HET AVONDLEVEN TE ALGIERS. S U,T DE OMGEVING BERGEN Met motor en kampeertent door Tripolis. Causerie van L. W. Bierens de Haan alt Amsterdam voor de Verecniging „Ontwik- kolingsavonden". Voor de Vereeniging „Ontwikkclingsnvonden", heeft Vrijdag do heer L. W. Bierens dc Haan uit Am sterdam in do voorzaal van dc Rustende Jager, een causerie gehouden over zijn tocht per motor en met kampeertent door een gedeelte van Tripolis. Dc op komst was zeer groot; vooral dc jeugd was sterk vertegenwoordigd. Met grootc aandacht werd ge luisterd naar hetgeen de lieer Rlerens de Haan vertel de van zijn zeker niet alledaagschn avonturen en mat bewondering aanschouwde men dc fraaie lichtbeel den uit dit verre, onbekende land, waarmede dc causeur het gesproken woord illustreerde. De voorzitter, de heer D. L. Beijnevcld heette alle aanwezigen van harte welkom en verheugde zich over liet feit, dat de zaal zoo vol was. Dit vond, meende spr., ongetwijfeld zijn oorzaak in het feit, dat dc avond een hijzonder karakter droeg; immers, de lieer Bierens do liaan zou vertollen van zijn zwerf tochten door Noord-Afrika en ongetwijfeld zou zijn verhaal de moeite waard zijn om naar te luisteren. Spreker gaf daarna het woord aan den heer Bierens de Haan. Korte inleiding. Deze begon met een kortp inleiding te geven, welke spr. noodig achtte, om het doel van den tocht te be- grijpen. Twee jaar geleden werd de tocht gemaakt, aldus ving spr. aan. J:>n reis met de motorfiets vol avontu ren. Ken dergelijke manier van reizen noemde spr. zeer pieizicrig. Immers, men ontdekt land en volk, omdat men in staat is door te dringen tot plaatsen, waar men op een gewone vacantiereis niet komt. Men ziet oneindig veel meer dingen en daarbij steeds iets nieuws. Spr. wilde, voordat hij de lichtbeelden vertoonde, iets vertellen over do geschiedenis van Tripolis. Het land Tripolis, gelogen in Noord-Afrika, was in de oudo tijden bevolkt door kolonisten die er van Azië uit waren heengetrokken. Later kwamen de Phoeniriers 't land bezetten en daarna de Romeinen. Toen 400 jaar n. C. dc Romeinsche legioenen terug trokken, werd het land door de Arabieren veroverd en met eonigo onderbrekingen bleef het in Arabisch bezit tot 1911, toen do Italianen er voet aan wal zet ten. Sindsdien» is Tripolis Italiaansrh gebleven. We gingen er met de motorfiets heen, aldus spr., omdat zulks, zooals gezegd, de gelegenheid bood, om veel te zien, maar ook, omdat het een goedkoope ma nier van reizen was. We namen een kampeertent mee, omdat dit een uitstekend en vooral zindelijk ver blijf kan worden genoemd. Iets, wat van de hotels in Tripolis niet direct kan worden gezegd. Maar ook is een tent een zeer groot gemak, omdat men haar kan opslaan daar waar men den toeht wenscht door te brengen. De tent bleek dan ook achteraf niet te mis sen geweest te zijn. daar anders zeker tal van malen in de open lucht overnacht had moeten worden. In het voorjaar maakten wij aanstalten om met den motor de reis te ondernemen. Van huis uit be- gofUAl 'dibect'do tocht. Voor de deur stapten we in Amsterdam op; de motor werd aangezet en we wa ren op weg naar Noord-Afrika. De sensatie van een dergeiijken tocht is: Waar zal men 's avonds terecht komen? en do bekoring is do spanning, waarin men verkeert. Do gehcelo tocht heeft twee maanden geduurd: maanden waarin we veel hebben gezien; waarin we tal van avonturen beleefden. Op onzen „motorpak- ezel" namen we zooveel mogelijk nuttige dingen mee; zelfs een oude tuinslang ter afweer van on pure individuen die we misschien zouden ontmoe ten. Maar wc hebben peen kans gehad het wapen te gebruiken, zelfs niet als we het zouden noodig ge had hebben, want vóórdat we Italië hadden be reikt, hadden we 't al verloren. (Gelach). Naar Tripolis, de hoofdstad van het ge bied. Langs den Rijn ging de tocht over do Alpen naar Genua en