Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Zwaait de Ned. Tuinbouwbond naar rechts? De werkzaamheden op de Lutine hervat Drie geldkistjes gestolen. Predikbeurten. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zittinn van Dinsdag 23 October. Anna Paulowna. DE ADVOCAAT IN DE LAPPF.MAND. Do zaak van don 44-jarigen arbeider Corn. O., thans in hechtenis als verdacht van een ernstig ze denmisdrijf 240 straf, werd door ongesteldheid van Mr. Veltman, te Den Helder, toegevoegd verdediger, uitgesteld tot 0 November. Deemster. I'AARD DE NOODIGE ZORG ONTHOUDEN. LEES: LAT EN VER IIONGEREN Een 25 jarige bedrijfsleider Adr. Jac. van Spl., wo nend te Velzen, die te Deemster een boerderij heeft, wnnrop een zet hoer is geplaatst, stond terecht ter zake het ergerlijke feit, dat hij in die kwaliteit een op die zetboerderij aanwezig paard het noodigc voed sel en onderhoud bad onthouden. Het rampzalige dier, slachtoffer van het menschelijk egoisme, ge noot slechts wat stroo en water als voedsel, 'n en kele maal eens wat hooi en vocraardappelen. Toen ten slotte het dier als overcompleet naar Zaandam moest worden vervoerd, kon de arme rossinant na genoeg niet meer voort. Rcdoeide bedrijfsleider, thans terecht staande, be weerde dat niet hij, maar de bedrijfsfooer M. Visser liet dier, dat aftands was, en niet behoefte tc werken, had „verzorgd". Dedoclde zet hoer, als getuige gehoord, verklaarde dat de verdachte geheel op de hoogte van den toe stand van het dier was. Hij had den patroon eenige dagen voor den martelpang van het verhongerde dier, gewaarschuwd dat het krachtvoer op was. Als krachtvoer noemde deze boer onder meer aardap pelen! Voor dc politie had Visser verklaard, dat het panrd inplaats van 3 prikken, slechts 1 prik per dag kreeg. Dit had Visser 3 weken te voren aan ver dachte medegedeeld, wat verdachte ontkende. Vlak voor het vervoer had Visser gezegd, dat het voer opraakte. Dc president, Mr. Ledeboer merkte zeer terecht op, dat het een treurige geschiedenis was, dat het totaal onmachtige paard de dupe werd van de weinige overeenstemming tusschen patroon en zetboer. De officier merkte op, dat het. paard volgens den deskundige, reeds 3 wéken lang gebrek had geleden. Het kwam mr. v. d. Feen voor, dat deze getuige bo zig was zijn patroon te sparen en dat ging niet op. Dc officier verlangde dat do verklaring van den twij felachtige!! getuige voor den rechtercommissaris werd voorgelezen. Uit die verklaring bleek, dat het paard opzettelijk werd verhongerd en onderweg naar Zaandam zakte hot zwakke en vermngerde dieF in elkaar. Do Officier nam met de verklaring van den zet boer qecn genoegen, vroeg schorsing van de zaak en opmaken van een proces-verbaal met betrekking tot evontneele meineed. De zetboer verklaarde daarop, dat hij zich hield aan zijn verklaring voor den Rechter Commissaris. Als zijn patroon hem geen voedsel verstrekte, kon getuige dit het (lier niet geven. Verdachte zeido dat naar zijn meening een paard, dat niet werkt, geen hriver noodig had! Getuige Visser ging daarmee accoord. Dus dan geef je het maar stroo, zei dc officier sar castisch. De drie laatste dagen had het dier ook geen hooi gekregen. De boerenarbeider Cornclis v. d. Nes verklaarde, dat het paard er slecht aan toe was. Hef kreeg niet anders dan stroo en water, wat geen voldoende voe ding was. Naar het idee was van Spl. aansprakelijk. Visser had zijn best gedaan, maar op die plaats was niets te halen, zeide getuige! Wat had jij In Vissers plaats gedaan? vroeg de president. Nou, zei getuige flegmatiek: Afwachten! Dus moest, in dien tijd het paard maar kropceren, zeide president. Het vervoer van het paard naar