Mushalong Bond voor Siaatspensionneering HONIG'S BOUILLONBLOKJES Ihans 6 voor lOct De Langendijker Groentenveilingen. Schagen. federatie Hollands Noorden. In „De Posthoorn" van don hoer J. Peeloom werd Zondagmiddag 2 uur, een algomocnc vergadering ge houden van bovengenoemde federatie. De vergadering was weer goed bezocht, n.1. door ■afgevaardigden van 13 afdeelingen, t.w. van Haren karspel, Winkel, Anna Paulowna, Breezand, Scha gen, Barsingerhorn, St. Maartensbrug, Kolhorn, Nieuwe Niedorp, St. Maarten. Oudesluis, Hecrfnigo- waard en Wieringerwaard. Voorzitter de heer C. de Vries, Dirkshorn; secreta ris de heer H. Woudenberg, Schagen. De Voorzitter sprak in zijn openingswoord zijn vreugde uit over de goede opkomst en wees op de beteekenis van deze nerfstvergadering, waarin de propaganda voor dezen winter zal worden besproken. Ook de pers wordt wederom welkom geheeten. Meer dan ooit is Het noodig de zaak, waarvoor wij strij den, onfier de oogen te zien, want die zaak staat er slechter voor dan wel eens het geval is geweest. Immers dCi versobering, de verarming gaat in de geheele wereld en ook in ons landje door, en daar door wordt ook onze zaak achteruit gedrongen. Het premi.cvrij pensioen sterft meer en meer uit of er moet. premie worden betaald. De ambtenaren onder- vin» Am dit aan den lijve. Ook de algcmccne geest t.a. v. ons doel gaat niet vooruit; de wil voor verarming vr.eet-steeds meer door. liet wordt dan ook een zware ei rijd om oud en arm weg te krijgen en spr. hoopt nat do moed en kracht voor dien strijd zal blijven tbcstaan. Spr. wil in de aanwezigheid van de afge vaardigden zien, dat die moed en kracht bij de af- •deelingen bestaat en hoopt dat de besprekingen van •dezen middag ons oen stap vooruit zullen brengen tot de verwezenlijking van ons doel, het doel dat beoogt op te komen voor het recht van ouden van dagen. De uitgebreide notulen worden door den Secretaris gelezen, ze worden onder dankzegging en applaus goedgekeurd. Een tweetal Ingekomen stukken zal bij de desbe treffende agendapunten behandeld worden. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat het federatiebestuur thans weer voltallig is, waarbij de heer Woudenberg als secretaris zal fungeeren en do heer J. van Ham, Wieringerwaard als penningmees ter. Helaas heeft de heer Van Ham vandaag mede gedeeld, dat hij om gezondheidsredenen die functie niet zal kunnen waarnemen. Het bestuur betreurt dat de gezondheidsredenen oorzaak moeten zijn van dit bedanken, inaar het besluit van den heer Van Ham moet worden geëerbiedigd. Do "lieer Van Ham licht de redenen van zijn geno men besluit nader toe. D/b afdeelingen Anna Paulowna en Heerhugo- wr/ard worden aangewezen om de rekening van den penningmeester na te zien. Aan de orde wordt gesteld de vaststelling van de toelage voor den secretaris en den penningmeester. Was deze vergoeding voor den secretaris-penning meester voorheen op f25 gesteld, thans stelt het be stuur voor de toelage op f 10 te stellen voor den se cretaris en idem voor den penningmeester. De heer Zeeman, St. Maartensbrug, vraagt wat de oorzaak is van deze bezuiniging: is de slechte kas daar de ooi-zaak van? De Voorzitter zegt dat het inderdaad een noodza kelijke bezuiniging is. De federatie heeft beperkte middelen en het bestuur acht het noodig voor de propaganda zooveel mogelijk te besteden. De betrok ken functionarissen gingen met het voorstel accoord. Na deze toelichting vereenigt de vergadering zich mrt het bestuursvoorstel. Door den Voorzitter wordt een uitvoerig verslag uitgebracht van de bondsvergadering. Bij de besproking van de vraag, op welken dag de fedorntievergadcringen zullen worden gehouden, stolt het Bestuur