Arrondissements-Rechtbank •te •Iroote Vergissing Te Radioprogramma te Alkmaar. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 13 November. U i I g e c s t AUTOBAND ACHTEROVER GEDRUKT. Do chauffeur Adr. D. to Ültgeest stond onlangs terecht wegens medeplichtigheid aan een door ze keren K. T. te Uitgeest ontvreemde autoband, doch er werd alsnog ten rijnen aanzien gelast een reclassee» ringsonderzoek in te stellen. De hoer Wiggers advi seerde nu een voorw. straf. Luidde oorspronkelijk het requisitoir 6 maanden gev., thans vorderde de officier met eenigen schroom, die straf, doch voorw. met 3 proefjaren. M i d d e 1 i e. DE ONVOORZICHTIGE EN ROEKELOOZE BUS CHAUFFEUR. Een te Edam wonende 20-jarige autobuschauffeur VViche v. d. I'. had zich to verantwoorden, dat hij te Middclie op 17 Mei op don Jaagweg aldaar, mot zoo veel geweld tegen 'n links van don weg standen hoorn was opgetornd, dat do armzalige huspatienten als erwten in een zak door de bus werden geschud en eenigo passagiers ernstig werden beschadigd. In de eerste plaats de heer J. Karhof, die werd gewond aan zijn voorhoofd en oog, voorts nog Th. Hoogland en E. Rol, die eveneens de nadeelige gevolgen van deze rare manier van rijden aan den lijve ondervon den. De verdnehte erkende de botsing, doch schreef die toe aan oen stuurgebrek, de heer W. v. Hulst de militaire deskundige op motorisch gebied, gaf echter te kennen in zijn door een kaart verduide lijkte verklaring, dat dit gebrek door hem na onder zoek niet was geconstateerd. Ook majoor de Groot, van de rijksverkeersinspec tie, wiens benoeming tot brigadecommandant te Zaandam een promotie, doch voor de veiligheidsin spectie ontegenzeggelijk een verlies beteekent, beves tigde de uiteenzeitig van den luitenant van Hulst Wel was een onderdeel van de bus ter zitting als corpus delicti aanwezig, dat een breuk vertoonde, doch hoewel niet geheel deze aanwezigheid buiten beschouwing behoefde to worden gelaten, waren de deskundigen do meening toegedaan, dat deze breuk met de aanrijding geen verband hield. De heer Trionco Lups, arts, thans te Leeuwarden gaf als deskundige verslag naar zijn geweten. Hij was destijds gevestigd te Edam en had eenige bus passagiers, de hoeren Karhof, Hoogland en Tol be handeld voor diverse snij- en schounvonden, waar door zij gedurende eenigen tijd hun beroepsbezighe den niet konden waarnemen. De genezing van den heer Hoogland vorderde den moesten tijd, doch geen hunner behoefde het bed te houden. De heer Karhof, veehouder te Volondam, Dirk Tol, veehouder, eveneens te Volendam en Theodorus Hoogland, veehouder te Edam, gaven verslag vnn hun mllère, nadat zij door de verbrijzelde busruiton waren gesmakt. Hun tijd vnn genezing bad volgens hun berekening langer geduurd dan dokter Lups had genoteerd. Een zeer begrijpelijk verschil! Nadat ook nog was gehoord de rijksveldwachter Rol, die eenige bijzonderheden mededeelde over den toestand van den Jaagweg en de zich aldaar bevin dende brug, kreeg de officier gelegenheid to requi- reeren en werd gevorderd tegen den chauffeur, die onvoldoende nachtrust scheen te hebben genoten 1 maand hechtenis en ontzegging bestuurbevoegdheid voor 1 jaar. Het voorgegeven defect aan de stuurinrichting be schouwde de officier als een uitvlucht je Bovendien was de autobus bij de keuring niet geheel in orde. Zulk rijden was een gevaar voor de veiligheid, con cludeerde de officier. Schagcn. 