Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Brutale inbraak te Amsterdam. Smokkelen van verdoovende middelen. Afbrokkeling der duinen te Oostvoorne. Het zusterschip van de „Queen Mary'L Een gruwelijke misdaad. Ketelaar uit de Provinciale Staten. De schat op het Cocos-eiland. Rumoerige studentenvergadering. Schepen in den storm. STRAFZITTING VAN MAANDAG 15 OCTOBER. VOOR DEN POLITIERECHTER. Alkmaar. HIJ BLEEF ZICH VERZETTEN. De Alkmaarsche politieagent Hooijer had op 10 April j.1. „puur" wat. te stellen met zekeren heer Joh. Frederikus K., die wegens openbare dronkenschap aanleiding had gegeven om naar het bureau te worden getransporteerd en op nadrukke lijke wijze te kennen gaf. niet op het geleide van mijnheer Hooijer gecharmeerd te zijn. Zijn gedra gingen waren van dien aard. dat de agent daarvan het keurig gcstyleerd ambtelijk verslag maakte, dat gewoonlijk proces-verbaal genoemd wordt. De poli tierechter kreeg via den officier de ten laste gelogde wederspannigheid te berechten en veroordeelde den heer K.. die schijnbaar goen verder belang steldo in het geval, kort en goed tot 1 maand gcv. Toen evenwel deze straf dreigde geëxecuteerd te worden, trok de candidaat voor de bajes aan den broek en maakte alsnog van zijn recht gebruik om tegen het vonnis in verzet te komen. De opposant, 'n 21-jarig muzikant, met Beverwijk als domicilie, deed het voorstel hem een kleine geldboete op te leggen. Bepaald dronken was hij naar zijn taxatie niet geweest van de 4 glaasjes hier, waarmede hij zich had gelaafd. Het onderzoek bracht echter minder gunstige resultaten en kennis neming van het feit dat hij met een open scheer mes had gedemonstreerd. Bovendien is opposant een rcclassant in proeftijd. Het verzet werd een sof en het vcrstckvonnis bekrachtigd. Slootdorp. 'CRIMINALITEIT IN DE NIEUWE PROVINCIE. I)e heer J. van O., ingezetene van Slootdorp, was niet verschenen. Zijn verdediger, mr. Verdoorn, kon dus de kuiten nemen. Genoemde meneer van O. was een z.g. polderjongen en had zich in Juli j.1., terwijl hij logeerde in een z.g. keet, tot tweemaal toe ver grepen aan het geld van zijn mede arbeiders. I)e eerste maal pikte hij een portcmon- naie met f 15 in. De tweede maal verkocht hij dit kunstje nogmaals cn maakte een portemonnale. in houdende ruim f7. buit. Deze arbeider met weinig piëteit werd veroordeeld tot 3 maanden gcv. Alkmaar. DE JUFFROUW MET DE POSTCHEQUE. Een gehuwde dame, getooid met de welluidende namen Kufomia Eduarda Agatha van B., wonendo te Alkmaar en gesepareerde echtgenoote van den heer W. IJ„ had op 17 Mei de vrijpostigheid, een postcheque, houdende het bedrag van f 41.25, het kwartaal-pensioen van haar echtgenoot, een gepas- porteerde marinier, valschelijk te teekenen met den naam van haar man, op het voor overdracht van endossement bestemde vakje, om op die wijze het be drag uitbetaald te krijgen. De truck gelukte in alle opzichten, doch heden moest de onvoorzichtige 21- iarige ega terecht staan ter zake valschheid in ge schrifte. Het echtpaar woonde vroeger tc Den Helder in de Keizerstraat, is nog wel gehuwd, doch leeft thans gescheiden. Het vrouwtje met kind woont nu tc Oudorp hij haar ouders. Het is in alle opzichten een treurig huwelijk. F.r is geen kans op verzoe ning, do vrouw „moet" haar man niet meer, gelet dat haar man al eens met een mes heeft gestoken. Zij toonde het litteeken