Mushalong Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Radioprogramma MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 30 October. Den Helder. DE ONBEVOEGDE CHAUFFEUR. Do 44-jarijre vrachtrijder Cornelis Sm. uit Den Hel der, was op 15 Mei 193i door een gerechtelijk vonnis do bevoegdheid om motorrijtuigen to besturen ont zegd voor don tijd van 1 jaar. Niettegenstaande doze ontzegging had deze chauffeur gedaan of zijn neus bloedde en was ijskoud doorgegaan met zijn wagen to rijden of er geen vuiltje aan de lucht was. Do vrachtrijder was op 1(1 Juni door den rijksveldwach ter Brouwer van Huisduinen aangehouden en ge verbaliseerd. Heden terechtstaande, beweerde hij wel in de courant to hebben gelezen onder de uitspraken, dat hom dio bevoegdheid was ontzegd, doch niet, dat hij niet meer mocht rijden. Zijn verdediger. Mr. Mulder, advocaat te Den Hel der. had verdachte het vonnis medegedeeld, doch hem niet extra er op gewezen, dat hij niet meer mocht rijden. Wèl had Mr. Mulder gezegd, dat hem do bevoegdheid om te rijden was ontzegd. Uit de getuigenverklaring van Mr. Mulder bleek echter wel, dat verdachte te goedert rouw had gere den. Hij had ook aan den heer Van Helden, parket- klerk le kl„ medegedeeld, dat hij had vermeend to mogen rijden, omdat het rijbewijs niet was afgeno men. De Officier, overwegende, dat verdachte do weten schap had, dat hem de bevoegdheid was ontnomen, achtte vordachte dus strafbaar, doch nam verzach tende omstandigheden aan en vorderde dus bij ex ceptie f 75 subs. 20 dagen hechtenis. In gewone gevallen, waarhij opzet wordt veronder steld, is do eischen steeds gevangenisstraf. De verdachte was zoer aangedaan en heriep zich op zijn geringe middelen. Zijpe. DOMME VERVAI.SCHING VAN EEN STEMPELKAART. Een 22-jarig los arbeider, Jitso T., uit Schager- brug, gem. Zijpe, stoffeerde bet zondaarsbankje als gevolg van een ongcoorloofdo uiting van zijn goede hart Hij vertoefde als commensaal ten huizo van den 4$-jarigen wcrkloozen werkman J. Landman, die het uiteraard niet breed had. De heer Landman genoot steun van de gemeente op een kaart, waarop door hem was opgegeven een verdienste van f5, doch do verdachte, die op 22 Juni voor hem met die kaart naar het gemeentehuis ging om te stempelen, veranderde het cijfers f5 in f2, waardoor natuurlijk het steunbedrag steeg. Landman kreeg daardoor tZ méér steun. De goedhartige, maar ondoordachte Jon geling, die het feit erkende, stond dan terecht ter zakn oplichting en valschheld in geschrifte, een misdrijf dat lang niet voor de poes is en waarop een duchtig maximum is gesteld, terecht. Hij overhandigde een brief van zijn vader die voor hem een voorw. straf verzocht. Voor het overige gaf verdachte toe, dat hij een gemceno streek had ge speeld. Volgens de inlichtingen staat Jitso als brutaal en voorts ongunstig bekend. De Officier vond de methode van verdachte om een gezin te bevoordeelen, niet de juiste, vooral nis zulks geschiedde op kosten der gemeenschap. Voor een voorwaardelijke veroordceling voelde de Officier niet en requireerde 1 maand gevangenisstraf. W ij d e n e s. EEN HYPOTHEEK-OPLICHTER. De 31-jorige, beroeplooze Petr. Jac. van S., voor malig aannemer te Den Haag. 