STAATSLOTERIJ Fa. Gebr. Rotgans Modebladen. Tapijt- en Meubelhandel 350 GULDEN! Maandag en Dinsdag nog 2 kansen "S| KOOPT NU Propaganda-Filmavond „Cavalcade" Ogen zwak? Maandagavond f100, f75, f50, 5 x f 25 x f 10 UUrivr Laagzijde Schagen op Vrijdag 2 November 1934, 'I, 'U '|to 'lao op Maandag 5 Nov. a.s. gegeven. Rotgans brillen Comfort en gemak. Boekhandel v.h. TRAPMAN 4 Co. De laatste aanwijzing der Sprint-, Dag- en Groote Prijzen heeft plaats half negen, in het N.H.-Koffiehuis. De Groote Prijzen van worden uitgereikt in Bonnen en moeten besteed worden bij de aangesloten Winkeliers en Indu- strieelen in de Gemeente Schagen De prijzen kunnen vanaf Woens dagmorgen 10 uur worden afge haald uit de „Cérès". Een heele dag voor niets Uit 'ANNA PAÜLOW NA Er was, ondanks den harden wind, welke vlak op 1 den weg stond, vrij veel belangstelling voor dezen WLM ET \t I Vd wedstrijd van de zijde van het publiek. DE w I Er is niet buitengewoon hard gereden, doch als men den halven storm in aanmerking neemt, zijn ei* j nog behoorlijke tijden gemaakt. J)e strijd was vooral spannend tusschen no. 1 en 2, H. Quant en J. Ridderbos. Ridderbos was nog een klein tijdje no. 1, maar kon zijn plaats niet behou den. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: 1. H. Quant, Warmenhuizen, 21 min. 47 sec.; 2. .T. Ridderbos, Kolhorn, 21 min. 49 sec.; .1. Jb. Kuiper, Ju lianadorp, 21 min. 59 sec.; 4. A. Willemse, Schagen, 22 min. 30 sec.; 5. C. Jongsma, Oudkarspel, 22 min. 46 sec.; 6. H. Kuiper. Julianadorp, 23 min. 12 sec.; 7. J. Kapitein 23 min. 46 sec.; 8. Dekker, Waarland, 23 min. 55 sec.; 9. I'. Kort, Bergen, 23 min 2 sec.; 10. A de Vries, Noordscharwoude, 24 min. 43 sec. Een nieuw Hulppostkantoor aan de Spoorbuurt. Dezer dagen hebben hoofdambtenaren van de P.T.T. opmetingen verricht bij het perceel van de Wed. Den Engelsen aan de Spoor- buurt- Naar verluidt staat dit in verband met de eventueele stichting van een hulpkan toor aldaar. VAN EWUCKSLUIS. Naar verluidt, zal de heer W. Waibocr, eon hotel- café rostaurant annex, service-station bouwen ter rechter zijde van den afsluitdijk KwijckslulsWie lingen, onmiddellijk over do brug. Medewerking der autoriteiten zou reeds verkregen zijn. KOEOR A S Inbraak Julianadorp. Dader ingerekend. Naar men ons mededeelde is de dader van de on langs gepleegde inbraak met diefstal in de Chr. School alhier, door de politie ingerekend. Het is de zelfde persoon van de in de afgcloopen week te Schoorl geploegde inbraak, die, zooals bekend is, nu veilig in Alkmaar is opgeborgen. LANGEND IJ K ■t Het Hollandschc Bloemljollen Genootschap zal een Algemeen© Vergadering houden, waarvoor als be langrijkste punt op de agenda is geplaatst een voor stel van tiet Hoofdbestuur om, met het oog op de spoedig door de Ncdcrl. Siertceltcenirale te nemen besluiten ten opzichte van do regeeringsmuatregelen voor het seizoen 191441935, de Algemeene Vergade ring zich te laten uitspreken over de wijze, waarop |het Genootschap den Minister van Economische Za ken eventueol zal adviseeren bij het instellen van de sauceringsmaatrégelen voor hei volgende seizoen. Het Hoofdbestuur legt aan de Alg. Vergadering eenige vragen ter beantwoording voor, nl.: 1. Moeten de saneeringsmaatrogclen ook voor 1935 bestendigd blijven? 2. Moet de teelt van Hyacinthen, Tulpen en Nar cissen beperkt blijven tot de bctceldo oppervlakte van 1933—1934 of moet deze uitgebreid worden? 3. Zijn minimum-prijzen of garantieprijzen ge- wenscht voor 19341935? 4. Moeten de maatregelen ter controle van don uitvoer blijven? De beantwoording der vragen zal voor het Hoofd bestuur een richtsnoer zijn, hoe verder gehandeld zal moeten worden. Het Hoofdbestuur zelf heeft deze vragen uitvoerig besproken. De eerste vraag werd met de grootst mogelijke meerderheid bevestigend beantwoord. Men meende, dat de toestand in bin nen- en buitenland nog niet gedoogde om tot alge- heelc vrijheid terug te koeren. De tweede vraag vond evenmin weinig bestrijding. Bijna algemeen oordeelden de B.B.