Zaandam duurde uren, onderweg moest het dier af en toe worden overeind gesjord! Zetbaas Visser had voorgesteld om het dier, dat „slappig" was, inet een auto te vervoeren. Verdachte ontkende dit. Do getuige G. Rutter, zetboer op een andere boer derij, te Zaandam, (do zetbooren zien er blijkbaar heter uit clan dn paarden), scheen nu over den toe stand beter tevreden, dan voor den Rechter commis saris. Toon had hij geconstateerd, dat het paard te weinig krocht voer had verkregen. Het paard zag er nogal goed uit! vond hij op de vraag van den offi cier. Meen U dat in ernst? vroeg de officier. De dierenarts Kruiswijk te Zaandam, gehoord als getuige-deskundige, verklaarde dat het dier buiten gewoon vermagerd was, doch niet ongezond. De toe stand van het dier was veroorzaakt door onvoldoend onderhoud. Stroo Is voor een paard onvoldoende, wel hooi! Hot menu volgens recept van verdachte stroo, hooi en 15 kop aardappelen, was vol gens diagnose van den deskundige, onvoldoende. Wel als hooi van voldoende kwaliteit in voldoen de mate wordt gevoerd, verklaarde dc dierenarts, kan daarmede worden volstaan. Maar het is geen krachtvoer, zoo min als aardappelen. (Het kracht- .voer van den zetboer!) I)e officier gaf als zijn meening te kennen, dat 't paard absoluut ondervoed was, releveerende de lij densgeschiedenis van het verhongerde trekdier, kwam tot de overtuiging, dat het telnste gelegde aan den verdachte, die zich van den domme hield, en do verantwoordelijkheid schoof op zijn zetboer, als wettig en overtuigend kon worden geacht en requi- rcerde ten slotte 3 maanden gevangenisstraf. Alkmaar. DE TRUCK MET HET VIJF FRANCSTUK. Do 35-jarige te s Hertogenbosch geboren en te Amsterdam wonende koopman Franciscus Hubertus Mnrinus D., had 'n mooie truc budflCht om aan gold tn komen. Hij was goed voorzien van Belgische 5- franrstukken, wel 10 in getal. Hij ging nistoen diver se winkels binnen, kocht een kleinigheid en gaf in betaling een 5 francstuk, dat veel op een rijksdaal der gelijkt, en nam doodleuk, als het iet wend ge markt, het wisselgeld in ontvangst. Ook in Alkmaar paste hij dio truc toe, o.m. in den winkel van hakker Schilder van den Stationsweg en later in den winkel van de firma Kokkes, maar hier kreeg hij pech, want mej. Wülemsma, die meneer een doosje Haagsche Hopjes A f 0.25 had verkocht, kreeg het verschil tijdig in do gaten en verzocht linar patroon assistentie aan den heer Jaap Kuperis, ecu stev4ge belastingambtenaar. Deze heer pakte den geldkunstennar. die niet in 't bezit bleek te zijn van een normaal Hollandsch geldstuk, hij do kladden en rekende hem volgens de regelen der inrekenings- kunst in. Verdachte, die erg „schrok", toen mej. Willemsma hem attrapeerde, had het doosje Haagsche Hopjes weer teruggeven. Het bleek voor de rechtbank, dat de heer D. met tien 5 francstukken uit België was gekomen. Mevrouw Schilder— Hnps, dio eveneens <lcn me neer met het 5 francstuk in haar banketwinkel aan den Stationsweg op Woensdag 27 Juli had bediend, had hem verkocht een pakje Indische chocolade. Hij vroeg Haagsche hopjes, doch die waren niet voor radig. Mevrouw Schilder kreeg ook het 5 francstuk tijdig in de gaten en verzocht een meer gangbaar geldstuk. Dit had mijnheer echter niet voorradig en na ccnigo smoesjes verdween Itij met bekwamen spoed. Nu kende hij mevrouw Schilder absoluut niet meer. De liefhebber van Haagsche hopjes bleek zoo onge veer geheel van vermogensdelicten te hebben ge leefd. Hij was 10 maal veroordeeld, soms tot 2 jaar ter zake diefstal en aanverwante afdwalingen. De heer officier, het gebeurde in den winkel van een heer Kokkes memoroerende, wijzende op de te genspraak met