Raad St. Maarten. Ds. H. G. W. Briedé. REDEVOERING VAN HITLER. „Slechts lafaards geven op!" WOLDEMARAS VEROORDEELD. DE BRANDSTOFLOOZE MOTOR. Explosie in een benzinetank. Reusachtige brand in graansilo. Hoog water in Venetië. SPORT. i Uit de OMGEVING Gaal uw ledig ffiaggi-flesclye opnieuw met ^fltüggVJlronUl vullen Èöat is voordeeliaerf In het Wijkgebonw dood gevonden. Donderdagmidag ie in het wijkgebouw van de No- derduitsch Hervormde Gemeente aan de Marnix- straat te Amsterdam op 58-Jarigen leeftijd plotse ling overleden I)s. H. G. W. Briedé. predikant bij de Nederduitsch Hervormde Gemeente. Nader wordt gemeld, dat de Geneeskundige Dienst werd gewaarschuwd door burgers, die in het wljk- lokaal iemand op den grond hadden zien liggen, die vermoedelijk het bewustzijn had verloren. De auto- brancard was spoedig ter plaatse en de verplegers vonden ds. II. G. W. Briedé liggen, die overleden bleek te ziin. Het stoffelijk overschot werd naar de woning van den domino aan de Valeriusstraat vervoerd. De overledene is waarschijnlijk door een hartver lamming getroffen. Ds. Briedé is geboren in 1876, dus 58 jaar geworden. In 1901 werd hij predikant te Kol hom, in 1908 te Franekcr, op 5 Mei 1918 te Amsterdam. Ds. Briedé was een algemeene persoonlijkheid, een fijngevoelend en zich met groote bedachtzaam heid uitend mensch. Hij had oorspronkelijk tot de vrijzinnige richting in de kerk behoord, maar was langzamerhand tot een rechtzinnige overtuiging ge komen; een grooto verdraagzaamheid en waardee ring voor andere geestesrichtingen dan de zijne heeft hem altijd gekenmerkt. Hij heeft zich voorts hekend gemaakt door zijn pacifistische actie; hij heeft voor de Confederatie van Kerken voor den Vrede te Amsterdam voor de Ned. Ilerv. gemeente zitting gehad. In den grooten oecumenischen vredesdienst, dio van wege deze Confederatie eenige jaren geleden in de Nieuwe Kerk is gehouden, is hij een der sprekers geweest, en aan zijn bemoeiingen was deze dienst niet in de laatste plaats te danken. Overigens heeft hij zich vooral door zijn pastoralen arbeid en zijn persoonlijke hoedanigheden in broe den kring bemind gemaakt. Hitier heeft tn de Buergerbreaükellcr te Munchen een toespraak gehouden tot de oude strijders der N.S.D.A.P., waarin hij o.m. heeft gelegd, dat Clause- witz heeft geschreven, dat na een heroische Ineen storting nog steeds een heropbouw mogelijk is. Slechts lafaards geven op. Onze beweging heeft dat in 1923 erkend. Niet het oude sys teem. dat in 1918 zonder strijd lafhartig heeft gecapituleerd. Zij zouden gewonnen hebben, wanneer zij den moed voor den strijd had den gehad. Doch het heeft hun aan dezen moed ontbroken. Zij wilden toen den strijd vermijden, om later den tegenstander te be dwingen. Doch enkele jaren later konden zij den strijd niet hervatten. Men krijgt evenwel slechts de beste menschen, al dus Hitier. wanneer men er geen twijfel over laat bestaan, dat gestreden wordt op leven en dood. Het is niet van doorslaggevend belang of men overwint, maar het is noodig. dat men heroïsch en moedig de consequenties aanvaardt. En wij hebben deze consequenties aanvaard. Wij hebben den moed gehad te, zeggen: wij hebben dezen staat willen om verwerpen, wij wilden hen wegjagen, omdat wij Dultschland vrij wilden maken. Het heeft den an deren aan dezen moed ontbroken en daarom is hun poging mislukt Z« maanden voor den voormaligen minister-presi dent van Litaaen. Kowno. In het politioke proces tegen Woldemaras is Donderdagavond laat vonnis gewezen. Woldemaras werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. De medebe schuldigde, Karutis, word vrijgesproken. Practische bcteckenis heeft dit vonnis niet, daar