voor, ook in den vervolge de vergade ringen op Zondagmiddag te houden, tenminste wan neer daartegen geen overwegend bezwaar bestaat. Voor een goed bezoek acht het Bestuur den Zondag middag het meest geschikt. De heer Van Oeveren, afgevaardigde van de af- deeling Breezand, deelt mede, dat zijn afdeeling daar geen bezwaar tegen heeft en waar ook de andere afdeelingen geen bezwaar blijken te hebben, wordt overeenkomstig het voorstel van het Bestuur beslo ten. 1 Bij acclamatie worden de aftredende bestuursleden, do hoeren C. de Vries, P. Appel en H. Woudenberg, herbenoemd. Onder applaus verklaren de herbe noemden de benoeming te aanvaarden. Door de vergadering wordt goedgevonden, direct te voorzien in de vacature, die is ontstaan door het be danken van den heer J. van Ham. Nadat de verga dering een poosje geschorst is geweest, wordt be noemd de heer Harder te Anna Paulowna, die de benoeming aanneemt. Bij het punt: Voorstellen dor afdeelingen, bepleit FEUILLETON. door GBORGE GOODCHILD. 37. Mushalong hoorde den volgenden dag goed nieuws. Fennimore had om hem gestuurd, en hem verteld, dat zijn directeuren besloten hadden de geheele zaak van het aanstellen van een houtvester aan hem over to laten, en dat hij verheugd was, dat hij het baan tje aan Mushalong kon geven. „Bedankt!" zeide Mushalong. Dat is geweldig goed nieuws voor mij. Je hebt mij een goeden dienst bewezen, Fennimore." „Wel ik vond, dat de Maatschappij je niet al te mooi behandeld had met die andere zaak. Je bent uit je baantje gezet, zonder eenigc compensatie, en ofschoon je geen wettelijke aanspraken op iets had, zou het ecu stuk edelmoediger van hen geweest zijn, wanneer ze je behandeld hadden, alsof je in dienst van de Maatschappij geweest was. Je hebt het pad gedurende tien jaren voor ons open gehouden." „Waar ligt de houtaankap?" „Vanaf Bennet"s Cross- tot aan Black Canyon. De landmeter komt morgen, om het af te palen, en ik geloof, dat je goed doet met hem mede te gaan. We zullen natuurlijk niet met kappen beginnen voor het najaar." „Prachtig!" Hij stelde dadelijk Marie Louise met het goede nieuws in kennis. Het honinankapgebied was zelfs dichterbij, dan hij gerekend had. Dat beteekende, dat hij toch de verbouwde blokhut zou kunnen blijven gebruiken, waarop hij zoo trofsch was. Marie Louise was bijna net zoo blij. als hijzelf. Zij had gevreesd, dat het nieuwe baantje hem van haar weg zou nemen. „Wanneer vertrek je?** vroeg zij. „Begin van do volgende maand, maar de volgende twee dagen ga ik de ronde doen met den landmeter. Allemachtig, 't is reuze plezierig werk, en juist in de streek, waar ik graag ben." „Weet Kate er al van?" de heer Poortermans, Nieuwe Niedorp, de wcnsche- lijkhcid om de voorstellen der afdeelingen, aange vuld met het prae-advies van het federatiebestuur, voortaan op de agenda te plaatsen, opdat de afge vaardigden. die nu wel vrij mandaat hebben, beter voorbereid ter vergadering komen. De Voorzitter wijst erop, dat het tot nu toe de ge woonte is geweest, om ingrijpende voorstellen naar de volgende federatievergadering te verschuiven, zoodat de afdelingsbesturen tevoren in de gelegen heid zijn. zich over het betrekkelijke voorstel uit te spreken. Een regeling, als door den heer Poorter mans bepleit, zou oorzaak zijn, dat óf de federatie- vergadering later wordt gehouden, óf dat de afdee- lingsvergaderingen te vroeg moeten worden gehou den en in de practijk blijkt dit ongewcnscht. Na deze toelichting gaat de heer Poortermans met de huidige regeling accoord. Een nieuwe vorm van propaganda ge- wenscht. Door den Voorzitter wordt Ingeleid de bespreking over het houden van een jaarlijkschen ringlanddag. Spr. brengt daarbij in herinnering, dat in de vorige vergadering een afgevaardigde van de afdeeling St.