VARIA. Uit ÓMGEVING Hevige botsing tusschen taxi en vrachtauto POINCARé OVERLEDEN. Een belangrijke verandering. Minder uitvoer van uien. Largo Caballero gearresteerd. Socialistenleider in Spanje gearresteerd. Wanneer is een vrouw op gevorderden leeftijd. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. de ZIJ PE PETTEN. PROPAGANDA-AVOND VAN DEN ZIJ PER BESTUURDERSBOND. De Z\jfper Bestuurdersbond belegde Zaterdagavond in café Vriesman een openbare vergadering, die goed bezocht was, ofschoon de heer Hollander, die de bij eenkomst opende, gaarne wat meer Bondsleden had gooien, die nog niet door de werkloosheid waren getroffen. De heer Klein uit Amsterdam, daarna 't woord verkrijgend, hield een inleiding over 't urgen tieprogram van het N.V.V., dat in groote lijnen ver betering beoogt van diverse steun- en toeslagrege lingen, uitbreiding der werkvoorziening en dat mid dels een petitionnement onder de aandacht der re geering zal worden gebracht. Uitvoerig staat spr. stil bij de oorzaken der economische crisis, die vol gens sommige liberale economen (Prof. Bordewijk, mej. mr. v. Dorp, e.a.) een noodzakelijk gevolg is van hot streven der arbeiders naar gunstiger arbeids voorwaarden en die als onfeilbaar middel aanbeve len: weg met alle sociale voorzieningen. Daar tegen over wijt spr. de crisis aan het kapitalistische pro ductiesysteem, dat in zijn door niets en niemand ge breidelde winzicht noodwendig tot depressies leiden moet en leiden zal. Hij wijst er tevens op, dat ook onder de aanhangers der regeering twijfel ontstaat aan de leuze der aanpassing. Leest de uitingen der R.K. werkgevers in 't Zuiden des lands en neemt kennis van de kloeke woorden van pater Henricus. Terwijl in andere landen de crisis schijnt te luwen, (Zweden, Denemarken, Amerika, Engeland, enz.), zijn in ons land nog immers pl.m. 40 pet. valide ar beiders werkloos, voor wie de winter als een gruwel- lijk spook voor de deur staat. Verbetering te bren gen in hun lot zij ons aller streven, steunt daarom de door 't N.V.V. te voer enactie. Spr.'s met gloed en overtuiging uitgesproken rede werd luide toege juicht De arbeiders-zangvereeniging uit Wieringer- waard vergastte daarna het publiek op verschillen de strijdliederen, die blijkens 't aplaus zeer in den smaak vielen. KOEGRAS JULIANADORP. Inbraak in de Chr. School. Naar ons werd medegedeeld, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.1 een ongewenscht bezoek ge bracht in de Chr. School aan de Kortevliet. De dader of dadcr(s) welke natuurlijk onbekend zijn, hebben zich doca* het verwijderen van een of meer glasruiten toegang tot de school weten te verschaffen. Eenmaal daar aangeland zijnde, zijn alle kasten enz. nagezocht, totdat men eindelijk een bedrag van de een of andere vereeniging, dat daar geborgen was, in handen kreeg, en ruim f20 beliep. Bij het vertrek heeft men ook het waschgoed van het hoofd der school meegenomen. De heer Slik die Zaterdagmorgen tot deze ontdek king kwam, heeft zich onmiddellijk met de politie in verbinding gesteld, die naar gehoopt wordt, de in- dringer(s) zal weten op te sporen. W I E RIN GE N Kleuterschool. De Vereeniging „Kleuterschool" alhier organiseert 'op 24 October a.s. in Cinema De Haan een voor drachtavond. Tevéns zal op dien avond de verloting worden gehouden ten bate van genoemde instelling. Dit feestje belooft een uitgezocht mooie avond te worden, gezien het mooie programma. De entree prijzen zijn zeer laag gesteld, zoodat een ieder van de partij kan zijn. Toegangskaarten zijn nu reeds verkrijgbaar gesteld. Auto-ongeval. Zaterdagmorgen had op 't Hoekje te Hippolytus- hoef een botsing plaats tusschen een autobus van dc N.V. Atbonta en een der vrachtauto's, welke grond rijden voor de Geniewerken te Den Oever. De