De Langendijker Mushalong Groentenveilingen. Radioprogramma SPORT. Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent Eon lustelooze stemming. - Onge rustheid onder de exporteurs. - De gevolgen van de betalingsmoei lijkheden voor de winterkool. - Geen groote aanvoeren. - Toch la ge en lagere prijzen. - Zoo voor aardappelen. - Tomaten slecht. - Bloemkool iets beter. - Wortelen en bieten zeer onbevredigend. - Idem andijvie. - Verschillende sluitkoolsoorten bedingen zeer lage prijzen. - Zoo roode en gele kool. - Ook witte en Deensche witte te lage prijzen. - Groote aan voeren van uien. Zeer lage prij zen, vooral voor drielingen en nep. - Verminderde aanvoer van sper- cieboonen. - Prijzen naar kwali teit. - Druiven iets beter. Dg stemming op de I.angendijker Grocntenveilin- gen bleef ook deze week lusteloos en ongeanimeerd. Do loop van zaken met betrekking toi ue uitstaan de vorderingen op Duitschland is een zouuanigo, dat de ongerustheid onder de exporteurs niet is wegge nomen en zij dus de noodige voorzichtigheid en re serve in acht nemen. Wel heeft de Minister zijn po sitief afwijzende houding laten varen cu is meer te gemoetkoming in de plaats getreden, doch risico neemt de regeering niet op zich. Van overname door de regecring van de uitstaande vorderingen is dus geen sprake, zoodal er van de zijde der exporteurs een afwachtende houding wordt aangenomen. Toch wordt de noodzakelijkheid gevoeld, dc handelsrela ties met Duitschland aan ie houden, waarom het noodig is. de cijfers van im- en export tc publicee- ren, opdat do handel zich heter kan oriënteeren van den toestand en daaruit zijn conclusies trekken voor zijn meerderen of minderen durf. Voor Langondijk is het verloop van deze quaestie in het hijzonder van belang met het oog op do win terkool. Wel is dc kooloogst niet overvloedig (hij zal zelfs wel beneden het middelmatige blijven), doch zooveel is zeker, dat, mocht onverhoopt dc uitvoer naar Duitschland lamgeslagen blijven, door de heer tellende betalingsmoeilijkheden, dan wordt de toe stand voor den Langendijker tuinbouw zoo benau wend, dat er andere dan de tegenwoordige midde len noodig zullen zijn om hem op de beeu te hou den. Deze overwegingen houden de tuinbouwers de laatste weken bezig en begrijpelijk is het alzoo, hoe zij den loop der bemoeiingen inzake de handelsbc trekkingen met Duitschland met vrees en beven vol gen. De lustelooze stemming, het ontbreken van iedere opleving, het berusten en afwachten van den handel, het gemis van initiatief om zijn zaken uit te breiden op straffe van nog grootcr verlies aan han delskapitaal, drukken hun stempel op den tuinbouw in dit uitgebreide district van Langendijk en om streken. Over 't geheel genomen waren de aanvoeren niet groot. De prijzen waren er niet naar 0111 veel naar de markt te brengen. Toch viel het voor do ver schillende soorten aardappelen, wat den aanvoer betreft, niet tegen. Dc prijzen waren echter laag. Voor l riso werd de prijs van ruim f2 per 100 Kg. besteed. Duken liepen tot f 1.10 a f 1.50 terug. Ro bijn werd voor f 2.60 verkocht, lted-Star voor 12.50. Voor Souvenir werd f 1.90 betaald. Puike blauwe aardappelen brachten niet meer op dan 13.5013.70; verschillende partijen van uezo soort brachten het niet hoogor dan 13. Eigenheimers zijn al tcruggeloo- pen tot t 1.90 a 12.70, Blauwe Eigenheimers brengen ook maar ruiin 13 op. Bevelanders tusschcn de 12 en f2.70. Bijna alles wordt voor het binnenland ge kocht. Dc aanvoer van tomaten is sterk afgenomen. Toch hieven de prijzen bij de heerschende moeilijkheden van uitvoer, buitengewoon laag: voor A-soort werd 12.80 tot 13.80 besteed, B bracht slechts f2.80—f4 op. terwijl voor de overige soorten f2 werd betaald. De prijs voor de eerste aanvoer van andijvie was weinig bemoedigend: er werd nl. 50—00 cent voor be taald. Voor mooie middelsoort bieten werd f 1.40—f 1.80 besteed, groote brachten 00—90 cent op. De aanvoe ren namen iets toe, evenals die van peen. Voor dit artikel was de stemming alles behalve opgewekt. Voor mooie groote werd f0.90—fl betaald, afwljken- FEUILLETON. door GEORGE GOODCHILD. 