Raad Hoogwoud. I HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Radioprogramma Noodlottige gevolgen van een vergissing. Om een monster-erfenis. Hoe ver kan een schildpad zwemmen? Lugubere vondst. Japansche visschersboot geramd. Op een afstand blijven. Vergadering van den Raad op Maandag 19 Novem ber 1934, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer L). Hoogenboom, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, die worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken doelen wij mede, dat de avondcursus to Aartswoud is begonnen met 14 leerlingen. Het aanbod van den heer May t.a.v. de salarieering wordt in dank aanvaard. l)e commissie voor de Malariabestrijding door de bevolking in Noordbolland vraagt een subsidie van 1 cent per inwoner. Zal bij de behandeling der be grooting aan do ordo worden gesteld. Voor den cursus voor schoolvrije jeugd te Hoog woud hebben zich 14 leerlingen aangemeld. (led. Staten berichtten, dat zij zich bereid verkla ren in den bouw van een ambtswoning voor den Burgemeester te berusten; rekening moet er echter mede gehouden worden, dat volgende burgemeesters uiteraard niet gebonden zijn aan de overeenkomst, die de gemeente thans sluit met den tegenwoordigen functionnaris en dat het verschil tusschon do 15 pet. van het salaris van den Burgemeester en do kosten van het huis dan voor rekening der gemeente komt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Het comité van actie tot behoud van den spoor weg van Medemhlik naar Hoorn verzocht een bijdra ge tot het behouden van die spoorlijn. Wordt afge wezen. Ken verzoek om de onderwijzerswoning aan de Langereis te mogen huren, wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat besloten wordt de woning te verkoopen. Van Vier Noorder Koggen is het verzoek ingeko men om den Gouwerweg aan hun college in eigen dom te willen overdragen in verband met do verbree ding van dien weg en te besluiten tot rooien van 273 hoornen. De Voorzitter geeft in overweging om vandaag in principe te besluiten tot overdracht van den weg en dan «ie voorwaarden overwegen. Door don heer Vijn wordt opgemerkt dat vooral den termijn moet worden vastgesteld, binnen wel ken de nieuwe beplanting moet zijn aangebracht. Do Voorzitter acht een tormijn van ongeveer 2 nar gewenscht en daar waar noodig een leuning bo- loort le worden aangebracht, zoomede afscheidingen gemaakt. I)e hoer Vijn gevoelt niet veel voor cadeau doen. Want de Kogge geeft ook niets cadeau. De Voorzitter denkt dat de Kogge van de over name toch meer nadoel dan voordeel zal hebben. In principe besluit de raad tot overdracht van den weg onder de voorwaarden, hierboven genoemd, t.o.v. de nicuwo beplanting, het maken van afscheidingen enz. Bespreking salarissen. Ged. Staten zonden een schrijven inzake herzie ning dor jaarwedden van Burgemeesters, Secreta rissen en Ontvangers. Bij dit ontwerp Is onze gemeente geplaatst, even als ntt, in de derde klas. Dn heer Vijn vraagt of van de in het ontwerp go- noemde cijfers nog pensioenbijdrage afgaat Do Voorzitter antwoordt van 10 pet. Do lieer Vijn: Ik vind het voel te hoog. De Voorzitter: De 10 pet. pensioenbijdrage bedoelt De heer Vijn: Neen, de salarissen, vooral van den ontvanger en van den burgemeester, dat van den secretaris niet, want die moet het werk doen. De Voorzitter zegt dat de verantwoordelijkheid voor de geldmiddelen voor den ontvanger een moei lijke zaak is en bovendien geeft de werkverschaf fing hem ook veel werk. Do heer Vijn: Maar