Schagen I - D.T.S. Ontslag aan de huwende endenvijzeres. De betrekkingen met Duitschland Het afscheid. De belangen hierbij voor den Langendijk. Wetsontwerp aangenomen met 51—31 stemmen. SPORT. BERGEN Verkeersobstakel. Op den Borgerweg slaat torzijde van do melkfabriek en daarbij vèr vooruitgeschoven een loods, welke als garage dienst doet. Deze loods nu vormt een waar verkeersobstakel, om dat daardoor zoowel van de zijde van Bergen, als van den kant van Alkmaar het gezicht op den weg ernstig wordt belemmerd. Het zal daarom voor dc weggebruikers zeker ver heugend zijn te vernemen, dat de loods spoedig ver dwijnen zal als offer van het snelverkeer. Er is na melijk op dit punt van den weg begonnen met het uitzetten van het nieuwe weggedeelte ter afsnijding van de bocht daar ter plaatse. BERGER WINKELWEEK 1934. Een verlotfnu met fraaie prijzen. Ope ning met muziek. Zooals wij reeds meldden zullen dit jaar in dezo gemeente twee winkelweken worden gehouden en wel een door Bergen s Winkcliersvereeniging en een door dn R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze in combinatie met de Industricelc Middenstands-Ver- ceniging. Over de eerste winkelweek onder don naam: „Tweemaal Zesdagen-raco" schreven wij reeds; over de tweede, welke den naam zal dragon van: „Ber ger Winkelweken 1934'.' vertellen wij hieronder nog eenige bijzonderheden. Aan deze winkelweek, welke wordt gehouden van Zaterdag 24 November tot en met Woensdag 5 De cember, is een verloting verbonden, voor het houden waarvan toestemming verleend werd door B. en W. Iedere winkelier in Bergen, lid of geen lid van een der beide vereenigingen, kan aan de winkel week deelnemen. Bij aankoop tot een bodrag van minstens 50 cents contant bij een der deelnemende winkeliers, ont vangt men een bon. Tien bonnen geven recht op een lot. Bij inlevering van 50, 100, 200', 300 en -100 bon nen heeft men een extra-geschenk in ontvangst te nemen, dat fraaier zal zijn naarmate het aantal bons grooter wordt. De verloting zal plaats hebben op Donderdag 6 December, des namiddags 4 uur, in café „De Oude Prins". Dc inlevering van de bons moet geschieden op Don derdag 29 en Vrijdag 30 November en op Maandag 3 en Dinsdag 4 December, des avonds van 810 uur en tenslotte op Donderdag 6 December des morgens van 9 tot 12 uur in het leegstaande pand Kerkstraat, hoek Fransche Steeg, alwaar ook de prijzen voor de verloting en de extra-geschenken zullen worden ten toongesteld. Zaterdag 24 November, des middags om 3 uur, wordt de winkelweek officieel geopend met een rond gang door de gemeento van Bergen's Harmonie. Het spreekt vanzelf, dat wij ook deze winkeliers van harte veel succes toewenschen, hoezeer wij dezen funesten tweespalt ook betreuren. W 1 ER1N GEN Sport voor Zondag aA Succes 1Alcmaria Victrix 1. 2 uur. Helder 3—Succes 2, 9.15 uur. Kolhorn 1Succes 3, 1 uur. Ileld. Boys 2—Succes 4, 11 uur. Helder c—Succes a, 11 uur. Held. eSucces b, 11 uur. L. Rijvereeniging Wicringen: Rijles om 10 uur. DEN OEVER. Aanbesteding onderhoud kunstwerken afsluitdijk. Het onderhoud van bovengenoemde werken gedu rende 1935 zal 12 December door den dienst der Zui derzeewerken te Den Haag worden aanbesteed. De raming bedraagt f 60.000. Uitvoering zangvereeniging „Hosanna". J.I. Woensdagavond gaf de bekende zangvereeni ging „Hosanna" onder leiding van haar directeur, den