- Maartehsbrug den wensen te kennen had gegeven, dat jaarlijks een ringlanddag werd gehouden. Deze kwestie is door het federatiebestuur ernstig onder de oogen gezien en het federatiebestuur heeft zich uitgesproken ten gunste van het geopperde idéé, mits hij de afdeelingen tot uiting komt dat het houden van een meeting gewenscht is. Bij de afdeelingen moet de wil daartoe ontstaan en zij dienen haar volle medewerking te willen verleencn. Kan het federatie bestuur op aller medewerking rekenen, dan zal het fe deratiebestuur gaarne zijn medewerking verleenen. De heer Harder, Anna Paulowna wijst op de wei nige belangstelling die bij de openbare vergaderingen tot uiting komt-cn daarom ziet spr. weinig heil in het houden van een meeting. De heer Glas, Sint Maarten, wijst op de finantieclc beteekenis, en acht het dan zeer gewenscht dat de afgevaardigden van alle afdeelingen op zoo'n mee ting vertegenwoordigd zijn. Spr. wijst op de geringe belangstelling van de afdeelingen der federatie Alk maar, op den vóóravond van de Bondsvergadering te Alkmaar. De heer Zeeman, St. Maartensbrug, ziet meer heil in huisbezoek en deelt onder applaus mee, hoe hij door huisbezoek, in slechts enkele uren 44 nieuwe leden wist te werven. De heer Poortermans zegt. dat de afdeeling Nieuwe Niedorp sympathiek staat tegenover het idéé land dagen te organisceren. De heer Visser, Harenkarspel, merkt op, dat een afdeeling onmogelijk de kosten van een landdag kan betalen en vraagt hoe het dan met de finanticn moet. De heer Koordes, Schagen, is in principe vóór het houden van een landdag, maar waar een afdeeling de kosten niet kan dragen, informeert hij naar even- tueele subsidie van den Bond en van de federatie. De Voorzitter zegt dat bij deze besproking het punt wordt aangeroerd, waarover reeds 34 jaar is gespro ken, n.I. de vraag of de manier waarop de propa ganda voor ons doel wel de juiste genoemd kan worden. De propaganda-vergaderingen toch zijn ont aard in feestvergaderingen. Amusement bleek steeds noodzakelijk, teneinde menschen te trekken. Die waarheid is bij het federatiebestuur bekend, maar het is niet zooals het behoort. Dat daardoor de ver gaderingen goed bezocht worden, mag goed zijn, omdat dan ook het propagandistisch woord wordt gehoord, toch wordt op deze wijze niet voldoende het doel van ons streven voor oogen gehouden. Een ringlanddag nu is een andere vorm van pro- paganda-maken. Nu wij voor onze beweging tegen stroom hebben, nu moeten wij alle zeilen bijzetten, niet alleen om te behouden wat wij hebben, maar zoo mogelijk om er wat bij te krijgen. En het finan- tiëele gedeelte mag dan niet teveel op den voor grond worden geschoven. Het moet hier gaan om de propagandistische waarde. Als elke afdeeling wi! dat een meeting slaagt, dan zal ze slagen. Maar dan moet er ook gewerkt worden. Het mooie doel, dat wij ons voor oogen hebben gesteld, maakt een intense medewerking noodig en is dat waard ook. Als de wil om te slagen domineert, dan is het eeni- ge middel een landdag. Het aantal nieuwe leden, die alleen contributie betalen doet het niet, doch de kwa liteit van de leden. De heer Visser, Harenkarspel, zou willen dat het federatiebestuur elk jaar een afdeeling aanwijst en dat dan de Bond en de foderatie medewerking ver leenen. De Voorzitter zegt dat aan het Hoofdbestuur om subsidie kan worden gevraagd en spr. verwacht, dat het hoofdbestuur niet doof zal blijven. Door het hoofdbestuur is voor propaganda nan de afdeelingen f1500 en voor propaganda aan de federaties f500 uitgetrokken. De heer Van Ham, Wieringerwaard, constateert, dat als de afdeelingen met hetzelfde heilige vuur „Nog