Woldemaras reeds tot twaalf jaren ker kerstraf is veroordeeld, in verband met den militairen Putsch van 7 Juni. GEVANGENEN WORDEN UITBESTEED. Geen plaats moer ln de gevangenissen. Het huis van bewaring en de strafgevangenis aan den Amstelveenschenweg te Amsterdam zijn goheel bezet. Sedert eenige dagen brongen daarom de rijks veldwachters personen, die slechts één of twee dagen hechtenis moeten oudergaan, naar oen der politie- bureaux in de stad. Gisterenavond bevonden zich zoodoende aan het hoofdbureau cu aan do verschillende sectie-bureaus ongeveer twintig klanten voor één of twee dagen la hechtenis. TE LICHT BROOD. K a s s e 1. Bij een Donderdag door de politie te Kassei in bakkerijen ingesteld onderzoek bleken acht hakkers brood te vervaardigen dat afweek van het vastgestelde minimum gewicht van brood. Ten behoeve van het verdere onderzoek zijn deze bakke rijen voorloopig gesloten. DWARS OVER AMERIKA. Recordvlucht van CaiiforniS naar de Oostkust in 12 uur. New-York. Kapitein Rickenbaker verbeterde Donderdag zijn eigen record op de geregelde lucht lijn van Californio naar de Oostkust, dat hij met 13 uur en 2 minuten op zijn naam had gebracht, door met een groot verkeersvliegtuig, met een be manning van 3 koppen en verscheidene passagiers aan boord in 12 uur en 4 minuten van Burbank ln C&lifonüë naar de luchthaven New&rk in den staat New Jersey nabij New York te vliegen. Hij maakte op deze vlucht slechts een enkele tusschcnlanding te Kansas City om te tanken. JEUGDIG BANKROOVER GEPAKT. New York. —- Een jonge man. die verklaarde te werken in opdracht van den als „Baby Face" beken den gangster Gcorge Nelson. roofde Donderdag van de spaarbank te Carpcntior in den staat lowa een bedrag van 400 dollar, doch kon ree^s «?n uur later gearresteerd worden. De uitvinder in het ziekenhuis opgenomen. Groningen; Naar wij vernemen is de heer Wardenier uit Wolvega, van wien de afgeloopen week is gemeld, dat hij een brand- stoflooze motor zou hebben uitgevonden, Donderdagavond in overspannen toestand naar de zenuw-afdeeling van prof. van der Scheer in het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen opgenomen. Bij den uitbrekenden brand een persoon zeer ernstig gewond. Donderdagavond was een chauffeur van den heer S. in diens opslagplaats van bouwmaterialen, gele gen in «Ie Molenstraat te Helmond, bezig mot het vullen der benzinereservoirs van een autotruck. Plot seling bemerkte de chauffeur dat een vlammetje sloeg uit den mond van het benzinevat, waaruit hij de benzine in de autotank overhevelde. Hij trachtte het vuur met zand te blusschen, doch toen dit niet gelukte vroeg hij assistentie. De heer J. v. Griensven, een employc van do A.P.C, arriveerde spoedig met een brandhluschappnraat Juist toen hij het appa raat op de vlam had gericht, sloeg het benzinevat met een hevige knal uit elkaar, terwijl de benzine in alle richtingen uiteen spoot. De hoer v. G. stond on middellijk als een fakkel in brand. Toesnellende personen wierpen jassen over hem heen en rolden hem over den grond, waardoor do vlammen werden gedoofd. Do ongelukkige werd voornamelijk aan het hoofd zeer ernstig gewond. Hij is naar het nabij ge legen St Anthonius gasthuis overgebracht. De inmiddels gearriveerde brandweer tastte het zich sterk uitbreidende vuur in de opslagplaats krachtig aan, doch durfde echter niet de brandhaard te naderen, omdat daar nog een paar vaten benzine lagen opgeslagen. Het duurde dan ook niet lang of deze vaten explodeerden, waarhij meters hoogc vlammen opschoten. Toon kon de brandweer met Vergadering van den Baad op Vrijdag 9 November 1934, des morgens half tien. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter opent de vergadering, waarna de notu len worden vastgesteld. Wel heeft de heer Van Drunen een opmerking. Hij vraagt n.1. deu heer Glas naar de motieven van diens uitlating in de vorige vergadering. Dc heer Glas had toen opgemerkt, dat de ambtenaar tor se cretarie, de heer Sloof, gemakkelijk zijn werkzaam heden als administrateur van het veefonds op de secretarie kon verrichten. Na gedane informatie bleek het den heer Van Drunen echter, dat dit nooit het geval is geweest, Het zou ook niet kunnen, daar de gemeente-admini stratie er te druk voor is. En zoo is er een scheeve voorstelling gegeven, die de salaris vergadering van den heer Sloof misschien wel beïnvloed heeft. De heer Van Drunen wil dan ook voorstellen, deze notulen niet goed te keuren. Voorzitter zegt dat er de vorige vergadering gele genheid genoeg was om hierover te debatteeren. Het komt er maar op neer, of het besprokene goed is weergegeven. Dit ziet de heer Van Drunen in; bij de rondvraag zal hij op deze kwestie terugkomen. Mededeeiingen en ingekomen stokken. Hiervan vermelden we het verslag van de laatst gehouden vergadering van de commissie van uit voering van den vleeschkeuringsdienst en van de begrooting voor het dienstjaar 1935 van dezen dienst. De heer Van Drunen wijst op het groote verschil ln bijdrage per inwoner tusschen de aangesloten- en buitengemeenten. Zoo is de bijdrage van 8t Maarten 27 cent per Inwoner, terwijl de bijdrage voor Anna Paulowna 1.6 cent per inwoner bedraagt en daarom vraagt spr. naar het verschil van profijt voor die gemeenten. Voorzitter antwoordt dat dit verschil niet groot is, wel hebben vele buitengemeenten haar eigen nood- slachtplaats. In de toekomst zal er echter een ster- ko drang op de buitengemeenten worden uitgeoefend tot aansluiting. De commissie tot wering van schoolverzuim is nu samengesteld als volgt: Gnosaen, voorzitter. Wolters, secretaris en Zomerdijk, lid. Een ontwerp begrooting der gemeente voor den dienst 1935 is aan God. Staten opgezonden en zal na terugontvangst door den raad worden behandeld. Naar aanleiding van een vraag van den heer Breed, zegt Voorzitter dat er voor de raadsleden vol doende tijd zal zijn zich in deze materie in te wer ken. Verder wijst do heer Breed er nog op dat de raad weinig te vertellen heeft. Men moet zich maar schikken naar Ged. Staten. Ook wordt in afwijking mot do voorschriften gehandeld, t.o.v. de aanbieding der hegrooting, wat door Voorzitter wordt beaamd. Door de gemeente is aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier betaald voor ge plaatste werkloozen aan den Westfriesclien zeedijk, een bedrag van f 1418.83, waarvan door de Provincie 1 250 zal worden gerestitueerd. Het Hoogheemraadschap wordt dank gebracht voor de prettige wijze van samenwerking. B. en W. hebben voor het houden van een land- bouwcursus in de school te Sint Maarten en voor een tuinbouwcursus te Ecnigenburg de beschikking gegeven, voor dezen winter, over een lokaal, met vrij gebruik van brandstof en verlichting. Voor Eenigenburg is de voorwaarde gesteld tot zoo lang de gemeente het lokaal om bijzondere redenen niet eerder noodig heeft. Het bestuur van den Ringpolder heeft met over heidssubsidie, enkele werkloozen aan het vlabtrek- ken in polderslooten tewerkgesteld. Rekeningen. B. en W. stellen voor de rekening der gemeente over het jaar 1932 opnieuw voorloopig vast te stel len, nadat daarin door bemerkingen van Ged. Staten enkele wijzigingen zijn aangebracht. De ontvangsten zijn nu 59896.11 .de uitgaven f56404.03, batig saldo f 2992.08 (was f 4702.08) B. en W. stellen voor de rekening van het Armbe stuur over 1933 goed te keuren, nu deze is gewijzigd, overeenkomstig