heer J. P. Mosk een uitvoering in het gebouw der Geformeerde Gemeente aan den Gasthuisweg al hier. Na de opening van den Ecre-voorzitter, den heer O. Deen werd het programma vlot afgewerkt, In aan- Inerking nemende dat de vereeniging nog maar twee jaren bestaat kunnen we niet anders zeggen dan dat rr zeer verdienstelijk werd gezongen en is gebleken dat er ernstig gestudeerd is. Voordracht en vooral de uitspraak vielen zeer te loven. Tusschen de zang nummers werden enkele voordrachten gehouden, die zeer in den smaak vielen. Jammer dat de opkomst ,van het publiek niet groot was, daar de thuisblijvers veel gemist hebben. Uitvoering harmonie vereeniging „Apol- lo." Bovengenoemde vereeniging zal onder leiding van haar directeur den heer J. v. Glabbeek te Den Hel der, a.s. Zaterdag en Zondag de eerste uitvoering voor haar kunstlievende leden geven. Opgevoerd zal worden het tooneelspel „De Loreley" in drie bedrij ven van Dr. Joh. van Gogh en Jac. Braun. We twij felen er niet aan of het zal weer een gezellige feest avond worden. LANGEND IJ K Aan hun verplichtingen voldoen. Door bemiddeling van de Coop. Centrale Raiffel- senbank is er door Ged Staten bij de besturen der locale Boerenleenbanken in deze tuinbouwstreek met klem op aangedrongen, dat de tuinders, die in 1934 crediet hebben ontvangen van deze Boerenleenban ken, waarvoor de provincie voor 70 procent l>org ■was, binnen het raam van het mogelijke aan hun verplichting tot aflossing en rentebetaling zullen voldoen. Men is tot dien maatregel overgegaan, om dat van de opgenomen credieten niets wordt afbe taald en het grootste gedeelte der tuinders ook niet aan hun verplichting tot rentebetaling voldoen. Wijziging vervoer. Het vervoer der groenten, die aan de veilingen worden verkocht, heeft een geheele wijziging onder gaan. Werd enkele jaren geleden nog alles per spoor of per boot vervoerd, thans wordt het grootste ge deelte mot de vrachtauto vertransporteerd. Dit transport hoeft plaats tot de uiterste grenzen van ons land, terwijl zelfs auto's de groenten tot in het buitenland brengen. Op die wijze is veel werk aan de transportarbeiders ontnomen, waardoor het aantal de laatste tijden veel te groot is. ZUIDSCHARWOUDE. De 17-jarige kolver, D, Rijper alhier, behaalde in den 50-Slagenwcdstrijd den tweeden prijs in dc eer ste klasse met 491 punten met gummi. Do eerste prijs met sajet werd verkregen door den heer J. Schenk te Barsingerhorn met 461 punten. Vanwege den Langendijke Kolfbond zullen op het eind dezer maand personeele en korpswedstrijden, worden gehouden, waarvoor zich 60 personcelo kol vers uit 6 clubs hebben opgegeven, waaruit een aan- .tal korpsen in de eerste, tweede en derde klasse zijn gevormd. 7 IJ PE De heer K. Jansma te Hazepolder heeft zijn benoe ming tot lid van den Raad dezer gemeente (vaca ture C. Smit,) aangenomen. Naar wij vernemen, zal de Rijkswerkverschaffing bij Staatsboschbeheer weer voor de werklooze arbei ders uit deze gemeente worden opengesteld. De Minister van Defensie heeft aan den dienst plichtige J. A. van Schaik voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. HOOGWOUD Diefstal. Door den heer S .B., veehouder te Aartswoud. Is bij de politie aangifte gedaan, dat er in den nacht van Woensdag op Donderdag drie konijnen gestolen waren. De politie stelt een onderzoek in. Verdwenen of gestolen. Uit