'n lange en in motor- jas gchuldo figuur, godomirilocrd te Rotterdam en aldaar vertoevende in de strafgevangenis, had in «le „Vrije West fries" een annonce geplaatst waarin hij. berooide slokker, geld ter leen aanbood! Als ge gadigde diende zich nan de heer Klaas K.. vee houder te Wijdenes, dio wel 'n sommetje kon gebrui ken en nu met dezen langen meneer in relatie kwam. Hij had f2500 noodig en dit werd hem toegezegd, doch natuurlijk moest hij de onmisbare onderzoek- kosten voldoen. Dit was geen klein beetje, want hij moest voor elke f 100 aangevraagde gelden f5 vopr uit betalen, zoodat hij f 125 moest afdokken aan den Roterdamschon meneer, waartoe de argeloozo man, die hulzen bouwde op zijn lijfblad, dan ook over ging. Bijna oonoodig er hij tc zeggen, dat hij het hodrag van f 125, per postwissel gestuurd, als ver loren kon beschouwen en naar de f 2500 kon hij na tuurlijk heelemaal fluiten. Do heer van S., te Rotterdam voor dergelijke op lichterijen tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld, had ook dit feit voor die rechtbank erkend en vcr- FEUILLETON. door GEORGE GOODCHILD. 31. HOOFDSTUK XXVI. mH gemakkelijkste weg. Nadat Kate naar Toronto teruggekeerd was, had zü genoeg te doen om haar tijd te vullen. Do wette lijke formaliteiten, verband houdend met don dood van haar vader, hadden eindelooze besprekingen en verklaringen ten gevolge. Toen tenslotte do zaak waarnemer in staat was de fin&ncieelo consequen ties te overzien, bleek al heel spoedig, dat de nala tenschap insolvent Was. Alles moest verkocht wor den ten behoeve van de talrijko schuldcischers en hypotheekhouders. „Dat wil zeggen, dat ik niets zal krijgen?" vroeg zij. „Ik vrees van nioL Uw vader was buitengewoon onfortuinlijk bij het kiezen van zijn beleggingen." Om het mooie huis en don daarbij behoorenden prachtigen tuin op te moeten geven, was een ver schrikkelijke slag voor haar. en zij bedacht, hoe wreed het noodlot geweest was. toen het haar be roofde van het goud, waarmede zij het huis had kunnen beschermen. „Wat moet ik toch doen, Arthur?" vroeg zij kla gend. Beldon zag duidelijk, waar de oplossing lag. doch hij deinsde ervan terug om haar in dit oogenhlik daarop te \ftjzcn, want zij was zeer ontsteld. Hij adviseerde haar te wachten, totdat de zaakwaarne mers in hot bezit waren van een completen stand van zaken, alvorens alle hoop op te geven. De eerste weken bleef zij nog in hot huis wonen, terwijl Beldon verblijf hield in één van de hotels, daar hij niet in Toronto woonde. Toen Mushalong's eerste brief was aangekomen, las zij dien met gre tigheid. Er werd haar een uitweg aangeboden, doch zij deinsde daarvan terug. Terug in haar oude om geving. vooldc zij. «lat de roman van do sneeuwvel den zijn bekoring verloren had. Met Mushalong dicht bij "-."«■en haar gevoelens anders. Hij had d* macht om hau. het mntorieele aspect van haar meende dat hij nu voor hetzelfde feit 2 maal terecht moest staan. Hij had schriftelijk verzocht om een toegevoegd advocaat .doch dit verzoek was te laat ingekomen. Verdachte verzocht een voorw. straf, op dat het hem mogelijk was den bedrogen heer Roos alsnog schadeloos te stellen. Op 15 April 1935 kan hij de gulden vrijheid weer genieten. Verdachte deed na over en weer praten afstand van den tocgevoeg* den advocaat, waardoor de Officier de handen vrij kreeg en tot slot van zijn requisitoir rekening hou dende met do omstandigheden, veroordeeling vroeg van verdachte tot 1 week gevangenisstraf. Den Helder. EEN VERZEKERINGSPOLIS VERZWEGEN. Do vrachtrijder Corn. Sm. to Den Helder, dezelfde man die even te voren terecht stond ter zake het onbevoegd chauffeeren. verscheen thans weer als verdachte naar aanleiding van het feit, dat hij in October 1933, toen hij in staat van faillissement ver keerde. aan den curator, mr. Veldman, verzuimd had op te geven, een polis van een levensverzekering ter waarde van duizend gulden, gesloten bij een Rotter- damsche hankvereeniging. De afkoopwaarde bedroeg pl.m. f 100. Verdachte wist niet precies meer wat hij aan curator Veldman had opgegeven. Mr. Mulder, verdediger, bracht in het midden, dat