•Ie •Iroote Tergissing De Langendijker Groentenveilingen. 7lags£jxAtsQdi£d&i dagen Half tevreden tuinders. - En met recht. - Meer positieve toezegging van steun gewenscht. - De uitvoer loopt schrikwekkend achteruit. - Geen groote aanvoeren. Aard appels laag in prijs. - Andijvie iets beter. - Wortelen en bleten vrij stationnair. - Tomaten, geringe aanvoer, lage prijs. - Verminder de aanvoer van bloemkool. - Te lage prijs. - Slechte prijzen voor roode kool, grootere aanvoer. - Ondanks kleine aanvoer, zeer slechte prijzen voor gele kool. - Witte kool niet onbevredigend. - Deensche te laag. - Achteruitlo pende uienprijzen. - Kassnijboo- nen. - Druiven. De tuinders zijn maar half tevreden met de voor loopige verhooging van den steun aaoi den tuin bouw met drie millioen gulden. De mededeeling toch van den Minister, dat daarmee nog slechts de helft van den richtprijs kan worden uitbetaald, geeft wel aanleiding tot die ontevredenheid. Immers als de uitkeering van f7.500.000 (het nog beschikbare bedrag van VA millioen, met de verhooging van 3 millioen), nog maar de uitkeering tot de helft van den richtprijs veroorloofd, dan zou dus nog 7A mil lioen noodig zijn, om den volledigen richtprijs te kunnen uitbetalen. Daar de minister van een voorloopige verhooging heeft gesproken, is de mogelijkheid opengelaten, dat er nog niets meer zal komen. Het is wel jammer, dat de tuinders, die in zoo grooten nood verkeeren, niet een positiever toe zegging krijgen. Zorgwekkend toch is de toestand van vele tuinders en de vooruitzichten zzijn al'zeer sombe. Wil men den tuinbouw in stand houden, dan staat het ontegenzeggelijk vast, dat dit alleen kan geschieden, als naast een oordeelkundige teeltbeper king de productieprijs wordt uitbetaald, nu reeds zoo velen grooten achterstand hebben en diep in de schulden steken. Het is er den laatsten tijd niet op verbeterd door de betalingsmoeilijkheden met Duitschland. Te verwach ten was het, dat de gevolgen van die moeilijkheden tot uitdrukking zouden komen in de uitvoercijfcrs. Dit is dan ook duidelijk gebleken. De totale uitvoer van groenten en fruit naar Duitschland bedroeg in October 1934 niet meer dan 3.300.000 Kg., tot een waarde van slechts f327.000, tegen 14.800.000 Kg. tot een waarde van f 1.382.000 in de overeenkom stige maand van het vorige jaar. Ook liep de uitvoer naar Engeland weer achteruit van f 172.000 tot f129.000. De totale uitvoer van groenten en fruit uit ons land beliep in October 1934 f 1.356.000 tegen in dezelfde maand van '33 nog f2.659.000. Sprekende cijfers! Als gevolg van de nog heerschende drukte met het oogsten van de winterkool, zijn de aanvoeren aan de veilingen nog niet groot. Verwacht wordt, dat deze week de voorraden binnen zullen zijn; met het oog op een inventarisatie, die in verband met de Nederlandsch-Duitsche onderhandelingen over het te sluiten handelsverdrag, deze week gphouden wordt, is dit ook wel gewenscht. Zoo waren de aanvoeren van aardappelen gering en toch vielen de prijzen niet mee; de nog steeds werkende heffing is daarvan gedeeltelijk de oorzaak. Voor de beste blauwe Eigenheimers werd f2.70 a f2.80 betaald; minder gewilde brachten f2—f2.30 op. Zelfs voor puike blauwe aardappelen werd maar f2 tot f2.40 betaald. Bevelanders brachten f2.30f2.50 op. De prijs van Friso kwam iets bo ven de f2 uit. Voor de soort Robijn werd fl.80 be steed. Voor andijvie bleek wat meer belangstelling te be staan. Behalve dat