27. Mushalong had nog niet hcelemaal den waren stand van zaken gerealiseerd. Hij verbeeldde zich, dat Beldon een verloren strijd gestreden had, en voelde eenlg medelijden mot hem. Toch kwam- het hem voor, dat Kate's gedrag een beetje vreemd was, want, ofschoon zij tegen hem glimlachte, wanneer niemand keek, scheen er toch niet voel warmte meer van haar uit tc gaan. „Ik hen vast en zeker dc gelukkigste kerel van de wereld" vertrouwde hij haar toe. „Ben jo dan niet altijd gelukkig geweest?" „In zeker opzicht wel. Maar dit is anders. Ik hen altijd gewoon geweest van den ecnen dag in den anderen te leven, om zoo te zeggen. Nu zal ik eon heel eind voor mij uit moeten zien. Misschien heb jo er niets op tegen om je in dit land tc vestigen?" „Daar door heb ik nog niet aan gedacht." Haar verwarring deed zijn genegenheid nog meer aanwakkeren. Het was aardig haar daarbij te zien blozen, en hij koesterde nog «ie hoop. dat het leven van de vrouw van een gewonen pelsjager haar niet tegen (Ie borst zou stuiten. „Het is hier erg gezond", zelde hij. „Het is won derbaarlijk, hoeveel of iemand er van gaat houden; wanneer je het eenmaal verlaten hebt. dan roepen de bergen jo terug, en haak je nnar den heerlijken koelen wind, de ploiriebloomen, de stilte en de rust." „Ja. het is hier mooi genoeg", stemde zij toe. Doch steeds waren haar gedachten bij het andere leven het leven, dat gemak, luxe en de vleierij van de menigte aanbood. Indien Mushalong maar rijk was..." Mnrie Louise, wier jonge hart pijnlijk in haar boe zem klopte, bad zich een tamelijk goed idee ge vormd van den toestand. Met de critische oogen van een vrouw van haar eigen sexo zag zij ver beneden de oppervlakte van Knte. Zij zag, dat Mushalong dronken was van zijn verovering, en zich klaarblij kelijk niet bewust was van de groote hindernissen, welke zoo duidelijk voor hem legen. Op zekeren de kwaliteit bracht 60—80 cent op. Voor kleine werd 60 cent gemaakt. Aan de Broeker veiling werd deze weck vrij wat bloemkool aangevoerd. Dc prijzen waren beter dan de vorige week. Voor de mooiste en grootste Lecerf werd van f8—f9 betaald; overigens bracht deze f6— f7.50 op. De mooiste Reuzenbloemkool werd voor f6 lï 17 verkocht, minder gezochte voor f4f5.50. Lichtere bloemkool bracht f2—f4 op. Rammenas was ook niet hoog in prijs, nl. fl.GO— f 1.90. Met de verschillende sluitkoolsoorten wil het nog maar steeds niet vlotten. Gelukkig zijn dc aanvoeren maar klein. Bij ccnigszins beduidenden aanvoer da len dc prijzen ver beneden het middelmatige, omdat alles door het binnenland inoet worden opgenomen. Dc mooiste roode kool, gewicht ongeveer 3 pond, kon hij hooge uitzondering f2.50 opbrengen. Een belang rijk deel kwam maar even boven de 12. Kool van 2 ii 3 Kg. werd voor f 1f 1.60 verkocht. Ook voor gele kool, waarvan de aanvoer nog min der groot was dan die van roode. lieten de prijzen alles te wcnschen over. Prima kwaliteit kool. groote soort, werd voor f 1f 1.50 verkocht; kleinere bracht f 1.10—f 1.80 op. De aanvoer van witte kool is ook niet buitenge woon groot. Trouwens men is hier