het met. die polis niet geheel in den haak was. De bank had moeten zorgen, dat de polis moest zijn op gegeven aan den curator, waarover alle finantleele aangelegenheden moeten loopen. Gerequireerd werd, omdat het opzet bewezen werd geacht, voor dit ernstige feit, een gevangenisstraf voor den tijd van 2 maanden. Maximum is 4 jaar en 6 maanden gev. Mr. Mulder, pleitte vrijspraak, op grond dat ver dachte de dupe geworden was van de verzekerings bank. Den Helder. HET WAS WEER ZOO LAAT! De 31-jarige ongehuwde schilder Jan Willem M., genoot de dubieuze eer. terecht te moeten staan ter zake het helaas tegenwoordig zoo veelvuldig voor komende zedenmisdrijf, strafbaar gesteld bij artikel 2-47 Weth. v. Strafrecht, welke zaak met gesloten deuren werd behandeld. Als verdediger was toegewezen mr. Dwars uit Hoorn. De Officier vorderde 1 jaar gev. Mr. Dwars verzocht een reclassccringsrapport Den Helder. MISBRUIK VAN GEZAG! De oud-Alkmaarder Azis B., clectricien, later radio* distributie-directeur te Den Helder, thans koopman te Arnhem, stond terecht ter zake, dat hij aan zijn monteur te Den Helder. C. Dekker, last had gege ven, -4 draden der radiodistributie, bevestigd aan een perceel aan den Ruighweg, door te knippen en te verwijderen. De heer B. had het radiobedrijf over gedaan voor f120.000 aan zekeren heer E. Heiligen berg aldaar. Later was er ongenoegen gerezen tus- schen partijen. De heer B. haid bij exploit geëischt, dat de draden zouden worden verwijderd en toon dit exploit geen gevolg had, was hij als eigen rechter op getreden, wat. de officieele rechter hem nu kwalijk scheen te nemen. De verdachto meende gerechtigd te zijn, omdat hij zulks op gerechtelijke wijze had gevorderd, doch vol gens don president had hij alleen recht gehad, in dien hem dit bij gerechtelijke uitspraak ware ver leend. Subsidiair was aan den heer B. ten laste gelegd, wederrechtelijke toeëigening van gezegde 4 draden. De verdachte had voorts zijn juridische belangen toevertrouwd in de handen van mr. Schut te Am- sterdam. Het bedrijf was overgedaan aan de heeren Heili genborg en Bergman te Den Helder. De heer Heiligenberg verklaarde, dat de draden niet waren bevestigd aan het perceel, doch daar over heen liepen. Getuige had eerst een exploit tot verwij dering ontvangen, waarop per brief was geantwoord. In een conferentie te Alkmaar met verdachte, had deze geantwoord op de vraag van mr. Buiskool, dat hij het bedrijf geen moeilijkheden in den weg zou leggen. Over het bewuste perceel had verdachte niet gesproken, aldus de heer Heiligenborg. Het was een mastiek-dak, zei verdachte en daarop kon niet worden gewerkt, zonder verwijdering der bewuste draden. De president noemde de geste van verdachte: chi caneeren! De heer Heiligenberg zeide dat, indien de heer Bakkenes een boodschap had gestuurd aan de con trole, men de draden zou hebben verwijderd, indien zulks hij eventueele reparatie noodig was. Do voormalige monteur van verdachte, de heer C. toestand te doen vergeten. Leven in een blokhut, ver weg van allo voordooien der beschaving het was onmogelijk! Zij besloot om Mushalong dadelijk te schrijven, en hem te zeggen, dat zij zich door de omstandig heden had laten meeslcepen. Maar zij schreef niet, omdat zij het een afschuwelijke taak vond. Do brief lag onaangeroerd in een lade, totdat het tweede epistel arriveerde. Uit dat schrijven begreep zij. dat Mushalong haar stilzwijgen niet had uitge legd. zooals zij gewild had, dat hij zou doen. Hij geloofde werkelijk nog. dat zij naar Lavendou zou komen! Een antwoord was nu noodzakelijk, en zij zat ter neder met een pen in haar hand. en probeerde aan het nieuws de pijnlijke kanten