Economische Kroniek ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM DE MOOISTE FOTO AKKER'S - ZIJN REVOLVER LEEGGESCHOTEN. Verkapte autobusdiensten Huurverlaging voor woningwetwoningen. Vereeniging „Beurs voor den Diamanthandel." Doodelijke autolichten. Goedkoope visch. Voordat in Duitschland het nationaal-socialisme aan het bewind was gekomen heeft ze, zooals dat nu eenmaal bij politieke partijen gebruikelijk is, op het volk een serie geschriften losgelaten en een daarvan was het officiecle program. Het is natuurlijk niet onze bedoeling hierover uit te weiden, maar, waar het ook ten aanzien van de economisch te volgen gedragslijnen verschillende punten aanstipte, willen we toch deze kroniek be ginnen met een aanhaling uit dit program. Met ge spatieerde, ten deelc zelfs met vetgedrukte letters, kon men er in vinden: „prijsdaling is het toover- woord, dat iedere volksgenoot laat deelen in de winst der nationale tot aal productie". Het tooverwoord „prijsdaling". De samensteller van de brochure, waarin deze zinsnede voorkomt, de heer Feder, noemt prijsdaling dus oen tooverwoord. Kn dit zou wellicht kunnen verklaren hoe het komt, dat het met die prijsdaling altijd nog maar niet wil. Want tooverwoorden zijn nu eenmaal tooverwoorden. Men vindt ze in sprook jes, doch niet in onze menschenmaatschappij. En men zou er zich dus niet al te zeer over behoeven 1e verwonderen, dat onze Oostelijke buren er altijd nog te vergeefs naar zoeken. Dat het inderdaad met die prijsverlaging in Duitschland nog niets geworden is, is juist de laatste dagen nu Goering het noodig heeft gevonden het hamsteren van levensmiddelen, dat naar zijn mcc- ning voert tot een kunstmatige schaarschte aan le vensmiddelen, met strenge straffen te bedreigen en een regccrings-commissaris to benoemen voor de prijsregeling heel duidelijk gebleken. Ook Hitier kan geen lage prijzen bereiken. Meer echter dan toovcrij interesseert ons de vraag hoe het komt, dat de almachtige nationaal-socialis- tische bewindvoerders ten aanzien van de prijsda ling zoo weinig succes vermochten te boeken. Ten deele is het antwoord hierop zeer gemakkelijk te geven. Want terwijl eenerzijds wederom in dat zelfde algemeene program werd gezegd, dat de ver bruikers dienden te worden bevrijd van den druk der indirecte belastingen, bevale het. vierde gedeelte van het agrarische program de middelen, die moes ten worden aangewend om te komen tot een econo mische opleving van den boerenstand, mede op de eerste plaats daarbij stonden de invoerrechten en de maatregelen ten aanzien van den invoer. Invoerrechten zijn indirecte belastingen. Nu Is een invoerrecht niet anders dan een indi recte belasting, zoodat men voor het merkwaardige feit kwam te staan, dat men eenerzijds de indirecte belastingen wilde afschaffen, tenvijl men ze ander zijds juist wilde invoeren. We weten, dat het laatste is gebeurd, zoodat men zou mogen zeggen, dat vermoedelijk willens en we ten de Duitsche regeerders hier althans van het too verwoord geen gebruik hebben gemaakt. Men moet zich daarover echter niet al te zeer verwonderen. Want de toestand onder den Duitschen boerenstand was voor enkele jaren buitengewoon slecht. Ten minste er werd erg geklaagd. Of de ver schillende maatregelen daarin zoo heel veel verbe tering hebben gebracht, mag worden betwijfeld. Voor twee jaren althans, toen de invoerrechten op granen al ongeveer f 120.per ton van 1000 kilo waren, wat practisch een prohibitief recht was -d.i. een recht, waarbij het buitenland niet meer kon invoeren was de toestand in den Duitschen land bouw toch nog zoodanig, dat luide noodkreten wer den aangeheven. En aangezien door invoerrechten geen verbetering meer kon worden gebracht, organi seerde de regeering do zoogenaamde „Osthilfe". die o.a. ten doel had de hypotheken in het Oosten van het land meer draagbaar te maken. Invoerrechten breiden zich uit