De Schager Zesdaagsche De laatste ronde. Sprintprijzen. [ijzen. De groote geldprijzen. Schager Courant Plaatselijk Nieuws. Schager Zesdaagsche Een schitterend geslaagde Verkoopweek Dinsdag 30 October 1934. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9585 Overweldigend succes Het Succes van de bleken onafscheidelijk 1 Waarom zoudi U m 't vervolg hier niet altijd Uw voordeel meedoen? Woest rijden. De Schager Zesdaagsche is ten einde. En het resultaat??? Och, wie in de achter ons liggende dag of tien in Schagen geweest is en juist gezien het resultaat, aouden we willen vragen, w i e is dat niet, èn uit Schagen zelf èn uit de gansche omgeving voor hen is die vraag overbodig. Het was schitterend, neen OVERWELDIGENDIII Dagen lang heeft deze verkoopweek duizenden uit Schagen en zijn wijde omgeving in haar ban ge houden. Bezeten waren we allemaal van deze Zes- daagsche-koorts. Maar in de goede beteekenis van het woord. Geen oogenblik is de spanning er uit ge weest. Integendeel, het nam steeds toe. Bij de eerste „ronde" 13 series. Reeds toen meende men er reke ning mee te moeten houden, dat dit één van de hoogste cijfers zou uitmaken. Het leek er niet op, d.w.z., het bleef het laagste cijfer. Verreweg, want in de volgende „ronden" waren de series meer dan het dubbele van dit aantal. Denkt U zich inj Terwijl iedereen er in het begin een flinke spurt in zet en dat „gangetje" gaandeweg opvoert. Inderdaad, het was overweldigend. Zaterdag middag na den eersten dag, dus dat was den volgen, den dag na den openingsdag, waren de 50.000, zegge en schrijve vijftigduizend letters, reeds door de zaken afgenomen. De kansen stegen, de spanning steeg mee, de lach werd breeder en breeder tus- schen twee haakjes de laatste behoorde toe aan den winkelier, die zelfs geen tijd had om van ple zier in zijn handen te wrijven, want hij kwam er toch al te kort. Zoo moet het gaan! Een zekere wel vaartsperiode in deze overigens benarde tijdsomstan digheden. „Het geld moet rollen" is een oud Hol- landsch gezegde Er zijn er die er anders over denken, maar laten we ons daar verder niet in verdiepen. We komen dan ongetwijfeld op het terrein van de economie en daar kan men licht dwalen. Maar een feit is, dat de algemeene stemming er zichtbaar door verbeterde. En dat is het toch, wat we moeten hebben. Het resultaat. En wat is nu dat resultaat, waar hierboven zoo hoog van opgegeven wordt. Oordeelt U zelf! We zei den hierboven reeds, dat de eerste 50.000 letters al dadelijk door de zaken waren afgenomen. Iets, wat zelfs de grootste optimisten van deze Zesdaagsche niet durfden verwachten. En dan te bedenken, dat er aanvankelijk nog pessimisten waren die aan het wel slagen ervan twijfelden. Het kunnen ook de voorzich- tigen zijn. Doet er niet toe! Het recht zij hun daartoe gegeven. Ze zullen thans eerlijk bekennen, dat ze missloegen en om het resultaat zullen ze minstens zoo blij zijn als de vóórstanders. Zij die nog geen lid zijn van een der middenstandsvereenigingen, haasten zich! De organisaties hebben getoond, wat ze voor U kunnen doen. En nu verder over het resultaat. Niet alleen dat 60.000 letters te kort was, het volgende 50.000-tal bleek niet in staat den „honger" der duizenden deelnemers te stillen. In totaal zijn uitgereikt 106650 letters, dus vér over 'de honderdduizend letters. Een geweldig cijfer, waar bij het ons past een oogenblik stil te staan. Voor wie een dergelijk cijfer geen respect heeft, is elk verder