-leden dat de be perking van de teelt van hyacinthen, tulpen en nar cissen gehandhaafd moet blijven. Een uitvoerige bespreking werd aan de derde vraag gewijd. Do groote meerderheid wenschtc de mini mumprijzen te handhaven, omdat bij een garantie prijs er geen officieele prijs meer zou zijn, wat tot allerlei prijsdrukkingen zou leiden. Een minderheid, verklaarde zich echter voor garantieprijzen, omdat daardoor meer vrijheid in den handel verkregen werd en indien deze voor 100 procent zou worden gegarandeerd, de controle zeer zou worden beperkt en daardoor de onkosten gereduceerd. Deze voordee ion wegen naar liet oordeel van de mecrderhe.d lang niet op tegen het gevaar van prijsdrukking, indien geen officieele prijs vaststaat. De vierde vraag werd eenstemmig bevestigend be antwoord. Gasprijsverlaging concurrentie petroleum. Blijkbaar in verband met de sterke concurrentie van de petroleum en bet daardoor verminderend gas verbruik, hoeft liet bstuur van de Commissie van be heer voor de Lichtbedrijven der 4 Langendijkcr ge meenten en St. Pancras de begrooting voor 1935 in gediend, waarbij rekening is gehouden met een gas prijsverlaging van 2 cent, zoodat die wordt 9 cent voor licht- en kookgas en 10 cent voor muntgas. Als antwoord op het adres van het Centraal Bureau iler Veilingen aan den Minister van Economische Za ken, een zoodanige regeling te treffen, dat de bevro ren vorderingen der exporteurs weer liquide zouden worden gemaakt en deze daardoor weer bedrijfska pitanl zouden verkrijgen om den export van groenten n fruit weer ter hand te nemen, is bericht ingeko men, dat binnenkort nadere gegevens zullen worden gcpblircerd betreffende do liquidatie van vorderingen op Duitschland, welke voor 24 Septembr 1.1. zijn ver vallen. Tevens wordt overwogen, in hoeverre aan be paalde bedrijven, die in moeilijkheden dreign te ge raken, op eenigerlei wijze tegemoet gekomen kan worden. NOORDSCHARWOUDE. Zondag werd door de ren- en tourvereenlging On derling Genoegen een wedstrijd verreden op den nieuwen weg door het Geestmeramhacht. Dit traject moest eenmaal heen en terug worden gereden, do afstand was dan 11 K..NU NOORDSCHARWOUDE. Sjoelen 2e klas. Aantal gespeelde partijen 120. 1. P. Visser: gewonnen 79. verloren 36, gelijk 5, punten SP/2, totalen 8150; 2. J. Petoom: 76, 41, 3, 77*4 7883: 3. J 7le Laat: 70, 46, 4. 72, 7814 4. E. Boe Jr.: 67, 48, 5, 69>/2, 7116; 5. J. Ootjers: ai. 49, 6, 68, 6684; 6. D. van Twuijver: 63, 55, 2, 64, 7943; 7. D. Peetoom 62, 56, 2, 63. 7065; 8. I'. Veen: 59, 57. 4. 61. 8378 9. P. Nieman: 56, 61, 3, 57V£, 6961; 10. H. Oudshoorn: 37, 80, 3, 38%. 5810; 11. P. Pool: 35, 83, 2, 36, 7171; 12. E. Bos Sr.: 29, 86, 5, 31 y2t 6485. Sjoelsport le klasse. J. Bleek—G. Jonker: gewonnen 1: 6, gewonnen 2: 14, gelijk: 1 punten 1476 en 1547; A. Visser—J. Mol: resp. 6 12 2 717 776; P. Koeman—A. Kramer resp. S 12 1280 1388; A. Jonker—G. van Rijn resp. 8 10 2 1540 1617 A. Jonker—Jh. Bullooper 8 11 1 1057 1103. De omzet, over de veiling van den Noordermarkt- bond heeft in de afgeloopcn maand f 113.292.73 bedra gen, tegen in de overeenkomstige maand van het vo rige jaar f54.337.8L OUDKARSPEL. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal de heer C. Borst Pz., alhier, in den loop van deze week vertrekken naar Rusland. Hij maakt deel uit van een delegatie van de V.V.S.U. W I ERJNGEN HIPPOLYTUSHOEF. Varn-propaganda-feest avond. In het Eigen Gebouw hield deze afd. der Vara Zaterdagavond een zeer goed geslaagde propaganda- avond, met medewerking van gezelschap Kooij. De voorzitter opende met een kort woord, en gaf de leiding over. aan het ensemble dat op de haar bekende wijze direct de stemming er in bracht. Mevr. Kooij—Kuiper gaf eenige liederen ten beste, waarna de Varapropagandist de heer F. A. Hof het woord nam; wat dezen spreker, die alle omstandig heden uitbuitte, gemakkelijk afging, en direct het publiek te pakken had, en waar geestelijk grote kracht van uitging. De pauze werd gevuld door de bekende Vara- en socialistische liederen. Nu werden eenige