de weide van den heer J. S. alhier is sinds Woensdag een pink verdwenen. Men verkeert nog in het onzekere of het dier gestolon is of wel dat het zelf aan den haal is gegaan^ AARTSWOUD. Donderdagavond trad in de zaal van Visser voor de afdceling A.M.V. als spreker op de heer Jo de Haas. In een gloedvolle redo werd het onderwerp „De weg is gewezen", op voor een ieder duidelijke wijze behandeld. Het doel en streven werd naar vo ren gebracht en een opwekking om zich aan te slui ten aanbevolen. De pas ontslagen dienstweigeraar Baron werd een boek aangeboden. De vergadering werd door ongeveer veertig personen bezocht. Do betrekkingen met Duitschland zijn weer in een nieuw stadium gekomen, wat betreft de clearing overeenkomst, of eigenlijk is dit nieuwe stadium nog niet ingetreden, raaar staat het voor de deur, als aanstonds dc nieuwe onderhandelingen zullen wor den gevoerd. Voor den Langendijk is een en ander van zeer groot belang. Op het oogenblik gelden weer voor veertien dagen de bepalingen van het clcaring-verdrag van 21 Sept. waarover zooveel stof is opgewaaid in de handels wereld. Wij hebben ons in verbinding gesteld mot een der vooraanstaande Langendijker exporteurs, die op onze vraag of men er nog toe over zou gaan, om zonder zekerheid verder te ex port oeren, antwoord de, dat er thans wel een zekerheid bestaat, dat de gelden van de nu geexporteerde groenten zullen binnenkomen, doch het duurt volgens deze regeling onmogelijk lang. Er gaat ongeveer 1 4 2 maandeu mee heen voor men aan z'n geld is. Hierdoor is een vlot handelsverkeer dus feitelijk onmogelijk gemaakt, Dc hoop is alzoo nu weer ge vestigd op de aanstaande onderhandelingen over een nieuw claeringverdrag en daarna op een flink han delsverdrag, waarbij een behoorlijk kwantum groen te in Duitschland mag worden ingevoerd tegen een laag invoerrecht. Daarvan hangt het wel en wee van de Langendijker tuinbouwstreek af. In de eerste plaats is echter noodig dat betere betalingsvoorwaar den worden gemaakt, want als daarin geen verbete ring komt, zal het niet veel uitmaken of een groot of klein kwantum wordt toegestaan, daar het op de thans geldende condities onmogelijk zal zijn, met exporteeren door te gaan. Om dezen tijd is de ex port van groenten heel klein. Nu zullen verscheidene handelaren er misschien nog toe in staat zijn, doch straks in het volle seizoen gaat dat niet meer. Een eerste vereischte is dus voor de Langendijker tuin bouwstreek dat een voordeeliger verdrag omtrent de betalingen wordt afgesloten met daarnaast een gunstig handelsverdrag. ZONDAG a.s. de spannende strijd Comp. 4e Klas Kon. Ned. Voetbalb. Aanvang 2 uur. mÊmmmmmmsÊmm Voor dit laatste verdrag worden roods voorberei dingen getroffen, door de tuinbouworganisaties. De inventarisatie van stapelproducten, welke anders altijd in December worden gehouden, is al vastge steld op 20 November a.s., zoodat de onderhandelaars wat betreft de aanwezige voorraad goed beslagen ten ijs komen. Hopenlijk hebben ze succes. Wat betreft de onderhandelingen omtrent de clea ring; deze zullen wederom plaats vinden door het departement van economische zaken, hetwelk ook het verdrag van 21 September heeft afgesloten. Het is zeer te hopen, dat de resultaten van die onderhandelingen hun iets geleerd hebben en dat thans betere bepalingen, ook voor do aflossing van de oude