redeneeren overbodig. En dat de letters niet alleen uitgereikt, maar ook verzameld werden, moge blij ken uit het aantal malen ZESDAAGSCHE dat werd Ingeleverd. Niet minder dan 9240 kwamen er bij het letter- bureau in het gebouw van de Schager Courant bin nen. Samen werden er aan deze woorden ver bruikt 9249 X 11 101739 letters. Met andere woorden: slechts 4911 of ongeveer 4.6 van alle uit gereikte letters zijn wat we zouden kunnen noe men verloren gegaan. Dat is al heel weinig en bewijst met welk een enorm enthouisiasme aan de Schager Zesdaagsche is meegedaan. Ongetwijfeld is dit overweldigende resultaat ook mede te danken aan de zeer suggestieve reclame campagne die gevoerd is alsmede aan de voortreffe lijke organisatie. Ken woord van hulde aan de leden van 't comité, de hceren Jb. de Moei, J. H. Schene, C. Schmalz en J. A. de Wit, die de plannen op zoo uitstekende wijze hebben uitgewerkt en ten uitvoer gebracht, mag dan ook hier vanaf deze plaats in het openbaar wel eens gezegd worden. Wie er kochten. Ja, wie er kochten! U verwacht natuurlijk niet van ons een lijst met namen van degenen, die in de af- geloopen tien dagen in Schagen hun inkoopen deden. Men zal er de onmogelijkheid van inzièn, wanneer we zeggen, dat het ongetwijfeld een boekdeel zou be slaan. Neen, we bedoelen daarmee waar de koo- pers vandaan kwamen. En daaraan zijn zeer interessante beschouwingen vast te knoopen. Iets plaatselijks was het al direct niet meer, en wel jn dien zin, dat het tot ver buiten de grenzen van Schagen de algemeene belangstelling trok. Alge meen is een groot woord, maar we mogen het ge- frust gebruiken, wanneer we een blik slaan in die tientallen bloes, waarin de namen zijn opgeteekend van hen, aan wie tegen inlevering van het woord Zesdaagsche een ontvangstbewijs was afgegeven. Duidelijker nog blijkt dit uit de gevallen prijzen. In Schagen toch vielen 127 prijzen en buiten Scha gen 94 vier en negentig prijzen. Dit zijn feiten die niet weg zijn te redeneeren en daarom mo gen we gerust spreken van een algemeene deelna me. Het publiek wil in Schagen zijn. Meer dan ooit is dat door deze Zesdaagsche bewezen. En zóó moeten we verder gaan en zelfs niet de verzuchting slaken: Moet dat nu straks allemaal weer anders worden? Waarom eigenlijk? Zou het niet kunnen zijn, dat de crisis ook een beetje het ge volg is van een al te groote zwartkijkerij om maar niet te spreken van sleur. Wij voor ons zijn voorloopig van meening, dat de toekomst blijft aan den man met durf, met wils kracht, met doorzettingsvermogen. De Schager Zesdaagsche is ten einde, maar wat we hopen, dat niet ten einde is, dat is de opleving, die ze in het Schager zakenleven heeft gebracht. Stampvol was gisteravond de zaal van het Noord- hollandsch Koffiehuis, toen het scherm vaneen ging, en de laatste ronde van de Schager Zesdaagsche werd „verreden". Een gezellig geroezemoes heerschte er onder de honderden aanwezigen, en de spanning lag op ieders gezicht toen de voorzitter van het Zeg- daagsche comité, de heer J. H. Schene, zijn openings woord hield, zijn genoegen er over uitsprekende dat de belangstelling ook nu wederom zoo groot was. De eerste Zesdaagsche is geëindigd en het resul taat heeft de verwachtingen ver en ver overtroffen. Een getal van 25000 letters werd door de pessimisten ruim voldoende geacht, de simisten durfden be weren dat er wel 50.000 zouden gaan. Maar dat dit getal tot 106.650 zou oploopen, neen dat heeft wel niemand verwacht. Een