niet vrij in den aanvoer. Deze is geregeld met het doel, daardoor betere prijzen te bedingen. Hoewel op het oogenblik dc inmaak van zuurkool, voor welk doel deze kool gebruikt wordt., in vollen gang is, blijven do prij zen onbevredigend. Puike kwaliteit werd voor f 1.10—f 1.30 verkocht; overigens bracht zo GO—90 ct. op. Ook voor Deensche witte kool bleef de» prijs laag; prima kwaliteit werd voor f 1.70f 1.90 verkocht; een belangrijk deel ging voor fl.30f 1.50 van de liand. I)e aanvoer van witte kool beliep rond 75 spoor wagens. Belangrijk was de aanvoer van uien. Gemiddeld worden eiken dag 5 6 spoorwagens verhandeld. De vrees, uit ervaring geboren, dat zo later weer waardeloos worden, zet tot dien grooten aanvoer aan. Voor gewone uien werd f 1.60f2.20 betaald Drielingen en nep zijn buitengewoon slecht in prijs. Voor de eerste wordt f0.80— f 1, voor de laatste aan vankelijk f 1.20—f 1.70, later f 0.00 tot ruim f 1 be taald. Grove uien brachten f2— f2.20 op. De aanvoer van spercieboonen wordt al minder; de prijzen varlecren met de kwaliteit: eerste kwali teit f0 a f 0, overigens f3—f6. Snijboonen brachten f3 op. Druiven waren iets beter in prijs: Alicante f20— f23, Frankcnthalers f23f 20. WOENSDAG 17 OCTOBER. HILVERSUM (301.6 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuizek; 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A. R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de con tinubedrijven; 12.00 Graniofoonmuziek; 12.15 De No tenkrakers; 1.00 Klcin-enscmble; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Knipcursus voor beginners; 3.00 Voor do kinderen; 5.30 Do Flierefluiters; 6.00 Idem; R.V.U.: 0.30 Lezing; V.A.R.A.: 7.00 Sportuitzending; 7.20 Zang; 7.40 Voor het platteland; 8.00 Herhaling S.O. S.-berichtcn; 8.03 Vaz Dias en Varia; 8.10 „Peer Gynt", drama van Hendrik Ibsen; 10.15 Vaz Dias; 10.20 Cor Steijn, accordeon; 10.30 Bekende marschen door het VARA-Orkest; 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Mor genconcert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Cellorecital; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Middagconcert; 2.00 Gramofoonmuizek; 3.00 Lezen van Chr. lectuur; 3.30 Gramofoonmuziek; 3.45 Ver zorging zender; 4.00 Populaire bespeling van het studio-orgel; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouwhalf- uurtje; 6.30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Technische lezing; 8.00 Klein-orkest; 10.30 Gramo foonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M.) 7.40 Liederen; 8.20 Concert; 8.40 Orgclrccital; 9.15 Gala-avond; 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 1.30 Omroeporkest; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoonmu ziek; 8.20 Opera-fragmenten; 10.30 Orkest. dag, toen zij naast hem ging, en Kate cn Beldon op eenigen afstand achter heil liepen, roerde zij het onderwerp, dat haar gcheelen geest bezig gehouden had, sinds zij van de waarheid was doordrongen geworden, aan. „Je niet veel praten", zei zij. „Ik ik dacht aan iets, dut is alles." „O, ik weet waar jij aan denken, Mushalong." „Wat!". „Jij denken aan haar". Zij boog haar hoofd in de richting van de achtergeblevenen. „Is het niet?" „Je bent toch een slim meisje, Marie Louise, ik hel) nooit geweten, dat je zooveel opmerkingsgave be zat." „Jij houden van haar, hè?" „Hot ontbreekt jo niet aan openhartigheid", ant woordde hij niet ccn lach. „Veronderstel, dat het zoo is?" „Erg veel?" „Zooveel, dat het veel van een ziekte heeft, welke nooit geneest. Ik vermoed, dat je denkt, dat ik daar boven ita eb meer voor een monnik geschikt