raadstaslissing van 29 Aug. j.1. De ontvangsten bedragen i 12640.90, de uitgaven f 14571.29 volle kracht aan het werk gaan en was zij het vuur weldra meester. Daar dc brand in de onmiddellijke nabijheid van de barakken van het St Anthonius gasthuis woedde moesten eenige van deze barakken, waarin 11 patiënten lagen, worden ontruimd. Het ziekenhuis heeft gelukkig echter geen oogenblik ge vaar geloopen. Een groote hoeveelheid bouwmateri aal word een prooi der vlammen, terwijl groote scha de is aangericht aan twee tractors en een trailer van den heer S. De volledige omvang van de schade is echter nog niet bekend. De toestand van den heer v. G. was nog zeer ernstig. De politie stelt een onderzoek naar de schuld vraag ln. Vermoedelijk vijf personen gedood. Schade van vele millioenen dollars. New York: Uit Newport News in don staat Virginia wordt gemeld, dat in een grooto graansilo van de Chesapeake and Ohio Rallway Company ten gevolge van een stofexplosie een brand uitbrak, die zich ondanks de uitgebreidste blusschingspogingen met razende snelheid uitbreidde en het geheeo reus achtige gebouw aantastte en vernielde. Vijf personen zouden tijdens den brand en het blusschingswerk zijn gedood. Een groot aantal werd gewond. De inaterieele schade bedraagt verscheidene mil lioenen dollars. Vloedgolf doet de kanalen stijgen. De oude Dogestad (Venetië) is wederom geteisterd door hoog water tengevolge van een vloedgolf, «iie het water in de kanalen zoodanig deed stijgen, dat op tal van plaatsen dor stad overstroomingen ont stonden, waardoor verscheidene huizen onder water kwamen te staan en enkele oude gebouwen gedeel telijk instortten. POLSMOFFEN!!! dubbel gebreide Wanten, Sjaals, Truien, Vesten, Broeken, enz. enz. bij Jaap Snor, Zuidstr. 19, Den Helder (Let op den Gelen Winkel). Ie klas reparatie-inr. voor alle soorten Wollen Kleeding, Kousen en Sokken (ook do allerfijnste). Voor Schagen bij C. de Moei, Noord. het nadeelig saldo f 1930.39 (nadeelig saldo was f 1955.39). Aldus wordt besloten. B. en W. stellen voor de zgn. gemeentetuintjes behoudens goedkeuring van Ged. Staten opnieuw voor 4 jaren onderhands te verhuren; het overige gemoenteland wordt op 12 dezer publiek verhuurd. Allen voor. B. en W. stellen voor de school en onderwijzers- wonlng te Eenigenburg publiek te doen verkoopen. Aangezien dc aan het schoolgebouw verbonden wo ning, door vertrek van het hoofd der school thans onbewoond is 'en geen nieuwe huurders zich daar voor hebben aangemeld, zijn B. en W. van meening, dat het beter is zoo mogelijk tot verkoop over tc gaan. Conform dit voorstel wordt besloten. B. en W. stellen voor in te willigen een verzoek van het bestuur der afd. HarenkarspelSt. Maar ten van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, om een subsidie voor dit jaar van f 25 te willen ver- leenen, ter bestrijding van de kosten der in dezen winter te houden arbcidersavondschooL Toegelicht wordt nog, dat 19 inwoners van St. Maarten de school bezoeken. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen. Rondvraag. De heer Glas is zeer pessimistisch gestemd, wat de tuinbouw betreft. De uitkomsten zijn slecht en er staat weer een zwaren winter voor de deur. Hij stelt voor een schrijven tot de commissie van 5 (het Dag. bestuur van den bond van 50 Westfriesche ge meenten) te richten en in dat schrijven die com- missio te willen verzoeken, drang uit te oefenen bij den betrokken minister op spoedige uitkeering dei- voorschotten. Voorzitter zegt, dat deze kwestie de volledige aan dacht van den minister heeft. Donderdagavond toch heeft deze voor dc radio nog toegegeven dat 4.5 mil- lioen gulden te kort was en dat nog 3 mlllioen zal worden