De betalingsmoeilijkheden met Duitschland Sportberichten uit Den Helder. K.N.V.B. „Er moet snel worden ingegrepen.!' Helder stelt teleur door een 4—3 neder laag tegen Meteoor. De reserves blij ven goed werk doen. Was het do vorige week Racing, dat hevig teleur stelde, nu waren het de withemden, die hun aan hang een onaangename verrassing brachten in den vorm van een 43 nederlaag tegen Meteoor. Toch heeft Helder niet slecht gespeeld, zeker niet slechter dan tegen H.R.C. We kunnen uit deze nederlaag maar één conclusie trekken, nl. dat geen der clubs in afd. 3A meevalt: Dat ondervonden de Racers ver leden week in Krommenie toch ook. De wtthernden hebben anders het grootste deel van den strijd de overwinning als het ware voor het grijpen gehad. Immers, nadat de rust met 1—1 was ingegaan, namen ze met 3—j de leiding, die tot ongeveer een kwartier bewaard word. Daarna slaagde Meteoor erin 3 maai achter elkaar te scoren en de overwinning uit het vuur te slepen. We zullen maar hopen, dat de vol gende week tegen Zaandijk de puntjes thuis worden gehouden, want anders komt Helder leelijk in de verdrukking. De reserve-elftallen, doen het heter: I1.R.C. II dwong K.F.C. II op het ter- ren dor Groote Koogsche een gelijk spel af, waar door ze zich op de 2e plaats kon handhaven. De withemden hadden Z.F.C. 3 op bezoek. Deze club bezette met 7 punten uit 4 wedstrijden de Je plaats, terwijl Helder II de 3e plaats bezette met 4 punten uit 3 wedstrijden, lien spannende strijd werd dan ook tegemoet gezien. De vrij hooge verwachtingen, dio men van de witte reser\es koesterde hebben ze niet bescbuaiud. Vooral na de rust werd er tegen den orkaan in keurig combinatiespel vertoond. Dit elf tal bezit momenteel een paar goede krachten., die ons inziens wel degelijk voor het le in aanmerking kunnen komen. We noemen de linksbuiten Israëls en de spil Steenbergen, die een eminent partijtje voetbul vertolkten. De Z.F.C.'ers hebben eveneens een zeer sterk elftal, o.a. speelde Doets mede, de linksback, die 14 dagen geleden nog met het le mee speelde. Nadat de Z.F.Cers met rust een verdiende 2—0 voorsprong hadden veroverd, zetten de withem den cr nu de pauze zoo'n tempo in, dat Z.F.C. geheel overspeeld werd. En wat vorigen keer Helder ge- Jukte, gelukte nu Helder 2. De 2—0 achterstand werd keurig ingeloopen tot 2—2 en het scheelde 'znnar weinig of Rottier had den keeper voor de 3e anaal gepasseerd, maar langs den uitloopenden kee per schoot hij rakeling naast. Onzo N.H.V.B.-clubs. moesten Zondag eenige zeer gerenommeerde tegen standers bestrijden, lleldcr 3 had Petten op bezoek en verloor met 3—1. De overwinning verdienden da 1'ettomcrs volkomen. Het spel der Helderschen stak lauw af tegenover het enthousiaste spel der blauw- hemden. Heldersche Boys beet beter van zich af en hield zich Wieringerwaard van het lijf. (1—0). Een handicap voor de Pauwestedelingen was wel, dat ze bet zonder hun etninenten keeper moesten stellen. Door deze overwinning is de spanning in de le klasse weer danig toeegenomen. De derby in zakformaat Helder 4H.R.C. 4 eindigde na een rauwen wed strijd, die onvoldoende werd geleid, in een puntloos gelijk spel. Wel een rare uitslag met zoo'n orkaan. PROGRAMMA K.N.V.B. 21 October a.s. Afd, I eerste klasse: Xerxes—R.C.IU V.S.V.— Fe ij en oord; OvermaasA.D.O.; AjaxH.F.C.; V.U.C. D.HC Afd. II eerste klasse: Excelsior—D.W.S.; Haarlem —Z.F.C*..; K.F.C.Stormvogels; H.B.S.U.F.C.; Her- mes D.V.S.