Radioprogramma KATHOLIEKE MARTELAREN IN DUITSCHLAND. BROEDERMOORD. Als Fokker plannen maakt Fraaie taal! De langste man ter wereld. DE NEDFRLANDSCH—JAPANSCHE ONDERHANDELINGEN. Een berouwvol misdadiger. UlT dÊ OMGEVING Kardinaal Innitzer over den toestand in Duitschland. Weenen. In een vergadering te Weencn heeft Kardinaal Innitzer in een rede o.a. het volgende verklaard: „Ik heb gedurende de laatste weken vele bezoeken uit Duitschland ontvangen. Het is verschrikkelijk, wanneer deze menschen hun belevenissen schilderen. In het Rijk mo gen de katholieken niet eens meer openlijk met elkaar spreken; doch de katholieken en de belijdenis-getrouwe protestanten blij ven standvastig. In de kranten mag over Katholieke bijeenkomsten niets meer ge schreven worden, ook dan niet wanneer kardinaal Faulhabcr spreekt. De katholie ke jeugd mag in het geheel niet meer bij eenkomen; maar desondanks houden 80 van de leden der Katholieke jeugdvereni gingen bijeenkomsten, zooals de Christenen in de katakomben. Parolen worden uitge geven, en vergaderingen gehouden, ofschoon de deelnemers weten, welke gevaren daar aan verbonden zijn. „Oostenrijk is de hoop der Katholieken in het Rijk", aldus besloot Kardinaal Innitzer zijn verklaringen. Naar aanleiding van een opmerking over het kaartspelen. Amersfoort. - In de woning van de weduwe Rot terbloem in de buurtschap Zeldert te Hoogland, heeft gister in het middernachtelijk uur een moord plaats gehad. De 29-Jarlge zoon Hendrik van de wednwe Botterbloem maakte bij ztjn thuiskomst een opmerking over het feit, dat een gezeLschap, w.o. zich zijn 22-Jarlgen broer bevond, aan het kaartspelen was. Dit moest volgens hem maar eens nlt zijn. De 22-jarige zoon van de wednwe Botterbloem ontstak hierover zoo in woede, dat htj een broodmes greep en zfyn 29-jarige broer in de zijde stak. De 29-jarige H. Botterbloem werd zoo ernstig gewond, dat hij na korten tijd overleed. De politie heeft den dader gearrestee,rd. „De geheele internationale pers hangt aan de telefoonl" Amsterdam. Do vriendelijke hotel-telefoniste verbindt ons met de suite van Anthony Fokker. Er verloopen enkele minuten, dan klinkt de stem van den beroemden vliegtuigbouwer ons in de ooren, haastig, nerveus... Mijn plannen, voor Engeland, Nederland, Amerika? Engeland, zegt U? Natuurlijk, er is het een en ander in de maak, maar alles moet toch z'n tijd van voorbereiding hebben! 'k Ben om vier nnr naar bed gegaan en om zeven uur was ik er weer uit! De geheele in ternationale pers hangt aan de telefoon. Be richten duiken op, in alle steden, in olie lan den! U kunt ze, wat mij betreft, dementeo ren.... De een weet nog meer dan de an der en allen weten meer dan ik zeil! Defini tie! volt er nóg niets te zeggen, gelooft U me! De verbinding is verbroken en we zijn een erva ring rijker geworden. De ervaring, dat het pad van dezen Ncderlandschcn Amerikaan ook niet over ro zen gaat... Van een natlonaal-socialistische jeugd leider in Dnitschland. De geheele Jo denmaatschappij moet met wortel en tak uitgeroeid. Berlijn. Do hoofdafdeelingsleider van de N.S.