De Zesdaagsche Einde van liet schrikbewind in Spanje. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Plaatselijk Nieuws. Geweldig Succes Het vreeselijke bloedbad te Oviedo. In de plaats Sama alleen reeds 110 politie-agenten doodgeschoten. DE TEGENSTAND DER REBELLEN GEBROKEN. Omtrent het einde van het schrikbewind in Spanje waaromtrent wo gister reeds het een en ander mee- deelden, worden nog de volgende bijzonderheden ge mold: Uit het hoofdkwartier der regeeringstroepen te Gijon wordt thans de inneming van de laatste nog in handen der opstandelingen zijnde plaatsen in Asturiö gemeld. Verzet werd daarbij door de reliellen niet meer gepleegd, zoodat het binnenrukken der regeeringstroepen zich in het algemeen zonder bloed vergieten voltrok. Als buit vielen den troepen 3500 geweren, 10 ma chinegeweren, 2 kanonnen en oenige vrachtwagens met dynamiot in handen. Dat do opstandelingen zich meestal onvoorwaar delijk overgaven, vindt voornamelijk zijn oorzaak in liet gebrek aan levonsmiddelen in hun gezinnen en ook In het ontbreken van munitie. De speciale verslaggever in Asturiö van het Ma- drileenschc dagblad „El Debate" geeft uitvoerig zijn indrukken uit het gebied van den strijd weer. De huizen waren grootcndcels stuk geschoten. Viaduc ten en spoorbruggen waren door de opstandelingen opgeblazen en slechts primitief door pioniers met planken en halken weer eenigszins bruikbaar go- maakt. Ontroerend waren de toonoelon, die zich na de be vrijding van Oviedo onder do bewoners zoudon heb ben afgespeeld. Ecnorzijds do vreugde van het wcor- zien, van degenen, dio na dagenlange scheiding hun familio en vrienden gezond terugvonden, anderzijds do droefenis van degenen, die moesten constateercn, dat htm naaste verwanten bij het vreosclijko bloed bad om het leven waren gekomen. Te Saina werden in totaal 110 politle-boambten gedood. Te La Felguera zouden de opstandelingen volgens mcdedceling van „El Debate" 60 man, de po- litictroepcn 78 man verloron hebben. In de verschillende rcvolutio-centra waren gedeel telijk de communisten, gedeeltelijk de socialisten of syndicalisten in de meerderheid. Dit verschil kwam duidelijk tot uiting in de verschillende werk-metho- den der revolutionaire comités. To Micrcs werd onmiddollijk na do eorstc gevoch ten van Octobor de vrije commune uitgeroepen, een revolutionair comité als hoogste gezagsinstnntie be noemd, terwijl verder oorlogs-, program-, transport en ambulanco-commissios werden ingesteld. Het geld word afgeschaft en als betaalmiddel werden bons ingevoerd, waarmee het zakenverkeer moest worden geregeld. Do doktoren moesten van 8 uur 's ochtends tot 's Avonds 8 uur dienst doen en van 's avonds 8 uur tot 's ochtends 8 uur wacht houden ln do door da revolutionairen ingerichte hospitalen. De Spaansche minister van Justitie deelde mede, dat de door de krijgsraden in Barcelona en Asturii uitgesproken doodvonnissen verwezen zullen worden naar het Hoogste Gerechtshof. Door het zeer groote aantal gevangenen, dat de. regeeringstroepen in Asturiö hebben gemaakt, is de huisvesting dozor arrestanten een waar probleem geworden. Aangezien de gevangenissen ln Asturiö reeds overvol zijn en tengevolge van hot ongunstige jaargotljdo de inrichting van concentratiekampen moeilijkheden met zich meebrengt, is een groot schip naar do Asturische haven Gijon gozonden om op dezelfde wijze als to