zichzelf, en het feit, dat hij ook el ders dezen truc met het vrijwel waardelooze 5 franc stuk had uitgehaald, achtte poging tot oplichting be wezen en requireerde 8 maanden gevangenisstraf, met onmiddellijke gevangenneming. Mr. Verdoorn, verdediger van verdachte, bestreed de dagvaarding, die poging ten laste legde. Men had hier te doen met een'voltooid feit en dit had verdachte vrijwillig ongedaan gemaakt. Pleiter ging over Dot algemeen heelemaal niet accoord met dio dagvaarding en concludeerde, tot slot van zijn ge leerd en breed uitgesponnen betoog, rekening te houden met het tegenwoordig streven van verdach te, zich een eerlijke positie te verschaffen. Hierop deed verdachte het nog eens dunnetjes over, werd hevig pathetisch en verzocht niet direct gevangen genomen te worden Dc gevangenisstraf werd afgewezen, dus hij had in zoover zijn zin. En vrijgesproken wordt hij vermoedelijk ook, afge scheiden van de vraag of hij dit verdiend heeft. Wervcrshoof. AL WEER EEN ZEDENDELICT. Deze onsmakelijke delicten zijn nog niet van de lucht, heden was het weer een 44-jarig arbeider, Gcrnrdus D. tc Wervcrshoof, dio zich wegens het voortgezet misdrijf, ontuchtige handelingen met een meisje beneden den leeftijd van 16 jaar, met ge sloten deuren had te verantwoorden. Gevorderd werd 8 maanden gevangenisstraf. Spanbroek. EEN NOODLOTTIGE MANOEUVRE. Een 51-jarig vrachtrijder uit Spanbroek, do heer Albertus R., die op 26 Mei door Spanbroek en Hens broek toerde met het doel vrachtjes te ontvangen, i ult de O MGEV1NG LANGEND IJK OUDKARSPEL. De kolommen van dc Schager Courant hebben eenigen tijd geleden enkele ingezonden stukken op genomen, waarin door den heer P. K. Volkers naar voren werd gebracht, dat dc Nod. Tuindersbond be zig was een zwaai naar rechts te maken. Do heer A. Hoogland van Sint Pancras was het niet met deze zienswijze eens, wilde dit echter niet in dc krant uiteen zetten, maar wilde deze heer wel in een openbare debatavond zijn beleid in het hoofd bestuur uiteenzetten en verdedigen. Een 70-tal personen was aanwezig in café Jansen. De heer Hoogland verkreeg liet eerst, het woord. Spr. had, al was het stuk niet ondorteekend, wel verwacht, dat het uit Oudkarspel kwam. De aanlei ding van het stuk waren eenige in het hoofdbestuur door spr. ingewonnen standpunten. Ten opzichte van „productiesteun" was de beschul diging niet juist, spr. was juist van meening, dat men er daarmee niet kwam. Spr. heeft dit reeds drie jaar eerder gezegd. Spr. schetste hoo deze steun wordt uitgekeerd. Het is steeds tc weinig geweest en kon de bedrijven niet ten goede komen, doordat, de crediteuren altijd met het geld heen gingen. Het is dus onjuist. Dat wil echter nog niet zeggen dat spr. voor gezinssteun is. Spr. vond daar groote be zwaren aan kleven. Volgens den heer Hoogland was de eenige oplos sing, dat naast de productiesteun een zeker bedrag per bedrijf op de boerenleenbank wordt vastgezet, dat alleen voor het bedrijf mag worden gebruikt. Dat is ook de bedoeling van het Hoofdbestuur, al thans van de meerderheid. Naar aanleiding van 't congres van den Rond Landbouw en Maatschappij, merkte spr. op, dat het niet gezamenlijk georgani seerd Is, maar dat het van den Rond Landbouw en Maatschappij, is uitgegaan. Als spr. wat van dezen Rond had geweten, zou hij tegen hebben gestemd. Spr. was er echter tegen geweest, dat Dr. Dijt het standpunt van den N.T.B. zou uiteenzetten, wat spr. tenslotte toch nog Is meegevallen. (Applaus) Do heer Volkers, hierna het woord verkrijgende, nam een greep uit de geschiedenis van den Neutra len Rond om de beschuldiging aan het adres van den heer Hoogland waar te maken. Spr. memoreer de de oprichting van don bond, welke was geschied om rloor demonstratie e,d. te komen tot verbetering van do omstandigheden van de leden. Spr. bracht in herinnering de verschillende geslaagde meetings. Toen was er strijdlust, omdat men zag, dat het stelsel, waarin wij leven den ondergang van de tuinders was. Spr. wees op het grooto verschil tusschen toen en nu. Men wilde Ipdertijd strijden, maar wat is er van terecht gekomen? Nu is men een afdeeling Nd.