—Sparta. Afd. I 2 A: A.F.C.—O.V.V.O.; Alcmaria—Hercules; O.S.V.—Hilversum; Kinheim—B.F.C.; D.O.S.—Blauw- Wit. 2 B: 't Gooi—W.F.C.; Z.V.V.—Bloemendaal; Spar taan—Velox; West FrisiaK.D.O.. 3 A: Helder—Zaandijk; AssendelftMeteoor; K.V.V. Alkm. Boys; VolewijckersH.R.C.. 1 A: Texol—B.K.C.; Succes—Alkmaar; Andijk— Vrone; D.T.S.Nieuwe Nledorp. Reserves: H.R.C. 2—Ajax 3; T.O.G. 2—West Frisia 2; V.V.A. 2—Alcmaria 2; Alcmaria 3Q-S.C. 2; IIol- Jandia 2—Helder 2. (Sportkroniek). PROGRAMMA N.H.V.B. 21 October a.s. 1 C: Berkhout—M.F.C 1 I): M.L.D.Schoorl; J.V.CSucces 2; Watervo gels—Helder 3; Petten—Held. Boys; Wieringerwaard —H.R.C. 3. 2 D: Alkmaar 2D.T.S. 2: KoedijkAlcmaria 4. 2 E: Aart.swoud—Oudendijk; N. Niedorp 2—Hem 1. 2 F: H.R.C. 4H.R.C. 5; Dosko—Sparta 2; Helder 4 -Helder 5. 3 C: Strandvogels 2V.C.L. 1; Berkhout 2—Flevo 1. 3 1): Vrone 2Alkmaar 3; Schoorl 2Ursem 1. 3 K: H.R.C. 6-B.K.C. 2; Kolhorn—J.V.C. 2; Succes 3Oudesrhild. 4 A: B.K.C. 3Held. Boys 2; DirkshornSparta 3; Callantsoog—St. Maarten. 4 II: Cocksdorp—Texelsche Boys; Oudeschild 2— Watervogels 2: Texel 3Helder 6. 4 J: Twisk 2-V.C.L 2; Flevo 2—Andijk 4; 4 L: Helder 7—H.R.C 7; Callantsoog 2—B.K.C. 4; Dirkshorn 2—Wieringerwaard 2; J.V.C 3— Held. Boys 3. Adspiranten: Vrone a—Alcmaria c; Koedijk a— Alkmaar n; Schoorl a—D.T.S. b; H.R.C. h—Helder n: Helder 1>—Succes a; Helder c—Sparta a; Helder f -Sparta b; Succes b—H.R.C. d. (Alg. Sportblad). DIVERSEN. Overschrijving. Verzocht: A. Stolk en H. Stolk van Texel naar de Cockfdorp; H. Y. Stuive van H.R.C. naar Watervo gels; D. Dekker van Il.R.C. naar M.L.P.. Verleend: A. Rrantennar, van Sparta naar Cal lantsoog; W. Schapenkotter van H.R.C. naar M.L.Ï). (Alg. Sportblad); H. F. G. Koch van Ajax naar Sparta. (Sportkr.) Roode Duivels—Zwaluwen. Deze trodltloneele wedstrijd wordt, aldus de Sport kroniek, niet meer op Mardi-Gras te Antwerpen ge speeld, manr nu te Brussel. En wel zullen op Woensdagavond 21 November de hoon van België en Nederland elkaar ontmoeten in het Heysel-Stadion. Alkm. Boys ruimt op. Als gevolg van enkele betreurenswaardige onver kwikkelijkheden hij de Boys heeft het bestuur moe ten hesluiten, de oprichter, trainer, elftalcommissie- lid en bestuurslid Hoek, en de uitstekende eerster elftalspelcr Michels te royeeren. Atlas-voorzitter overleden. Vorige week overleed te Den Helder op 3>jarige leeftijd de heer H. Bever, voorzitter van de H.S.V. „Atlas." Do heer Beyer was in de sportwereld een geziene figuur. Hij ruste in vrede. Engeland—Italië. De „Tel." weet het definitieve doorgaan te melden van deze titanenkamp. De wereldkampioen Italië zal een poging doen om het zich zelf isoleerende En geland op olgen grond to verslaan, wat nog nooit gelukt is. EEN ONDERHOUD MET DR. F. POSTHUMA. DE HUIDIGE TOESTAND IS CATASTROPHAAL. Het Ned. Correspondentiebureau voor dagbladen heeft in verband met de brandende kwestie der Duit- sche betalingsmoeilijkheden een onderhoud gehad met dr. F. E. Posthuma, voorzitter van het centraal instituut ter bevordering van het normale handels verkeer tusschen Nederland en andere landen. Het bureau vroeg dr. Posthuma, welke stemming bij de leden van het instituut is ontstaan door deze gebeur tenissen. Zooals verwacht kon worden, kregen wij te hooren, dat do stemming niet bepaald aangenaam was en dat de telefoon vrijwel niet stil stond. Deze ontevredenheid