- jeugd te Hamburg Wi 11 i Hoffmann, verklaarde, naar de bladen melden, het volgende: „Wanneer uit den Saarstrijd strijd voorkomt of zelfs een oorlog voort spruit, dan zullen wij er niet voor terugschrikken deze geheele Jodenmaatschapplj met wortel en tak uit te roeien. Niet alleen de mannelijke bevolking moet er aan gelooven en zal ..erlcdigt" worden, doch ook do vrouwen en kinderen, want eerst dan is het geheele Jodenvraagstuk voor ons in Duitschland opgelost". Drie meter en nog steeds groeit hij. A 1 c x a n d r ia, 7 Nov. (V.D.)Mohamed Ghazi, een jonge Egyptenaar, beweert do langsto man ter we reld te zijn. Zijn lengte is drie meter. Het vreemde is dat hij deze afmetingen aan een ongeval dankt. Drie jaar geleden was hij nog geen twee meter lang, toen hij uit het raam van een huis viel en aan zijn hoofd ernstig gewond werd. Sinds dien tijd groeit hij met schrikbarende snelheid. Hij is echter .zoo zwak dat hij niet op zijn beenen kan staan en steeds in bed moet liggen. De doktoren durven hem wegens zijn zwakke hart niet te opcreeren. Hij ligt nu in de groot ste kamer in het huis van zijn ouders, maar als hij doorgaat met groeien, zal men hem moeten terug brengen naar het hospitaal, waar de zalen grooter zijn. Afbreken der conferentie? Tokio. De Nederlandsch-Japansche han- delsconierentie, die sinds Juni te Batavia wordt gehouden, dreigt afgebroken te zullen worden, daar er geen vooruitzichten zijn voor het bereiken van overeenstemming tot rege ling van de handelsrelaties tusschcn beide landen. Alle Japansche berichten uit Batavia mel den, dat de Japansche delegatie, onder lei ding van Haruichi Nagaoka, uit Batavia zal vertrekken, daar zij de onderhandelingen met de Nederlandsche vertegenwoordigers, die zij ervan beschuldigen bij de onderhande lingen geen ernst te betrachten, niet wen- schcn voort te zetten. Na een ontvluchting uit de gevangenis, weer teruggekeerd. Brisbane (Australië)-: Een 25-jarige man, John Stelling genaamd, ontvluchtte in Maart 1930 uit de St. Hclena Island-gevangenis door middel van oen boot, welke de gevangenis toebehoorde. Een dezer dagen is hij weer berouwvol teruggekeerd, na twee maal de wereld omgcreisd te hebben. Stelling werd in begin 1930 veroordeeld wegens medepfichtigheid van diefstal. Korten tijd, nadat hij naar de gevangenis was overgebracht, ontvluchtte hij met een kameraad en bereikte met do gevangenisboot het vasteland. Ze scheidden en Stelling ging naar Sydney, waar hij de boot naar Engeland nam. Daarna ging hij naar Afri ka en doorkruiste vervolgens de wereld met allerlei soort vaartuigen. Hoewel hij het laatste jaar geregeld werk in Engeland had, kwelde zijn geweten hem toch zoodanig, dat hij besloot weer naar Brisbane terug to keeren en zich bij de autoriteiten aan te melden. Hij zal nu do rest van zijn straftijd uitzitten plus een maand extra wegens ontsnapping. BERGEN „Tzingani". Romantische tooneelspel in 4 octen, door Jhr. A. W. G. van Riemsdijk. Tooneelvereeniging „De Maskerspelers", in de Rustende Jager. Wanneer men naar een tooneclstuk gaat zien en de waarde daarvan enkel en alleen zou dienen to worden beoordeeld naar de wijze, waarop het voor 't voetlicht gebracht wordt, dan zou men ongetwijfeld in tal van gevallen leelijk mistasten. Immers, dc waarde van een tooneelwerk is eerst dan to peilen, indien de opvoerenden er ten volle in zijn geslaagd, den auteui' te begrijpen, hem te vol gen en uit zijn schepping alles te halen, wat er uit te halen valt. Maar dan ook eerlijk en oprecht, zon der dwaze zijsprongen, waarmede ongetwijfeld de in nerlijke strekking van