Plaatselijk Nieuws. DRUKWERK voor den handel Hl v.h. TRAPMAH Co. Ii'veren jubileum K. Seets Polder Schagen Zware vrachtwagen omgekanteld op 'tWad. De rassenhaat in Florida. Marktberichten. Zaterdagmorgen omstreeks 8.30 uur kwam een groote vrachtwagen met truc, geladen met een beton molen en betonperser plus eenig Ijzerwerk, totaal we gende met auto pl.m. 19 ton, eigendom van transport bedrijf Gebr. Willems uit Zwolle, vanaf den West- frieschcn dijk op weg naar Den Helder. Door eigen onbekendhid niet de wegen, werd aan eenigc perso nen den weg gevraagd. Deze werd over Schagen ge wezen. De personen hielden geen rekening dat de auto geladen was met ongeveer 12 ton ijzer en onge veer een meter of l i lang was. De automobiel kwam eerst over liet bruggetje bij den heer Middelbeek, waarna de draai van de Korte of do lange Burenweg moest worden genomen. Dit nu was bijna onmoge lijk. Daar stond de wagen, achteruit ging niet. Voor uit misschien! Langzaam ging het voorwaarts. Bijna was men de bocht door, toen dc achterkant in dc wegberm kwam. Deze was tegen een dergelijk gewicht niet bestand en zakte weg. Het gevolg hiervan was dat dc wagen van achter weg gleed en ten slotte geheel omsloeg. Do betonmolen en eveneens dc betonperser kwamen in het smalle slootje terecht, waar een en ander in minder dan geen tijd in de prut gedeeltelijk wegzonk Het rijverkecr ondervond hiervan geen stagnatie, «laar do wagen netjes op do berm lag. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Matcrieelc schade zal vermoedelijk nog wel meevallen. Des middags kwam nog iemand uit Beverwijk om de situatie op te ne men. Ook verscheep de reddingswagen van de fa. De Moor uit .Schagerbrug. De chef alsmede een monteur namen een en ander op, waarna ze onverrichter zake weer naar Schagerbrug kondon terugkccren. Wat zou ook een gewone krnnnwnpen daar kunnen pastoe ren? Naar ons werd medeged«?eld zal men vandaag inet de berging aanvangen. Ken aparte stellage moet er voor worden gebouwd, om deze geweldig groote wagen weer recht te zetten. Nader vernomen wij «lat een Amstcrdamsche firma Zondagmorgen reeds met «le berging is begonnen. De truc werd reeds spoedig weer recht gezet. HENGELS°ORTVEREEN. „DE HENGELAAR." Zondagmorgen hield bovengenoemde hengelaars- veroeniging baar slultingsvischwedstrijd in dc Scha- gorsloot tusschcn Tolkc en bet Schagersluisjc. Om kwart over acht wcr«I per rijwiel de tocht aangevan gen naar genoemd water. Behoudens een hoed, dio te water raakte, kwamen de hengelaars in de beste stemming aan. 'AIS 'controleur, do heer Schager voor de eerste maal z'n signaal lant. hooren, staan de visschers reeds ingespannen om te beginnen. Spoedig dalen dan ook «lo wormpjes naar do diepte, om als lekker hapje voor de een of andere verdwaalde baars te dienen. Het is de lieer .T. Band, die het eerste vischjo verschalkt. Tincs Oudejans z'n dobbers ver dwijnen ook. Hij slaat op en indonlaad bengelt een baarsje aan z'n bank. Tines juicht reeds, doch te vroeg, vluk vo«»r «Ion wal valt het baarsje weer terug in het water. W. Veenstra vungt een baars van 17.2 c.M. wat «Ie heer Dekker wel wat erg vindt en er een weet te verschalken van 18.1 c.M. wat de eerste manthAars tevens Is. I)an is het ook reeds verplaatsen en bezet de heer Dekker de eerste plaats. Ook in het tweede halfuur behoudt de heer Dekker de leiding. Bij het begin van hot derde halfuur komt het zonnetje eenige warmte brengen, wat wel noo- «lig was ook, want hot was hijzonder koud aan den waterkant. In dit half uur is het, dat de heer Dek ker zijn eigen record verbetert, door een baars van 20.1 c.M. te vangen. Niemand wist dit te benaderen en zonder conigo spanning breekt het einde van bet derde halfuur aan. Ifet vierde halfuur kenmerkt zich door betrekkelijk goede vangst. Het record van den heer Dekker wordt door den heer P. Wit geëvenaard, doch wanneer «leze beide hoeren het reeds over lo ten om den lstcn prijs hebben, maakt