Schap l-O.T.S. - 6-1. Succes - 3-1. Alcmaria Van de Alkmaarsche Sportvelden Gesprek. Maandag 19 November 1934. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9599 SPORT VAN ZONDAG Goede partij voetbal. De zware nederlaag van de Langedijkers zou wel licht doen vermoeden, dat zij niet veel in te brengen hadden legen de Spartanen. Dit was echter lang niet het geval. Maar in de wijze van aanvallen zat een hemelsbreed verschil. D.T.S. probeerde het bijna ge regeld met kort samenspel, hetgeen in het midden; veld aardig werd uitgevoerd, doch hoe dichter bij het doel zij kwamen, hoe moeilijker het voor hen werd, om er door te komen, als gevolg van het feit, dat de Schagen-vcrdcdiging telkens ruimschoots ge legenheid kreeg om zich op te stellen. De Spartanen pasten een geheel ander systeem toe. Hier werd ge tracht do verdediging van de tegenpartij te laten op dringen, wat intusschen somwijlen goed gelukte, en dan met snelle open aanvallen deze te overrompe len. De Schager voorhoede schoot daarbij heel goed, wat men van de D.T.S. voorhoede niet kan zeggen. Boontjes, die weer opvallend goed speelde, kogelde eerst een paar maal rakelings naast. D.T.S. kon hel maar niet verder brengen dan de Schagen backs, die toch heusch geen overdreven partij speelden. De Spartanen namen uit een penalty, welke tweemaal moest worden genomen, de leiding. 10. Even later liet de rechtsbuiten der gasten een prachtig staaltje voetbal zien, hetwelk hij besloot met een listig schot wat in liet zijnet belande. Rus kijkt dit bepaald af en weet na subliem spel een scherpe voorzet te ge ven. De D.T.S. keeper wordt door Dekker dermate gehinderd, dat de bal via diens handen in het net verdwijnt. 2—0. Het samenspel der Spartanen begint hoe langer hoe meer te vlotten. Wanneer het binnen- trio weers eens is doorgebroken, schiet Dekker op de goal, welk schot door keeper Kroon gedeeltelijk wordt gestopt. Dekker en Kroon vallen beide op den grond, met den bal achter hen voor de open goal. De Moor profiteert hiervan en scoort onberispelijk. 3—0. Na nog eenige wedcrzijdsche aanvallen is het Liet voor de rust het samenspel der Langendijkêrs nog wel wat te wcnschen over, thans ging het aan merkelijk beter. Vlottes en Slikker moesten alle zei len bijzetten om erger te voorkomen. Laatstgenoem de kon op een moment den bal niet voldoende weg krijgen, waarvan de D.T.S. rechtsbuiten dankbaar profiteert, door een keurige voorzet te geven, welke Kuiper op schitterende wijze benut. 31. Geinspireerd door dit succes zitten de D.T.S.'ers er goed op, meermalen hebben ze een kans om den achterstand te verkleinen, doch door slecht schieten gaan dezo verloren. Bij Schagen schiet Dekker eeni ge malen van grooten afstand, welke of naast of in de veilige handen van keeper Kroon belanden. Ook de beide D.T.S. backs verzetten in deze periode ber gen werk. Schagen begint er thans weer beter in te komen. Er wordt goed gecombineerd. Vooral het plaatsen valt somwijlen op van links naar rechts. Zoo ook thans, van links gaat de bal heelemaal naai de rechtervleugel. Rus passeert den D.T.S. back en zet op goede wijze voor, een andere D. speler doet den bal van richting veranderen, welke voor de voeten van den S. linksbinnen komt, die Kroon op goede wijze met een totaal onhoudbaar schot het nakijken geeft, 41. Dit succes inspireert de Scha gen ploeg dermate, dat ze telkens weer opnieuw voor de D.T.S. veste verschijnen. Een corner door Rus goed genomen, wordt door de Moor in eenen ingeschoten, 51. D.T.S. gaat op haar linker vleu gel iets forscher spelen, zonder daarin ruw te wor den. Do abiter houdt de teugels echter strak en deelt enkele vrije