autobus welke arbeiders naar de werkverschaf fing had gebracht en uit de Koningstraat kwam, stond zoo goed als stil, doch de vrachtauto, geheel links van de straat uit dc hoofdstraat om den hoek komende, ramde de bus zoodanig, dat niet alleen schade ontstond aan het chassis van den autobus, maar ook de- motor werd zwaar beschadigd. Wan neer de vrachtauto geheel rechts van de straat was gebleven, had dit ongeval voorkomen kunnen wor den, en of dc wettelijke voorschriften betreffende het verkeer van rechts gaat voor, ook van kracht zullen zijn, zal het deskundig onderzoek moeten uitma ken, wat is ingesteld. Om de schuldvraag op te los sen zijn ook o.a. foto's opgenomen van de sporen. LAN'GEN DIJK NOORDSCHARWOUDE. Sjoeluitslagen. Door do sjoelclub hier ter plaatse werden sjoel wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Sjoelen 1ste klasse. Aantal gespeelde partijen i gew. verl. gelijk pnt tot. 1. P. Koeman 48 29 3 49I/2 5628 2. J. Mol 47 31 2 48 3920 3. G. Jonker 43 29 8 47 6407 4. J. Bleek 44 33 3 45^4 4824 5. A. Visser 43 36 1 43V? 5748 6. C. Kramer 40 40 0 40 5257 7. G. v. Rijn 35 36 9 391/2 6192 8. A. Boot 35 42 3 361/2 5245 9. A. Jonker 25 52 3 261/a 5714 10. J. Bullooper 24 54 2 25 4142 1. P. Visser 52 24 4 54 5366 2. D. van Twuijver 51 28 1 51^ 5327 3. J. Peetoom 48 29 3 49M 5286 4. E. Bos Jr. 47 29 4 49 4790 5. J. Ootjers 45 30 5 47^ 4391 6. D. Peetoom 43 36 1 43V2 4805 7. J. de Laat 40 38 2 41 5104 8. P. Nicman 37 41 2 38 4751 9. P. Veen 33 43 4 35 5535 10. H.Oudshoorn 25 52 3 26% 3781 11. E. Bos Sr. 21 56 3 22V? 4241 12. P. Pool 21 57 2 22 4528 W I N K E L Zondag 14 October had een hengelwcdstrijd plaats van de hengelclub „Onderling Genoegen". Te omstreeks acht uur 's morgens werd aan den Wateringskant beginnen geblazen en na vijf haif uren werden door de 18 deelnemers 99 baarzen ge vangen, waarvan 48 maatbaarzen. De grootste baars werd gevangen door G. van der Loo (24.9 c.M.), terwijl het grootste aantal werd ge vangen door W. van der Loo (16), G. Blaauboer (11), Corn. Stipriaan (10), J. Verkeste (7) en C. Leijcn (7). Ondanks het stormachtige weer was de stemming opgewekt en ontbraken ook de vroolijke momenten niet, toen een delenemcr haast zijn leven waagde om een afgevallen baars te grijpen en een ander zóó met zijn gedachten bij het visschen was, dat hij zijn pijp wilde stoppen uit zijn wormendoos. Er zit groei in de vereeniging, want zij telt thans reeds 34 leden. Donderdag 18 October heeft de prijsuitreiking en vergadéring plaats bij R. Laan. Zaterdagavond kwamen op den hoek van dc Bal- thasar Floriszstraat en d& Pieter Baststraat te Am sterdam een taxi en een vrachtauto uit Tilburg met elkaar in botsing. De schok was zoo hevig, dat beide wagens omsloegen. Aanvankelijk liet het zich aan zien, dat de inzittenden er minder goed waren afge komen. Het bleek echter nog al mee te vallen. In de taxi zaten zes personen; de 30-jarige mej. L. M. had haar arm lichtgewond, een andere dame had een hoofd wonde door een glasscherf. De beide chauffeurs ble ken ongedeerd te zijn. De andere inzittenden van de taxi hadden slechts lichte schaafwonden of opper vlakkige snijwonden door de glasscherven opgeloo- pen. Naast den chauffeur van den vrachtauto was een meisje gezeten; deze, de 25-jarige mej. W. S., werd met een hoofdwondo opgenomen en naar het Tesselschadeziekenhuis overgebracht. Na daar ver bonden te zijn, kon zij naar huis terugkeeren. De beide auto's waren ernstig beschadigd. DE SCHEIKUNDIGE ROBERT BUNSEN. Naar het gevoelen der openbare meening gelden groote geleerden dikwijls als een toonbeeld van on bekendheid met we wereld, die zich ten opzichte van de praktische dingen van het dagelijksch leven slecht of in het geheel niet weten te helpen. En als men hier van