er heel wat uit de hand werd verkochj, bracht de aan de veiling aangevoerde be tere prijzen op, nl. f 1f 1.30. Met den aanvoer van tomaten zal het weldra ge heel gedaan zijn. Nu reeds kwamen er maar zeer weinig ter markt. Desondanks werden lage prijzen besteed, nl. f5.30 voor A-soort en f5.20 voor C. Grove bieten brachten doorgaans niet meer dan 60 cent op, mooie kleine liepen van f 1.70—f2.10, al naar het gewicht. Wortelen kwamen er nog al wat aan de veilingen. Voor groote werd f 0.90f 1.10 betaald, kleinere brachten 60 k 70 cent op. Er werd deze weck nog minder bloemkool ge veild dan de vorige en dan nog bijna uitsluitend aan de Broeker veiling. De mooiste reuzenbloemkool bracht f6f8 op; iets kleinere of iets afwijkende kwaliteit werden voor fl k f2 minder verkocht Voor lichte werd f 1.50f2.60 betaald. Zoo goed als alles was voor het binnenland bestemd. Meer roode kool werd aangevoerd dan de laatste weken. Kool van ongeveer 3 pond werd voor f2.30— f2.50 verkocht; bij uitzondering werd iets meer be steed, nl. f2.70f2.90. Iets zwaardere kool, eerste kwaliteit van ongeveer 2 Kg., bracht f 1.30—f 1.50 op, terwijl voor de zwaarste nog iets minder wordt be taald. Voor tweede soort, z.g.n. doorschot die voor de consumptie toch allerbest geschikt is, wordt f 1— f 1.20 betaald. Helaas kwam het bovendien nog voor, dat er partijen onverkocht bleven. Bij de onmogelijk heid van uitvoer is dit droeve verschijnsel wel te verklaren. Aanvoer 33 spoorwagens. Gelukkig was het, in dit licht bezien, dat er maar weinig gele kool werd geveild. Anders was het, zoo mogelijk, nog slechter gcloopen. Voor prachtige kool van 3 tot 4 pond werd f 1.20—f 1.40 gemaakt, voor grootere f 1f 1.10, als ze niet doordraaien, wat ook al is voorgekomen. Witte kool wordt al minder aangevoerd. Voor de beste of de grootste werd f 1.20f 1.50 betaald, die van mindere kwaliteit brachten f0.70—fl op. In de plaats van de gewone witte werden meer Deensche aangevoerd. De prijzen van deze zijn ook slecht. De grootste, meestal voor zuurkool bestemd, brachten f 1.20—f 1.50 op, kleinere f 1—f 150, terwijl de min dere kwaliteit groot voor f0.80fl van de hand werden gedaan. Met de uien, die kort geleden wat meer in trek kwamen, liep het weer mis; de prijzen waren vrij wat lager. De prijs van grove uien zakte van ruim f3 tot f2.40 f2.70. Voor gewone uien werd nu f2 a f2.30 betaald. Drielingen, die weinig aangevoerd werden, liepen iets in prijs op tot f 1.30 k f 1.60 en ook de nep tot f2 f2.70. Kassnijboonen werden voor f37.90 verkocht. De aanvoer van druiven was gering. Alicante werd verkocht voor f24.10f27.70. Summa summarum, een treurig beeld! ZIJ PE SCHAGERBRUG. Soiree „The Funny Boys". Door de amateursband „The Funny Boys" is Zon dag j.1. in Het Wapen van de Zijpe" een gezelligen avond georganiseerd, waarbij, naast dit gezelschap, optraden de tooneelvereeniging „Euphonia" en „The Funny Girls". Een stampvolle zaal getuigde van de groote belang- steling en het is een bij uitstek gezellige avond ge worden. Te ruim acht uur ging onder het spelen van het bandlied het scherm op en vertoonden, voor een keurig nieuw decor, „The Funny Boys" zich aan het publiek. Ze werden met een enthousiast handgeklap ontvangen. Na een welkomstwoord van den heer Jan Meijer werd het zeer gevarieerde programma aangevangen met een marsch, waarna volgden een Engelsche wals (refreinzang Jan Meijer) en een tango, met vocale triozang van de heeren