schulden, worden bereikt. Daarmee zouden de exporteurs zeer gediend zijn. Naar wij vernemen, wordt door de exporteurs geen verdere aandrang op de regeering uitgeoefend om in de aflossing der oude schulden verbetering aan te brengen. Men houdt zich aan het eenige weken geleden gerichte adres waarin wordt verzocht, en de billijkheid gemotiveerd, dat door de N'ederlandsche regeering de bevroren vorderingen op Duitschland aan de exporteurs worden gegarandeerd. Dat strekt nog veel verder. Zooals te begrijpen is, worden de resultaten van de onderhandelingen met groote belangstelling tege moet gezien. KON 'S MORGENS NIET AAN T WERK omdat het hoesten hem 's nachts zoo had afgemat. „Door een verwaarloosde verkoudheid kreeg ik het op mijn borst, waardoor ik het verschrikkelijk benauwd had. Ik kon 's morgens niet naar mijn werk gaan, omdat ik 's nachts niet sliep van be nauwdheid. Na 't gebruik van Abdijsiroop trad een algeheele verandering in. Ik kon weer rustig diep ademhalen, mijn werk verrichten en slapen. Ik voel mij nu zoo goed als nooit tevoren en dank dat mijns inziens alleen aan de Abdij siroop". Zoo schrijft ons de heer J. H. te B., wiens origineele brief voor ieder ter inzage ligt. De op bijzondere wijze samengestelde Abdijsiroop werkt heerlijk slijmoplossend, verzachtend, hoeststillend; verruimt Uw ademhaling en tast Uw hoest in de grond oorzaak aan, vermijdt etterige slljmvor- ming en ontsteking. Door Abdijsiroop te nemen hebt Gij iets bijzonders voor borst en keel en op lederen leeftijd kunt Ge Abdijsiroop gebruiken. Thans per flesch 1.1.50, 2.75. Ge bespoedigt Uw genezing door buitenshuis Abdijsiroop- Bonbons („gestolde" Abdijsiroop) te ge bruiken. 35 cent en 60 cent per doos. No. 1305 Bovengenoemde prijzen wordt verhoogd met bijslag voor Omzetbelasting. Tweede Kamer. Geen industriebauk. In de Donderdag gehouden middagzitting van de Tweede Kamer kwam allereerst in behandeling de motie-Van den Tempel, strekkende tot het oprichten van een industriebank. Deze motie wordt met 51 togen 31 stemmen ver worpen. De hnwende onderwijzeres wordt ont slagen. Daarna kwam aan de orde het wetsontwerp over het ontslag aan de huwende onderwijzeres. Vooral de vrouwelijke leden onzer Tweede Kamer hebben zich, zooals te verwachten was, krachtig geweerd. Mevrouw Bakker—Nort (v.d.) eischte voor zich het recht op, te agecron tegen beslissingen, die in strijd zijn met haar beginselen en sprak er haar bevreemding over uit, dat, als dan dit wetsontwerp werkelijk een crisismaatregel is, er geen tijdelijk karakter aan is gegeven. Zij acht daarenboven het wetsontwerp een inbreuk op de gemeentelijke auto nomie. Haar socialistische collega Mevr. de Vries—Bruins noemt het wetsontwerp in strijd met het politiek ver leden van den minister. Minister Marchant is een der krachtigste voorvechters geweest van de gelijk stelling der vrouw en het is daarom voor spreek ster onbegrijpelijk, dat hij ©en dergelijk wetsontwerp kan verdedigen. In vele gevallen zal ontslag het huwelijksgeluk eerder verstoren. Ook de heer Thijssen (s.d.) bestrijdt het ontwerp. Hij laakt hot dat men principieel© bezwaren bestrijdt met een beroep op de crisis. Waarom dan geen tijde lijk karakter aan de maatregel? Namens de liberale fractie komt daarna Mr. Wen- delaar verklaren dat het amendement Bakker—Vort om aan het wetsontwerpcen tijdelijk karakter