Florida in October. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Ijushalong Radioprogramma Het vacantie-oord der mJlllardairs. VAN WOESTIJN TOT LUSTOORD. Rijke Amerikanen gaan in de herfst naar Palm Beach of Miami. Vooral eerstgenoemde plaats wordt druk bezocht. Bij alles wat hier tot stand is gebracht, heeft de na tuur weinig meegewerkt, afgezien van het klimaat. Op Paschen 1513 betrad Pouce de Leon, een Spaansch zeevaarder ,de grootc landtong, die tua- schcn de Atlantische Oceaan en de Golf van Mexico ligt. Hij gaf naar aanleiding van den feestdag het land de rnelodicu7.cn naam Florida. Maar het ver diende dc7.e benaming geenszins. Het was niet meer dan een woestijn; in de kleine rivieren leefden alli gators cn de weinige wonden werden door giftslan gen bevolkt. Tot aan het begin van de twintigste eeuw was er in dien toestand weinig verandering gekomen. Pas omstreeks 1900 doken er een paar moedige zakenlui op, die mogelijkheden in het tot nu toe verwaarloos de gebied ontdekten. Het ideale klimaat, de nabij heid van de warme golfstroom en de in beginsel vruchtbare bodem wrekten op hun speculatiedrift. Het land werd enkel bewoond door de stam van de Scminolindiancn en die waren gauw genoeg in cenige reservations ondergebracht. Met dc activiteit, die Amerikaansche ondernemers eigen is, begonnen de koopers dc natuur van Florida grondig te veranderen. Het bleek, dat het gebied makkelijk te bewerken was. Alles wat men er plant te, tierde welig en het verlaten schiereiland blies men als het ware nieuw leven in. Van helde en ver stroomden pioniers toe, die zich niet minder dapper weerden dan de eerste aanschaffcrs. Heele straten werden verkocht, voor ze waren aangelegd. Een paar stokjes met vlaggetjes begrensden de laan, waarop de verbeeldingskracht van do exploitanten de huizen al zag staan. Ook die verrezen als paddestoelen en verstandige grondspcculanten, die direct bij het be gin hun geld in de zaak hadden gestoken, werden na verloop van tijd milliardairs. Miami, dat dertig jaar geleden uit vier huizen be stond, is nu een stad met 200.000 Inwoners. Het is talrijke wolkenkrabbers rijk cn heeft de prachtigste hotels van Amerika. In de herfst komt alles wat fn de Vercenigde Staten rijk en voornaam is hier hij elkaar. Dit succes is Volkomen verdiend; wat hier gepres teerd Is, moet men bewonderenswaardig noemen; over de smaak van degenen, die dit sprookjesrijk uit den grond stampten en het bevolkten, kan men redetwisten, maar het blijft oen uitgemaakte zaak, dat een onvergelijkelijke energie en een dito uithou dingsvermogen hier met bliksemsnelheid iets hebben gewrocht, dat in onze tijden zijn weerga niet vindt, afgezien van do industrialisatie van Japan. Do plantengroei is radicaal gewijzigd. Terwijl er vroeger alleen wilde, lastige cn oneetbare gewassen waren aan te treffen, ziet men er tegenwoordig ko kospalmen, mangoboomen, citroenen, sinaasappelen en peren. Hel aantal soorten van bloemen is nauwe lijks to tellen. Uit Afrika heeft men onlangs de worstboom ingevoerd. De lange vruchten daarvan wegen zeven en een halve kilo. Ze hebben veertien maanden noodig om rijp tc worden en do vorm er van is die van een groote banaan met een groene schaal. De smaak lijkt zoowel op die van sinaasap pel als die van ananas, banaan, citroen oh pompel moes. Een vruchtcncocktail dus. Voor den armen man Is het alleen te betreuren, dat ze tot nu toe een dollar per stuk kosten. Volgens velen maar over zooiets valt moeilijk FEUILLETON. door GCORGE GOODCHILD. 