Jb. Koster, P. Kroo- nenburg en J. Meijer. Na afloop van elk nummer klaterde telkens een dankbaar applaus op. Hierna debuteerden „The Funny Girls" met het zingen van een drietal liederen, onder pianobege leiding van den heer P. Kroonenburg en het tweede lied met medewerking van den heer Meijer. Het achttal dames levrde zonder twijfel verdienstelijk werk, de solozang was goed en deze eerste kennis making is dan ook een zeer prettige geweest. Voorts was de piano- en vioolbegeleiding prima, waarbij nog kwam, dat hot effect van het geheel is niet ge ringe mate werd verhoogd door de smaakvolle kleu- renverlichting van een paar schijnwerpers. Vervolgens gingen wc met „The Funny Boys" naar 't bergland, onder het spelen van een bekende pot pourri. Ook dit nummer, o.i. ©en van de mooiste en waarbij in Tiroler costuums werd opgetreden, voldeed uitstekend en ontlokte het publiek een dankbaar aplaus. Na de pauze werd door de tooneelvereeniging „Euphonia" (onder regie van den heer H. J. van Veen) opgevoerd het blijspel „Huwelijkscandidaten". Het doel, een aardige afwisseling te bezorgen en hartelijk te doen lachen, is volkomen bereikt. Hierna werden onder de programmabezitters een vijftal prijzen verloot. Ten slotte sprak de heer Meijer namens do band een woord van dank aan het publiek. Het is een buitengewoon aantrekkelijke avond ge worden. BURG ER VLOTBRUG. Zaterdagavond j.1. hield de ver. „Nut en Genoe gen" haar eerste bijeenkomst in café De Nijs. De nieuwbenoemde voorzitter, de heer J. Ploeger, roept de volle zaal een hartelijk welkom toe. In 't bijzonder heet hij welkom den nieuwen directeur, den heer P. Schrijver,* der mandolineclub „Tone- gido." De lezing werd vertolkt door den heer C. Kok met „Van visenkoopen en nog wat." Daarna een zangnummertje „Breng Mammie weer bij me", door mej. A. Groot. Jammer dat de ver lichting der piano niet goed voor elkaar was, waar door het tempo niet vlotte. Een voordracht van de heeren Jb. Raven en C. Delver met „De twee knappe jongens" volgde. Goed voorgedragen. Dat sokken stoppen kan eenvoudiger; voet afknippen, einden dichtbinden! Daarna een zangnummertje van mej. N. Wezel, met „Bloemen". Een gevoelvol lied en zui ver gezongen, govolgd door een dramatisch tooneel- stuk. Het werd prachtig gespeeld. Do rollen zaten er goed in een eerste vereischte voor vlot spel! Een echt stukje tooneel, wat door het publiek met een luid applaus beloond werd. 't Was wel verdiend! Toen kregen we te hooren „Hoort gij de wilde gol ven", gezongen door mej. Eriks-Apj>el en mej. Bos. Door een verkeerde opstelling en krachtige klank der piano mej. Bos begeleidde zichzelf op de piano was 't moeilijk te verstaan. Hierna kwam „Toncgido" ten tooneelo om met haar muzikaal talent de afwisseling to brengen. De verschillende muzieknummers werden goed gespeeld. Wel scheen het iets minder forsch dan anders, maar dat kwam zeker omdat er wat goede krachten uitgegaan waren. Toen de vioolpartij van den di recteur er bij kwam, klonk het vaster, voller. Dat is de onontbeerlijke steun van den directeur. Goed zoo, jongens en meisjes van ..Tonegldo", volhouden! 