te ge ven, door zijn fractie met vreugde is begroet. Hij meent, dat de regeerinc niet opzij dient te gaan voor het argument, dat men tot concubinaat zal overgaan. Van anti-revolutionaire en katholieke zijde wordt daarna door Mej. Meijer (r.k.) en Zijlstra (a.r.) nog sterk do nadruk gelegd op de gezinstaak der vrouw en op het ongewenschte der cumulatie, terwij! de lieer Snoevliet, (r.s.) heftig toornt tegen het reactie- nismo van het voorstel. De rechterziide wil de vrouw aan de striiknlnnk binder, roept hij uit. De heer Surlng 'r.k.1 dimt daarna r ndr ment in om ook de gehuwde onderwijzeres te ont slaan. Minister Marchant aan het woord. Dcminister wijst met stelligheid het verwijt af dat hij de crisis zou gebruiken om een principieele kwes tie op te lossen. Hij is nog steeds voorstander van gelijke rechten der vrouw, maar dit sluit niet in dat uit het recht tot huwen van den onderwijzer dit zelfde recht zou dienen te worden toegekend aan de onderwijzeres. Voor den man is het huwelijk toch wat anders als voor de vrouw! Wij vrijzinnig democraten hebben niet alleen goed gevonden, dat de gehuwde onderwijzeres op school bleef, maar hebben zelfs dc mogelijkheid geëischt. Maar spr.'s bestuurstaak heeft hem veel geleerd. In zijn vorigen staat des levens heeft hij eens een jon ge, getrouwde onderwijzeres, wachtgeldster bij zich gehad, die kwam vragen, weer in dienst te mogen komen. Zij zei: „Als ik lang op wachtgeld blijf, went mijn kindje zoo aan mij." Toen liep een koude rilling over spr. s rug. Er werd pl&tseling voor hem een schril licht op de zaak geworpen. Interrupties der sociaal-democraten: Door dit eene geval? Minister Marchant: Door dit eene geval. Van belang is voorts, dat de regeling voor onder wijzeressen in overeenstemming worde gebracht met die voor ambtenaressen. Men neemt in de omgeving van een echtpaar, waar van de vrouw onderwijzeres is, aanstoot aan het dubbele salaris. Men ziet voorbij, dat ook beiden er voor werken. Tot de rechterzijde zegt spr. alles te gevoelen voor een maximum van rechtszekerheid. Het amendement-de Vries—Bruins (s.d.) houdende de bevoegdheid van den minister om wegens ge wichtige redenen g een ontslag to verleenon, wordt verworpen met 47 tegen 31 stemmen, evenals het amendement-Bakker—Nort, dat bedoelt een tij delijk karakter aan de wet te geven. Nadat de Minister verklaard had, dat de regee ring het amendement-Suring (r.k.), om ook de ge huwde onderwijzeres to ontslaan, niet kan aanvaar den. trekt de heer Suring het in en wordt overge gaan tot stemming. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 51 tegen tegen 31 stemmen. In de avondzitting, die te 8 uur werd geopend, wordt aan de orde gesteld Hoofdstuk V (Binnen- landschc Zaken). Verschillende sprekers gewaagden van het gevaar dat door de maatregelen van den Minister de ge meentelijke autonomie zou worden aangetast, terwijl anderen, o.a de heer Smeenk (a.-r) opmerkten, dat vele gemeenten maar raak leefden en deden alsof er geen crisis bestond. Critiek werd door de heeren ÏJsselmuiden (r.-k.) en Van Houten (chr.-dem.) uitgeoefend op de ver goedingen voor vuur en licht aan de Commissaris sen der Koningin, dat een verkapte salarlsvcrhoo- ging wordt genoemd, terwijl de sprekers meenen. dat deze ambtswoningen voor het decorum niet noo dig zijn. De heer Zandt (staatk.