het stuk wordt voorbij ge draafd. Een dergelijke opgave is zeker niet eenvoudig; een volkomen zich één voelen van auteur en acteur is een zware taak; dtf regie opgelegd. Slaagt do regisseur, dan is voorop gesteld, dat het sterk aannemlijk kan worden genoemd suc ces verzekerd. Want, dan wordt dat zich éénvoelen, ook aan het publiek medegedeeld, dan beleeft dat publiek liet gebeuren mede in zijn vollen omvang. Ziet U, als men do schouwburgzaal verlaat, met do behoefte even alleen te zijn met z'n gedachten, om ze to ordenen en te schikken; met het hevig verlan gen om even stil te denken en maar niets te zeg gen, dan is voor mij althans, de opvoering een suc ces geweest. Ik had dit sterk na het ontroerende spel van Louis de Vries als de oude, door smart gebroken vader in do familie Lehmann; ik onderging dit na Verkadc's gave, sublieme vertolking van de Christusfiguur in Kennedv's Dienstknecht in het huis en ook na do eorlijko uitbeclding van Flierefluiter door Nap de la Mar in Marijntje Gijzen. En ziet, ik beleef dit gevoel ook na de uitvoering van v. Riemsdijk's tooneelspel „Tzingani" door do Maskerspelers; zij liet dan ook in mindere mate. Maar dat ik het gebodene even rustig heb moeten overdenken, getuigt van een goede opvoering; van een uitnemende regie! „Tzingani" is ongetwijfeld een sterk speelstuk, al geloof ik, dat Pro-Domo van denzelfden schrijver op een hooger plan staat. Niettemin heeft „Tzingani" eenige fel-dramatische momenten, waarin de spelen den volop gelegenheid hebben hun talent ten volle uit to leven. Dat allen daarin volkomen slaagden, zou te veel gezegd zijn. Ik kom daar straks op terug. Hot is de geschiedenis van een Zigeuner-Koning, die uit. liefde voor een vrouw, zijn stam den rug heeft toegekeerd en met het al-oude geloof heeft gebroken. Eenige jaren leeft hij gelukkig aan de zijde der vrouw, die hem „geroofd" heeft. Maar dan komen de Zigeuners hem op 't spoor en dc oude Zigeuners- vrouw, symbool van het oude volk. van zwervers, komt den Koning terug veroveren. Dit gaat niet zoo eenvoudig; eerst moet do afvallige alles verliezen, om daarna in deemoed voor het geloof zijner vade ren neer te knielen, de handen te vouwen en een gebed ten Hemel te zenden om hulp en kracht. Zijn vrouw, waarmedo hij zoo gelukkig was, wordt blind; do zuster van dc blinde komt in huis om haar te helpen en wordt verliefd op den Zigeuner. De beklagenswaardige vrouw moet een liefdesverkla ring annhooren van haar man, aan haar eigen zus ter. Hij zegt. dat hij met een blinde niet leven kan! Dan loopt de vrouw het water in en pleegt zelf moord. F,n op dat oogenMik beseft do ontrouwe echt genoot, hetgeen hem ontvallen is, maar buigen wil hij zich niet! Hij verliest den trouwen Zigeuner- knaap, dien hij in huis heeft genomen, omdat hij hem inspireert tot componeeren. De jongen wordt door de stam teruggehaald! Hij verliest zijn hesten vriend, den organist, die hem zijn verhouding mot dc schoonzuster verwijt in heftige bewoordingen en die door den onbuigznmen afvallige de deur gewe zen wordt. Hij verliest tenslotte ook zijn schoonzus ter, die niet langer blijven kan, omdat de liefde in hem dood Is. F.n als hij dan alles verloren heeft, zijn roem, dn liefde voor een vrouw, de liefde voor zijn werk en den oprechten trouw van een vriend, dan eindelijk komt de inkeer. De oude