Barcelona geschiedde, een deel der gevangenen tc huisvesten. Vijf en twintig honderd dooden ln Astu- ril? Vier ter dood veroordeelingen. Madrid, 23 Oct. Volgens een bericht van het Madrileensche dagblad „Epoca" zouden bij de gevechten in Asturiö meer dan dan 2500 personen om 't leven zijn gekomen. Uit Oviedo wordt gemeld, dat do krijgsraad aldaar vier opstandelingen wegens moord op drio leden van de Guarda Clvile ter dood heeft veroordeeld. EEN KANO VAART ROND AFRIKA. Een reit van minstens twee en een half jaar. MOnchen. Twee Duitsche jongens hebben het plan opgevat om niet een kano vanuit Münchcn langs do rivieren van Zuid Europa naar do Middel- landschc Zee te varen en daarna Afrika rond te ped delen. De avonturiers, Gold en Thnlhammer genaamd, hebben dnarioo een speciale kano van 22 voet leng te in Hamburg laten vervaardigen. Thalhammcr is vijfmaal Duitsch kano-kam pioen. Ze zullen door hot Suez-kananl varen naar de Indische Oceaan en zoo do reis, die minstens twee en een half Jaar zal du ren, voortzetten. PASGEBOREN BABY OEOPEREERD. En het maakt het goed. Bal tl more. In het Maryland General Itospt- tal hebben de doktoren een gevaarlijk experiment gewaagd door een operatie te verrichten op de pas geboren baby van ecu zekere mevrouw Shepherd, toen het kind ruim een half uur oud was. Het was volgens do doktoren echter de eenige mogelijkheid om het kind in leven te houden. Bij de operatie werd een zeer geringe dosis ether gehmikt en do operatie duurde ongeveer een half uur. Het kindje werd Vrij dag geboren en geopereerd en maakt het heden goed. MUSSOLINI VERRICHT BOUWWERK. Rome. Maandag bracht Mussolini een bezoek aan do werkzaamheden tot vrijmaking van het Augusteum en Mausoleum uit de periode van keizer Iladrianus, waarvoor 120 huizen moeten worden af gebroken. Terwijl do Duce met eenige werklieden in gesprek was, zag men hem plotseling sljn jas en colhert uittrekken, eon houweel nemen en mede een der stolgcrs beklimmen, waarop hij gedurende tien minuten meehielp aan liet sloopingswerk en herin neringen ophaalde uit den tijd, toen hij als bouwar beider in Zwitserland werkzaam was. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 23 Oct. Uitspr. vorige zitting. Petnis V., arbeider, Grootebroek, valsche opgaven voor de werkloozensteun, 1 maand gev. Alphons Jospephus M.. aannemer. Alkmaar, ver duistering van een vrachtauto. 30 Oct. hervatting. Jan Z\v\, melkhandelaar, Hciloo. hoogcr beroep, vonnis kantongcr. Alkmaar, vonnis bevestigd. Roelof de V.. vertegenwoordiger, Amsterdam, thans gedetineerd te Alkmaar. Oplichting, 1 jaar gev. met 2 maand aftrok. Anton T., grondwerker, Schoorl, mishandeling, geploegd te Wieringorwaard, 1 maand gev. Picter Joh. Sm., zondor beroep. Wielingen, schuld- misdrijf: liet toebrengen door schuld van ernstig li chamelijk letsel, vrijgesproken. Verdediger was Mr Buiskool te Schagen. W I E RI N GE N Ouderavond O.L.S. Oosterland. Ook do tweede gehouden ouderavond mocht zich In een groote belangstelling verheugen. Toen n.1. hot hoofd der school als voorzitter deze bijeenkomst in de O.I..S. te Oosterland opende, waren 45 ouders aanwezig. Voorslttor sprak daarover dan ook zijn vreugde uit. I)e notulen, daarna door den heer Jb. Hoijblok gc- lezon, gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkin gen. Vervolgens bracht de heer Boon verslag uit van do dozcu somur zoo uitstekend