De wethouders-crisis te AHtmaar De zaak-Wardenier. De Nijmeegsche deviezen-smokkelaars vrijgelaten. Belgrado treft maatregelen tegen Hongarije. Vrouwenkiesrecht in Turkije. Door bandieten vermoord. De controle der wapenfabricage. Zal het rood-zwarte blok uiteenvallen RAZZIA IN ROEMENIE. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. Advertentiën. GEERTJE KRUIT, Een spoedelschende vergadering. üp verzoek van alle gemeenteraadsleden, uitge zonderd do wethouders, had de burgemeester, mr. Maas, een spoedelschende vergadering tegen heden ochtend 10 uur uitgeschreven ter behandeling van het door het dagelijksch bestuur gevoerde beleid in de zaak-Wardenier. Bezoek aan Wardenier in het zieken huis te Groningen. Nader vernemen wij nog, dat de burgemeester van Weststellingwerf, Mr. Maas, Woensdagavond in ge zelschap van een ambtenaar der secretarie een be zoek heeft gebracht aan den heer Wardenier in het Academisch Ziekenhuis tc Groningen. Het bezoek heeft ongeveer een uur geduurd. Mr. Maas is nog des avonds naar Wolvega terug gekeerd. Voorts vernemen wij. dat do toestand van den heer Wardenicr vooruitgaande is. Bemiddeling van den burgemeester. Nog 5 Nijmegen aren zuchtten in den Zwanentorcn te Kleef tot het uitzitten van do hun opgelegde zware straffen bij het smokkelen van „Spermarken". Dank zij de bemoeiingen van den burgemeester van Nijmegen zijn thans alle vijf gedetineerden in vrijheid gesteld. Burgemeester Stcinwcg heeft do voldoening, dat zijn tnssrhenkomst aan deze vijf gestraften de vrij heid heeft teruggebracht. Hij ondervond bij zijn pogingen de grootst denk bare hulp van don verdediger der veroordeelden, Itechtsanwalt Iluefnagels te Kleef, terwijl ook de Oberstaatsanwalt zeer met het lot der getroffenen be gaan bleek en veel heeft gedaan om tot het bereikte resultaat te komen. Voor allen zal het thans echter wel duidelijk zijn, hoe gevaarlijk het is de Deviezen-verordeningen te overtreden. Wij moeten er nu eenmaal rekening mede hou den, dat Duitschland zeer zware tijden doormaakt. Talrijke Hongaren uit het land gezet of gearresteerd. Boedapest: Van bevoegde zijde worden de be richten, betreffende uitwijzing en masse van Hon- gaarsrhc onderdanen uit Zuid-Slavië bevestigd. Medegedeeld wordt, dat reeds honderden Honga ren zijn uitgewezen. Aan de Zuid-Slavisch-Honganr- sche grens komen voortdurend groote troepen uitge wezen Hongaren aan. Verder zijn berichten ontvangen omtrent talrijke arrestaties, die op last der Zuid-Slavische autoritei ten de laatste dagen zijn verricht. Kr is te Boedapest over oen en ander eenige op winding ontstaan. De tot dusverre bij de rcgcering te Belgrado ondernomen diplomatieke stappen der Hongaar:# :e regeering schijnen geen succes te heb ben gehad. Van officicele zijde wordt verklaard, dat de regeering de verdcro ontwikkeling afwacht, tot de toestand rijp zal zijn voor internationale stappen. In 1935 vermoedelijk Invoering. Istanboel. Uit Ankara wordt gemeld, dat er een zeer groote waarschijnlijkheid bestaat, dat de nieuwe Turksche Nationale Vergadering in 1935 zal besluiten tot invoering van het vrouwenkiesrecht. De huidige Nationale Vergadering zal binnenkort worden ontbonden, teneinde in Januari a.s. nieuwe verkiezingen mogelijk to maken. Men verwacht dat de nieuwe Vergadering het vrouwenkiesrecht zal goedkeuren als deel van Kemnl Pasha's maatrege len tot modcrnisecring van Turkije. Chineesch dagbladmagnaat het slacht offer. Shanghai. Groote opwinding is veroorzaakt door don moord op den Chineeschen dagbladmagnaat Sze Liang, eigenaar van het dagblad „Shun- pao" en voornaamste aandeelhouder van de Shin- wanpao. De