houdt in de corsto plaats verband met do reeds herhaaldelijk tot uitdrukking geko men klachten, dat het bedrijfsleven niet voldoende op do hoogte is gesteld van de ernstige moeilijkhe den, welke zich voordeden bij de liquidatie van de Sondcrkonto-vorderingen en de geweldige accumula tie dezer bedragen. Do heer Posthuma bleek de meening toegedaan, dat de regeering met haar pogingen om den export in stand te houden, den juisten weg heeft gekozen, maar dit beteekent anderzijds, dat ook een oplossing gevonden moet worden voor de z.g. achterstallige vorderingen. Het centraal instituut heeft uit den aard van de zaak onmiddellijk voorstellen gedaan om deze moei lijkheden op te lossen. In verband met het plotseling en geheel onverwachte blokkeeren der Sonderkonto- en Zwischenkontosaldi ontstaan voor het Nederland» sche bedrijfsleven en daarmede voor de geheele Ne- derlandscho volkshuisshouding niet alleen groote ri- sicos' van monetairon aard, maar tevens zeer ernstige financieele moeilijkheden. Degenen, die hun Duitsche vorderingen thans op de beide zooeven genoemde konto's zien bevriezen, loopen op deze wijze vanzelf sprekend een koersrisico, aangezien helaas niet vast staat, tegen welken koers de markenvorderingen zul len worden geliquideerd. Maar bovendien veroorzaakt de onderhavige toe stand ernstige liquiditeitsmoeilijkheden. Vele bedrijven kunnen niet meer verder werken, de "banken beperken onder deze omstandigheden na tuurlijk hun credietfaciliteiten en vele gezinnen zien zich aldus met den ondergang bedreigd. Intus- schen produceert ons bedrijfsleven, en met name de land- en tuinbouw, tallooze aan bederf onderhevige voortbrengselen, waaraan men in Duitschland groote behoefte heeft, en die door deze onverkwikkelijke omstandigheden in ons land op den mesthoop belan den. Deze toestand is catastrofaal. Er dient snel en krachtdadig te worden ingegrepen om ons reeds zoo zwaar geteisterd bedrijfsleven te behoeden tegen do gevolgen van deze rampzalige omstandigheden. Het probleem van het koersrisico. Ik heb reeds gezegd, dat van de zijde van het in stituut middelen en wegen beraamd zijn om deze moeilijkheden op te lossen. Primair is m.i. het pro bleem van het koersrisico en ik geloof, dat de op lossing gevonden ware, indien de in marken uit staande vorderingen in guldens gefixeerd worden te gen de markenkoers van dit oogenblik. Duitschland hoeft de Nederlandscho goederen en voortbrengselen, welke met deze achterstallige vorderingen acquiva- loercn, gekocht en verbruikt op het huidige koers- peil van de mark. F.n het ware m.i. uitermate onbil lijk, wanneer het Nederlandsche bedrijfsleven uit dien hoofde eenig risico zou moeten dragen. Wij mo gen van de Duitsche regeering eischen, dat zij de billijkheid hiervan inziet, en van de Nederlandsche regeering verwachten, dat zij de maatregelen zal we ten te treffen, welke deze bijzondere omstandigheden vereischen. Wanneer het valuta-probleem eenmaal opgelost is, komt het liquidatievraagstuk aan de or de. Wellicht zullen de banken hunne relaties verder willen financieren als eenmaal vaststaat, dat de achterstallige vorderingen ontlaat zijn van valuta risico. Maar het is echter ook zeer goed denkbaar, dat ons bankwezen een langdurige credietverlcening op „stilgehouden" vorderingen van z n clientèle niet zal willen verleenen; de banken weten nl. zeer goed, wat „Stillhalte" beteekent. En