een zekeren regel wil spreken, dan heeft die ongetwijfeld ook zijn uit zonderingen. Een der merkwaar digste daarvan is Robert Bunsen, een geleerde, wiens wetenschappe- lijken arbeid met onuitwischbarc letters in de annalen der schei kunde aangeteekend is, die tegelij kertijd echter ook van een buiten gewoon origincelen aard was, een aard over welks invallen en han delingen allen zich vroolijk maak ten, die met hen in aanraking kwa men. Bunsen vertoefde dikwijls in Zwitserland en nam dan gaarne aan bergtochten deel, ofschoon hij lichamelijk niet altijd in staat was de vermoeienissen te verduren. „Laat mij asjeblieft maar hier", zei hij dan tot het gezelschap, „be dek mij met boomtakken en haal me op den terugtocht hier weer af' Kwam het gezelschap dan over een paar uur weer ter plaatse, dan had de geleerde zich intusschen met dc geiten van de naburige wei de kostelijk geamuseerd of een of andere practische zaak bestudeerd Zooals eenmaal het moeilijko pro bleem, om in een schoone omge ving rustende, tegelijkertijd te kun nen slapen en rooken. Hij bemerkte dat de eenige hindernis die hem in den weg stond, de vliegen wa ren en ook daartegen vond hij 'n origineel middel: hij brandde met een sigaar een gat in zijn zakdoek, legde zich dan op zijn rug, bedek te zijn gelaat met den doek .en stak de sigaar door het brandgat in zijn mond. Hij toonde het vroo lijke gezelschap de oplossing van het vraagstuk met den mooien roodzijden zakdoek. Ongestraft, want hij was... ongetrouwd! JAPAN, HET LAND DER RAMPEN. Geen land der aarde is zoo dik wijls door catastrophen bezocht als Japan. Het land der kersen bloesems wordt telkens weer op nieuw door groote branden, typho- nen en aardbevingen verstoord. In Maart van dit jaar kwam het vol gende huiveringwekkende bericht uit het keizerrijk Nippon: Hakoda- te, de tiende grootste stad van het land, was door brand volkomen vernield. 23.000 Huizen werden daarbij in de asch gelegd, hon derdduizenden menschen verloren hof, huis, have en goed. En nu weer de jongste jobstijding: Dit maal is het een typhoon, die de kust van Midden-Japan een afgrij selijke hel maakte, bloeiende ste den vernielde en duizenden men schen doodde. Japan komt niet tot rust. Bijna geen jaar gaat voorbij, zonder dat natuurcatastrophen hun offers eischen. De wervelstorm, die dezer dagen in het land heeft huisgehou den, was een der zwaarste en hef tigste der laatste dertig jaren. Hij heeft de visschersbooten, die zich op zee bevonden van dc watervlak te doen verdwijnen en hier en daar op het strand geworpen, hij heeft huizen als stroohalmen opgeno men, op zijn doodsweg van onver biddelijk geweld do menschen weggevaagd. Do Europeaan, die in zijn gema tigd klimaat tegen wervelstormen, welke met zulk een kracht en ge weld optreden, beschut is, vraagt zich altijd weer af, wat de ont- staansoorzaak is van den typhoon, die zoo na aan den tornado ver want ia. Hü onderscheidt zich jan Uit Parijs: Vanmorgen half vier Is 74 Jaar oud over leden Oud-Ministerpresident der Fransche Republiek Raymond Poincaré. Andere wijze van opmeting bij de met bloembollen bobouwde oppervlakten. LANGENDIJK. De Nederlandsche Sierteeltcen trale heeft aan de bij haar georganiseerde hollen- kweekers meegedeeld, dat voor het plantjaar 1934/35 in de wijze van opmeting een verandering zal wor den gebracht. Voor de Langendijker kweekers is die verandering van belang, daar in het afgeloopen jaar velen onaangenaam zijn verrast door de manier van opmeting. In het vervolg nu zullen' uitsluitend Je beplante oppervlakte en de paden tusschen de bed den worden gemeten, zoodat dus, in tegenstelling met het vorige plantjaar, ln het vervolg noch een voet buiten de beplante oppervakte, noch de mid denpaden mee gemeten zullen worden. In