W.O.L.polder. Radioprogramma I UlT de OMGEVING Voorhistorische vondst. De typhoon boven Manilla. Vuurgevecht in een Poolsch dorp. De ontvoerde mevrouw Stoll in veiligheid. Ilct Bestuur vergaderde met de stemgerechtigde in gelanden van den W.O.L.-Polder op Dinsdag, 16 Oct. Jj. des namiddags half twee, ten lokaio van den Jjcer J. P. Pepping aan De Weel. Aanwezig zijn de heeren J. Ligthart, wnd. voor zitter, Jac. Wit Cz., H. Wit, P. Steur, bestuursleden, F. Jong Cz., secretaris-penn. en pl.m. 30 ingelanden. De Voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen van harte welkom en zegt deze vergade ring te leiden als 2c voorzitter. De heer J. Wit Sr., voorheen voorzitter van den polder is overleden en spr. wenscht hem bij deze gelegenheid te herdenken. Misschien was de overledene wel geen man mot groote talenten, zijn persoon dwong echter -eerbied en ontzag af en heeft zeer in het belang van den polder gewerkt. Hij ruste in vrede. De notulen worden goedgekeurd. Electrisch geletdingsnet. Thans komt aan de orde punt 2 van de agenda: Bestuursvoorstel om het bovengrondse!» geleidingnet voor hot gedeelte vanaf de transformator tot en met onfier den neuwen weg door, te vervangen door een Gfidergrondschen kabel. De Voorzitter verzoekt den secretaris om betreffen de dit punt van de agenda de vergadering nader in te lichten. Uit deze toelichting blijkt, dat de Provincie zich oorspronkelijk op het standpunt stelde, dat de kos ten, aan dit werk verbonden, geheel door den polder moesten worden gedragen. Vanzelfsprekend nam de polder hiermede geen genoegen en werd met diver se instanties briefwisseling gevoerd. Onder meer werd op 12 Mei j.1. een brief gezonden aan den hoofdingenieur directeur van den Provincialen Wa terstaat, welke eerst op 3 September j.1. werd be antwoord. Uit dit antwoord bleek dat de totale kos ten zouden bedragen f 1600 en de provincie werd be reid gevonden om f 900 voor hare rekening te ne men, zoodat de polder f 700 zou hebben te betalen. Gerekend naar den afstand is dit voorstel billijk te achten. Hierna werd aan den heer A. W. Feijs te Oude Niedorp gevraagd voor hoeveel deze het werk zou willen uitvoeren. De heer Feijs, volledig erkend installateur, gaf op f 1257.Bij vergelijking van de opgaven van de Provipcie en die van den heer Feijs vond men fle som Van eerstgenoemde wol wat hoog. Een depu tatie van het bestuur heeft hierna met den Hoofd ingénieur onderhandeld of het niet mogelijk was, dftt de heer Feijs dit werk uitvoerde. De Hoofdinge nieur vond het goed, mits het Prov. Electriciteits- ^odrijf, die dan toezicht op het werk zou moeten jiouden, hiermede accoord ging. Ook met deze instantie werd hierna briefwisseling gevoerd. Er werd geantwoord, dat deze uiteraard geen bezwaren had. Ofschoon het aan hen niet be kend was, hoe de heer Feijs zijne raming heeft berekend, waren de kosten desondanks geraamd op i 1600. Het werk moet dan worden uitgevoerd naar de eischen door het Provinciaal Electriciteitsbedrijf te stellen. Tevens werd er op gewezen, dat boven het bedrag van f 1257 komen de kosten van toezicht, vervoer, enz. M.a.w. we zullen ons aan de raming van f 1600 moeten houden. Het Bestuur stelt daarom voor om het werk door den heer Feijs te laten uitvoeren. De heer Klaver, hierna hot woord verkrijgende, vraagt of niet aan anderen prijsopgave kan worden gevraagd. Wellicht bedragen de kosten van uitvoe ring dan nog minder. De Voorzitter zegt, dat het Bestuur zich op het LANGEND UK CLEARINGSVERDRAG MET DUITSCH- LAND. Naar