op haar arm aan den po litierechter. Het bleek voorts, dat de heer dc Vries, commies, en destijds wanrnemend chef, niet als getuige had moeten ftingeoren. aangezien de heer M. Dik de cheque had uitbetaald. Dc officier verlangde een reclasseeringsrapport en verzocht aanhouding tot 10 Dec. a.s. Conform besloten. Bergen. HET DORP, WAAR ALLEEN „LIEFDE" WOONT. Dc 25-jarige grondwerker Gerard de S. zou op 8 Juli den arbeider Corn. v. Alphen. wonende Dorps weg No 4 aldnnr. een slag voor zijn mond hebben toegebracht. De mep kwam zóó goed aan. dat de lip van Cornelis werd beschadigd en conige tanden sneuvelden. Voorheen hadden de hceren onaange- neemheden gehad over een lichtpunt in een ge meenschappelijke schuur. Door den heer de S., he den terecht, staande, werd do mishandeling ontkend. De politierechter vond het misselijk, dat gehuwde lieden zoo warm liepen over 'n dergelijke „snert- znak". Het bejaarde echtpaar Kohier als getuigen A dé charge opgetrommeld, had geen klap zien toebren gen. Hun verklaring was met betrekking tot do ont kenning van weinig waarde. Eisch f 15 boete of 10 dagen. Vonnis f 10 boete of 5 dagen. Alkmaar. EEN RUMOERIGE NACHTRAAF. 4 In den nacht van IC» op 17 Juli scheen de 26-jarige grondwerker Berend F. te Alkmaar het leelijk op zijn heupen te hebben cn had alstoen een heer, met name F. J. Kemps, aan wien hij niet eens behoorlijk was voorgesteld, een vuistslag toegediend en hem bovendien met een knipmes bedreigd. De aanlei ding tot dit conflict was een automatische haring uit de automaat van do firma Jb. Hoogland, welk zout gedierte een irriteerenden invloed scheen uit te oefenen. Mijnheer Kemps had den verdachte ook nog gequnlifioeerri als „rooie". terwijl Berend niet eens rood is. Kemps kreeg een klap op z'n oog en achtte zich moreel verplicht en optater terug te ge ven, waarop Berend zijn knipmes trok. Gevorderd werd f30 boete of 15 dagen. Uitspraak f25 boete of 10 dagen. Alkmaar. HF.T VERDUISTERDE PIF.PF.RSCHILAPPARAAT. De voormalige groentenhalhouder Adriaan T. te Alkmnar, thans te Amsterdam, had voor f300 een aardappelschilmachine op afbetaling gekocht en zijn zaak, plus de machine verkocht voor f 2000, terwijl de schilmachine op f 185 na eerst geheel was afbetaald. Op grond van dezen ongeoorloofde» verkoop stond dc heer T. terecht ter zake verduistering, een veel vuldig gevolg vnn deze afbetalingsnegotie. Gerequi- reerd werd f 15 boete of 10 dagen. Mr. C. A. do Groot, de verdediger, refcrcerdo zich aan dit humane requisitoir. Vonnis niet minder mild: 1 maand voorwaardelijk met 2 proefjaren. BovenkarspeT. HET BEGEERLIJKE KOEIENVOER. De landbouwer Corn. D. te Rovenknrspel. had np 18 Juli aldaar In den polder Grootslag 'n hoeveelheid gras afgemaaid of afgesikkeld. welk gras. eigendom vnn L. Baars, hij aan zijn koeien had gevoerd. Ter zake deze stroopcrij werd Cornelis veroordeeld lot f 10 boete of 5 dagen. De veroordeelde steldo het voor. of ieder er naar snakte om zijn gras door Kees afgemaaid te zien. maar Ranrs behoorde blijkbaar niet tot deze gras eigenaars. Den Helder. F.F.N PARMANTIG DAMETJE. De niet verschenen tncj. Geertje K„ hulsvr. V. te Den Helder, had zich aldaar op 2S Maart schuldig gemankt aan huisvredebreuk door met behulp van een vnlschen sleutel binnen te dringen In de woning van mej. A. M. Groenemeijer. tijdens afwezigheid van deze dame. Rlijkhnnr was deze invasie