respectabel getall Aan goede oplos singen van de puzzle zijn er ingekomen 9 2 49. Als we deze getallen vergelijken met de resultaten van Den Helder en Alkmaar, dan valt de balans ten gunste van Schagen uit en blijkt het dat Schagen als winkelplaats door de omtrek wel gewild is en dat men hier wel wil en kan koopen. Een gezellige drukte heerschte in de afgeloopcn dagen in onze plaats en het doel van de Verkoopweek: veel men- schen naar Schagen trekken en veel verkoopen is met deze Zesdaagsche bereikt. Hieruit blijkt dat, wanneer de Schager winkeliers eendrachtig samen werken, ze veel kunnen bereiken en de niet aange sloten winkeliers en industrieelen roep ik toe: sluit U aan, opdat de Schager Middenstand nog sterker sta. hetwelk in de toekomst wel noodig zal zijn. Over de medewerking, welke ons comité voor de Zesdaagsche heeft ondervonden, zijn we zeer tevre den. Behalve een paar kleine tegenslagen, mochten we van alle kanten volle medewerking ontvangen en dat stemt plezierig. De heer Schene brengt daarna verschillende per sonen hartelijk dank voor hare medewerking, die zij allen zoo con amore hadden gegeven. Vervolgens werden door den heer Schmalz Jr. de namen van de winnaars der sprintprijzen bekend gemaakt. Ze luidden als volgt: Serie 61: 1 plokworst, P. Weij, Regentenstraat, Serie 62: 1 bakoven. Nel Kistemaker, Waard pol- der, Kolhorn; 1 kaas, D. Bijlsma, Molenstraat. Serie 63: 1 pot verf, Dames Dekker en Boon, Anna Paulowna. Serie 64: 1 overhemd, G. Waiboer, Haringhuizen. Serie 65: 1 kist sigaren, Jn. Visser, Bockstraat; 1 flesch Graves, C. Francis, Woudmeer. Serie 66: 5 pond spek, W. Dekker, Hoep. Serie 67: 1 oliespuit, P. Bontes, Laagzijde; 1 bus cacao, D. Koning, Noord. Serie 68: 1 zak anthraciet, G. ElzerBlaauboer, 't Zand. Serie 69: 1 theepot, L. de Graaf, Kolhorn; 1 kaas Mej. N. Swakman, Barsingerhorn. „De Schager Zesdaagsche la ten einde, maar wat we hopen, dat niet ten einde is, dat is de opleving, die ze in het Scbager Zakenleven heeft gebracht." Serie 70: 1 dames-pyama, A. G. de Haan, SL Maarte nsvlotbrug. Serie 71: 1 fietspomp, Jb. Dekker, Groenveld, 1 tulband (Pannekeet), P. Weij, Regentenstraat. Serie 721 flesch vruchten, S. de Jong, Bockstr.; 1 koffiepot, J. Strookcr, Weere, Winkel. Serie 73: 1 kaas, H. Knuwer, Molenstraat. Serie 74: 1 zak anthraciet, W. Bremer, Avendorp; 1 pak pudding. D. Timmerman, Grootewal. Serie 75: 1 pot verf, D. Boks, Landbouwstraat; 1 kist sigaren, D. Bakker, Schagerbrug. Serie 76: 1 bus speculaas, H. Nauta, Breezand; 1 rollade (Kuiper) C. Geerligs, Anna Paulowna. Serie 77: tulband (Beemster) Mevr. Mol—Rogge veen, Landbouwstraat. Serie 78: 1 bus auto-polish Jb. Boontjes, Poolland, Barsingerhorn. Serie 79: 1 rollade (Baars en Oosterman) Marten Konijn, Lage Noord, Schagen; 1 krentenbol, J. Lim- men, Tjallewal. Serie 89: 1 zak anthraciet (Snaas) Joost Wit, Ra- penpad. Serie 81: 1 kaas, Trijntje Ruig. Roggeveenstraat; 1 wekker. J. Dekker, Halen. Serie 82: 1 doos post, C. Hartog,; Regentenstraat. Serie 83: 1 gratis permanent, Corrie Schenk, Cérès. Serie 84: 1 flesch vruchten, Gerrie de Moei, Hoog- zijde; 1 oliespuit, v. Geelen, Heerenbosch. Serie 85: 1 bus cacao, L. J. Koomen, Rensgars; 1 dames-pullover, Mej. Tjalkens. Alkmaar; Serie 86: 1 flesch kinawijn, G. Snaas, Heerenbosch. Serie 87: 1 tulband (Keet) K. Raven, Plantsoen; 1 nachtpon, C. Breet, Noord. Serie 88: 1 rollade (Berkhouwer) Chr. van Lint, Noord; 1 kist sigaren, A. Blaauboer, Nes. Serie 89: 