voordrachten gegeven door een logé van den beheerder van het Eigen Gebouw, die de feestgangers terdege wist te vermaken. Een ge zellig bal besloot deze genotvollen avond. Z1JPE ST. MAARTENSVLOTBRUG. Vrijdagavond hield „Nut en Genoegen" hare le denvergadering in het lokaal van den heer Homan. Na opening door den Voorzitter, lezing der notu len van de laatst gehouden feestelijke vergadering. De penningmeester gaf daarna verslag omtrent do financiën der vereeniging, waaruit bleek dat er nog een klein saldo was. De heer W. Jongsma gafe en overzicht omtrent de bibliotheek, en deelde mede, dat weder boeken kon den gehaald en geruild worden. Nieuwe boeken worden wederom aangeschaft. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen, en door de heeron wederom aangenomen. Na eenige bespreking werd besloten, voor dezen eersten nutsavond een tooneelstuk in studie te ne men, zeker tot genoegen van vele leden. Als datum van opvoering werd vastgesteld Zater dag 8 en Zondag 9 Dcc., wat evenwel nog nader in de Schnger Courant wordt hekend gemaakt. Met een woord van dank sloot voorzitter hierop de vergadering. SCHAGERBRUG. Door het waterschap Zijpe- en Hazepolder en de gemeente Zijpe is alhier hij de brug ten oosten van de Grootesloot een verkeersspiegel geplaatst, We zullen hopen, dat hierdoor een einde is ge maakt aan de reeks van aanrijdingen, die er op dit kruispunt plaats hadden. OUDE N1EDORP W.O.L.-P OLD E R. Donderdag 25 dezer vergaderde het Bestuur, 's av. 7 uur ten lokale van J. F. Pepping aan de Weel. Allen zijn aanwezig. Na opening en goedkeuring notulen worden de geloofsbrieven onderzocht van den nieuw gekozen Dijkgraaf C G. M. van Baar en den herkozen Heemraad J. Ligthart, door de heeren H. Wit en Jac. Wit Czn. en worden goedgekeurd. Nadat Burgemeester Van Baar den eed heeft af gelegd volgt algemeene felicitatie. Betreffende het opdragen der werkzaamheden aan het electrisch net hij de wegkruising te Zijdewind wordt besloten om aan den heer Feijs te vragen een gedetailleerd plan in te dienen, waarop vermeld de goedkeuring van het P.K.N. met bijbehoorende teekening en binden den prijs. Het aanbrengen van een nieuwen en wijziging van een bestaanden duiker bij de boerderij van den heer P. Wit te Zijdewind, in verband met den aanleg van een nieuwen weg. wordt in overleg met den Provincialen Waterstaat geregeld. Een aangehouden voorstel tot het planten van visch in dc polderslooten komt In behandeling en wordt afgewezen, omdat men daarin geen polder- belang ziet in de gegeven omstandigheid. Hierna volgt sluiting. Dankbetuiging. Hiermede brengen wij allen onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onze ge liefde Vrouw; Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Maartje Bruin. Uit aller naam: A. DALENBERG. Schoorldam, Oct. 1934. Theater Royal Schagen van den SchagerBestuurdersbond des avonds 8 uur. de bekende prachtfilm, met mooi bijprogramma. Entrée 30 cents per persoon. Programma's verkrijgbaar bij de Afdeelingsbesturen en 's avonds aan de zaal Neemt ongeorganiseerden mee!! Begin der 19 November KOOPT EN RUILT. A. Jongejan Noord Schagen Kunstkring ,,'t Schouwspel" De eerstvolgende voorstelling „SONN A", wordt inplaats van DINSDAG 6 NOVEMBER ■■H NA AFLOOP BAL ■■H Gedipl. Drogist-Opticien SCHAGEN. Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste Schager Roosjes. TE KOOP: 5 gelde koeien met best melk, 4 kalfvaarzen en 1 jonge tijdkoe. VI|ZELAAR, Gouw, Hoogwoud Voerbieten Dinsdag 30 Oct. tusschen 9—4 afge haald f 4.— per 1000 Kg. Adres POORTERMANS, Groetpolder. Winkel Te koop: Een beste tijdkoe Maart kalven. Een beste kalfvaars. Te bevragen bij JOH. 't HART, Grasweg, Anna Paulowna. TE KOOP: beste biggen en 2 stamboekzeugjes bij C. KOOIJ Dam, Wieringen. Te koop aangeboden: Sjoelbak, zwaar eikenhout. Geheel compleet met 30 schijven f 10.— (uiterste prijs) Br. onder letter L. Bureau v. d. Blad. Te koop: een nette moderne Kinderwagen. Brieven onder letter S. S., Bureau Schager Courant. Zesdaagsche

Schager Courant | 1934 | | pagina 4