gedaan met het doel om te zien of er nog wat te vinden viel. De heer Bonarius. radio-casseerder. had deze juffr. V .in de woning van de farn. Groenemeijer aange troffen. Eisch f 20 boete of 10 dagen. Vonnis conform. Westwoud. EEN KNAAPJE AFGEROST. Aan dit feit mankte de 41-iarige arbeider Lucas K. zich op 14 Juli aldaar schuldig, door den 13-jarlgen Gerrit de Groot, die het huurman Lucas wat moeilijk had gemaakt, op een nnk slaag te onthalen. Gerrit had een zoontje van Lucas, die zijn zusje plaagde, te lijf gewild, voor welke geweldpleging vader Lu cas eens een stokje stak op boven omschreven straf bare manier. Gevorderd werd f8 boete of 4 dagen. Vonnis conform. E n k h ui z e n. EEN NETTE F.NKHUIZER. De 58-jarige heer Cornelis V.. had op 27 Juni den gemeente veldwachter Jacob Koorn bcleodigd door hem verschillende onbehoorlijke scheldwoorden toe te voegen. De veldwachter had oen einde gemaakt aan het hinderlijk voetballen van conige jongens, waardoor alreeds ruiten waren gebroken en alsnu deze knapen den voetbal afgenomen. Deze ambts handeling viel blijkbaar niet in den smaak van ge- melden heer Cornelis V., met het hierboven gerele veerde gevolg. Het feit, dat de afgenomen bal be hoorde nnn zijn eigen zoontje, had vermoedelijk mijnheer V. tot dit optreden geïnspireerd. Twee ge tuigen A décharge beweerden, dat de ten laste ge legde beleedigingen door andere personen waren go- roepén. Eisch f 20 boete of 10 dagen. Uitspraak: f 15 boete of 10 dagen. Heerhugowaard. NACHTELIJKE VECHTPARTIJ UIT MINNENIJD. Uit minnenijd viel de 21-iarige landbouwer Joh. Maria Sn. te Heerhugowaard zijn rivaal Theodorus Rusker. 'n 25-jnrige timmerman uit Zijdewind, op het lijf en onthaalde Busker op een serie stompen en slagen. Dit liefdesdrama had plaats in den nacht van 17 op 18 Juni. Ook de fiets van den timmerman moest het ontgelden en werd te water geworpen. Een troost voor Hannes is. dat Busker inmiddels ook de gunst van de landelijke schoono weer heeft verloren. Vonnis f 10 boete of 5 dagen. Den Heldor. RUMOERIGE HF.LDERSCHE VOLKSTAFEREELEN. De. heeren gebroeders Dirk en Age Jan B. te Den Helder, stonden tercecht op grond van het ten laste gelegde feit, dat zij op 25 Juni met vereende krach ten hun 19-jarige nicht Albertina Runncnburg, echt genoote van den heer Pieter Tuin, hadden aange- vnllen en mishandeld. Wel wat minderwaardig voor zulke groote kerels! Zij namen het dan ook niet en ontkenden ijverig de bij dagvaarding ten laste ge legde, in de I.ancestraat gepleegde, mishandeling, do lieer Dirk B. lichtte de zaak nader toe en be weerde dat de ruzie was ontstaan door onrechtmatig genoten steun van het Dorus Rijkersfonds, door den vader van de mishandelde nicht en overlegde dien aangaande cenige schriftelijke bescheiden. De politierechter noemde verdachten misselijke kerels en veroordeelde beiden (de heer Dirk B. ge- droog zich al heel onbehoorlijk door zijn driftig op treden) en wel Dirk tot f 20 boete of 10 dagen en Age tot f 15 boete of 10 dagen. Den Helder. NICHT VERANDERDE VAN STANDPLAATS. De mishandelde nicht Albertina uit de vorige zaak compareerde daarop op het verdachtenbankje, door haar neven verlaten en wel tengevolge een haar ten laste gelegde bcloediging op 25 Juni, van haar neef Age, bij het zelfde door ons hierboven gereleveerde familierelletje. Zij zou hem gequalificeerd hebben het tamelijk duistere