vandaar langs de prachtige Italiaansche kust naar het Zuiden. Vooral Cnlabië, waar nog weinig toeristen komen, Is een schitterend land, al dus spr. Het is een hoog bergland, dat steil afloopt naar do kust. De straat van Messlna werd overgestoken en van Sicilië ging het naar Tripolis. Tripolis, de hoofdstad van hot gebied, heeft zeer schilderachtige stadsdeelen. Kr moeten vroeger drie steden op deze plaats hebben gelegen, want de Ro meinsche bouwresten kwamen bij de opgravingen te voorschijn. Wanneer men de kust van Afrika na dert. dan is dc eerste indruk niet zeer bemoedigend en denkt men onwillekeurig: Wat heb ik gedaan? Maar het valt inee, als de haven van Tripolis wordt binnengevaren. Het oude Trinolis is zeer schoon; in de Arabische stad met haar talloozo steegjes en poortjes, verdwaalt men, voordat men hot weet. In Noord-Afrika hebben zich tal van stammen neergelaten, men ziet in Tripolis een mengelmoes van zeer versohlllondo rassen. Het plan was. zoide spr.. langs de kust te gaan in Oostelijke richting, om dan de woestijn in te trekken. Men waarschuwde ons, dnt de wegen niet berijdbaar waren, maar we waagden het toch, moes ten echter spoedig terugkoeren. Toen hebben we van Tripolis uit, den tocht naar het Zuiden gemankt tot dc oase van Misda, keerden daar terug voor de zandstormen en gingen weer naar de kust. De steppen tegemoet. Water! Sprlnk- hanen-parée. Van Tripolis voerde een 25 K.M. lange weg do stenpen tegemoet, en toen we een eind gereden had den. zcido wo tot elkaar: wat gaat er nu gebeuren? We reilen door een rampzalige droogte in een ver zengende hitte. Alles dor en kaal. niets dan zand. Onze kelen waren verschroeid, de dorst kwelde. In eens zagen wo ver voor or.s uit een zwarte streep tegen een helling ot>. Water! riepen we gelijktijdig. Doch toon we cr bij kwamen, bleek do streep geen water to zlin. doch een dichte zwerm van die vraat zuchtige. kleine sprinkhanen. Wo reden er met den motor dwars doorheen en lieten een duidelijk spoor achter van sprlnkhancn-purëa. (Gelach). Doch de verliezen werden niet zwaar geteld: de gelederen sloten zich weer onmiddellijk. In de Steppe kampeer den we een dag en vertrokken toen naar dc Noord- Afrikaansche kust. Hoüandsche aardappelen en tomaten. We kwamen op het strand; een wonderlijk strand. Heel anders dnn hij ons in Zandvoort of hier in Bergen. Geen duinen ter wering van de zee, doch eengrillige rotsformatie. We zijn daar twee da gen gebleven en hadden er een aardige ontmoctln" Ken Italiaansche boer. die op een kwartier afstand woonde van de plaats, waar we onze tent hadden opgesteld, kwam af op onze vlag oranie-blanche- bleu, welke op onze linnen woning wapperde en vroeg, wijzende op de kleuren, waar we vandaan kwamen. Toen we vertelden, dat we uit Holland kwamen, bleek hij erg verheugd te zijn. Want, zoo zcide hij, ik laat uit Holland mijn aardappelen en tomaten komen om ze voort te telen. Des avonds hadden wo nog oen ontmoeting, wel ke ons grooto angst aanjoeg. Zes lichtjes naderden in den donkeren nacht; het was doodstil. Uit de duisternis kwamen zes kerels te voorschijn en we dachten, dat wo er waren geweest en van onzen tocht niets zouden navertellen. Dc mannen bleven nieuws gierig naar ons staan kijken, doch hadden de meest vreedzame bedoelingen. liet bleken visschers te zijn, die er in den nacht op uittrokken om garnalen, krabbetjes en dergelijk klein goed te gaan vangen. Na een verblijf van twee dagen in ons kamp aan dc zee, bezochten we de oude bouwvallen van Lep- tus Magna. Dit moet een groote Romeinsche stad geweest zijn. Uok zagen we in de buurt do opgra vingen van een groottfn schouwburg en een mach tige arena, daar waar eens de Romeinsche nederzet ting Sabrata was geweest. Na de pauze voerde de heer Bierens dc Haan zijn auditorium van Tripolis af in Zuid-Westelijke rich ting het binnenland