aanleiding van den inhoud van het persge- sprek van den Minister van Economische Zaken en het communiqué van de vaste commissie uit de Tweede Kamer, betreffende het nieuwe clearingsver- drag met Duitschland, heeft de Vereeuiging van Groothandelaars in groenten cn aardappelen voor Langendijk cn omstreken een schrijven aan genoem den Minister gericht, waarin er wordt op gewezen, ,dat door de wijze, waarop de regeering een cn ander heeft behandeld, het vertrouwen onder de exporteurs 'in de bescherming hunner belangen door de rogee- 'ring ernstig is geschokt. Zij wijst op het nadeel, dat de exporteurs door het clearingsverdrag hebben ge- leden, welk nadeel ten eerste bestaat in gebrek aan handelskapitaal en renteverlies en ten tweede het langdurige koersrisico. Hot eerste nadeel zou h.i. zijn te ondervangen door een renteloos voorschot 'door den Nederlandschen Staat op de marken op Sonderkonto en Zwischenkonto en het tweede door den koers te garandeeren, die de exporteurs naar al le waarschijnlijkheid bij niet-afsluiting van het ver drag zouden hebben gekregen. Bovendien zou de re geering de garantie moeten geven, dat de bedragen op Sonderkonto en Zwischenkonto in ieder geval worden betaald. Een meer practische oplossing zou zijn, indien de Nederlandsche Staat nu reeds de mo- menteele en nog te storten bedragen op het Sonder konto overnam tegen een bepaalden koers. Adressan- te erkent, dat hierin voor den Staat een belangrijk risico schuilt, doch hoe grooter dit risico, hoe min der de regeering dit de exporteurs mag laten dra gen. ZUIDSCHARWOUDE. Voor den te houden tuinbouwcursus vanwege de tuinbouwvereeniging De Toekomst hebben zich geen voldoend aantal leerlingen aangemeld, zoodat deze cursus niet zal doorgaan. Jammer. Propagandaavond V.C.J.B. Gisteravond werd door de V C.J.B. afd. Langendijk ecu propagandaavond gehouden in do N.H. kerk Alhier. Het welkomstwoord werd gesproken door Ds. Van Dijk to Oudkarspel, tot een zeer groote schare be langstellenden. Do inleider weer er op, dat het niet in het groote aantal zit, maar de inhoud moet het doen. De groote opkomst van dezen avond werd door spr. zeer op prijs gesteld. Het is verheugend, dat de V.C.J.B. er de schouders onder zet. In deze streken heeft men krachten noodig. De vrijzinnige beginselen staan aan oen groot gevaar bloot, terwijl nagenoeg alles vacant is. Men heeft te kampen met de actie van anderen, de grootste vijand is echter de onver schilligheid. Daartegen moet positie worden geno men. De beginselen van andersdenkenden worden door ons geëerbiedigd. Zonder de kerk, zeide spr., vloeit alles weg. Laten wij arbeiden aan de onzicht bare kerk en God in den Hemel zal ons doen slagen. Nadat het Heilooër kerkkoor zich had doen hoo- ren, werd door Ds. Bloemhoff het onderwerp: „Wat wil onze kerk voor ons zijn", behandeld. De kerk Is, zeide spr. voor velen niet anders dan een gebouw van steenen, hout enz. Voor anderen is de kerk van zeer groote beteekenis. Vervolgens be handelde spr. de vraag, waarom men in die kerk komt. Er zijn er die heen en weer geslingerd wor den, maar zich toch niet aan het kerkgaan kunnen onttrekken. Een kerk kan wel degelijk iets meer zijn dan een klomp steenen. De tand des tijtls knaagt ge» standpunt heeft gesteld bij de uitvoering geen risi co te willen hebben en dat het daarom gewenscht ls het werk op de door het Bestuur aangewezen wijze te doen uitvoeren. De heer Klaver wenscht, dat van zijn vraag een voorstel wordt gemaakt, om ook bij anderen prijs opgave te