1 dikke taai, 5 pond (Lcguit) Joost Wit, Rapenpad; 1 paar pantoffels, S. Blaauboer, Markt. Serie 90: 1 muisje rookvlecsch, N. Mazure, Goud- scheweg. Stolwijk. Serie 90: 1 zak anthraciet, S. Stam, Hoogzijde. Serie 91: 1 tulband, G. de Leeuw, Molenstraat. Serie 91: 1 bus thee, B. Dirkmaat, Haringhuizen. Serie 92: 1 stormlamp, N. Kossen, Lutjcwinkel. Serie 92: 1 rol ontbijtspek (Kweldam), M. Beers, Hoep; Serie 93: 1 krentenbol: K. Krapman, Regentenstr. Serie 93: 1 theepot, P. Wardenaar, Loet. 8ste Prijs: serie 82, no. 89, een doos bonbons, J. Brü- geman, Regentenstraat, Schagen. 7de Prijs: serie 73, no. 23, doos bonbons, J. E. van Ketel, Landbouwstraat, Schagen. 6de Prijs: serie 62 no. 53, sigaren, K. Spaan, Burger- vlotbrug. 5de Prijs: serie 73 no. 28, koiiiemolen, J. E. L. van Ketel, Landbouwstraat, Schagen. 4de Prijs: serie 89 no. 1, electrisch theelichtje, N. Burgman, Nieuwe Laagzijde, Schagen. 3de Prijs: serie 73 no. 67, keukengarnituur, potten en pannen, Mevr. Holema, Corn. Bokstr., Schagen 2de Prijs: serie 69 no. 51, een rijwiel, N. Slikker, Dorpen, Schagen. lste Prijs: serie 78 no. 18, stofzuiger, J. Speur, Land bouwstraat, Schagen. Toen was het groote oogenblik gekomen, het hoog tepunt van dit Zesdaagsche-festijn de toewijzing der geldbonnen, die mèt het enorme succes van de Zesdaagsche in aantal waren gestegen, iets wat den strijd ongetwijfeld nog feller heeft gemaakt. Men voelde de zenuwachtige spanning aan, die zich op dit oogenblik van de zaal had meester gemaakt. Her. eerste werd getrokken de hooge geldbon van 350 en een Reclame-campagne in de gulden. Knetterend draaide het rad van avontuur om zijn spil en alsof het noodlot er mee speelde, tweemaal werd een serie boven de 93 gedraaid, dus tweemaal ongeldig. In een uitbarsting van daverend gelach zochten de gespannen zenuwen der aanwezi gen zich een uitweg. Als gefascineerd volgden de honderden paren oogen opnieuw en ten derde male de omwentelingen van het draaiende rad en ditmaal zou fortuna over de toewijzing beschikken. In Serie 7 2 zat de gelukkige, en het werd D. Marees, Plantsoen, Schagen met no. 67 aan wien deze hooge prijs ten deel viel. De volgende prijzen vielen als volgt: 100 gulden: Serie 83, No: 70, K. Wit, Kanaalstraat, Schagen. 75 gulden; Serie 34. No. 76, J. Kuiper Dz., Ondern buurt, Kolhorn. 50 gulden: Serie 89, No. 26, C. Naber, Stationsweg, Schagen. Bonnen van 25 gulden. Serie 70 No. 43: Chr. Non nek es, Hoogzijde, Schagen. Serie 84 No. 100: S. Honijk. Landbouwstraat, Schagen Serie 54 No. 8: J. Tijsma, Nieuwe Laagzijde, Schagen Serie 35, No. 84: J. Kramer, Regentenstr. Schagen. Serie 92 No. 98: A. Kossen, Lutjewinkel. Bonnen van 10 gulden. Serie 71 No. 51: II. Grin, Barsingerhorn. Serie 47 No. 21: G. Hollenberg. Lutjcwinkel. Serie 34 No. 92: C. Zwarthof, Maalderij, Schagerbrug Serie 88 No. 24: Mevr. Schmalz-Vader, Landbouw straat, Schagen. Serie 71 No. 63: E. Kooij, Wieringerwaard. Serie 68 No. 57: J. A. Schenk, Meeldijk, Barsinger horn. Serie 46 No. 88: A. Rentenaar. Barsingerhorn. Serie 2. No. 61: G. Bruin, Blokhuizen. O. Niedorp. Serie 72 No. 28: Mevr. Wed. J. Broer, Schagerbrug. Serie 39 No. 7: M. Louw, St. Maarten. Serie 6 No. 28: Marietje v. Halm, Laagzijde, Schagen Serie 26 No. 100: S. v. Ruiten, Molenstraat, Schagen. Serie 65 No. 94: Garage Jansen, Nieuwe Laagzijde, Schagen. Serie 90 No. 8: M. Berkvens, Noord. Schagen. Serie 73 No. 70: P. Swakman, Barsingerhorn. Serie 41 No. 45: P. Meurs, Laan, Schagen. Serie 