Zigeurnervrouw wijst hem het smalle pad, begroeid mot dichte doornon, be zaaid met scherpe spenen. Dit nad zal dc afvallige moeten volgen. Do doornon zullen zich in zijn vleesch dringen; do steenen zullen zijn voeten won den. Maar aan het einde van het pad is de wijde ruimte, waar de zon schijnt en niet ondergaat. En de afvallige Koning strekt dc handen uit in hevig verlangen naar het licht, dat hem wenkt. De tendenz van dit nobele spel in vier bedrijven! Gerrit Kooijman speelde do rol van Rosni, den componist en Zigeuner-Koning op knappe, beheersch- te wijze. Hij, de hoofdpersoon was het, die het stuk droeg, die liet gebeuren aanvoelde in alle finesses en dit op buitengewone wijze toonde ook. Hij was ijdel bij zijn succes, beheerscht in zijn smart., harts tochtelijk in z'n liefde en deemoedig in zijn volko men overgave. Misschien had hij de slot-acte nog wel een weinig meer kunnen toespitsen: wellicht zou hij zijn terugkeer tot zijn oude geloof nog iets meer kunnen accentueeren. Overigens niets dan lof! Greet Beeldman—Rensink had de moeilijke opgave, de rol van de blinde echtgonoote te spelen. Na een weifelend begin in I sloeg zij er zich verder kranig door en was ongetwijfeld wel op haar best in III, toen zij haar zustei*, haar vreeselijke vermoeden van den ontrouw van Rosni voor de voeten wierp. Dat was mooi spel; een waarachtige uiting van ingehou den hartstocht, van nameloos lijden. En dan haar stille spel aan het slot van dezelfde acte, toen haar angstig vermoeden, wreede werkelijkheid werd. Ja, toen heb ik mevrouw Beeldman het meest bewon derd. Hester, de schoonzuster van Rosni, werd gespeeld door To Oldenburgvan Gecmen. Een mooie crea tie, van een geraffineerde intrigante, die het geluk van haar zuster vernietigt, maar die tenslotte even arm aan liefde het huis verlaat, als ze hot betreden heeft. Zeer goed vond ik mevr. Oldenburg in IV, in dat interieur vol wijding; in dat laatste samenzijn met Rosni. Bitter teleurgesteld in haar jacht naar het ge luk; gefolterd door een ontzettende angst, speelde zij haar rol met juiste opvatting, zonder charge, doch met een overmoedige zekerheid. In het tête-ó- tête met haar zuster, in de derde acte mag zij zich m.i. gerust iets meer laten gaan. Chris Meijer speelde de rol van Rosni's vriend Varillo, den organist. Hij begon ongetwijfeld zeer zwak; gaf in I absoluut geen tegenspel toen Rosni hem zijn levensgeschiedenis vertelde. Een gebeuren toch zeker, dat meer belangstelling verdiende! Ge lukkig dat ik eraau kan toevoegen, dat hij zich gaandeweg herstelde en mij in de slotacte zelfs bui tengewoon goed voldeed. Hier paste nu in tegen stelling met I wèl het stille ingetogen spel, omdat hier een moment beleefd werd vol stille wijding, vol innige overgave. Het was goed gevoeld, dat hier geen onnoodig gebaar, geen enkel woord de stem ming bederven mocht. Ook Meijer's spel in de scène, toon hij Rosni diens ontrouw verweet, was inderdaad knap. Een beetje meer losheid zou m.i. niet schaden. Ko Oldenburg had van Gignoni, den celllist en vriend van Rosni, een kostelijk type gemaakt. Ilij speelde zijn kleine rol met een geweldige verve, hij was de optimist, die het leven aandurft; de Lebc- mann, die geniet van elke kans welke hem geboden wordt; de vroolijke doordraaier die de zon brengt in donkere harten. De rnan van de note-gaie! Een