Geruchten over bomaanslag op koning Boris. Iwan Mihailow gearresteerd. Oude granaat ontploft De Alkmaarsche brandweer beloond. Waardevol speelgoed. STRAKS OOK ZIEN? Dronken achter het stuurrad. Tijdelijke herleving van dood:. Oefening Brandweer. Eerste hulp bij hooibrand. Londen. De speciale verslaggever van de „Daily Mail" te Sofia weet te melden, dat op den trein, waarmee koning Boris van Bulgarije van So fia naar Varna reisde, een bomaanslag zou zijn ge pleegd. De koning is ongedeerd gebleven. (In het bericht van gister was sprako van het in brani vliegen van den trein). Nu zou volgens bovenge- noemden correspondent op den kolentender van de locomotief een bom verborgen zijn geweest, die bij Streziea, ongeveer 130 kilometer van Varna, ontploft zou zijn. Do koning, die zooals bekend is, dikwijls uit lief hebberij op do machine van zijn trein meerijdt, zou zich langs do treeplanken van den rijdenden trein naar do locomotief hebben hegeven en deze zelf tot stilstand hebben gebracht, aangezien de machinist door den aanslag gewond zou zijn. Een later onder roek van den tender zou het overblijfsel van een uurwerk hebben opgeleverd, waardoor vermoedelijk de helsche machine tot ontploffing is gebracht. Men neemt aan, dat dc bom reeds tc Sofia in den tender is gelegd. Onder het spoorwegpersoneel en in com munistische kringen zouden vele arrestaties zijn ge schied. Een tegenspraak. Nader uit Sofia: Omtrent do in het buitenland de ronde doende be richten, volgens welke een aanslag op den trein van koning Boris zou zijn gepleegd, wordt van officieele rijde medegedeeld, dat van een aanslag geen sprake was, doch dat er een brandy van geringen omvang op de locomotief was, tengevolge van het warm- loopcn van een as. Alle berichten over een ontplof fing in den tender of andere Incidenten worden on juist genoemd. Omtrent hot ongeval zelf wordt verklaard, dat de locomotief in de nabijheid van hot station Kessarowo plotseling in brand is geraakt en midden op den weg moest stoppen. Het spoorwegpersoneel, dat het blus- echingswerk verrichtte, onder pcrsoonlijko leiding van den koning, slaagdo erin het vuur te blusschcn, zoodat de trein na korten tijd zijn reis kon voort zetten. Aangezien de machinist bij het blusschlngs- work lichte brandwonden aan zijn handen had ge kregen, reed de koning zelf den trein verder tot Varna. De groote bendeleider der terroristen. Ankara 31 Oct. (V.D.). De Turksche regccring heeft na hem aanvankelijk te hebben uitgewezen, thans den Macedonischen terrorist en leider van de Ï.M.R.O. Iwan Mihailow gearresteerd, aangezien Joego-SlaviÖ cn Bulgarije zijn uitlevering hobr-en gevraagd. Vronw en twee kinderen gedood en een derde zwaar gewond. Boekarest, 31 Oct. Nabij het stadje Pascanl in Roemenië is door het ontploffen van een granaat een vrouw met haar twee kinderen gedood, terwijl een derde kind zwaar gewond werd. De granaat dateert uit do oorlogsjaren en was zonder geëxplo deerd te zijn op een onbebouwd veld blijven liggen. Een boerenjongen wilde do granaat naar huls dra gen, doch Het het projectiel uit zijn handen vallen tengevolgo waarvan het ontplofte. Gift van 11000.— voor hot dopper optra den bij den brand in de St» Dominicus- kerk Alkmaar, 31 Oct. BIJ wijze van hooge uitzondering en rekening houdende met de buitengewone prestaties van do Alkmaar sche brandweer bij den brand, die onlangs in do St. Domlnicuskerk te Alkmaar heeft gewoed, heeft de Onderlinge Brandverzeke ring „SL Donatus" te Amsterdam, als blijk van waardeering voor het behoud van do Domlnicuskerk aan de brandweer een gift doen toekomen van f 1000,— als bijdrage voor den koop van den ladderwagen, waar toe de gemeente binnenkort zal hesluiten. RUSSISCH OORLOGSSCHIP VERDWAALD IN ROEMEENSCHE WATEREN. Boekarest. In de Roemeonsche wateren nabij Constanza werd gistermorgen vroeg een Russisch oorlogsschip ontdekt, dat volgens deskundigen