VEL0 STOFZUIGER Raad Callantsoog. De „Uiver" in Bangkok. Door kolendamp bewusteloos geraakt. Brand in winkel te Woubrugge. DUIZENDEN DAKLOOZEN OP DE PHIUPPIJNEN. Instorting in een Fransche mijn. Twéé flacons, voor den prijs vanéén RU\A/E HU/D Overweldigende huldiging. Bemanning met onderscheiding vereerd. Aneta seint uit Bangkok d.d. 15 November: De „Uiver" is op do retourvlucht naar Nederland hier tor stede gearriveerd. De bemanning is een grootschc ontvangst bereid. De belangstelling was zoo groot, dat men een specialen trein naar het vlieg veld heelt laten rijden. De piloten zaten aan een lunch aan, welke werd gepresideerd door den Siameeschon minister van defensie, die do bemanning de onder scheidingsteekenen overhandigde van de Koninklijke Siamcesche luchtmacht. Verder waren aanwezig, de N'ederlandsche zaakgelastigde, de heer M. J. van Schreven, de Amerikaansche consul, het volledig commando van de Sianieesche luchtmacht en perso nen van allerlei nationaliteit. De handclsverecniging Holland—Siam schonk den leden der bemanning Sia nieesche zilveren sigarettenkokers. Parmentier, do gezagvoerder van de „Uiver", dankte mot eonlge wel gekozen woorden, voor de huldiging. Te Rangoon. Dc „Uiver" is daarna naar Rangoon vertrokken, waar het toestel inmiddels is geland. Een der slachtoffers door een voorbij ganger bij de deur gevonden, waar ze bewusteloos in elkaar was gezakt. Donderdagmorgen vroeg vond een voorbijganger, te Alphen aan den Rijn, mejuffrouw G. S.. die met haar moeder samenwoont, in bewustcloozen toe stand voor de deur van haar woning in dc van Dijkstraat, alhier. Bij onderzoek bleek in het perceel een sterke kolendamp waar 'te nemen. De moeder van mej. S. word, eveneens bewusteloos, op bed aange troffen. Beiden waren het slachtoffer geworden van kolendampvergiftiging, doordat een nieuwe haard, welke men had aangeschaft, nog niet goed bleek te functionneeren. Mejuffrouw G. S. was wakker ge worden en was daarna opgestaan om hulp te roepen, doch bij dc buitendeur was zij ineen gezakt. Een spoedig ontboden geneesheer slaagde- er na geruimen tijd gelukkig in bij beiden de levensgees ten weer op te wekken. De toestand van de bcido dames was in den loop van den dag redelijk. Bewoners konden zich met moeite redden. Te Woubrugge is gistermorgen vroeg brand uitge broken in den winkel met woonhuis van den heer A. Vergeer, gelegen in de Kerkstraat, Do bewoners, «lie werden gewekt door het blaffen van een hond, konden zich slechts niet moeite in veiligheid stellen, want spoedig na de ontdekking van den brand, stond bet geheele perceel, dat gedeeltelijk uit hout was opgetrokken, in lichter laaie. De brandweer, die spoedig met een stoom- en een motorspuit. ter plaatse was. doch door verschillende omstandigheden niet onmiddellijk water kon geven, moest er zich tenslotte too beperken, het aangren zende woonhuis van den schilder B., waarvan dc dakgoot reeds had vlam gevat, tegen het vuur te be schermen. Huis en winkel van den heer Vergeer brandden lot den grond toe af. Voorts werd een vrachtauto door het vuur vernield. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in bet duister; de schade wordt door verzekering ge dekt. Gevolgen van de ontzettende orkaan die het land teisterde. Naar Beuter uit Manilla meldt, zijn er tengevolge van den jongs ten tyfoon 20.000 menschen dakloos. Een uitlooper van dc taifoen, die Woensdag een deel der Philippijnen hoeft geteisterd, heeft ook de .stad Manilla schade berokkend. Het spoorweg- en scheepvaartverkeer is tijdelijk verbroken. De huizen der inboorlingen in de Zuidelijke provincies zijn grootcndeels verwoest. In Tacloban worden 29 vis- schers vermist. Het kuststoomschip Dos Hennanos is ki do nabijheid van Legaspi gestrand. Het Deen sriff stoomschip Noramacrsk