op recht gemeend compliment voor de juiste opvatting van dit rolletje en de heerlijke manier, waarop het gespeeld werd, is hier volkomen verdiend. Wies Meijervan Geemen speelde Paolo, den Zi geunerjongen. Een travestie-rol dus! Maar een dank bare. Zij speelde vlot en met charme; bewoog zich los en ongedwongen, zooals een jongen van een jaar of vijftien dat doen zou en was een trouw makkertje voor Rosni. In het geheel onverwachte afscheid van den componist, als de oude Zigeuner vrouw hem komt halen, mag gerust wat meer on beholpen jongensachtige genegenheid worden ge legd. Het afscheid wel wel een beetje erg koel. Kos telijk wa sWies Meijer in haar diepe minachting voor Hester en van een bekoorlijke devotie in I bij hot kaartleggen. Anna Kuitwaard gaf een goede vertolking van het dienstmeisje. Lest best; geldt hier wel tenvolle. Want, de wijze waarop Gcrard Meijer, de oude Zigeunervrouw cre- eerde, was meesterlijk. Deze moeilijke rol zoo te zien spelen, was een genot. Dat was geen dilettantisme meer, neen, dat was kunst Zijn grime was prachtig, jammer darom dat de handen blijkbaar vergeten waren. Een paar magere vuile klauwen zou hier wonderwel passen. Ilot entree was schitterend ik zag in mijn ver beelding de Shylock van Bouwmeester voor me liet verdere spel niet minder goed. Prachtig was Meijer in de felle haat tegen de vrouw van Rosni, die den Zigeuner-koning had geroofd; schitterend in IV als hij den afvallige den weg terugwijst naar het ware geluk. Bravo! Geen moment van verslapping, geen oogenblik van aarzeling. Mooi doorgevoerd spel, tot het einde. Alles tesamen een voor dilettanten buitengewoon goede opvoering. Het is een geluk voor allen, die, om welke reden dan ook. Dinsdag niet in de gelegenheid waren het stuk te zien, dat nu van avond nog te kunnen doen. Rest ons nog te melden, dat de regie bij den heer G. Kooijman in uitstekende handen was; dat gri- meering en kapwerk goed waren en dat een gezel lig en geanimeerd bal den avond sloot. Als de Rus tende Jager in rijkere dagen komt, moeten er eens andere stoelen worden angeschaft, Op deze stoelen is het een kwelling drie uur lang te moeten zitten. CtB. B OOG TV fi J\ AARTSWOUD. Naar wij vernemen zal de bekende tooneelvereeni ging Iv.A.H.L. te Venhuizen, voor de afd. voor Staats- pensionneering een uitvoering geven met het mooie tooneclstuk „de Doofpot". Het bestuur heeft voor zeker hiermede weer een goede keus gedaan. NIEUWE N l EDO RP MOERBEEK (Nieuwe Niedorp). Dinsdagavond heeft de Nutsvereeniging alhier ten huize van den heer Joh. v. d. Molen het seizoen weer geopend met een nutsavond, waarvoor een varieerend programma was vastgesteld. Om pl.m. 8 uur opende de voorzitter, de heer Buis met een woord van welkom aan de aanwezigen en sprak den wensch uit, dat deze en volgende avon den weer mochten verloopen zooals we dat hier ge wend zijn, dat is: gezellig en aangenaam voor ieder die ze bezoekt. Ook heette hij de jonge tooneelvereeni ging welkom, die haar entrée maakt met een klucht spel: De Dokters. Vervolgens is de beurt aan den secretaris, den heer Vetman, die de notulen leest, welke onveran derd worden goedgekeurd. Hierna hield de heer Winkel zijn lezing, getiteld: Vischbakkcn, een komische vertelling, waarom har telijk is gelachten. Dan ter afwisseling accordeon-muziek door den heer C. Brommer, begeleid