gcslaagdo schoolreisjes. Dank werd gebracht aan allen die deze reisjes moge lijk mankten, in het bijzonder aan de oudercommis sie. Het overzicht van inkomsten en uitgaven daarna gegeven, werd goedgekeurd. Medegedeeld werden nu tle plannen voor het a.s. St. Nicolöasfeest. Evenals vorig jaar zullen de leerlingen der hoogste klassen weer oen tooncelstukje opvoeren, terwijl nu ook de kleintjes iets ton hoste zullen geven. Do rost van het programma bowaart Piot nog zoolang ln zijn zak. I)ezon keer zullen hovendion do niot schoolgaande kinderen van 3 jaar en ouder aan hot feest mee mo gen doen. Dit brengt natuurlijk meer kosten met zich, toodat gerekend wordt op flinken steun van de bur gerij. I)e heer A. Klein stelde wedorom ziin lokaal gratis beschikbaar, wat de vergadering ln «ank aan vaardde. Juffr. Veenstra las daarna voor de schets „Immc- tje", uit „Kinderen uit mijn klas", door P. J. Cohcn— de Vries. Onder groote aandacht van do aanwezigen Werd dit fijne stukje naar voren gebracht. In do pauze, die nu volgde, werd gestemd voor het vervullen van een vacature in de oudercommissie, ontstaan door het bedanken van den heer C. M. Tij- scn. Moj. A. Kool—Mulder verwierf de meeste stem men en deed als eerste vrouw haar intrede in do commissie. Tevens was er gologonhnid om hot werk van do kinderen to bekijken, waarvan velen gebruik maakten. Vervolgons besprak meester Ovcroem het onderworp „Het kind en de school". Aan do hand van dagelijkscho ervaringen, dio ie dere moeder on vader kan meemaken, ging spr. eerst do ontwikkelingsgang van hot kind na, vanaf de ge- lioorto tot aan don schoolleeftijd. Gedurende dio tijd geniet het kind de meest mogelijke vrijheid cn het kan zijn fantasie in het spel do vrije teugel laten. Dan komt de school in het kinderleven, met als sym bool: de bank, waarin hij moet zitten en luisteren. Hij krijgt het besef van een plicht on een taak, die vervuld moeten worden. Zijn vrljhoid wordt in dien zin beperkt, dat hij niet mag toogoven aan de inge vingen van hot oogenblik. M.aw. de vrijheid inoot in goede hanen worden geleid. Zoo zal do school, al zal zo aan den eenen kant verlies brengen aan het kind, toch weer aan den an deren kant meer winst moeten geven. Dat kan, ala de onderwijzer zijn leerlingen zoover woet te bren gen, dat zo plezier in hun werk hebben. Dan zal er later wel ballast over boord moeten worden gegooid, maar tenslotte zal toch de school het kind de mo gelijkheden verschaffen om straks zijn eigen weg te gaan. Eenige gedachtenwisseling volgdo op deze uiteen zetting. Daarna kwam de rondvraag aan de beurt, die verschillende vragen opleverde, welke naar go- noegen werden beantwoord. Dan sluit do voorzitter met een tot weerziens deze prettige ouderavond, waarvan de gezelligheid door een kopje thco mot oen koekje verhoogd werd. 7 IJ PE Door B. en W. zijn do volgende bouwvergunnin gen verleend: aan W. Zeeman te St. Maartensbrug tot het houwen van een schuurtje; aan Jb. Koster Mz. te Schagerbrug tot het bouwen van een vceboet. De hoer W. Eriks to 't Zand heeft zijn benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente niet aangeno men. Opvolger is do heer K. Janstna te Hazepolder. Do Commissaris dor Koningin in deze provincie heeft Maandag zijn vierjanrlijksch ambtelijk bezoek aan dezo gemeente gebracht. Na een bezoek van ongeveer twee uren ton Raad- huize. waarbij