Demonstratie! Najaarsmarkten te Alkmaar. IS Letters Letters aagsche Grooten Prijs van f 350.- Ft. GEBR. ROTGANS Schagen dertien stuks hoornvee Maakt er jacht op! N.H.V.B.-uitslagen Boerenwagen op luchtbanden LUCHTBANDENWAGENS Bil HEI BIETENRI1DEN, Paardenmarkt op Woensdag 31 Oct. a.s. Groote Najaars-Veemarkt op Dinsdag 6 en Woensdag 7 November a.s. Vracht=Automobielen. JAC. MET's Automobielbedrijf N.V. SAMENWONEN. mm* RUILBEURS wm LETTERS! LETTERS! moet U hebben met de Zesdaagsche. li Octobcr. 1 D: Succes 2—M.L.D. 2—1; Schoorl 1—J.V.C. 1, 3—1; H.R.C. 3Watervogels 1—0; Helder 3—Petten 1—3; Held. Bovs 1—Wieringerwaard 1—0. 2 D: A.S.V.—D.T.S. 2 7-0; 2 F: Texel 2—H.R.C. 5 7—4; Helder 4—H.R.C. 4 0—0; Helder 5Sparta 2 24. 3 Cr M.F.C. 3Flevo 1. 3 E: D.E.S.—H.R.C. 6 1-4; J.V.C fc-Kolhorn 5-3; Oudeschild—B.K.C 2 8—1. 4 G: Petten 2—B.K..C 3 1-2; Sint Maarten—Dirks horn 1—3; Held. Bovs 2Callantsoog 0—5. 4 J: V.C.L. 2—Flevo 2. 4 L: Heldersche Boys 3Helder 7 32; Watervo gels 3—Callantsooeg 2 1—0; B.K.C. 4—Dirkshorn 2, 0—1; Wieringerwaard 21—3. Adspiranten L: A.S.V. a—D.T.S. a 0—8; M: Aker sloot a—D.T.S. b 10—0; R: Sparta a—H.R.C. b 4—2; Helder a—Helder b 8—0; H.R.C. a—Helder e 3-0; S: H.R.C. e—Succes b 1—0; J.V.C a—H.R.C d. H.R.C. niet opgekomen. OVERZICHT. In de eerste klasse heeft Petten niet gedraald en met haar bekend enthousiast spel ook Helder 3 ge klopt. Wieringerwaard, kemphaan nummer twee, verloor van Held. Boys te Den Helder. Dit komt de Pettemers best gelegen. Overigens is het ons niet duidelijk, waarom de return-match tusschen Wie ringerwaard en de H. Boys zoo spoedig na de eerste ontmoeting moest plaats vinden. H.R.C. heeft zich op de tweede plaats gevestigd, door een 1—0 zege op Watervogels. Over dien strijd van verleden week tusschen de Boys en Watervogels spraken we den betreffenden scheidsrechter. Hij meende dat hij er onmogelijk als mede-Heldenaar meer van had kunnen maken. Van de 22 stieren die elkaar een ramp stonden af te win nen, brak er een zijn been op twee plaatsen en wer den er drie uitgestuurd. Wat moet men verder doen? Staken soms? In dat geval zegt de bond wellicht dat je niet in staat bent te leiden. We geven gaarne akte van deze uitlating, omdat een scheidsrechter zich vaak in een heel lastig parket bevindt en de zaak hem gauw te hard wordt aangewreven. Succes 2 heeft met 2—1 van M.L.D. gewonnen. Voor Wieringen aldus over het geheel een goede dag, waarbij men in aanmerking moet nemen dat men beide de hekkesluiter ontmoette. Schoorl wist J.V.C. er onder te houden met 31. De stand is hier: Petten i 1 3 1 0 16-3 7 H.R.C. 3 4 2 2 0 7—8 6 Wieringerwaard 4 2 1 1 8-6 5 Watervogels 4 2 0 2 3-3 4 Schoorl 4 2 0 2 97 4 Helder 3 3 1 1 1 10-7 3 Succes 2 4 1 1 2 6—9 3 J.V.C. 4 0 3 1 6-8 3 Held. Boys 4 1 1 2 3-5 3 M.LD. ,..3 0 0 3 4— 14 0 Tweede klasse. De wedstrijden van Atlas zijn heden afgelast ge worden in verband met het overlijden van haar voor zitter, den heer Beijer, die velen zich nog als kee per van H.R.C. zullen herinneren. Texel 2 vond door dit stilliggen van Atlas gelegen heid gelijk te komen. Zij klopt H.R.C. 5 met 74. Hel der 4 en H.R.C. 4 berokkenden elkaar een puntver lies door gelijk te spelen, terwijl Sparta 2 haar over winning op Heldor 5 zoodanig van pas komt, dat de Spartanen wel niet onderaan zullen komen. 