dan kan je nog eens praten oo'c. De Voorzitter merkt op dat voor de werkzaamhe- drn voor den secretaris en voor die voor den bur gemeester moeilijk een grens is te trekken. De hoer Vijn zegt nog dat het uitbrengen van een afwijkend advies toch weinig geeft en spr. vraagt zich daarom af, waarom het oordeel van den raad dan nog wordt gevraagd. De Voorzitter: Omdat de wet het voorschrijft. De heer Vijn: Dan moesten ze dat maar uit de wet lichten. Met de ontwerpregeling gaat de raad accoord. Door het curatorium van het B.K. I.vceum te Alk- maar wordt verzocht tot het verstrekken van een bijdrage over 1981 wegens het bezoeken van een tweetal leerlingen uit deze gemeente aan die school en wel een bijdrage van f 150 per leerling. Voorzitter stolt voor hierover het oordooi van Ged. Staten te vragen, omdat de bogrooting voor 1935 niet sluitend is te maken. Aldus wordt gevraagd. De heer H. Dam verzocht om vergoeding In de ver- pleegkosten van zijn kind dat verpleegd wordt in net Doofstommeninstituut te St. Michielsgestel. Ge vraagd wordt een gemeentelijke bijdrage ad f 75, adressant zal dan zelf ook f75 betalen. Ook omtrent dit verzoek zal het oordeel van Ged. Staten worden gevraagd. De Commissie belast met de schoolvoeding in de Wee re vraagt een subsidie van f 190 voor 1935. Ook omtrent dit verzoek zal het oordeel van Ged. Staten worden gevraagd. De finantlccle uitkomst van 1933. Namens do commissie belast met hot nazien van do gemeenterekening over 1933 en die van het Bur gerlijk Armbestuur, brengt do heer Bossen rapport uit. Do gemeenterekening sloot op do volgende cij fors: gewone dienst, ontvangsten 1 72188.95, uitgaven f79851.11, nadeelig saldo f7062.16; kapitaalsdionst ontvangsten f 10645.82, uitgaven f4429.72, batig saldo f041650. Do rekening van het Burgerlijk Armbestuur gaf aan: ontvangsten f7827.05, uitgaven f9204.48, nadeelig saldo 113T7.43. De commissie markt op, dat zij die bij do gemcento rekeningen indienen, niet moeten oordeeien „de gcheele gemeente ligt er voor." De commissie hoeft den indruk, dat dit oor deel nog al eens bij leveranciers voorzit. Dank wordt door de commissie gebracht voor de samenstellers dor rekeningen en geadviseerd wordt tot goedkeu ring. Op de bovenvermelde cijfers wordt de gemeente rekening voorloopig vastgeste! i en die van het Burgerlijk Armbestuur goedgekeurd. De verordening Ingevolge de winkelsluitingswet wordt opnieuw vastgesteld, zo is precies hetzelfde als do vorige verordening, alleen is de vcrkoopgele genheid op Zondag met 2 uur verlengd en bepaald van 8 tot 12 uur of gedurende den tijd dat eventueel de zomertijd ts ingesteld, van 9 tot 1 uur. Goedgekeurd wordt, dat met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een rekoningcouraot-overeenkomst wordt gesloten, waarbij het maximum crcdict op f 15.000 wordt bepaald. De heer D. Rcmpt verzoekt zijn salaris als klokop- windcr to Aartswoud to willen verhoogen. Adressant wijst er op, dat hij, hoewel het niet tot zijn werk zaamheden behoort, het straatje schoonhoudt en ver zoekt zijn salaris gelijk te stellen met dat van den klokopwinder te Hoogwoud. De Voorzitter merkt op. dat het schoonhouden van het straatje niet tot zijn werkzaamheden als klok opwinder behoort, maar wel tot zijn werkzaamhe den als koster, lf. en W. stellen echter voof, het sa laris met f20 te verhoogen en te brengen op f80, zooals te Hoogwoud geldt. De heer Bossen merkt op, dat het salaris voor Hoogwoud f20 ineer was, omdat Hinko deskundige was. De heer Vijn