ben? Zoo was het, totdat zij zij... Maar heb je zelf ooit bemind, Marie Louise?" Zij wendde haar hoofd af, doch lachend deed hij haar gelaat weder nnar zich toekeeren. „Allemachtig, ik geloof, dat ik den spijker op den kop geslagen hebt", riep hij uit. „Eén van die donkere Franscho jongens uit Lavondou, wil ik wedden." „Nee", riep zij uit. „Je lijken wel gek." „Waarom krijg je dan zoo'n kleur als een Mot? Wel, ik heb het recht niet om Jóu te pingen, omdat ik dan eerst met mijzelf zou moeten beginnen." „En zul je eens trouwen met haar?" „Natuurlijk en ik ben niet van plan tot Sint Jut- temis te wachten. Alle Joden! Dat zal me een op winding geven in Lavendou! Maar ik zou je willen vragen om het nog een poosje geheim te houden, want ik moet nog een paar dollars hij elkaar schar relen, om die kleine blokhut van mij weer opnieuw te mèubileeren." „Heb je haar al gevraagd?" „Om een paar te worden? Nou, niet precies. Maar je schijnt er allemachtig veel belang in te stellen." „Ik ik denken..." „Wat dacht je?" „Misschien zij houden niet van to wonen in Laven dou in den winter, wanneer de sneeuw zoo hoog liggen, en er zoo weinig te doen is." „Te doen? Wat doe jij dan?" „Maar ik ben anders." „Mannen zijn mannen en vrouwen zijn vrouwen, en we lijken onder onze huiden allemachtig veel op dieren. En wij hebben verschillende soorten honger, BRUSSEL (322 M.) 12.20 Omroeporkest; 5.20 Concert; 8.20 Svmphonie- orkest; 9.20 Idem; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG f1261 M.ï 11.20 Strijkorkest; 7.20 Omroeporkest; 8.20 Philharm. orkest; 9.35 Omroeporkest; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 7.30 Omroepkoor; 8.20 Concert; 9.40 Idem. HAMBURG f332 M.1 11.35 Orkest; 3.20 Idem; 5.50 Gramofoonmuziek; 9.40 Muzikaal tusschenspel; 10.20 Vroolijko muziek. KEULEN (456 M.) 4.35 Concert; 9.40 Populaire en dansmuziek. DAVENTRY f1500 M.> 12.50 Orkest; 3.15 Pianorecital; 3.35 Concert; 5.35 Dansmuziek; 8.50 Orkest; 10.20 Cello en piano. PARIJS POSTE PARÏSÏEN f313 M 7.09 Operamuziek; 8.05 Gramofoonmuziek; 8.35 Con cert; 10.10 Dansmuziek. PARUS RADIO f1648 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Idem; 9.05 Symphonie- concert; 10.50 Dansmuziek. MILAAN f369 M.) 4.30 Kamermuziek; 5.20 Gramofoonmuziek. ROME (421 M.) 4.30 Kamermuziek; 9.05 Muziekdrama. WEENEN, (507 M.) 3.30 Gramofoonmuziek; 4.45 Zang; fi.40 Symphonie- concert; 10.20 Populair concert; 11.50 Gramofoonmu ziek. BEROMUNSTER f5C0 M.) 3.20 Concert; 3.50 Zang; 420 Kamermuziek; 7.25 Or kest; 8.30 Idem. NIEUWE NIEDORP. N.V.V. I OVERWINT ANDIJK I MET 2—L In een zeer snellen wedstrijd is N.V.V. er in ge slaagd haar eersten thuiswedstrijd tegen Andijk I in ccn overwinning om te zetten. En wat meer zegt: de overwinning was in alle opzichten volkomen ver diend, en op regelmatige manier verkregen. Bij een vergelijking tusschcn beide elftallen valt de voor hoede van N.V.V. in ruimte mate ten haren gunste uit, terwijl do Andijker halflinie superieur aan die van N.V.V. was. N.V.V.'s achterhoede was daartegen over weer sterker dan de Andijker defensie. De hei de doelwachters waren van gelijke kracht, beiden wa ren geod betrouwbaar, hoewel Van Beek wel wat te veel den bal uit zijn""handen laat springen. Over den wedstrijd het volgende: Aanvoerder Grootes wint voor N.V.V. de toss en verkiest den wind tot bondgenoot, zich alzoo van 'n goede hulp verzekerende. N.V.V. heeft een invaller voor Harten, waarvoor W. Sterk staat opgesteld en goed heeft voldaan. Reeds spoedig gaat N.V.V. tot den aanval over en blijkt al spoedig dat Andijk een zwarte partij krijgt. De N.V.V.