door den heer Brommer met viool. Na een gezamenlijk lied, volgde de tooneelver eeniging met haar klucht die hiermee een hartelijk applaus verwierf. Het werd verdienstelijk gespeeld en wc twijfelen er niet aan of de vereeniging zal tot grootere dingen in staat zijn. Hierna zijn het de hecren Brommer die nog eenige nummers ton beste geven, welke ook zeer worden gewaardeerd. Dan krijgen we een stukje, gespeeld door twee dames, mevr. v. d. Molen en A. Heines, getiteld: Stijn en Trijn voor 't eerst in Amsterdam, waarmee ook zij succes hadden. Do heer Winkel droeg voor: Venhuizen, waarvan is genoten. Nadat mevr. v. d. Molen nog heeft ge zongen: Wanneer ik je zon niet mag wezen, laat ik jou schaduw dan zijn. en een gezamenlijk lied, sloot de voorzitter en werd de volgende bijeenkomst ge steld op 18 Dec. a.s. LANGEND IJ K In verband met de te houden Nationale Kolfwed- strijden het volgend jaar vanwege den Nederland- schen Kolfbond te Bovenkarspcl te houden, zal daar oen nieuwe kolfbaan worden gesticht. W l E RIN GEN DEN OEVER. Strooper betrapt. In het jachtveld in den Oeverschcn Koog is door de Rijksveldwacht proces-verbaal opgemaakt tegen den 26-jarigen T. te Den Oever, wegens overtreding van de jachtwet. Kleiauto in den greppeL Woensdagmiddag is in den bocht nabij Smerp een geladen kleiauto van K. van den rechten weg af in den greppel terechtgekomen. De lading werd ter plaatse gelost en zonder noemenswaardige schade of persoonlijk letsel ging de wagen zijns weegs om een nieuwe lading te halen. Aanstelling. Dc heer M. Narold, in administratieven dienst der M.U.Z. werkzaam, is met ingang van 1 Dec. a.s. be noemd tot administrateur der N.V. Houthandel v.h. A. van Dam te Bunnik (Zeist). CALLANT SOOG Erfpachtsaanvragen duinterreinen. Bij het gemeentebestuur dezer gemeente zijn weer een tweetal aanvragen voor het verkrijgen in erf pacht van duinterreinen ingediend, en wel voor het bouwen van een villa, en voor het bouwen van een zomerwoning. Bouwvergunningen. Door B. en W. dezer gemeente werden bouwver gunningen verleend aan: Jn. Mooij Tz., voor een schuurtje; Jb. Bakker Pz. voor een schuurtje; P. Vos Jbz. voor een zomerwo ning, en M. C. Tuinman voor een zomerwoning. Venten zonder vergunning. Ondanks het feit dat aan alle toegangswegen der gemeente borden geplaatst zijn met het opschrift: „verboden te venten zonder vergunning" en reeds geruimen tijd door de politie waarschuwingen hier voor gegeven zijn, is door den gemeente-veldwachter in de afgeloopen maand zeven maal proces-verbaal opgemaakt wegens het venten zonder vergunning in deze gemeente. Werkverschaffing. Het werk in werkverschaffing, dat eenigen tijd is stopgezet, is thans weer hervat. Aanvankelijk zijn nog maar 5 arbeiders geplaatst. Burgerlijke stand over de maand Oct. Geboren: Gerrit, zoon van Theodora van 't Schip Overleden en gehuwd: geene. Loop der bevolking over October 1934. Ingekomen: Stijntje Bakker van Alblasserdam naar A 105; Pieter Jan Paarlberg en gezin, van Bar- singerhorn naar C 45. Vertrokken: Trijntje de Jong (wed. Kamp) naar Barsingerhorn; Engeltje Weij naar Schagen; C. M. Waller Zeper en echtgen. naar Haarlem; Jannv van der Vaart naar Alkmaar; D. J. M. II. Geerligs naar Alkmaar. VRIJDAG 9 NOVEMBER. HILVERSUM (302 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Voordracht door Lien