5 GULDEN WAS HEM NOG TE VEEL. F.en chauffeur uit Schagen, Jncob H., had op den Schagcrweg, een wagen, die hij als 'n van rechts ko mende, geen voorrang geschonken, waarop een aan rijding het resultaat was. Alkmaar's kantonrechter achtte hem schuldig en legde een zeer matige boete f 5 of 5 dagen op. Doch Jaap was zoo overtuigd vnn zijn schuldeloosheid, dat hij zich de moeite had ge geven, in hooger beroep te komen. Zijn nctie had echter tot dusver nog niet veel suc ces, aangezien bevestiging vnn het vonnis werd ge- requireerd. Met de onbeduidendheid van het feit had de kantonrechter reeds voldoende rekening ge houden. W o g n u m. EEN ONTEVREDEN JUSTITIABELE MAAKT KANS. De 46-jarige koopman, Simon II. tc Wognum trad op als lesgever in de edele autostuurmanskunst, waarbij als leerling fungeerde zekere heer Jb. Schou ten, doch helaas had op het kruispunt van de dorps straat en Hoornsche Jangwog te OOBthulzen een aan rijding plaats, omdat dc onderwijzer niet voldoende had ingegrepen en dit gobrek aan activiteit was oor zaak, dat de kantonrechter tc Hoorn hem veroor deelde tot f 8 boete of 0 dagen. De heer Simon H. achtte zich echter in rechten be nadeeld, kwam in appel en bracht nu als getuige decharge zijn leerling, den broodbakker Jacob Sch. en zekeren heer D. Schreijncmakcr in het vuur. Deze heeren legden naar eer en geweten hun verklaring af in het voordeel van den appellant. Een situatie- kaart en getuigen decharge wijzigden de opinie van den officier en werd dus vernietiging van het vonnis en ontslag van rechtsvervolging gerequircerd Het verbaasde ons dat de officier nu toch eens ge lijk kreeg. In den regel is den bijval op de zondaars- bank voor dezen redenaar maar zeer matig! Schagen. EEN KOE UIT DE WEI GEGOOCHELD. Een 27-jarige slagersknecht uit Schagen (thans gedetineerd) Hendrik II., was in den nacht van 28 op 29 September op stap gegaan naar de Schager- waard, gein. Harcnkarspel. Hij scharrelde daar ech ter niet zonder doel in het donker rond, maar pikte een rustig grazende koe uit de weide van den vee houder A. Wink, met het strafbare voornemen de/e koe tot eigen profijt ten gelde tc maken. Hij stond heden te dier zake terecht en bleek liet, dat zijn justitieelo verleden lang geen onbeschreven blad papier was. I)e diefstal van Wink's koe was niet zijn eerste proefstuk op dit gebied en dus achtte de Officier zich volkomen gerechtigd, tegen dezen veedief 2 jaar gevangenisstraf te requireereu. Mr. van Leeuwen, verdediger van verdachte, bracht heel wat naar voren, dat naar zijn meening in hei voordeel van zijn prodenan kon worden aangere kend. Hij was ijverig, hartelijk en humaan, alleen was hij niet vertrouwd met geldelijke zaken en zou pleiter een psychiatrisch onderzoek gewenscht ach ten. Overigens refereerde pleiter zich aan liet oordeel der rechtbank. Mr. van Leeuwen had echter in zooverre succes, dat schorsing der zaak en terugwijzing naar dc in structie werd bevolen. Alkmaar. MET EEN SCHEDELBREUK HET ZIEKENHUIS INGESLAGEN. De eerste zaak in dc middagzitting was ongetwij- fold thetopic of the day en geleek de première van een nieuwen Tom Mix, zoo kolossaal was de be langstelling. Het gold hier het optreden van den Bigg fightcr, de reusachtige 30-jarige havenarbeider Hendrik KI. te Alkmaar, die terecht stond op grond van hot feit, dat hij op 1 Augustus den getuige J. G. Westerbeek uit Amsterdam een schedelbreuk had bezorgd. Het spcctakel was begonnen in de slijterij van den heer de Wit in het Fnidsen, toen volgens Hendrik de Amsterdammer begon „te zuigen", hem een duw gaf en hem tot een knokpartijtjo uitdaagde. Natuurlijk liet Henk zich niet