'Atlas 3 3 0 0 11—3 6 Texel 2 3 3 0 0 18—7 6 Helder 4 4 2 1 1 7-8 5 Sparta 2 4 2 0 2 10-12 4 H.R.C. 4 3 1 1 1 10-5 3 H.R.C. 5 4 1 0 3 10-12 2 Helder 5 1 0 0 1 0-4 0 D.O.S.K.O. 3 0 0 3 4—17 0 Derde klasse. 1 Hier gaat het D.E.S. niet naar den vleeze. Zij verloor met 41 van H.R.C 6. Oudeschild kraakte B.K.C 2. Zeeziek geweest Pol- dermenschen? J.V.C. 2 klopt Kolhorn. J.V.C. 2 3 8 0 0 17—3 6 B.K.C 2 8 2 0 1 5-10 4 Vierde klasse. Petten 2 vond eindelijk haar meerdere. En wel in B.K.C. 3, dat dit seizoen heel sterk voor den dag komt. Dirkshorn behaalde in den burenstrijd tegen Sint Maarten de overwinning, terwijl Callantsoog's presta tie tegen Held. Boys er zijn mag. Petten 2 4 3 0 1 16-0 f Dirkshorn 4 3 0 1 147 f B.K.C 3 2 2 0 0 5—1 4 .Callantsoog 3 2 0 1 12—6 4 i PETTEN. HELDER 3—PETTEN 1. 1—3. Petten had een geringe wijziging in de opstel ling: W. de Waard en P. Vriesman waren van plaats Verwiseld. O.i. was dit wel een verbetering, ofschoon de aanvalskracht der voorhoede nog immer te wen- schen overlaat. P. speelde 't eerst voor don hevigen wind en had daardoor 't beste van het spel. Reeds in de eerste minuten scoorde P., doch de arbiter had buitenspel geconstateerd. Even later herhaalde zich dit, terwijl ook tegen P. een doelpunt wegens buiten spel werd geannuleerd. Eindelijk slaagde Eriks er in een voorzet van den midvoor te benutten 0—1, met welken stand werd gedraaid. Nu was de beurt aan de Helderschen, die fel en gevaarlijk het P.- doel omzweefden. De verdediging wist echter alle onheilen te voorkomen en een doelpunt kwam aan de zijde, waar dit 't minst verwacht werd. Na een algemeenen aanval wist De Waard P.'s voorsprong door een goed doelpunt te verhoogen, 0—2. H. gooide er nu nog een schepje op; in deze periode werd ta melijk hard gespeeld. Tenslotte zagen de withemden hun zwoegen beloond. De rechtsbuiten kwam even vrij te staan, plaatste goed voor het doel en de aan- stroomende midvoor doelpuntte onhoudbaar 12. Petten liet zich hierdoor niet ontmoedigen; J. Vries man kreeg den bal in bezit en op de van hem be kende wijze sjouwde hij eenige verdedigers voorbij en gaf den keeper geen kans 1—3. Met dit doelpunt was het pleit beslecht. H., dat niettemin over een pittig elftal beschikt, was geslagen en P. incasseerde de waardevolle punten. Petten 2—B.K.C. 3, 1—2. Een halve storm, die vrijwel dwars over 't veld stond, maakte behoorlijk spel ten eenenmale onmo gelijk. Ontelbaro malen verdween de bal over de uitlijnen, nog vergroot doordat sommige B.K.C.-ers het uittrappen tot systeem verhieven. Bij den aan vang der match waren beide partijen aan elkaar gewaagd. Na ongeveer een kwartier spelen werd een mistrap van v. d. Vlies P. noodlottig, Harder liep door en gaf zijn club de leiding, 01. Onhoudbaar leek ons dit doelpunt niet. Vlak daarna weer een gevaarlijken aanval, die op corner uitliep. Na dit B.- overwicht werkte P. zich los en en goed schot van den midvoor voor belandde tegen de lat. Ook ver dere pogingen leden schipbreuk. Er werd o.l. te weinig op links gespeeld, terwijl men bovendien het spel veel te peuterig hield met als gevolg een opeen- hooping van spciers, waar niet door te komen was, temeer daar de geel zwarten een groot ovenvicht hadden door hun meerdere lichaamskracht, wat niet zeggen wil, dat ze daar misbruik van maakten. Na de thee werd met enthousiasme den strijd her vat. Sommige P.