 Beantwoording van vragen over kamerplanten; 3.15 Cursus knippen cn stofversicren; 3.45 Verzrging zen der; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Concert door het ensem ble van der Horst; 6.30 Vragenuurtje; 7.00 Politie berichten en Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gramofoon muziek; 7.30 Vervolg vragenuurtje; 8.00 Gevraagde gramofoonplaten; 9.00 Lezing; 9.30 Orgelbespeling van het studio-orgel door Ferdinand Kloek; 9.45 Chr. Radiokoor; 10.00 Vaz Dias; 10.10 Radiokoor; 10.30 Orgelspel; 11.00 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.35 Pianorecital; 8.20 Italiaansch concert; 8.40 Idem; 9.45 Vioolrecital; 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) I.30 Orkestconcert; 5.20 Dansmuziek; 7.35 Gramofoon muziek; 8.45 Idem; 9.50 Idem; 10.30 Orkest BRUSSEL (322 M.) 12.20 Populair concert; 1.30 Accordeon-spel; 1.50 ld.; 5.20 Gramofoonmuizek; 5.50 Pianorecital; 9.20 Mo derne Vlaamsche muziek; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) II.20 Concert; 2.50 Omroeporkest; 7.35 Ictern; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 3.20 Omroeporkest; 9.40 Kamermuziek. HAMBURG (332 MA 5.20 Orkestconcert; 10.50 Concert; 8.05 Zang; 9.40 Muzikaal tusschenspel; 10.20 Concert. KEULEN (456 M.) 4.35 Mozartmuziek; 6.50 Pianorecital; 8.05 Militaire muziek; 10.20 Kamermuziek. DAVENTRY (1500 M.) 12.50 Orgelrecital; 4.50 Orkest; 8.35 Theater-orkest; 10.20 Strijkkwartet; 11.35 Orkest. PARIJS POSTE PARISIEN (313 MA 7.09 Operamuziek; 8.10 Walsen van Joh. Strauss; 9.25 Duetten; 10.05 Kamermuziek. PARIJS RADIO (1648 MA 7.20 Gramofoonmuziek; 820 Idem; 9.20 Opera; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 MA 4.30 Dansmuziek; 8.05 Populair concert; 9.20 Viool recital; vader niet zoo verstandig geweest was om Musha long tc engageeren?" „Ik zal niet trachten hem of zijn daden af te bre ken. Ik wil alleen maar probeeren jou het besef bij te brengen, dat er tusschen jou cn Mushalong een kloof is, welke door geen liefde is te overbruggen. Hij behoort hier, en jij behoort tot het leven, dat je de vorige lente verlaten hebt. Wel, hij kan geen enkele cent de zijne noemen, en aan hoeveel duizend pond per jaar ben jij gewend? Je denkt, dat ik mijn eigen zaak sta tc bepleiten. Dat is ook zoo maar, al was zulks niet het geval, dan zou ik toch al het mogelijke in het werk stellen, om te voorkomen, dat jij je iieelo leven verknoeit. Zou jo voor altijd in een stad als Lavendou kunnen wonen? Zou jij er mede tevreden zijn, je dagen door te brengen mot het wasschen van vaatwerk voor Mushalong? Je zoudt hem gaan haten hem verachten, en je zoudt zijn leven even zeker bederven, als wanneer je hem een kogel door het harte zoudt jagen." Kate ademde zwaar. Wat Beldon tot haar zeide, was niets nieuws en het was ook onweerlegbaar. Al wat zij wist was, dat Mushalong haar tot in het diepste binnenste van haar liart bewogen had meer dan Beldon ooit had kunnen bereiken. Zij was wercldsch genoeg, om te begrijpen, dat het een on- rnogclijko toestand was, doch, evenals Marie Louise, hield zij ervan om het spelletje van voor-den-gek- houden te spelen. Liefde in dc wildernis had iets romantisch over zich, speciaal, wanneer de andere een half boschinensch was. Zij haatte Beldon voor 't feit, dat hij haar dc duidelijke feiten voor oogen