trappen uit, die de gemoederen weer wat afkoelen. Boontjes laat dan op een gegeven moment een keurig staaltje voetbnl zien, door alleen dribbelend na een pass van Dekker, Schagens zesde en laatste doelpunt te scoren. Wel doet D.T.S. nog eenige ver woede pogingen om den achterstand te verkleinen, doch niets baat meer. Spoedig daarop is het einde van deze boeiende en aantrekkelijke voetbalkamp. Beide partijen hebben fair gespeeld. Soms werd wat forscli gespeeld, werd het wat te erg, dan wist de ar biter door in te grijpen onaangename momenten te voorkomen. Onder goede leiding i3 het altijd goed spelen. ROOD WITS.R.C., 1-4. Alweer een nederlaag. Het veld was bijzonder slap en glad, zoodat de spelers haast geen voet konden verzetten. Eerst langzamerhand raakten sommige spelers meer ver trouwd met den toestand en het mag ter eere van de Rood-Witto voorhoede gezegd worden, dat zij stukken gevaarlijker was, dan die van S.R.C. de eer ste helft verstreek zonder dat beide partijen de juis te richting hadden kunnen vinden. Het was even wel een aardige snelel wedstrijd, wat veel ver goedde. Na de rust wisten de Rood Witten slechts een maal te scoren. Do S.R.C.-voorhocde was niet bij machte te scoren, alhoewel er kansen te over waren. Aldus weer een nederlaag. Wanneer wordt dat eens anders, S.R.C.-ers? Alcmaria 2Ajax 3, 22. Go AheadAndijk 5—3. Alcmaria 2 ontving Ajax 3 en we hebben deze ge legenheid niet willen laten voorbijgaan om er ons eens van op de hoogte tc stellen, wat onze Alcmaria- reserves prestoeren. Het was vooral in de eerste helft een aardige wedstrijd. Het tempo was snel, zoo snel dat na dc rust verschillende spelers blijk baar totaal uitgespeeld waren, waardoor het peil tenslotto sterk daalde. Gedurende den gelieelen wedstrijd ging het spel vrijwel gelijk op. Het samenspel kwam bij de Ajaxieden meer tot ontwikkeling dan hij de withem- den. Dit werd echter veel te ver doorgevoerd, zoodat talrijke aanvallen, die gevaarlijk hadden kunnen zijn, op niets uitliepen. De aanval der withemden was. vooral in de eerste helft veel schotvaardiger, terwijl hij daarnaast vaak verrassend goed combi neerde. Na ongeveer een half uur spelen opende Ajax de score, maar dit was Alcmaria te machtig en enkele minuten later produceerde het den gelijkmaker on der de toejuichingen van het publiek, dat meer en meer in vuur geraakte. De rust ging in met gelijken stand. Zooals reeds vermeld daalde het spelpeil in dc tweede helft belangrijk. Van de Alcmaria-voorhoede die als geheel zeer goed had voldaan, konden alleen de linksbuiten Perie en de rechtsbuiten v. d. Plas hun vorm van voor het half-time behouden. Dit zijn twee uitstekende spelers, die in het eerste elftal wel licht geen kwaad figuur zouden maken. Alcmaria nam het eerst de leiding, nadat Perie den hal op fraaie wijze had vrijgemaakt en vervol gens keurig had overgegeven naar dc rechter vleugel. Ook ditmaal echter was de leiding niet van lan gen duur. Want korten tijd later maakte Ajax ge lijk. Jammer was het, dat de Alcmaria-doelman Rampen na de tweede doorboring geblesseerd het veld moest verlaten. Hij was reeds eenige malen in hotsing geweest met Ajax-mannen en was daardoor al deerlijk gehavend. Na dc worsteling, die aan het maken van het tweede punt voor Ajax voorafging, moest hij het bijltje er bij neerleggen en werd ver vangen. Het gemis van dezen werkelijk uitstekenden kee per deed zich deerlijk gevoelen, maar verdere doel punten bleven uit, eensdeels dank zij het goede verdedigende spel van Jonker, maar ook, wijl do Ajax-voorhoede voor het doel niet schoot, doch bleef doorcombineeren, totdat eindelijk een der gasthecren den bal