een kofiemaal werd genuttigd, werd de reis vervolgd naar de gemeente Callantsoog. HARENK ARSPRT DIRKSHORN. Maandagavond is de Arheldersavondschool, uit gaande van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling begonnen met 40 leerlingen. Do voorz. van het Instituut heette allen op dezen eersten avond harte lijk welkom en sprak de hoop uit dat allen zouden medewerken dat de cursus in alle dcelen zou slagen en dat de leeranr, de heer R. van der I.aan, dio 7.1eh bereid had verklaard de lessen te geven en waar van wij weten dat hij dit met liefde en toewijding zal doen. plezier van dit mooie, doch moeilijke werk zal hebben. Nadnt de voorzitter van het schoolbestuur hieraan nog enkele woorden had toegevoegd, verkreeg de lieer van der Laan het woord cn waren do lossen al- zoo begonnen. LANGEND IJK MOEILIJKHEDEN MET DEN EXPORT NAAR FRANKRIJK. De Commissie voor dflt uitvoer van versche groen ten naar Frankrijk heeft bekend gemaakt, dat het Franschc invoerverbod voor versche proenten uit ons land is opgeheven gedurende den tijd van 15 Oct. 1034 tot 15 Maart 103.'». Do opheffing van dit invoerverbod Is intusschen een gevolg van die van hot door Nederland uitge vaardigde verbod van invoer van Fransehe groenten tijdens genoemd tijdvak, daar in die maanden geen gevaar bestaat, dat met den invoor van Franschc groenten do C-olorado-kcver kan binnendringen, we gens welk gevaar in andere maanden het Neder- landsche verbod was ingevoerd. Nu de export naar Duttsehland practtsch niets meer beteekent, gevolg van de beruchte betalings moeilijkheden, zou een ruime export naar Frankrijk onzen tuinders zeer te stade komen, doch het vrij komen van den export naar Frankrijk zal heinas van weinig hetcokenls kunnen zijn en zal, jammer gonoeg niot dat profijt kunnen oplovcren, dat er onder gewone omstandigheden van te trekken zou zijn. Verschillende factoren zijn daarvoor een belet sel. In de eerste plaats is de invoer van versche groenten In Frankrijk aan contingenten gebonden, wat door Nederland ten aanzien van den invoer uit Frankrijk niet is geschied. Zoo is hot contingent voor witte kool. bestemd voor zuurkool, op nihil ge steld. Overigens is het aan Nederland toegekende contingent voor het vierde kwartaal van 1934 Op 70 spoorwagons gesteld. Op zich zelf is dit al geen belangrijk kwantum, doch de mogelijkheid van uit voer is hierbij bovendien bijna uitgesloten, doordien Frankrijk eon zeer hooge taxe, de zg.n. taxe sur les lincences, of invoerrecht heft op dezo groenten, n.1. f»00 gulden per spoorwagen (10.000 K.G.) Dit invoer recht, dat ongeveer het dubbele is van den gewonen prijs van sluitkool, maakt de kans. om kool naar Duitsch land uit te voeren, illusoir, tc meer nog, als men bodenkt. dat vracht on andere kosten boven dien nog in rekoning moeten worden gebracht. Men deelt ons mee, dat van de zijde der veillngs- organisaties bij den Minister van Economische Za ken reeds stappen zijn gedaan, om te verkrijgen, dat invloed zal worden aangewend, om gunstiger voor waarden van invoer in Frankrijk tc verkrijgen. In de gehouden vergadering van den Langendll- ker Kolfl>ond werd besloten, de jaarlijksche wedstrij den wederom te houden. F,r hebben zich al ruim 50 loden voor dezen wodstrijd opgegeven. In tegenstel ling met verledon jaar, zullen do uitslagen wel ter publicatie worden gegeven. Er werd bepaald, dat, als een