33. Toen hij de slede op het hoofdpad naderbij hoorde komen, ging hij deze tegemoet. Maric Louise reed zeer langzaam, en Kate liep er naast, terwijl zij van tijd tot tijd naar Mushalong keek. Hij voegde zich bij haar, en keek haar vragend aan. „Wo vonden hem", zcide zij. „Levend?" „Ja, Goddank!" „En Dntchct?" „Dood. Zij moeten op den top van de klip gewor steld hebben, en er toen zijn afgevallen. Hij hij ls zooeven een paar oogenbllkkcn bij bewustzijn ge weest." „Arme Mushalong!" „Zou hij blijven leven?" ,Ik ik weet het niet." „Natuurlijk hij leven", viel Marie Louise in. „We maken hem gauw beter. We brengen hom vlug naar Lftvendou, en de dokter al zijn beenderen repareeren Mushalong veel te hard om dood te maken." „Hierin neb je gelijk, Mario Louise!" De opmerking kwam van Mushalong, die zijn oogen weer geopend had, cn bet laatste gedeelte van de conversatie gehoord had. „Heb je pijn?", vroeg Kate. „Wel, ik kan niet zoggen dat ik mij zoo hee- lemaal lekker voel", gaf hij toe. „Toch heb ik dien wolf te pakken gekregen. Jongen, jongen, maar hij heeft zirh geducht geweerd!" Hij lag huiten in de slede, terwijl Marie I.onlse een gemakkelijk bed in de hut klaarmnakte, waar bij Holdon een handje hielp. Kate zat op den rand van de slede, en keek peinzend naar den gronten man, die danr zoo hulpeloos terneder lag. Weer kwam het oude verlangen om do stem van haar hart te volgen. Het was nu veel gemakkelijker, want zij geloofde, dat de voornaamste hinderpaal uit den weg geruimd was. met beslistheid to spreken zijn de woonhuizen het makke punt: 7.0 zouden het landschap niet zelden ontsieren. Weliswaar zijn ze allen met Aziatische luxe uitgerust, maar de smaak die de Aziaat in deze kenmerkt, is niet altijd aanwezig. Er staan moskeeën, alhambra's cn Dogen paleizen. Menige villa is er van marmer, andere bestaan uit koralen. In Palm Beach is het verkeer door middel van gondels niet minder levendig dan dat te Venetië. Dc hotels zijn stadjes op zichzelf, vaak in Spaansche stijl. De zwembaden en dancings verbluffen zelfs degenen, die heel wat gewend zijn, door hun verblindende luxe. In een van de vele nachtclubs is momenteel de dansvloer door hagen van gevlamde rozen omgeven. Eén van de strandbadhuizen in Miami veroorzaakt bij iemand die Polinesië nooit bezocht heeft, een volledige in druk van Tahiti. Een eigen stijl, die ook bij Europeanen in de smaak valt, heeft het landgoed Beering. Het is vijftien jaar geleden door een mnchinefabrikant aangelegd en is beroemd wegens de smaakvolle manier, waarop de tuinen zijn aangelegd en de kunstschatten er zijn ondergebracht DONDERDAG 25 OCTOBER. HILVERSUM (3014 M.) A.V.A.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Ochtendconcert door het Omroeporkest; 10.10 Morgenwijding; 10.15 Muziek ter nabetrachting; 10.30 Voordracht door Rob. Geracrds; 12.00 Lunchconcert door het Omroeporkest; 2.00 Pianorecital; 2.30 Gramoioonanuziek; 3.00 Naai cursus; 3.4"j Rustpoos zender; 4.00 Halfuur voor zie ken en ouden van dagen; 4.30 Gramofoonmuziek; 4.45 Radiotooneel voor de jeugd; 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Kovacs Lajos cn zijn orkest; 7.30 Engelsche les voor gevorderden; 8.00 Vaz Dias; S.05 Gramofoonmu ziek; 8.15 Concertgebouworkest o.l.v. Bruno Walter; 10.30 Aansluiting Theater Carré, Amsterdam. Tweede gedeelte van de revue „Dat zou je wel willen", door de N.V. Nationale Revue; 11.00 Vaz Dias; 11.30 Gra mofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Leger des Heils-kwartiertjc; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00'Politieberichten; 12.15 Orkest; N.C.R.V.: 2.00 Cursus Fraaie Handwer ken; 3.00 Bespeling van hef studio-orgel; 3.45 Ver zorging zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Cursus Han denarbeid; 5.30 Altvioolrecital; 6.30 Lezing; 7.00 Po litieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Week overzicht; 8.00 Uitvoering van het Oratorium „Sam- son" van G. F. Handel, door de Chr. Oratoriumver- eeniging „Halleluja" te Baant; 10.30 Vaz Dias; 10.40 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.35 Accordeons pel; 8.20 Concert; 8.40 Gevarieerd Weensch concert; 9.30 Symphonieconcert; 