woord: Hein Snot (misschien familie van den veel meer bekenden Piet Snot). De officier, die niet voornemens is zich in 't ver volg in deze kijfpartijen te bemoeien, requireerde f10 boete of 5 dagen. Vonnis f 1 boete of 1 dag. Bovenkarspcl. DIKKE WOORDEN. Dc niet verschenen heer Gerrit B. te Bovenkars pcl had zijn dorpsgenoot Corn. Vlaar met geen com plimenteuze bedoelingen de woorden: slampamper en dwijl toegevoegd. Dc aldus betitelde Bovenkars- peler deponeerde zijn grieven tegen deze behande ling ter bevoegde plaatse en genoot heden de vol doening den 75-jarigen ouden heer veroordeeld te zien tot f 10 boete of 10 dagen. H e m. DE KUIKENBROEDER, DIE BUITEN ZIJN BOEKJE GING. De kippenbroeder Jac. ter B., te Hem gem. Venhui zen, had zich te verantwoorden ter zako het feit, dat hij een broedmachine, die hij van de Pluimveecen trale in bruikleen had, ten eigen bate had verkocht. De pluimveehouder was niet aanwezig om dit geïn crimineerde feit tegen te spreken. De pluimveefok kers worden lid vnn de centrale, verkoopen dan hun broedmachine voor 1 gulden en ontvangen die ma chine weer in bruikleen. Bij uittreding ontvangen zij na betaling van f 1 hun machine weer terug. Vonnis f 25 boete of 10 dagen. Winkel. EEN GEWELDDADIGE AANVAL. Als laatste der Mohicanen stond nog terecht de 10-jarige boerenknecht Lconard Q, naar aanleiding van het feit, dat hij op 12 Sept. den landbouwer M. Wonder op het land mishandeld had met een z.g. kroozer. Hij duwde Wonder, die op do fiets zat, met bedoelde kroozer van zijn rijwiel, met-gevolg dat de man in de sloot rolde. ITet scheen een vooropgezet plan tc zijn van verdachte, die den heer Wonder blijkbaar niet kan uitstaan. liet scheen dat Lconard ook nog met de kroozer had geslagen, wat nu door hem ontkend werd. Waar de jongen blijkbaar niet wil luisteren, wilde de officier krachtige maatregelen nemen en eischte f 25 boete of 10 dagen en voorw. 2 maanden gev. met 3 proefjaren. Uitspraak f 20 boete of 10 dagen cn 2 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. Een buit van I 8000. AMSTERDAM, 16 Oct - Bij afwezigheid van den bewoner is Maandag tusschon 4 en 8 uur, op de eer-, ste etage van een,j>erceel in de Herenstraat te Am-' sterdam, een brutale inbraak gepleegd. De daders, voor wie het niet moeilijk moet zijn geweest van buitenaf binnen te komen, aangezien de bewoners van drie etages van dezelfde deur gebruik maken en deze dus meermalen geopend wordt, hebben 't slot van de deur, die naar do voorkamer van den afwezigen bewoner leidt, verbroken en zich zoo toe gang tot de woning verschaft. Blijkbaar hebben zij geweten dat er veel geld in huis moest zijn en waar dit verborgen was, want zonder dat er iets in de kamer overhoop was gehaald, hebben zij een bedrag van niet minder dan f 8000 in bankbiljetten van verschil lende waarde, buitgemaakt, welk geld zeer on voorzichtig in een buffetlade was weggesloten. De bewoner, die wanhopig over zijn verlies is, heeft aan de politio ecnige inlichtingen verstrekt, die erop zouden wijzen, dat twee Duitschers het misdrijf op hun geweten hebben. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet Nog meer inbrekers aan het werk in de hoofdstad. Gisternacht om ongeveer half vier bemerkte een nachtwaker, dat een deur van het huis van den heer J. Meycr, Binnenkant 47, te Amsterdam, openstond. Op zijn bellen kwam mevrouw M. te voorschijn, die den waker mededeelde, dat zij ook gestommel had ge hoord en inmiddels de politie had opgebeld. De po litie kwam een oogenblik later en stelde een onder zoek in, waarhij zij bemerkte, dat er inderdaad in brekers waren geweest, die zich hadden laten in sluiten in den kelder en toen door verbreking van oen deurruit den weg naar boven hadden gevonden, alwaar zij gepoogd hebben do brandkast open te breken. De klink hadden zij er reeds afgeschroefd. Van do daders was geen spoor meer to bekennen. Ook op de buitendeur waren geen teekenen van in brekers aanwezig. Een aanhouding aan de Nederlandsch- Belglsche grens. Reusel. Maandag is op verzoek van de recher che te Rotterdam door de Kon. Marechaussee te Reusel een ongeveer 28-jarigo vrouw, een Neder- landsche, aangehouden, op vermoeden van het smok kelen van verdoovende middelen. Do vrouw was met de bus van Antwerpen naar de grens gereden en wilde daar overstappen in do Nederlandsche bus naar Eindhoven. Een Spanjaard, die zich in haar gezelschap bevond, werd, daar hij niet in het bezit bleek te zijn van de vereischte papicreiv aan dc ïlolandscho grens teruggewezen. De gearresteerde vrouw is naar Rotterdam overgebracht, waar het onderzoek nader zal worden voortgezet. TWISTEN TUSSCHEN KROATISCHE EN SERVI SCHE MIJNWERKERS. In het Belgische mijngebled. Brussel. Sedert den moord op Koning Alexander van Joego Slavië is het in de Borinnge herhaaldelijk tot hotsingen gekomen tusschen de ialrijke aldaar werkende Kroatische en Servische mijnwerkers. Gis ternacht drongen te Cheratte nabij Luik twee Ser- vcn een voor Kronten bestemde slaapzaal binnen cn losten verscheidene schoten op de slnnenden, waarbij enkelen licht gewond werden. Dc daders wisten onherkend te ontkomen. Tengevolge van de laatste Westerstorm. Een gedeelte van de duinenrij over 75 meter weggeslagen. öostvporne. Tengevolge van den Westerstorm, die Zondag heeft gewoed, is een gedeelte van de duinenrij te Oostvoorne, ter hoogte van de buurt schap het Gors weggeslagen over een lengte van ongeveer 75 meter. Bij een nieuwen storm is het niet onmogelijk, dat de Zanddijk, die in 1931 is aangelegd, juist met het oog op de afbrokkeling der duinenrij, die reeds ja renlang voortduurt, gevaar gaat loopen. Het laag- liggendo terrein van het Gors, zou dan onder water komen te staan. Intusschen staat de zee bij stil weer nog ongeveer 80 meter vand en dijk af. Binnenkort wordt de inschrijving ge opend voor den bonw. Londen. Binnenkort zal de Cunard White Star Line de inschrijving openen voor den bouw van een zusterschip van het onlangs te water gelaten reuzenschip van ruim 70.000 ton, de „Queen Man'". Naar verluidt zouden de scheepsbouwers Swan, Hun- ter, en Wigham Richardson voornemens zijn zich te combineeren met dee Vickers-Armstrong Ltd., ten einde te trachten den houw van het nieuwe reuzen- schip opgedragen te kriigen, Uit Glasgow wordt gemeld, dat de firmanten van de scheepswerf John Brown Ltd. niettemin venvach ten, dat ook het nieuwe schip an de Clyde zal wor den gebouwd .aangezien deze scheepswerf door den bouw van de „Queen Mar" reeds de noodige bere keningen, plannen en tcckeningen gereed hebben en beschikken over de technische outillage en de erva ring voor den bouw van een dergelijk schip, waar door zij kunnen inschrijven voor een bedrag, waur tegen naar zij venvachten niemand kan concurrcercn. Het