- Hollnnd van don Ned. Tuindersbond. Uit de kran ten blijkt, dat er niets meer over is van de actie va nden Neutralen Bond. Spr. memoreerde een ar tikel van de redactie commissie over „nanpassing". Men is verzeild geraakt achter iets, waar spr. geen naam voor weet. Als men nu al over aanpassing begint, waar blijft het hegin-program der tuinders dan? De heer Volkers ging hierna zijn ingezonden stuk na, waarbij hij uit de kranten van den bond op maakte, dat Hoogland voor productiesteun was. Nu moet de heer Hoogland geen verschil maken tus schen Hoogland als bondsbestuurdcr en als persoon. Wat betreft het congres op de „Amato" merkte spr. op. dat de Bond van Landbouw en Maatschappij een fascistische organisatie is. In de krant staat, dat in het H.B. met alg. stemmen besloten is om aan het congres deel tc nemen; dat hebben do gewone leden onder don neus gekregen. De heer Volkers wees op de woorden van den bondsvoorziter op dit congres, n.1. dat het agrarisch gedeelte gezamenlijk moet opkomen voor zijn be langen. Spr. meende, dat het een belangengemeen schap is. waartoe ook do heeren Colijn en Ebels be lmoren. Daarmee kan men zich fclicltceren. Men heeft zich levend verkocht. Uit al deze feiten con cludeerde de spreker, dat men langzamorhnnd steeds rukken naar rechts heeft gedaan. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Hoogland over zijn bemoeiingen op een vergadering met burgemeesters, meende spr. dat het zeer goede monschen kunnen zijn, maar men kan onze belan gen niet aan hen opdragen, omdat hun belangen anders zijn. Er zijn verschillende klagen, de heer- schendo en onderliggende klasse. De burgemeesters behooren tot do tussehenliggende klassen, dio afhan gen van de heorsrhende klasse. Een andere groen van <le/e middenklasse ziin de „zelfstandige" tuin ders. Wij worden den anderen kant opgeduwd, zoo lang we ons vasthouden aan de idee van den Ned. wat kenbaar werd gemaakt door adreskaarten voor de diverse ramen, had te Hensbroek op den Dorps weg plotseling gestopt en was zonder de voorgeschre ven voorzichtigheidsmaatregelen te nemen, achteruit gereden, waarbij hij in aanrijding kwam met een wielriidster. zekere mej. S. Mantel, echtgenootc van Anton van Egmond, die een hersenschudding en eenige wonden in het gelaat bekwam. Als gevolg van deze onvoorzichtigheid stond de vrachtrijder heden terecht. Volgens B reed juffr. v. Egmond niet op het fietspaadje, dicht achter den auto. Wat mej, van Egmond betrof, zij had 4 weken lang het bed moeten houden. Dr. Cohen had het vrouwtje aange troffen op straat liggende en geconstateerd, dat zij een hersenschudding en eenige wonden op den dwang had bekomen. De Officier kon het „plotseling" stoppen niet be wijzen en liet dus dit gedeelte van de dagvaarding schieten. Bleef over het achteruitrijden, dat de offi cier evenmin voldoende bewezen achtte en werd dus ook hier vrijspraak gerequirccrd. Hoogwoud. OPPOSITIE TEGEN EEN KANTONRECHTERLIJK VONNIS. Dc autoverhuurder Willem H. uit Winkel, had op den Dorpsweg te Hoogwoud een aanrijding veroor- zaakt met het 4-wielig motorrijtuig, bestuurd door den heer C. J. Commandeur, omdat hij aan dezen bestuurder, van rechts komend, den voorrang niet had