kisten, de heeren gingen op de gebruikelijke wijze naar buiten, alwaar Hendrik zijn tegenpiciter tegen de straatsteenen sloeg en hem in zijn drift optilde en hom heen en weer schudde, omdat hij dacht dat Westerbeek zoo'n beetje comedie speelde. Volgens dagvaarding zou hij Westerbeek ook nog een schop tegen het hoofd heb ben tocgobracht, Dr. Kerssemakers, chirurg te Alkmaar, had den verslagene in dien nacht behandeld. Hij was be wusteloos en had een schedclbnsisfractuur en nog eenige andere wonden aan het hoofd. Zijn toestand was zorgelijk en het levensgevaar was binnen 3 A 4 weken verpleging nog niet geheel geweken. De oorzaak was vermoedelijk, dat de man met kracht op den grond terecht was gekomen. De wond aan de linkerzijde van hot hoofd geleek to zijn ontstaan door een van huiten aangebracht geweld. I)e verdnehte Hendrik K. verklaarde niet dronken te zijn geweest. Hij had slechts 3 glaasjes bier ge consumeerd. De verdachte vroeg, of de wond niet het gevolg kon zijn van het feit, dat hij don man bad opgetild en weer bad laten vallen? De president merkte op, dat het toch geen manier was om dien man, die ernstig gewond was, weer te laten vallen. De mishandelde, de 44-jarige groontenhandclnnr Ge.rard Johannos Westerbeek, uit Amsterdam, stelde zich civiele partij. Hij deelde voorts mede, dat hij op i Augustus zijn broer op de Lindegracht bad be zocht. Hij wilde daar logeeren om dan Zondagsmor gens met hem te gaan visschen. Hij was toen met zijn zwager L. G. van Putten op stap gegaan en waren zij aangeland irv de Wit's slijterij. Getuige had al eenige potjes bier achter zijn kiozen geslagen en had misschien in vroolijke stemming iets gezegd, dat wellicht bcleedigeod had kunnen zijn. Hij her innerde zich niet, door Hendrik K. te zijn uitge daagd om mee naar buiten te gaan. Hij had den verdachte gewoon goeden dag gezegd, maar hij werd opeens geschept en op de straat gesmeten. Bij de- politie had getuige gezegd, een vuistslag tegen bet hoofd te hebben gekregen, waardoor hij duizelig werd. Hij was buiten bewustzijn geraakt en in het ziekenhuis bij kennis gekomen. Do geleden schade bedroeg aan verplegingskostcn f89, transport per auto f5 en uitbetaling aan loon voor waarneming van zijn groentenbedrijf f90, to taal 184 guldon, doch dc wet geeft de rechtbank geen bevoegdheid boven de f150 schadevergoeding te gaan. Verdachte verklaarde nog dat getuige hardstikken dronken was. Hij trad heel uitdagend op en had ge dreigd hem als een haring uit elkander te zullen trekken. Ook had getuige opgeschept over het Jor- daan-oproer. maar verdachte was daar niet op in gegaan, hij had gezegd: „Proost" en was vertrokken, gevolgd door Westerbeek. Wat de schaderekening betrof, deze sprak verdachte niet tegen. Met betrekking tot dc gereclameerde 90 gulden ar beidsloon, zei Henk: Hij kan wat mij betreft, wel 1000 gulden schrijven! Zwager v. d. Putten, met wien Westerbeek 'n potje hier was gaan drinken, moest toegeven, dat zijn zwager wel wat op had, maar niet abnormaal was. De verdachte had tegen zijn zwager gezegd: Ik zal jou 'n slaapmutsje opzotten. Beiden gingen daarop de deur uit. v. d. Putten hoorde buiten een slag als 'n jiistoolschot en zag zijn zwager achter over vallen. Verdachte tilde zijn zwager op, liet hem •weer vallen en gaf hem toen 'n schop tegen het hoofd. De heer C .J. Slijkcrman, tapper te Alkmaar, ccni- germate doof, had het een en ander opgevangen van liet twistgesprek tusschen verdachte en Westei- beok en had gezien, dat Hendrik den Amsterdammer een hevigen