vragen, hetwelk door den heer van Wachendorf van Rijn wordt ondersteund. De heer Schermer raadt aan het voorstel van het bestuur te aanvaarden, Wanneer het werk door den heer Feijs wordt uitgevoerd, heeft men de kans dat de kosten meevallen. De Secrotaris wil het voorstel van den heer Klaver sterk ontraden. Bij deze aanbesteding is het ge- wenscht om personen binnen de gemeente te vra gen en waar er maar één volledig erkend installa teur in deze gemeente is, nl. de heer Feijs, en de an deren beperkt erkend installateur zijn, ligt het op den weg voor de juiste uitvoering van het werk, dit werk aan den heer Feijs op te dragen. Het is trouwens zeker, dat de provincie er geen genoegen mee zal nemen, dat het werk door een beperkt er kend installateur zal worden uitgevoerd. Do heer Klaver zegt, dat wanneer de beperkt er kende installateurs niet het werk mogen uitvoeren, zijn voorstel geen zin heeft Echter bevreemdt het hem, dat toezicht vanwege het Prov. Electriciteitsbe drijf noodig is. Hieruit maakt spr. de gevolgtrekking op, dat het briefje „erkend" niet van groote waar de is. De Secretaris zegt, het niet met den heer Klaver eens te zijn. Bovendien is het een feit, dat de heer Feijs voor de uitvoering van dit werk de geschikte persoon is, daar het diens vak is en hiervoor is op geleid, terwijl dit met de anderen niet het geval is. De heer Klaver zegt, dat wanneer het werk toch onder toezicht van het Prov. Electriciteitsbedrijf moet worden uitgevoerd, welk toezicht ongetwijfeld streng zal zijn, dat werk ook wel aan anderen kan worden opgedragen, vooral omdat het hier hoofd zakelijk grondwerk betreft. Spr. "rekt hierna zijn voorstel in. De beer Bakker zogt de zaak niet erg te vertrou wen. In de praktijk weet men wel, dat do kosten van toezicht enz. niet zoo weinig zullen bedragen. Na eenige discussie wordt het voorstel van hot Be stuur hierna aangenomen. De rondvraag. De heer Bakker vraagt of de mogelijkheid niet be staat om visch in het water van den polder te plan ten. In vergelijking met andere polders is deze pol der wel erg arm aan vischwater. De secretaris zegt, dat aan den molenaar hot wa ter is verpacht. Met de vaststelling van zijn salaris is hiermede rekening gehouden. Het ligt dus meer voor de liand, dat de door den heer Bakker bedoelde maatregelen dus van dezen heer uitgaan. Anders moet zijn salaris worden herzien en moet getracht worden door verpachting van het vischwater voor deel te behalen. Het bestuur is van meening, dat het voordeel voor den polder niet groot zal zijn. Na eenige discussie wordt door het bestuur toege zegd, dat een onderzoek zal worden ingesteld. Hierna volgt sluiting. Verkiezing. Na deze vergadering werd er een stemming ge houden, ter voorziening in de volgende drie vaca tures: le. Dijkgraaf W.O.L. polder. Deze vacature is ont staan door het overlijden van den heer J. Wit Sr. Met groote meerderheid van stemmen wordt geko zen de heer C. G. M. van Baar, burgemeester. 2e. Hoofdingeland Niedorpcr Kogge strijkmolens, wegens overlijden van den heer J. Wit Sr. Geko zen wordt de heer P. Steur. 