-ger.) wijst er op dat steen en been wordt geklaagd over de bevoorrechting van de anti-revolutionnairen en de katholieken bij bur gemeesters-benoemingen. De heer Ter Laan pleit voor reeds lang hier to landen wonende vreemdelingen, die soms zeer ver dienstelijke burgers zijn en wijst er verder op, dat de lasten voor vele gemeenten ondragelijk zijn, het geen hij met cijfers aantoont. De heer Wendelaar wijst ook op den onbondbaren toestand voor dc gemeenten en hoopt, dat het groote bezuinigingsplan spoedig tot stand komt. WIJZIGING N.H.V.B.-PROGRAMMA. Zondag 18 November. 1 A: Bergen—K.V.V. 2 wordt K.V.V. 2Bergen. 2 F: Ingelascht: Sparta 2Helder 4. 3 E: Ingelascht: H.R.C. 6—Oudeschild. 4 J: Uitgesteld: Andijk 4V.C.L. 2. Adsplrantcn: Sijbekarspel aV.C.L. a wordt V.C.L. aOudendijk a; ingelascht: Sparta aHelder a; Helder b—H.R.C. b. (Alg. Sportblad). JARENLANG had Chaudon schitterende triom fen geboekt. Zelfs was hij eenige malen we reldkampioen geweest. Maar die tijd log reeds eenige jaren terug. Met het stijgen der jaren, gingen ook de heenen moeilijker rond en vrij wel algemeen was men het er roerend over eens. dat Chaudon's tijd voorhij was. Dc contracten, die hij nog kreeg, had hij alleen nog maar te danken aan reeds lang geleden geboekte successen, hij reeds slechts op zijn ouden roem en het zou niet lang meer duren of ook voor zijn eertijds beroemden naam hadden de baandirecties hem niet meer noodig. Jongeren drongen zi< h naar voren, jongeren, die elkaar met jeugdi ge élan de zege betwist ten, die keer op keer feilen strijd leverden. Chaudon had zich lang tegen hun kunnen handhaven, maar den laatsteu tijd ondervond hij, dat er een tijd van komen en een tijd van gaan is. Bovendien was hij niet meer zoo opgeruimd als vroeger. Een vijftal jaren geleden had zijn vrouw hom verlaten, daar hij, volgens haar, niets om baai- gaf. Zijn liefde was geheel voor een racefiets. Voor haar had hij geen tijd. Toen, in zijn overwinnings roes lachte hij haar uit en liet haar weggaan, zeker dat zij toch zou terugkeeren. Maar zijn vrouw kwam niet terug, hoewel Chaudon wist, dat zij nog altijd van hem hield. Nu, nu het oogenblik van heengaan was gekomen, nu keek de verteraan met angst naar de toekomst. Geheel alleen zou hij zijn geld moeten uitgeven, geen mensch, die zich om hem liefdevol zou bekommeren. Toen hij zijn voornemen te kennen had gegeven, zijn sportieve leven af te sluiten, had zich dadelijk een comité gevormd om den vroeger zoo beroemden stayer een grootsch afscheid to bereiden. Men was er in geslaagd de sterkste renners der wereld voor den afscheidswedstrijd te verbinden, zoodat bij voor baat reeds vast stond, dat het een groot succes zou •worden. En nu was het zoover, nog enkele oogenblikkcn en Chaudon zou voor de laatste maal actief zijn. Allo rangen waren stampvol en ook op het middenterrein van de wielerbaan waren de plaatsen dichthezet. Eindelijk werden de renners aan de start geroepen. Onder geweldig gejuich kwam Henri Chaudon met het nationale tricot aan in de baan. want niettegen staande zijn teruggang, was hij er nog steeds in ge slaagd kampioen van zijn land te blijven. Nadat hij door verschillende officials was toege sproken, waarin zij Henri Chaudon het voorbeeld noemden van den uiterst fairen beroepsrenner en zijn groote fairen .successen hadden gememoreerd, reed Chaudon met een van vreugde