als olievlek. een Nu Is het eigenaardige van invoerrechten, dat een regeering, die er toe overgaat, weldra voor de nood zakelijkheid staat, het aantal belaste artikelen uit te breiden. Het hoogc recht op de granen had in Duitschland ten gevolge, dat de varkenshouderij en de pluimveeteelt om maar enkele te noemen loonend werden en de concurrentie tegen het bui tenland niet meer konden volhouden. Want daar waren de voerprijzen zooveel lager, dat men het spek en de eieren veel goedkooper kan produceeren. Varkens- en pluimveehouderij eischten bescherming voor hun artikelen en de regeering gaf toe. Indien ze echter gedacht had, dat ze er nu was, vergiste ze zich. Want nu waren het de veehouders, die in nood raakten. Verhoogde rechten op vleesch en zui velproducten moesten volgen. Dit alles dient men te overwegen, wanneer men de door onze buren gevolgde handelspolitiek gaat critiseercn. Trouwens het tegenwoordig bewind had van den beginne af zijn zinnen er op gezet, dat Duitschland zich voor zoover maar eenigszins mo gelijk was, zou voeden met de voortbrengselen van eigen bodem. Het is hierin voor een goed deel ook geslaagd. Echter, waar de Duitsche landbouw en veeteelt nu eenmaal veel minder intensief en pro ductief kunnen werken, dan veel buitenlandsche soortgelijke bedrijven, kon dit alles Slechts gaan ten koste van prijsverhoogingen. Deze waren natuurlijk onaangenaam, maar men heeft ze op de koop toe genomen. Het gevolg van deze beschermingspolitiek was, dat de invoer afnam, een gevolg overigens waarover men in Duitschland niet bovenmate treurde. Inte gendeel, was er buitengewoon goed over te spreken. Het was in die dagen zoo, dat iedere maand de han delsbalansen door de bladen met vetgedrukto hoof den werden gepubliceerd en iedere rechtgenarde Duitscher verheugde zich over het feit. dat de in voer betrekkelijk sterk daalde, dat er dus een toe nemend overschot was aan uitgevoerde goederen. Mindere invoer bleek vastgekoppeld aan mindere uitvoer. Maar van langen duur was die vreugde niet Want met de regelmatigheid van een uurwerk be gon de uitvoer achteruit te gaan. Dat was erger! Want het beteekende: werkloosheid. Wat niet weg nam, dat men in invoer bleef bemoeilijken. Met hot onherroepelijk resultaat, dat ook de uitvoer bleef afnemen. Langzamerhand was de nationaal-socialistische partij in het volkomen bezit van de macht geraakt en dio heeft vermoedelijk een stout stukje willen uithalen. Het ziet er naar uit, dat deze geredeneerd heeft als volgt: Den boerenstand hebben we gehol pen. Maar nu misschien daardoor is onze in dustrie in moeilijkheden geraakt. Wat let ons om ook die te steunen? Theoretisch is dat een onmogelijkheid. Immers, wanneer iemand geholpen wordt, moet die hulp worden gebracht door een ander. Steun aan den één, beteekent altijd een last voor een ander. Zoo werden indertijd b.v. de gelden, die de Osthilfe noo dig had. gevonden uit een belasting op de West- Duitsche industrie. De boerenstand was geholpen. Wat daarvoor noo dig was, werd opgebracht door de rest van het rijk, dat was in hoofdzaak de industrie cn de menschen, die daarin hun bestaan vonden. Nu moest do industrie worden geholpen. Maar door wien? Door de rest van het land, de boeren stand? Dan echter was die eerst gesteund om nu weer te worden belast. Dat had geen zin. Door do industrie zelf? Dan was het geen steun. De inkomsten der komende jaren zijn verpand. Indien het plan toch werd doorgezet, moest er wel iets heel bijzonders op worden gevonden. Want re serves, waaruit men het een tijdlang zou hebben kunnen financieren, waren er niet Inderdaad heeft men er iets bijzonders op gevonden! Zooals voor eenige maanden de Duitsche minister van financiën meedeelde, zijn de kosten gedekt uit do inkomsten van de komende jaren. In normale gevallen zou men kunnen zeggen, dat dus de kosten worden ge dekt uit een leening. Het verschil is