de heer G. Velen dit overbodig door een baars op het droge te brengen van 20.8 c.M. Hij neemt hiermede do lei ding en staat deze niet meer af. In het vijfde en laat ste halfuur brengt de boer Dekker z'n aantal op 5 stuks en verzekert zich zoodoende van den tweeden prijs, waarmede het einde van dezen laatstcn visch- wedstrijd in dit seizoen kwam. De prijsuitreiking vond des avonds ongeveer half zeven in het club lokaal van de vereoniging plaats, In café van den beer P. C. Dekker aan de Markt. Hier was het dat de voorzitter dc heer Velen aan zich zelf den eersten prijs overhandigde en vervolgens met een toepasse lijk woord soms in zeer gunstige woorden de prijzen uitreikte. De uitslng is: lste prijs G. Velen, 2«le pr. P. C. Dekker, 3e pr. A. Schram, 4e pr. D. Waag, 5c pr. W. Veenstra, 6o pr. T. Oudejans, 7e pr. P. Wit, 8ste pr. J. Band, 0e pr. T. Dekker, 10 pr. J. «le Jong, 11de pr. Bisschop, 12c pr. J. Blokker. Ook de hoofdcontroleur, de heer J. Schager werd niet vergeten, alsmede diens hulp, de heer Toon Dekker. Al met al een zeer geslaagden dag met een zeer gezellige prijsuitreiking. REVOLVER AFGEGAAN. Zondagavond omstreeks zeven uur heeft een bewo ner van dc Singelstrnat te Arnhem, zekere B., bij het laten zien van een revolver, per ongeluk een schot gelost. Het schot trof de 36-jarige mej. v. H., die ln de kamer aanwezig was, in het bovenbeen. Mej. v. H. is per ziekenauto naar het Ziekenhuis overgc bracht. Haar verwonding is waarschijnlijk niet van ernstigen aard. BERGEN In verband met het zilveren jubileum van den heer K. Bcets als onderwijsman waarvan wij met een en kel woord reeds melding maakten, hebben wij hem in zijn vriendelijke woning aan de Karei de Grooto- laan, een bezoek gebracht. De Jubilaris was, wat men noemt een niet gemak kelijk slachtoffer voor don weetgragen journalist. Met z'n vriendelijk, open gezicht keek hij ons vroo- lijk lachend aan. Och meneer, U overvalt me eigenlijk zoo'n beet je. Ik had zooiets niet verwacht en ben er ook niet op voorbereid. Wat zou ik U moeten vertellen? Ge noeg aardige dingen beleefd, maar waarom moet dat in de courant? Wie heeft daar iets aan? Wij vragen U geen geheimen, mijnheer Beets. Die zou ik ook niet verklappen, daar kunt U op aan. Het liefste was het me geweest, als mijn ju bileum maar heelemaal ongemerkt was voorbijge gaan. Daar ontkomt U toch niet aan. Nee, nee, dat heb ik gemerkt. Wilt U wel ge- looven, dat de hartelijkheid en het medeleven van do ouders der kinderen me veel en veel meer waard is dan zoo'n openlijke huldiging? Van Uw standpunt uit is dat alleszins begrij pelijk. Maar aan den anderen kant is het heel nor maal, dat velen, die U als mensch en als opvoeder der jeugd waardeeren, deze gelegenheid met graagte aangrijpen, om U openlijk te huldigen. Och waarom? Ik ben al heel tevreden met d? groote medewerking van allerlei kant welke ik in al die jaren mocht ondervinden. Maar, vertelt U eens, wat wilt U eigenlijk weten? Het gewone, zakelijke dan maar. Wanneer en waar bent u geboren? Ik hen nu 49 dus geboren in 1885 In Berkhout, een dorpje bij Hoorn. En daar genoot natuurlijk het eerste onder wijs? Juist. F.crst het gewone lagere onderwijs en toen ging ik voor onderwijzer studeeren. In 1909 deed ik examen en slaagde. Toen kwam ik dadelijk aan de Openbare School hier. Do dorpsschool, zooals die algemeen wordt genoemd. Dat was dus fn de oude school in de School straat, nietwaar? Ja, daar heb ik heel wat jaartjes gewerkt. Wc begonnen met 78 leerlingen, precies over 3 lokalen verdeeld. Er waren drie leerkrachten en we kregen dus ieder 26 leerlingen. Hoeveel klassen waren er? Zes klassen, -maar zooals ik zeide moesten we ons met drie lokalen behelpen. En wanneer bent U hoofd van de school gewor den? Eens oven kijken? Ik haalde m'n hoofdakte in 1907 en werd in 1921 bonoemd als hoofd van ie school. Precies tien ja/cn daarna, nl. eind 1931 be trokken we de nieuwe school. Dat gaf zeker