3e. Heemraad. Periodiek aftredend de heer J. Ligthart, die wordt herkozen. stadig door, ook aan de kerk. Wij grijpen echter naar de dingen die boven den tijd uitgaan. De Kerk wil de ecuwigheidsboodschap brengen. De wijsheid in deze materie is nu niet veel beter dan voor 2000 jaar. Spr. citeerde de uitspraak: Liever sta ik naast een wilde, die God in zijn hart heeft, als naast een pro fessor die deze niet bezit. Vervolgens wist spr. zijn gehoor met verschillende fragmenten te boeien uit het dagelijksche leven van menschen, die steeds weer tot de kerk en het geloof werden getrokken. De verdraagzaamheid wordt door ons wel toege past, zeide spr., maar wil blijven pal voor onze be ginselen staan. Als wij een anderen naam wilden aannemen zouden wellicht groote steden voor ons openstaan. Maar spr. bleef dan maar liever dorps predikant. Wij gaan niet met een Judas mee, om Jezus te verkoopen. De kerk heeft wel fouten, maar wij werken allen mee aan het herstel daarvan. Ds kerk is een verschijning van het Koninkrijk Gods. Spr. wekte op, het vuur brandende te houden. Toen liet het orgel zacht zijn klanken hooren en daarna was er een imponeerende stilte. De woorden van ds. Bloemhoff hadden diepen indruk gemaakt op de toehoorders. Daarna zong het zangkoor nog eenige liederen op verdienstelijke wijze. Tenslotte dankte ds. Van Dijk allen die zich voor dezen avond hadden igespannen, in het bijzonder ds. Bloemhoff. Hierna werd staande een danklied gezongen en verliet men onder den indruk het kerk gebouw, bezield met de gedachte, dat men toch niet alleen bij brood kan leven, het innerlijke, geestes leven heeft ook voedsel noodig. En dat heeft men de zen avond in ruime mate mogen genieten. De afd. V.C.JJ5. kan op een goedgeslaagden avond terug zien. Geen subsidies uitkeeren. Men deelt ons mee, dat de gemeentebegrootlng voor 1934 nog altijd niet is goedgekeurd en dat op een oogenblik, dat de begrooting voor 1935 moest worden ingediend! Het gevolg van een en ander ls, dat b.v. toegestane subsidies niet kunnen worden uitgekeerd aan vereenigingen, die daarop hebben gerekend. BARS IN GE RH O RN Batscharl-sigaretten. Naar aanleiding van een daartoe gedaan verzoek is aan de N.V. A. Batschari s Sigarettenfahriek toe stemming gegeven een vliegtuig boven de gemeente te doen cirkelen, welke een iichtkogcl zal afschieten, Degene, die op het tijdstip van afschieten de juiste hoogte schatten .zullen hierdoor een prijs kunnen winnen. SINT MAARTEN EENIGENBURG. Herbenoemd tot Hoofdingeland van het Ambacht van Westfriesland, genaamd Geestmerambacht, van wege de B&nne Ecnigenhurg, de heer A. Borst al daar. ZIJ RE Aan de afdeelIng „Zijpe-Callantsoog" van de Noordh. Vereenigitig „Het Witte Kruis" ls een Rijkssubsidie van f 345 toegekend ten behoeve van de tuberculo sebestrijding. TV I E R 1 N G E N Strooperij in den W.-moerpolder. J.1. Zaterdag en Zondag waren succesvolle dagen voor de op st roo pers jacht zijnde polderpolltie. Bin nen het gebied der gemeente Wieringen liepen niet minder dan zes personen, t.w. J. K.. J. G.. J. B.. J. S.. B. rle V. en J. K. een bekeuring op. Verschillende hunner bleken in het bezit te zijn van een z.g. wild- MrüL HILVERSUM (391.6 M.) VRIJDAG 19 OCTOBER. V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek: V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.r 10,15 Voordracht door Adolf Bouwmeester; 10.30 VARA-orkest; 11.00 Voor dracht; 11.15 Orkest; 11.45 Gramofoonmuziek; A.V. R.O.: 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn orkest; 2.30 Causerie; 2.50 Gramofoonmuziek cn vioolrecital door Boris Lensky; V.A.R.A.r 4.00 Knipcursus; 4.45 Gramofoonmuziok; 5.0 Voor de kinderen; 5.30 VAR A-Orkest; 6.00 Gra mofoonmuziek; 6.15 Vervolg concert; 6.45 Voordracht door Jannv van Oogen; 7.00 Orkest; 7.30 Lezing; 7.50 Gramofoonmziek; 7.57 Herhaling S.O.S.