verleend. Hij was toen te Hoorn veroordeeld tot f4 boete en betaling van f40 aan den heer P. Flo- ris. De veroordeelde die zich niet schuldig achtte, was in hooger beroep gekomen, welk appèl heden word behandeld. Mr. Buiskool, raadsman en verdediger, had een drietal getuigen decharge gedagvaard. De wagen van Commandeur was omgevallen. De inzittende in den wagen van verdachte, Picter Floris, was bij de botsing gewond geraakt en hem was f 40 schade loosstelling toegekend. De getuigen van Mr. Buiskool, drie gehuwde da mes, verklaarden een en ander dat in 't voordeel van opposant kon worden geacht, waarop de offi cier gelegenheid kreeg om requisitoir te nemen, waarin werd geconstateerd, dat Commandeur on verantwoordelijk had gereden. Er was echter vol doende schuld om bevestiging van het vonnis te vorderen. Mr. Buiskool bestreed den officier uitvoerig en concludeerde vrijspraak. Tuindersbond, om de tuindersbelangen aan burge meesters op te dragen. Over den beganen weg wordt men in werkverschaffing gedrongen en tot het beta len van hooge huren. Spr. behandelde daarna nog eens de Bond van Landbouw en Maatschappij, wel ke een scheidingslijn aanwijst tusschen arbeiders in de stad en het platteland, welke niet bestaat. Niet alleen loopen ze achter de fasctistische economie aan, maar ook achter de fascistische politiek. Spr. wees op de resuttaten van het fascistisch bestuur van Duitsdhland, de groote beloften en de geringe uitkomsten. Al heeft men het congres op de „Ama to" niet samen georganiseerd; uit de woorden van den heer Van Kampen heeft spr. echter opgemerkt, dat deze voor samenwerking is. Daar zou de heer Volkers de aandacht op willen vestigen. Dat betee- kent de zwaai naar rechts. Aangehaald werd een woord van den heer Louwes reg. commissaris, waarin deze wel op z'n lijf loopt met de glascultuur, terwijl er van ons niet gesproken wordt, terwijl men al half in den afgrond zit. Door de groote tegenstelling in de constructie van de be drijven, hier en in het Westland, is spr. steeds tegen de fusie geweest. Applaus. De heer Hoogland wees er hierna op, dat er van et begin af aan reeds twee stroomingen waren, n.1. et „Boerencomité" in de Deemster en de „demo cratische" in de Streek. Het strijd program ma werd gemaakt door de Beemster, wat door do Streek werd goedgekeurd. Do eerste kiem was gelegd voor de tweedracht. Spr. heeft nooit gevoeld voor dc strijdwijze van het Boerencomité. De democratische kant heeft de meer derheid gekregen. De demonstraties zijn niet ge slaagd, want, alles is achteruitgegaan. Dc strijd te gen den N.T.B. is niet nieuw. Toen was het ook niet goed, zooals de Neutr. Bond het deed. Spr. beaamde, (iat het grondkapitaal de schuld is van de misère. Er moet echter niet vergeten worden, dat met den strijd voor een verbeterde maatschappelijke verhou ding de tuinders zouden verhongeren. Zelfs de ver stokte Boerencomitéer was blij met. den steun. De congressen slagen nu niet meer, omdat de menschen down zijn. Op dc vergadering met de burgemeesters had ieder het recht te zeggen wat hij wilde over het agendapunt „Steunpolitiek". Men heeft zich niet overgeleverd. Spr. was het met Volkers eens, dat men niet met den Bond van Londbouw en Maatschappij mag sa mengaan. Op de laatstgehouden alg. vergadering van den N.T.B. heeft men dezelfde geluiden gehoord als vroeger bij den Neutr. Bond. De Z.