dacht, dat het beter was het salaris op f70 te stellen. Do Voorzitter zegt, dat men er rekening mee dient te houden, dat van liet salaris van Rempt 10 voor pensioenbijdrage afgaat. Waar de tegenwoordige klokopwinder te Hoog woud nu ook geen deskundige meer is, wordt goed gevonden het salaris op f 80 te bepalen. De rondvraag. De heer Bossen geeft in overweging te trachten de boomen aan den Gouwerweg te doen rooien en dan te verkoopen. Do Voorzitter geeft in overweging de boomen dan bij partijtjes van 10 te verkoopen, ongerooid, en de boomen, die geen handelswaarde hebben, aan wcrkloozen af te staan. De heer Vijn wil eerst aan een deskundige vragen of er nog werkhout bij is. De Voorzitter zegt toe, dat als er boomen zijn, die handelswaarde hebben, B. en W. ze in het openbaar zullen verkoopen. De heer Bossen wijst op het gevaar dat de Winke- lerbrug, waarvan een leuning kapot is, oplevert. De Voorzitter zegt, dat het onderhoud berust bij Vier Noorder Koggen en bij de gemeente Winkel. Vier Noorder Koggen is al gewezen op den toestand en spr. zegt, toe, dat het gemeentebestuur van Win kel ook opmerkzaam zal worden gemaakt De heer Groen wijst er op, dat er aan den Boekei weg boomen ziek zijn en dus gerooid dienen te worden. De Voorzitter zegt toe, dat een onderzoek zal wor den ingesteld en B. cn W. naar bevind van zaken zullen handelen. Met de wenk van den heer Groen, dat de zand- hokken bij dc bruggen gevuld dienen te worden, zal rekening worden gehouden. Het slootwerk in werkverschaffing. Den heer Glas is het opgevallen, dat bij particu lieren slootwerk door wcrkloozen wordt verricht, waarbij rijk en gemeente subsidie verleenen. Hot blijkt dat particuliere persenen wel met de regeling bekend zijn, terwijl dat met dc raadsleden niet hei geval is. l)e raadsleden moeten echter do rekening wel goedkeuren, en spr. meent, dat als de regeling eerst met de raadsleden was besproken, dc bezwa ren, aan de regeling verbonden, wellicht te onder vangen waren geweest, in elk geval hadden de raads leden er dan meer van geweten. Dc Voorzitter zegt dat er van achteruitstelling van den raad geen sprake is geweest. In besloten verga dering is door den raad, naar aanleiding van een opmerking van den heer Ham, besloten dat B. en W. zouden trachten met behulp Van rijkssubsidie, wcrk loozen bij particulieren tewerk gesteld te krijgen. De rand heeft dat goedgevonden. Dc heer Glas zegt, het heter gevonden te hebben, als tevoren aan d onraad mededeeling over de re geling was gedaan. Het blijkt nu dat de menschen, die liet goed kunnen betalen, van do regeling kunnen profiteeren, en zij die het niet kunnen betalen, niet. KON '8 MORGENS HAAST NIET BEWEGEN. Nu zijn stijlheid in de spieren en hardlijvigheid verdwenen. Hardlijvigheid en stijfheid in de spieren weer een typisch Kruschcn geval. Dc heer K. to R. schreef ons: „Steeds had ik veel last van hardlijvigheid cn stijf heid in de spieren soms was ik zoo stijf, dat ik 's morgens haast niet in beweging kon komen. Daar ik dikwijls in dc krant las over Kruschcn Salts, wil de ik het ook eens probeeren. Nu zou ik het niet gaarne meer willen missen. Ik ben er ton volste te vreden over cn kan het iedereen aanraden. Do stijf heid in de spieren is verdwenen cn van hardlijvig heid heb ik geen last meer. Kruschcn Salts voldoet aan allo eischen, waar het voor wordt uitgegeven". L. K. te H. Stijfheid en rheurnatische aandoeningen ontstaan door onvoldoend werkende afvoerorganen, mede oorzaak der hardlijvigheid. Kruschcn Salts