in. Kr werd zooveel mogelijk op den motor geladen; wat brood, wat water, olijfolie, welke do boter verving, blikjes vlecsch en groenten enz. Hoo dieper wo het land introkken aldus zci de spr. hoo warmer het werd. Een knarsend ontbijt. We reden door mul zand over tal van heuvels naar het gebergte. I)e laatste nederzetting welke we zagen was een klein dorpje. Het wonderbaarlijke was, dat dc huizen niet boven, maar onder don grond waren gebouwd, ter beschutting tegen de zonnewarmte. Als mollen kropen mensehen, ezels, geiten en kippen naar binnen. ATles bij elkaar in een kleine ruimte. (Vroolijkhcid). Tibcna, zoo heette do nederzetting, vormde een troosteloozen aanblik. Maar het werd nog erger. Do omgeving begon bepaald in drukwekkend te worden; wij zagen er de meest fan tastische kleuren, en het was, of we ons op do maan bevonden. To midden dier ruige wildernis, zagen wo ineens een oudo Romeinsche mijlpaal. Ken bewijs, dat ook do Romeinsche legioenen hierlangs waren getrokken. In dio Uoostelooze omgeving hebben wo gekampeerd. 's Nachts kwam oen zandstorm opzetten en we waren verplicht liet tentzeil te strijken en er onder te gaan liggen slapen. Toen we den volgende mor gen wakker werden, zat alles dik onder 't zand. We hadden een knarsend ontbijt: oud brood van drie dagen met een laagje olijfolie erop en een stukje vlecsch uit blik (gelach). Na weer te zijn verder getrokken zagen wc al spoedig heel in de verte een witte stip met groen er omheen: do oase van Misda. Wo waren, toen wo er aankwamen, blij weer in de bewoonde wereld te zijn, bevrijd uit de beklemmende eenzaamheid. Mis da is een kleine Italiaansche garnizoensplaats, een versterkt fort in de woestijn. We waren er drie da gen als gasten van den militairen commandant. De terugreis ging, behoudens een kleine panne In den vorm van een lekken hand. zeer voorspoedig. De motor had het prachtig gedaan. Na een verblijf van drie weken in <lo stad Tripolis koerden we naar ons land terug en in Amsterdam was dc tocht uil. (Langdurig applaus). De heer Bcvneveld dankte den spreker zeer voor zijn interessante' en leerzame causerie en alle aan wezigen voor hun opkomst. ANNA PATTLOWNA BREEZAND. Ouderavond School IL Na opening en goedkeuring der uitgebreide notu len van den lieer 1). Nïcuwlnnu, herinnerde domheer De Vries er aan, hoo de school liet onverwachts op 1 April met een leerkracht minder moest stellen. Toen heeft do heer Vergaaij het idee geopperd, dat ouders en anderen, die er wat voor voelden, uit eigen middelen een onderwijzer zouden aanstellen. Spr. dankte in do lo plaats den hr. Vergaaij voor het vele werk, dat hij tot 't bereiken van 't gestelde doe! heeft verzet en dnn allen, dio het hunne bijdroegen om te maken, dat het plan financieel slaagde. Vanaf 1 Juni heeft mej. Blok de eerste klas waargenomen, en zoowel deze als de hoogste kon nu alleen blijven, wat zeker zijn vruchten voor liet onderwijs zal af werpen. De gelden voor dit doel bijeengebracht wor den beheerd door den heer De Vries. Als commissie ter controle van dit beheer zijn aangewezen de hoe ren H. Davids, G. van Oeveren en G. Tiel. Het praatje, den vorigen ouderavond aan het ver volgonderwijs gewijd, heeft geen bijzondere resulta ten gehad, liet aantal leerlingen van den cursus is niet minder dan van verleden jaar, maur er konden en moesten er meer zijn. Een oogenhlik dreigde het Sint Nicolaasfecst voor de kinderen in gevaar te komen, omdat de vraag ge steld werd, of daar wel, gezien de geringe opkomst, prijs op gesteld werd door de ouders. Toch meenden de aanwezigen tcnslotto dat men het feest ongeveer Arabische café's. Sardines en wijn. Godsdienstige ge. zangen en Arabische dansen. Lams- vleesch en anisette. Het calé als nacht- asyL Do echte Arabische café's te Algiers hebben, zelfs wanneer zij in do nabijheid van het Eropecsche cen trum gelegen