slag gaf, waarop Westerbeek met een harden klap op de straat sloeg. Voorts had hij vci- dachte den getuige Westerbeek zien optillen en hem daarna een schop geven. Verdachte gaf toe, misschien in drift den man een schop tc hebben gegeven. Do president las hem diverse veroordeelingen voor, waarop Hendrik repliceerde, er geen dagboek op na te houden! Dc jiresidcnt vermeende, dat dit ongepaste ant woord dc onverschiligheid van verdachte typeerde. Na een met redenen omkleed requisitoir achtte de officier de tenlasto gelegde ernstige mishandeling wettig en overtuigend bewezen en requireerde, ge let mede op het strafblad van verdachte, 4 maan den gevangenisstraf. Ik heb er weinig op to antwoorden, zei verdachte koeltjes. Bergen. EEN DAMETJE MET ZWAKKE EERLIJKHEIDS BEGINSELEN? De 20-jarige Mcj. Rcyna v. Pr., gehuwd met den kelner A. I'. W., compareerde heden op het verdach tenbankje, als verdacht van diefstal van een twee tal badpakjes, ten nadeele van juffrouw N. van Die pen, huisvrouw van den heer Out te Bergen, die haar met man en kinderen een zomerhuisje had ver huurd. Voorts had dit bedrijvige huismoedertje nog een paar portemonnaies niet inhoud ten nadeele van de niet verschenen getuige M. Baas. een dienst meisje en vriendin van mej. Out's dochtertje, zich toegeëigend. Mej. Out had in het taschje van ver dachte een ledige portemonnaie en een kwitantie ge vonden. Verdachte ontkende alles, wat haar ten laste was gelegd. Getuige mej. Wokko verklaarde uit medelijden met de moeder van twee kinderen, het portemonnai- tje maar in het tasehjo tc hebben gelaten. Mr. Judeli, die verdachte assisteerde als raadsman en verdediger deed getuige, mcj. Out verschillende vragen. Mej. Engelen Out tc Bergen verklaarde een en an der omtrent dc vermiste portemonnaie van Greta Baas. Zij had meermalen Greta's portemonnaie in hot taschjc van verdachte gezien. Hierop kregen we een interessante causerie tus schen Mej. J. A. Out en president en verdediger over de badpakjes. De officier verzocht aanhouding ten einde alsnog de niet verschenen getuigen Greta Baas en den chef veldwachter Vermeulen te liooren. Uitgesteld tot 11 December e.k. L i m m e n. EEN PSYCHOPATISCHF, SLIMMELING NIET HEELKMAAL COMPOS MENTIS? Een 22-jarige los arbeider Petrus C. uit Castricum had op 10 Augustus te Limmen een fiets gestolen, eigendom van den heer J. Kraakman aldaar. Dc knaap, blijkbaar een soort imbeciel of een simulant, beweerde thans dat Kraakman hem tot dien diefstal had aangezet, wat Kraakman ontkende. Dr. Engelman, psychiater te Ilciloo schetste den knaap als Iemand met verminderde toerekeningsvat baarheid. Dc heer Wiggers adviseerde een gcirteng- de straf. De officier spaarde de geit en dc kool en vorderde 10 maanden, waarvan 6 maanden onvoorwaardelijk en 4 maanden voorw. met 3 proefjaren. Mr. Belonje verzocht een kort vrijheidsstraf en een voorwaarde lijke veroordecling. VRIJDAG 16 NOVEMBER. HILVERSUM (301.6 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 10.15 Voordracht door Adolf Bouwmeester; 11.30 De Notenkrakers; A.V.R.O.: 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 2.30 Voordracht door Marie lloltrop; 3.00 Gramofoon muziek; V.A.R.A.: 4.00 Knipcursus; 4.45 Gramofoon muziek; 5.00 Voor dc kinderen; 5.30 Gramofoonmu ziek 5.45 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steijn; 6.15 Do Flierefluiters; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.0Ó Orgelspel door Joh. Jong; 7.30 Lezing; 7.50 Gramofoonmuziek; 7.57 Herhaling S.O.S.