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M l 1.30 Populair concert; 6.35 Grainofooninuziek; 9.35 Populair concert; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 MA 1220 Omroeporkest; 520 Ghopin-rccital; 8.20 Vocaal concert; 920 Idom; 1020 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1251 MA 1120 Strijkorkest; 2.00 Zang; 7.30 Symphonieconcert 10.05 Dansmuziek. BERLIJN (357 MA 3.20 Omroeporkest; 620 Pianorecital; 9.40 Kwartet. HAMBURG (332 MA ff.20 Concert 10.20 Vroolijke muziek; 1120 Omroep orkest; KEULEN (456 MA 4.35 Pianorecital; G20 Concert; 9.50 Populaire en dansmuziek. DAVENTRY (15R0 MA 12.10 Orkest; 5.05 Orgelconcert; S.20 Idom; 9.05 Con cert; 1025 Kamerorkest; 10.50 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 MA 7.50 Dansmuziek. PARIJS RADIO (1648 MA 8.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Populair concert; 8.20 Vocaal concert. MILAAN (369 MA 4.30 Populair concert; 8.05 Opera-uitzonding. ROME (421 MA 8.05 Concert; 9.20 Populaire- en dansmuziek. WEENEN (507 MA 4.40 Zang;' 8.15 Concert; Een poosje later werd Mushalong in dc hut gedra gen, en op hot bed gelegd. Beldon wist te weinig van physiologie, om een diagnose te kunnen stellen, maar Mushalong zelf deed het tamelijk nauwkeurig. Hij had een fractuur aan zijn been, en er waren twee ribben gebroken. Zijn eigen opinie was, dat zij hem zonder uitstel naar Lavendou moesten trans port eeren. „Hij heeft gelijk", zeide Beldon. „De muildieren maken het gaan veel gemakkelijker en vlugger. Wo zullen alleen het hoogst noodzakelijke van de reis- benoodlgdheden mcdcnctnen. Maar is er voedsel voor dc dieren?' Een onderzoek werd ingesteld, en Marie Louise vond voldoende voor de beesten, om Lavendou te be reiken. Het opnemen van de bcnoodigde voorraden deed dc kwestie van het goud ter sprake komen. Het bleek al spoedig, dat het niet in de hut was. „Misschien hij inwisselen voor bankbiljetten bij den handelspost", veronderstelde Maric Louise. „Ik zal dat uitvinden." Doch een onderzoek op het lichaam van Datchet gaf daaromtrent geen uitsluitsel. Zijn portefeuille bevatte slechts een paar honderd dollar en eenlge brieven, met den zorg waarvan Beldon zich belastte. „Hij moet het verborgen hebben," zelde Kate. „Het moet ergens in de hut zijn." Mushalong hoorde het nieuws met niet weinig verwondering. Ofschoon hij zelf het goud niet had gezien, had hij het als vanzelfsprekend aangenomen, dat het ln de hun was. Toen zij op het laatst gedwon gen waren het zoeken op te geven, was Mushalong diep teleurgesteld. „Dat is werkelijk erg pechen, Kate," fluisterde hij. „Te bedenken, dat die skunk ons in do laatste ron de nog te slim af geweest is." „Tob er maar niet over", antwoordde zij. „Ik be twijfel. of het al het lijden waard is, dat het veroor zaakt heeft." „Dat was het niet", zeide hij, met rijn gewone open hartigheid. „Maar ik ben machtig blij, dat de oude Joe nistig slapen kan. Hebben Jullie hem begraven?" „Ik geloof, dat Marie Louise..." Hij glimlachte bij bet noemen van dien naam. „Achttien karaat, die meld", zei hij peinzend. „In dien zij niet alle records geslagen had met bet naar hier komen, dan zou ik nu wel ergens anders ge weest zijn. Zij is een pracht verpleegster ook. Jo zult eens zien, hoe zij mij heter mankt." Kate vertrok baar gezicht een weinig bij deze op merking, en Mushalong merkte dit dadelijk op. Hij VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van Maandag 22 October. Wervershoot DE POMP STELDE OOK VOOR EEN KOE. De 20-jarige veehouder Jacob dc Vr. te Wervers- hoofd, had de verdunningstheorie in practijk omge zet en dc volle melk met een niet onbelangrijk per centage aqua deptirata vervalscht. Hij was zeker bang, dat de consumenten een bedorven maag zouden krijgen. Toen Jaap werd gesnapt, had Dr. Moll vlug geanalyseerd, hoeveel procent dc stalponip had ^)ij- gedragen