auto van Sze Liang Tsal werd tusschen Hangtsjau en Haimin aan do kust ten Zuiden van Shanghai, door een auto, waarin zeven bandieten zaten, aangehouden. De bandieten schoten den chauffeur en ••een schoolvriend van den zoon van den dagbladmagnaat, dlo hem vergezelde, neer en achtervolgden Sze Liang Tsal, die in een naburige hut was gevlucht, waar hij door zeven schoten werd neergeveld. De zoon en de vrouw van het slacht offer konden ongedeerd ontkomen, terwijl een nicht gewond werd. Het initiatief van Amerika door Engeland levendig toegejuicht. Londen, 11 November: Het voornemen van de rcgcering (ter V. S. zich uit to spreken ten gunste van een internationale controle der particuliere wa penfabricage wordt in Engolsche kringen levendig toegejuicht. In dit verhand wordt verklaaft, dat in deze aangelegenheid Groot-Brittannië en de V. S. door volkomen dcnzelfden gedarhtongang worden geleid. Er bestaat derhalve aanleiding een internationale overeenkomst In deze kwestie volkomen mogelijk te achten. Het te Genévo in 1925 aangegane accoord be treft alleen den verkoop en den uitvoer van wapenen. De nieuwe overeenkomsten zouden daarentegen \ft-el verder gaan. daar zij ook dc vervaardiging van wa penen betreffen zouden ONEERLIJK SECRETARIS AMBTENAAR OEARRSTEERD. De politin to Scbaesberg beeft den ambtenaar ter secretarie aldaar. B., wonende te Kerkrade, gear resteerd. Hij wordt verdacht f200 ten nadeele van de gemeente Scbaesberg te hebben verduisterd. B, die op staanden voet ontslagen is, is opgesloten in het politiebureau te Heerlen. Vandaag zal B., die gehuwd is, gebracht worden naar Maastricht. Onderhandelingen tusschen de katholieken en de socialisten algebroken. Uit betrouwbare bron vernemen wij dat de onderhandelingen, die gisteren tusschen de katholieke en socialistische groepen zijn gevoerd, moesten worden afgebroken, daaf geen overeenstemming kon worden verkregen. Vanavond vergadert elke groep weer afzonderlijk, waarna nogmaals in een gecombineerde vergadering getracht zal worden tot overeenstemming te komen. De meeningen loopen echter zeer sterk uiteen, vooral ten aanzien van de salarisverlaging en tal van subsi dies. Vooral het burgerlijk deel der R.K. fractie blijft halstarrig op haar stuk staan. Het is dan ook tc verwachten, det het rood-zwarte blok uit elkaar zal vallen, hoewel, zooals uit het bericht hierboven blijkt, het contact nog niet is verbroken. Het geheele verkeer werd stopgezet en po litie en gendarmen hielden de tranis aan om de passagiers naar hun papieren te vragen. Een groote politic-actie is hedenmiddag in Boe karest en geheel Roemenië ten uitvoer gelegd ter controlecring van de papieren der buitenlanders. Het geheele verkeer werd stopgezet en politie en gendarmen hielden dc trams aan om de passagiers naar hun papieren te vragen. Ook in do openbare gelegenheden, zooals koffiehuizen, werden de be zoekers, mannen zoowel als vrouwen, aan een on derzoek onderworpen. Tot degenen die gearresteerd zijn, behooren eenige verdachte individuen, o.m. een Bulgaarschc terrorist, die op clandestiene wijze uit Hongarije Roemenië is binnengekomen. Het verluidt, dat een groot aantal terroristen uit Hongarije het land is binnengekomen. Nog nimmer zijn in Roemenië razzia's van een der- gelijkcn omvang gehouden. De bevolking was zeer onder den indruk van het gebeurde. Nergens hebben incidenten plaats gevonden. ült de OMGEVING ANNA P AULOWNA Middenstand en St. Nicolaas. Een gecombineerde vergadering van clc Neutrale Middenstandsvereeniging en de R.K. „Do Hanze", be sprak onder leiding van den heer C. Kaan dc wen- schelijkhcid om door een of andere