een groote verandering? Ja, de oude school werd veel te klein en vol deed ook in zooveel andere opzichten niet meer aan het doel. Ik had toen ongeveer 240 kinderen. Is dit aantal nog gegroeid? Nee, dat is vrijwel gelijk gebleven. Kent U de nieuwe school? Een mooi stuk werk van onzen ge meente-opzichter, mijnheer Roggeveen. Ik ken do school natuurlijk alleen van buiten. Binnen is ze juiyt zoo aardig, zoo ruim, zoo licht en vroolijk. Ik hoop de school 1 November, op Uw feestdag, ook eens van binnen te zien. -— Wel ja, komt U gerust eens kijken! Hoeveel leerkrachten zijn er nu? W egeven nu met z'n zevenen onderwijs, want er zijn zeven leerjaren. Dat moet volgens de wet. Ja, het dorp is gegroeid; toen ik in Bergen kwam, waren er nog geen 2000 inwoners en nu is dit aantal al ver meerderd tot ongeveer 6500. En gelooft U, dat Bergen een nog grootere uit breiding tegemoet gaat? Ongetwijfeld. U zult zien, dat Bergen over niet al te langen tijd aan Alkmaar is vastgegroeid en één er mee wordt. Het eerste neem ik aan, het tweede zal zoo een voudig niet zijn. Het gemeentebestuur zal Bergen naar mijn meening niet zonder strijd laten annexec- rcn. En toch komt het ervan; let U eens op mijn woorden. Toen hebben we afscheid genomen van „Meester Beets", zooals hij door allen familiaar genoemd wordt en wij hebben hem beloofd, dat wij zeker niet zouden verzuimen hem a.s. Donderdag persoonlijk onze geiukwenschen aan te bieden. Lachend liet hij ons uit; wat een drukte maken ze toch van zoo'n onnoozel feit! Het typeerde den bescheiden mensch. C. t B. SPORT. WIERINGERWAARD I—SUCCES II, 0L Bij Wieringerwaard hecrscht de malaise! Wat een verschil met eenigo jaren terug, ziedaar de simpele conclusie, na het aanschouwen van bo vengenoemde ontmoeting. Dc wedstrijden W.W. Sparta, Succes 1. B.K.C. en zoo zijn er meer. Wed strijden welke dagen van te voren in de betrokken plaatsen het onderwerp van den dag waren bij do aanhangers van de clubs. Kans of niet op dc boven ste plaats, er werd anderhalf uur gezwoegd en ge sjouwd. Al vierde de techniek dan ook geen hoogtij, dit technische tekort werd aangevuld door ccn ge weldig entho.usiasme. Vanmiddag kregen wc zoo'n idéé van een kalm en lauw kermispartijtje. Bij Succes enkele, zij het dan weinig staaltjes van goed voetballen, bij W.W. hadden we, toen scheidsrechter Augustein het einde blies, nog niet anders gezien dan verbandloos heen en weer loopen. Alle spelers, alleen Van Ham uitge zonderd. deelden in de algemeene crisis. Succes stel le zich geheel volledig op, tot ongeveer een kwartier voor de rust éen der S.-spcIers de onsportiviteit had, het veld te verlaten. W.W. speelde met Schermer- horn en Verblauw voor Hazeloop en Rob, welke af wezig waren. Dientengevolge had de E.C. een gewij zigde opstelling in het veld gebracht. K. Schenk stond weer in de voorhoede, maar deze speler werd dermate bewaakt, dat succes uitgesloten was. Ver blauw bezette een backplaats. Krijgt W.W. niet de beschikking over z'n volledig elftal, wat moet, daar in het tweede elftal geen op den voorgrond tredende krachten schuilen, dan zien we de toekomst hoewel we bij het begin van de competitie dachten, dat ze een rol van bcteekenis zouden gaan spelen donker in. Om enkele minuten over twee, brengt Posthumus den bal voor S. aan het rollen. In dc eerste tien mi nuten noteeren we enkele knallen van K. Schenk, en M. Schenk, Weinig konden onze voorhoedespelers echter uitrichten tegen den hack Blaauboer. Het was echter jammer, dat deze speler zich te veel aan onnoodig uittrappen schuldig maakte. Succes nam nog voor de rust de leiding door een hard en laag schot van den linksbuiten, wat Bezelman te mach tig bleek. Na dc rust een, voor het publiek weinig aantrekkelijk, futloos partijtje voetbal. Volgemle week moet het eerste naar Petten en wanneer W.W. daar, naar we hopen volledig, niet zwoegt van de eerste tot de laatste minuut .dan geven wo hen niet veel kans. Ook