geheel verkoolde lijkje van een 5-ja- rig kind in de ketel van de centrale ver warming. New York. Een van de gruwelijkste misdaden, welke de politie in New York meegemaakt heeft, is ontdekt in een flat-gebouw te Vernon (New York). De congierge van de flat vond een bal, waarmee hij een meisje van 5 jaar, Nancy Jean C.ostigan ge naamd, op straat voor het huis had zien spelen. Hot meisje was echter nergens te vinden. Van de hal af liep een bloedspoor naar den oliebrander van de verwarming van het gebouw en hierin vond men tot zijn groote ontzetting het bijna geheel door de vlammen verteerde lijkje van het kind. Men heef niet kunnen nagaan of het kind al dood was toen men het in den oven stopte. Zeker is, dat de moor denaar het eerst heeft trachten te vermoorden. Er zijn nog geen arrestaties gedaan, maar men heeft iemand aangehouden ter ondervraging. Ingezonden stukken. EEN WONDERKIP. Kan twee eieren tegelijk leggen. New York: - Senor Huidobro uit Cuetzalcn in Mexico, is in het bezit van een kip, welke twee eie ren tegelijk kan legcen. Do kip heeft twee harten, die heiden hoorbaar kloppen en drie pooten. Het is een gestreepte ..Plvmouth Rock". Experts beweren, dat het heest niet beter zijn plicht zou kunnen doen als het een tweeling was geweest. 15 October 1934. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zou ik eenige regels in Cw veelgelezen blad plaatsen, bijvoorbaat mijn dank. De winter staat voor de deur en het wordt voor ons arbeiders in de werkverschaffing in dc Wierin- germeer, een zeer slechte tijd. Ik wil hiermee niet zeggen, dat het voorheen goed was. integendeel. Maar geachte lezers het gaat hier over de open schaft- kceten in de werkverschaffing. De wind kan er aan allo kanten inblazen. Nu stel ik de vraag: gebeurt zooiets bij een parti culier werk ook? Neen. geachte lezers, dan is de ar beidsinspectie er als de kippen bij, om den des- betrcffenden arbeider een proces-verbaal te geven. Is dan met werkloozen alles geoorloofd? het is dieptreurig, dat zooiets bestaat. Maar het is maar al te waar: groote honden bijten elkaar niet. Ook maakt men heden ten dagen mee, als men twee dagen werkt, en het bedrag van vier gld. 85 cent verdiend heeft, er één gld. belasting en één gld. voorschot afgehouden wordt. Hoe een arbeider van twee gld. 85 ct. moet rondkomen, daar bekommert men zich niet om. Het is te wenschen, dat er aan dezen ondragelijken toestand een einde komt, want alle moraliteit wordt er op deze manier uitgehaald. U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de ver leende plaatsruimte, T. H. OP T VELD. Anna Paulowna. Bericht dat hij geen nieuwe candidatuur zal aanvaarden. Amsterdam. Naar wij vernemen, heeft het Bestuur van de Vrijzinnig-Democratische Vereeniging te Amsterdam van den heer Ke telaar bericht ontvangen, dat deze een nieu we candidatuur voor de Provinciale Staten niet aanvaarden zal. Op verzoek van dit bestuur heeft de heer Ketelaar zich echter bereid verklaard, zich eerlang wel weder te laten candideeren voor den Gemeenteraad. Men meende, dat niemand aanspraak op het eiland in den Stillen Oceaan maakte. New-York. De leider van de Britsche schat gravers-expeditie naar Cocos-eiland, die met den sterken arm door de regeering van Costa Rica van het eiland verwijderd is, kapitein F. A. Worslev, heeft een telegram van verontschuldiging aan den president van Costa Rica