-Hollanders staan niet op de hand van het glaskapitaal. In don N.T.B. is thans ook weer oppositie, evenals in den Neutr. Bond. Volgens spr. zou de verbetering van de maatschappelijkeverhoudingen alleen in dc po litieke organisaties moeten worden behandeld. De heer Volkers concludeerde dat de heer Hoog land „langs" do beschuldigingen is gegaan. De poli tiek kon er volgens spr. huiten blijven. Met den steun is men evengoed naar den kelder gegaan; of deze van de bemoeiingen van den Neutr. Bond ge komen is, betwijfelde spr. Dat komt wel van de uit gesproken kapitalistische bedrijven, die de meeste steun hebben ontvangen. Het is ons goed recht, dat wij tegen het bestuur opkomen, omdat zij onze belangen niet goed behar tigen. Spr. noemde den democratischen weg het on derhandelen met z'n klassevijand en deze voert naar de fascistische politiek. De sterkste klasse regeert. Wij worden naar de bezitlooze klasse gedreven. De democratie is een schijngordijn. Dat moet men niet volgen. De heer Hoogland vroeg welke de door den heer Volkers bedoelde weg was. De heer Volkers antwoordde, dat men Juist niet den onwettigen weg wil volgen, doch zijn doel wil hereiken met alle doelmatige middelen. Daarna werd nog eenigen tijd van gedachten ge wisseld. Wlnterkoolcampagne. De winterkool-campapne is hier aangevangen en met begrijpelijke belangstelling wacht men het ver dere verloop af. Het geldt momenteel het binnenhalen van de be kende bewanrkool, het opstapelen ervan in de boeten of schuren, om ze daar gedurende den winter korter of langer, al naar de hoedanigheid liet toelaat, of de prijzen tot verkoopen uitlokken, te bewaren. De oogst valt niet meo. Vooral is die van de roode kool zeer slecht. Een groot deel heeft van „vallers" te lijden en vele zijn er „gebarsten." Neemt men in overweging, dat er in do polders, buitenom dus, veel minder roode kool is uitgeplant, gevolg van vrees voor een slecht financieel resultaat en mede van teelt beperking, dan kan nu al met zekerheid worden vast gesteld, dat do voorraad roodo kool zeer gering zal zijn. Met do Deenscho witto kool is het beter ge steld, evenals met de gele. Toch kan ook van deze koolsoorten slechts van een matig gewas gesproken worden. Inmaak van zuurkool in BelgRL Men deelt ons mee, dat het met den inmaak van zuurkool in België door de I.nngendijker zuurkool- fabrikanten, die in dat land filialen voor 't bereiden ervan hebben ingericht, naar wensch gaaf. Verschil lende scheepsladingen witte kool worden voortdu rend daarheen gezonden, waardoor de invoerrechten op de bereide zuurkool worden ontgaan, en men dus Drie weken' door het slechte weer stil gelegen. Terschelling. Nadat de werkzaamheden op de Lutine ongeveer drie weken wegens het slecht© weer waren gestaakt, heeft men (leze gisteren we derom hervat. De toren en de machines hebben go- durende den storm van den laatstcn tijd geen enkele beschadiging opgeloopen. Alles was schitterend in tact gebleven Gister zijn de duikers begonnen den klei-bodem in de wrakstukken te onderzoeken. Voor het onder zoek van den kleibodem heeft men lange ijzeren steken laten maken. Met deze steken wordt de klei bodem onderzocht, aangezien het niet is uitgesloten, dat een deel der goudstaven in den klei-bodem zijn weggezakt. Het weer was gister buitengewoon gun stig. Met een inhoud van f 2400. Tn den nacht van Maandag op Dinsdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de kantoren van de Woningbouwvereeniging „Groningen" aan het Li- naeusplcin aldaar. De brandkast werd opengebro ken. Daaruit werden drie geldkistjes, waarvan twee met f 1000 inhoud en één met f 400 inhoud, ont vreemd. In totaal wordt dus een bedrag van f 2400 vermist. Van de daders is tot heden nog geen spoor Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. GEEN ANECDOTES MEER OVER DUITSCHE BOEREN. De Duitsche boer is altijd het lijdend onderwerp van vele anecdotes gcweesL Dit is echter nu afgeloopen. De Duitsche regeering heeft een