aansluiting hiermee wordt er de aandacht op gevestigd, dat de te beplanten oppervlakte voor het plantjaar 1934/35 voor hyacinthen, vroege tulpen, Darwin-, Mandel-, late en andere tulpen en narcissen 95 procent zal mogen bedragen van de rechtens in 1933—1934 toegestane oppervlakte, zooals die volgens de oude wijze gemeten is, zoodat practisch do te be telen oppervlakte dezelfde blijft. Nog eenige hoop, dat de prijzen iets ver beteren. LANGENDIJK. De uitvoer van uien is de vorige maand niet zoo belangrijk geweest als do daaraan voorafgaande. De lage prijzen hebben daartoe on getwijfeld het hunne bijgedragen. Vele uien zijn op het land achtergebleven met het doel, om ze in de ren (of in den put, zooals dit in andere streken ge schiedt) op te bergen. In totaal werden uitgevoerd 11.784.890 Kg., tegen 15584.114 Kg. in September van 1933. Uit Noordhol land werden 2.715.20 Kg. geëxporteerd tegen in de zelfde maand van het vorige jaar 2.159.095. De ver mindering van uitvoer was de afgeloopen maand vooral toe te schrijven aan Zeeuwsch-Vlaanderen en Goeree en Overflakkee. Voor het eerste gebied was de uitvoer 933.537 Kg. tegen 2.447.0.40 Kg. in September 1933 en voor het laatste waren deze cijfers respectievelijk 7.207.647 Kg. en 5.271.801 Kg. Er zijn dit jaar naar schatting aanmerkelijk min der uien geteeld dan in 1933, zoodat er nog hoop is, jdat de prijzen nog iets verbeteren, als invoerbeper kingen niet al te zeer aan deze hoop den bodem in slaan. DEN TUINDERSSTEUN TEN GOEDE GEKOMEN. dezen door een kleinere middel lijn, en ontstaat zooals iedere storm door- de gelijkmatige ver warming der lucht. De luchtstroo- mingen streven er naar elkaar op te heffen. De warme lucht stijgt naar boven. Koude lucht stroomt van alle zijden naar de aldus ont staande luchtledige ruimte. De naar boven gestegen warme lucht, in de hoogste luchtlagen afgekoeld, verdicht en valt weer naar bene den, waar zij met de opstijgende wanne lucht in botsing komt. Hoe sterker de luchtbewegingen zijn, des tc grooter wordt het typhoon- gevaar. De sterkte, de kracht der luchtbewegingen hangt grooten- decls van de geografische ligging van een land af: waar stijle berg massa's in dc zee nederdalen, is 't gevaar voor taifoenen, typhonen, cyclonen of wervelstormen het grootst. Van alle wervelstormen wordt de taifoen wegens zijn zeer kleine middellijn als de „minst ge vaarlijke" aangeduid. Zijn gemid delde snelheid van 20 tot 30 uur kilometers laat hem minder ver woesten dan de verreweg heftigere cyclonen en tornados. De taifoer echter, die kort geleden Japan teis terde, raasde met een snelheid van 150 kilometer per uur over het land en had binnen de twintig minuten zijn vernietigingswerk volbracht. Als men een lijst der catastro phen, die over Japan gekomen zijn in den vorm van branden, aard bevingen en taifoens, dan zou men een cindelooze opstelling krijgen. De zwaarste rampen bezochten het eilandenrijk in de jaren 1891 (7273 dooden), 1896 (27.122 dooden), 1923 (aardbeving in de omgeving van Tokio en Jokohoma: (156.000 doo den) en 1927 (3500 dooden). Een aardbeving in het voorjaar van 1933 eischte 1500 doodsoffers. Het aan tal slachtoffers, dat de laatste na tuurramp vorderde, is thans defi nitief op 13.466 (dooden en gewon- i deni vastgesteld. LANGENDIJK. Het vorige jaar is hij besluit van den Minister van Economische Zaken het invoermo- nopolie voor groenten cn fruit ingesteld, waardoor de invoer van deze producten nog alleen kon ge schieden na betaling van een heffing, voor ieder product vast te stellen. Men deelt ons thans mee, dat de monopoliewinst over Mei en Juni heeft be dragen f 839.200, waarvan f 100750 voor aardappelen. In deskundige kringen is men er van overtuigd, dat deze heffing gunstig op de gemaakte prijzen heeft gewerkt. Bovendien wordt de steun voor don tuin bouw uit het daaruit genoemde fonds gefinancierd. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. Geen radiotoespraak tot het Eucharis tisch Congres. Vaticaan, 14 Oct. (VJ). Zaterdag verluidde, dat de gezondheidstoestand van den Paus in verband met de gebeurtenissen in Spanje, Frankrijk cn Zuid- Slavië door de groote bezorgdheid, welke Z.H. ge voelt, minder goed genoemd moet worden, in ver band waarmede de radiotoespraak, welke hij Zon dag voor het Eucharistische congres te Buenos Aires zou houden, niet is doorgegaan. De uitzen ding is beperkt tot een eenvoudige zegening. WINTER IN DE VER. STATEN. TE KOOP: 'r Texelsche rammen bij BRAK, 't Rijpje, Sint Maarten Terstond gevraagd: een flinke Boerenknecht, goed kunnende melken. J. I. KISTE- MAKER, Rijksweg 7, Den Helder. Vas Diaz meldt verder uit Madrid: De Spaansche socialistische en vakvereeni- gingsleider Largo Caballero is Zondagmorgen in zijn woning gearresteerd. De vakvereenigingen te Madrid hebben besloten, vandaag Maandag het werk door hare leden te doen hervatten, zoodat alles weer normaal zal zijn. Arbeiders hervatten den arbeid. Telefonischo verbinding nog verbroken. Naar uit Madrid gemeld wordt, zou de stad weer haar normaal uiterlijk hebben herkregen. Er rijden weer meer trams, de winkels zijn open en dc open-, bare bedrijven wMken weer normaal. De transportarbeiders, een deel der kellncrs en der bakkersgezellen hebben het werk hervat. I>e sta-* kingsleiding van den ondergrond is gearresteerd. In geheel Spanje, Asturie uitgezonderd, zou rust heerschen. De dorpen in de verschillende provincies, waar dc opstandelingen zich hebben teruggetrokken en verschansd, worden stuk voor stuk door de re- geeringstroepen omsingeld en ingenomen. Oviedo, Gijon, Aviles en andere steden zijn in h&tH den der regcering. Een revolutionair centrum be-i staat nog slechts in het mijndistrict van Mieres. Uit officiecle verklaringen van de Spaansche rei geering blijkt verder, dat de opstandelingen zich m massa overgeven. Men verwacht, dat de laatste cen tra der revolutionairen binnen 48 uur vernietigd zullen zijn. INTERESSANT PROCES IN ENGELAND. Ijskoude wind over New York. New York. Het schijnt, dat in geheel Amerika dc winter zeer vroeg zal invallen. In het Noord-Oos ten der Vereenigde Staten hebben hevige sneeuw stormen plaats gehad. De storm geeseldc het land en er viel 37 c.M. sneeuw. Een twee honderdtal tele graafpalen zijn omgewaaid. Dozijnen hoornen werden ontworteld. Op vele plaatsen was de tarwe- en aardappeloogst nog niet geborgen, toen de sneeuw storm losbarstte. .Talrijke steden en dorpen in het Noord-Oosten zijn zonder telefoon en licht. Te New York was do temperatuur Vrijdag nog 21 graden Celsius; gister daalde zij sterk en een ijs koude wind laat vreezen, dat ook hier sneeuw zal vallen. STORM OVER ALGIERS. Toen werklieden bezi gwaren met het lossen van een schip in de haven van Algiers kwam er plotse ling een hevige Noordwester storm opzetten, die de golven over de havenhoofden joeg. Vier werklieden werden door den golfslag in zee gesleurd, waarvan er twee verdronken. DE ONTVOERING VAN MEVR. STOLL. Vrees dat zij omgekomen is. Louisville: Nu het losgeld betaald is cn de ont voerde mevr. Stoll nog niet is teruggekeerd, vreest men, dat zij omgekomen is. Haar gezondheidstoestand was toch reeds slecht en men maakt zich ongerust, flat zij de emoties der ontvoering niet zal hebben kunnen doorstaan. Dc politie is er van overtuigd, flat zij nood is en flat de ontvoerders het lijk ergens heb ben achtergelaten. De heer Fearnley was rijk, onafhankelijk en on getrouwd. Hij had een huishoudster met wie hij heel tevreden was. Zoo tevreden, dat hij op csq dag naar zijn notaris ging cn hem