uitgetrokken. Overigens is spr. niet tegen hot voorstel en ook de raad spreekt zich voor het voor stel uit De heer Van Drunen vraagt of er wijziging geko men is in de verordening over het bouwen van boe ten. Voelingen van beton of steen waren voorge schreven, maar nu wordt er toch anders gebouwd. Hij huldigt de opvatting: gelijke monniken, gelijke kappen. De Voorzitter zal hieromtrent het advies van den gemeente-opzichter vragen. Dan informeert de heer Van Drunen hoe het staat met de fietsenbergplaats hij de school te St. Maarten. Dit is in bespreking bij B. en W. Nu herhaalt de heer Van Drunen zijn grieven ta.v. de opmerking van den heer Glas in de vorige raads vergadering. Dit was z.i. ten nadeele van den heer Sloof. De heer Glas zegt, dat hij mis kan zijn, maar dan had spr. toch een tegensprekend woord van den Voorzitter moeten hooren. Voorzitter zegt, dat dit hem ontgaan is. Volgens spr. kan dit niet van invloed zijn geweest op de salariswijziging. Hij prijst het in den heer Sloof, dat deze het administratieve werk voor het veefonds verricht. De heer Glas vindt het niet de moeite waard, om deze kwestie zoo in de breedte uit te meten, en vindt het in 't geheel niet beschamend voor zich zelf. De heer Breed zegt. dat zijn voorstel (verhooging tot f 1000) er door beïnvloed kan zijn en spr. geeft zijn voorstel dan ook nog in overweging. Do heer Glas zegt. dat dit punt reeds behandeld Is en men er nu toch weer slecht over kan gaan stem men. De heer Brak zegt. dat een salariswijziging altijd nog bij de begrooting kan worden behandeld. Hierbij leggen de sprekers zich ten slotte neer. De heer Breed vraagt hoe het staat met de bij drage van de gemeente in de premie voor het dok tersfonds. Het advies van dc Commissie van 5 is nog niet terug gekomen. Eerst zullen de dokters nog gehoord moeten worden. Daar niemand verder het woord wenscht, volgt sluiting. PROGRAMMA N.H.V.B. Wijzigingen. Men houde er s.v.p. rekening mede dat wij uitslui tend die wijzigingen vermelden, welke ons uit dc of- ficieele bondsmededeelingen geworden. Het komt ondanks het langverbeide bezit van een bondsbureau met administrateur voor dat wedstrijdveranderingen eerst Zaterdag's per tele gram worden beschikt. Men kan zich begrijpen, dat we die nimmer kunnen onderscheppen. (Sportredacteur Sch. Crt.) 1 D: Uitgesteld: Wieringerwaard—J.V.C.. Ingelascht: M.LJD.J.V.C. 3 E: Uitgesteld: Oudeschild 1—D.E.S. L (Alg. Sportblad). Wijziging K.N.V.B. Afd. I eerste klasse: ingelascht AjaxFcijenoord; ingelascht o.a. de junioreswedstrijden: Hollandia— Volewijckers; Alcmaria—Z.V.V.; O.S.V.West Fri- sia. Uitgesteld E.D.O.—Bloemendaal. (Sportkroniek). W I E Rl N GF. N Werkverschaffing. Naar men ons mededeelt is het te voorzien, dat de werkzaamheden in den Wieringermeerpolder, welke in de nabijheid van Wieringen, in werkverschaffing worden uitgevoerd, binnen niet al te langen tijd zul len zijn afgeloopen. Thans reeds wordt naar nieuwe werkobjecten uitgezien en we hopen dat men er in zal slagen deze te vinden want anders zal na ver loop van tijd de algeheele werkloosheid zich ook in deze gemeente weder in vollen omvang doen gelden. Wij vreezen dat eerst een voortzetting der inpolde ring in deze, uitkomst zal kunnen bieden. Burgerlijke stand van 2 t.m. 8 Nov. '34. Geboren: Roelof, zoon van J. v. d. Kooi en R. Dijk stra; Annie Maria, dochter van C. Duijnker en A. Lont. Als levenloos werd aangegeven een kind van L. L. Zeeman en Tr. Jongejan. TjnnnwnvD Burgerlijke stand over de maand Oct. Geboren: Cornelia Arsenia, dochter van Petrus Dekker en van Hendrika van den Bongaard, Pade BI; Theodorus, zoon van Jacob Berkhout en van Johanna Beers, Weere K 57; Cornelis, zoon