te ontnemen. Toen zij las, wat zij geschreven had, was zij niet voldaan, en zij scheurde den brief ook prompt in stukken, en schoof dio vervelende kwestie vooralsnog van de haan. Tenslotte was of moest 't In ied*r geval zijn stilzwijgendheid in de ondcrwerpelijke aangele genheid even welsprekend als het geschreven woord. Mushalong zou dat wel begrijpen. Toen kwam het definitieve bericht omtrent de na latenschap. Het was zelfs slechter, dan zij verwacht had, want nfs alles ten behoeve der betalingen was gebruikt, dan bleef er nog een déficit over van meerdere duizenden ponden. Zij belde Beldon op, om hem to vragen bij haar te komen, doch hoorde, dat hij plotseling vertrokken was. Het was bijna een week later, dat Beldon zijn opwachting maakte. Tot haar verbazing droeg hij een rouwband om den mouw vat» zijn jas, en zag er een beetje betrok ken uit. Wat er gebeurd was, scheen duidelijk ge noeg. ..Heb heb je slecht nieuws?" vroeg zij. „Ja. Mijn vader is een week geleden heengegaan. Ik heb een vliegmachine moeten nemen, om hem nog bijtijds to kunnen bereiken, voordat hij stierf." „Dat spijt mij erg." „Het is een slag. natuurlijk, maar hij is zoo lang ziek geweest, dat ik niet kan voorwenden, dat mijn hart gebroken is. Het was noodzakelijk, dat ik er een paar dagen bleef, teneinde de begrafenis te kun nen bijwonen, om het testament te laten voorlezen. Hij heeft mij heel mooi behandeld." „Ben jij zijn erfgenaam?' „Afgescheiden van een paar giften aan liefdadig heidsinstellingen, liet hij mij alles na. Ik was ver baasd to hooren, hoeveel hij eigenlijk wel bezat." Zij keek hem vragend aan. en hij was verheugd, dat hij aan haar nieuwsgierigheid kon voldoen.* .Bijna een mlllioen" „F.en mlllioen dollars!" hijgde zij. „Geen dollars ponden. Het meeste van zijn geld Dekker, had In opdracht van vedrachto de draden boven het bewuste perceel doorgeknipt. Misbruik van gezag had verdachte niet uitgeoefend, verklaar de get. Dekker. V*-dachte had wèl last gegeven, maar geen eisch gesteld. Deurwaarder Biersteker had op 5 Juli op verzoek van verdachte een exploit uitgebracht togen de Hel- dorsche Radio Centrale. Hij beschouwde aanvanke lijk dit exploit als een plagerij, getuige dacht over dit exploit dat verdachte hem last zou hebben gege ven te dagvaarden, doch dit was niet geschied. Wel had de deurnaarder een brief geschreven op verzoek van verdachte aan de Heldersche Radio Centrale, firma Heiligenberg en Bergman, dat hij, indien de draden niet verwijderd werden, hij f2 per draad zou vorderen. Voor dit nuchtere zaakje, moest nu een verdachto uit Arnhem, een advocaat uit Amsterdam en een deurwaarder uit Den Helder komen, 'n soort inter- locale conferentie! Mr. Hellema, advocaat uit Amsterdam, die ook in deze radio-kwestie was gehaald en pleidooien had gehouden, waarop besloten was tot arbitrage, gaf 'n uiteenzetting van het verhandelde voor een out sider vrijwel onbegrijpelijk. Mr. Hellema had ook in een vakblad een artikel geschreven over de Heldersche radiokwestie. Verde diger overlegde voorts een heel dossier van Helder sche Courant- uitknipsels, tot beter begrip van deze kwestie. Het was een soort staalkaart van klachten. Voorts verklaarde mr. Helleman nog, dat ook de Heldersche Courant was geïnteresseerd bij het Radio distributiebedrijf. Dezo getuig© brak, zoover we het konden volgen, een krachtige lans voor het stand punt van verdachte. Als getuige décharge werd gehoord de 27-jarigo accountant Starreveld te Amsterdam, welke heer zich had gepresenteerd als middelaar in het radio-con flict Bakkenes-Mensing en Heiligenberg-Bergman. De heer B., verdachte, had zich bereid verklaard, hot geschil in den