bevindt zich in de Albay-golf in nood. De gouverneur heeft bevel gegeven tot omvangrijke hulpmaatregelen. Vermoedelijk vele dooden. Volgens een bericht van United Press uit Manilla zijn in do stad Cathalogan vier personen in dc wa termassa's, die met ongehoord geweld dc straten binnendrongen, verdronken. Bovendien worden nog zeven personen vermist. Niet minder dan 23000 menschen zijn dakloos ge worden, daar duizenden huizen volkomen werden verwoest. Gedeeltelijk werden zij door den storm in den letterlijken zin van het woord weggevaagd, deels werden zij door het water meegesleept. Over de schade, welke door den storm is aange richt. en welke ongetwijfeld buitengewoon groot is. zijn nog geen nauwkeurige schattingen hekend. Uit vele streken, welke door den typhoon zijn ge teisterd, zijn in de hoofdstad nog geen berichten binnengekomen, daar de verbindingen geheel zijn verbroken. Men vreest, dat in vele steden en dorpen in deze gebieden do verliezen aan menschenlevens en goe deren zeer aanzienlijk zijn. ONDERAARDSCH MEERTJE AAN DE ITALIAAN- SCHE RIVIèRA ONTDEKT. Rome. Do grotten aan dc Ligurische Rivière worden aan een uitgebreid geologisch onderzoek onderworpen. Gedurende de werkzaamheden in de ze, welke zich thans voornamelijk in de buurt van de badplaats Savona hebben geconcentreerd, is dezer dagen een klein onderaardsch meertje aan het licht gekomen. Het water is prachtig transparant en van eigenaardige kleurschakeeringen en het meertje vormt met zijn omgeving van kolossaio druipsteen- formaties, een fantastisch geheel. EEN GROENE DAHLIA GEKWEEKT. Op de Tuinbouwkundige Tentoonstelling te To- routo in Canada, is groot opzien gewekt door een groene dahlia, die gekweekt is door een zekeren VVarrington uit Ontario. Dc bloem zelf is even groen als de steel en do bladeren. Sommige deskundigen verklaarden, dat zij deze groene Dahlia beschouwden als een verschijnsel, dat puur toeval moet worden genoemd. Warrington zelf echter vertrouwt, dat hij bet volgend jaar er op nieuw in zal slagen, groene dahlia's te kweeken on dat het zaad van de thans geëxposeerde bloem, bloemen van dezelfde kleur zal .voortbrengen. DUBBEL ZUIGVERMOGEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIJS - BUITENGEWONE CONDITIËN VRAAG DEMONSTRATIE FILIAAL VEL0 WASCHMACHINE MY 3 Dooden. Parijs: In een schacht van de Gardanne-mij- nen in het departement Gard zijn door een instor ting verscheidene mijnwerkers bedolven. Naar ver luidt hebben drie of vier mijnwerkers den dood ge vonden. Dc slachtoffers zijn Tsjechen en Polen. ARCHEOLOGISCHE VONDSTEN IN ITALI- AANSCHE KOLONIE. Rome. Op de Aegeische eilanden, welke Itali- aansch koloniaal bezit zijn, worden den laatsten tijd opgr&vlngswerken verricht .welke tot belangrijke resultaten hebben geleid. Zoo heeft men te Jalassa een archaischen tempel aan het licht gebracht, welke dateert uit de 6de of 7de eeuw voor Christus. Voorts werd er prachtig gedecoreerde ceramiek gevonden, meerendeels in verwonderlijk goeden staat. Een an dere belangwekkende vondst bestaat in een groot aantal gouden sieraden, kronen, myrthenkransen, ringen, met Egyptische scarabeeën. Bijzonder fraai is overigens een in een grafgewelf gevonden zilveren vaas, welke van grootc afmetingen is en rijk ver sierd met Egyptische voornamelijk palmetvormi- ge motieven. BENZINELOODS TE BORDEAUX UITGEBRAND. Parijs. In dc haven van Bordeaux is Donder dag een loods, waarin benzinevatcn lagen opgesla gen, geheel afgebrand. De schade wordt op 700.000 francs geschat. De brandweer slaagde erin te voor komen, dat de vlammen naar de belendende loods oversloegen. Uw apotheker of drogist heeft gedurende een be perkten tijd een voorraad z.g. Reuze Pakken Kru- schen Salts, welke behalve den gewonen f 1.60 flacon nog een gratis procfflacon bevatten. Ge kunt dus nu een gratis proef met Kruschen Salts nemen en ont vangt bovendien meer Kruschen Salts voor hetzelfde geld. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitsluitend in ongeschonden Ilbllandschc verpak king met den naam N V. llowntree Handels Maat schappij op verpakking en etiket van den flacon gedrukt. Alleen bij dit. echte Kruschen Salts zult U baat vinden, in geval van rheumatiek, hoofdpijn, ischias, zwaarlijvigheid en tallooze andere kwalen. ERNSTIGE INCIDENTEN BIJ GERECHTELIJKE VERKOOPING. Scherpe critiek in de pers. Praag, 16 Nov. In Oost-Bohemcn zou de woning van een boer wegens schuld verkocht, worden, doch toen de deurwaarders arriveerden, vonden zij ramen en deuren gebarricadeerd. Dc politie trachtte de deur met geweld te openen, doch van het dak wer den zij door den lieer des huizes, een vader van zes kinderen, met steenen gebombardeerd, waarop dc agenten op het dak wisten te komen. De bewoner bleek zich echter inmiddels met een geweer te heb ben gewapend en er ontstond een handgemeen, waar bij ook de politie van haar vuurwapens gebruik maakte, waardoor de man door een schot werd ge dood. In de pers wordt op het gebeurde vrij scherpe critiek geoefend en wordt gezegd, dat. men in de tegenwoordige tijden van nood arme lieden niet tot wanhoop mag drijven. A N N A P 4 V T. O W N Ouderavond School III. Nadat, de voorzitter had geopend, werden dn no tulen gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Van do mededeelingen was wel de belangrijkste deze, dat, mocht, het getal leerlingen gelijk blijven (72), een leerkracht per 1 Januari ontslagen zou moeten worden. Komen er voor 16 Dec. nog 2 leer lingen bij, dan is het gevaar voorloopig voor een jaar weer voorhij. Wegens a.s. vertrek van den heer K. Verver, werd tot lid der oudercommissie benoemd de heer M. Loei. Voorzitter dankte don beer Verver voor alles, wat hij voor dc jeugd van school III had gedaan, vooral als lid van de St. Nicolaascommissie. Hierna volgde een lezing van den heer J. Zaad- noordijk over „Jan Ligthart", welke met aandacht gevolgd werd. Een dankbaar applaus beloonde den spreker voor zijn boeiende causerie. Nadat de pauze op do gebruikelijke wijze besteed was, 'volgde bespreking van het St. Nicolaasfeest. Daar vorig jaar een tooneelstukje werd opgevoerd, besloot men nu weer een filmvoorstelling te geven. Uit de vergadering werden nog eenige wenschen naar voren gebracht, waarmee de commissie reke ning zal houden. De lijsten gingen vlot weg. Vooi- zitter hoopte, dat de offervaardigheid even groot zou blijken als 't vorig jaar en dat dit mooie kinder feest niet zou lijden onder den druk der tijden. De regeling van 't feest werd daarna opgedragen aan de St. Nicoloascommisie. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot voorzit- tér hierna de vergadering met dankzegging voor de goede opkomst. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelis, zoon van Th. de Klerk en J. v. Dalen; Helena Anna, dochter van L. Kortehaas en A; C. Romijn; Dicuwertje, dochter van J. Groet en G. Kaag; Maria, dochter van N. J. Leijen en B. v. Kopten; Elisabeth, dochter van C. Staring en M. v. d. Schrier. Ondertrouwd: M. Wissekerke en M. Kcijzer; J. R. van Stipriaan cn C. K. Blom; J. Bergman en H. E. den Engelsen. Overleden: N. NieuwlandHoogvorst, oud 81 jaar. POLITIE. Verloren: een rij wiel plaatje, order boek; bruin bontje. Gevonden: kindermuts. Vergadering van den Raad op Vrijdag 16 Novem ber 1984, des voormiddag kwart over tien. Voorzitter do heer Mr. D. Breebaart Kz., tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter opent de vergadering, waarna hij den heer Web, die ecnigen tijd ongesteld is geweest, geluk wenscht met zijn herstel. Verder feliciteert Voorzitter den heer