wanneer zulks het ge val mocht zijn, dan is de dreigende illiquiditeit van onzo exportbedrijven dus niet uit den weg geruimd, hetgeen impliceert, dat do werkgelegenheid in deze omvangrijke bedrijven, die voor ons land van funda- menteele beteekenis zijn, vermindert, met alle ellen de, welke daarmede automatisch gepaard gaat. Daar enboven beteekent illiquiditeit van onzen export, dat cr weinig of geen koopers zullen zijn voor onze agrari sche voortbrengselen; de prijzen op de tuinbouwvei lingen zijn b.v. gedurende do laatste dagen sterk te- ruggeloopen en hetzelfde lot zal onze zuivelproduc- tie treffen, terwijl ook verschillende veilingen finan cieel zijn vastgeraakt De regeering zal derhalve, om dat anders de thans reeds aan deze bedrijven van regceringswege verleende steun nog belangrijk zal moeten worden uitgebreid, naar mijn meening in het algemeen belang ook in de liquiditeitsmoeilijkheden moeten voorzien. Zooals echter vanzelf spreekt, kun nen dergelijke veelomvattende problemen niet in en kele dagen worden opgelost 14 October. EERSTE KLASSE WEST. In afd. I viel Ajax wederom tegen. Zelfs haar go- wijzigde voorhoede vermocht D.H.C niet te over winnen. De DeHtenaren hielden de punten thuis, (2—1). Feijenoord, dat Xerxes met 2—0 sloeg, spon cr zijde hij. Ook al doordat V.S.V. tegpn A.D.O. gelijk speelde (1—1). H.F.C. boekte de eerste zege, n.1. op het zwakke Overmaas (5—2). R.C.C.V.U.C. werd 11. De stand is: Feijenoord 5 5 0 0 16-4 10 V.S.V. 5 3 1 1 18—13 7 D.H.C. 5 2 2 1 14-13 f> A.D.O. 4 2 1 1 10-6 5 In afd. II valt ons het herstel van K.F.C mede. D.F.C. kon het in eigen hol tegen de Koogers niet bolwerken (12). Haarlem verrichtte andermaal een zeer stoutmoedige prestatie. Met 5—1 werd nu Storm vogels in IJmuiden geklopt. Z.F.C. sloeg Excelsior en plee«jt gelijk op te. gaan met K.F.C Hermes werd door D.W.S. bedwongen (2—2), en Sparta hield H.B.S. er onder (3—1). De stand luidt: Hennes D.V.S. 5 2 3 0 7—3 7 D.F.C. 5 3 0 2 8-8 6 Excelsior 5 3 0 2 8-8 6 Sparta 5 3 0 2 11—10 6 K.F.C. 5 2 2 1 7-8 6 Z.F.C 5 3 0 2 5—7 6 Teekenend is hier wel het weinige krachtsverschil. Zal K.F.C daar weer van profiteeren gaan? EERSTE KLASSE OOST. Afd. III toont nog steeds het beeld van een kranig volhoudend Go Ahead dat nu Vitesse met 20 sloeg. P.E.C blijft nummer twee door een 32 zege op haar plantsgenoote Z.A.C., Heracles viel even terug door een gelijk spel tegen A.G.O.V.V. (2—2). Tuhan- tia hield Enschede er onder. F.nschedesche Boys Wageningen tenslotte werd 6—5. Go Ahead P.E.C. Heracles 5 5 0 0 15-6 10 5 4 0 1 10-4 8 5 3 11 12-7 7 EERSTE KLASSE ZUID. Door het gelijke spel van N.A.C. en B.V.V. (11). en do 4—0 zege van P.S.V. op Willem II staan de twee pretendenten gelijk. Longn wist zich niet bij do leiders te scharen. Integendeel, zij werd met 6—1 door Eindhoven gekraakt. BleijcrhcideN.O.A.D. en M.V.V.—Juliana draaiden beiden op een gelijk spel uit P.S.V. N.AC B.V.V. 2 0 13-5 8 2 0 13—9 8 1 1 11—5 7 EERSTE KLASSE NOORD. Be Qulck deed G.V.A.V. weten dat deze boven haar stand leefde (31). Velocitas, dat Veendam met 6—1 klopte, is volgens ons echter ongenaakbaar. Sneek deed weer goed werk. Met 3—1 sloeg zij Achilles. H.S.C. hield zich kranig tegen Leeuwarden (SI). Frisia Fries'end 0-1. wnardoor eerstgenoemde op de laatste plaats is beland. Velocitas Be Qulck G.V.A.V. 1 0 25-5 9 2 0 10—6 8 1 1 18-8 7 K-N.V.B.'ERS IN NOORD HOLLAND. Tweede