de Sowjet-kmiser „Komintern" zou zijn. Do kruiser voer tweemaal voor de Roemeensche kust heen en weer en verwijderde zich dan. Do Roe meensche autoriteiten zonden het schip een kanon neerboot en twee watervliegtuigen na. De kruiser, die heeft deelgenomen aan de manoeuvres van de Russische vloot In de Zwarte Zee, is vermoedelijk in de Roemeensche wateren uit de koers geraakt. DRONKEN ZONDER ALCOHOL. Dc rechtbank van Sydney (Australië) werd on langs verrast door do mededeellng van een advo caat, die beweerde, dat om dronken te worden, m»n niet altijd sterken drank noodig heeft. Hij verklaarde dat wanneer men een appel at en daarna een aspirine innam, men in een toestand geraakte, welke zeer veel op dronkenschap geleek. Dat men hierdoor niet meer in staat zou zijn om op zijn beenen te blijven staan, wilde hij niet beweren, maar zeker heeft het nuttigen van deze combinatie «en zekeren invloed op iom&nJs hersenen. WEER 882 POOLSCHE MIJNWERKERS UIT FRANKRIJK UITGEWEZEN. Warschau. Het Poolscho blad de „Kurjer Poran- ny" doet mededeeling van do uitwijzing van weder om 8S2 Poolscho mijnwerkers uit Frankrijk en wijst erop, dat tegen deze mijnwerkers maatregelen zijn getroffen, die op bewuste geweldadigheid en kwaad willigheid lijken. Helaas, kan men in dit geval niet slechts den Franschen ondernemers do schuld voor een dergelijke behandeling der Poolsche mijnwerkers geven, aangezien de uitwijzing zonder de medewer king der Franschc autoriteiten niet mogelijk zou zijn. Het stijgend aantal werkloozen kan niet de cenige grond voor dit optreden zijn. Er moeten ook nog andere beweegredenen in het spel zijn. In Polen is men in elk geval verrast, doch dezo verrassing kan zich gemakkelijk uiten in levendige verontwaar diging. Do vernietiging van het bestaan der Poolscho mijnwerkers strekt Frankrijk niet tot eer. Kinderen speelden met echte bankbiljet ten tot een waarde van 25000 kronen. Toen een arbeider to Wisby in Gotland (Zwoden) van zijn werk naar huis terugkeerde, zag hij eon aantal kinderen met papiertjes spelen, welke zeer veel gelijkenis vertoonden met bankbiljetten. Toen hij ze nader hekeek, zag hij, dat het echte bankbil jetten van 25.000 kronen waren. Tot grrooto woede van de kinderen nam hij ze hen af en bracht zo naar het nabijzijndo politiebureau. Niet lang daarna meldde zich een man aan, die een portefeuille met bankbiljetten van f 25.000 kronen verloren had. Hij was zeer blij ze terug te krijgen en vergat niet den arbeider cn de kinderen te beloonen. RADIO. Marconl kondigt belangrijk resaltaat op gebied der telovisie aan. Rome. Tijdens een rede, die graaf Marconl ter gelegenheid van do inwijding van den nieuwen ra dio-zender Rome, voor Amerika heeft gehouden, ver klaarde de groote uitvinder o.a., dat hij over eenigo maanden over hetzelfde station Amerika zou toe spreken en dan met behulp der televisie zijn luis teraars de toestellen, die hij onlangs voor zijn proef nemingen met microgolven heeft genomen, zou too- nen. Zijn luisteraars zouden hem hopelijk dan zelf kunnen zien .terwijl Marconi hoopte dan ook het plezier te hebben zelf eenigen van zijn trans-Atlan- tischcn luisteraars te kunnen zien. 3 ult de OMGEVING NIEUWE iV EDO R P IJs- en Volksvermaak. Heftige debatten. Ledenvergadering van IJs- en Volksvermaak, op Dinsdagavond j.1. in do Prins Maurits alhier. Aanwezig 19 leden. Opening door den Voorzitter, den heer Jn. v. d. Steen. De notulen worden goedgekeurd, waarna het jaarverslag wordt gelezen, dat eveneens wordt goed gekeurd met do toezegging, in verband met een aan merking van don heer C. Rutsen, tot aanvulling van oen onvolledigheid, terzake een financieele toezeg ging van den 1J.H.N. Inmiddels worden aangediend de hoeren Cloeck en Marchadant, om als vertegenwoordigers van den IJ. H.N. de vergadering te mogen bijwonen en toe te lichten het toekomstige werk van IJ.H.N. Een en an der in