speler in eon korps mocht uitkomen van eon hoogorc klasse, hij voor do personoelo prijzon zou worden ingedeeld in zijn eigen klasse. Verder werd besloten, dat de mogelijkheid wordt opengesteld, om uit een sociëteit meerdere corpsen uit dezelfde klasse to doen uitkomen. Gezien de groote deelname welko reeds is opgegeven, zullen deze wedstrijden zeker weer slagen. Men zal eind November den eersten wedstrijd hou den. NOORDSCHARWOUDE. Gisteravond werd in „Concordla" een avond ge houden voor leden en donateurs van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en de leden van de ge- heelonthoudersvcreenlgingen N.V. en A.N.G.O.B. Als spreker trad op de heer H. Ploeg Jr., algemeen se cretaris van de Ned. Vereen, tot afschaffing van al- col holhondcnde dranken, die tot onderwerp had ge kozen „De plaats van hot alcoholisme in onze sa menleving." Do belangstelling voor dezen avond was niet groot. Vergadering Volksonderwijs. Dc afdeeling Langendijk van do vereeniging voor Volksonderwijs vergaderde Dinsdagavond ten lokale van den lieer J. dc Bakker. Aanwezig 12 leden. Voorzitter was dc heer Jn. Keizer. Dc beschrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring op 3 en 4 November in Utrecht, werd behan deld. Als afgevaardigde werden gekozen de heeren Bier mans en Heidsma. Bij do gehouden bestuursvergadering werden bij acclamatie herkozen dc heeren C. Bankersen, C. Koe man en J. Keizer, terwijl ln dc vacature van den heer J. Doets als nieuw bestuurslid werd gekozen dc heer K. Bierman. Hierna word do rekening van don penningmeester don heer M. Wagennar, nagezien door de heeren J. van Keten cn W. Tuin, die tot goedkeuring adviseer den. Do ontvangsten waren f 369.34, do uitgaven f 324.16, alzoo oen batig saldo van f 45.28. Vervolgens wordt ter sprake gebracht hot houden van een propnganda-nvond. Besloten wordt om ook dit jaar weer een propagandaavond to houden en wel zoo mogelijk in Broek op Langendijk. Met de vereeniging „Belang der Jeugd", zal samen werking gezocht worden. Na gehouden rondvraAg volgde sluiting. In de bestuursvergadering werd als voorzitter gekozen de heor Jn. Keizer, vacature Mallekote. Tot vice-voorzit ter word gekozen do heer K. Bier man. WINKET Voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, af deeling Winkel en N. Niedorp, trad op Maandag 22 Oct. in de zaal van den heer II. Laan op, de bekende heer G. Pilger, die een lozing met lichtbeelden hield over Japan. Nadat de heer Van Zoonen het openingswoord had gesproken, voerde do hoer Pilger ons naar het land van dc Latus, wat voor vrijwel alle hoorders nog een gesloten boek was. Wil maakten kennis met de goperfcctlonneerde industrie, dc fauna, huisvesting en het huiselijk loven van den Japanner, zijn kuns ten en wetenschappen en liefhebberijen. Do geisha's waron een des-illusre voor ons, toen wij hen hoorden zingen, want dat was afschuwelijk en om een dagje te gast te gaan bij een Japanner lijkt ons ook niet aanbevelenswaardig, want wij wa gen ons liever niet aan een moot rauwe kabeljauw of een kip, gebraden in limonade. Voor velen is ook duidelijk geworden, waarom de Japansche producten zoo belachelijk goedkoop kun nen zijn, want de Japansche mannen on vrouwen die met werken hun brood moeten verdienen, zijn nog ten volle overgeleverd aan de willekeur van hun werkgevers, want sociale wetgeving kent Japan niet. Geen verwondering