-spelers dienen er voor te waken, dat deze overigens goede eigenschap niet in ruw heid ontaarden. B. had 't eerst succes. En goed schot van den rechtsbuiten bleek Raven te machtig. P. wijzigde nu de opstelling, doch veel verbetering bracht dit niet, hoewel Glas tenslotte doorbrak en tegenscoorde. Alle inspanning ten spijt kwam in dezen stand geen verandering meer; B.K.C. smaakte 't genoegen het ongeslagen P. de eerste nederlaag te hebben toegebracht. BARSINGERHORN. D.E.S.H.R.C. 6, 1—4. H.R.C. wint den toss en verkiest tegen den schuin over het veld staanden wind te spelen. Direct is H. in de meerderheid, doch hun aanvallen loopen door te kort samenspel steeds op niets uit. D.E.S. komt er iets beter in en na een half uur heeft de middenvoor dan eindelijk geluk, 1—0. H. komt echter steeds meer voor de D.-veste. Kort voor de rust maakt de D.linksback hands in 't be ruchte gebied. De scheidsrechter geeft penalty, een wel wat zware straf, omdat van opzet absoluut geen sprake was, doch in zoo'n geval is moeilijk een an dere beslissing te nemen. H. scoort onhoudbaar, 1—1. Na de rust is H. bijna doorloopend in de meerder heid en weet geleidelijk den stand op te voeren tot 14. In de D. voorhoede vlot het steeds niet. Nog een maal scoort de middenvoor, doch door buitenspel wordt dit doelpunt geannuleerd. Alzoo wederom een nederlaag, de vierde in successie. Dat kan zoo niet, heeren! ANNA PAULOWNA. N.A.S.B. voetbal. Voor de plaatselijke N.A.S.B.-voetballers is de com petitie van kring Hoorn aangevangen met wedstrij den van het eerste en het tweede elftal tegen Hoorn I en Hoorn II. De tweede elftallen kwamen het eerst in het veld. Het liet zich al dadelijk aanzien dat Hoorn nog altijd de meerdere was van den Polder. Reeds kort na het begin moest de A.P.-doelman visschen en was dit schot misschien houdbaar geweest, de beide volgen de, gemaakt uit een strafschop, en met een hoog schot, waren niet te voorkomen. Rust 30. Na rust was het spel wel iets meer verdeeld, maar terwijl de voorhoede der A.P. de kansen niet wist te benut ten, doelpuntte Hoorn nog tweemaal, waarvan een maal uit een strafschop. Hoorn II won dus met 5—0. Ook Hoorn I, dat daarna tegen R.R. I speelde, was technisch beter. Vortdurend werd er druk op het Polder-doel uitgeoefend en met rust was het al 20. Maar na de rust waren do R.R. vooral in den aanval en gelukte het den middenvoor uit een goed toege- speelden bal met een pracht schot den achterstand te verkleinen. Het spel werd nu wat forsch, maar scheidsrechter Sweiger uit A'dam hield de leiding goed in handen. Eenmaal kreeg de Polder-doelman nog het nakijken, zoodat de eindstand 3—1 voor Hoorn was. Hoorn I en II komen a.s. Zondag op bezoek. JULIANADORP. J.V.C.nieuws. Zondag zouden de J.V.C. adspiranten bezoek krijgen van H.R.C. e. Deze kwamen echter niet op en de zaak ging niet door. Om twee uur kreeg J.V.C. II bezoek van Kol hora I. Bij afwezigheid van den scheidsrechter nam de heer Tigchelaar de leiding op zich. Kolhorn won den toss en koos het windvoordeel. Voor de rust wist Kolhorn tweemaal te doelpunten, eenmaal toen de bal van den doelpaal terug ketste en eenmaal uit een penalty. Na de rust was J.V.C. verre in de meerderheid, maar wist dit voorloopig nog niet in doelpunten uit te druk ken. Toen ze echter eenmaal het net wisten te vin den, waren ze niet meer te houden en wisten