verband met het punt op de agenda ter zake het Bestuursvoorstel om te bedanken als lid van IJ.II.N. Waar nimmer kennis is gegeven of van te voren was verzocht in deze vergadering te mogen spreken, gevoelt het Bestuur niet veel voor het verzoek, de manier om do vergadering binnen te dringen wordt wel wat link en brutaal geacht. Er ontstaan over deze kwestie enkele min of meer heftige discussies om de hoeren al dan niet de gelegenheid te geven, zich te verklaren. Door den heer S. van der Stok worden aan het adres van den heer C Rutsen, welke laatste schijn baar oorzaak is van de komst der heeren van IJ.H. N.t heftigo verwijten geuit over het verloop van een en ander en over minder juiste handelingen te dezer zake. Do heer Butsen blijft wijselijk heel kalm. Tenslotte wordt toch door de vergadering besloten de heeren inzake bedoeld punt tot do vergadering toe te laten en een kwartier spreektijd te geven. De heer Cloeck uit Alkmaar houdt dan een warm pleidooi voor IJ.H.N. In een gloedvolle rede releveert spr. het werken van den Bond tot heden en wat het in de toekomst denkt te doen, speciaal wijzende op de komende statuten-wijziging en reglementeering tot het houden van kortebaanwedstrijden, zoowei voor beroeps- als amateurrijders. Spr. schetst de groote waarde van de drie Bondsdagen en de drie bekerwedstrijden. Verder wijst de heer Cloeck op de heel goedo verstandhouding tusschcn den K.N.S.B. en IJ.H.N., er is tusschen dzo nimmer geredetwist en dat hijzelf een groot voorstander is van het amateu risme. Enkele vragen worden door den heer Cloeck nog beantwoord. Nadat nogmaals het voor en tegen van het lid maatschap van IJ.H.N. is besproken en het opnieuw tot een heftig optreden komt van den heer v. d. Stok tegenover den heer Rutsen (schijnbaar broeit er wat onder het bestuur?) wordt tot stemming overgegaan en wordt met 16 voor, 3 tegen en 3 blanco het be stuursvoorstel aangenomen. (Deels uit een financieel oogpunt en deels omdat het nut van IJ.H.N. niet groot genoeg geacht wordt). Medegedeeld wordt, dat do oud-voorzitter, do heer Wilbrink, bericht heeft ingezonden, dat hij om ge zondheidsredenen moet bedanken voor zijn functie. Voorzitter zegt wel namens dc geheelo vergadering te spreken, wanneer hij den heer W. met den terug keer in zijn gezin van harte gelukwenscht. Spr. uit dan woorden van hartelijken dank voor het vele. dat de oud-voorzitter voor de vereoniging heeft gedaan, met den wensch, dat hij weer spoedig geheel mag horstellen, zoodat 1 ij zich eens weer geheel en al aan het gewone leven kan geven. Een schrijven is ingekomen van de kanoclub in- zage gebruik clubgebouw, wat aan het bestuur wordt opgedragen hieromtrent eon regeling te treffen. Een schrijven van een nieuw op te richten Bond van IJsvereenlgingen In N.-H. wordt voor kennisge ving aangenomen. Hiervoor wordt geen behoefte ge voeld en besloten wordt hieraan geen medewerking te verloenen. De lieer J. Ie Clerq brengt op duidelijke wijze ver slag uit van de rekening, wclko met een nadeelig Amsterdam. Een 42-jarige werklooze, die in het bezit was van een tweedehands auto, zonder daar voor echter nog een cent te hebben betaald, heeft gisterenavond met dezen wagen twee aanrijdingen veroorzaakt, die hem tenslotto in de cel van bet posthuis aan het Rembrandtsplein deden belanden. Het eerste ongeval geschiedde op het J. D. Meyer- plein, waar hij een 17-jarig meisje met fiets en al omver reed. Ilct slachtoffer was gelukkig niet ern stig gewond, maar de chauffeur was doorgereden zonder zich om de gevolgen van deze aanrijding te bekommeren. Zoo weinig had hij controle over het stuur, dat hij op hot Rembrandtsplein tegen ^en tramwagen van lijn 5 botste. Dit ongeval bracht po litie ter plaatse, die; toen zij constateerde, dat de man onder den invloed van sterken drank verkeer de, hem inrekende en in het posthuis opsloot. Hij bleek zelfs niet in het bezit