-voorhoede geeft den Andijk-vcrdediging handen vol werk, wat haar voorloopig goed afgaat. Totdat na tien minuten spe len een vlugge N.V.V .-aanval wordt opgezet. Sepers ontvangt den bal, speelt dezen goed vrij cn geeft hierna keurig af aan den inmiddels naar binnen geloopen Kanij, waarna deze met een pracht kogel Van Beek geen kans geeft, 10. Kort daarop krijgt Deugd een kans, maar aangezien hij iels te laat is, gaat deze kans verloren. Kort achter elkaar krijgt N.V.V. een tweetal corners te nemen, welke heiden niets opleveren. Een op het N.V.V.-doel genomen corner, welke, hoewel goed genomen, even goed wordt weggewerkt. Een fraai schot van Sepers weet Van Beek onschadelijk te maken. Andijk heeft pech, als Vos goed is doorgebroken cn met alleen keeper Blokker voor zich, schiet hij tegen de paal. Een goed genomen corner op het A.-doel; Van Beek weet hoog opspringend den hal te bemachtigen, en daar mee het gevaar te weren. Het wordt kort hierop 2—6, als bij een snelle N.V.V.-aanval Sepers den hal ontvangt, de Andijker achterhoede omspeelt, om daarna Van Beek voor de tweede maal onhoudbaar te passeeren. Wel valt N.V.V. voor de rust nog ecni- go malen gevaarlijk aan, maar doelpunten blijven uit. Rust gaat dus in met een mooie 2—0 voorsprong voor N.V.V., maar aangezien Andijk nu den wind mee kreeg, was de N.V.V.-aanhang nog lang niet gerust over den einduitslag. Het duurde na de rust geruimen tijd, voordat weer sprake was van goed vermoed ik zoo honger naar voedsel en honger naar liefde. De moesten van óns blijven waar ons voedsel is, cn ook onze liefde en onze kameraden". Zij probeerde niet om verder op deze zaak in te gaan. Wat haar pijn veroorzaakte was de weten schap van haar eigen deceptie. Hij had zelfs geen vragen gestold over dat huwelijk uit het verleden, en het was vylmnakt duidelijk, dat hij geloofde, dat dit geannuleerd was, zooals de padie beloofd had. Natuurlijk was liet nooit in hem opgekomen, dat de vrouw, te wier koste hij die betreurenswaardige grap gespeeld had, stappen zou gaan doen, om die annu leering te stuiten, want geen oogenblik veronderstel de hij, dat zij hem beminde. Bij tijd en wijle had zij spijt van haar ondoordach te daad, doch dan weer waren er tijden, dat zij blij was, dat zij het gedaan had, want zij was er nog niet zeker van, dat Kate niet een wreede flirt- tation niet dezen ruwen, maar prachtigcn man. had opgezet. Ze voelde zich een weinig voldaan bij de gedachte, dat de macht van Kate's schoonheid min der sterk was dan de macht, waarop zij zelf kon bogen. Zonder haar goedkeuring en toestemming, zou Mushalong nooit met een andere vrouw kunnen trouwen. „Hoe denken U over Mushalong?" vroeg zij Knte op den avond, voordat zij op den handelspost zouden moeten aankomen. Kate keek haar een beetje koel aan, alsof zij zich ergerde aan de directe vraag. Doch Marie Louise vertrok geen spier van haar gelaat. Zij had geen angst voor dezo brocikasplant. en was nl aardig op weg haar tc verachten, want haar scherpe oogen en ooren deden het vermoeden in haar wakker wor den, dat zij bezig was den ecnen man tegen dén anderen uit te spelen. „Ik hen van meening, dat Mushalong een pracht kerel is", gaf Kate op een beschermenden toon toe. „Een iedereen zeggert, dat hij een slechte man is." ,.7oo!" „Maar zij hebben ongelijk. Vroeger hij ervan hou den om te drinken en te handelen als een dolle stier, maar nu niet meer." „Dus U IJ vindt, dat hij veranderd is?" „Liefde iedereen veranderen, geloof ik." Kate bloosde hij dit gezegde en veranderde vlug van onderwerp. Voor Marie Louise was dit van he- teekenls. Indien