spoort lever, nieren cn ingewanden aan tot krachtiger wer king: de afvalstoffen c-n overtollig urinezuur worden uit het lichaam verwijderd, pijnen cn stijfheid ver dwijnen. Do „dageiijksche dosis" zal U voortaan blijven behoeden voor hardlijvigheid, rheumaliek en U frisch en „fit" houden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.00 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. I.ct op. dat op het etiket, op do flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntreo Handels Maatschappij. Amsterdam, voorkomt. Tokio. Op een inspectiereis, dio de Je^oansche keizer tijdens de manoeuvres maakte, werd door een vergissing van een politie-instantie de auto van den keizer naar eon verkeerde plaats geleid. Deze gebeurtenis heeft, althans naar Kuropcesche be grippen, zeer ingrijpende gevolgen gehad. Do verantwoordelijke onderofficier van politie trachtte een einde aan zijn loven to maken en stiet zich met zijn dienstsabel in den hals, waar door hij zoodanig gewond werd, dat men voor zijn leven vreest. De regeering heeft een commissie van onderzoek ingesteld, die alle verantwoordelijke personen on dervragen zal. De gouverneur van de povincic, Guma, waar de vergissing plaats vond, de chef der politie en de politie-directeur van Guma werden veroordeeld tot een geldboete, die 10 van hun jaarsalaris bedraagt terwjjl het niet uitgesloten is, dat ook eenigc hooge ambtenaren in de regeeriug tot aftreden gedwongen zullen zijn. Verder wordt bekend, dat bij de jongste manoeu vres e«-n soldaat hara kiri heeft gepleegd, aange zien hij zijn sabel had verloren, d.e evenals alle wapenen der soldaten, als persoonlijk eigendom van den keizer wordt beschouwd. EEN SLACHTOFFER VAN DE FILM. New-York. Antonio Pasqua, een fruitventer, is het slachtoffer van de film geworden. Hij had een onderneming voor schadevergoeding aangespro ken op grond van het feit, dat hij niet meer zonder stok kon loopen tengevolge van een aanrijding door een der vrachtauto's der onderneming. Dc firma ge loofde hem echter niet en gaf een cameraman op dracht hem te volgen en te filmen. De door dezen man opgenomen film werd in de gerechtszaal ver toond en tot zijn schrik zag Antonio zichzelf loopen met zijn handen in zijn zak. Diep geschokt hoorde hij de verdere behandeling aan en toen de rechter hem mededeelde, dat zijn oisch was afgewezen, ver dween hij leunende op zijn stok. Spr. weet wel, dat dit altijd zoo zal zijn, maar als de raadsleden er in waren gekend, zouden er mis schien bezwaren uit den weg zijn geruimd. De Voorzitter merkt op. dat de raadsbesluiten door B. en W. worden uitgevoerd en de regeling aan B. en W. is. Dat zij die het goed kunnen betalen, van dc regeling profiteeren, vindt spr. niet zoo erg, want zij zullen ook dubbel en dwars in de lasten moeten bijdragen cn dat ze dan eens een voordeeltje heb ben, acht spr. geen bezwaar. Wat overigens de rege ling betreft, die is geheel gebonden aan de rcgcc- ri ngsvoorsch ri f ten. Do heer Glas merkt op dat zij die niet kunnen betalen, toch ook in den vorm van personcele be lasting moeten bijdragen en dat 't die menschen veel moeilijker valt. Voor 't geheel gelooft spr. dat het beter was geweest als de regeling met de raads leden was besproken. De Voorzitter herhaalt dat èn raad, èn B. en W. zich hebben neer te leggen bij de regeeringsvoor schriften. Dc heer Glas denkt dat het feit, dat de raadsleden er niet in zijn gekend, oorzaak is dat geen gebruik gemaakt wordt van de regeling. De Voorzitter deelt