te zijn van een rij- en nummerbewijs. Moskou. Bij een poging om de levensgeesten op te wekken van een zelfmoordenaar die door ophan ging een einde aan zijn leven had gemaakt, heeft de bekende hoogleeraar prof. Sergi Broekanenko van het Centraal Instituut voor Bloedtransfusie met «en door hem uitgevonden serum een merkwaardig ex periment verricht De overledene gaf reeds drie uut lang, sedert men hem gevonden had4 geen teeken van leven moer. Niettemin zette professor Broeka neno do behandeling voort, die bestaat uit het in spuiten van het serum in de bloedvaten en or kunstmatige wijze trachten de bloedcirculatie te herstellen. Plotseling begon het slachtoffer teeke nen van leven te geven. Het bloed keerde terug naat het gelaat, de longen begonnen te werken en het hart en de pols begonnen te kloppen, Dit resultaat duurde echter slechts twee minuten, waarna deze teekenen van leven geleidelijk weer ophielden. GEWAPENDE ROOFOVERVAL TE CHICAGO. Chicago. Zes zwaar gewapende bandieten heb ben Dinsdag een overval gedaan op de Etna State Bank te Chicago. Tien employé's cn vijftien bezoe kers werden door hen in bedwang gehouden. Een der ooggetuigen meende in een der bandieten den sedert lang door de politie gczochten George Nelson, bekend als „Baby Face" te herkennen, die tot een der ontvluchte leden van de bende van John Dillinger behoorde. De roovers wisten in automobie len te ontkomen. saldo sluit van f241 en noemt een tweetal posten, waarop de Cpmmisie meent dat wel bezuinigd kan worden. Het bestuur zegt dat nimmer gelden wor den uitgegeven, dan strikt noodzakelijk, maar zal aan de genoemde posten aandacht schenken. Allo bescheiden zijn verder in de volmaaktste ordo bevon den cn aldus wordt tot goedkeuring besloten. Wegens aftreden van den heer J. Ie Clercq wordt tot Commissielid rekening 1934 aangewezen do heer P. Haringhuizen. De heer S van der Stok wordt herkozen als be stuurslid, terwijl de heer Jac. Gelder wordt benoemd ter voorziening in de vacature-Wilbrink. Beiden nemen dc benoeming aan. Besproken wordt in het a.s. ijsseizoen ten eerste wederom kinderwedstrijden te houden. Aangevraagd zal worden voor het Kampioenschap voor N.-H. Ver der zullen de wedstrijden worden gehouden in hard rijden om de groote en kleine wissel rijdbeker en do dameswisselbeker. Volgend jaar zal de vergadering plaats hebben in café Kossen. In de rondvraag komt ter sprake weigering van betaling der lidmaatgelden. Het reeds eerder geno men besluit zal in deze thans streng gehandhaaft worden, dat wanneer contributfebetaling wordt uit- gesteld, totdat men zeker is van het ijs gebruik te kunnen maken, dubbele contributie voor d$t jaar moet worden betaald. Voor het idee van den heer W. Keetman Wz. Jun. om wanneer men een wissel- beker eenmaal heeft gewonnen, later weer moet af staan, voor de eenmaal gewonnen beker een klein model te geven als herinnering is wel iets te zeggen. Het bestuur zal een en ander ernstig onder de oogen zien. Na nog enkele bemerkingen van minder belang rijken aard, sluit voorzitter onder dank de vergade ring. LANGEND IJK We vernemen, dat de Minister van Sociale Zaken een subsidie van 75 hoeft toegezegd in de kosten van het baggeren, welk percentage later door ge meente en rijk nader zal worden verdeeld. Do tuin der betaalt in ieder geval maar 25 Ultvoerbelemmeringen voor groente. Theorie en practijk. De conferentie voor verruiming van handelsverrichtin- gen poppenkastertj. De zoogenaamde goudlanden Frankrijk, Italië, België, Nederland. Zwitserland en Polen hebben kort geleden, zooals men weet, een conferentie ge houden over do handhaving van de goudpariteit nun- ner resp. munt. Doch behalve dezo qunestie kwam ook aan de orde de export, die in deze landen meer en meer in het gedrang komt tengevolge van de con currentie der landon met gedeprecieerde valuta. Het is duidelijk, dat de tuinbouwers de besprekingen