zei, dat hij zijn testament wildo veranderen. Niet dc neven en nich ten, die op zijn geld aasden en wien hij totaal on verschillig was, zouden zijn erfgenamen zijn, maar Mary, de parel, die jarenlang door de daad bewezen had, dat ze hart voor hem had en die zijn huis zoo puik in orde hield. Alzoo werd het testament vol gens den wensch van mr. Fearnley veranderd en zijn huishoudster universeel erfgename gemaakt. Kort daarop stief Fearnley. En de opening en voorlezing van het testament werkten op de verza melde familieleden verpletterend. Mary sloeg be scheiden de oogen neer, maar ze protesteerde niet. Doch iemand anders protesteerde met kracht: een der neven, een student, die jarenlang op de erfenis van oom gespeculeerd had. Hoe oud is Mary? vroeg hij agressief den notaris. Negen en veertig, antwoordde Mary zelf, zonder ta blozen of met haar wimpers te knipperen. Eerst ne gen en veertig! jubelde de neef. Een vrouw van ne gen en veertig jaar is toch geen vrouw op gevor derden leeftijd. Dat is om zoo te zeggen nog een jonge vrouw. En het testament zegt utidrukkelijk dat Mary slechts als ze op gevorderden lcofijd zou wezen, de universeele erfgename van oom zou zijn. Dus is de erfenis voor ons. Dat was nog zeer de vraag, meende de notaris. En Mary verklaarde, dat meneer de neef het maar een ander moest vertellen, maar haar niet, want ze was al lang geen jonge vrouw meer cn ccn vrouw van negen en veertig jaar was een vrouw op gevor derden Iccfijd. En dus is er een proces begonnen en de rechters zullen te beslissen hebben of een vrouw van negen en veertig op gevorderden of niet gevorderden leef tijd is En als het civiele proces net zoo lang duurt, als ze ons land wel eens duren ,dan zal als het slot- valt, Mary zonder eenigen twijfel op gevorderden leeftijd zijn. DOMINé BLIJFT. De heer Ds. J. Eikema, die toezegging tot beroep had ontvangen naar Wormerveer, heeft gister tij dons den kerkdienst medegedeeld, dat hij na rijp 1)0-1 raad besloten heeft, een beroep niet te zullen aan-i vaarden. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Oct. Aanvoer: 300 Kg. aardappelen: Bevel, f 2.703, hl. eigenh. f 3.20, 18000 Kg. uien f 2.10-2.40, driel. f O.SO 1, grove f 2.50, gele nep f 1.101.30, 4000 Kg. peen f 0.600.90. Spercicboonen f 5500.40, bieten f 0.601.80, roo- de kool 1—2.50, witte kool 0.70—120, gele kool 1.30— 2.20, D. witte 1.30—1.40, 2000 stuks bloemkool: lecerf 6.40—9.60, reus 6.20—7.70, lichte 2.80—3.50, NOORDSCHARWOUDE, 15 Oct. 1850 Kg. aardappelen: Bevel, f 2.20, Friso f 2, eigen heimers f 2.30, 7600 Kg. uien f 2.20250, driel. f 0.90, grove uien f 2.40—2.50. 2000 Kg. kroten 0.40—0.90, 40400 Kg. wilte kool f 0.60-1.10. WARMENHUIZEN, 13 Oct Aangevoerd: 5300 Kg. roode kool le kw. f 1—1.70, 1950 Kg. gele kool f 1—1.60, 48100 Kg. witte kool f 0.70 1.10, 4375 Kg. nep f 0.80—1, 1350 Kg. D. witte kool f 1.30; 8225 Kg. uien: f 15O-2.10, driel. f 0.70, grove uien f 1.80—2, 5000 Kg. peen f 0.80-0.90 4000 Kg. aardappelen: blauwe f 3.20—3.60, eigenh. f 2.90—3.10, 1190 Kg. slaboonen f 4.10-8.20, 11?25 Kg. bieten f 0.40—150. MEDF.MBLIK, 13 Oct. Witte kool f 0.61—0.63, roode kool f 1—1.40, gele kool f 1—1.20, wortelen f 0.590.70 per 100 Kg., bloemkool f 5.50720 per 100 stuks, kroten f 0.61— 0.92, per 100 Kg. slaboonen f 0.75—0.80 per 15 Kg. ALKMAAR, 13 Oct, Veemarkt Aanvoer: 4 paarden f 100—160, 30 melkkoeien f 100 —200, 32 nuchtere kalveren f 412, 69 vette schapen f 14—19, overhouders f 9—12.50, 30 biggen f 810.50, 3 bokken en geiten f 3—6 per stuk. ALKMAAR, 13 Oct. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier, Aanvoer: 95000 kineieren 58—60 Ke. f 4.50—4.90, 0062 Kg. f 4.00—5.20, 62—64 Kg. f i.80—5.40, kleine l 2.80-ilP, 1Q0QQ cendeiereu l 1.90-2.

Schager Courant | 1934 | | pagina 3