zijn, niets van hun originaliteit inge boet. Het publiek bestaat uitsluitend uit Arabieren. Toeristen zal men hier nooit tegenkomen. De verkla ring hiervan is zeer eenvoudig. Deze café's maken geen reclame en do meesten bezitten niet eens een uithangbord en de gevel onderscheidt zich in niets van die der omringende huizen of winkels. Zoo heeft men te Algiers het zoogenaamde „Sar- dinen-café", dat wel een unicum is en dat slechts weinig bekendheid bij de Europcesche bevolking te Algiers heeft. Dit café bestaat uit een kleine slecht verlichte ruimte, waar slecnts voor een tiental per sonen plaats is. Do meeste plaats in het lokaal neemt een schoorsteen in met een open haardvuur, waaróp do sardines geroosterd worden. De atmosfeer is om tc stikken. De reuk der geroosterde visch ver mengd met tabakswalm, wekt niet alleen het hoes ten. doch ook de eetlust op. Tusschen negen en elf uur 'savonds is het cafó het drukst bezocht Ken stoel of een kruk is niet te bekennen. Plaats om met gekruiste beenen tegen de muur to zitten er ook niet. Daarom zijn alle bezoekers genoodzaakt te staan. Allen eten sardines. Geroosterde visch wekt den dorst op. Het gebod van den profeet wordt hier algemeen overtreden; dc sardientjes moeten zwem men en de wijn besproeit de dorstige kelen. Dc bezoekers van het café zijn uit allo kringen der maatschappij gerecruteerd. In een der hóeken staat een sjouwerman, naast hem een kolentremmer. Hot gezicht van den laatste is pikzwart. Van over vermoeidheid is hij staande in slaap gevallen. Te gen den schoorsteen leunt een man met een groote baard. Om zijn hoofd draagt hij een groenen tulband, ten tccken, dal hij een bedevaart naar Mekka gc- op dezelfde wijze als verleden jaar moest vieren. Bij de rondvraag werd nog besloten den school arts uit te noodigen op den volgenden ouderavond een lezing te houden over beroepskeuze, waarna sluiting volgde. Het bestuur van de Oranjevercenlging besloot ter stijving van de kas, die door minder ontvangsten, tengevolge van de ongunstige weersgesteldheid op den Iaatsten Koninginnedag, een tekort vertoont, eind November begin December een bazar te houden. Vergadering veefonds. Do heer A. Schilderman, voorzitter van het Onder ling Veefonds te Anna Paulowna, betreurde in zijn openingswoord de geringe opkomst. Dn heer J. D. Aij gaf, nadat do notulen waren goedgekeurd, een overzicht van den staat van zaken. In het tijdvak van 1 December 1933 tot den vergader- avond (Zaterdag j.1.) was het fonds zoo gelukkig ge weest, dat men thans over een voordeelig saldo van f 415.74 beschikt, en dat, niettegenstaande men voor 4 koeien f 500.87 moest uitkeeren, en er slechts f 35 voor terug ontving. In verband met dit gunstige resultaat stelde het bestuur voor, in de eerstvolgende 3 maandeil maar 1 pet. premie te heffen en voor de daarop volgende 3 maanden naar omstandigheden te handelen, dus geen premie te heffen als dit niet noodzakelijk wordt geacht. Na eenige besprekingen, waarbij de heer De Graaf opmerkte, dat deze reserve toch eigenlijk in verge lijking met het totale bedrag, waarvoor de koeien verzekerd zijn, gering is, ging men, met het oog op de tijdsomstandigheden, toch met het bestuursvoor stel accoord. De bestuursverkiezingen hadden tot resultaat, dat do heer A. Schilderman werd herkozen en do heeren D. de Graaf en C. v. d. Linden werden gekozen. De heer J. D. Aij nam op zich, de eerste paar jaren het serr.