niet. Zie je, ik zou het haar zoo graag willen vertellen met mijn eigen lippen als zij komt." „Ah als zij komt." De intonatie van haar opmerking was oorzaak, dat hij haar scherp aanzag. Bij deze gelegenheid keek zij hem vrijmoedig in het gelaat, en hij kon zich niet ontveinzen, dat er een uitdaging in haar oogen te lezen was. „Denk denk Je, dat zij niet wil komen?" vroeg hij dringend. „Heeft zij je weer geschreven?" „Wei nee, maar..." „En toch jij denken, dat zij komen!" „Wel, het is allemaal afgemaakt ik heb Je dat al verteld." „Mushalong verwachten jij niet te veel?" „Ik snap je niet." „Zij dien anderen man beminnen, lang voor jou. Hij rijk zeer rijk, en jij..." Zijn tegenzin stond zoo duidelijk op zijn gezicht geschreven, dat zij ophield, en op haar lip beet, ter wijl zij den wcnsch in zich voelde opkomen, dat zij nooit begonnen was. „Dat is niets voor jou, Marie, Louise, om op die manier van andere menschen te denken. Misschien is het heter, dat wij niet over haar praten." „Nee." antwoordde zij ferm. „Ik wil over haar pra ten. Zij tot een andere wereld behooren. Zij houden van jou, omdat omdat jij zoo anders als andere mannen, zij ontmoeten. Zij met jou spelen, als de kat met de muis, en jij..." „Muis! Zeg, hen ik soms een muis?" „Toen zij in jouw hut komen, zij ineenkrimpen, alsof het haar pijn doen ernaar te kijken. Zij nooit terugkomen, Mushalong. Kun je niet begrijpen, wat het heteekonen haar zwijgen. Zij wil alles van vroeger vergeten." Zij wist, dat zij grooten Indruk op hem gemaakt had dat zij voedsel hnd gegeven aan den leelijken argwaan, welke zich in zijn geest vastgezet had, zelfs tegen zijn wil. Maar hij stak zijn kin koppig naar voren. „Je zult eens zien." zeide hij. „Ja we zullen zien." HOOFDSTUK XXV. Impuls. Gedurende de volgende dagen was Mushalong be zig zich op de hoogte te stellen van de begrenzingen bezield zijn als de Voorzitter ten toon spreidde, de meeting zeker zal slagen. De Voorzitter zegt. dat hij den heer Appel hoort zeggen, dat het welslagen van een meeting afhangt van de wil van de afdeelings bestuursleden. Wij wil len allen staatspensioen, maar dan moeten wij ook allen mee willen helpen dat doel te bereiken. Spr. wijst op den ontredderden toestand, op de ondervoe ding van velen noodzakelijk is het den menschen op te wekken aan onzen strijd deel te nemen. Spr. wil het nu bij deze bespreking laten en hopen dat Vat gezegd is, in de afdelingsbesturen zal worden overgedragen, opdat de geest die we voor ons doel noodig hebben, kome. De winterpropaqanda. Vorig jaar Is te Breezand besproken de pogingen die moeten worden aangewend om te Den Helder een afdeeling op te richten. Daartoe zal finantieele steun van het hoofdbestuur noodig zijn en die steun zal dan ook worden aangevraagd. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat voor afdee lingen. die haar taak wat tc licht opvatten, ook pro paganda door de, federatie gemaakt dient te worden. Spr. noemt de afdeelingen Wielingen, Oude Niedorp Weinig drukte aan de veilingen. - Vanwege den „koolhaaldcrstifd". - De bewaarkoel nu de hoop der tuinders. - Geen beste vooruit zichten. - Minder aardappelen. - Prijs vrijwel stationnair. - Iets grooter aanvoer van peen. - Lage re prijzen. - Bleten onbevredi gend. - Tomaten iets betere, maar toch te lage prijzen. - Sterk af wijkende kwaliteit bloemkool. - Prijzen daarmee in overeenstem ming. - Roode kool slechte prijs. - Nog slechter voor gele kool. - Gewone witte onbevredigend. - Idem Deensche witte. - Iets lagere prijs voor uien. - Weinig aanvoer slaboonen. - Idem rammenas en druiven. In dezen „koolhaalderstijd" is het aan onze veilingen evenals dat altijd het geval is, als de tuinders hun