gehouden had, en daarom weigerde zij ze ten minste uitwendig te erkennen. „Jo overdrijft", zeide zij tenslotte. „Dus je hebt geen...?" „Dat heb ik ook nooit beweerd." Zijn gelaat verhelderde een weinig, en hij kwam tot de conclusie, dat hij de zaak veel to ernstig op genomen had. Natuurlijk willen vrouwen flirten - speciaal aardige vrouwen! In ieder geval kon er niets ernstigs uit deze Mushalong-geschicdenis voort vloeien. Mushalong mocht al dwaze droomen koes teren, doch Kate zeker niet. Hij slaagde erin, om heelemaal optimistisch te worden. „Je bent toch niet boos op mij?" vroeg hij na een lange pauze. „Dat ben ik wel." „Wees dan edelmoedig en vergeef het mij. Je moet weten, Kate, dat ik zooveel van je houd, dat ik zelfs ROME (421 M.) 4.20 Concert; 8.05 Populair concert; 920 Gevarieerd programma. WEENEN (507 V.) 6.40 Schrammelmuizek; 8.00 Duitsche operamuziek; WARSCHAU (1345 M.) 525 Piano-trio; 7.20 Dansmuziek; 820 Populair con cert; 920 Concert; 1025 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 3.20 Omroeporkest; 8.30 Concert; 9.00 Orgelconcert. DINSDAG 16 OCTOBER. HILVERSUM (301.6 M.) A.V.R.O.: 8.00 Ochtendmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Muziek ter nabetrachting; 10.30 Kook- en bak- praatje; 11.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar; 12.00 Lunchconcert door het orkest van het Rem- brandt-Theater te Amsterdam; 1.45 Kamermuziek; 3.00 Knipcursus; 4.00 Rustpoos; 4.15 Gramofoonmu ziek; 4.30 Radiokinderkoorzang; 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen; V.P.R.O.: 5.30 Bijbclvertellingen door Ds. B. J. Aris; A.V.R.O.: 6.00 Dinerconcert door het Omroeporkest; 6.30 Gramofoonmuziek; 6.40 Om roeporkest; 7.00 Gramofoonmuziek; 7.15 Omroeporkest 7.30 Engelsche les voor beginners; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Commandant Bauwe Vlas: „Dc Nationale Bond van Barmhartigheid"; 8.15 Klassiek concert; 9.00 Radio- tooneel; 9.35 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuizek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Po litieberichten; 12.15 Dc KRO.-boys; 1.00 Gramofoonmu ziek; 1.20 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Modecursus; 4.005.10 H.I.R.O.- uitzending; 5.10 K.R.O.-orkest: 5.50 Gramofoonmu ziek; 6.00 Orkest; 6.40 Esperantocursus; 7.00 Politie berichten; 7.15 Kath. Radio-volksuniversiteit; 7.35 Gramofoonmuziek; 7.45 De KRO-bovs; 7.15 Liedjes; 8.25 Gramofoonmuziek; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Lezing; 8.50 Liedjes; 9.00 Gramofoonmuziek; 9.15 Symphonie- concert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.25 Vaz Dias; 10.30 Vervolg concert; 11.15 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG 1304 M.) 7.35 Accordeonbespeling; 8.25 Gevarieerd Belgisch! concert; 8.40 Idem; 9.30 Gevarieerd concert; 10.00 ZangrecitaJ; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (484 MA 1.05 Zangvoordracht; 5.20 Orgelconcert; 820 Concert; 9.35 Idem; 10.30 Gevraagde gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 MA I.30 Omroeporkest; 9.20 Symphonieconcert; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 MA 1120 Strijkorkest; 8.50 Concert; 9.30 Omroeporkest; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 3.20 Omroeporkest; 7.30 Idem; 9.40 Concert. 