echter, dat de regeering vermoedelijk niet bij machte was een dergelijke leening te plaatsen, zoodat men deze wijze van doen heeft gekozen. Door dus reeds bij voorbaat te beschikken over deze toekomstige inkomsten, heeft men de „Wirt- schaft angekurbelt" (het economische leven weer op gang gebracht). Door deze bedragen voor terstond gebruik onder het volk te brengen, dus door ze te laten verteren, is men er inderdaad in geslaagd de vraag to vergrooten. Zoodanig te vergrooten, dat do Duitsche industrie haar afzet belangrijk zag ver meerderen. Doch niet meer door orders uit het bui tenland waarvan de Rijnland-Westfaalsche „Schwerindustrie" het toch eigenlijk moet hebben en waardoor ze is geworden tot het enorme centrum wat ze is maar uit Duitschland zelf. Men zal zeggen, dat het er weinig toe doet, waar de bestellingen vandaan komen, indien ze slechts komen. Doch dat is niet heelemaal juist. Die bin- nenlandsche vraag bracht met zich mee een prijs stijging. Eigenaardig is het, dat men daartegen wei nig bezwaren heeft geboord. Doch dit is ook weer heel logisch, immers de regeering zorgde voor een zekere welstand, waardoor de prijsstijging niet on middellijk als een last werd gevoeld. Van die prijsstijging kon alleen de Duitsche in dustrie profiteeren, de buitenlandsche concurrentie kon door allerlei maatregelen gemakkelijk genoeg worden geweerd. Het was een markt, alléén voor de Duitsche industrie, die zich graag op daar te maken hoogere prijzen instelde, maar die het minder be talende buitenland begon te verwaarloozen. De Duitsche goederen werden te duur voor export, de uitvoer daalde angstwekkend. Streng doorgevoerde autarkie is voor Duitschland onmogelijk. zelfs Dat was er! Want geheel buiten dc rest van de wereld kan zelfs Duitschland het niet stellen. Het had grondstoffen noodig om die binnenlandschc vraag te blijven bevredigen, grondstoffen, die in Duitschland niet gevonden werden. Maar die grond stoffen moesten worden betaald. Waarmede echter? Met goederen natuurlijk! Met export, die er niet of nauwelijks meer was! Duitschland heeft geen crediet meer. In normale omstandigheden zou men ze op crediet hebben kunnen krijgen. Maar het gevolg van de po litiek van den heer Schacht, die keer op keer de buitenlandsche leveranciers, die crediet hadden ge geven, dupeerde, is geweest, dat er voor Duitschland slechts nog goederen te krijgen zijn, indien men ze ker is van de tegenprestatie. Men zou het kunnen noemen: contact. Duitschland heeft geen crediet meer! Hoe nu? De Duitsche scheikundigen aan den ar beid. Moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden, zeggen de Duitsche regeerders. We zullen de wereld toonen wat we kunnen! We zetten onze chemici aan het werk en maken onze grondstoffen zelf! Intusschen is het wellicht aan dit gebrek aan grondstoffen toe te schrijven, dat de Duitsche indu strie nog meer in het gedrang komt. Behalve duur, worden haar voortbrengselen .ook slecht. Eens, in het midden der vorige eeuw, bij de op komst der Duitsche industrie, heetten ze goedkoop, maar slecht. In het begin dezer eeuw was dat ge worden: goedkoop en goed. Thans helaas, is het: duur en slecht! Wat die chemici betreft, we moeten het afwach ten. Er is een groot verschil tusschen zeggen en doen. Die heeren produceeren veelal surrogaten en in den oorlogstijd hebben ze daarmee den nood slechts kunnen redden. Zou dat nu anders zijn? De climax. Intusschen stijgen de prijzen in Duitschland. Dat beteekent schaarschte. Begint het gebrek aan grond stoffen zich te doen gevoelen? Of het gebrek aan importgocderen, dat de eens zoo trotsche, doch nu meer en meer met machteloosheid geslagen Duit sche industrie, niet vermag op te heffen, wijl ze niet meer kan exporteeren? Of het gebrek aan cre diet, waardoor de regecring haar kunstmatige op leving van de welvaart moet staken? We weten het niet. Maar dat de moeilijkheden met den (lag grooter worden, daaraan is niet te twij felen. Want het economische gebouw, dat door onze buren is opgericht, vertoont in vele opzichten gelij kenis met een kaartenhuis. Hoe hooger men het op trekt, hoe lastiger het wordt, het overeind te houden. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER DE VELLEN HINGEN ERBU Dank xl| KLOOSTERBALSEM komt zi|n hand weer goad In arda ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altl/d voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstelling van maken, noe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon." £/epr. ft Fr. te '«-O. „Geen goud zoo goed" Onovertroffen btl branden snfjwonden Ook ongeëvenaard als wrljfmlddel b|| Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1.— Bovengenoemde prijzen wordt verhoogd met bijalag voor Omzetbelasting. Nachtelijk incident op het Ondekerkspleln te Amsterdam. Spoorwegen grijpen in. - Antohnssen van een dienst R'damAmsterdam v.v. in beslag genomen. Donderdagmorgen hebben ambtenaren van den dienst „Toezicht op de Spoorwegen", in samenwer king met de Botterdamschc politie, op de grens van Botterdam enkele autobussen aangehouden, die op weg waren naar Amsterdam. Het betreft hier een actie tegen exploitanten van busdiensten tusschen Botterdam en de hoofdstad, waarvoor deze exploitanten geen vergunning heb ben. Beeds vroeger is tegen deze busdiensten opge treden. In een nieuwen vorm werden zij echter toch weer voortgezet. F.r werden n.I. vereenigingen opgericht en de leden van die vereenigingen, die 10 of 25 cent contributie moesten betalen, konden voor prijzen van circa 50 cent ee n rit Rotterdam—Am sterdam of terug maken. Tegen vereenigingen, die hun leden met een bus een reis laten maken, kan natuurlijk niet worden opgetreden. Anders wordt de zaak wanneer de ver eenigingen dit regelmatig gaan doen, waardoor zij dus exploitanten van geregelde buslijnen worden, wat zonder vergunning niet geoorloofd is. De autoriteiten hebben het optreden van de ver eenigingen geruimen tijd gadegeslagen cn Donderdag morgen meenden zij over voldoende materiaal te kunnen beschikken, voor het Instellen van een nieuwe actie werden de eerste bussen van deze z.g. vereenigingen aangehouden. De reizigers moes ten de bussen verlaten; de bussen werden in beslag genomen. Instelling van gemeentelijke fondsen. De Minister van Sociale Zaken heeft het volgend schrijven gericht tot de Gemeentebesturen. Tengevolge van do renteverlaging van Woning wet voorschot ten komen voor de verschillende wo ningcomplexen zeer uiteenloopende bedragen vrij. Teneinde daarvan een zoo nuttig mogelijk gebruik te maken cn te voorkomen, dat do verhouding tus schen de huren der complexen ten ongunstc wordt gewijzigd, is een oordeelkundige verdceling dier gel den over de in de gemeente aanwezige complexen, waarvoor thans nog over Rijksvoorschotten wordt beschikt, noodzakelijk. Verrekening van gelden tus schen do verschillende complexen zal hiervan het gevolg zijn, ongeacht of deze behooren tot dezelfde of tot verschillende corporaties, of tot die, welke door de gemeente .worden geëxploiteerd. Voor deze verrekening zal dc volgende regeling gelden. Do verschillendè tusschen de over het exploitatiejaar 1935—'34 c.cf. 't kalenderjaar '34 geldende annuïteiten cn dio, welke na de renteverlaging worden gevor derd, worden gebracht ten bate van een fonds voor huurverlaging, dat wordt beheerd door B. en W. der betrokken gemeente. Ten laste van dit fonds worden gebracht de gelden benoodigd tot dekking van do liuurvèrlagingon der verschillende complexen, wel ke door don Directeur-Generaal van de Volksgezond heid zijn goedgekeurd na 19 Mei 1934. F.en eventueel resteerend bedrag wordt bij do be maling der exploitatietekorten ter vaststelling van do medragen in aanmerking genomen. Jaarlijks leggen B. cn W. bij hun verzoek om vaststelling van do bij dragen over