minne te willen schikken, waartoe Mensing niet bereid scheen te zijn. Tenslotte verscheen nog te techniker Samuel Dig- ner te Amsterdam en legde een verklaring af over «le moeilijkheden, waarmede de overname gepaard was gegaan. De vijandelijkheden zouden gestaakt wor den, maar wat het commercieele element betrof, dit zou niet aan banden worden gelegd. Hierna verkreeg do Officier het woord, om te wij zen op het simpele feit, met een geweldigen achter grond. De Officier wilde zich echter liever houden aan het ten laste gelegde en sprak de meening uit, dat ver dachte zich niet had gehouden aan de gemaakte af spraak, geen verdere chicanes op to werpen en den kooper te laten in het rustig bezit van zijn eigendom. Het afknippen der draden achtte de Officier weder rechtelijk en hij requireerde f20 boete of 10 dagen hechtenis. Verdediger, mr. Schut, hield daarop een uitvoerige pleitrede en stelde in het licht, dat een leek niet ge acht kan worden de wet to kennen, maar meermalen door de jurisprudentie in 't gelijk wordt gesteld, zulks door voorbeelden gestaafd uit het Weekblad en de Ncderl. Jurisprudentie. Het ging niet om de boete, maar om den verdachte in 't gelijk te sellen. Zijn exploit was een waarschu wing. Een briefje daarop had hij van get. Bierste ker niet ontvangen. Toen is de zaak hem gaan ver velen en had hij Dekker last gegeven, de draden door te knippen. Pleiter vermeende op verschillende juridische gronden tot slot van pleidooi, dat hier geen veroor deeling kon volgen. Pleiter gaf toe met den Offi cier, dat hier geen uitlokking tot het plegen van een strafbaar feit had plaats gehad. Alkmaar. VERDUISTERING VAN EEN AUTOMOBIEL. Hierop werd vervolgd de strafzaak contra den aan nemer Alph. Jos. M. te Alkmaar, die een op afbeta ling gekochte vrachtauto had verkocht, voor de koopsom was afbetaald. De heer J. Met, destijds ziek, werd thans gehoord en verklaarde, dat de verdachte niet gezind was, de wagen goedschiks af tc geven. Hij had den reparateur Gomes telefonisch gezegd, dat hij. indien M. betaalde, hij den wagen niet vast mocht houden. De heer Officier zag geen nieuwe lichtpunten en vorderde opnieuw 4 maanden gevangenisstraf. Verdachte, die zelde geheel arm tc zijn geworden, verklaarde altijd zijn best te hebben gedaan, een eerlijk man te blijven en ontkende de verduistering. Den Helder HOOGER BEROEP AANRIJDING IN DE LA REY- STRAAT. De 19-jarige heer Frits C. te Den Helder, was door den Helderschen Kantonrechter veroordeeld tot f 30 boete of 10 dagen, benevens f 48.43 schadevergoeding, wegens een door hem veroorzaakte aanrijding in de La Reystraat, met een motor, bereden door den te legrafist van de Rijksmarine Willem Henderson, dien hij als van rechts komend, geen voorrang had verleend. heeft bij belegd in Engelsche staatspapieren." „Je Je bent wel erg fortuinlijk," zoide zij. „Daar ben ik nog zoo zeker niet van." „Wat bedoel je?" „Dat is voor inij niet de grootste prijs. Kate, is het geen tijd, dat we de dingen nu eens ernstig bespre ken?" „Je bedoelt...?" „Ik bedoel, dat ik je bemin, en dat ik je altijd bemind heb. Ik heb de middelen om jo tot de ge lukkigste vrouw van de wereld te maken. Wannoer je dat wcnscht, dan kun je ie oude huis redden, en al de schuldeischers van je vader aan je voeten brengen. Wil je wil jo niet „ja" zeggen?" Haar practische brein werkte zeer snel. Hier was weelde, luxe en macht voor het vragen. Zij hield niet van den gever, maarAan den anderen kant stond armoede met Mushalong, of het leven van een typiste in een zaak. Weigeren zou met krankzinnig heid gelijk staan. „Ik geloof, dat het onvermijdelijk is," zeide zij .met een glimlach. „Jo bedoelt, dat