-penn.schap te blijven voeren. Nadat als commissie voor het nazien der boeken waren gekozen de heeren J. Rosloot, G. Tiel en W. de Wit en bij de rondvraag o.a. was meegedeeld, dat men voor de keuring van het vee voor hot fonds een keuze ko doen uitn de veeartsen De Boer, Dek ker en Wester en dat een koe, die wordt „gehouden om de melk" voor het fonds op naam gesteld wordt voor dengecn, waarbij ze staat, volgde sluiting. TfFjERHTfOOW AARD Uit het verslag der plaatselijke fokvereeniging over 1933 blijkt o.a. dat de vruchtbaarheid der dekstieren zich bewoog gemiddeld om de 77 pet. (hoogste ge tal 87, laagste 64 pet.) Als hoogste oudere koe van erkende afstamming zien wo Lcna 2 van den heer G. Kant met 5342 Kg. melk, percentage vet gom. 3.41, opbrengst 182 Kg. vet in 329 mclkdagen. Als hoogste oudere koo van niet erkende afstam ming Wiltje van den heer P. Borst met 324 melkda- gen en een gem. vetgehalte van 3.66. Productie 6969 Kg. melk, waarin 255 Kg. vet. Onder de vaarzen van erkende afstamming met meer dan 4 pet. vet, worden vermeld Aagje 4 en Grietje 2. Van twenters van niet erkende afstamming, met meer dan 4 pet vet, treffen we er een tweetal in het verslag aan, resp. met 4.09 en 4.51 pet Het laat ste dier produceerde in 180 melkdagen 157 Kg. vet, terwijl de opbrengst van het eerstgenoemde dier 166 Kg. vet bedroeg. Bij de oudere koeien van niet erkende afstamming staan een drietal dieren boven de 4 pet vet LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Uitvoering. De R.K. Gemengde Zangvereeniging „St. Caecilia" gaf Vrijdagavond in hotel „de Burg" een concert, met medewerking van het kinderkoor. De zaal was geheel bezet en 't publiek, dat in zoo grooten getale gekomen was, heeft ten volle kunnen genieten van de fraaie en zuivere uitvoering van de verschillende nummers, waarvan we noemen „Ziek geweest" en „Onweer", heiden uitgevoerd door 't kinderkoor en „De Wilgen" van Wierts en drie koren uit „Die Jnhreszeiten" van Haydn, beiden uitgevoerd door 't Gemengd koor. Het warme en welgemeende applaus bewees dan ook, dat het publiek meeleefde, mee voel do en de zangvereeniging een innige sympathie toedroeg. De Sint Nicolaas-attractie van de Langendijker Winkeliersvereniging zal Woensdag a.s. een aan- vag nemen. Door vele winkeliers wordt hieraan mee gedaan. De attractie bestaat uit hot verstrekken van gratis bonnen, welke door het publiek gedeponeerd kunnen worden in de bekende pyramiden. OUDKARSPEL. Door de Herv. Vrouwen- en Meisj'esvereeniging is besloten ook dit jaar wederom een tentoonstelling te houden van handwerken. maakt heeft. In het midden van de kamer staan twee rijke kooplieden, die met luide stemmen een zakelijk gesprek voeren. Niemand neemt notitie van hen. In dit café bekommert zich niemand om zijn buurman. Een paar straten verder is een ander café, dat door den naam van den eigenaar een zekere vermaard heid heeft verworven. Op de deur staat te lezen „Sassi". Sassi heeft een prachtige stem. Hij was de eerste, die in café-concerten gekleed in onberispelijk r.ikcostuum en roode fez, de oude Arabische reli gieuze gezangen ten gehoore bracht. Hij heeft inder tijd groote tournée's gemaakt en is zelfs in Amerika geweest Nu is hij echter weer in zijn geboorte plaats terug en heeft van zijn bespaarde geld een cabaret geopend. Het café is in Moorsche stijl inge richt Terwijl de gasten onder het genot van een kopjo mokka hun gesprekken voeren, hetgeen bij vreemdelingen den indruk wekt of zij do hoogste ru- zio hebben en direct tot handtastelijkheden zullen overgaan, hoort men de klagende stem van den waard en oude gebeden klinken door de zaal. De keelgeluiden zijn zoo sterk, dat ze zonder moeite de conversatie der aanwezigen overstemmen. Do bezoekers van dit café zijn over het algemeen van hooger gehalte dan die van het „Sardinen café". Het zijn meest kooplieden en winkeliers. Af en toe komt een bediende een van de bezoekers ha len. Ondanks het vergevorderde uur is blijkbaar een kapitaalkrachtige klant in een der winkels ge komen. Het menu in café „Sassi" bestaat hoofdzakelijk uit geroosterd lamsvlcesch, dat rijkelijk gepeperd is. Het gevolg hiervan is, dat de koffie niet voldoende is om den dorst te lesschen, zoodat ook bier het ge bod van den profeet overtreden wordt. Bij „Sassi" wordt voornamelijk anisette gedronken en voor geld en goede woorden, doch voornamelijk voor geld, is hier ook absinth verkrijgbaar, ofschoon do verkoop door den staat verboden is. Religieuze gezangen zijn echter niet het eenige genoegen, dat dit café biedt. Men kan hier ook van echte onvervalschte Arabische buikdans genieten, lntusschen gaan de bezoekers door met drinken. Wie voldoende of meer dan voldoende gedronken heeft, strekt zijn beenen uit en gaat slapen. Hoe la ter het wordt, hoe grooter het aantal der slapers wordt, op stoelen, onder de tafels, doch ook wel midden op den grond. Niemand stoort zich hieraan. Zij, die het café betreden of verlaten, hebben tus- schenbeiden wel eens moeite langs de slapers te ko men en menig onverschillige, om een omweg te be sparen, loopt gemoedereerd over de beenen der sla- penden. WAARSCHUWING. In het Alg. Politicblad maakt de commissaris van politie, afd. centrale recherche, te Rotterdam, be kend, dat den Iaatsten tijd advertenties worden ge plaatst (vaak in provinciale bladen) door de Han delsmaatschappij J. Malais tc Rotterdam, en een onderneming, werkende onder den naam Horlogerie Durand. In deze advertentie, waarin vaak een kinderlijk, eenvoudige prijsvraag voorkomt, wordt onder ver melding van allerlei bijzonderheden, die grooten- deels in strijd zijn met de waarheid, het goedgeloo- vige publiek in den waan gebracht, dat hier van een buitenkansje kan worden geprofiteerd. Het op goedkoope wijze verkrijgen van allerlei artikelen, als pendules, hangklokken, luidsprekers, verrekijkers, enz., wordt in hot vooruitzicht gesteld. Na storting van het gevraagde bedrag ontvangt men vaak met groote vertraging een artikel, dat van min derwaardige kwaliteit is en in het geheel niet aan de gewekte verwachting beantwoordt. Ook wordt ge werkt onder den naam Horlogerie Salora en Hor logerie Roval. LANGENDUK. De tuinders leven nog steeds in het onzekere om trent de tceltregeling 1935, ondanks den drang, die do verschillende organisaties hieromtrent uitoefenen. Het hoofdbestuur van den Ned. Tuindersbond heeft zich dan ook tot den Minister van Econ. Zaken ge wend, er op wijzende, dat zeer ernstig moet worden overwogen op welke wijze liet teeltplan moet wor den gemaakt. Dat een behoorlijke bedrijfsregeling ontbreekt, is zoowel uit cultuur-technisch als uit moreel standpunt oen ontoelaatbare toestand. Ook hebben de tuinders er recht op te weten op welke steunbedragen in 1934 kan worden gerekend. Aan gedrongen wordt op mededeeling van definitieve teeltbeperking voor 1935 en steunregeling 1935. Er kan niet worden doorgegaan met produceeren bene den de zuinig berekende productieprijzen en ook hieromtrent dient het definitief standpunt der regeo- ring kenbaar te worden gemaakt. Do volle richtprij zen dienen te worden uitgekeerd. WINKEL De VARA.-afdeeling alhier heeft voor haar leden en vrienden voor 15 December a.s een feestavond voorbereid, die alle vorige belooft te overtreffen. Door het actieve bestuur werden wij reeds in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van het pro gramma voor dien avond, dat voor „elck wat wils'* biedt, zooals Chineesche koorddansen, transformatio dansen, goochelen, politieke Vara-poppenkast etc. Wij mogen niet al te veel uit de school klappen, maar mogen er nog wel aan toevoegen, dat Lotte en Alex Wins het bij uitstek amusante gedeelte van den avond zullen verzorgen en daarin ware mcestcis schijnen tc zijn. Evenals vorige jaren zal op dien avond wederom een compleet radio-toestel worden verloot. In dit blad zal een en ander nog nader worden be kend gemaakt, dus nu reeds kan men den 15den vrijhouden, wil hij dezen mooien avond niet missen. W I ER1N GEN IJsclub Westerland. Bovengenoemde vereeniging vergaderde jJ. Zater dagavond in café wed. D. Heijblok te de Haukes. De vergadering werd