een gespecificeerde opgave van de ha ten en lasten van het bedoelde fonds. Teneinde do verrekening der gelden mogelijk te maken, zullen do vervaldagen van alle annuiteiten door een gemeente voor Woningwetvoorschotten verschuldigd op een datum worden bepaald. De data, welke voor de ver schillende gemeenten zullen gelden, worden vastge steld door den Minister van Financiën cn den Mi nister van Sociale Zaken. Het brengen van dc verval- iagen van alle annuiteiten op eenzelfden datum zal gepaard gaan met berekening van rente over do schuldrestanten der voorschotten over de tijdvakken van den laatsten oorspronkelijken vervaldag tot den eersten nieuwen vervaldag van elke annuiteit. SNEEUW IN HET ZWARTE WOUD. Een aantal 6Choten snel achter elkaar afgevuurd, bracht in den afgeloopen nacht te ongeveer kwart over vier een gedeelte van den O.Z. Achterburgwal en het Oudekerksplein in beroering. In de buurt patrouilleeronde agenten snelden toe en ontdekten een man, die zijn revolver, blijkbaar voor een twee de salvo, opnieuw stond te laden. Voor het zoover was gekomen, was hij gegrepen. Van een of meer slachtoffers van de schoten scheen geen sprake te zijn; wel kwamen zich spoe dig eenige personen, onder wié een berucht kaart speler, melden, om te vertellen, dat do man van den revolver het op hen gemunt had gehad. De kaart speler had zich, toen hij het eerste schot hoorde, van schrik op den grond laten vallen. Aan he? politiebureau Warmoesstraat verklaarde de arrestant, een ongeveer 25-jarige koopman, die uit het Noorden afkomstig is, en sinds enkele jaren te Amsterdam in de Doelenstraat woont, dat hij op de brug van den O.Z. Achterburgwal en het Oude kerksplein met de andere mannen een oogenblik had staan praten. Er werd toen een grapje over hem gemaakt, waardoor hij zich beleedigd gevoelde. Aan gezien hij vaak in België is en men daar, volgens zijn verklaringen, menschen van wien men niet ge diend is afschrikt door in de lucht te schieten, had hij ook hier deze methode toegepast. De man, is tot de komst van den commissaris op het bureau vastgehouden. Hij zal vermoedelijk wor den vervolgd wegens overtreding van de vuurwa- penwet» Een ernstiger lezing van het gebeurde. Nader uit Amsterdam: Het gebeurde in den afgeloopen nacht, waarbij een in de Oude Doelenstraat wonende man eenige schoten heeft gelost, blijkt na het verhoor van den verdachte door den Commissaris van het Bureau Warmoesstraat een ernstiger aanzien te hebben dan aanvankelijk is gedacht. De verdachte heeft tegenover den Commissaris verklaard, dat hij, te ongeveer kwart over vier op de brug van den O.Z. Achterburgwal bij de Oude Kennissteeg staande, aangesproken was door een bewoner van deze donkere buurt, die zich met en kele andere lieden reeds eenigen tijd in zijn nabij heid had opgehouden. De man had hem gevraagd ,.of hij een goed adresje wilde hebben", waarna ver dachte geantwoord had, dat hij met die praatjes niets te maken had. Hij waR toen weggegaan en had via de Oude Kennissteeg het Oudekerksplein bereikt. Volgens de lezing van verdachto de aangever ontkent zulks zou laatstgenoemde hein op sluipende wijze gevolgd zijn. Verdachte had zich toen plotseling omgedraaid en zijn achtervolger ge sommeerd zich te verwijderen. Toen deze. dit niet deed, loste hij een schot in de lucht. Naar de aangever heeft verklaard, heeft verdach te dit schot onmiddellijk door drie andere schoten, welke in zijn richting werden afgevuurd, doen vol gen. Do aangevallene had zich onmiddellijk na het eerste schot op den grond geworpen, als gevolg waarvan hij niet is geraakt. De op verdachte gevon den revolver droeg een cylinder voor zes schoten Vier daarvan bleken te zijn afgevuurd. De verdachte heeft verklaard dat hij uit zelfver dediging heeft gehandeld met welke lezing de Conv missaris het allerminst eens was. De arrestant is in het bureau opgesloten; er s proc»s-verbaal