1 HAMBURG (332 MA II.35 Concert; 1.35 Opera- en operettemuziek; 6.20 Orkestconcert; 9.00 Vroolijke kunst; 10.20 Populair concert; KEULEN (456 MA 3.20 Populair concert; 4.35 Hedendaagsche muziek; 6.45 Volksmuziek; 8.50 Gramofoonmuziek. DAVENTRY (1500 MA 12.10 Orkest; 4.50 Strijkorkest; 5.35 Dansmuziek; 8.2Ö De radiozangers; 8.50 Concert; 10.40 Kwintet; 11.35 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 MA 7.09 Operafragmenten; 7.50 Bioscooporgel muziek; 8.30 Omroeporkest. 1 PARIJS RADIO (1648 M.) 12.20 Populair concert; 10.50 Dansmuziek. I MILAAN (369 MA 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Operette. 1 ROME (421 M.) 4.35 Populair concert; 9.05 Concert j WEENEN, (507 M.) 3.30 Populair concert; 5.00 Pianorecital; 6.50 Concert; 8.35 Europeesch concert; 9.20 Orgclrecital; 11.20 Po pulair concert WARSCHAU (1345 M.) 5.35 Pianorecital; 6.50 Zang; 720 Weensche muziek; 9.20 Concert; 9.35 Dansmuziek; 10.25 Idem. BEROMUNSTER (540 MA 5.20 Populaire gramofoonmuziek; 7.10 Omroeporkest 8.30 Idem; 8.40 Muzfkaal-litterair programma. niet kan verdragen, dat een andere man maar naar je kijkt Heusch, kindje, jij en ik zijn voor elkander geschapen, en de dingen zijn nu zóó geloopen, dat het einde meer dan ooit onvermijdelijk is." „Is dat zoo?" „We zijn toch al heel lang vrienden geweest, niet waar? De arme kolonel heeft je in een moeilijke po sitie achtergelaten niet, dat het er veel op aan komt, doch we leven nu eenmaal in een baatzuch tige wereld, en een meisje heeft een soort van so cialen plicht. Geld is zeer noodzakelijk, ten spijt van alle dichters. Ik durf te beweren, dat er meer huwe lijken ongelukkig, gemaakt worden door armoede* dan door welke andere reden ook. Wij samen zou den daar niet bang voor behoeven te zijn. Mijn vader is bereid mijn toelage to verdubbelen, wanneer ik! trouw. Ik zal je overal heenbrengen do Zuidzee, Italië, Japan. Romantiek! wel, daar is de we reld vol van, wanneer iemand jong is. Dit verschrik kelijke avontuur is bijna voorbij. Wanneer we bij" den handelspost zijn aangeland, dan is het grootste leed geleden. Bovendien kan mijn vader, hoezeer ik het haat om erover te spreken, niet langer dan een paar jaar nog leven." Zij knikte peinzend, terwijl haar toorn zakte. In derdaad, stond hij er goed voor. Zij kende den ouden Beldon bij geruchte. Hij had een enorm fortuin ge maakt uit de automobielen-industrie, en sleet nu zijn laatste paar jaren in Florida een chronische in valide. Wat een verschil tusschen het leven, dat Mushalong haar aanbood en dat, hetwelk Beldon haar voor oogen tooverde. Met de rijkdommen van den ouden Beldon zou haar maatschappelijke groot heid voorzeker onbegrensd zijn. F.en jacht, verschil lende buitenverblijven, de bewondering en afgunst van vrienden de macht, welke groote weelde ver mag te geven. Toch dacht zij hier aan Mushalong een ruwen, ongeletterden kerel der wildernis, die letterlijk van de hand in den tand leefde. O, wat zou zij gaarne het tweetal belichaamd zien in één begeerd wezen liefde zonder armoede, rijkdom zonder weerga! Zij was blij, dat de verschijning van Marie Louise een einde aan het gesprek maakte, want zij kon merken, dat Beldon in een stadium begon te gera ken, waarin hij haar voor een ultimatum zou kunnen stellen cn dit wenschtc zij zoo lang mogelijk te ver schuiven. v. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2