mede, dat 25 menschen, ook de heer Glas, zijn aangeschreven dat de regeling be stond en ook is aan elk publicatiebord medegedeeld, hoe de regeling was. De heer Bossen zegt dat er voor de regeling alles is to zeggen, want anders raakt do gemeente het geld kwijt voor hot werk in de Wieringermeer. De heer Klaver vraagt of je ook van de regeling kan profiteeren, als je tot dat doel eerst een werk man gedaan geeft. Spr. zegt dat zoo'n geval zich heeft voorgedaan, iemand had twee knechten, gaf er één gedaan cn die werd toen onder de bedoelde re geling weer te werk gesteld. Dc heer Ham deelt mede, dat de Voorzitter hem telefonisch om advies heeft gevraagd en spr. toen heeft geoordeeld dat een regeling waarbij de betrok ken landeigenaar dc helft der kosten betaalde, en rijk en gemeente do andere helft, een goede rege ling zou zijn. De heer Klaver zegt, tegen dc regeling niets te hebben, maar dan moet een extra werkman worden aangesteld. De heer Vijn zegt dat dit ook de bedoeling i«. Dat enkele menschen er misbruik van maken, is niet goed to keuren. De Voorzitter gelooft niet, dat gevallen als door den heer Klaver genoemd, zijn voorgevallen. Het ge val dat do heer Klaver zeker op 't oog heeft, heeft spr. onderzocht 011 dat heeft zich anders voorgedaan dan door het publiek wordt voorgesteld. De heer Glas blijft van meening. dat de voorberei ding en de regeling heter had kunnen zijn, terwijl de Voorzitter nogmaals betoogt, dat de uitvoering van de raadsbesluiten aan B. en W. is en aan de rechten van dc raadsleden niets tekort, is gedaan. De heer Ham vraagt of liet ook mogelijk is, dat de polder Lagohoek bijv. van de regeling gebruik maakt. De Voorzitter zegt dat Vier Noorder Koggen er reeds gebruik van maakt. De heer Groen zegt, het polderbestuur al op ver schillende werkobjccten te hebben gewezen, maar spr. kreeg tot antwoord dat bet noodigste zou ge beuren, doch door ingelanden die met lastcnbetaling ten achter zijn. De Voorzitter: En dat zullen menschen zijn, die niet voor de werkverschaffing in aanmerking komen. Hierna volgt sluiting. De nalatenschap van een Griek. De „Journal d'Orient", die te Istanboel verschijnt, heeft een onderzoek ingesteld inzake de nalaten schap van Fr&ncesco Koukoulas, een Griek, dio eenige jaren geleden in Texas in de Ver. Staten ls overleden en een erfenis van ongeveer 50 millioen gulden naliet. Gegadigden voor deze nalatenschap zijn reeds op gedoken in Frankrijk, Turkije, en Egypte en natuur lijk in Griekenland. Het zal zeer moeilijk zijn, de waarde van de diverse aanspraken te bepalen. Het geval is nog meer gecompliceerd doordat een Grlek- sclie familie, die den naam Katherzaris draagt, on langs verklaard heeft, dat Koukoulas de naaste bloedverwant was van deze familie. Deze bewering wordt echter van andere zijde weer tegengesprokeu en het moeilijke is, dat de erflater geen aanwijzing heeft nagelaten aan wien hij zijn vermogen wenscht te zien toegekend. Van Australië naar Zuid-Alrika gezwom men. Port E1 i z a b e t h. Een groep Jongens, die te Schocnmakerskop in een kamp bijeen waren, heb ben onlangs een groote zeeschildpad gevonden, die daar aan de kust was komen aanzwemmen. Zijn schild was lichtelijk beschadigd door de rotsen aan de kust, maar overigens verkeerde het dier in den besten welstand. Tot hun verbazing zagen de ion- gens, dat in het schild de naam Australië in groote letters was aangebracht. Blijkbaar begrepen zij niet het belang van hun ontdekking, want zij brachten de schildpad weer in het