verbod uitgevaardigd om in het vervolg hierover grappen te maken. Deze grappen verlagen de Duitsche boerenstand, van wie in dezen tijd juist zooveel verwacht wordt. De boer is nu een aanzienlijk personage geworden en het woord „dummer Bauer" zal uit dc vocabu laire van den Duitschen humorist geschrapt worden. dc concurrentie beter het hoofd kan bieden. Men denkt tot ongeveer Kerstmis het bedrijf aldaar in werking te houden. Het spreekt vanzelf, dat, waar deze fabricage een tijdelijk karakter draagt, de op zet niet is als de meer moderne inrichting hier en het inmaakproces niet in daarvoor ingerichte bak ken plaats vindt, doch in groote vaten, die hier vroe ger ook gebruikt werden. Mochten de taricvcnoorlogen nog lang duren, dan zou het niet onmogelijk zijn, of aan die nu tijdelijko inrichting zou een blijvend karakter gegeven kunnen worden. NIEUWE N1 EDO RP Zondag a.s. geeft Niedorp's Gemengd Koor en Kin derkoor een openbare uitvoering in de Prins Maurits alhier. Ter afwisseling zal opgevoerd worden „Jan tje in Modderstad". Gezien de ijverige studie en hetgeen onze zangver- eeniging dezen Zomer heeft gepresteerd, belooft het zeer zeker wederom een genotvolcn avond te worden Ten bate der Kunst zal dezen avond een verlo ting worden gehouden. Zie verder adv. in dit blad, N T MAARTEN Bij de gehouden verkiezing bestuur polder of Ban- ne St Maarten is tot voorz. herkozen de heer D. Swart, tot secr. penn. de hr. J. v. d. Ham, tot hoofd ingeland de heer P. Jonker en tot hoofdingeland van het Gecstmer Ambacht de heer M. Bij post. BARSINGERHORN KOLHORN. Belangstellenden venvijzen we naar dc adverten tie betreffende een te houden openbare propaganda- avond door de afdeeling van den Alg. G.O.B. te hou den. 'ANNA PAULOWNA Defecte wipbrug. Onze Kleine Sluizer wipbrug, meer landelijk dan bruikbaar, heeft Dinsdagavond averij opgeloopen. Een groote buitenschuit drong de cene klep zijwaarts uit haar verband, waardoor de brug niet meer sloot en het autoverkeer gestaakt was. Na enkele uren wist men de „oude wip" weer in de voegen te werken Politie-motor In aansluiting op het raadsverslag waarin B. en W. f 350 credict vroegen voor een nieuw motorrij wiel, deelen we mede dat de politie reeds ecnigo dagen toegerust is met een nieuwe vier-cylinder Ariél. 7. IJ PÜ POLITIE. Verloren: een schijfwiel van een auto met Good Year-band. ZONDAG 28 OCTOBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Enk laar. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Sint Maarten, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Her denking der Hervorming. Oostcrland, voorin. 10 uur, Ds. Van Beek. Wcsterland, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Herden king Kerkhervorming. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Burgerbrug, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Den Helder, voorm. IOV2 uur, Ds. Witkop. St Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Voor catechisaties Zijpe zie advertentie. Aartswoud, geen dienst. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Dirkshorn, geen samenkomst Winkel, geen samenkomst. Noordscharwoude (in het kerkgebouw te Zuldschar- woude,) voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Dcetman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug. voorm. 10 uur. Ds. Van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagen. voorm. 10.30 uur, de heer Prinsen, v. A'dam Nam. 5.30 uur, de heer Prinsen. Brcezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3Vk uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianndorp. nam. 7 uur, de heer C. F. Bijlsma, j an Den Helder.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6