de reserves kregen hun nederlaag weer te slikken, nu van Callantsoog 2. Hier was de stand 0—2. Al met al een onfortuinlijke dag. Vergadering van 't Dag. Bestuur en de Hoofdinge landen van de Banne en Polder Schagen, op Zater dag 27 October 1934, des morgens 11 uur, op het Raadhuis te Schagen. Voorzitter de heer D. P. Timmerman: secretaris de heer P. Hopman; opzichter de heer J. Keesman Cz. Dc Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, dit welkom in het bijzonder toeroe pende tot den heer A. Schenk, dio na een langdurige, ernstige ongesteldheid hier weer aanwezig is. Spr. hoopt dat het den heer Schenk goed moge bekomen en deze vergadering geen afbreuk aan zijn herkre gen gezondheid mag doen. Wegens ziekte is afwezig de heer P. Meurs Jbz., en de Voorzitter uit den wensch, dat de heer Meurs weer spoedig in ons midden zal mogen zijn. Dc notulen worden door den Secretaris gelezen, ze worden onder dankzegging vastgesteld. Ingekomen stukken. Van den heer P. Meurs Jbz. kwam bericht in, dat hij wegens ongesteldheid verhinderd is dc vergade ring bij te wonen. Schrijver deelt mede, dat dit de eerste maal zal zijn, dat hij de vergadering niet bij woont. De Voorzitter noemt dit zeer opvallend, om dat de heer Meurs reeds in 1910 is benoemd. Ged. Staten zonden goedkeuring op de besluiten tot het aangaan van een geldleening ad f9000.voor de verbetering van den Menisweg en idem van f5300.— voor de verbetering van den Grootewaller- cn Lollc- weg. Van hetzelfde college kwam een afschrift in van het schrijven, dat aan B. en W. dezer gemeente was gericht en waarin Ged. Staten mededeelden dat hun college geen tusschenkomst zal verleenen in het ge schil tusschen gemeente en polder over het graven van een tochtsloot vanaf de tramsloot tot de Steenen Pijp. Do Voorzitter herinnert er aan dat B. en W. de tusschenkomst van Ged. Staten hadden gevraagd. De hecren hebben een onderzoek ingesteld en het resultaat is nu dat Ged. Staten niet tusschenbeide wil len komen cn zij het zeker beter oordeelen dat deze kwestie door gemeente en polder tot oplossing wordt gebrarht. Het polderbestuur heeft sindsdien niets meer van do zaak gehoord. Spr. stelt zich voor dat de polder het gevoegelijk kan afwachten. Wel is besloten do Halersloot aan de gemeente over te dragen doch onder de door het polderbestuur gestelde voorwaarden wat de te gra ven tochtsloot betreft en de acte is dan ook nog niet gepasseerd. Voorts is ingekomen een Prov. Blad van Noord holland, waarin wordt medegedeeld, dat de polder over 1933 een bijdrage van f2250 zal ontvangen voor onderhoud der wegen. Door het polderbestuur was de bijdragé geraamd op f2900. De Secretaris merkt op, dat de schatting van het Bestuur gebaseerd was op 193-4, doch dc genoemde bijdrage is pas over 1933. Het is misschien verstan diger om voortaan te ramen naar de ontvangst van vorig jaar. Al deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Mededeellngeti. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de verbetering van Grootewal heeft gekost f 3332, de ra ming van kosten was f3840. De verbetering van den Loiieweg kostte f 1237.22, de raming bedroeg f 1578. Voor beide werken is een geldleening gesloten van f5300. Aan materiaal is overgebleven f483.68. Het bestuur achtte vernieuwing van de Menisbrug noodzakelijk. Het werk werd uitgevoerd door J. van Stipiraan voor f 1297. Het verstraten bij de brug kost te f 227.17. De begrooting gaf in totaal aan f 1622. Voor dit werk werd opgenomen f 1100, zoodat in totaal werd geleend f5300 en f 1100 is f6400 van de Rotterdamsche Bankvereeniging tegen 4 pet. rente 's jaars en een koers van d0y2 pet. Er zijn 1150 edelkarpcrs gepoot, kostende f 00. Pensioenverhaal. Waar van hoogerhand het verhaal van pensioen premie imperatief is voorgeschreven, wordt door het Bestuur voorgesteld tot intrekking van het besluit van 5 Juni 1920, betreffende het verleenen van pre- mievrij pensioen aan de ambtenaren. Het is evenwel niet de bedoeling van het Bestuur op deze wijze een loonkorting toe te passen en daarom stelt het bestuur voor het op de ambtenaren te verhalen deel van de pensioenpremie (10 pet. van den pensioengrondslag) voor het tweede halfjaar 1934 door een toeslag op loon en jaarwedde tot een gelijk bedrag te vergoe den. Zonder discussie wordt overeenkomstig deze voor stellen van het bestuur besloten. Verpachting van singels en sluis. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Middelbeek weer bereid is de singels te huren voor hetzelfde be drag als vorig jaar, n.1. f 175. Het Dag. Bestuur stelt voor hierop in te gaan. Wordt goedgevonden. Wat de verpachting van de sluis betreft, met den tegenwoordigen pachter, den heer Bakker heeft het Bestuur een conferentie gehad. In verband met het mindere gebruik dat van de sluis gemaakt wordt meende Bakker niet verder te kunnen gaan dan een pachtsom van f 75 (vorig jaar f 150). Het Bestuur kon zich met dit aanbod vereenigen. De huur van huis en erf zal dan op f 125 blijvefi. Ook met deze regeling kan de vergadering accoord gaan. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, zoodat sluiting volgt. Een gevangenis bestormd. Lynchwoede onder de bevolking. Now-York. Naar uit Marianna in Florida wordt gemeld, is in de nabijheid van dc plaats, waar Za terdagmorgen een jonge neger gelyncht is, een an dere nege,r na een kort gevecht met een blanke door den sheriff gearresteerd. Bij de arrestatie ver zamelde zich een groote menigte, die den neger uit geleverd wilde zien om hem eveneens te lynchen. Tenslotte slaagde men er in. den gearresteerde in de gevangenis te brengen, doch de woedende menigte trachtte daarop, de gevangenis te bestormen. De sheriff verzocht daarna hulp van den gouverneur van den staat, die een compagnie nationale garde, alsmede een vliegtuig met traangas naar Marianna zond. Inmiddels heeft de blanke bevolking van de negerbevolking geëischt, dat zij voor zonsondergang: de stad heeft verlaten. Anders zou de negerwijk neergebrand worden. KINDJE IN REGENPUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. G i 1 z e: Zondagmorgen is het driejarig dochter tje van de familie G. Wirken te Gilze in de provin cie Noord-Brabant, op onverklaarbare wijze in de^ achter het huis gelegen, waterput geraakt en ver dronken. ALKMAAR. 27 October 1934. Op de heden gehouden botermarkt werd 7580 ct. betaald. Eieren (groothandel) f 3.25—5 en eendeieren f 1.90. ALKMAAR, 27 October 1934. Op dc heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 paard, prijs niet genoteerd; 33 koeien: melk f 110—210 en gelde f 80—130, 25 nuch tere kalveren (slacht) f 410, 23 schapen: vette f 15 20 en overhouders f 8—12; 7 schrammen f 1417; 19 biggen (10 weken) f 6—9 en 2 bokken en geiten f 1 2. Handel stil. ALKMAAR, 27 October 1934. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 70.000 kipeieren: 5860 Kg. f 55.30, 60— 62 Kg. f 5550. 62-64 Kg. t 5.30—5.60. kleine eieren f 3.60—450, 15000 eendeieren f 250-250, per 100 st. MEDEMBLIK. 27 October 1934. Aardappelen: bonte f 1.301.35, blauwe f 1.401.45 per 50 Kg., Deensche witte kool f 0.73—0.75, roode kool f 1—1.20 per 100 Kg., bloemkool f 3.104.90, per 100 st., wortelen 6365 ct. per 100 Kg., kroten f 0.90 —1 per 100 Kg. BROEK OP LANGBNDIJK, 29 October 1934. Aanvoer: 250 Kg. aardappelen f 1.60. 15000 Kg. uien f 2—2.30, drielingen f 1.10—1.20. grove 2.40—2.90. gele nep f 1.60. 4000 Kg. peen f 0.60—1. 2600 Kg. bieten f 0.40—1.70, 21000 Kg. roode kool f 1—2 40. 8100 Kg. witte kool 0.90150. 6000 Kg. gele kool f 1-1.70, 13000 Kg. D. witte kool f 1—1.30. 2100 stuks bloem kool: lecerf f 4—7.60. reus f 350-6.70. lichte 1.50-2.80. NOORDSCHARWOl'DE, 29 October 1931. Aangevoerd: 2400 Kg. uien f 2—2.20. drielingen f 0.90. grove f 2.60, gele nep f 1.50, 39500 Kg. witte kool f 1.101.30. Goed verzorgd Drukwerk tegen uiterst scherpe prijzen

Schager Courant | 1934 | | pagina 2