water, waarna hij snel weg zwom. Men heeft de theorie opgesteld, dat sommige zeeschildpadden onder de werking van den golf stroom naar Mozambique komen en zoo afdrijven naar de Afrikaansche kust. In dit verband wordt in herinnering gebracht, dat eenige jaren geleden oen kano in Zuid-Afrika is aangespoeld, die van Ma- leischen of Polynesischen oorsprong was. Lijk van man en vrouw in kleine zeilboot gevonden. Los Angel es - De stoomtrawler „Santo Amaro" heeft draadloos medegedeeld, dat nabij het eiland Marchena een kleine zeilboot werd waargenomen, waarin zich bij nader onderzoek het lijk van een man en een vrouw bleek te bevinden. Aangezien het lijk van den man was bedekt, kan worden aange nomen. dat deze eerder is gestorven dan do vrouw. De boot werd gevonden op het strand van het eiland je Marchena, waar geen drinkwater aanwezig is, zoodat men aanneemt, dat beiden van dorst zijn omgekomen. Op het lijk van den man vond men een Duitsch paspoort en een Fransche carte d'identité op naam van Alfred Hudolf Lorenz. terwijl voorts brieven op naam van Margareta Wittmer gevonden werden. Uit Guayaquil in Ecuador wordt nader, gemeld dat twee Duitschera Blomberg en Foegli, die verla den week naar Guayaquil zijn teruggekeerd den autoriteiten hadden medegedeeld, dat de op het eiland Santé Maria levende baronesse Wagner- Wehrborn en haar begeleider vermist werden. Het -taat nog niet vast, dat de door den trawler „Santa Amaro" gevonden dooden identiek zijn met de beide vermisten. Door een Engelsch vrachtschip. Zeven opvarenden verdronken. Tokio. (V.D.). Het Britsche vrachtschip „Dal veen" van de United Stcam Navigation Company te New Castle, dat met een lading tarwe op weg was van Australië naar Yokohamn, heeft gistermor gen vroeg dicht bij de Japansche kust een 18 ton metend Japansch visschersvaartuig geramd. Het vrachtschip liep geen averij op, doch de visschers boot mot zeven opvarenden aan boord zonk. Dc be manning van de „Dalveen" slaagde erin den schip per van de visschersboot tc redden. De overige op varenden zijn waarschijnlijk verdronken. Filmsterren door electricitelt beschermd tegen handteekenlng-verzamelaars. Hollywood. (V.D.) Dc jacht naar handteeke- ningen heeft in Hollywood zulk een vlucht aan ge nomen, dat filmsterren steeds op nieuwe middelen zinnen om hieraan te ontkomen. Do laatste methode, die o.a. Mae West en Katharine Hepburn volgen, is een electrische zone rond om haar auto's, welke in werking wordt gesteld zoodra de wagen de studio of een andere inrichting waar veel publiek ver wacht wordt, nadert Zoodra de filmster den wagen verlaat, wordt de installatie buiten werking gesteld. Het is mogelijk dat zeer fanatieke handteekeningenverzamelaars dit moment zullen afwachten, maar de groote massa zal door de electrische schokken wel voldoende be koeld worden. ROOVERS AAN HET WERK IN HET DAL VAN DOTHAN. Uit Jeruzalem wordt gemeld, dat Zaterdagavond zes vermomde roovers op den straatweg tusschen Haita en Jeruzalem nabij het dal van Dothan vijf auto's hebben aangehouden, en dertig personen van hun geld en kloeren hebbn beroofd. Drie reizigers die geen gevolg gaven aan de bevelen van de ban dieten werden neergeschoten, doch niet levensge vaarlijk gewond. DE TOELAGE VAN DEN HERTOG VAN KENT. Een kwart millioen per jaar. Londen. De j'aarlijksche toelage van Prins Georgo als jongsten zoon van den koning, die tot nog toe 12.500 pond sterling bedroeg, zal na zijn hu welijk met Prinses Marina op 29 November a.s, automatisch verhoogd worden met 17.500 pond ster ling en daardoor gebracht worden op 30.000 pond sterling per jaar. WOENSDAG 21 NOVEMBER. HILVERSUM (301.6 M.) V.AR.