-berichten; V.P.R.O.: 8.00 Cur sus; 8.30 Concert; 9.00 Cursus; 9.30 Vervolg concert; 10.15 Dcclamntie; V.A.R.A.: 11.00 Jazzmuziek; 11.15 Orvitropia o.l.v. Jan van der HorsL HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.15 Kamer orkest; 3.00 Gramofoon-opera-concert; 3.40 Praatjo over slangen; 4.00 Verzorging zender; 4.15 Gramo foonmuziek; 5.00 Landbouwcrisiswettcn, lezing door Th. Arts; 5.30 De KHO.-bovs; 6.15 Gramofoonmuziek; 6.30 De KRO-boys; 7.00 Politieberichten; 7.15 Lezing; 7.35 Gramofoonmuziek; S.00 Vaz Dias; 8.15 Uitvoe ring door de R.K. Haarlemscho Oratoriumvcreent- ging; 9.00 Gramofoonmuziek; 9.15 liet Orkest Dnjos Hela; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Dajos Bcla; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M.) 7.35 Radiocabaret; 8.20 Zangdeclamatie; 8.40 Gevari eerd concert; 9.(45 Zangdeclamatie; 9.15 Gramofoon muziek; 9.30 Hille-concert; 9.45 Omroeporkest; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) I.30 Orkest; 5.20 Symplionicconcert; 6.50 Pianoreci tal; 7.35 Accordeonrccital; 8.20 Concert; 9.35 Idem; 10.30 Gevraagde gramofoonmuziek; 10.45 Concert. 1 BRUSSEL (322 M.) 12.20 Omroeporkest; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Concert; 6.35 Idem; 7.35 Idem; 8.20 Pianorecital; 10.30 Dans muziek. KALUNDBORG (1261 M.) II.20 Concert; 2.20 Instrumentaal ensemble; 7.30 Gra mofoonmuziek; 9.35 Liederen; 9.55 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 3.20 Omroeporkest; 6.00 Zang; 8D5 Hoorspel; 8.55 Omroeporkest; 9.40 Concert HAMBURG (332 M.Y 10.50 Blaasorkest; 3.20 Fecstconcert: 6.20 Concert; 9.40 Muzikaal tusschenspel; 10.20 Orkest KEULEN (456 M.) 11.20 Bioscoojvorgel12.20 Orkest; 4.35 Zang; 7.35 Om roeporkest; 10.20 Idem. DROITWICH (1500 M.) 12.10 Orkest.; 12.50 Dansmuziek: 4.00 Orkest; 7.50 Mi» litair concert; 8.50 Concert; 10.35 Idem; 11.35 Dans muziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 6.57 Gramofoonmuziek; 7.50 Concert; 8.10 Weensche walsen; 10.45 Gramofoonmuziek. I PARIJS RADIO f1648 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 8.20 Hoorspel; 10.50 Dans muziek. ROME (421 M.) 4.30 Vocaal concert; 5.20 Gramofoonmuziek. MILAAN (369 M.) 3.20 Vocaal concert; 8.05 Opera. WEENEN, (507 M.) 7.00 Symphonieconcert; 9.40 Gramofoonmuziek; 10.10 Populair concert; 11.10 Weensche muziek. WARSCHAU (1345 M.) 6.20 Populaire en dansmuziek; 7.35 Symphonie-orkest 10.00 Concert; 1025 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 3.20 Operettemuziek; 4.10 Vioolrecital; 7.20 Opera, FEUILLETON door JOAN SUTHERLAND. 6. Ze had een toestemmend gebaar gemaakt, als bad ze dat antwoord al geweten, voor het was uitgespro ken; plotseling hief ze het hoofd op en keek hem aan. ..Dank je. Ik geloof dat ik met Walter een bootje geflirt heb, hij was zoo bctooverend ik wou, dat David er niet 7.00 ernstig over dacht. Ik wou maar, dat hij (int niet deed." Er klonk een eigenaardige trilling ln baar stem, als vocht ze tegen een gcheitno aandoening en More- ion denkend, aan dien laatstcn avond ln Parijs, voel de zich er eensklaps ongedurig onder worden, dat dit meisje, bekoorlijk als ze was, zoon macht bad over den man, die bij liefhad. Ze was jong, schoon nis een bloem, maar jeugd en stralende schoonheid zouden voorbijgaan en David zou nteer verlangen, dan enkel dit, meer vragen, behoefte hebben aan iets, boven dit alles zijn natuur zou geweld wor- den aangedaan zijn genie zou dooven Morcton glimlachte ironisch over zijn drnmatischo, sontimen- toele gednehten, haalde zijn schouders op en keerde tot de