't Publiek stelt uw medewerking zeer op prijs dat blijkt wel uit het dankbaar applaus. Moge dat ook tot uiting komen, om U daadwerkelijk met veler donateurschap te steunen! Opnieuw een optreden der dames Eriks-Appel en mej. Bos met een zangnummer „Veldzang". Dit kwam veel beter tot zijn recht dan het eerste num mer. Goed gezongen door twee nieuwelingen tot weerziens, dames! Een voordracht volgde, „Zeemans tuhiskomt", door den heer G. Smit en mej. A. Groot, 't Werd met vee! élan voorgedragen, en dan die innige omhelzing....! Net echt! Een zangnummertje van mej. A. Groot, „Het por tretje", ging haar beter af dan 't eerste. Goed hoor! Tot slot een kluchtspel „Gevolgen van een kies pijndoek". Het werd aardig opgevoerd. De kiespijn doeken. als de onnoozele schaapjes, de dames J. v. Schaik, J. Groot en C Visser —een jonge kracht do heer Bertus Groot, als de niet begrijpende er in vliegende dokter, Jb. Raven als de steeds grappen uithalende vriend en daarin volkomen slaagt. Mej. M. Delver de Freulo die gracieus komt en vertrekt en de huisknecht C. Dclver die mede- hielp de vroolijkheid to verhoogen. Een kluchtspel NOG TOT 30 NOVEMBER A.S. ONTVANGT U TEGEN INLEVERING VAN 60 VOORZIJDEN VAN PRESTO PAKJES AAN ONS ADRES TE AMERSFOORT GRATIS EEN PRACTISCH GESCHENK dat met 2 huwelijksaanzoeken enidigt Waarom geen 3??? Wanneer de kas het toelaat, zal het toch wel ge wenscht zijn een grimeur te ncrncn. Een goed ge grimeerd gezicht verhoogd het effect. Het geheel was een genotvollen avond, vol kunst genot voor zoover men dit van dilettanten mag verlangen. Wat ik mist© dezen avond? Het oerko- mischc, wat hier zoo sterk naar voren kan komen. Niettemin vol leven, hcerschte vrooijlkheid en afwisseling! Vol verwachting zien wij den 2en avond dan ook tegemoet en bij de sluiting hoopt de voorzitter ook dan weer op aller medewerking en sluit met een dankbaar woord aan alle medewerkenden en een op wekking om donateur te worden van „Toncgido", deze zeer goed geslaagde bijeenkomst HAtiENKARSPB* DIRKSHORN. Zaterdag gaf het Instituut voor Arbeidersontwik keling, afdeeling Harenkarspel—St.Maartcn, ten hui ze van den heer Pijper een ontspanningsavond. De voorzitter, (le heer C. do Vries, verwelkomt het niet talrijk publiek, den spreker, den heer C. ten. Bruggccatc met dochter, de muziek en do pers. I)e vereeniging bestaat nu één jaar en heeft al heel wat verricht. Onlangs is een avondschool opge richt, waaraan de heer Van der Laan als leider op treedt, terwijl de gemeentebesturen van Ilarenkar- spel en St. Maarten de goede zaak steunen. Om d© finantiën te versterken, zal weldra weder een radio toestel worden gebouwd en daarna verloot. Voorts wekt de Voorzitter allen op, lid of donateur van liet Instituut te worden. Het woord is thans aan den heer Ten Brugge- cate, die zijn gehoor in ©en gezellige causerie, aan de hand van duidelijke lantaarnplaten, meevoert op een reis door Oost-Indië. Aangevangen wordt niet de kaart van Indië en enkele grafische voorstellingen aangaande de grootte en de dichtheid der bevolking. Onder de 64 millioen bewoners leven over 't algemeen slechts 0.4 pet. Europeanen, dus 4 op de 1000. Toch hebben dezen daar over 't algemeen de leiding in handen. En dat zulks wel ook in 't belang «Ier inheemschc bevol king mag worden geacht, werd geïllustreerd met een rechtszitting op Sumatra. De inlandsche rech ters wilden den schuldige, die iets had ontvreemd, ten nadeele van een Hoofd of Vorst, maar eenvoudig ophangen, doch do Europeaan in het college achtte eenige weken gevangenisstraf voldoende. En zoo ge schiedde. Een staaltje in den geest van Multaluli dus. Meerdere zeden en gebruiken der Inlanders pas seerden de revue, o.a. het uitbeitelen der tanden van de bruid bij het aangaan van een huwelijk. De mooie en bijzondere plaatjes wekten vaak be wondering. Een leerzame avond met een welverdiend applaus aan het slot. Ter afwisseling gaven enkele leden der verccni- ging goede, pittige muziek. Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen cn met een tot weer- ziens aan den spreker. WINKEL LUTJEWINKEL. Ingevolge een geplaatste oproeping in dit blad, om te komen tot de oprichting van een zang- en ojierettc-vereeniging bij den neer K. Zeeman te Lut jewinkel. waren ongeveer 15 personen aanwezig, ter wijl de heer N. Peetoom de leiding had om het doel dezer oproeping uileen te zetten. De heer N. Peetoom, steeds een vooraanstaand werkend lid van „Wcst-Frisiavooral de man die in verschillende operettes een eerste rol vervulde, heeft zich met nog enkele andere leden van die ver- ccniging afgescheiden; aanvoerende o.a. dat de repe titie-avond dier vereeniging, do Zaterdagavond, voor meerderen een ongeschikte avond was en pogingen om tot een anderen avond te komen, mislukten. Medegedeeld werd, dat waarschijnlijk in den heer Gerritsen te Alkmaar een directeur zou zijn te vin den, die tegen een zeer billijk honorarium wilde komen. De aanwezigen deden voorloopige toezegging, doch een definitief besluit zal in den loop dezer week worden genomen, aangezien verwacht wordt op een 25-tal deelnemers te mogen rekenen. door JOAN SUTHERLAND. 9. Er volgden eenige oogenblikken van verwarring, toen opende Marilyn de oogen en zag Suzanne naast zich staan, die haar een glas water aan de lippen hield. Toon Suzanne haar blik ontmoette, las ze daarin slecht één enkel ding alles overstelpende, hulpelooze angst. „Marilyn lieveling, wat is er toch?" fluisterde ze, maar ze had nog niet uitgesproken of die uitdruk king verdween, of werd vastbesloten op den achter grond geduwd en vaagjes glimlachend kwam Mari lyn overeind zitten, hield haar zusters arni stevig vast en keek van mevrouw Lanier naar Robert Dighton. ,,'t Spijt me wel wat gék van me! Ik denk dat ik moe was of misschien was het wat warm in de kamer. Ik geloof ik geloof, dat ik maar naar bed moest gaan, als jullie me willen excusee- ren." Alicia keek haar met gefronste wenkbrauwen een beetje bezorgd aan. „Jo bent toch hoop ik niet ziek... Ja... ga maar gauw naar bed. Wil je een dokter hebben? Jowett, haal Esther even." Jowett ging Esther, Marilyn's kamenier, halen, maar toen er over een dokter werd gesproken, greep Marilyn Suzanne zoo stevig hij den arm, dat deze een uitroep van pijn bijna niet kon bedwingen. „Een dokter? Natuurlijk niet, moeder! Ik ben ab soluut in orde, het was onkel maar een dwaze flauw- vaïlerij. Ik heb het land aan dokters, mijnheer Digh ton. Is 't niet waar. Suzanne?" Suzanne knikte, want het scheen dat Marilyn wil de, dat ze haar gelijk gaf. „Ja, natuurlijk. Als ze eens goed gerust heeft, is ze weer heelemnal beter, moedor. Kom maar mee, hoor!" Dighton ondersteunde haar ann den eenen kant. lot ze bij de deur van de eetkamer waren, waar FEUILLETON Esther stond te wachten cn toen de meisjes de kamer hadden verlaten, keek hij de gastvrouw eens aan. „Ze ziet er nu niet bepaald sterk genoeg uit om zulke schokken te kunnen verdragen," zei hij zacht. „Mijnheer Fish, denkt u ook niet, dat het wel goed zou wezen als mevrouw I^inier eens weg ging uit de kou en wat meer zon kreeg?" Peter Fish was weer gaan zitten en keek Alicia eens aan. „Ik ben bang, dat haar aanwezigheid hier nog een week of twee langer wordt