wist te bemachtigen. Het Alkmaarsche Go-Ahcad ontving Andijk en wist deze veroeniging met 53 van het lijf te hou den. Go Ahead had het geprobeerd met een gewij zigde opstelling en had in de gelederen opgenomen Zwaan, vroeger uit Stormvogels II. Deze vervan ging is gebleken een belangrijke versterking te zijn geweest. De rust ging in met gelijken stand 22. Na de pauze wist Andijk uit een penalty zijn derde doelpunt te maken, maar de voorhoede van Go- Ahead voerde de score geleidelijk op tot 5, zoodat met 5—3 de overwinning uit het vuur werd gesleept DIVERSEN. Overschrijving. Gevraagd: H. van Tent en B. van Tent, beiden van Volewijckers naar Alkmaarsche Boys. Verleend: F. Zymni van West Frisia naar H.R.C.; P. Zwaan van Stormvogels naar Alkmaar; O. W. Niessink van A.T.S. naar H.R.C. (Sportkr.) Straf. Door den K.N.V.B. is voorloopig geschorst n.a.v. zijn gedrag tijdens AlcmariaH.R.C. (28 Oct j.1.) L. Beijer, lid van H.R.C. Roode DuivelsZwaluwen. Door ongeschiktheid van de toegangswegen tot 't Heysel-Stadion te Brussel in verband met de voorbe reidingen voor de in 1935 te houden Wereldtentoon stelling wordt dc bovengenoemde wedstrijd aldus dc Sp.kr. te Luik gespeeld en wel Woensdag a.s. 21 November. Jammer voor de spelers, dat het dan juist Uiverdag is. Goed gezegd. In de Sportecho schrijft Jhr. Bosch vaj^ Drake- steijn: Het is onze en ieders plicht om zoneter vitterij en met bezadigde woorden op de wantoestanden te wijzen (in de wielersport) en de sportbedervers aan den schandpaal te nagelen. Zij, die voor beterschap vatbaar zijn zullen wel spoedig inzien dat zuivering der sport in hun eigen bestwil geschiedt Kort verhaal. Naar het Fransch van CHARLES DUJARDIN. Madame du Cheval vertoonde haar schrale, slon zige figuur in de deuropening en Henri Samson, die voor zijn bureau kwitanties zat tc schrijven, keek een weinig verstrooid op. „Is er wat bijzonders, madame?" vroeg hij knorrig. „Ik ben druk aan 't werk en u zoihlt me een groot genoegen doen door me niet voor elk wissewasje te komen lastig vallen." „Wissewasje? Wissewasje?!" yiauwde madame du Cheval, in haar eer van nette burgervrouw belec- digd door de onheusche behandeling van haar huur der. „Weet u soms, voor ik mijn mond heb openge daan, of ik met een wissewasje kom aandragen? 't Is wat moois, zooals u me behandelt. U gedraagt zich in mijn huis of u een pensionprijs van duizend francs in de maand betaalt. Ik zal me in het vervolg schriftelijk laten aandienen, als ik u wat heb mee te dcelcn. Ik zal het meisje naar boven sturen met een briefje; dan kunt u haar vertellen, wanneer het u behaagt, mij te ontvangen!" Gedurende de oogenblikken, dat deze woorden waterval over Henri Samson's hoofd werd uitgestort, verschreef hij zich drie maal in een naam en dat maakte hem woedend. Hel en duivel nog toe, zijn hospita moest niet denken dat hij zich door haar liet overdonderen. Dc uren die hij thuis was en wer ken wilde, viel ze hem om de haverklap lastig met allerlei prutsdingen. De eene maal deed ze een Inval in zijn kamer, meenendc dat ze de petroleumkachel rook, terwijl het ding al een uur uit was, den an deren keer kwam ze hem vertellen dat de wasch- vrouw al weer een stijve borst in zijn overhemd had gestreken, hoewel ze het mensch al honderd maal had gezegd, „dat meneer er niet van hield om een pantserplaat op zijn lichaam te dragen." Dan weer kwam ze hcai storen met de belangrijke aankondi ging dat zc bloemkool ging koken en dat ze er niits aan kon doen als de lucht daarvan ook in zijn ka mer trok. En zoo ging het maar door. Henri had sedert de twee maanden, dat hij bij madame du Che val „op kamers" was, de overtuiging