Kate nl van Mushalong mocht hou den, dan schaamde zij zich toch ervoor, en liefde, waar iemand zich voor schaamt, is hcelemaal geen liefde. Den volgenden dag. kort voor de lunch, bereikte het gezelschap, vanuit een heboscht gedeelte ko mend, den oever van een bevroren kreek. Mushalong spel; het was meer een heen en weer getrap van den bal, zonder systeem van heide partijen. Lang zamerhand begint N.V.V. weer haar gewone spel to spelen en dringt Andijk op eigen helft terug. De Andijkers moeten dan ook alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Een tweetal corners zijn het eenige resultaat van dit overwicht. Op onverwachte wijze verkleint Andijk haar ach terstand als dc N.V.V.-achterhoede voor buitenspel blijft staan; wel weet zij door vlug herstellen Andijk te hinderen, maar onhoudbaar voor doelman Blok ker verdwijnt de bal in hot net, 2—1. De strijd is nu weer volkomen open, de spanning heeft nu haar hoogtepunt bereikt; een hard schot van den Andijk rechtsbinnen vliegt juist over, evenals een kogel van Vos. Andijk ziet haar kans en tracht een gelijk spel te forcceren, hoewel het uittrappen wel minder kon. Van Beek weet een hard schot van Deugd te stop pen. De Weerd doet goed werk na do rust, vele hal len vangt hij op en geeft dikwijls fraai af, hij fun geert als vierde half. Een goed genomen corner op het N.V.V.-doel weet keeper Blokker keurig op to vangen, het gevaar van eon doelpunt voorkomend. Onmiddellijk hierna zit N.V.V. weer voor het Andijk- doel; Sepers heeft een goede kans. maar als hij zal inschieten, wordt hij zoodanig gehinderd, dat hij komt te vallen, een mooie kans gaat hiermee verlo ren. Deugd krijgt een corner te nemen, goed schiet hij den hal voor doel en het is de Weerd die een gevaarliike schat inzendt. Van Beek voorkomt echter het derde doelpunt. Onder groote spanning verstrijken de laatste mi nuten, gedoelpunt wordt er echter niet meer, zoo dat N.V.V. de goede indruk en de tamelijke hooge verwachting die in haar gesteld werd na haar suc ces in Wieringen, niet heeft teleurgesteld, en bewe zen wel in de 4de klasse K.N.V.B. te hchoorcn. Zondag a.s. gaat. N.V.V. T naar Oudkarspel om haar al oude tegenstander D.T.S., na jaren weer eens partij te geven. Eon spannenden strijd staat ons daar te wachten. Minder goed werk deed het tweede elftal, dat we derom verloor, nu van M.F.C. II met 40. Ook de adsr>. slaagden er niet in te winnen, met 42 gingen zij tegen de A.S.V.-adsp. ten onder. VEENHUIZEN. Sportnieuws V.C.L. (3e klasse N.H.V.B. Afdcelinfl 3 C). V.C.L. I gaat op den ingeslagen weg voort en boekte j.1. Zondag een nieuwe overwinning op het bezoekende Andijk III. Zoodoende gaat V.C.L. nog on betwist aan den kop met het maximum aantal pun ten. Over het spclvcrloop het volgende: V.C.L. verliest den toss en trapt tegen wind af. Niettegenstaande deze handicap weet V.C.L. al spoedig de leiding te nemen. Al gauw volgen er nog twee doelpunten, zoodat deze 30 voorsprong al een flinke steun is. Het blijkt dat V.C.L. wel een beetje te hard van sta pel is geloopen, want voor de rust wordt er door de thuisclub niet meer gpscoord. Andijk heeft tenslotte ook succes, als dc A.-spil een kogel afvuurt op Benit's heiligdom, welke doel treft. Onhoudbaar was deze bal niet. Voor de rust wordt door Andijk nog tweemaal gescoord, zoodat heide partijen nog net zoover zijn als aan het begin. Het derde doelpunt van Andijk was indirect het ge volg van een vreemde scheidsrechterlijke beslissing. Het zou na de rust blijken ,dat dit de eenigste niet was. In de tweede helft speelde V.C.L. met den wind mee en was dadelijk sterk in den aanval. De A.