van Hen drik Meyer en van Hendrika Beek Gouwe H 18; Ondertrouwd: Pier Elsinga, arbeider, oud 25 jaar, wonende te Hoogwoud, en Geertje Leyen, zonder be roep, oud 19 jaar, te Winkel; Gerrit Breed, slager, oud 34 jaar te Hoogwoud, en Petronelia Maria Jo hanna Odijk, zonder beroep, oud 30 jaar, te Vlaar- dingen; Jacobus Schutte, timmerman, oud 33 jaar, te Hoogwoud, en Cornelia Groenveld, zonder beroep oud 23 jaar, wonende te Hensbroek, laatstelijk te Hoogwoud. Gehuwd: Johannes Franciscus Folkers, ambtenaar ter secretarie, oud 24 jaar, to Alkmaar, en Ermina Cornelia Bood, zonder beroep, oud 27 jaar, te Hoog woud, laatstelijk te Alkmaar; Jan Christiaan Benit, opzichter, oud 31 jaar, wonende te Hoogwoud, en Trijntje de Haan, zonder beroep, oud 23 jaar, te Fra- nekeradeel. Ingekomen personen: Elisaboth Johanna van der Putte, echtgenoote van Jan Siraon Pater van Am sterdam naar Hoogwoud, Kcrkelaan C 41; Aukje Boonstra, echtgenoote van Douwe Boorsma, van Blokker naar Hoogwoud, Gouwe H 71; Heronimus Genee, van Abbekerk naar Hoogwoud, Langereis A 35; Anna Regina Genee, van Spanbroek, naar Hoogwoud, Langereis A 35; Geertje Leyen, echtge noote van Pier EJsinga van Winkel naar Hoogwoud, Langereis A 27; Petrus Smit, van Beemster naar Hoogwoud, Kerkelaan C 22. Vertrokken personen: Floris Kuiper, van Langereis A 43 naar Amster dam, Amstelkade 361; Neeltje de Boer, van Gouwe H 27 naar Alkmaar, Stationsweg 42; Willem Pater en gezin, van Kerkelaan C 41 naar Nieuwe Niedorp D 119h; Ermina Cornelia Bood, echtgenoote van Jo hannes Franciscus Folkers, van Kerkelaan C 9 naar Oude Niedorp no. 29; Cornelia Groenveld, echtgen. van Jacobus Schutte, van Boekelwegbuurt I 9a naar Hensbroek A 124; Reijer Keizer, van Langereis A 13 naar Amsterdam, Utrechtschestraat 116III; Adriana Dievera Groot, van Noordeind D 36 naar Grootebroek p.a. notaris Jansen; Hillebrandus Petrus Groot, van Noordeind D 36 naar Opmeer; Maarten dc Wit. van Aartswoud E 48 naar Den Helder, aan boord van do II.D. 104; Neeltje Rinkel, van Weere K 24 naar Heer- hugowaard; Jan Christiaan Benit, van Langereis A 5 naar Winkel; Gerrit Bakker, van Kerkelaan C 3 naar Villevaudé (Frankrijk); Anna Maria Mooij, idem; Augusta Julie Fasting, idem. U ARE N KARSPEL DIRKSHORN. Voor het eerst sinds vele jaren zal de muziekver- eeniging „Onder Ons" alhier, Zondag a.s. bij den heer Pijper, weer eens een zaalconcert geven. Lief hebbers van goede muziek wacht zeker een mooien avond, aangezien een mooi programma is samenge steld, speciaal uit nummers, welke zich voor een dergelijke gelegenheid het beste leenen en gezien de wijze, waarop Onder Ons zich gewoonlijk van haar taak kwijt, mag wel worden aangenomen dat op muzikaal gebied iets goeds zal worden gegeven. Het programma wordt aangevuld met diverse voor drachten, terwijl het dansorkest, samengesteld uit leden der vereen!ging, zeker de dansiustigen na af loop nog op aangename wijzo zal weten bezig te houden. LANGE ND IJK BROEK OP LANGENDIJK.. Woensdagmorgen gerankte tijdens het spelen bij de Chr. school het 9-jarig dochtertje van den heer A. Dekker, tegen een aankomende petroleum-auto. De chauffeur, welke dadelijk stopte, kon niet verhinde ren, dat een wiel rakelings langs een der beenen van het meisjo ging, waarhij na geneeskundig onderzoek bleek dat dit was gekneusd. Wonder boven wonder is dit ongeval betrekkelijk nog goed afgeloopen, toch achten we het niet overbodig wanneer er door de ouders of onderwijzend personeel eens ernstig op gewezen werd, dat de kinderen eens meer gaan let ten op de signalen welke gegeven worden en dan op zij gaan, daar zulks nog wel eens wat te wenschen overlaat.

Schager Courant | 1934 | | pagina 14