behoeft het ons to baren, als de heer Pilger ons verzekert, dat het communisme <ie Japansche overheid veel zorgen geeft, want dat vindt daar vruchtbaren bodem, vooral onder de ln- tellectueele Jeugd. Het eenigste wat de mannen onder de hoorders mooi van Japan vonden, zal de natuur wel geweest zijn, en bet feit, dat pantoffelhelden sporadisch voor komen, omdat moeder de vrouw or niet over denkt om een man de baas te zijn. Voor velen ongelooflijk. De heer Pilger is een heel goed verteller in zeer hovattelijke trant en het is heel goed gezien om de zen te engageeren, want we hebben genoten en gaar ne roepen we hem eon tot wcorziens toe. KOK GRAS JULIANADORP. Nu de winter weer aanstaande te en de werkloos heid het vooruitzicht van velen, heeft de C.J.M.V. „Volg Mij" te Julianadorp dc gelegenheid geopend, voor werklooze jonge mannen om. nu zij hun vak "f studie niet prnctisch kunnen uitoefenen, zich toch theoretisch vendor daarin te kunnen ontwikkelen. Hun wordt de gelegenheid geboden, hoeken over aller'ei vakken te komen halen a.s. Donderdag van half 7 tot half 8 in het bovenzaaltje der Ned. Herv. Kerk'. Boeken over landbouw, o.a. bedrijfsleer en boekhouding, natuur- cn weerkunde, bemesting enz.; over tuinbouw, o.a. plantenziekten, schadelijke die ren; over veeteelt, o.a. de stalinrichting, veevoeder, veeziekten, paarden, en rund veeteelt, honden, konij nen, pluimveefokkerij; over kamerplanten en hees tergewas, tuinaanleg, boomteelt; over techniek, hand werk, handelskennis, opvoeding, gezondheidsleer, enz. enz. worden uitgeleend tegen geringe vergoo ding, indien noodzakelijk het geheele jaar door. Niet alleen studie- en vakboeken ziln te verkrij gen, maar ook ontspanningslectuur, tijdschriften, ro- mans, verhalen, ontdekkingsreizen, enz. Zoowel vakboeken als ontspanningslectuur zijn niet alleen voor werkloozon, maar voor iedereen. Ook meisjes cn vrouwen kunnen van onze biblio theek gebruik maken. Wij hebben ook boeken over nuttige en fraaie handwerken, huishouding, kook hoeken, enz. De kleine jongens en meisjes kunnen ook bij ons aakloppen. Eerste voorwaarde is de boe ken rein en zindelijk tc bewaren. Aanschaffen van catalogus is verplicht. De bibliotheek is eigendom van de centr. vereeniging voor Reizende Bibl. te Broek in Waterland. Beheerder is dc voorzitter der C.J.M.V. „Volg Mij" bij wien alle inlichtingen zijn te verkrijgen. OUDE NIEDORP Op Dinsdag 6 November a.s. zal de commissie voor de verpachting van de gemeente landerijen van Oude Niedorp zitting houden ten raadhulze van des mor gens half tien tot half één namiddags voor do ver pachting van de gemeentelanderijen. BARSINGERHORN KOLHORN. In do bestuursvergadering van det afd. Kolhorn van den Bond voor Stantspensionneering, op Maan dag 22 Oct., werd besloten half November een propa gandaavond te honden. Het bestuur hoopte, dat Ds. Schermerhorn hereid zal worden gevonden op dozen avond te spreken. Mocht hij echter niet beschikbaar zijn, dan zal een gevarieerd programma worden samengesteld. Verder kwam ter sprake een voorstel van den secretaris, den heer S. Groet, om door huisbezoek: het ledental te vergrooten. Vier bestuursleden zullen deze taak op zich nemen. Op de c.v. fedcratievorgadoring tc Schagen zullen' dc heeren J. Kossen en S. Groet de afd. Kolhorn vertegenwoordigen. Hierna rondvraag en sluiting. VERLICHTING IJSBAAN. Dg verlichting van de