en werd deze onverstandige veehouder, schitterende door afwezigheid, bereids tot één maand gevangenisstraf veroordeeld. Verondersteld werd, dat hij wel in verzet zou konten, wat dan ook vandaag inderdaad gebeurde. Hij verscheen thans in persoon, erkende de verdunning als gevolg der slechte tijden. De melk leverde hij aan zijn moeder en de verval- sching geschiedde niet om eigen voordeel, doch om moeder eenig voordeel te bezorgen. Moeder wist er niets van. dien indruk kreeg ook de controleur van Ammers. Verdachte kreeg een uitbrander over zijn vorige niet-verschijning, van den Officier, alvorens deze magistraat voorstelde dc zaak aan te houden, na ingeleverd reelasseeringsrapport. Conform beslo ten. 10 December voortzetting. Egmonda. d. Hoef Egmond aan Zee. DAAR GING IE WEER VOOR NIKS. Evenals de Panderjager, had ook het snertzaakje tegen dc heeren gebroeders IJsbrand en Cornelis BI. uit Egmond aan Zee met pech te sukkelen. Dc eer ste maal kwant Rijkspolitieman Minnee te laai. De tweede maal was hij ongesteld, maar thans was het trio compleet en kon dc reprise doorgaan. Het ne- trof hier het niet voldoen aan een bevel van den heer Minnee aan de heeren om van bun rijwiel af tc stappen, om tc worden gecontroleerd voor de wegenbelasting. Inplaats van af te stappen, gingen de jongelieden, die misschien nattigheid gevoelden, terug. Later kwamen zij weer aanzetten, ntaar nu in een auto. Zij werden toen door Minnee aangehouden en ondanks hun ontkentenis en bewering niets ge hoord te hebben, thans ieder veroordeeld tot één maand gevangenisstraf. Urk. EEN ONHEBBELIJKE URKER. De niet verschenen Urker Klaas H. had op 28 Juli den rijksveldwachter Tiesen, die hem reden had gegeven tot ontvrcdenhcid in 't openbaar beleedigd. Het is een brutaal en onverschillig jongmensch, dat heden werd veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen. I)c officier had hem gaarne 1 maand de petoet inge drukt, maar dat lukte niet. Oudorp. MINDER NETTE TOESPRAAK. Een 35-jarige, wcrklooze ingezetene van Oudorp, Gerrit M„ sierde het zondaarsbankje naar aanleiding van een door hem geuite beleediging aan het adres van mej. Anna Bakker, huisvrouw van den heer Gerrit Bek. Hetgeen door verdachte werd gelanceerd is voor publicatie minder geschikt. Genoeg zij het gezegd dat de oorzaak was een collectie jonge lia nen, eigendom van mej. Bek, die zonder permissie te bobben gevraagd, op het erf van den heer G. M. rondtrippelden. Door den verdachte werd die ergste grofheid der declamatie ontkend. De echtgenoote van verdachte, en zekeren mijnbeer S. Visser, traden op als getuigen A décharge. Volgens de vrouw van M. had haar man niets gezegd, waarop de officier direct vlam vatte en liet voornemen te kennen gaf, over een vervolging wegens meineed te denken. Ge lukkig haalde de dame eenigermate bakzeil cn liep dit incident met een sisser nf. Dc heer Visser was niet bij het relletje tegenwoordig geweest, dus kon die met een gerust geweten worden uitgeschakeld. Kisch f 20 boete of 10 dagen. Uitspraak f 7 boete subs. 7 dagen. Enkhuizen. DE DAME MET DE KLOMP. De welgevulde 51 jarige mej. Anna V., geboren V., verscheen met een vriendelijken groet, om zich daar na to moeten verantwoorden voor het feit, dat zij op 18 Juli haar neef, den melkslijter P. J. Karremans, met oen klomp had geslagen. De oorzaak was een geldkwestie betreffende een dochter van verdachte. De juffrouw ontkende geslagen te hebben, wel had zij met een klomp gegooid. De mishandeling werd niet hoog aangeslagen en de gezellige oude dikkert, na daartoe strekkend requisitoir en verdediging van Mr. Thomas, die zich daaraan refereerde, vrijgespro ken. slaagde erin zijn hand uit te steken, en de hare te grijpen. „Het kan je toch niets schelen, dat ik Marie Louise wat in de hoogte steek? Kijk, zij is een oude kame raad van mij. Zij heeft tamelijk goede