werkelijkheid terug. David was geen dwaas en hot meisje was bekoorlijk... en Marilvn, die hem zag glimlachen, stond op ze had zichzelf kunnen verraden, maar nu was dat over... „Wel bedankt voor de brieven", zei ze ronduit en stak hem linar hand toe. „Ik bon een domme, kleine dwaas gewoes' en je bent een schat, dat je niet op me gemopperd hebt. Ik zal ze nu verbranden en David vandaag nog een langen brief schrijven. Mag ik jo vuur even ge bruiken?" „Zeker." Ilij zag toe, hoe ze ze midden ln de belle vlammen liet vallen, keek hoe ze smeulden, omkrulden, vlam vatten en toen ze hoorbaar een zucht van verlichting slaakte, lachte hij en begeleidde haar naar de voor deur. Tien minuten later stond zijn auto voor Huize La- nier en vroeg hij naar Suzanne. „Miss Lanier is in de ontbijtkamer, sir", zei Jo- wott, maar voor hij daar heengebracht kon worden, kwam Suzanne de hall in, gedoken in haar bontjas van eekhoorn. Haar bleek gezichtje leek kleiner dan ooit, tusschen haar hoog sluitende kraag en den neergeslagen rand van haar kleine, zwarte hoedje en haar oogen waren nog licht beschaduwd, alsof ze tc weinig sliep, hoewel ze bij het zien van haar be zoeker verhelderden en ze hem toelachte, terwijl ze baar koude, smalle handje in zijn hand legde. „Erg aardig van je," zei zo. „Weet je we! zeker, dat je zooveel tijd aan ons verspillen kunt?" Hij hielp haar in de auto, stopte do plaid om haar boen en ging zelf achter het stuur zitten, eer bij antwoordde. „Heel zeker", zei hij. „Tijd verspillen Is een van mijn talenten. Wel, wnnr zullen we heengaan? Je moet wat van do buitenlucht genieten, C.larmont is niet ver genoeg... hoe laat wil jo vanmiddag terug zijn?" „Niet al te laat... vier uur, Is dat goed?" ,,'t Is nu pas oven over twaalven. Als we dan den Hudson eens langs gingen? Dan kunnen we hier of dnnr onderweg wel lunchen." „Dat zou ik fijn vinden. Als we maar ©en poosje uit liet stratengeroezemoes komen." „Prachtig, zit jo goed?" „Zalig." Hij knikte eens en zei niets meer. Het volgende half uur wisselden ze ternauwernood een woord. De auto spoedde zich naar bet noorden, liet de laatste straten en drukke voorsteden achter zich, om eens klaps stil te staan voor een oude herberg, die op vallend weinig geleek op haar soortgenooten, zoo voorwereldlijk rustig en onbekend als ze bij de ge middelde pretmakers scheen te zijn. Terwijl hij den wagen deed stoppen keek hij eens naar zijn zwijgende tochtgcnoote. Ze zag niet op en toen bun blikken elkaar ontmoetten, glimlachte ze. „Staat dit je aan? 't Is een aardige, kleine gele genheid en we kunnen er een goede lunch krijgen." „Heerlijk," zei ze. „Ik dacht dat ik het wel zonder lunch zou kunnen stellen, inanr nu geloof ik toch, dat ik trek heb. De lucht doet je goed." „We zullen er niet veel tijd aan besteden," beloof de hij. „Maar ik ben blij, dat je een beetje honger hebt." Een glimlachend, Noorsch meisje bediende Suzan ne, die, toen ze in den spiegel keek, tot haar blijd schap merkte, dat ze er niet zoo bleek en vermoeid meer uitzag. Toen ze een paar minuten later bij Mo rcton in de aardige dorpsche restauratie kwam, kon ze hem zelfs vroolijk toelachen. „Ik hel) om te beginnen, maar vast soep besteld," zei hij. ,,'t Is koud om te rijden en je moet dadelijk iets warms hebben. Als je hier zit, zit je uit den tocht" Hij wees haar een stoel In een hoek, zorgde ervoor, dat ze alles kreeg, wat ze wilde hebben en praatte maar zoo'n beetje door, tot ze wat gegeten had. Pas toen ze weer in den wagen zaten en de frissche wind ben in