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Onze Keuken door P. J Kers Jr.; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; VAR A: 10,15 Uitzending voor de arbeiders in do continubedrijven; 12.00 Gramofoonmuziek; 12.15 Da Zonnekloppers; 12.45 De Flierefluiters; 1.15 De Zon nekloppers; 1.30 De Flierefluiters; 1.45 De Zonne kloppers; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Knipcursus; 3.00 Voor de kinderen; 5.15 XX-ensemble; 5.45 Strijk orkest; 6.00 Sportuitzending; 6.20 Schalmei o.l.v. Pie- ter Renes; R.V.U.: 6.30 Dr. Th. van Schelven: „Moei lijkheden met kinderen"; V.A.R.A.: 7.00 „Schakels", vroolijk spel van de huiselijkcn haard door Herman Heijermans. Opvoering door het VARA-tooneel; 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.03 Eva Busch zingt en Jo Huy speelt saxofoon; 8.30 Hulde aan de „Uiver". Programma n.a.v. de heden verwachte terugkomst in Nederland van Parmentier, Moll, Prins cn Van Bruggen; 10.00 Vaz Dias en Varia; 10.15 Orgelspel door Joh. Jong; 10.30 De Notenkrakers; 11.15 Gra mofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.; 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gra mofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Harmonl- umbespeling; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoon muziek; 12.30 Amsterdamsch Kamermuzickkwartet; 2.00 Reportage-aankomst van de „Uiver". (Wijzigin gen voorbehouden). 4.00 Cursus; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 LandbouwhalfuurtjeG.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramo foonmuziek; 7.30 Technische lezing; 8.00 Klein- orkest,; 9.00 Gramofoonmuziek; 9.15 Klein-orkcst; 10.00 Vaz Dias en Gramofoonfoonmuziek; 11.00 Gra mofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.40 Accordeonspel; 8.20 Gevarieerd concert; 8.40 Zwitsersch concert; 9.20 Orgelrecital; 9.50 Gevarieerd concert; 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Orkest; 1.30 Deensche muziek; 5.35 Kamermu ziek; 10.30 Orkest. BRUSSEL (322 M.) 12.20 Operafragmenten; 5.20 Orkest; 850 Idem; 8.55 Idem; 10.05 Idem; 11.00 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1261 M.l 6.20 Omroeporkest; 8.20 Chopinrccital; 9.20 Concert! muziek; BERLIJN (357 M.) 5.20 Orgel, cello en bariton: 6.40 Volksliederen; 8.20 Orgelmuziek; 9.40 Klein-orkcst; HAMBURG (332 M.) 1150 Concert; 250 Idem; 5.20 Concert; 8.35 Idem; 9.50 Symphonieconcert. KEULEN (456 M.) 11.20 Cembalo-recital; 6.45 Kamermuziek; 850 Con cert; 1050 Kamermuziek. DROITWICH (1500 M.) 3.15 Pianorecital: 3.35 Orkest; 6.35 Balalaika-orkest; 7.50 Pianorecital; 1050 Solistcnconcert; 11.20 Dans muziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.50 Zigeunermuziek; 8.05 Oude Fransche liederen; 855 Concert; 10.00 Dansmuziek; 10.50 Populaire gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1648 M.) 12.35 Populair concert; 8.20 Concert; 10.50 Dansmu ziek. MILAAN (430 M.) 4.30 Kamermuziek; 8.05 Gramofoonmuziek. ROME (421 M.) 8.05 Italiaansche muziek; 9.35 Dansmuziek. WEENEN (507 M.V 4.40 Concert; 6.35 Liederenrecital; 7.25 Orkest; 10.10 Dansmuziek; 11.50 Sextet, WARSCHAU (1345 M.) 6.20 Omreoporkest; 850 Chopinrecital: 950 Concert; 955 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 350 Omroeporkest; 3.40 Liederen; 4.10 Omroeporkest; 4.55 Operette-fragmenten.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6