nieuwe ijsbaan is opgedra gen aan het Technisch Bureau A. Keesman alhier. Het werk zal uitgevoerd worden met de Phili-flood verlichting. Steeds meer deelnemers. Dinsdagavond had in het lokaal van den heer P, Baars weder een trekking plaats voor do Zesdaag sche. De voorzitter van dc commissie heette allen welkom en zeidde daarna dat het hem buitengewoon veel genoegen deed dat mocht hij Zaterdag meed ce len dat er 13 series waren, er nu IS waren, een be wijs dus dat er nog harder was geraden. Spr. sprak do wcnsch uit, dat er Donderdag bij de derde trek king 25 series mochten zijn. De verschillende verrass- singen die de commissie had toegezegd, heeft ieder in dc Schager Courant kunnen lezen. Als spr. nog heeft medegedeeld dat indien een serie prijs is ge wonnen men geen recht heeft op een dagprijs, las do heer C. D. Schinalz de namen van do gelukkige winnaars der sprintprijzen voor. Deze waren: SERIE XIV: 1 paar handschoenen, G. Feller, Nieuw» straat. SERIE XIV: 1 snippermandje, KI. Blaauboer, Nee. SERIE XV: 1 theelichtje, Mevr. Trapman, Borgen. SERIE XVI: 1 kleedje, H. de Ligt, Laan. SERIE XVI: 1 paar voetbalschoenen, C. Prins, Bier kade. SERIE XVII: 1 kaas, A. J. Dankers, Muguustraat. SERIE XVIII: 1 metworst. Kuiper, P. Baars, Markt, SERIE XVIII: 1 ceintuur, A. Sleutel, N. Laagzijde. SERIE XVIII: boter- en kaasmes je, A. van B reugel, St. Maarten. SERIE XIX: 1 taart Rol. J. Loijen, Laagzijde. SERIE XIX: 1 cactus, Wed. Schenner, Ilocrenbosch. SERIE XX: 1 overhemd, J. Boontjes, alhier. SERIE XX: zeep, K. v. d. Bel, Chrlsjeswerf. SERIE XXI: 1 doos sigaren Hudson, T. Jongojon, Landbouwstraat. SERIE XXI: 1 kandelaar, P. Bak, N. Laagzijde. SERIE XXII: 1 vootpomp, Wed. P. Bruin, Waarland. SERIE XXIII, 1 taart Roggeveen, Wardenaar, Spoor- laan. SERIE XXIV: 1 voetenbankje, U. Bosma, Haring buizen. SERIE XXV: 1 melkkoker, Ab. Bakker, N. Laagzijde. SERIE XXV: 1 halsketting, C. Kooij. Stationsweg. SERIE XXVI: 1 sjaal, N. Hopman, Schagerbrug. SERIE XXVII: 1 paar pantoffels, N. Kaan Klz., Wa- lingsweg, Wieringorwaard. SERIE XXVII: 1 pullover, Dc Graaf, Laagzijde. SERIE XXVIII: 1 lampje, L. Vries, Barslngerhorn. SERIE XXVIII: 1 zaklantaarn, J. Rus, Groenveld. SERIE XXIX: 1 pijp. K. Leguit, Hoep. SERIE XXIX: 1 tulband Schager, A. Roep—Muntje- werf. Dorpen. SERIE XXX: 1 etui achrijfben. A. Groet, Dorpen. SERIE XXX: 1 tulband Leguit, J. Kistemakcr, Nes. SERIE XXXI: 1 stoompan, J. Raven. Plantsoen. SERIE XXXI: 1. kaas, A. Sijbrands, Stroct. DE DAGPRIJZEN. Het rad van avontuur begon nu te draaien; het draaide dat het een lust was, en wees als winnaars van do dagprijzen aan: le prijs: een Tlger kachel, serie 25 no. 85, K. Oud, Hoep. 2e prijs: een haardfauteuil, serie 30 no. 8, H. Gielens, Nieuwe Laagzijde. 3e prijs: een groote cassette Zilmeta, serie 20 no. 45, G. Dekker, 't Wad. 4e prijs: een zijden deken, serie 23 no. 71, J. Zijp, Moerbeek. 5e prijs: een theeservies, serie 29 no. 73, G, Bruin, Laan. 6e prijs: casette Zilmeta, serie 26 no. 47, C. de Moei, Noord. 7e prijs: een bak planten, serie 18, no. 10, W. EerlandL, Magnusstraat, Schagen. 8e prijs: een kistje sigaren, serie 18 no. 46, A. Bak ker, Heerenbosch, Schagen. De volgende trekking heeft plaats Donderdagavond hij Hulberts, Markt. De prijzen van de Zesdaagsche kunnen Dinsdag, na de Zesdaagsche worden afgehaald.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2