-berichten; V.P.R.O.: 8.00 Cursus; 8.30 Concert; 9.00 Cursus; 9.30 Concert; 10.00 Vaz Dias en Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.15 Voordracht; V.A.R.A.: 11.30 Populaire gramo foonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmu ziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Politieberichten; 12.15 De KRO-boys; 2.00 Gramofoonmuziek: 3.00 Orkest; 3.40 Gramofoonmuziek: 4.00 Verzorging zender; 4.15 Gra mofoonmuziek; 4.50 Orkest; 5.30 Landbouwcrisiswet- ten en besluiten, door Th. Arts; 6.00 De KRO-boys; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Politieberichten; 7.35 Gramofoonmuziek: 8.00 K.R.O.-Orkest; 8.30 Vaz Dias; 2.35 Wiener Sangerknnben: 8.45 Gramofoonmuziek; 9.00 Wiener SAngerknaben; 9.30 Gramofoonmuziek; 9.45 Wiener Sftngerknaben; 10.00 Marek Weber en zijn orkest; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Gramofoonmuziek; 1.00 Marek Weber en zijn orkest; 12.00 Sluiting. LUXEMBURG (1304 MA 7.35 Omroep-cabaret; 8.20 Gevarieerd concert; 8.40 Idem; 9.35 Zangrecital; 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M 12.15 Orkestconceert; 5.20 Idem; 8.20 Omroeporkest; 9.35 Orkestconcert; 10.45 Dansmuziek. BRUSSEL f322 M 1.30 Omroeporkest; 5.20 Dansmuziek; 8J20 Concert; 9.50 Omroeporkest; 10.30 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 3.20 Vroolijk programma; 5.50 Liederen en gedichten; 8.15 Omroepballade; 9.40 Orkest. HAMBURG (332 MA 10.50 Blaasmuziek: 6.20 Gevarieerd programma; 9.20 Muzikaal tusechenspel; 10.20 Orkest. KEULEN (456 MA 4.35 Pianospel: 6.20 Klein-orkest; 8.15 Vroolijke koor werken; 8.30 Orgelrecital. DAVENTRY (1500 MA 12.50 Dansmuziek; 5.35 Idem: 7.50 Orkest; 8.50 Va riétéprogramma; 11.35 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M 1 7.18 Gramofoonmuziek; 8.10 Oude liederen; 6.25 Symphonieconcert; PARIJS RADIO (1648 MA 7.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Populair concert; 9.05 Operafragmenten; 10.50 Dansmuziek. ROME (421 M.) 4.50 Populair concert; 8.05 Opera-uitzending. WEENEN (507 MA 3.50 Gramofoonmuziek; 4.50 Zang; 6.30 Blaasmu ziek; 8.20 Orkest, WARSCHAU (1345 M.) 6.50 Populair concert; 7.35 Idem; BEROMUNSTER (540 MA 3.20 Omroeporkest 4.30 Populair concert; 7.15 De Bcrner Jodelcluh; 9.05 Moderno Zwitserscho muziek; 9.30 Omroeporkest. Rijkspolitie. Naar wij vernemen ls de brigadier-titulair der rijks- veldwacht Kloprogge te Dirkshorn, voorgedragen om te worden overgeplaatst naar Den Oever (vacature rijksveldwachter te Groot) ANNA PAU 10WNA Loop der bevolking. Ingekomen: D. Stompedissel van Alkmaar; B. Hummel en gezin van Den Helder; Mcj. H. Ellen- broek van Epe; P. J. L. Spreeuw van Hillegom; Mej. H. Quist van Zijpe; Mej. C. H. B. Scheitinga van Limmen; Mej. M. A. Kranenburg van Den Helder; J. C. Mathijscn van Sassenheim; M. Groenendijk van Noord wijk. Vertrokken: J. Mol naar Uitgeest; N. Kranenburg naar Numansdorp; M. C. van Stcin en ochtgcnoote naar Den Helder; P. Gelcns en gezin naar Den Hel der; M. Wissekerke naar Beemster; E. Sloothaak en echtgenoote naar Wieringen; A. J. Meilink aar Don Helder; Mej. D. Smit, idem; J. M. Font ij n naar Lim men; H. van Stein en echtgenoote naar Den Helder; G. Busser en gezin, idem; C Keijzer naar Rotter dam; S. Bok naar Stavoren. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna Geertruida Dieuwcra, dochter van A. Kranenburg en G. J. v. d. Berg; Hendrik, zoon van J. B. Berndt cn M. op 't F.nde; Hinskc, dochter van F. H. Prins en R. v. d. Woude. Getrouwd: M. C. van Stein en M. Leering; J. de Bree en E. de Buck; E. Sloothaak en G. Meeldijk; J. A. Neuvel en G. M. C. Kroon; A. Romar en A. Beikes; H. F. van Stein en P. J. Hendrik se. Overleden: wed. E. KaterZon, oud 70 jaar; A. Voormeij—Stornebrink, oud 78 jaar; N. Lanting, oud 11 jaar. Politie. Gevonden: een huissleutel; een jas; een muts; een Ford wieldop; doublé armbandhorloge. Gevonden: portemonnaie met inhoud: zilveren hor loge met ketting; rijwielplaatje in étui. Aan komen loopen: een herdershond. BLOEMBOLLENVEILING-VEREENINGING WEST-FRIESLAND" TE BOVENKARSPEL. De plantgoedveilingen worden hier al wat minder. De goede partijen vinden nog gretig koopers en vooral de betere soorten, w^lkc nog een zeer goeden prijs opbrengen. Noteering was: Artus 10—12; Augustus 15; Brillant Star 42. Cou- ronne d'or 36— 44; Cramoise Brillant 15—17; Crim- son Queen 9—16; Couleur Cardinal 26—38; Duc de Berlin 1526; Electra 30; Flamingo 14—18; Fred. Moore 14; Fortuna 15; Gen. de Wet 70: Gele Prins 34; Herm&nn Schlegel 28; Ibis 26—36; King of the Yellow 24; La reine 7—14; Lucretia 13; Murillo 7—16; Moore 16; Mr. van der Hoef 42: van der Neer 20; Oranje Nassau 100: Peaeh Blossom 44—60; Prospe- rity 12—18; Prins van Oostenrijk 20—26; Proserpine 28: Pink Beatuy 26; Rose la reine 10; Scarlet duc 19—30; Salvator rose 15; Srnrlet Cardinal 200— 220; Vuurbaak 32—38: Varmillon Brillant 28—32; Witte Zwaan 15; Witte Valk 48. Albino 38—42; Allard Pierson 20—332; Attraction 125; Bartigon 1620; Clara Bntt 10—17; Farncombe San ders 24: Ingl. Yellow <8—22; Ingl. Pink 7 13; Mada me Divera 28; Will. Conland 10—18; Will. Pitt 7—19. Alles in centen per K.G. Een nederzetting van 2590 Jaar voor Christus. Bij de grondwerken voor den aanleg van het Olympische dorp te Doeberitz in Duitschland, zijn voorhistorische vondsten van buitengewone beteeke nis gedaan. I)e werkzaamheden moesten in verband hiermede met de noodige voorzichtigheid wordt uitgevoerd. Er is een Indo Gennaansch dorp ontdekt. Gereedschap pen en aardewerk, welke ter plaatse zijn gevonden, doen concludeeren, dat hier sprake is van een ne derzetting van 2500 jaar voor Christus. Men heeft de fundeering blootgelegd van vijf wonin gen. De eerste sporen van een vroegere nederzetting wer den reeds op anderhalven nieter onder 't aardopper vlak gevonden. Tian slachtoffers. Manilla: Voor zoover hekend is zijn tenge volge van den typhoon, die gedurende 36 uur Manilla en omgeving heeft geteisterd, tien personen ora het leven gekomen, onder wie een Amerikaan, wiens identiteit nog niet is vastgesteld. De m&terieele schade is zeer groot. Volgens berich ten uit de provincie Bulncan zouden daar tien dui zend personen dakloos zijn. Te Bocawee, Bigaa, Marilao, Meycawayan, Polo en Malolos, zijn meer dan twee duizend huizen door den storm vernield en voor zoover zij van licht materiaal waren opgetrokken, soms letterlijk weggeblazen. Ook te Calcoocan en Malabon zijn meer dan twee t duizend personen dakloos. Zoodra het noodweer bedaard was, hebben de au toriteiten de noodigo maatregelen tot hulpverleening genomen. VISSCHERSBOOT OMGESLAGEN. Een der opvarenden verdronken. Door een hevigen windvlaag is gistermiddag op de Nieuwe Merwede, nabij den Kop van het Land, een kleine visschersboot omgeslagen. Van de twee inzit tenden, de Ilardingsveld&che visscher Ritmeester en zijn zoon, wist de jongste zich op de riemen te red den. De vader kwam in de golven om. SCHOOLSTAKING IN MEXICO. Mexico City: Dinsdag begon in verschillen de scholen een proteststaking tegen de door de Ka mer aangenomen wet tot invoering van socialistisch schoolonderwijs. De wet zal dezer dagen door den Senaat