Donderdag 15 November 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9597 AUTOBUSSEN ZONDER CONCESSIE. De autobussen van Rotterdam op Amsterdam aan gehouden en in beslag genomen. Passa giers moesten maar maken dat ze verder kwamen. De dienst van Toezicht op de Spoorwegen heeft Dins dagavond in samenwerking met de Rotterdamsche politie twee uit Amsterdam komende autobussen aan gehouden, en wel één ter hoogte van Rijswijk en één in den Wippolder bij Delft. De bussen reden voor on dernemers, die geen concessies hebben voor een autobusdienst van Amsterdam op Rotterdam. Pro ces-verbaal is opgemaakt en de bussen zijn in beslag genomen. Ze zijn naar het Fordgebouw aan het Marconiplein te Rotterdam overgebracht. De passagiers moesten uitstappen en zien, dat zij op een andere wijze naar Rotterdam reisden. In to taal heeft men nu reeds 11 van deze bussen in be slag genomen. De bedoelde ondernemers hebben, na dat hun eigen materiaal in beslag was genomen bussen van anderen gehuurd, naar men mededeelde, zonder er bij te zeggen, dat de gehuurde bussen be stemd waren voor den dienst op Amsterdam. Deze [verhuurders, die aan de zaak part noch deel hebben Zijn althans voorloopig hun bussen ook kwijt. Diensten van Rotterdam naar de eilanden. Op last van den ambtenaar van het openhaar mi nisterie heeft de Rotterdamsche verkeerspolitie gis termorgen tusschen Rotterdam en Poortugaal drie personen-auto's in beslag geomen, alle eigendom van den heer H. Mourik, te Poortugaal. Men heeft de overtuiging gekregen, dat met deze auto's een vrij geregeiden dienst werd onderhouden van de Groot e Markt naar Maasoord. Alle dagen vertrokken er op geregelde tijden van deze auto's, zoodat men den dienst als autobus- dienst, zonder concessie (jualificeert. Het zijn 7-per- soons-auto's die alleen diegenen vervoeren, die voor af een z.g. verzockkaart hadden ingevuld, op welke kaart een auto werd besteld. Deze verzoekkaarten waren in café's aan de Groote Markt en bij winke liers te Poortugaal te krijgen. Behalve deze wilde dienst op Maasoord bestaan er nog dergelijke diensten op Oud- en Nieuw-Beijer- land, IJsselmonde. Ridderkerk en Strijcn. Op deze diensten rijden In totaal 35 auto's. Indien deze dien sten niet spoedig worden gestaakt, zal de Verkeers politie ook hier ingrijpen en tot inbcslagnemen over gaan. In beslag genomen bassen moeten wor den teruggegeven. De vorige week zijn ook reeds eenige bussen van Amsterdam op Rotterdam in beslag genomen. Het Waren touringcars van het reisbureau No var. Thans heeft de Haagsche kantonrechter na lang durig verhoor van beide partijen bepaald, dat deze touringcars aan de eigenaars behooren te worden teruggegeven. Valsche munterij te 's-Gravenhage. Valsche gulden in de verkoop-automaat. Te 's-Gravenhage zijn twee kantoorbedienden aan gehouden, die er hun werk van maakten, valsche rijksdaalders en guldens uit te geven. Ten huize van een van hen, in dc Flakkeeschestraat, zijn een valsch-geld-installatie en een partij van deze valsche munten in beslag genomen. De zaak is ontdekt door een winkelier in dc Wel- marstraat, die telkens valsche guldens in zijn film verkoopautomaat aantrof en die toen op den loer lag. wie hem dat, leverde. Het bleek een 18-jarige jongen uit genoemde straat te zijn en deze bekende na ver hoor bij dc politie, dat hij assistentie genoot van den 17-jarige, een jongen met einddiploma H.B.S. De 18- jarige had dezen zomer als kellner op Duindigt her haaldelijk valsche guldens en rijksdaalders terugge geven, wanneer hij een bankbiljet ter betaling van consumptie in handen kreeg. Voor dc rest wdren tat van valsche guldens gebruikt bij automaten, waaruit dan behalve filmpakketten ook nog wisselmunt te rug werd ontvangen. Zij oefenden hun practijken reeds geruimen tijd uit en daar dc geldstukken zeer goed waren nagemaakt, kwam het bodrog meestal niet spoedig uit, zoodat het niet is uitgesloten, dat nog verscheidene valsche geldstukken in omloop zijn. Herhaaldelijk was in den laatsten tijd bij de poli tie geklaagd over het ontvangen van valsche gul dens en rijksdaalders, doch het mocht tot dusver niet gelukken, eenig spoor van de daders te vinden. Het geheimzinnige „spookvliegtuig" in Noord-Zweden. Wederom