door den voorzitter, den heer Alb. Duijnker geopend. Spr. heet de aanwezigen wel kom en betreurt het dat slechts 36 leden aanwezig zijn. Hierna volgt voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke na gelezen te zijn onveranderd worden goedgekeurd. Bestuursverkiezi ng. Wegens periodieke aftreding van de heeren Alb. Duijnker, C. Omis Gz. en P. Ruitenburg. De beide eersten worden herbenoemd, in de plaats van den laatste wordt gekozen de heer Veuger. De heer Omis hier niet aanwezig, zal met de herbenoeming in ken nis worden gesteld. De beide andere heeren nemen hunne benoeming aan. De heeren Jb. Duijnker en L. Wigbout, welke het stembureau vormden, worden voor hun bemoeiingen dank gezegd. De penningmeester de heer K. I-lak- voort doet rekening en verantwoording. Ontvangsten waarin het oude saldo begrepen f 22.07. Uitgaven f 504.37, saldo f 217.70. De rekening nagezien door de heeren J. W. Koorn en S. Russelman is in orde be vonden en wordt alzoo goedgekeurd. De voorzitter doet hierna mededeeling dat het wa ter met eventueel ijs bij den heer J. L. Vos gehuurd zal worden voor f 25 per jaar. De heer Ruijs vraagt of de toegang daartoe er is bij inbegrepen, en spreekt tevens over een fietsenstal ling. De heer L. Wigbout vraagt of er een baan is ge huurd, of het ijs, hierin is nog een groot verschil. Voorzitter zegt dat het ijs is gehuurd en de baan moeten we zelf aanleggen en afzetten. De heer Jb. Duijnker bespreekt het houden van halavondcn te Westerland en te Haukes, tegen lage entrée, b.v. 25 cent. Het bestuur wordt gemachtigd deze zaak te regelen naar behooren Ook wordt geïnformeerd of het altijd noodig is en trée te heffen bij verlichte baan. Een entree des avonds is voor velen een bezwaar. Het bestuur zal zulks in overweging nemen De heer Alb. Lont informeert naar do plaatsing van consumptietenten. Nadat dit punt tot in don hreede is besproken, doet het bestuur de mededeo- ling dat men zich daarvoor in verbinding moet stel len met den heer Vos. Dit gaat buiten de vereeni ging om. De heer P. Doves Dz. informeert naar de viering 30-jarig bestaan der vereeniging. Zoo mogelijk zal een ljsfeest worden georganiseerd. De heer Ruijs informeert, naar een verhandtrommel en tijd van sluiten te stellen bij verlichte baan. Do penningmeester zegt tot slot nog, dat do contributie voor 1 Dec. a.s. betaald moet wezen. Nieuwe leden worden tevens tot dien datum aangenomen. Na dien datum kan men geen lid meer worden, waar dus insluit, dat wanneer er ijs komt en men wil van de baan gebruik maken, dat steeds entree betaalt moet worden. Als gewoonlijk werd nog cte traditionccle verloting gehouden: le prijs 50 sigaren J. Mulder Jr., 2c prijs 25 sigaren J. W. Koorn, 3e f)rijs Nic. Boersen 10 sigaren; 4e prijs P. Doves Dz. 10 sigaren; 5e prijs een doos sigaretten N. Rotgans Dz. Opening nieuwe zaak. J.1. Zaterdagavond opende de heer W. v. d. Kreke zijn nieuwe zaak aan het Kerkplein to Hippolytus- hoef. Deze dubbele zaak, nJ. schoenhandel en handel in goud, zilver, uurwerken en optiek (dit laatste filiaal van de bekende firma P. J. Mienes Az. uit Hecrhu- gowaard (Zuid), komt op dezen stand wel heel goed uit Bij de opening had de fam. v. d. Kreke reeds een druk bezoek en een drom van menschen bekeken den geheelen avond de keurige étalages. Het geheel ziet er dan ook zeer smaakvol uit ook in den win kel. Talrijke mooie bloemstukken werden den pas- beginnenden zakcnmonschen aangeboden, wat een bewijs van medeleven mag beteekenen. De bouw van het woon- en winkelhuis kwam uit handen van de fa. Dekker en Lont alhier. Hot schilderwerk is ver richt door Gebr S. en J. Lont en de fa. J. N. BruuL Het anders zoo donkere hoekje van den Pompstceg is er waarlijk fraai op geworden en wij wenschea de fam. v. d. Kreke dan ook succes in hun zaak.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2