het gelaat woei, vreg hij haar: „Voel jo je nu beter?" Ze keek naar hem op en onbewust schoof ze wat dichter naar hem toe. „Ontzettend veel beter!" zei ze met een zuchtje van louter tevredenheid, ,,'t Is hemolsch na na alles. Die rust en het landschap en de lucht. Ik vrang me af, of je voor iedereen zoo aardig bent." „Tk beschouw dit tochtje absoluut niet als een bewijs van een overmatig vriendelijk karakter!" zei hij. „Ik bezorg mezelf een genoegen, anders niet." Do koude, snijdende wind had nu weer kleur aan haar wangen gegeven. „Natuurlijk kleed jij het weer zoo ln," zei ze half bij zichzelf. „Maar Ik voel bet anders, en ik ik dank je wel. Je weet niet half, hoo ik juist eens zoo iets noodig had." „Je hebt het zwaar te verantwoorden gehad,", zei hii. niet medelijdend, docheenvoudig het feit con- stateerende. „Arme kleine Suusje. Ik dacht het wel. Heb ie al bepaalde plannen voor de toekomst?" „Mijnheer Fish zegt, dat we ons huis in New York moeten verkoopen en moeder ls naar die nieuwe npartementen, vooraan in Park Avenu gaan kijken. Ze zijn wel aardig en ze heeft zich bij de verande ring neergelegd... Ik denk, dat ze er feitelijk blij om is. Alles thuis ls 7.00 anders het jaagt haar tot op zekere hoogte angst aan ze kan dien nacht niet .vergeten. En de Berkshire plaats staat al te koop. We zijn we zullen niet langer zoo rijk zijn. Er waren schulden allerlei uitgaven. Ik ben het met m'nheer Fish eens, dat we beter buiten hadden kun nen gaan wonen. Dat zou ons de kans hebben gege ven meer ingrijpende bezuinigingen te maken, maar moeder zou er niet gelukkig wezen. Per slot van re kening is het voor die arme schat het ergste en ze hield nooit van buiten wonen, dan alleen om gasten te ontvangen en voor haar plezier, zooals we dat altijd gewend waren. Maar dal is natuurlijk heel iets anders dan het gewone buitenleven." Morcton knikte. „Ja. Heel iets anders. Het zou volgens mij nergens toe leiden, van mevrouw Lanier te verwachten, dat ze zou houden van het buitenleven, zooals hij dat opvat. Maar jij zult het intusschen wel missen, geen huis buiten New York te hebben." „Ja. Ik wou Ze hield 7.00 plotseling op, dat hij glimlachend op haar neerzag. „Je wou wat?" „Ik wilde zeggen: Ik wou, dat we weor op Brilliac tenig waren. Herinner je je Billiac nog?" Hij knikte. „Heel goed. David en ik zijn er ver leden lente nog een dag geweest." Een helder licht vlnmde plotseling op ln haar oogen en veranderde haar heel en al. „Ben jo er geweest? O, vertel er eens wat van gauw! Hoe zag het er uit? Zorgen do menschen er goed voor? Is er iets veranderd?" „Niets geloof ik. En op een goeden dag ga je nog eens terug," zei hij vriendelijk. „De heeie toekomst ligt nog voor je, beste kind. Voel je maar niet al te ongelukkig. Het zijn beste huurders en het landgoed wordt uitstekend onderhouden. Het was op een mooien lentedag en onder de boomen stond het vol viooltjes." Ze gaf geen antwoord en na een paar minuten zag hij haar haastig haar zakdoekje wegmoffelen. Hij minderde vaart en gehoor gevende aan een plot- seling opkomende gedachte, deed hij zijn zware rij- handschoen uit en legde zijn hand op de hare. Ze deed een poging om zich te heheerschen, maar zijn aanraking bracht haar heclcmaal van streek en een paar minuten lang zat 7.0 heel stil in haar bontjas gedoken, het gezichtje afgewend. Maar haar vingers hielden zijn hand krampachtig omkneld en Moreton deed den wagen stilstaan en trok haar naar zich toe. Wordt vervo'gd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6