Kruisveld, cn diens echtgenoote, die vandaag 45 jaar getrouwd zijn. 45 Jaar getrouwd is een heele prestatie. Voor zitter weet dat ook mevr. Kruisveld haar man dik wijls bijstaat, waar het gemeentezaken betreft. Ook de ouderdom van don lieer Kruisveld is geen belet sel de gemeentezaken zoo goed mogelijk te beharti gen en daarom wenscht spreker den heer Kruisveld nog vclo jaren toe. ook als wethouder. De heer Kruisveld dankt Voorzitter voor zbn woor den en doet deze woorden vergezeld gaan van een invitatie voor den gcheelen raad. Hierna worden do notulen onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken. Hiervan vermelden we en pas ingekomen schrij ven van het Provinciaal Bestuur, omtrent de rege ling dor jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger. B. en W. oordeclen het niet gewenscht te verzoe ken do jaarwedden .zooals die nu bestaan, de verla gen. De werkzaamheden zbn daarvoor te groot en ook speelt de uitgestrektheid der gemeente een rei Wel wordt voorgesteld tc verzoeken het salaris van den burgemeester (f 1900—f2300) van de 2e naar de 3e klasse te brengen (f2550—f2850). De jaarwedden van secretaris en gemeente-ontvanger blijven ongewijzigd. Dit voorstel wordt met algemeeno stemmen aan genomen. De arbeiders, aangesloten bij den Modernen Bond van Landbouwarbeiders, zonden een adres. De hierin gedane verzoeken liggen echter op het terrein van de commissie van toezicht op arbeidsbemiddeling en van het crisis-comité. Dc heer K. ton Boekcl zond een schrijven, waarin bij mededeelde, dat hij niet in staat was, rente en aflossing te betalen voor zbn woning (een woning, verkregen door bemiddeling van de landarbeiders- wet). Voorzitter staat versteld van zooveel brutaliteit. Wel is deze man werkloos geweest, mnar in de werkverschaffing verdiende hij nog f2.50 meer dan zijn mede-arbeiders. De heer ten Boekei moet het Rijk betalen via de gemeente en betaalt de heer ten Boekei niet, de gemeente moet evengoed betalen. Voorzitter heeft het idéé, dat hier onwil in 't spel is. De heer Weij had graag eerst overleg gezien. Deze manier van handelen keurt hij sterk af. De heer Kooger wil een ophaaldienst in het leven oepen. waarbij de heer Jimmink zich aansluit. De heer Vries zegt, dat ten Boekei naar het oor deel van den raad vraagt. Spreker veronderstelt, «lat ten Boekei wel geld heeft, anders zou deze geen oordeel behoeven. Voorzitter zegt, dat er zooveel mogelijk moot ont vangen worden. Had de man sléchts die f2.50 die hij meer verdiende, terzijde gelegd. We kunnen ook naar den notaris gaan, doch als de heer ten Boekei uit het huis wordt gezet, levert dit voor de ge meente ook al weer geen voordeel op. Men zal ten Boekei het oordeel van den raad ver tellen en het voorstel om een ophaaldienst in te stellen, in overweging nemen. Grond in erfpacht. Uitgegeven zullen worden 2 perceeltjes gemeente grond. resp. groot 755 M2. en 690 M2., aan dc hoeren J. J. Dito te Den Helder en B. v. d. Velde te Arn hem. Het eerste perceel is gelegen tusschcn de per- ceelen van Tuinman en Kleerekooper. Opbrengst f30.20. Een steenen villa zal hier verrijzen. Het twee de ligt achter het gebouwtje van de Ster der Hope: hier komen 2 zomerwoningen, opbrengst. f26.S0. Vastgesteld wordt een verordening tot afwijking van bepalingen der winkelsluitingswet 1930. In de oude verordening kon men door een vergissing, die niet opgemerkt was, des Zondags onbeperkt open blijven. Daar alle verordeningen echter na een bepaalden tijd komen te vervallen, moest hierin voorzien wor den, en nu krijgen wc hier een verordening, waarin opgenomen zijn do verruimende bepalingen, die gel den voor badplaatsen.' Vastgesteld wordt een nieuwe verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting met bijbchoorcnd% invorderingsverordening. Door