- verdediging kreeg het hard te verantwoorden, en moest eindelijk toch zwichten. V.C.L. doelpuntte nog vier maal; evenwel werd het laatste doelpunt niet toegekend wegens buitenspel, terwijl hiervan abso luut geen sprake was. Alzoo kwam het einde met 6—3 in het voordcol van V.C.L. De leiding was onvoldoende. Om 12 uur werd de wedstrijd gespeeld V.C.L. II Flevo II (MIddenmeer). Dit was de eerste kennis making in competitieverhand. Het zou blijken, dat de bezoekers het niet cadeau zouden krijgen. V.C.L. II speelde en combineerde uitstekend en had met de rust een 50 voorsprong. Na de pauze bleek de keeper van Flevo vervan gen te zijn door een veldspeler, die zijn voorganger wel verbeterde, maar toch ook nog driemaal moest visschen. De voorhoede van-V.C.L. had vandaag wel een buitengewoon productieve bui, door maar acht maal te scoren. Toen scheidsrechter de Haas, die goed leidde, voor de laatste maal floot, was V.C.L. II'i andermaal twee puntjes rijker. De uitslag was 80 voor de thuisclub. De volgende week staat beide elftallen een zware strijd to wachten. Het le elftal gaat naar Broeker- havcn, waar Strandvogels II partij zal worden ge- goven en naar we hopen met succes. V.C.L. II trekt naar Twisk II, wat ook aanpakken zal worden. Met een gelijk spel zijn we hier echter ook tevreden. hield stil, en keek rond naar den handelspost. Een kreet van verwondering en teleurstelling ontsnapte zijn lippen, want alles, wat er van het gebouw over was overgebleven, was een stapel verbrande stuk ken hout, waarvan sommige nog smeulden. „Is dat de handelspost?" hijgde Kate. „Ja. Tot den' grond afgebrand." „Maar wc hebben bijna geen voedsel meer over...l" Mushalong beet zich op de lippen. Een omweg to maken van een honderd mijl, om alleen maar dit te vinden...! Kate's gelaat was bleek geworden, en Beldon beefde. Maar Marie Louise bleef kalm. „Daar boffen wo niet bij," zeide zij. „Eh bicn, we moeten dan maar met het geweer jagen!" HOOFDSTUK XVIII. Mushalong doet een ontdekking. „Het lijkt wel of wij door Nemesis achtervolgd worden", kwam er bij Kate bijna snikkend uit „Ter wijl alles er zoo veelbelovend uitzag..." Zij hield op, toen zij Marie Louise's afkeurende blikken ontmoette, en trachtte haar vroegere gelijk moedigheid te herwinnen, zonder veel succes. Waar zij bereids had ondervinden, wat honger beteekende, voelde zij er niet veel voor om een herhaling van die ondervinding in beschouwing te nemen. Instinct matig keek zij naar Mushalong voor één of ander woord van deelneming. „Eigenaardig, zooals wij telkens in moeilijkheden geraken", sprak hij peinzend. „Maar misschien is het zoo slecht niet, als het er uitziet." „Wat bedoel je?" „De bergruimte. We zullen hier de kreek overste ken." I)e honden lieten zich langs den oever naar bene den glijden, cn het geheele gezelschap bewoog zich over het dikke ijs. Toen zij het tooneel van den brand bereikt hadden, zagen zij, dat geen enkele ka mer intact gebleven was. Al het kleine houtwerk was opgebrand, en de groote, zware houtblokken, welke het geraamte gevormd hadden, waren ver schroeid on smeulend. Vermengd nier de witte asch, waren stukken huisraad, gebroken flcsschen cn ver schillende huishoudelijke artikelen. Mushalong stel de direct een onderzoek in. Met een langen paal als hefboom, tilde hij eenige zware houtblokken op, en vond twee zakken de ééne bevatte meel, en do andere rijst. „Dat redt ons het leven", zei hij peinzend. „Help een handje, Beldon. Er moet nog meer voedsel op den kop te tikken zijn." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6