Je mij mij wilt trouwen?" „Ja." Hij nam haar in zijn armen, en gaf haar een kus. Deze miste het vuur van de kus van Mushalong. en haar reactie was dan ook niet erg groot. Doch er waren tenminste compensaties .Ja, er waren com pensaties. „Zou je het huis willen behouden?" „Ik zou het heerlijk vinden." „Dan zal ik er den ouden Badger vandaag nog over spreken. Kate, dit is de wonderbaarlijkste dag van mijn leven." „En de mijne ook." Toen gingen zijn gedachten naar verschillende gebeurlijkheden uit het verleden, en hij kon zich niet weerhouden om een verbijsterende vraag te stellen. „Heb je je nooit van dien kerel Mushalong ge houden?" „Neen. Natuurlijk ,was hij interessant Mis schien heb ik een beetje geflirt alleen maar om jou jaloersch te maken." „In ieder geval nam hij hot ernstig op." „Dat weet ik. Hij hij schreef mij een brief, waarin hij mij vroeg, wanneer ik hem terug kon zien. Ik was juist op het punt om hom te antwoor den, toen jij binnenkwam. Ik zal nu in staat zijn hem te vertellen, dat wij wij gaan trouwen." „En dan is het met hem afgeloopen, nietwaar?" „Natuurlijk. Och. li. st. ik voel m'' ->oo opgelucht. Het ia verschrikkelijk, als ic zekere 'Men niet in het geiaat zou durven zien." „Die vrees behoeft tenmir- i te bestaan. De heer C. kon zich met dit vonnis niet vereeni gen en kwam in appèl, heden hehnndeld voor de Meerv. strafkamer. De verklaringen der drie gehoorde getuigen waren echter niet in zijn voordeel en het resultaat van zijn actie was, dat de Officier bevestiging van het gewe zen vonnis vorderde. A1 lrra aar. ARTIKEL 247 WETB. VAN STRAFRECHT. Met gesloten deuren stond ten slotte terecht de 67-jarige diaconie-verpleegde Dirk de W„ te Alk maar, thans verpleegd in het huis van bewaring al hier. Deze onsmakelijke oude man had zich schul dig gemaakt aan het plegen van oneerbare hande lingen mei een knaap beneden den' leeftijd van 16 jaar. Verdachte werd als prodeaan verdedigd door Mr. Verdoorn. Gevorderd werd tegen dezen gevaarlij ken recidivist 2 jaar gevangenisstraf. VRIJDAG 2 NOVEMBER. HILVERSUM (301.5 M.) V.A.B.A.: 8.0 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A: 10,15 Voordracht door Carel Rijken; 10.35 Vioolrecital; 11.00 Causerie; 11.15 Haydn- programma; 11.45 Gramofoonmuziek; A.V.R.O.: 12.00 Lunchconcert door het ensemble Rentmeester; 2.00 Causerie; 2.30 Vioolspel; 2.45 Solistenconccrt; 3.30 Gramofoonmuziek; V.A.R.A.: 4.00 Knipcursus; 4.45 Gramofoonmuziek; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Nieu we Amsterdamsche Orkestvereoniging; 5.58 Over schakelen zender; 6.00 Paul Robeson zingt; 6.15 Ver volg concert; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Concert; 7.30 Lezing; 7.50 Gramofoonmuziek; 7.57 Herhaling S.O.S.-berichten; V.P.R.O.: 8.00 Lozing; 8.30 Concert; 9.00 Cursus; 9.30 Concert; 10.00 Vaz Dias; 10,15 Lo zing; VA.R.A.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Do Zes- daagsche te Amsterdam. Reportage door J. Brocksz. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Requiem van G. Verdi; 10.00 Gramofoon muziek; 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Politieberichten; 12.15 De KRO.-boys; 2.30 Orgelconcert door Evert Haak; 3.45 Gramofoon muziek; 4.00 Verzorging zender; 4.15 Gramofoonmu ziek; 5.00 Landbouwcrisiswetten en besluiten, door Th. Arts; 5.30 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 7.00 Politieberichten; 7.15 Lezing; 7.35 Gramofoon muziek; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmuziek; 8.15 De zangvereeniging van Praagscho Onderwijzers; 8.45 Orkest ;9.00 Cantate; 9.30 Orgelsolo; 9.40 K.R.O.