deze verordening ontstaat een klein verschil ten gunste van den belastingbetaler. Subsidieaanvragen. Goedgekeurd worden de voorstellen tot het ver- leenen van de volgende subsidies: Schager Handeldrijvende en Industrieels Midden- standsvereeniging f 20; V.V.V. O.Ilantsoog f 70; Fede ratie van vcreenigingen voor Vreemdelingenverkeer f 5; Comité inzake wcrklooze jeugd f 50; Witte Kruis 1 cent per inwoner (voor ontsmetting). Aan andere aanvragen kan niet voldaan worden, hoewel men wel met de betrokken vereenigingen sympathiseert. Begrootingen. Goedgekeurd wordt de begrooting van het Alge meen Burgerlijk Armbestuur dienst 1935. Vastgesteld wordt de gemeentebegrooting dienst '35. Deze sluit in inkomsten en uitgaven op f 46271.10. De post onvoorzien bedraagt f 339.40. Een kleine wijziging wordt gebracht in de ge meentebegrooting, dienst 1934. Aan de orde is dc benoeming van een vertegen woordiger der gemeente (bestuurslid) in het depar tement Den Helder en Omstreken van de Ned. Mij. van Nijverheid en Handel. Aanbeveling van B. en W.: Mr. D. Breebaart, die met algemeeno stemmen wordt benoemd en de benoeming aanneemt. Samengesteld worden de diverse stembureaux. Rondvraag. De heer Kruit heeft nog geen hek om de vuilnis- kuil gezien. Men had toch besloten dit te plaatsen. Voorzitter zegt toe, dat zoo spoedig mogelijk tot plaatsing zal worden overgegaan. De heer Kruit wil tevens nog weten, wanneer het Hoogheemraadschap met den weg zal beginnen. Het beslissende stuk ligt nog bij God. Staten. Wan neer het besluit terugkomt, zal men weldra aanvan gen. Hierna volgt sluiting. Inlijving dienstplichtigen. Voor le opkomst worden ingelijfd: G. J. Witte bij 3e half reg. Huzaren te Den Haag; C. Oudshoorn bij le comp. hosp. sold. te Utrecht; II. Elzinga, C. de Leeuw cn W. Schippers bij het 12ste reg. in f. te Amersfoort; J. S. Post bij de schooicomp. v.h. korps Ponteniers te Dordrecht; A. A. Schouten bij het 21st.e reg. inf. te Amersfoordt, opl. onderoff. Loop der bevolking. Ingekomen: S. Heerschap en gezin van Winkel; A. Schouten van Haarlem: Mej. A. Beikes van Vlagt wedde Mej. G. M. E. Vinke van Emmen; H. G. van Drie van Leuste (Dl.); Mej. T. Hengstdijk van Kapelle (Z.); Mej. C. v. d. Berg van Heemslede; Mej. H. C. Raven van Den Ilelder. Vertrokken: Mej. X. C. Schippers naar Heiloo, P. v. d. Stelt naar Sassenheim. BARS1NOERHOBN Interessante beschouwingen over de K.L.M. Woensdagavond hield in de zaal van den heer A. de Graaf alhier, de heer A. van Ginkel, propagandist van de K.L.M., een causerie, op uitnoodiging van de vereeniging D.O.G. De Voorzitter van D.O.G., Dr. J. J. Werner, opende de bijeenkomst en heette in het hijzonder den heer Van Ginkel welkom. Spreker doelde in zijn ope ningswoord op de geweldige vooruitgang op het ge bied van het vliegwezcn en herinnerde daarbij aan de eerste pogingen van den heer Wijnmalen, nu on geveer 25 jaar geleden. De lieer Van Ginkel kreeg vervolgons hef. woord en zette op duideliikc en onderhoudende wijze de verrichtingen van de K.L.M. op het gebied van binnenlandsch, zoowel als buitenlandsch luchtver keer uiteen. Do lantaarnplaatjes, welke daarbij wer den vertoond, vormden daarvoor een leiddraad en gaven een prachtig beeld van het bedrijf, dat, den laatsten tijd zooveel van zich heeft, doen spreken. Toen de „Uiver" met zijn kranige bemanning op het doek kwam, laaide een spontaan applaus uit de zaal op. Spreker stond bij de prestatie van Parmentier en zijn mannen niet al tc lang stil, omdat hij ver onderstelde, dat. hierover uit do dagliaden wel zoo veel bekend zou zijn, dat hij wellicht in herhaling zou treden. De heer Van Ginkel besloot zijn, met groote aan dacht gevolgde rede met een opwekking om eens een tocht per vliegtuig te ondernemen. De Voorzitter dankte