attractie to be vorderen, dat de ingezetenen hun Sinterklaas-inkoo- pen bij de eigen winkeliers doen. Gezocht werd naar een vorm, die niet-aangesiotcn middenstanders geen gelegenheid gaf toch deel te nemen aan deze attrac tie. Na gedachtcnwisseling besloot men van 21 No vember tot een met 5 December voor elk bedrag van 50 ct. aan den kooper een bon te geven. De winkeliers zelf storten voor eiken bon tweo cent en van de som, die zoo bijeenkomt, worden cadeaux: een ameuble ment, een fiets, enz. verstrekt. Het spreekt dat deze cadeaux ook hier gekocht zullen worden. Een vijftig tal neringdoenden gaf zich reeds voor deelname op. Tenslotte werd ook nog besloten tweemaal een ad vertentieblad to verspreiden, waarin allo leden der middcnstandsvcrcenigingen hun waren kunnen aan prijzen en ook daarin een attractie op to nemen, die de ingezetenen er toe zullen brengen de advertenties goed te lezen. Oprichting Werkgeversvereniging. Onder voorzitterschap van den heer N, Raap kwa men eenige werkgevers in ht landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf bijeen tot oprichting van oen werk geversvereniging. De heer Raap leidde dc besprekin gen in met een herinnering aan liet bekende Kon. besluit, het advies van het hoofdbestuur van de II. Mij. v. L. en dc besprekingen door den voorzitter van de plaatselijke afdceling op een dor laatste verga deringen daaraan gewijd. Uit de daarop volgende discussie bleek wel, dat men nog steeds weinig voelde voor het In het leven roepen van een werkgeversvereniging. Het zwaarst wegende nadeel vond men, dat bij de vaststelling van een loonregeling alle arbeiders over één kam gescho ren worden, wat men ook voor de arbeiders in het algemeen geen voordeel kon vinden. Toch kwam tenslotte do verceniging tot stand en traden aanstonds 13 werkgevers toe. Het voorloopig bestuur wordt gevormd door de heeren: C. D. Rczcl- man, G. C. van Balen Blanken, P. J. Waiboer, G. 1L Geerligs cn D. Schenk. BREEZAND. Een nicuwo tooncclclub. Eenige leden van de afdceling Breczand van den Bond voor Stantspensionneering hebben een toonecl- elub opgericht. Na#r we vernemen is het de bedoe ling ongeveer half December voor het eerst voor liet voetlicht to komen, om ook op deze manier de idéé van Staatspcnsionncering te propageeren. WINKEL Woensdagavond vergaderde do IJsclub Winkel, ten huize van den beer R. Laan. alhier. Na opening door den Voorzitter, worden do notulen goedgekeurd. Naar aanleiding van deze notulen vraagt de beer Kistemaker of de ijsclub tegenwoor dig land heeft. De Voorzitter zegt van niet, alleen werd onder- CESLAAGD. V. Krapman is Dinsdag jl. te Amsterdam ge slaagd voor het examen stenografie, systeem „Groote". N.S.B. De Alg. Leider Ir. A. N. Musscrt, der N.S.B. zal 12 Dcc. a.s. spreken te Schagen in het Theater Royal. GEMEENTE SCHAGEN. POLITIE. Gevonden: een poesje. Verloren: een pet. THE STAR OF HOPE MISSION. DONDERDAG 15 NOVEMBER. Julianadorp, nam. 7 uur, Ds. J. J. van Petegem, van Hilversum. ZONDAG 18 NOVEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Doop. Barsingerhom, geen dienst. Kolhorn (Woensdag 21 November), nam. uur, Ds. Eikema. Middcnmoer, nam. 7 uur, Ds. R. van der Veen. Anna Paulowna, nam. 7 uur. Ds. Vorstman. Dirkshorn, nam. 7 uur. Ds. de Leeuw. Onder werp: Dc Boomen en het Bosch. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Zuidscharwoude, voorin. 10 uur. Ds. de Leeuw. Sint Maarten, voorm. 9Yz uur, Ds. Tinholt. Burgcrbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, zie Burgcrbrug. Oudesluis. geen dienst. Schagerbrug, geen dienst Petten, geen dienst Oude Niedorp. nam. 7 uur, Ds. Van Dijk'. Hcerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. M. v. d. Meulen, Cand. t. d. II. D. Hippolytushoef, voorm. 