door de bevolking gehoord. Stockholm. Evenals verleden jaar komen uit bet Noorden van Scandinavië wederom berichten over een geheimzinnig vliegtuig, dat door de be volking aldaar is gehoord, doch omtrent welks aard en herkomst mep nog altijd in het duister verkeert Gisteren werd te Oslo reeds gemeld, dat het „spookvliegtuig" weer was waargenomen, en thans gchrijft de „Yesterbottenkurier" te Urnen, dat de re dactie een brief heeft ontvangen, waarin verklaard werd, dat in den nacht van 0 November boven NastansjÖ een vliegtuig werd gehoord. „Svenska Dagbladct" zoekt verband tusschen dit bericht en een Engelsch bericht, dat Scotland Yard te Londen onontcijferbare code-signalen van een schip in de Noordzee heeft opgevangen, die verband zouden houden met de verdwijning van een aantal personen uit Huil, terwijl tegelijkertijd een in den internationalen wapenhandel vooraanstaand per soon met onbekende bestemming uit Londen ver dween. Weer een Japansch schip vermist 60 koppen aan boord. Tokio. De hevige stormen van de laatste we ken in de Japansche Zee hebben vele schepen in gevaar gebracht en doen vergaan. Gisteren hebben bergingsvaartuigen, bijgestaan door Japansche tor- Sedojagers, vergeefsche pogingen gedaan om het 139 ton metende stoomschip „Eirye Maru" van de Matsumura-stoomvaart Maatschappij op te sporen, dat sedert eenige dagen in de Japansche Zee wonlt vermist. Het schip was op weg van Kushiro op Ho- kaido naar Dairen. De naspor.ingcn bleven echter vergeefs; tot nog toe is geen spoor ontdekt van hei schip, dat een bemanning van zestig koppen aan boord had. Minister Oud over devaluatie. In verhand met de verwarring die blijkt te zijn ont staan in zake de uitlating van minister Oud over het vraagstuk van de verlaging der muntwaarde, volgt hieronder woordelijk wat Z.Exc. Dinsdag in de Ka mer heeft gezegd: „Zij, die dc devaluatie aanprijzen, draaien als het ware de zaak om. Zij wenschen monetaire midde len te gebruiken om het herstel van het economi sche leven te bevorderen, om spoediger een even wicht te bereiken, maar zij beginnen daarbij met een middel, dat het evenwicht, voor zoover het er dan nog is ,nog eens extra gaat verstoren Het is volko men waar, wat de geachte afgevaardigde de heer De Geer heeft opgemerkt, dat er een groot verschil is of men de devaluatie ziet als het sluitstuk. Wanneer wij zoover waren gekomen dat er stabiele verhoudin gen waren ,dat men misschien zou staan voor de vraag van de herordening van de verschillende munt stelsels en herstel van de stabiele verhoudingen tus schen dc verschillende valuta, dan zou het mogelijk zijn dat wij als sluitstuk zouden zeggen: Wij moe ten beslissen over dc vraag of de Nederlandsche munt moet gehandhaafd blijven op de oude goud- waarde. Maar dat is een heel andere vraag dan wan neer men de devaluatie niet neemt als sluitstuk, maar als een begin. De ervaring heeft ons geleerd dat de monetaire maatregelen, die genomen zijn, tot nog toe niets an ders hebben uitgewerkt dan een verdere verstoring van het evenwicht, dan grootere moeilijkheden." Oplichting. Zich uitgegeven voor Kloosterbroeder en op die wijze geld ingezameld. Men meldt uit Venlo aan de N.R.Ct.: De politie in Noord-Limburg heeft ccn oplichting ontdekt, waaraan door een toevallige omstandigheid een eind is gekomen. Sedert de laatste maanden ope reerde in de Noord Limburgschc dorpen een man, die zich uitgaf voor een kloosterbroeder in de orde van dc barmhartige broeders van Trier. Hij was in de kleeding van die orde gestoken. Alvorens zijn slag te slaan, bezocht hij de parochie-geestelijken in verschillende dorpen onder mededeeling, dat hij handteekeningen verzamelde voor de zaligverkla ring van den stichter van de orde. Op deze wijze wist hij alle mogelijke parochie stempels en hand teekeningen van vooraanstaande geestelijken te ver zamelen. Onder die handteekeningen kwam ook die voor van mgr. G. Bauduin, vicaris-generaal van het bis dom Roermond. Daarop bracht hij bezoeken aan Noord Limburg schc dorpen teneinde geld in te zamelen z.g. voor zijn klooster-orde. Om te bewijzen, dat dit de goedkeuring wegdroeg van het episcopaat en de parochieherders toonde hij de lijst met handteekeningen, zoodat de menschen er