tenslotte den spreker voor zijn interassante beschouwingen. Rest. ons nog te vermelden, dat dc zaal tot in de uiterste hoeken was gevuld. Schra/e Lippen Gesprongen nanden W E Rl N G' K N Vrijz. Dem. Bond. Vergadering van den Vrijz. Democrat.ischen Bond, afd. Wielingen, in Hotel do Haan to Hippolytushoef. Aanwezig 10 leden. De Voorzitter, de heer O. J. Bosker, opende met welkom en hoopte dat do besprekingen ten gunste der afdeeling zouden komen. Do agenda was al heel kort en bevatte twee pun ten. 1. Bestuursverkiezing. Er was aanvulling noo- dig van twee bestuursleden. Tot secretaris werd gekozen dc heer J. Lont Cz. to Stroe en de heer Jb. Dekker Pz., Hippolytushoef tot bestuurslid. Beiden nemen hun benoeming aan. 2. Bespreking algemeeno vergadering tc Rotter dam. De heer Noorden leest den beschrijvingsbrief, welke geen bijzonderheden oplevert. Tot afgevaar digde naar deze vergadering wordt benoemd de heer O. J. Bosker. De rondvraag leverde niets op, waarna de verga dering werd gesloten als gebruikelijk. IV IERINGER WAARD Ongeveer 50 hoeren- en 8 dameslcdcn van den Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen waren Don derdagmiddag in dc zaal van den heer H. van der Woude aanwezig om te luisteren naar den heer De Lange, propagandist voor den Bond Landbouw en Maatschappij. De heer J. Saai als voorzitter van de afdeeling sprak in 't bijzonder een woord van welkom tot de dames, omdat de Bond van Boerinnen uitstekend kan samenwerken met Landbouw cn Maatschappij, en tot den spreker. De economische toestand is bedroevend en vooral de veehouderij is allerbedroevendst. Door den Mi nister wordt wel een afslachting gelast, doch over een richtprijs voor do melk wordt niet gesproken. Spr. weerlegt een paar misvattingen als zou de N.S. B. en Landbouw en Maatschappij samen werken cn aat de N.S.B. de Holl. Mij. van Landbouw afbreekt. Dan is het woord aan den heer de Lange, die do steunmaatregelen bespreekt, een steun die door an deren steun wordt gedekt. Evenals vorig maal be handelt spr. op onderhoudende wijze, dc techniek, loon naar behoefte, werken in ruil voor voedsel, daarbij wijzende op de zeer belangrijke rol die de landbouw in de maatschappij vervult en op de on billijke positie tegenover dc beschutte bedrijven. De zuivelboer gaat ten gronde door don steun aan den akkerbouwer, hooge invoerrechten in het heil van den zuivel. Spr. roept het platteland toe, solidair te zijn, teneinde verbeteringen te kunnen afdwingen. Spr. eindigde met te zeggen: Wij hebben tc aanvaar den wat de Schepper ons brengt. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door oen tweetal aanwezigen gebruik gemaakt. 15 Nieuwe leden gaven zich op. LANGEND IJ K Thans kan wel met vrij groote zekerheid worden gezegd, dat er aan de motorspuit van dc Gcm. Licht- bedrijven een verbetering wordt aangebracht, n.1. het plaatsen op een onderstel van een auto, golijk dit wel meer gebeurt, in dezen tijd met wagens. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat men reeds mot de werkzaamheden begonnen is. Door deze vervan ging van het onderstel, zal zeer zeker een vluggere verplaatsbaarheid worden verkregen. NOORDSCHARWOUDE. Postduivensport. De belangstelling voor do postduivensport begint hoe langer hoe grooter te worden. Er komen in deze omgeving al meer duivcnliefhebbers en werd dan ook al ecnigen tijd de behoefte gevoeld, om een ver eeniging op te richten. Dezer dagen is een vergade ring gehouden van duivenhouders uit Wormenhuizen en van den Langendijk, waarin men in principe be vloot tot de oprichting van een vereeniging over te gaan. Een tiental personen traden direct als lid toe. Tot secretaris-penningmeester werd gekozen de heer P, Pronk Le Warmenhuizen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 14