10Vz uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van 13cek. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Reddingius. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. H. Doop. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Bergen, voorm. 10*A> uur, Ds. Van den Kieboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerliorn, geen dienst Nieuwe Niedorp, geen dienst Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. Dinsdagavond S uur Zustcrkring. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, de lieer de Graaf van Amsterdam. 's Avonds geen dienst. Breczand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3V2 uur, de heer Boon. Hippolytushoef. voorm. 10 uur. de heer O. Deen. GEREFORMEERDE KERK. Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J. II. Slager, hulpprediker. E. V. MARANATHA. Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. Swaan van IJmuidcn. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp. voorm. 10 uur en nam. 7 uur, Ds. Tim merman. van Utrecht. ALKMAAR, 14 Nov. Aardappelen f 3.20, bieten f 1.60, gele kool f 11.80, roode kool f 12.60, uien f 2.80, wortelen f 1.50, per 100 Kg., appelen f 2—6.50, druiven f 10—15, peren f 2 1, spruiten f 3.506, tomaten f 1.505.50, witlof I f 4.50—6, II f 23/50 per 100 pond; andijvie f 0.50 2J20, bloemkool I f 7—14, II f 2—4, boerenkool f 0.70 —2.70, groene kool f 15.50, kropsla f 0.501.80, knol- sclderie f 14.80 per 100 stuks, selderie f 0.601, wor telen f 1.504 per 100 bos, spinazie f 0.S1—0.88 per bak. handeld met het kerkbestuur om een perceel land in to richten als ijsbaan. Dc heer Kcetman geeft daaromtrent nog eenige inlichtingen, doch 't is wel niet geheel van de baan, maar wel in een zwak stadium gekomen. De Voorzitter deelt mede met den Dijkgraaf van de Niedorpcr Kogge te hebben gesproken over het zuiveren van de groote kolk van flap. Dit ia in on dcrzock. Do kaarten zullen weder voor dezelfde prijzen worden beschikbaar gesteld, y Ingekomen is een schrijven van den IJ.H.N. oro voeling te zoeken met heit gemeentebestuur in ver band met bet beschikbaar stellen van werkloozen voor het onderhouden der banen als er ijs komt. Hier bestaat reeds een goede samenwerking. Voorts wordt gewezen op een collectieve verzeke ring f 0.15 per lid, waardoor men tegen ongeluk ken op het ijs is verzekerd. Het zestuur stelt voor nog niet daarop in te gaan. Voor het nazien der rekening 1933 worden aan gewezen de heeren A. Kooij en K. Kistemaker. Dc ontvangsten hebben bedragen f 443.55, de uitgaven f 341.14%, batig saldo f 102.40%. Bestuursverkiezing. De heeren W. Keetman, J. C. Wit en J. Blom wor den herkozen. In de vacature K. Zeilcmaker, Jb. Mantel, J. Ilam Sr. en S. van der Wal worden resp. benoemd de heeren K. Bart Pz., II. D. Wilken, K. Kistemaker en G. van Stipriaan. Rondvraag. De heer Kistemaker geeft in overweging het flap in de Kolk voor eigen rekening weg te halen. De voorzitter zegt dat dit ook do bedoeling is, de wijze waarop wordt nog overwogen. De heer Kooij wijst er op dat bet onderzoek der re kening veel tijd vordert en stelt voor, dit voortaan vóór de vergadering te doen. Dit voorstel vindt ingang en voor het onderzoek der rekening over 1934 worden nu reeds benoemd de heeren A. Kooij en F. Becker. De heer Becker vraagt inlichtingen omtrent den strijd in de ijswereld. Do heer Keetman wordt in de gelegenheid gesteld daarop to antwoorden, hiervoor verwijzen wij naar de reeds opgenomen verslagen. Spr. acht het niet juist dat de afdeeling Nieuwe Niedorp, die