gemakkelijk in liepen en uit medelijden voor de arme kloosterbroeders en om te profiteeren van dc verdienste van de heilige missen, die volgens zijn zeggen voor de weldoeners van het klooster door de kloosterlingen werden opgedragen gaven do dorps bewoners in het algemeen met gulle hand. Bedra gen van tien tot 25 gulden waren geen zeldzaam heid. Het totaal bedrag is moeilijk te schatten maar er is gebleken, dat hij in het dorp Horst een bedrag van ongeveer duizend gulden heeft bemachtigd. Bij het bezoek aan een der dorpen trof hij toevallig een vrouw aan. die eenigen tijd in het klooster, waartoe hij zeide te behooren, had vertoefd. De bedriegerij kwam nu aan het licht. Hij bleek te zijn zekere A. uit het Zuid-Limburgsclio plaatsje Houthem, die eenigen tijd in een klooster heeft gewerkt en zoo de kloostergebruiken had leeren kennen. Naar den oplichter, die voortvluchtig is, wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. GOUDTRANSPORTEN IN AMERIKA. Washington. L'it San Francisco is de laatste zending goud vertrokken naar Denver van een to talen goudvoorraad van 2300 mililoen dollar, die van de munt te San Francisco naar dc munt te Den ver in Colorado is overgebracht, teneinde daar met het oog op het aardbevingsgevaar te Snn Fran cisco, te worden opgeslagen. In totaal is 3375 ton goud naar Denver overgebracht, waarvoor 97 wa gens noodig waren. Het eerste goudtransport werd op 30 Augustus jl. uit San Francisco verzonden. Afschuwelijk misdrijf. Gisteren is te Schwelm in Westfalcn een afschuwe lijk misdrijf ontdekt. In de woning van de cchtgenoote Schüler vond men de vrouw en den 21-jarigen zoon met steekwonden dood te bed liggen. Men verdenkt van het misdrijf den geesteszwakken echtgenoot Au gust Schüler, die voortvluchtig is. Waarschijnlijk is het misdrijf reeds vorigen Vrijdag begaan. De plannen van Fokker in Engeland. Een nieuwe Engelsche luchtdicnst op Zweden? Reuter meldde gisterenavond uit Londen, dat de plannen van den heer Fokker om eventueel een vliegtuigenfabriek aan den oever van de Tyne te vestigen, het resultaat waren van het initiatief van den burgemeester van Newcastle. Dc burgemeester telegrafeerde Dinsdag aan den heer Fokker, waarbij hij de aandacht vestigde op de geschiktheid van Newcastle als centrum van vliegtuigenbouw. Woensdag heeft de burgemeester van den heer Fokker antwoord ontvangen, waarin deze vroeg of er geschikte terreinen lagen aan den oever van de Tyne, welke bruikbaar zouden of kunnen zijn als luchthaven voor een vliegdienst tusschen Engeland en Zweden. De burgemeester van Newcastle heeft daarop in bevestigenden zin beantwoord. De heer Fokker, die inmiddels naar Amsterdam is vertrokken, zal Vrijdag terugkeeren. De burgemeester zal den heer Fokker eenige de tails doen toekomen betreffende de nieuwe stedelijke luchthaven te Wollsington. Het staat thans wel vast dat onderhandelingen worden gevoerd om over te gaan tot het bouwen van Fokker- cn Douglasvliegtuigen in Engeland. Het petroleummonopolie in Mantsjoekwo. Schadeloosstelling van de buitenlandsche maatschappijen. Nadere stappen? Reuter meldt uit Sjanghai, dat de regeering van Mantsjoekwo voortaan den invoer, de levering en de verdeeling van petroleum zal controleercn cn den prijs zal vaststellen van alle petroleum-produc- ten. Voortaan zal de invoer van petroleum in Mant sjoekwo gereglementeerd worden naar de behoeften van de regeering. De buitenlandsche maatschappijen voor welke het monopolie een financieel verlies ten gevolge heeft, zullen in redelijke mhte schadeloos 'gesteld wordén. Uit Londen meldt Reuter ons, dat dé Britsche, Ne derlandsche cn Amerikaansche regeeringen, welke ruggespraak houden inzake het monopolie, op het oogenblik onderzoeken of het wenschelijk is een nieuw protest te Tokio tc laten hooren, dan wel de onderteekenaars van het verdrag der negen mogend heden te raadplegen of zelfs zich tot den Volken bond te wenden. Geldtransport overvallen. Drievoudige moord in Polen opgehelderd. Naar indertijd gemeld werd. is op 1 September op den weg tusschen Cwikliez en Pless een geldtrana- port der posterijen door bandieten overvallen. Bij dezen overval, waarbij den bandieten 7000 zloti ln handen viel, werden drie beambten