gekregen dat zij een gruwelijken hekel aan hem had. Misschien kwam het wel, omdat zij dacht dat hij een afstammc ling was van de beroemde of beruchte beulenfami- lie, die ruim honderd en vijftig jaar lang op order van hoogerhand honderden Franschen, schuldig of Wals' woonplaats. Wals komt te Heilo wonen! Ja maar Heilo met één o ligt tegen Tilburg aan en daar ankert Wals zijn huwelijksboot. Over de Zesdaagsche. De Sp.Echo laat Georgc Hogenkamp, den voorzit ter van de jury aan het woord. Deze zegt dat er op sommige punten verandering moet worden gebracht voor dc vierde Zesdaagsche begint. De redactie tec- kent hierbij aan: dat zal dan rijden zijn om prijzen samen gelijk aan het totaal bedrag der gages met opheffing van de gages (gage is de vooruit gecon tracteerde vaste belooning van een zesdagenrenner). Verder een premie van f 100 voor elke ronde voor sprong, waarmee het eerstaankomend koppel wint. Dit is van sportief oogpunt beschouwd, de eenig juiste methode. Motorsnelheidsraces. De internationale motorwodstrijdorganisatie heeft, aldus de Sp.Echo, de ontstellende reeks ongelukken van het afgeloopen jaar niet over haart kant laten gaan. Men heeft de bepaling gemaakt dat geen interna tionale snelheidswedstrijd meer gehouden mag wor den op een weg, die smaller is dan 5 M. en korter dan 10 K.M. Geen deelnemer zal meer mogen star ten die niet verzekerd is tegen wettelijke aansprake lijkheid tegenover derden of voor eigen risico. Voorts krijgen de renners de beschikking over een monteur, wat tot dusverre verboden was. Hierin stonden ze bij auto-coureurs ten achter. Tenslotte zullen de renners een helm moeten dra gen in de renkleuren van hun land, groen voor En geland; blauw voor Frankrijk; rood voor Italië; wit voor Duitschland. De Hollandsche kleur is natuurlijk oranje. PROGRAMMA K.N.V.B. 25 November. Eerste klasse Afd. I: V.U.C.—V.S.V.; Xerxes— Overmaas; R.C.H.—Ajax; Feijenoord—D.H.C.; A.D.O. H.F.C. Afd: II: Hermes D.V.S.Haarlem; ExcelsiorK.F. C.; D.W.S.H.B.S.; Z.F.C.Sparta; Stormvogels D.F.C. 2 A: D.O.S.—Alcmaria; A.F.C.—O.S.V.; O.V.V.O.— Kinheim; Hercules—Blamv-Wit; Hilversum—B.F.C. 2 B: West Frisia't Gooi; ZeeburgiaZ.V.V.; T.O. G.Spartaan; W.F.C.E.D.Ó.; BloemondaalVelox. 3 A: VolewijckersAssendelft; HelderK.V.V.; MeteoorH.R.C.; Alkmaarsche BoysHollandia. 4 A: SpartaSucces; B.K.C.—Nieuwe Niedorp; Alk maar—Vrone. (Sportkroniek). PROGRAMMA N.H.VJB. 25 November. 1 D: H.R.C. 3Schoorl (10 uur); Succes 2Held. Boys; Wieringerwaard—M.L.D. 2 D; Egoaondsche Boys—Alkraaar«2;-Aicmaria 4 Alkm. Bovs 2. 2 F: H.R.C 4-H.R.C. 5; Helder 5-Atlas; Texel 2— Helder 5. 3 D: Egm. Boys 2—Schoorl 2; Bergen 2—Alcmaria 5; Alkm. Boys 4C.S.V. 2; Ursem 1Alkmaar 3. 3 E: Succes 3—H.R.C. 6; J.V.C. 2—Kolhorn. 4 G: Petten 2Succes 4: B.K.C. 3Sparta 3. 4 H: CocksdorpOudeschild 2; Atlas 2Water vogels 2; Texelsche Boys 1Atlas 3. onschuldig, met gewoon of met blauw bloed in de ade ren, om zeep had gebracht. Maar ze moest niet den ken, dat hij zich door haar liet intimideeren, dat nooit! Als het te erg werd, kon hij nog altijd zijn lie zen pakken en elders gaan wonen. „Nou heb ik waarachtig door uw gezanik drie kwitanties verknoeid!" stoof hij op. „Zeg me in Godsnaam in drie woorden wat u op het hart heht| Waarachtig, u bent in staat om het gemoedelijkstc mensch op aarde het bloed onder de nagels vandaan te halen?" Madame du Cheval deed de deur achter zich dicht en kwam een paar passen de kamer in. „Zoo, zoo, vindt u dat, meneer", zei ze hoonend. „Ik wil u dan wel vertellen dat mijn lieve man zaliger er anders over gedacht heeft. „Angèle", zei hij dikwijls, „je bent in mijn oogen de liefste en zachtste vrouw, die