bestaat uit leden, uit verschillende ge meenten, ook overgegaan is naar den nieuwen bond voorzitter, Mr. Eeccn. Toch verwacht spreker van deze beweging wel eenige goede nawerking. Er zal nu door IJ.H.N. nog krachtiger worden opgetreden tegen den K.N.S.B., en waar vereenigingen met klein water, nu bij een kortebnnnwedstrijd moest uitloven een eersten prijs van f 100, om goede rijders tc krijgen, is het nu bet streven daarin uniformiteit to brengen en zal dit bv. f 60 worden. Dc heer Becker ziet er toch iets goed In. Spreker ziet dit ook en hoopt dat dc IJ.H.N. het zal redden. Do heer Kistemaker begrijpt niet dat de K.N.S.B, dien nieuwen bond als leden handhaaft. Medegedeeld wordt dat de K.N.S.B. zich nog moet uitspreken. De heer Keetman doelt voorts mede, dat door IJ.H.N. bet vorige jaar een wedstrijd werd gehouden te Avenhorn," onder auspiciën van den K.N.S.B. Tedere afdceling kon zijn primeurs zenden. Onr* vertegenwoordigers wonnen een tweede prijs. n.1. een gouden medaille on f50.voor de verceniging. De medaille is gezonden, doch dc f 50 niet cn als dit niet in orde komt, zal de afgevaardigde daar- Hiermede geven wij U kennis van het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, fn den ouderdom van ruim 64 jaar. Uit aller naam, J. DE JONGH Wz. Nieuwe Niedorp, 14 Nov. 1934. Te koop: EEN BEST WERKPAARD,. keuze uit 4, bij C. SCHENK, Kreil, Wieringerwaard. SCHAGEN, 15 Nov. 7 Paarden f 80—260, 80 gelde koeien (magere) f 80150, 60 idem (vette) f 140250, 12 kalfkoeien f 130200, 232 vaarzen f 80130, 23 graskalveren f 20—50, 42 nuchtere kalveren f 7—14, 86 vette schar pen f 12—21. 352 Overhouders f 7—11, 2 bokken en geiten f38, 5 magere varkens f 12—14, 42 idem vette per Kg. 28— 30 ct., 87 biggen g 0—9, 46 konijnen 40—75 ct., 26 kippen 30—60 ct., eenden 10—50 ct. EIERVEILING SCHAGEN, 15 Nov. Aanvoer 45 part. 22000 kipcicren, 1 partij 300 eend- eieren. Prijzen kipeieren f 4.605.40, kleine f 3—3.30, De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het nr. van a.s. Zaterdag. WARMENHUIZEN, 14 Nov. Aangevoerd: 27300 Kg. roode kool f 1.30, kale f 1, 6700 Kg. D. witte kool I 1.30—1.40, 700 Kg. nep f 2.30 -2.40, 4050 Kg. uien f 2.10—2.30, grove f 2.40—2.50, drielingen f 1.301.60. AMSTERDAM, 14 November 1934. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f3.20—3.60, idem blauwen f3.403.60, id. eigenheimers f 3.20—3.40, id. eigenh. poters f2.70—2.80, id. blauwen poters f2 70— 2.80, id. bonten poters f2.702.80. id. Bevelanders f2.402.50, IJpolder Bevelanders f2.402.50, id. bon ken^ f 2.40—2.50, id. bonten f3.153.20, id. blauwen f3.153.20, Anna Paulowna zand f2.803.50, Hifle- goramer f2.803.50 per 70 Kg.; Drcntschc eigenhei mers f3.805, per 100 Kg.; Flakkeesche eigenhei* mers f3.20—3.40, id. eigenh. poters f2.70—2.80, Spui- sche eigenheimers f 3.20—3.40, id. eigenh. poters f 2.70 2.80 per 70 Kg. AMSTERDAM, 14 Nov. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. 255. vette kalveren: le kw. 50—58 ct., 2e kw. 40 50 ot., 3e kw. 3038 ct., per Kg. levend gewicht; 23 nuchtere kalveren f3—6.50 per stuk; 282 'VarKens; vleeschvarkens 90110 Kg. 3739 ct., zware varkens •tö37 ct., vette varkens 3536 ct., per Kg. slacht- gewicht. Marktoverzieht: Vette kalveren aanvoer ge lijk vorige week, handel zeer stug, iets betere prij zen dan Maandag. Nuchtere klaveren geringe aan voer, handel zeer vlug, constante prijzen. Varkens aanvoer gering, handel zeer stil en prijzen als Maandag. NOORDSCHARWOUDE. 15 November 1934. 16300 Kg. uien f 2.10—2.30, driel. f 1.30—1.60, grove f 2.30—2.50, nep f 2, 5600 Kg. peen f 0.90—1.10, Andijvie 1.30, roode kool 1.10—2.70, witte kool 0.90 —1.50, gele kool 1—1.40, D. witte kool 0.70—1.40, bloemkool 3. BROEK-OP LANGENDIJK, 15 November 1934. 