de Jong; 10.30 Orgelspel door Johan Jong; 11.15 Vioolrecital; 11.30 Gramofoonmuziek; A.V.R.O.: 12.00 Het orkest van het Rembrandttheater te Amster dam; 1.45 Gramofoonmuziek; 2.00 Causerie door Johan Brands: „De blokfluit". Muzikale demonstra tie door de leerlingen; 2.30 Gramofoonmuziek; 2.40 Causerie; 3.00 Gramofoonmuziek; 4.00 Knipcursus 4.45 Gramofoonmuziek; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Het Radio Select Trio; 6.00 Ilobo en piano; 6.45 Saxofoon en piano; 7.00 Orgelspel door Joh. Jong; 7.30 Geordende productie en distributie, lezing door Dr. F. M. Wibaut; 7.50 Gramofoonmuziek; 7.57 Her haling S.O.S.-berichten; V.P.R.O.: 8.00 Causerie; 8.30 Pianorecital; 9.00 Lezing; 9.30 Concert; 10.00 Vaz Dias en Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.15 Serie frag menten en verhalen; V.A.R.A.: 11.00 Gramofoonmu ziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gra mofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Bespeling van het studio-orgel; 11.40 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Leger des Heilskwartiertje; 12.30 Concert uit de Pieterskerk te Leiden; 1.45 Gra mofoonmuziek; 2.00 Ensemble van der Horst; 2.30 Lezen van Chr. lectuur; 3.00 Ensemble van der Horst; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Duetten; 5.00 Declamatie; 5.45 Gramofoonmuziek; 6.30 „Behande ling van de cyclamen in de huiskamer" door A. J. Herwig; 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Literair halfuurtje; 8.00 Gramofoonmuziek; 8.15 Liederenrecital; 8.35 Gramofoonmuziek; 8.45 Vervolg liederenrecital; 9.00 Lezing; 9.30 Klein-orkest; 11.15 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (130< M.) 7.35 Radiocabaret; 8.20 Zangrecital; 8.40 Idemi 8.50 Gevarieerd concert; 9.30 Hille-concert; 9.45 Gevari eerd concert; 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Omroeporkest; 1.30 Gramofoonmuziek; 8.30 Mili tair concert; 9.40 Idem; 10.45 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) I.30 Orkestconcert; 1.50 Zangintermezzo; 2.05 Orkest concert; 5.20 Salonorkest; 6.50 Omroeporkest; 8.20 Symphonie-orkest; 8.50 Idem; 9.20 Idem; 9.50 Idem; 10.30 Vlaamsche volksliederen. KALUNDBORG (1261 M.) II.20 Concert; 2.50 Idem; 7.30 Gramofodnmuziek; 9.45 Liederenrecital; 10.25 Dansmuziek. HAMBURG (332 MA 12.20 Gramofoonmuziek; 3.20 Concert; 8.20 Muzikaal programma; 10.20 Populair concert, KEULEN (456 MA 12.40 Omroeporkest; 3.20 Idem; 6.20 Gramofoonmu ziek; 8.20 Kamermuziek. DROITWICH (1500 M.) 12.10 Cinema-orkest; 1.35 Kamermuziek; 8.20 Dans muziek; 11.35 Idem. PARIJS POSTE PARISTEN (313 MA 6.57 Gramofoonmuziek; 7.10 Idem; 7.50 Idem; 8.10 Idem; 9.20 Operette. PARIJS RADIO (1648 MA 12.50 Populair concert; 8.20 Idem; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 4.20 Vocaal concert; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Ge varieerd programma; 9.05 Gramofoonmuziek. ROME (421 MA 4.30 Populair concert; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Operette-uitzending. WEENEN (507 M.) 6.50 Opera-uitzending; 9.20 Populair concert; 11.10 Schrammelmuziek. WARSCHAU (1345 M.) 7.35 Phllharmonisch orkest; 9.50 Concert; 10.25 Dans muziek. BEROMUNSTER (540 M.) 3.20 Omroeporkest; 4.20 Gramofoonmuziek: 5.30 Po pulair concert; 6.10 Gramofoonmuziek; 7.15 Solis tenconcert.

Schager Courant | 1934 | | pagina 8