klasse A. Alcmaria. wat hebt ge In den zin? De 5—2 over winning op Hilversum klinkt als srhoone muziek- Gaat zoo voort. Het kampioenspad is echter druk bezet. Ook O.V.V.O. beweegt rich dfinr niet rnssche schreden. Zij toch klopt D.O.S met 2—1 en Blauw Wit dat met 2—1 van Kinheim won is er ook nog. B.F.C. behaalde haar eerste zege op O.S.V.... de be dwinger van Blauw Wit. Wat is voetbal toch wissel vallig. O.V.V.O. Alcmaria Blauw Wit D.O.S. 5 4 10 13-6 9 5 3 11 18-8 7 5 3 11 12—10 7 4 3 0 1 11—7 6 In 2 B is Velox van den troon gestooten door Z.V. V. (4-3) dat in Utrecht won. hetgeen do prestatie verhoogt. Prettig voor de Zaandammers is het dat zij er zelf van profiteerde want de andere gega digden lieten een of meerdere veren Zeeburgia speelde tegen W.F.C. gelijk (1—1). Bloemendaal deed aldus tegen 't Gooi (33). West-Frisia verloor van T.O. G.(l—0). E.D.O. won van de Spartaan (3—1). De stand is hier: Z..V.V 5 3 1 1 11—8 7 Velox 5 3 0 2 14—9 6 Zeeburgia 5 2 2 1 13—9 6 Bloemendaal 5 2 2 1 17-6 6 E.D.O. 5 2 2 t 9—7 6 West-Frisia 5 2 1 2 7—7 5 Derde klasse. Door een merkwaardige speling van het lot heb ben beide leiders verloren. Was de teleurstelling over Alkinaarsche Boys' nederlaag (14) tegen As sendelft groot, zij werd overtroffen door de verbazing over Hollandia's 3—1 nederlaag tegen K.V.V.l Helder verloor met 43 van Meteoor, na tot een kwartier voor het einde met 3—1 geleid te hebben. Hollandia 5 4 0 1 11—9 8 Alkm. Boys 5 2 2 1 14—15 6 Vierde klasse. Texel's leiderschap blijft gehandhaafd door het gelijke spel tegen D.T.S. (2—2). Het was geenszins kampioensspel van de eilanders. Ook met stiller weer achten we de Texelaars niet tot het vertoonen van zooiets in staat: of wc moeten ons sterk vergis sen. We vernamen dat Texel geprotesterd heeft te gen het niet topkennen van een doelpunt. We heb ben met eigen oogen geconstateerd wat er gebeurd is en geven Texel in deze niet veel kans. Succes klopte Vrone met 7—1! O. Successcrs wat stellen jullie ons voor problemen. Wat hiervan te zeggen. We gelooven dat dit een afdecling is waarin do krachtsverhoudingen zoo gelijk zijn behoudens dan wellicht Vrone dat het kampioenschap uit eindelijk voor de gelukkigste is. N. Niedorp sloeg nu Andijk met 2—1. De Niedor- pers hebben deze zege mooi behaald. Een kwartier voor hot einde stond hot reeds 2—0. Ook uit den Pol- dor kunnen we nu goed nieuws melden. En dat ver heugt ons voor de. geelzwarte B.K.C.ers. Zij wisten Sparta met 2—1 te slaan. Alleen Jammer voor Scha- gen dat zij het aan een gemiste strafschop kan wij ten, dio nederlaag. Texel Alkmaar Succes D.T.S. Nieuwe Niedorp Andijk B.K.C. Sparta Vrone ANNA PAULOWNNA. B.K.C. heeft gewonnen! Met 2—1 van Sparta. We hopen dat hiermee het eerste schaap over de brug is. Wellicht volgen er nu meer. Volledig verslag elders in dit blad. B.K.C. 2 kwam blijkbaar de geduchte zeereis op den stormachtigen Zondagmorgen niet te stade bij haar voetbalprestaties, want zij werd door Oude schild met 8—1 verslonden. B.K.C. 3. langzamerhand het gouden derde de club van de oudjes die de schoenen weer aantrek ken won van het sterke Petten 2 (2—1). B.K.C. 4 debuteerde met een 0— 1 nederlaag teg^n Dirkshorn 2. Het had slechter gekund, jongelui. Moed houden maar! Zondag gaat B.K.C. naar Texel Houdt je taai en zorgt voor de spanning in de afdeeliug! D.TA—TEXEL, 2—2. 