zoo doende een 53 overwinning te behalen. J.V.C. I keerdo met een 31 nederlaag uit Schoorl terug, terwijl J.V.C. III met een 31 overwinning uit Wieringerwaard terug kwam. ORANJE WIT I—VOORWAARTS I, 2—L Penalty-nemers gevraagd. Zoo is deze wedstrijd dan ook woer gespeeld en geëindigd in een overwinning voor de thuisclub, die hiermee tevreden mag zijn. Voor de rust was het een aantrekkelijk partijtje voetbal, dat het aanzien ten volle waard was. Toch had Voorwaarts niet te verliezen, als men rekent, dat zij na de rust maar even twee penalty's kreeg te nemen, welke geen enkel doelpunt opleverden. Dit is nu de derde penal ty in de twee competitiewedstrijden (dus wel wat a lte erg) en waarvan er geen een in een doelpunt is omgezet. Vooi-waarts verliest den toss, zoodat Oranje-Wit voor den wind wenscht te spelen. Dadelijk wordt er flink aangepakt door beide elftallen, zoodat de span ning er dadelijk in zit. Er zijn nog geen vijf minuten gespeeld, al sde linksbuiten v. Voorwaarts zijn kans benut door hoog in te schieten 01. Lang plezier heeft Voorwaarts niet van dit doelpunt, want geen drie minuten later maakt de rechtsbinnen van Oran je-Wit onverbiddelijk gelijk. 1—1. Na dit doelpunt gooit Voorwaarts er nog een schepje op. zoodat de achterhoede van Oranje-Wit het hard krijgt te ver antwoorden. Jb. Kos breekt alleen door. maar zijn schot gaat rakelings langs de paal; de rechtsbinnen krijgt ook zoo'en kans, doelpunt maar dnt wordt zeer terecht niet toegekend. Aan den anderen kant zit Oranjo-Wit ook niet stil. als do backs den bal niet vlug genoeg kunnen wegkrijgen, maar ook hun schoten gaan naast of over het doel. Weer is de thuisclub in den aanval, de rechtsbui ten zet hoog voor het doel, hun midvoor staat klaar, om met een pracht kopbal in de uiterste hoek Groothuizen geen schijn van kans te geven 2—1. Tot aan de rust weten zij het zoo te houden, zoodat met dezen stand gedraaid wordt. Na de rust heeft Voor waarts voor den wind, en wordt het doel der thuis club danig in het nauw gedreven, maar steeds is het een der achterspelers, enin laatste instantie do keeper, die redding brengt. J. Kramer, die midvoor speelde, breekt door, maar wordt flink op zij gezet: penalty. Deze wordt door Kos overgeschoten. Even later hetzelfde geval, maar nu bij een corner, als een der backs den bal met zijn handen bewerkt. De ze wordt door denzelfden speler,precies in de handen van den keeper geplaatst. Oranje Wit ziet, dat het zoo niet kan, en het spel verplaatst zich nu weer naar de andere helft, waar een paar opgeleg<jo kan sen overgeschoten worden. Het laatste kwartier doet Voorwaarts nog wanhopige pogingen, om ten minste nog gelijk spel uit het vuur te slepen, maar het gaat niet, daar Oranje Wit haar achterhoede versterkt heeft. Als tenslotte de uitstekend leidende scheids rechter Filippo uit Hoorn het einde aankondigt, heeft de thuisclub de punten gehouden, wat ook anders om had kunnen zijn. Voorwaarts 2Berdos 1, 02. Voorwaarts aVios a 20. met De Werktuigen-Commisste H.N.K. en de Holl. Mij. van van Landbouw stelt belangheb benden in de gelegenheid kennis te nemen van het gebruik van op het bedrijf van den heer P. BUERMANN, Laanweg, Schermer, In de week van 15-22 October. HOOGAANGEZETTE -W-fl Getrouwd: P. SWAGER Kz. cn Tr. VADER die mede namens wederzijdsche fa milie hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Noord-Scharwoudc, October 1934. GEZICHTSVELD Een goede Bril behoeft niet duur te wezen, want U weet het Onze Bril past. maar de prijs past ook En bij lezen, naaien en stop pen, komt ROTGANS met de juiste Bril op de proppen. Gedipl. Drogist Opticien Hoogzijde Scbagen WIERINGEN. Wielersport. De race-club „Wieringen" organiseerde j.I. Zondag middag een trainingswedstrijd, welke goede belang stelling trok. De af te leggen route was Hippolytus- hoef, Van Ewijcksluis, Kleine Sluis, Kerkweg, Wie ringerwaard, Nieuwesluis, Slootdorp, Westerklief, Ilippolytushoef. Om 2.57 uur n.m. werd gestart en klokslag 4 uur, dus 63 minuten na den start, kwam de eerste reeds binnen en na 5 minuten waren allen weer op de plaats van den afrit. In deze race werd: 1. Klink, 2. v. d. Wal, 3. Meijer, 4. S. Ix>nt en J. Krcijger. Deze afstand in zoo korten tijd, mag vooral voor de nieuwelingen een prestatie genoemd worden. Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar van 11 October 1934 is OERARDUS NICOLAAS VERDUIN, landbouwer, wonende te Keins gemeente Zijpe, in staat van faillissement verklaard, met benoeming van den E. A. Heer Mr. KRABBE, Reehter in voormelde Rechtbank tot Rechter-Commissaris en van den On- dergeteekende tot Curator. De Curator, Mr. H. SCHOLTEN. Alkmaar, 13 October 1934. Kantooi Kennemerstraatweg 2. Speciale Aanbieding. FORD AA. Lange Vrachtwagen 1931, met dubb. achterwielen, open laadbak m. hekken enz. 3—3'/a ton, geheel gereviseerde motor enz. in prima staat f 875.— FORD AA. Vrachtwagen 1932, met open laadbak, 3 ton, geheel gereviseerd, in prima staat f 700.— FORD AA. Gesloten 2-tons Bestelwagen 1929 f 275.— CHEVROLET 1932. Kipwagen met dubb. achterwielen f 600.— OPEL 1929. Vrachtwagen met open laadbak I 175.— Alkmaar Tel. 572 wegens verandering van bedrijf. Notaris G. W. KOERMAN te Hoogkarspel, zal op VRIJDAG 19 OCT. 1934 's morgens om 10 uur, ten verzoe ke en ten huize van den hcor J. DE BOER Kz. aan den Nieuwen- weg (Burghornerweg) J no. 37 te Schagen, om contant geld, publiek verkoopen: w.o. 3 geldekoeien, 7 tijdkoeien, een kalfkoe (12 Nov.), 2 geschetste kal veren. en 2 kalfpinken. Voorts: 25000 h 30000 Kg. best gewonnen landhooi, voorraad gekuild gras (van WH.A.), eenig boerengereedschap, w.o. kar, bak- wagen, harkmachine, gierkar, hooi sleep, opjaaglijn, koeschuttcn, kruiwagen en wat verder wordt aangeboden. Net Heer gezond en flink P.G. met eigen huis, met inkomen, zoekt nette Vrouw gepensioneerd of andere inkomsten P.G. Leeftijd 55 h 65 jaar. Brieven onder letter L., Boekhandel Zwaan Zn., Alkmaar. moet U hebben met de Elscht van Uw winkelier vanai 19 October voor Iedere be stede halven galden, gratis EEN LETTER. 11 letters zijn voldoende voor 1 maal het woord Zesdaag- sche. Maar laat het niet bij 1 maal het woord. Want evenveel malen als ge het woord Zesdaagsche in levert, evenveel malen krijgt ge een genummerd ontvangst bewijs, en dingt ge mede naar de schitterende prijzen en naar den te besteden bij een ol meerdere aangesloten winkeliers. HEBT QE DUBBELE LETTERS1 GEEN N00D1 Er komt ook een ln de garage van den heer J. K. BOONTJES, Laagzijde. De Cadeaux voor de Zes- daagsche worden vanaf Dinsdag geexposeerd in het PERCEEL HOEK LAAN van den heer Schmalz, dus NIET in de Singer-winkel.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7