een man maar als echtgenootc zou kunnen wenschen. Nooit zal ik hegrijpen, waarom je juist mij uit dc vele aanbidders hebt gekozen. Je zult „Houd alsjeblieft op, madame!" onderbrak Henri de geestdrift van zijn hospita, 't Kan me geen zier schelen hoe uw man zaliger over u gedacht heeft. Ik denk heel anders over u en dat is op het oogenbliK van meer belang. Voor de laatste maal, er is hier geen petroleum te ruiken en ook de gas kraan is potdicht. Mijn pension is betaald en iets an ders ben ik u op het oogenblik niet schuldig. Lieve hemel, madame, wat maakt u het me moeilijk!" Madame du Cheval liet zich met een diepen zucht op een stoel neervallen. „Dat is mijn dank voor de zorgen, waarmee ik u dag en nacht omring", zei ze klagend. „Heb ik de vele koeren dat u pas om acht uur thuis kwaamt, ooit gemopperd omdat ik het eten nog moest opwarmen? Heb ik me ooit te hoog gevoeld om de gaten in uw sokken te stoppen of uw onderklecren te verstellen? Ben ik niet altijd opge staan als u voor dag en dauw de deur uit moest?" En madame du Cheval veegde met een grooten, vuilen zakdoek een paar tranen weg; door stelselma tige oefening had zc het zoover gebracht, dat ze, wan neer het haar goeddacht, in snikken kon uitbarsten. Tegen een kijvend vrouwenmensch voelde Henri zich altijd opgewassen; een weenende dochter Eva's deed de teere snaren in zijn gemoed trillen en maak te hem week en toegevend. „Madame", zei hij vriendelijk, „ik wil toegeven dat ik wat erg bruusk ben opgetreden. Maar ik zit tot over de ooren in het werk en dat maakt me zenuw achtig. Kom, alles is vergeten en vergeven. Zeg me maar gauw, waarvoor u me kwaamt opzoeken." Madame Samson liet thans haar tranen den vrijen loop. „Ik, ik weet het het waar waarachtig niet meer", snikte ze. „U U hebt hebt me me heelemaal van van de wijs gebracht met met Uw on on hebbelijke ma manier van op op treden". 4 L: Callantsoog 2H.R.C 7; Watervogels 3B.K. C. 4; Wieringerwaard 2Held. Boys 3. Adsp. Alcmaria aAlkm. Boys a; D.T.S. aN. Niedorp a; V.C.L. aSijbckarspel a; Helder bHel der c; Sparta aSucces a; Sparta b—Succes b; H.R. C. d—J.V.C. a. (Alg. Sportblad). Aardige bekerwedstrijd. (Van onzen Sportredacteur.) Niet minder dan. 10 doelpunten werden er Zondag middag tc Wieringen gescoord. Dat was maar goed ook; want hoewel Alcmaria soms prachtig spel liet zien cn Succes er maar onversaagd op bleef zitten, wil er moeilijk sfeer en stemming zijn als we niet allemaal waarom weten we vaak zelf niet eerst bezeten zijn door dat tooverwoord „competitie". Alcmaria kwam met invallers voor Ooms en Kep- pel, voor wie Koning en Homan meespeelden. I)c Alkmaarders speelden demonstratie, dat was duidelijk. Het was net alsof bij een misser gezegd werd: kijk, die was naast, jongens; dat doen we straks nog eens over, hè! U weet wel: zoo gemakkelijk waarbij wo niet eens op elkaar kankeren als we het wat to mooi willen doen en we raken den bal kwijt. Wc zullen dus ook maar niet prdten over Alcmaria en cvcntucele kampioensvorm. Als het om echt gaat komen we liever eens kijken; al hebben we zoo maar een voorgevoel dat onze indruk van nu dc juiste zal blijken: die achterhoede van Alcmaria is niet sterk genoeg om een zwaar bevochten voorsprong te bewa ren of om in het geval dat de voorhoede onmogelijk goals kan maken, de stand op O—0 te houden. Succes mag dan al voor haar doen best gespeeld hebben, Alcmaria's achterhoede werd tc veel tot in uiterste verdediging gedwongen dan voor de achter hoede van een sterke tweede klasser toelaatbaar is. Bovendien waren de drie goals van Succes van goed soort cn heelemaal geen zwijntjes. Hierin ligt tegelijk een compliment voor dp