vcreischt," zei hij, zonder door toon of blik iets te verraden. „Er moeten dingen worden geregeld, die we niet zonder haar af kun nen handelen. Daarna wel, dan kunnen we wel eens zien." Dighton gaf niet dadelijk antwoord, maar nam 't voor kennisgeving aan. Toen wendde hij zich tot Alicia. „Dan zullen we er iets anders op moeten verzin nen", zei hij en begon over onverschillige dingen te praten. HOOFDSTUK V. Marilyn lag wakker in het donker. Ze hoorde een klok twaalf uur slaan en ging rillend overeind zit ten in bed. Niet, omdat ze het zoo koud had, want de kamer was verwarmd, maar omdat ze al een uur lang in een hevige zenuwspanning verkeerde. Er klonk in heel het huls geen geluid meer. Suzanne, overtuigd, tenminste dat hoopte zo dat haar niets mankeerde, was twintig minuten geledon naar haar kamer gegaan en eindelijk kon Marilyn er ze ker van wezen, dat niemand haar zou kunnen sto ren, als ze het licht opdraaide. Ze trok het dus aan met het koord dat boven haar bed hing, en keek de kamer rond; allemaal bekende dingen, m toch was alles zoo vreemd veranderd, door dezelfde oorzaak die haar zoo diep ongelukkig en gek van angst mnakte. Ze liet zich uit het bed glijden, liep naar den grooten spiegel en beschouwde haar spiegel beeld: lang en slank en zoo blond, dat hij kunst licht haar hnnr bijna zilver teek, was ze een toon beeld van ongerepte onschuld. Het geheim, dat zij alleen kende, waar niemand anders iets van wist, leek een onmogelijkheid. Het noodlot, dat haar had getroffen rnocst toch wel een of ander zichtbaar, uiterlijk kenteeken heb ben achtergelaten als bewijs van wat er in de toe komst onontkoombaar stond te gebeuren maar hoe ze zichzelf ook hekeek, ze kon niets ontdekken. De angst, die haar aan het diner zoo totaal had overweldigd, kwam nu met verdubbelde kracht te rug. Geestelijk en lichamelijk voelde ze zich onwel en zonder ophouden tobden haar hersenen zich weer af met het vraagstuk, dat haar sedert twee weken niet met rust had gelaten wat ze moest doen hoe handelen. Tot op dezen avond was er nog hoop geweest. Als David in New York was gekomen, was het raadsel opgelost. Zo zou hem hebben kunnen zeggen, dat ze met hem terug wilde gaan naar Pa rijs en het hebben doen voorkomen of ze dol graag binnen den kortst mogelijken termijn zou willen trouwen aan wat er dan verder zou volgen, dacht ze maar liefst niet. Hij hield van haar, dus ze kon gerust aannemen, dat hij met iederen uitleg tevre den zou zijn hij zou geen oogenblik achterdocht krijgen. Ze had geprobeerd haar geweten te sussen met de wetenschap, dat ze heel haar verdere leven aan hem zou wijden, met het vaste voornemen een liefhebbende, begrijpende vrouw voor hem te wezen; hij zou zich nooit ongelukkig behoeven te voelen, nooit hebben te lijden onder haar stemmingen of buien. In al het overige zou ze eerlijk, hartstochtelijk liefhebbend en absoluut eerlijk wezen als God haar maar de kans gaf en dit eerste groote bedrog wilde vergeven. Want ze maakte zichzelf niets wijs omtrent den aard van wat ze van plan was te doen. Ze wilde een man trouwen, die haar met zijn heele hart liefhad, terwijl ze wist, dat zo van een anderen man een kind verwachtte een man trouwen die haar liefhad en vertrouwde, om schande en verach ting te ontgaan, zijn liefde, zijn naam, zijn bescher ming te genieten en hem te bedriegen in wat het hoogste goed van dit leven behoorde te zijn. Zij, Ma rilyn Lanier. die een paar maanden