5 3 2 0 13—4 8 4 2 1 1 7—6 5 5 2 1 2 16—10 5 5 2 1 2 12-12 6 2 2 0 0 5-3 4 5 2 0 3 1214 4 3 1 0 2 4—6 2 4 0 2 2 6-8 2 3 0 1 2 5-17 1 Normaal resultaat Doelloos protest (Van onzen Sportredacteur.) Het is geen groot sportgebeuren geweest, daar Zon dagmiddag aan den Langendijk. Er stond een wind die zelfs op het luwe D.T.S.-terrein een orkaan was en het was koud genoeg om het te pakken te krijgen. En als we dit in aanmerking nemen, dan mag net pleiten voor de spelers, dat we ons niet hebben zit* ten vervelen. Want er opgezeten hebben de D.TS.'ers, die het een eer achtten de gedoodverfde kampioenen te kloppen en hard gewerkt hebben ook de Texelaars, die niets mochten verliezen om hun kans niet te verslechten. En deze door de elementen matige wedstrijd weid daardoor vrij rijk aan aardige situaties, waarbij geen der doelwachters voor doorboring van zijn heiligdom gespaard bleef. Texel heeft geen kampioensspcl geopenbaard. Het was met dit weer niet te verwachten ook. Trouwens, al had het mooi weer geweest, dan nog zou een zoo danig spel van Texclschen kant ons hoogelijk ver rast hebben. Het gelijke spel tegen Succes (0—0) was ook al geen product van technische hoogte, maar veeleer van onversaagd volhouden. En zoo was het ook Zondag. De wedstrijd. H. Ran kaos voor zijn ploeg het windvoordeel. Wie een bombardement op Kroon's heiligdom had venvacht, rekende daarbij buiten den waard, in dit geval D.T.S., dat heelemaal niet van zins bleek ge noegen te nemen met de tweede vioolpartij. En als de steno-krabbels in ons kladboekje niet liegen, no teerden we de eerste gevaarlijke aanvallen zelfs op het doel van Texel, waar Dukens op elegante wijze ingreep. Maar dan, als de stormram der Langcndijkers wat tot rust komt tegen de opruimende Texel-verdedigers, manifesteert zich het windvoordeel langzaam maar zeker ten voordeele van Texel. En het is volkomen in de lijn van het spel, als de Texelaar Zuidema bij een schermutseling de score open. 01. Dat goal is niet de inleider geweest van een serie waardoor Texel de overwinning had kunnen conso- lideeren. Het aanvalspel van de eilanders was dat heusch niet waard ook, want het kruit leek ons tot de schoen van Ran, de rechtsbinnen, beperkt. En deze vond in Schrieken en niet in de laatste plaats in do onver moeibare terrier Kooij dwarsboomers in zijn streven om goals te maken. De D.T.S. voorhoede heeft nog enkele malen de Texel-goal bestookt en toen is er thee gedronken. Doelwisseling. Na rust heeft een zelfde spelbecld zich vertoond. Het bleek voor de zooveelste maal dat windvoordeel wel achterhoedes helpt bij het wegwerken, maar te vens dat het aanvalsapparaat in de te snelle vaart van den bal, geen bondgenoot ziet. En zoo bleef het gelijk opgaan. D.T.S. kreeg de gelijkmaker door een fout van Texel's keeper. Deze liep bij een cornr wel wat te stoutmoedig uit zijn doel. Buiten het strafschopge bied, waar hij de assistentie van zijn handen uit den aard der zaak moest ontberen, raakte hij den bai kwijt en Carnas was zoo verstandig om tusschen de verdedigers door het onbeschermde net te treffen 11. Dit was niet het eenige gevaarlijke moment voor Texcls goal. Dukers zelfvertrouwen scheen te wan kelen. En toen Van Meurs in zijn enthousiasme met zijn schoen het hoofd van den vallenden Texel-kee- per raakte, was deze zoo de kluts kwijt, dat hij een overigens keurig gestopt schot in eigen goal deed verdwijnen. Waarmee D.T.S. een 2—1 voorsprong bezat, die ge zien het spelbeeld tamelijk veilig scheen, want D.T.S.' achterhoede leek ons voor fouten te solide. Voordat het einde echter daar was, heeft H. Ran de stijgende vrees zijner supporters weggenomen en na een vrije schop door Gieles genomen, met een bere kend onhoudbaar schot gelijk gemaakt. 