en besluiten met de meeste interesse hebben gevolgd, want voor den welstand der tuinbouwers geldt het tegenwoordig zonder overdrijving to be or not to be tte zijn of niet to zijn) al naar de mogelijkheid van uitvoer. De tuinbouw staat hier voor een catastrophe, als er niet spoedig mogelijkheid komt van een ver hoogden export. Met ingenomenheid werd door den tuinbouw dan ook kennis genomen van het genomen besluit betref fende de handelsbetrekkingen, luidende: „na te gaan op welke wijze het thans mogelijk is, de handelshe trekkingen tusschen hun landen te bevorderen. Zij achten een toeneming van tien procent van den ilo balen omvang der handelsverrichtingen, die tusschen 1 Juli 1933 en 30 Juni 1934 plaats hadden, gewenscht; en, zonder verwijl met dit doel bilaterale onderhan delingen te openen, welke binnen een termijn van maximum een jaar tot een goed einde moeten zijn gebracht" Onze tuinders frischten er van op en meenden, dat het begon te gloren in het donkere Zuiden. De ver gadering toch werd te Brussel gehouden en Frank rijk niet waar, dat tot nu toe ons toch nog al geen klein beetje dwars zat. Frankrijk achtte dus ook een toeneming van h et wederzijdsche handelsverkeer met 10 procent gewenscht. De natuur of de practijk bleek helaas sterker te zijn dan dc leer. Immers, op denzelfdon dag, dat de Franschc Minister van Handel te Brussel dit geno men besluit (resolutie noemen ze zoo iets in hoo- gere kringen, buiten het bereik van gewone sterve lingen liggende) onderteekent, kondigt dc Franscae Minister van Landbouw een decreet af (al weer zoon vreemd woord, dal onzen tuinders wat wantrouwend in de ooren klinkt, omdat ze "t in verband brengen met decreteeren) waarbij de invoer van zuurkool in Frankrijk wordt gecontingenteerd. Aangezien do invoer van zuurkool bijna uitsluitend uit Nederland plaats heeft, was dit decreet dus ook rechtstreeks tegen ons land gericht. Als men nu nog weet, dat wij reeds zoo ernstig waren gedupeerd door de beslissing van Frankrijk, om dc verschc groenten (gecontingenteerd N.B.1) mot f 500 per spoorwagon te belasten boven het nor male invoerrecht, waardoor het dus onmogelijk is, nog van die groenten uit te voeren naar Frankrijk en waarop door onze Kamer van Koophandel zoo ernstig is gewezen, dan komt die beslissing op de conferentie der goudlanden toch wel wat vreemd aan onze tuinders voor, dio hun witte kool tegen zoon luttel bodragje moeten verkoopen, omdat de uitvoer van zuurkool naar Frankrijk practisch is verboden. Maar de Fransche regcering weet van het treffen van maatregelen met tastbaren inhoud, de niet ge bruikte overschotten der contingenten wijst zij toe aan de landen van het goudblok. Onze tuinders zijn de laatste jaren heusch niet verwend, doch deze soort van conferenties, waarvan de practijk zoo srrievend spot met do leer, durft zij met comedie en poppenkasterij te bestempelen. BERGEN Zaterdag a.s. zal do Vrijwillige Brandweer alhier haar tweemaandelijkscho oefening houden. Ditmaal zal worden geoefend op het terrein van het R.K. Pen sionaat aan den Loudelsweg en wel in de middags uren. Bij een hooibrand kwam steeds dc groote moeilijk heid naar voren, dat het zoo ontzettend lang duur de voordat het hooi geheel brandvrij was. Zulks als gevolg van de geringe deskundigheid der brandweer lieden op dit gebied. Na een gisterochtend ten Raadhuizo gehouden be spreking tusschen den burgemeester en den com mandant van de brandweer, den hoer J. Smit Jzn., deelde het hoofd der gemeente mode, dat B. cn W. er geen bezwaar tegen zouden hebben, indien er vier deskundige personen werden benoemd, dio speciaal belast zullen zijn met do verwerking van het hooi na een brand. Deze menschen zullen derhalve niet in vast dienst verband tot de brandweer staan, doch alleen dan wor den opgeroepen, als hun hulp noodig is. Een goede maatregel, welke het zware werk van do brandweer ongetwijfeld