tei' i» hem opgemaakt, wegens poging tot doodslag, subsi diair poging tot zware mishandeling. Veertien da gen geleden was hij uit België teruggekeerd en had een kamer betrokken in de Oude Doelenstraat. De revolver had hij ook in België gekocht. Frankfurt. Door de „Feldberg" wordt gemeld, dat het flink sneeuwt bij twee graden vorst en een sneeuwlaag van 15 c M. Boven 1000 M. zijn ver scheidene sneeuwploegen aan het werk gezet om de wegen vrij te houden. BEJAARD ARABIER OVERLEDEN. Uit Casablanca wordt gemeld, dat daar een Ara bier Ben Maati genaamd, is overleden, die 147 jaar oud zou zijn geweest. Rumoerige vergadering. Collectief al treden van het bestuur. Amsterdam, 8 November. In een door een vierhonderdtal leden bezochte buitengewone alge meene vergadering van de „Beurs voor den Diamant handel", welke aangevraagd was door ruim 50 le den, stelde de eerste onderteekenaar, de heer S. 11. Okker Sr. en motie van wantrouwen voor tegen het beleid van het bestuur. Na een zeer rumoerig en heftig debat, bleek, dat de motie niet ondersteund werd, zoodat de voorzit- ter, dc heer A. de Paauw, constateerde, dat de motie was verworpen. Het bestuur verlangde nu een votum van vertrouwen van de leden. Het tumult was töen échter zoo groot, dat men niet tot een stemming kon komen. Het bestuur diende daarop collectief zijn ontslag in. De verkiezing van een nieuw bestuur zal ten spoe digste worden gehouden. KIND DOOR HOND GEBETEN. Door infectie toestand zeer ernstige Terwijl Woensdagmiddag de kinderen van den heer van E. aan den Iïccschcn weg to Oss een groo- ten Duitschen herdershond aan het plagen waren, passeerde liet 9-jarig dochtertje van den heer N. Het dier vloog op het meisje aan en bracht haar verschil lende beten toe. De ontboden geneesheer verbond het kind. Gistcrenochtend is de toestand zoo ernstig gewor den door infectie, dat voor het leven van het kind werd gevreesd. Auto, waarvan de bestunrder verblind rijdt een jongen dood. Donderdagavond heeft een aanrijding plaats gehad op den rijksweg onder Breda tusschen „Dc Drie Hoef ijzers" en Zevenbergschenhoek, die een jongen uit Zevcnbcrgschenhoek het leven kostte. De 14-jarige Ch. R. liep met drie kameraden op hot fietspad naast don rijweg, toen hij door een auto, welke uit de richting Breda kwam, bestuurd door den heer v. B. uit Botterdam, werd gegrepen cn tegen den grond geslingerd, aldus meldt de Msb. Zonder teeken van leven bleef de knaap liggen. Dr. Verhaak en geestelijke hulp waren spoedig op de plaats van het ongeluk aanwezig. De eerste kon echter slechts den dood constateeren. Het lijk van liet slachtoffer, dat een schedelbreuk en een beenbreuk had heko men, werd naar het lijkenhuis te Zevenbergschenhoek overgebracht. De heer van B. had de jongens niet opgemerkt, doordat hij verblind werd door het licht van een teffenligger. Zijn auto, die vrij ernstig beschadigd was, is door de marechaussée uit Moerdijk, die het onderzoek leidt, in beslag genomen. Komen uit de kraan van de waterleiding. New York: De directie van het waterleiding bedrijf in Bronx (New York) heeft klachten ontvan gen van de bevolking over het feit, dat er vischjes door do kraan van hun waterleiding heen kwamen. Men vermoedt, dat de beestjes uit liet reservoir zijn gekomen, waar uit men het water put. Deskundigen beweren, dat de vischjes het water vrij van bacteriën houden en het „vischwater" blijkt dan ook absoluut rein drinkwater te zijn. Toch heeft de bevolking de voorkeur gegeven aan vischloos water, zoodat men door middel van fijnere roosters de visch voorziening hoopt stop te zetten. KUDDE BUFFELS DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Albertville (Afrika). Tijdens een onweersstorm in hot gel ied van Kwango in de Belgische Congo werd een kudde buffels door den bliksem getroffen, waardoor dertig buffels gedood werden.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11