- Koor; 9.55 Orkest; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Het Praag scho Onderwijzerskoor; 11.00 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.35 Gramofoonmuziek; 8.40 Concert'; 9.15 Symphonie- concert; 10.00 Kamermuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.15 Populair concert: 5.20 Orkest; 6.50 Pianomuziek; 8.20 Omroeporkest; 10.45 Dansmuziek. BRUSSEL (322 MA 1430 Omroeporkest; 5.20 Orkest; 8.20 Idem; 10.30 Dansmuziek. KALUNDPORG (1261 M.) 7.30 Kerkconcert; 9.40 Vioolrecital; 10.25 Dansmuziek. BERLIJN f357 M.) 3.20 Omroeporkest; 7.35 Idem; 9.40 Gramofoonmu ziek; HAMBURG (332 M.) 1.35 Wagnermuziek; 8.10 Vroolijk programma; 9.40 Muzikaal tusschenspel; 10.20 Orkestconcert. KEULEN f«8 M.) 10.20 Blaasconcert; 11.20 Orkestconcert; 3.20 Orkest; 4.50 Idem; DROITWICH (1500 M.) 12.50 Dansmuziek; 4.00 Concert; 10.35 Idem; 11.35 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M 8.10 Gramofoonmuziek; 8.30 Requiem; 10.20 Gramo foonmuziek. PARIJS RADIO f1648 fn.) 8.20 Gramofoonmuziek; 8.50 Cabaretprogramma; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 6.20 Gramofoonmuziek. WEENEN (507 M.) 5.25 Pianorecital; 6.30 Herdenkingsconcert; 10.10 Or gelconcert WARSCHAU (1345 M.) 4.35 Concert; 5.35 Pianorecital; 7.35 Orkest; 10.25 Vrouwenkoor. BEROMUNSTER (540 M.) 5.20 Kerkmuziek; 6.45 Omroeporkest; 7.20 Kamer muziek; 9.50 Gramofoonmuziek Mag ik onze verbintenis dadelijk publiceeren?" „Natuurlijk." „En ik wil spoedig getrouwd zijn." „Hoe spoedig?" „E*n maand." „Daarin kan ik nooit klaar komen." „Twee maanden dan?" Zij knikte, cn lachte toen vroolijk. De figuur van Mushalong was nu nog slechts in haar herinnering een vage schaduw. Natuurlijk was dat allemaal een dwaze idylle geweest, en niet de moeite waard, om er nog langer over te denken. „Kom vanavond bij mij in het hotel dinceren?" verzocht hij haar. „Erg graag." „Ik zal je om zeven uur komen afhalen." Toen hij weg gegaan was, ging zij een brief aan Mushalong zitten schrijven. De woorden kwamen nu gemakkelijker vloeiender. Zij bedankte hem voor alles, wat hij voor haar gedaan had, en hoopte, dat zij hem nog eens zou terugzien. Haar verloving met Beldon vermelde zij terloops. Toen zij den brief ge post had, voelde zij zich erg opgelucht. Met een paar jennestreken had zij het verleden uitgewischt. De toekomst was als met rozen bestrooid. De trein, welke den brief van Mushalong mede- voerde, passeerde hem een paar mijlen van Toronto af. Hij kon het moeilijk bevroeden, toen hij naar de wagons keek, die zich in westelijke richting voort* spoedden. Tien minuten later liep hij het drukke station uit, met een bonzend hart, terwijl zijn ver wachtingen hooger gespannen waren, dan in weken het geval geweest was. Na een kamer in het hotel •.esproken te hebben, ging hij de woning van Kate opzoeken. Toen hij het mooie huis zag, bleef hij ver wonderd staan. Zooiets had hij zich in het geheel niet kunnen voorstellen. Hoe anders als zijn blokhut in Lavendou. waaraan hij persoonlijk zoo hard ge werkt had! En toch had zij hem haar belofte gege ven. Het was merkwaardig! Hij stond onder het groot* licht in het voorportaal, en trok zenuwach tig aan de bel. Een dienstbode verscheen, en hij gaf zijn naam op, en vroeg of Kate thuis was. Nadat hem verzocht was om binnen te komen, keek hij do weel derig ingerichte hall rond. en vroeg zich af. of hij niet droomde. De dienstbode had zijn vraag niet be antwoord. zoodat hij de conclusie trok. dat Kate ten minste niet ziek was. Iüj moest lang wachten, cn toon liet de dienstbode hem in een groot, goed ver- licht vertrek, en deelde hem mede, dat Miss Gorlng binnen een paar minuten boneden zou zijn. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6