Wie- ringers, die tegen een tweede klasser drie mooie goals wisten te maken. Keeper Postumus heeft er groote schuld aan, dat er niet meer dan zeven goals ingingen; hij had een beste dag. wat raar lijkt, maar begrijpelijk is. Do namen Hamstra. de Jong, Peereboom, Homan en Ger- ritsc toch zullen voor menige achterhoede elk af zonderlijk al ontzag inboezemen. Zondag nu stonden dezo vijf heeren tezamen op den Wieringer goal to schieten, dat het een aard had. En wat is dan zeven doelpunten! Het Succes-elftal is iets veranderd. De op Wie- ringen zeer populaire Van der Zei (ex-Hollandia) was voor het eerst opgesteld in Succes! Hiertoe was Montulet uit de ploeg gelicht; do halflinio bestond uit Hi tant* Rijkors an-C Lont* en de linkcrwenk werd door J. Lont en Van der Zei (buiten) gevormd. Men zal wellicht weten, dat Albert Schmidt al eenige weken rechtsbuiten speelt en Kuiper mid- voor. Het was voor V ander Zc-1 een vrij lastige over gang. Met Succes 2 in den N.H.V.B. ging het uit stekend, maar zoo opeens in Succes 1 en dan tegen een ploeg als Alcmaria, was de overgang wat to Al het verdriet van zijn hospita ten spijt, voeldo Henri zijn drift weer opkomen. „Weet u dat niet meer?" viel hij uit. „Kdmt u me van mijn werk afhouden om me te vertellen dat u niet weet wat u me te vertellen hebt? Wel allemachtig, zoo iets mals, zoo iets bespottelijks heb ik nog nooit mee gemaakt. Als ik u was, zou ik den dokter eens laten komen, madame, heusch, ik meen het goed met li!" Madame du Cheval die bemerkte dat haar tranen hun invloed verloren hadden, herstelde zich in een oogwenk en meteen klonk weer haar kijvende stom: „Den dokter laten halen, zegt u? Voor li zelf dan toch zeker, niet waar? Maar het moet een zenuw specialist zijn, want ik geloof dat u erg overspan nen bent. Geloof me, meneer Samson Verschrikt zweeg dc eerbiedwaardige dame, want de bons van deur, die door iemand met geweld ge sloten werd, deed het hccle huis op zijn grondves ten schudden. „Lieve hemel, wat is dat nou weer!" riep Henri ge ërgerd uit. In de oogen van madame du Cheval kwam een uitdrukking, alsof haar plotseling iets to binnen was geschoten. „Ahdat zal monsieur Renard ge weest zijn", antwoordde ze, en er klonk triomf in haar stem. „Natuurlijk is hij kwaad weggeloopen. Nu weet ik ook dc boodschap, die ik u wilde komen brengen: Monsieur Renard „Mensch, je maakt me dol!' schreeuwde Henri. „Kwam je met een boodschap van monsieur Renard, zei je? Monsieur Renard, een van mijn belangrijk ste zakenrelaties! Watwat wat „Monsieur Renard was zooeven hier", zei madame du Cheval zoetsappig. „Hij moest u dringend spreken, maar wilde niet bovenkomen. Wat, wilt u monsieur achterna gaan? Vergeefsche moeite, geloof me, mon sieur Renard kwam met een auto, die hij heeft laten wachten. En„Mensch, schepsel, of wat je ook zijn moogt", brulde Henri, „waarom heb je dat dan niet dadelijk verteld! Waarom he?!" „Omdat u me niet aan het woord liet komen!" antwoordde madame du Cheval doodkalm. „Niet aan het woord* liet komen, durft u dat to zeggen, u, die iedereen met woorden, heele stroo men van woorden bedwelmt, onder woorden begraaft, met woorden vermoordt! Wilt u „Als ik wat gezegd heb, is het uit zelfverdediging geweest", zei madame du Cheval beslist „Maar ge lukkig zeg ik nooit een woord te veel, daar ben ik te fatsoenlijk voor. Hebt u soms ooit een ongetogen woord van me gehoord?" Henri wilde antwoorden, maar zijn keel was als toegeknepen. Hij gaf zich gewonnen. Tegen sommige Franschc vrouwen valt nu eenmaal met woorden niet te vechten. Hij zag dat nu in on zou er zijn voordeel mee doen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5