4000 Kg. uien f 22.50, driel. f 1.601.70, grove f 2.50—2.70, G000 Kg. peen f 0.60—0.80. Bieten 1.702.10, andijvie f 1, roode kool 12.90, doorschot 1—1.20, witte kool 1.20, gele kool 1—1.40, D. witte 0.701.40, bloemkool, reus 2.S0—-6.40. over in de eerstkomende algemeene vergadering moeten spreken, oovcr bekend zijn er ook aan andere afdeelingen geen geldprijzen uitbetaald. Hierna sluiting. WARMENHUIZEN Vergadering IJsclub „S.LS." Bovengenoemde verceniging hield op Woensdag 14 November jl. een vergadering in de zaal van den heer Slikker. De Voorzitter opende deze vergadering met een woord van welkom, speciaal tot de nieuwe be stuursleden. De voorziter, de heer II. G. Rijs, sprak een woord van waardeering aan het adres van den afgetreden heer Jn. Gutker, die zoovele jaren nuttig werk heeft gedaan voor deze vereenigmg. Spr. be treurde de geringe opkomst van de leden. De secretaris, de heer P. Mosch Dz. las de notu len der vorige vergadering, welke onder dankzeg ging werden goedgekeurd. Do voorzitter doet mededeeling, dat het plan om een rolschaatswedstrijd te houden, niet is doorge gaan, daar de deelname te gering was, en het er naar uitzag, dat de moeiten door het bestuur te trotsee- ren, niet beloond zouden worden. Tevens werd medegedeeld, dat het Bestuur nood* gedwongen heeft moeten besluiten een vijzel aan te schaffen. Met deze vijzel kan men het terrein ia twee dagen onder water laten loopen, terwijl met een motor minstens 30 dagen gemoeid is. Na de laatste verkiezing is tot penningmeester be noemd de heer Jac. van Baar Jr. en tot secretaris de lieer P. Mosch Üz. In verband met do beroering in de IJsbond-orga* nisaties heeft het bestuur besloten nog niet tot den Bond van IJsclubs toe te treden en voorloopig een afwachtende houding aan te nemen. Blijkt het Be stuur, dat een andere wending noodig is, dan zal het bestuur niet aarzelen voorstellen aan de vergadering te doen. Bespreking verzekering ijsongevallen* De voorzittr doet mededeeling. dat leden van deze IJsclub zich kunnen verzekeren tegen ongevallen op het IJs tegen betaling van 15 cent per lid per jaar. Heeft een ongeval met doodclijken afloop op het ijs plaats, dan wordt een uitkeering gedaan van f 1000. Bij tijdelijke invaliditeit f3 per dag met een maxi mum xan 30 dagen. Het Hoofdbestuur heeft een contract met de Verzekeringsbank „De Nieuwe Eer ste Nederlandsche". De kas kan deze premie niet dragen, dus zullen de leden, indien zij voor dit soort ongeval verzekerd willen zijn, de kosten zelf moeten dragen. Wenscht men van deze verzekering gebruik! to maken, dan gelieve men dit op te geven aan de bode. De voorzitter doet een ernstig beroep op de le den om de contributie op tijd te betalen. De finan- tiën baren groote zorg voor het bestuur. Verlicht door trouw de contributie te betalen, het werk van het bestuur. De heer Koning vraagt bij do rondvraag hoe of het stemrecht is geregeld, zulks in verband met de ge houden stemming in de vorige vergadering. De voor zitter zegt, dat hij het antwoord schuldig moet blij ven, daar hij de statuten niet bij zich heeft. Hij be loofde de zaak te zullen onderzoeken en in de vol gende vergadering de uitslag te zullen mededeelcn. De heer C. Pronk informeert, of in den komenden winter nog een wedstrijd in het hardprikken wordt gehouden. De voorzitter zegt ook dit met het be stuur te zullen bespreken en zoo het mogelijk is, wedstrijden te organiseeren. Na enkele besprekingen volgde hierna sluiting.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2