winterkool binnen halen, maar stil. Er blijft dan te weinig tijd over voor het werk, dat het mogelijk zou maken, producten aan de markten aan te voe ren. Dit zal nog wel een phar weken zoo blijven, misschien nog langer, afhankelijk van het weer, dat dit kool halen al of niet zal begunstigen. Men is nu druk bezig rnet het oogsten van de roode kool. Die is het eerst aan de beurt, omdat dio het meest „snijklaar" is en ook wel, omdat bij inval lende vorst zij het meest daarvan heeft te lijden, doordien de hoedanigheid er ten zeerste van achter uit gaat. Gele en Deensche witte kool kan bij gun stig weer de laatste weken nog heel wat „doenen vooral is dit nu gewenscht, daar ze in 't algemeen klein is gebleven. Als we in normale tijden leefden, zou men momenteel handen te kort komen, doch thans zitten er honderden arbeiders in de werkver schaffing. De kooloogst valt tegen, er is veel min der uitgeplant, ook al krachtens voorschriften in zake teeltbeperking, terwijl de bouwers, die vroeger voor dat werk een arbeider namen, nu zelf in de schuit stappen, omdat Bruin het niet meer trekken kan. Op de koolvooraden, die straks in de boeten zullen zijn opgestapeld, is nu weer de hoop van een groot deel der tuinders gevestigd. En daarbij komt van zelf de vraag naar voren, of Duitschland dezen win ter tot de afnemers van onze winterkool zal behoo ren. Naast België is het a.h.w. het ecnige land, waar heen uitvoer nog zou kunnen geschieden. Doch nog altijd is er definitief geen regeling getroffen, waar door het kapitaal van vele exporteurs, dat in Duitsch land ligt geblokkeerd, weer liquide kan worden ge mankt Men zal dus wel de noodigc voorzichtigheid betrachten. Nu de conferentie met de goudlanden is afgeloopen, en daar zeer welwillende besluiten zijn genomen, hoopt men hier nog op een andere houding van Frankrijk in zake de mogelijkheid van export. De aanvoeren van de verschillende soorten aardap pelen waren in de afgeloopen week niet groot. De prijzen bleven vrijwel stationnair, d.w.z. laag. Alleen voor puike kwaliteit kon nog een prijs bedongen worden, die er eenigszins op leek. Zoo werd voor pui- van den houtaankap, welken de Maatschappij kortge leden gekocht had. Maar, ofschoon zijn geest aan don arbeid was, deed zijn hart pijn hij de gedachte aan hetgeen Marie Louise had voorspeld. Het had hem erg gehinderd, maar hij had moeten toegeven, dat er gronden waren voor haar verzekeringen. VVuarom had Kate hem niet geantwoord op zijn twee laatste lange brieven? Zelfs een briefknnrt zou hem enorm opgelucht hebben. Toch weigerde hij, met de feiten voor oogen, de conclusies te acceptee ren, welke door Marie Louise waren getrokken. Daar hij voelde, dat hij een beetje te bruusk tegen huar was opgetreden, nam hij de eerste de beste ge legenheid te baat, om zijn verontschuldigingen te maken. Zij glimlachte slechts tegen hem, en wist, dat, ofschoon zijn apologie gemeend was, hij ten op zichte van Kate nog niet overtuigd was. „Heb je den houtaankap gezien?" vroeg zij. „Zeker! Je zult wel verheugd zijn te hooren, dat er tonnen een mijl van Lavendou niet zal worden gekapt. Zeg, je bent je hul aan het verven geweest!" „Ik Item klaarmaken voor mijn broer. Hij spoedig terugkomen." „Het ziet er prachtvol uit maar jij niet." „Wat bedoel je?" „Je hebt je een beetje overwerkt, meisje, en je mist de open lucht en den zonneschijn. Ga mee, dan zal ik je wijzen, waar het terrein van inijn werk zaamheden ligt." „Nu?" „Natuurlijk. Het is heerlijk daar hoven in de bos- schen, en daar is geen aasje wind." „Ik ga mee," zeide zij. Hij wachtte, totdat zij haar werkkleeren verwis seld had voor iets, dat boter geschikt was om bui tenshuis te dragen. Dit bleek het