2—2. Het heeft er nog om gespannen of uiteindelijk toch nog een van beiden zou winnen. Wel doelpuntte Texel nog. maar Augusteija. die zich goed van zijn taak kweet, had reeds voor bui tenspel gefloten en D.T.S. stopte al. Dat er geprotes teerd werd door Texl is om de kampioenspsychose van de eilanders begrijpelijk, maar verstandig lijkt het ons niet in dit geval, een duur protestje door te zetten Die 2—2 was een bevredigende uitslag tusschen twee gelijkwaardige ploegen. We geven tot slot de opstelling: D.T.S.: A. Kroon; C. Kroon, P Schrieken; C. Lan-< gedijk, D. Borst, K. Kooij, J. Schrieken, K. van Meurs, 'H. Kuiper, Carnas, Kooijman. De D.T.S.'er Dekker,, die zoo'n ernstige beenbreuk had opgeloopen bij Helder—D.T.S. voor de beslissing van het z.g.n. kampioenschap van Noord-Holland, was weer zoover dat hij zijn club langs de lijn kon aanvullen. We vergaten nog op te meken, dat Kooij na rust uitviel en door een invaller werd vervangen. WIERINGEN. VRONE I—SUCCES L 1—7. Succes was op bezoek bij de mannen van Hoog land te St. Pancras en wist een flinke overwinning te behalen, niettegenstaande de rust met 0—1 voor S. inging en do toestand er niet bijzonder uitzag, daar de Vronianen alles op alles zetten, om zoonoodig een kleine nederlaag te lijden of liefst gelijk to spelen. S. dacht cr na rust anders over, en daar do V. spe lers na rust niet veel tegenstand meer boden, maakte S. hier dankbaar gebruik van en scoorde nog 6 maal, terwijl V. het niet verder bracht dan de eer te red den. S. had een gewijzigde opstelling, die in staat bleek doelpunten te maken; en daar Texol gelijk speelde tegen D.T.S., komt S. weer in de running. SUCCES II—M.L.D. 2—1. Om even over tweeën laat scheidsrechter D. de Graaf van Assendelft beginnen. S. wint de opgooi en M.L.D. trapt af. S. speelde met den wind in den rug, wat een groot voordeel was. Doch doelpunten kwam voor rust spo radisch voor. Na 10 minuten breekt de S. midvoor door en doelpunt onhoudbaar. 10. M.L.D. probeert ook eenige keeren door te breken, doch brengen er weinig van terecht. Ze missen Woldhuis en hiermee zijn hun schutterstalenten uitgeput. S. wist voor rust haar mooie kansen niet te benutten. Na rust krijgt M.L.D. den harden wind mede, doch ook deze schiet veel over en naast, en voor de rest zorgde da S. keeper. Na een half uur splen maakte Blaauboer ten tweede male een mooi doelpunt, en ook even later no. 3, doch dit werd om onbegrijpelijke redenen niet toegekend. Opeens zien wij de M.L.D. midvoor alleen er vandoor gaan en met een goed gericht schot is de S. keeper gepasseerd. 2—1. Nog 10 minuten moest worden gespeeld. S. is de meerdere, doch weet het doel niet meer te vinden, zoodat zij met een schrale 21 overwinning tevre den moest zijn. H.R.C. e—SUCCES b. 1—0. Onze Jeugdige adspiranten wisten op het H.R.C- terrein geen overwinning te behalen.niettegenstaande ze een goeden wedstrijd speelde; door een ongeluk kig toeval scoorde H.R.C. het eenige doelpunt, zoodat de puntjes in Den Helder bleven. Succes 3 was vrij, evenals succes a.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6