stralend gezicht een eore-rondje, eenige prachtige kransen dragende. Toen was ook dit voorhij, voor de laatste maal stond Chaudon aan den start, voor de laatste maal zou hij zijn vroegeren naam fel verdedigen tegen de groote buitenlanders. Voor de race, die over 100 K.M. ging. had Chaudon niet fortuinlijk geloot, want hij trok dc laatste plaats. Direct na het schot vlogen de renners weg en hadden reeds na een halve ronde hun motor te pak ken. En toon begon iets, wat hel publiek in lang niet gezien had. De oude Chaudon, die vandaag zijn afscheidsrace reed, omdat hij niet meer mee kon tegen de jonge renners, reeds als een duivel. Vrij spoedig was hij van de achtste tot de vierde plaats opgeklommen met op de derde plaats voor hem de huidige wereldkampioen Koning. Hoe Chau don's gangmaker het ook probeerde. Koning was on- passeerbaar. Met felle spurts was niets te bereiken. Na 70 K.M. zat Koning nog steeds derde mot Derijrk aan het hoofd en Duca als tweede. En achter dit drietal lag Chaudon, die steeds bij zijn pogingen om naar voren te komen, op Koning strandde. De gangmaker van Chaudon begon een andere tactiek, hij voerde het tempo geleidelijk op cn zoo naderde zijn mannetje langzaam maar zeker Koning. Hij wist, dat hij van Chaudon het uiterste vergde, maar ja. het was nu eenmaal: alles of niets. Toen gebeurde het. Chaudon gilde: ja! togen zijn gangmaker ©en heftige aanval volgde. Chaudon gaf alles wat hij kon, maar Koning niet minder. Eenige ronden lang streden zij zij aan zij. toen kon de oude renner niet meer, langzaam kwam de motor van Köning naar voren. Chaudon kook even op. en toon trof hem juist een vrouwcnblik, zijn vrouw keek hem aanEn dien blik gaf Henri zijn kracht. Weer schreeuwde hij Ja! en zoowaar be gon hij den strijd opnieuw. Köning was hier niet op bedacht en voordat hij het begreep was Chaudon hem onder daverende toejuichingen voorbij gesneld. Steeds weer zag Chaudon het lieve gezicht van zijp- vrouw. Als een wervelwind vloog hij op Duca af, die zich wel poogde te verweren, doch geen kans kreeg. Met nog enkele ronden te rijden lag alleen Derijck nog voor Chaudon. .Tuist ging dc bel voor de laatste ronde, toen Chaudon ook den leider aan viel. Een halve ronde weerde Derijck zich geducht, maar langzaam maar zeker kwam Chaudon naar voren. Met slechts enkele meters verschil stormde Chaudon als winnaar over de streep. De geestdrift was enorm. Dat was fietsen geweest, zoo kon alleen Chaudon het! Onder het spelen van het Volkslied en behangen met een mooien krans reed Chaudon vroolijk lachend zijn ecre-rondje zijn laatste. Met zijn oogen speur de hij de tribunes af. En ja. daar zag hij haar. Vlak voor haar plaats stopte hij. nam zijn krans en gaf die haar. zijn vrouw. „Aan jou. heb ik te dnnken. dat ik gewonnen heb, lieveling. Nu wordt alles weer goed, niet waar? Zijn vrouwtje zei niets, maar haar oogen vertelden genoeg. Voor de wielersport was Chaudon verloren, maar rijn vrouwtje had haar man weer terug gevonden. Want wat za! Henri meer genoegen gedaan hebben, rijn fraaie zege of de terugkeer van zijn vrouwtje? Het laatste, want alle mooie aanbiedingen tegen hooge vergeldingen, wees bij af. Hij had afscheid genomen en daar bleef het bij. temeer nu hij zijn vrouw weer terug had, anders wist hij het nog niet zoo zeker.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15