geleden niets dan verachting zou hebben gehad zelfs voor de ge dachte aan zulk een lage daad. Ze had telkens en telkens weer hij zichzelf gezegd, dat eens als ze haar liefde, trouw en toewijding zou hebben ge toond zc de waarheid zou bekennen en dan op ale eerlijke middelen probeeren haar misdaad weer goed te maken o en nu was ook die laatste hoop den bodem ingeslagen. David zou niet eerder dan over twee maanden thuis komen en dat wns te laat. God wilde haar niet laten ontkomen aan hnar nood lot. Sedert ze wist. wat hnnr te wachten stond, had ze hifna niet geslanen. Alleen als haar feugd en haar lichamelijke uitputting zich deden gelden, wns het haar gelukt een weinig te rusten. Ze was dood-op verlangde naar niets zoo sterk als naar de vergetel heid der slaap en toch was dc slaap hedenavond verder dan ooit van haar geweken. Eindelijk wendde ze zich van den spiegel af, sloeg haar blauwe kimono orn, in wier zacht glanzende plooien de slankheid van haar figuurtje des te heter hot haar recht kwam en ging in een laag stoeltje zitten. Zij probeerde de groote angst, die haar overmeesterde, den baas te worden. Met angst kwam ze niet verder, ze raakte er hoe langer hoe meer mee van streek. Het was dwaasheid, om hier zoo rnaar te blijven zitten en die angst vrijen teugel te laten. Wat moest zc be ginnen... wat moest ze beginnen. Bidden dacht ze, zoo maar in het wilde weg. Maar bidden kon nu niet meer baten, zelfs al had ze niet gedacht, dat wat zo deed kwaad was... ze had in Walter geloofd, volgens hem hadden ze op het kantoor het huweiijksformuier doorgcbrabhcld... en toch was God boos, want anders had Hij wel ge zorgd, dat David op tijd thuis kwam... Als haar va der zoo noemde ze in gedachten altijd den rnan, die haar had aangenomen en lief gehad als een eigen kind nog maar leefde, dan had ze mis schien wel moed genoeg bijeen weten te garen, om hem de waarheid te vertellen. Of zc zou hebben kunnen zeggen, dat ze naar Frankrijk wilde gaan en veertien dagen van te voren getrouwd zijn met Da vid... maar nu kon ze niet meer vlug en zonder uit leg aan geld komen en tijd had ze ook niet meer... als ze iets deed, moest ze het dadelijk doen. Dat er middelen ter ontkoming waren, wist ze, geheime, vreeselijke middelen; maar zelfs in haar grootsten nood schrikte ze terug, niet zoo zeer voor de daad. wat die dan ook wezen mocht, als voor alles wat er aan vooraf moest gaan. Bovendien had ze ook geen flauw idee, hoe ze dat allemaal in moest kleeden. De luidjes waar zc mee omging waren rijke, jongens en meisjes, echte kinderen van do twintig ste eeuw en van New York na den oorlog, maar bij geen van hen kon ze hulp, rnad, troost zoeken. 7e zouden het ook niet weten. Ze voelde hnnr onwe tendheid bijna als een opluchting, wnnt dat betcr». kende dan toch dat er toch wel eenige betamelijk heid was hij haar tijdgenooten. Maar veel verder kwam ze er niet mee, hnnr moeilijkheden bleven on opgelost en zo verkeerde in een hopeloos geval. Iedere zenuw stond gespannen, maar rusten kon ze niet en na een paar minuten stond ze op en be gon de kamer op en neer te loopen aldoor peinzend over een uitweg, hulp, een toevlucht in den nood. De verleiding, alles aan Suzanne te vertellen, wns heel groot, al wns het alleen maar ornaat het zoo goerl zou doen Suzanne's medelijden en trouw te ervaren, wnnt ze wist, dat Suzanne haar roo't in den steek zou laten. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7