ten zeerste zal verlichten. H O O G W O I' D AARTSWOUD. In de jaarvergadering van het Kerkelijk Zang koor werden herkozen als voorzitter, de neer Joh. Veerman en als bestuurslid mcj. A. Zwaag—Bruin. In plaats van mej. L. Jonker—Pijl, werd als secre taresse gekozen mej. H. van der Bel—Silver. Als af gevaardigde naar de algomccne vergadering werd benoemd de heer Joh. Veerman en tot plaatsvervan ger de heer C. Polsma. Dc rekening van den penningmeester wees een klein tekort aan. O H OO RL Algemeen Welzijn. De plaatselijke verecniging Algemeen Welzijn kwam gisteravond in vergadering bijeen. Vooraf werd voor leden en belangstellenden de verkeersfilm van den A.N.W.B. vertoond. Deze film geeft veel te zien en tc leeren op verkeersgebied, en aangezien het zeer nuttig is, dat ieder de regels van den weg leert kennen, was het een gelukkig idee geweest om deze film te demonstreeren. Do zaal van den heer Timmerman was geheel be zet; vooral de kinderen der hoogste schoolklasse wa ren goed vertegenwoordigd. De hierna gehouden vergadering geschiedde in kleiner kring. Do heer Zaadnoordijk las als waarne mend secretaris een jaarverslag, waaruit we zien, dat er een ingrijpende bestuurswijziging heeft plaats gehad, dat de verecniging 50 leden telt en dat de nieuwbenoemde secretaris reeds weer is afgetreden wegens vertrek. Als penningmeester gaf dc heer Zaadnoordijk een verslag van de finantien. Deze bleken in een gunstig stadium te verkeeren, wat we ook vernamen van de kascommissie. De rekening werd goedgekeurd. De boekerij was minder gebruikt dan vorig jaar. Van de uitgebreide bibliotheek waren slechts 1030 boeken uitgereikt, vorig jaar 18S5. Vele oorzaaen waren hiervoor to vinden. Zoo concurreert in een zekeren zin de circulatieporte feuille van A.W. met de boekerij, en zoo zijn er meerdere redenen. Geklaagd werd, dat in de porte feuille een drietal romans waren gevonden van zeer reallstischen aard. Do secretaris meende terecht, dat wat de een leelijk vond, de ander zeer mooi oordeelt, en die laatsten zijn lang altijd do min ontwikkelde lezers niet. Het bestuur zal intusschen goed uitkij ken, doch wil geen enkele verantwoording. De navolgende winterplannen werden goedgovond: a. Een cursus voor handenarbeid onder leiding van den heer Breedewoudt, welke gaarne meerdere hulp in de leiding wenschL b. Een cartonnagecursus voor kinderen. c. Een causerie over de oudste historie van Schoorl d. Een z.g. bonte avond. Ter vervulling in de open bestuureplaats zal iemand in het noorden van de gemeente worden aangezocht. Zoo dit op niets uitloopt, stelde de heer Jurgens zich beschikbaar. Bij de rondvraag kwam de wenschelijkheid naar voren om het ledental uit te breiden. ANNA P AV T.OW N A Loop der bevolking. Ingekomen: E. do Breede Buck van Nieuwe Nie- dorp; C. Verschoor van Sassenheim; C. Smit van Schagcn; R. Heerschap van Texel; J. Mooij van Den Helder; Mej. C. C. Bevers van Schagen; C. F. Polet en gezin van Wieringen; S. J. Oltshoorn van Monster Vertrokken: Mcj. N. Nieuwland naar Oudorp; A. v. Dijk naar Winkel; D. Harder naar Amsterdam; K. v. d. Meulen idem; D. J. van Wenen en gezin naar Winterswijk; Mej. J. Schouten nnnr St. Maar ten. Burgerlijke stand. Geboren: Abraham Dirk, zoon van J. P. Borgo en J. C v. d. Hoeven; Arend, zoon van G. de Vries en A. Do vee; Hinke Jeltje, dochter van M. Ferwerda en J. Postma. Ondertrouwd: J. K. van Wachendorff van Rijn en M. Koeten. Overleden: T. Raven—Kossen, oud 63 jaar. Politie. Verloren: een rijwielplaatje; nappa handschoen met liontrandje. Aan komep loopen: Ruigharige hond, wit mot zw. vlekken. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden bouwvergunningen aan: H. Jonker, Lagedijk voor een tooneelzaal: R. Keppel, Kerkweg. voor een kippen boet; C. Polet, Stoomweg, voor een schuur en Gebr. Captein, Stoomweg, voor een woonhuis.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2