redenen, om niet van mij te houden. Maar dat heeft geen invloed op haar ideeën van wat recht en billijk is. Zie maar eens, hoe zij ons achterna gekomen is, toen wij nog niets voor haar waren, alleen maar namen. Zij zou morgen betzelfde voor iederen man of vrouw doen, die in moeilijkheden zit." Mario Louise kwam op dat oogenblik binnen, en liet duidelijk haar grootc afkeurig blijken over het gedrag van Kate, die Mushalong klaarblijkelijk aan gemoedigd had om zoolang te praten. „U maken hem erger", besloot zij. „Ik ben heelemaal niet ziek", beklaagde Musha long zich. „Jij uitscheiden met praten. Jij nooit weten, wat goed voor je is", antwoordde zij. Daar de muilezels nog steeds de binnenkamer in beslag namen, was Kate gedwongen om dien nacht de tent buiten tc deelcn met Marie Louise. Zij trachtto het verlies van het goud licht op te nemen, doch Marie Louise was niet zoo gemakkelijk om den tuin te leiden. Mushalong bracht een tamelijk rus tige» nacht door, want Marie Louise had het ge broken been gespalkt cn de hoofdwond verbonden, 's Morgens vroeg ging zij naar hem toe, en gaf hem wat te eten. „Jo bent reusachtig, Marie Louise" zeide hij. „Zeg je bent dokter, verpleegster, gids en nog een dozijn andere dingen, en het steekt mij een beetje, dat ik dat van jouw kant eigenlijk heelemaal niet ver dien." „Waarom jij dat zeggen?" vroeg zij. „Dat weet je wel. Ik wou, dat ik een manier wist om het je tc vergelden." Zij werd boos bij dit gezegde. Hij zag het, en vat te haar bij de hand. „Daar heb je het alweer net een vaatje bus kruit. Misschien heb je wel gelijk ik praat, en doe tusschenbeide als een groote gek." „Dat is zoo", antwoordde zij hem en liet hem toen alleen." HOOFDSTUK XXII. De laatste phase. Voorzien van een ruime hoeveelheid voedsel en .transportmiddelen, maakte het gezelschap yan dag Enkhuizen. NOG EEN ENKHUIZER DRAMA. Hierop stond terecht mej. Anna V., dochter van de vorige verdachte en echtgenoote van Christiaan V., welke dame bij dezelfde gelegenheid een op een bakfiets van neef Karremans staande melkbus in woede heen en weer had geschud, waardoor een hoe veelheid melk verloren ging. Mej. V. geboren V. ontkende zulks, wel was zij te voren door neef Kar remans mishandeld. Ilct was alles te zamen geno men een flauw stelletje, eigenlijk de majesteit dei- rechtspraak onwaardig. Eisch en vonnis dan ook hier vrijspraak. A n d ij k. GLAZENMAKERSWERKVERSCHAFFING. De heer Hendr. Br. tc Andijk had op 20 Juli zijn baldadigheidslust gekoeld op de glazen van het door den heer D. Groot bewoonde café. liet niet aan wezige jongmensch had met andere baldadige lum mels met aardappelen, uien en steenen gemikt op do potjes van het electrisch bedrijf. Eisch en vonnis f 10 boete of 10 dagen. Uitgeest HONDENMOORDENAAR!? Mej. Elisabeth Cath. Sch., 'n eerzame huishoud ster te Uitgeest, had in verontwaardiging over onmemchelijke bejegening die haar buurman W. H. Hendriks zijn hondje zou hebben doen ondergaan, dezen heer het woord moordenaar" toegevoegd, voor welke beleediging het vrouwtje nu terecht stond. Volgens dezen hondenvriend was het hondje in kwestie vuil en lastig, welke onhebbelijkheden hij het dier had trachten af tc loeren. liet dier is thans afgemaakt. Gevorderd werd f2 boete of 1 dag. Von nis f 0.50 of 1 dag. Beemster. EEN RUWE MOKUMMER. Een 20-jarig niets doend jongmensch uit Amster dam genaamd Willem F. F. T. had op 27 Juli een tweetal rijksveldwachters van de rivierpolitie uitge scholden voor choleralijders en gedreigd deze heeren met een mes door hun donder te steken. De snaak had zich schuldig gemaakt aan opruiing en weigerde zich te legimiteeren. Verdachte ontkende doch dit had geen invloed op hef vonnis. Opgelegd werd aan dezen gezagsverachter f 15 boete of 10 dagen en 2 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren Den Helder. OUD WIJF IS OOK