gezonden, waarin hij ver klaart, dat de expeditie verkeerd was ingelicht, ten aanzien van de souvereiniteit van Costa Rica over het eiland en waarin hij een audiëntie met den president aanvraagt, teneinde zich persoonlijk te kunnen verontschuldigen. De leden der expeditie hebben opdracht gekregen, zich geheel naar de wenschen der politie van Costa Bica to gedragen. Het misverstand is ontstaan doordat de leiders der expeditie meenden, dat geen enkelen staat aan spraak maakte op het bezit van het eiland, dat in den Stillen Oceaan ligt op een afstand van 300 mijl van de kust van Costa Rica. Engelsche minister van landbouw met to« maten en eieren bekogeld. - Zijn vrouw door een projectiel getroffen. Londen. Op 27 October a.s. vindt aan de univer siteit van Glasgow de verkiezing plaats van een rec tor, waarvoor vier candidaten zijn gesteld, nl. Sir Stafford Cripps voor de Labour-Parij, de beroemde musicus en oud-president der Poolsche republiek, Pa- derewski door de z.g. „Distributists", Cunninghame Graliam door de Schotsche nationalisten en Sir Iain Colquhoun als niet-politieke candidaat, die echter door de conservatieven gesteund wordt. Voor de Con servatieve Studenten Club zou Maandagavond het woord voeren de minister van landbouw, Elliot. Toen hij echter in gezelschap van zijn vrouw op het po dium verscheen, werd hij begroet door een hagel van tomaten, eieren, die op zijn hoed en zijn kleeding terecht kwamen. Toen mevrouw Elliot door een to maat geraakt werd, werd zij door een meisjes-stu dente van het podium afgeleid, terwijl men ter be scherming van den minister het scherm liet zakken, waarop tomaten en eieren toen stuk braken. Elliot verscheen niettemin voor het scherm, waar op met het werpen van projectielen staakte, doch een helsch kabaal begon, om hem het spreken onmogelijk te maken, Men hoorde allerlei dierengeluiden en aangezien op de lessenaar van den minister inplaats van het gebruikelijke glas water een glas melk stond, zette het auditorium op de wijs van een be kende Schotsche ballade een eindeloos „We have had no milk to-day" in. Tenslotte slaagde de minister erin, zijn rede uit te spreken, waarin hij een feilen aanval deed op de so cialisten, die tien jaar geleden nog de hoop. thans de wanhoop der geheele wereld waren, waarna hij de Schotsche nationalisten onder handn nam, die de vrij heid en de goede samenwerking in Engeland be dreigden en tenslotte critiseerde hij de candidaatstel- ling van Paderewski, die een beroemd pianist en een knap staatsman was, doch aangezien Polen zijn eigen moeilijkheden had, geen adviezen kon geven aan eenig ander land ter wereld cn zeker niet aan Schot land. Schroef van een gebroken. Deensch stoomschip Londen. Tijdens den storm van Zondagnacht brak de schroef van het Deensche stoomschip „Vi king", metende 1270 ton en op weg met een lading kolen van Danzig naar Limmeriek. De uit 16 koppen bestaande bemanning redde zich in twee booten en landde Maandag aan de Iersche kust in het Graaf schap Mavo. Het stoomschip strandde nabij Louis- hurgh. doch men hoopt het bij gunstig weer vlot te kunnen trekken. Ten gevolge van het noodweer raakte do stuur inrichting van de bark „Teresa" uit Londen ter hoogte van Margnte onklaar, waarop het schip voor anker werd gelegd en de bemanning met de redding boot van Margate aan land werd gebracht

Schager Courant | 1934 | | pagina 6