nieuwe uitzet te zij dat zij in Nip ping gekocht had, gedurende zijn afwezigheid, en waarin hij haar nog nooit gezien hnd. Hij was verbaasd over de verandering, welke zij in haar verschijning gebracht hnd, want het was een nieuwe Marie 1-ouise, die daar voor hem stond. Zij was erg veranderd, sinus de oude dagen, toen zij or als een bedelkind bij geloopen had, met gaten in haar zwarte kousen en haar lange haren, welke weigerden ordelijk te blijven zitten, en steeds e.n haar hoofd fladderden. „Jongen, je ziet er lief uit, Marie Louise", zeide hij. „Is het niet eigenaardig, dat een kerel nooit tot het hesef komt, dat een klein meisje ook nog eens een groote meid kan worden, totdat hij haar ineens vol wassen ziet. Wel, je heb je haar laten „bobben"!" Verlaat en Burgorbrug en deelt mede, dat voor de afdeeling Wieringcn reeds pogingen zijn aangewend om meer leven in deze afdeeling te krijgen, maar de daartoe gedane uitnoodigingen voor deze verga dering hebben geen resultaat bereikt. De afdeeling Langcreis vroeg overschrijving van de federatie Enk huizen, naar onze federatie, welke overschrijving is goedgevonden. Dez.e afdeeling is ook voor deze ver gadering uitgenoodigd. maar is niet aanwezig. Spr. zegt dat het federatiebestuur zal probecren meer belangstelling voor genoemde afdeelingen te verkrij gen en het zal daartoe wellicht «le hulp van actievo re aangrenzende afdeelingen inroepen. Bij de rondvraag informeert de heer Poortcrmana naar de nieuwe bondsfilm. De Voorzitter antwoordt, dat die nog niet klaar is, en de Secretaris zal informeeren, wanneer dat wel het geval zal zijn. Op verzoek van den afgevaardigde van Hcerhugo- waard, zullen de Voorzitter en de heer Bomar mor genavond aanwezig zijn hij de pogingen die dit af- deelingshestuur met een 25-tal nieuwe leden zullen aanwenden om tot de oprichting van een propagan- daclub te komen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. ke blauwe aardappelen ruim f3 betaald. Voon puiko Bevelanders kon die prijs ook nog wel eens gemaakt worden, doch een groot gedeelte ging voor f2.10 tot f2.80 van de hand. Eigenheimers brachten f2 tot f2.30 op en blauwe Eigenheimers f2.70f2.90. Duken werden voor f 1.50 verkocht Robijn voor f 2.30—f 2.60, Bravo's golden f 1.80 en Friso's fl.30f 1.00, terwijl enkele partijtjes van de laatste nog f2.20f2.40 op brachten. De aanvoer van breekpeen was iets toegenomen. De kleine verbetering, die kort geleden viel te con- stateeren, werd deze week weer te niet gedaan. Er werden nu veel te lage prijzen besteed. Voor grove werd van f 0.90—f 1 betaald, voor kleine 60 70 ct Ook bieten werden er nog vrij wat aangevoerd. De prijzen van dit artikel lieten helaas ook veel te wen- schen over. Voor de mooiste van de kleine sortee- ring werd f 1.501.70 betaald, voor de groote 6090 cent. Met de tomaten zal het weldra afgeloopen zijn. Al waren de prijzen iets minder siecht dan de laatste weken, toch waren ze nog verre van bevredigend. Op het laatst der week bracht de A-kwaliteit tot f 8 op, B f5 en CC f3.80. Over de kwaliteit der aangevoerde bloemkool viel te klagen. Zoo liepen de aangevoerde Reuzen veel in hoedanigheid uiteen. Voor de allermooiste werd van f 8—f 1050 besteed, overigens f 4—f 8 voor eerste soort voor tweede soort f2—f3, derde soort ruim f 1. De mooiste I.ecerf bracht f8—fü op, kleinere f7. Gelukkig maar dat de aanvoeren van roode kool gering blijven. Daar zoo goed als alles in het binnen land moet worden geplaatst, kan de handel maar weinig opnemen. Enkele partijtjes vroege roode kool konden geen kooper vinden. De mooiste, kleine sor- teering met een gewicht van 3 tot 4 pond, werd voor f2.50—f2.80 verkocht, echter brachten sommige par tijtjes