63 No. 17: P. S. Eenhoorn, Valkkoog. Serie 47 No. 20: A. Molenaar, ('.roetpolder, Winkel. Serie 25 No. 82: Henk Volten, Molenstraat, Schagen. Serie 81 No. 15: J. Gerlofs, Markt, Schagen. En hiermee was <Je laatste prijs van de Zesdaag sche gevallen. Een hartelijke gelukwensch richtte de heer Schene tot de gelukkige winnaars. Voor de niet-winnaars had hij deze troostwoor den, da* ook het comité niets gewonnen had. Want ook zij waren tenslotte voor de mooie prijzen be zweken, al hadden ze ook aanvankelijk het plan ge had om niet mee te doen. Het woord Zesdaagsche was spoedig bij elkaar, doch toen het zou worden weggebracht, was de tijd van inlevering net verstre ken. Bovendien, hadden ze aan het bureau van de Schager Courant gezegd, waren de letters nog valsch ook. We hadden ora dus was in de handen laten stoppen, aldus vervolgde de heer Schene op geestige wijze zijn verhaal. Maar nu het publiek van ons 106650 leters heeft geslikt, heeft het comité er niet aan getwijfeld of ze zouden zich ook deze laatste 11 letters nog wel in hun maag laten stoppen. Met con laatste beroep op de aanwezigen om het comité ook hierin nog ter wille te zijn, werd de buitengewoon geestig gevonden at tractie in den vorm van 11 banketletters, te zamen vormende het woord Zesdaagsche, het tooneel opgedragen. Groote hilariteit en op de vraag wie er trek had in een Z volgde een algemeen hoerageroep. Op de letter- beurs had het niet rumoeriger kunnen toegaan. Doch ook nu weer, en voor de laatste maal, zou het rad van avontuur de beslissing brengen. Winnaars werden: Corrie Bergman, Noord, Scha gen; Jb. de Vries, Torenplein, Schagen; Ida de Vries, Roosstraat, Schagen; mej. L. Knots, Noord, Schagen; Marie Waiboer, Kneeskade, Anna Paulowna; G. v. Stipriaan, Joubertstraat, Den Helder; J. Braaf, Lot- weg, Anna Paulowna; Godschalk, Noordersteeg, Scha gen; A. J. Deutekom, Noord, Schagen; Brammer, Noord, Schagen; en G. Blaauboer—Streek, Laan, Scha gen. En met deze banket-fuif eindigde de eerste Zes daagsche te Schagen, voor welks deelname de heer Schene aan allen een hartelijk woord van dank bracht En toen dromde het publiek naar de uitgangen. Een werkelijke Zesdaagsche in de wielerwereld had geen grooter en enthousiaster belangstelling kunnen trekken. WEDSTRUDWEEK ALBERT HEIJN. De, gedurende de afgeloopen week gehouden wed strijd in het filiaal van de firma Albert Heijn alhier, blijkt door het publiek zeer te zijn gewaardeerd. Ge lukkige winnaars van de drie hoofdprijzen, werden de familie's: L. Nicolai, Molenweg, Wieringerwaard, lste prijs; wed. G. Sprenkcling, Roggeveenstr., Scha gen, 2e prijs; G. Bras, Regentenstraat, Schagen, 3e prijs. Gisteravond ongeveer half tien denderde door de kom van onze gemeente een vrachtauto, beladen met waterleldingpijpen, over de drukke Gedempte Gracht De auto stoof in dusdanige vaart om den hoek bij café Roobol, dat een vijftal zware leiding buizen over de straat rolden, tot groote ontsteltenis en gevaar van daar passeerende wandelaars. Een der voorbijgangers geraakte althans onder den voet en bezeerde zich aan het been. Als bewijs van het woeste rijden diene, dat het door den chauffeur niet eens werd opgemerkt, dat hij het vijftal buizen verloor en in dezelfde onbe schofte vaart doorreed. De waterleidinghuizen zijn door de politie in het Waaggebouw opgeslagen, daar zij stellig venvacht alsdan den woesteling onder han den te kunnen nemen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5