BELEEDIGEND. De heer Gerardus K. te Den Helder niet op 't appél verschenen had op 25 Juli den heer Labous bevol kingsambtenaar die een onderzoek kwam instellen ten zijnen huize onder meer een „oud wijf' genoemd, Eisch en vonnis f 15 boete of 10 dagen. Hoorn. FRAUDULEUZE HANDELINGEN VAN EEN ONT SLAGEN SPAARKAS-AGENT NIET BEWEZEN. Dc 33-jarige zich noemende koopman Jan Math. F. te Blokker, die voorheen had gefungeerd als agent van dc Groninger Spaarkas, Spaarkashouder de heer L. Janzen te Alkmaar, was zoo vrij geweest ook na dat ontslag zich bij eenfge personen als zoodanig voor te doen en contributie te innen ten eigen bate, voor welk feit hij heden terecht stond. De verdachte ontkende deze oplichting. Hij beweerde dat eenlge leden nog moesten ontvangen wat hen toekwam en het in zijn bedoeling lag. daarvoor te zullen zorgen. De directeur had na Januari niets moer van hem te vorderen. Voorts bleek, dat verdachte niet defi nitief was ontslagen. Verdachte erkende dat hij tot December 1933 van mej. P. v. Westen 12 cents per week had geïnd. Als de kaart vol was dan had dezo juffrouw recht op haar cadeau. Het resultaat was dat dc geheele zaak werd gean nuleerd. omdat niet het minste bewijs van de ten- laste gelegde oplichting was te leveren en sprak op voorstel van den Officier de Politierechter den ver dachte vrij. S c h a g c n. EEN MAN VAN DIRECTE ACTIE. De 29-jarige, grof gebouwde arbeider Jan E. uit Nieuwe Niedorp, die to Schagcn op heeterdaad werd betrapt op het verspreiden van opruiende geschrif ten, had zich alstoen met kracht verzet tegen ma joor I-iolema en de gemeenteveldwachters Flapper en Van Haaren en stond deswege terecht. Het bewuste pamflet, ten doel hebbende de arbeidsslaven tot ver zet aan te sporen, werd door den politierechter een bespottelijk prul gevonden en de recalcitrante col tot dag goede vorderingen. Hoe meer zij Lavendou naderden, hoe minder Marie Louise zich op haar ge mak begon te voelen. Kate's bedoelingen waren in hooge mate problematiek, en haar gedrag, in het algemeen gesproken, vreemd. Met het. doel zoo dicht in het verschiet, was zij in een vroolijk humeur, en bracht veel tijd door bij Mushalong, die zijn lijden stilzwijgend verdroeg. Do waakzame Marie Louise kon zich maar geen definitieve conclusie vormen. Het was meer dan duidelijk, dat Mushalong van oordeel was, dat do toekomst tusschen hem en Kato vaststond, doch Marie Louise had reden om te gelooven, dat zijn kasteden op zand waren gebouwd. Zij had een paar opmerkingen gehoord van Beldon, welke het hunno er toe bijdroegen, om bij Marie Louise het idee wor tel te doen schieten, dat Kate op het punt stond haar kleinen roman te beëindigen. Op den avond, voordat zij in Lavendou zouden aankomen, vatte zij moed, en bracht het onderwerp ter sprake, dat haar zoo na aan het hart lag. Kato had juist Mushalong verlaten, cn scheen buitenge woon opgewonden. „Morgen we komen in Lavendou," zeide Maria Louise." „Dat weet ik." „Misschien U daar blijven, een poosje hè?" „Ik ik heb daar nog niet over nagedacht." „Mushalong denken dat." „Wat bedoel jo?" „Hij U beminnen." Kate. keek haar aan, terwijl de haat duidelijk in haar oogen zichtbaar was. „Gaat dat jou iets aan?" vroeg zij koel. „Ja. Mushalong is mijn vriend. Hij in Lavendou een heelen tijd blijven, terwijl de dokter zijn been deren herstellen. Hij iemand noodig hebben, or.i hem te verplegen." „Dat weet ik dat weet ik." „Dus U blijven?" „Dat dat is best mogelijk. Fr zijn redenen, waar om ik naar Toronto gaan moet, nu dat mijn vader dood is. Maar ik denk, dat U mij wel zult toestaan mijn eigen schikkingen te treffen." „Ik alleen spreken om Mushalong. Hij zooveel voor U doen." „Denk Je. dat ik dat niet gemerkt heb?" „Dus U hem beminnen?" „Werkelijk, je moest niet...!" „U hem beminnen?" .Wordt .vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6