gedood. Eenige dagen geleden arresteerde de politie een aantal zigeuners die te Pless verscheidene inbra ken pleegden. Twee zigeuners spraken elkaar hij het verhoor zoo veel tegen, dat het vermoeden ont stond, dat zij betrokken waren bij don overval met roof van 1 September. Tenslotte hebben zij deze misdaad bekend. De moordenaars hadden van het geld slechts een klein gedeelte verbruikt; de politie heeft de rest ergens in het bosch begraven gevonden. Men neemt aan, dat nog meer zigeuners hierbij betrokken zijn. St. Johns. Met het voorschip vol water en een deel van het dek weggeslagen is gisjeren de Fran- sche trawler „Bois Rose" de haven van St. Johns op New Foundland binnengekomen. Het schip was Maandagnacht op de rotsen geloo- pen en na veel moeite en met ernstige averij weer vlot gekomen. De Belgische kabinets- crisis. Heymans wordt bij het betreden van 't regeeringspaleis te Brussel door de foto grafen onder vuur ge nomen. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 760,5 m.M. Stijgt. Wind: Zuid-Z.O. Temperatuur: 4,5 gr. C. is 40 gr. F. Vooruitzichten: Weinig verandering. Voor een BRIL een BREUKBAND, een BUIKBAND is ROTGANS Uw adres! Vakkundig, billijk. Firma GEBR. ROTGANS Gedipl. Drogist-Opticien. - SCHAGEN. Autobotsing bij Blaricum. Met 80 K.M. vaart op een groentenwagen gevlogen. Gistermiddag reed de 25-jarige de Boer uit Hilver sum met een auto op den Muntweg te Blaricum. Naar hij later aan de politie bekende was zijn snel heid ongeveer 80 kilometer per uur. Hij zag dat een vrachtauto van den fruithandelaar D. H. Bunt- gener bezig was te draaien maar trachtte toch tus schen deze vrachtauto en de wcgafscheiding door te komen, hetgeen mislukte. De vrachtauto werd zwaar beschadigd en groenten en fruit lag over den weg. Buntgcnér klaagde over pijn in den rug. Het hek langs den weg werd vernield. De vrachtauto moest per takelwagen worden weggesleept. De bestuurder van den personenauto, waarvan de remmen niet goed werkten had noch een geldig rij- noch geldig num- merbewijs. Ook zijn auto werd beschadigd. De Kabinetscrisis in België. Jaspar met de vorming van een nieuw ministerie belast. Nadat Koning Leopold gisteren verschillende po litieke kopstukken had laten ontbieden, werd ora half zes Jaspar, minister van buitenlandsche za ken en gewezen minister-president, nogmaals ten paleize ontboden en hem de vorming van een nieuw kabinet aangeboden. Jaspar vroog bedenktijd tot hedenmiddag. Daar een combinatie rood zwart niet waarschijn lijk is, ondanks de gebleken bereidheid der socialis ten om aan de regeering deel te nemen, kan men veilig aannemen, dat de nieuw te vormen regeering wederom zal steunen op de katholieke en liberale fracties. Doen zich geen moeilijkheden voor, dan kan reeds morgen do publicatie van de namen der nieuwe ministers worden verwacht. Mellon vindt het schandelijk. Om 2 millioen te weinig betaalde belas ting te moeten betalen. Washington, 13 Nov. „Onbeschaamd, schandalig en onbetamelijk", waren de woorden van Andrew Mellon, waarmede hij den eisch van het belasting kantoor tot betaling van een som van ongeveer twee millioen dollar aanvullende inkomsten-belasting voor 1931, beantwoordde. In dit antwoord loochende Mellon verder de be weringen van de regeering, als zou hij og meergeld schuldig zijn en hij betoogde, dat hij zijn biljet over 1931 zorgvuldig had ingevuld. DE MOORD TE MARSEILLE. Een démarche van Belgrado bij den Vol kenbond? Boekarest. Minister-president Tatarescu heeft in het parlement meegedeeld, dat de regeering van Zuid-Sl&vië voornemens is. het gehcele materi aal betreffende den moord tc Marseille aan den raad van den volkenbond voor te leggen. ANTI-FASCISTISCHE STUDENTEN VAN NEW TORKSCHE UNIVERSITEIT VERWIJDERD. New York. Wegens communistische en anti fascistische betoogingen, die ordeverstoringen ten gevolge hadden tijdens bet bezoek van Italiaansche sche studenten, zijn 21 studenten voorgoed van het New York City College verwijderd, terwijl voorts een aantal studenten tijdelijk geschorst is. Professor Vcning Meinesz daalt in de K 18 at even voor het vertrek uit Den Helder. Zijn vrouw en zoon vermoord. FRANSCHE TRAWLER OP DE ROTSEN.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5