behandeld worden. De staking betreft zoowel de lagere als de middelbare scholen. Tusschen misdadigers en politie. Warschau: Gisteren kwam het tot een he vig gevecht tusschen roovers en politie in en Oost- Gal icisch dorp nabij Grodek. Sedert vier weken ach tervolgt de politic drie misdadigers, die vele misda den op hun geweten hebben en ook een priester heb ben vermoord. Toen men tenslotte de roovers in een schuur had omsingeld, openden zij een rcvolvervuur op de politie, waardoor eenige politiemannen gewond werden. Pas na een gevecht van twee uur kon de po litie met behulp van handgranaten de schuur bin nendringen. Twee roovers, die zich door de politie trachtten heen te slaan, werden neergeschoten, terwijl de derde, die gewond was in de schuur werd gear resteerd. Door politie in een auto ontdekt. Di rect naar haar familie teruggebracht. N e w York: Uit Louisvillc wordt gemeld, dat de ccnigen tijd geleden door bandieten ontvoerde me vrouw Stoll nabij Scottsberg in den staat Indiana door politiebeambten in een auto is ontdekt. Zij werd direct naar haar familie in Louisville teruggebracht. Ondanks de brute behandeling, die zij heeft onder gaan, is zij ongedeerd en maakt zii het goed. Toen zij werd gevonden door de politie, bevond zij zich in gezelschap van een zekere mevrouw Robinson en een dominee met zijn echtgenoote uit Indianapolis. Naar de meening der politie zijn de dominéé en zljll vrOUW niet hij de misdaad betrokken. Daarente gen kon worden aangetoond, dat mevrouw Robinson bankbiljetten had uitgegeven, die afkomstig waren van het als losgeld betaalde bedrag. Men gelooft, dat haar man, de 27-jarige Thomas H. Robinson, de hoofddader is. Vroeger heeft hij ge- ruitnen tijd in een opvoedingsgesticht doorgebracht. Tot nog t(>e kon hij niet ontdekt worden. De brief van den ontvoerder, waarin het losgeld wordt ge- eischt, is door de politie gepubliceerd. Er zou uit blijken, dat de schrijvers communistische ideeën hadden. Ingezonden stukken. Geachte heer Redacteur, Ik doe een beroep op Uwe medewerking voor het plaatsen van het volgende in Uwe courant Het verslag van den Gemeenteraad van Winkel over grondaankoop voor verbreeding van den weg te Lutje winkel geeft mij aanleiding de volgende toelichting te geven. Tengevolge van het verbranden van mijn boerde rij, verplichtte de Gemeenteraad mij om op een an dere plaats te bouwen (ruim 3 M. achteruit en ruim 3 M. terzijde) met het gevolg, dat de fundeeringen van de vorige boerderij waardeloos werden en ik nieuwe moest maken, wat zeker f750 kosten heeft meegebracht. Voor de fundeering werd f 750 afge trokken door de Assurantie-maatschappij, omdat de nieuwe boerderij daarop zeer goed kon worden ge bouwd. De eischen van het verkeer beschikten het evenwel anders, met het bovengenoemde nAdeelige gevolg. Nu komt het Gemeentebestuur grond vragen voor verruiming van den hoek en stel ik deze gratis be schikbaar. wanneer de Gemeente de afscheiding van mijn erf in orde maakt, zulks op grond van het feit. dat ik vroeger geen hek had te plaatsen. omdAt de boerderij op de grens stond. Dit verzoek lijkt mij niet onbillijk, want het nadeel door de Gemeente aan mij opgelegd, is groot genoeg om van de Ge meente te vragen, wanneer ik mijn medewerking verleen, dat zij voor een afscheiding van het erf zorgt. Het lijkt mij goed om dit eens bekend te ma ken aan de lezers van de Schager Courant opdat men ook de andere partij eens hoore. Hoogachtend, Uw dw., L aoBEL.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7