nog 30 a 40 cent minder op. De groot ere kool werd voor f 1f 1-50 verkocht. De aanvoer bleef nog tets beneden de 20 spoorwagens aan beide veilingen. Nog geringer was de aanvoer van gele kool. Des niettemin bleven de prijzen van deze koolsoort nog meer beneden het bevredigende. De handel was bij zonder slap en lusteloos. De mooiste aanvoeren van het meest gezochte kleingoed brachten f 1.40f 1.70 op. Verder werd bijna alles voor f 1 of 10 A 20 cent meer verkocht. De hoofdschotel van den aanvoer was de gewone witte kool, bestemd voor zuurkool. Ook hiermee liep het maar matig Er werd van 6090 cent besteed, mooie partijen brachten f 1—f 1.20 op. bij uitzondering werd f 1.30 betaald. Dat Deensche witte slecht ge plaatst kon worden, is onder deze omstandigheden begrijpelijk. Voor export kan heel weinig worden ver laden. De prijzen lagen tusschcn f0.80 en fl.50. De aanvoer van witte kool beliep rond 60 spoorwagens. Voor uien trad ook verminderde belangstelling in, al was de aanvoer geringer. Voor grove uien werd 12.30f2.80 besteed, gewone f 1.70—f2.30, drielingen fO.60f 130 en nep f0.90fl.50. Aanvoer aan beide veilingen 14 spoorwagens. Al kleiner werden de aanvoeren van sla- of sper- cieboonen. Op sommige dagen werd van dit product zelfs niets aangevoerd. Voor mooie partijtjes werd van f 13116 betaald; iets mindere kwaliteit bracht f 10 op, sterk afwijkende f4f6. Rammenas bracht fl.30fl.70 op. Weinig druiven kwame er aan de markt. Voor Al- icante werd f 14IS betaald, voor Frankenthalcre f 13.70—f 17.90. „Meer dan zes maanden geleden", zeide zij. „Zoo, dat hei) ik nooit opgemerkt. Ik moet wel blind geweest zijn." „Jij in verschillende opzichten bijziende, Musha long". zeide zij plagend. „Maar altijd jij zien, wat jy wilt zien, hè?" „Ik snap je niet. Maar, komaan, we verspillen onzen tijd." Het scheen, dat hij probeerde den ernstigen twij fel. welke zich van hem meester gemaakt had, van zich af le zetten, en zij was maar al te zeer ge neigd zich voor een oogenbiik ook op dat gezonde standpunt te stellen. Het weer was er ook op bere kend. om hen in een goede stemming te brengen, want het was een volmaakte winterdag, met een len tebelofte in don helderen zonneschijn. Zij namen de route langs de rivier, en waren spoedig verlost van de verschillende minder mooie uitzichten, welke de omgeving van lavendou opleverde. Mushalong was één en al energie, oen weerspiegeling van de won dervolle, heerlijke boschlucht. „Jij loopen te hard", klaagde zij. „Daar kan ik niets aan doen ik heb een gevoel alsof ik uit elkaar zal barsten." „Je ribben weer in orde, hè?" „Geloof dat maar genist. Ze zitten vaster aan el kaar dan ooit tevoren. We zijn toch maar fijn door dien kleinen pic-nic-tocht heen gekomen." „En nu jij niet meer erop uittrekken?" „Dat niet bepaald, maar ik zal er mij mede tevre den stellen om in de buurt van Lavendou tc blijven zwerven, en i ede ren nacht in mijn eigen blokhut te slapen. Tenslotte kan een kerel niet z'n heole leven als een wolf blijven ronddolen. Een tehuis is een machtig goed ding, geloof ik." Zij knikte, en haar hart klopte sneller, toen zij zich een voorstelling trarhttp te maken van het leven naast een man als Mushalong. Vanaf haar kinder jaren hnd zij hem in het geheim verafgood, terwijl zij zijn herhaalde wilde uitspattingen voorbij zien kon. omdat zij in staat was zijn werkelijken aard te peilen. En het bitterste was, dat hij nooit opgehou den had, haar te beschouwen als een soort van jon gere zuster, terwijl hij haar geen andere, dan zus terlijke gevoelens toedroeg. Op de één of andere ma nier had zij het gevoel, dat dit ook wel nooit anders zou worden. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7