Woensdag 21 November 1934. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9601 JAPAN WAPENT ZICH. Een opzienbarend proces te Ziirich. Vliegtuig maakt noodlanding. ROERING IN DEN VRIJZ.-DEM. BOND. COMPLOT IN DE VEREEN. STATEN. Het bergingswerk op de Lutine. HACHELIJK AVONTUUR VAN AUTOMOBILIST. 1 ÜT de OMGEVING Tewaterlating van nieuwen kruiser. Tokio. In aanwezigheid van den Keizer, de leden der regeering en 120.000 enthousiaste toeschou wers is gistermiddag van de marine-scheepswerf te Yokosuka de nieuwe 8500 ton metende kruiser „Su- zuya" te water gelaten. Do kruiser is in December 1933 op stapel gezet en heeft een lengte van 190.5 meter, terwijl de grootste breedte 18.2 meter is. Do kruiser krijgt een snelheid van 33 knoopcn en wordt bewapend met vijftien 15.5 c.M. kanonnen, acht 12.1 c.M. luchtafweerkanonnen. twaalf torpedo-lanccerbuizen en drie zoeklichten. De vier turbines die voor de beweging zorgen, kunnen een capaciteit van 90.000 P.K. ontwikkelen. Militaire voorbereidingen in Russisch Azië. Londen. Een speciale correspondent van de „Morning Post" meldt, dat hij op zijn treinreis tus- schen Irkoetsk en Gabarowsk bij eik station vlleg- tuighangars met vele vliegtuigen had gezien. Het aantal van deze hangars was sedert een jaar ver dubbeld. Alles wees erop, dat Sovjet-Rusland op een aanval aan zijn Aziatische grens was voorbereid. De spoorlijn van het Baikal meer naar de Amoer was thans voorzien van dubbel spoor om al het oorlogs materiaal ononderbroken naar de grens te kunnen vervoeren. De opperbevelhebber van het Sovjet-leger, in het Verre Oosten, generaal Blücher, was verleden week van een inspectiereis van alle Sovjetstrijd krachten terug gekeerd. Hij was zeer tevreden ge weest over de uitrusting en de stemming der solda ten. Uit Charbin wordt melding gemaakt van een druk vervoer van tfoepen en het transport van groote hoeveelheden oorlogsmateriaal uit het binnenland naar het Verre Oosten. Een tandtechniker van moord op z'n echtgenoote beschuldigd. Voor de rechtbank te Zürich is de behandeling be gonnen van een affaire, die zeer veel stof heeft doen opwaaien. Op een morgen in Februari kwam de tandtechni ker Hans Naef te Zürich het portaal van zijn wo ning opstormen, luid om hulp schreeuwende. De vrouw van den caféhouder Metelli, die in het. bene denhuis woont, liep de trap op en vond Naef in de keuken, waar hij kunstmatige ademhaling bij zijn vrouw toepaste. De vrouw werd in de woonkamer gedragen, maar twee ontboden artsen konden slechts den dood constatecren en waarnemen, dat de le vensgeesten reeds aanzienlijken tijd tevoren moesten zijn geweken. In de keuken rook het naar gas, hoewel niet in bijzonder sterke mate. De slang was van de gasbuis afgerukt en al het gas, dat de meter verschaft had, was uitgestroomd. Verder vond men in de keuken een waschbak met zeep. De omstandigheden wezen er op, dat de vrouw van plan was geweest, zich de voeten to wasschen en dat zij, nadat de slang van de gasbuis was gerukt, aan gasvergiftiging moest zijn gestorven. Uit de. verklaringen van den man moesten dezelf de Qonclusies worden getrokken. Nadat het. echt paar vier dagen en vier nachten carnaval had gevoerd, was het den vorigen avond tot drie uur opgebleven. Hij zou zich toen naar bed begeven hebben, terwijl do vrouw zich nog wat wilde wasschen. Des morgens te half acht was hij opgestaan en had zijn vrouw in den boven beschreven toestand in de keuken gevon den. Alles scheen dus op een ongeluk te wijzen en de politie koesterde dan ook aanvankelijk geen verden king. De man zelf verklaarde, dat van zelfmoord geen sprake kan zijn. Bovendien werd een briefkaart gevonden, die de vrouw op den laatsten avond nog had moeten schrijven. Eerst een verzekeringsmaat schappij meende te moeten twijfelen aan de verkla ringen van den man. F.n nu op eenmaal kwam men tot het besef, dat verschillende omstandigheden toch wel verdacht waren geweest. De gaslucht was opval lend gering geweest, de smartbetuigingen van den tandtechniker waren zeer overdreven geweest en hij had zijn vrouw op merkwaardig royale wijze tegen ongevallen verzekerd. Men ging toen opnieuw onderzoeken en nieuwe feiten kwamen aan het licht. De datum op de brief kaart, die de vrouw zou hebben geschreven, bleek vervalscht te zijn. Tenslotte gaf de man toe, dat hij dit gedaan had uit vrees, dat men hem anders van moord zou kunnen beschuldigen. Hoewel er dus thans een sterke verdenking tegen den man bestaat, is het niet duidelijk, hoe een even- tueele moord gepleegd zou zijn. Hoe kan hij zijn vrouw het slachtoffer van gasvergiftiging hebben laten worden, zonder dat zij zich zou hebben verzet. Men vermoedt, dat hij zijn vrouw morfine heeft In gegeven in het hier. dat des nachts nog door het echtpaar is gedronken. In ieder geval heeft men Naef aangeklaagd we gens moord, poging tot verzekeringshodrog en over treding van de wet op de verdoovende middelen. Op een stuk bouwland te Grootebroek. Enkhuizen. Gistermorgen omstreeks elf uur heeft een vliegtuig te Grootebroek een noodlanding moeten maken. De machine daalde op een bouwland en geraakte bij het uitloopen in een sloot, waarbij hot toestel geheel vernield werd. Van de drie inzit tenden heeft één een been gebroken. De beide an dere personen bleven ongedeerd. Het vliegtuig was gecharterd door een sigaretten- fabriek. Het maakte rondvluchten boven Noord- Holland voor het uitstrooien van reclamebiljetten. Nader wordt uit Enkhuizen gemeld: Inzake de noodlanding, dio gistermorgen door een vliegtuig te Grootebroek is gemaakt, vernemen wij nog, dat het toestel is de P.H.-A.J.I., een klein wit sportvliegtuig. Het toestel was gistermorgen om 9 uur van Schiphol te Amsterdam vertrokken met als bestuurder den heer Katzenstein, voor het maken van een rondvlucht boven Noord-Holland, waarbij reclamebiljetten voor een sigarettenfabriek, genaamd Union, zouden worden uitgeworpen. In het toestel bevond zich behalve de heer Katzenstein vermoede lijk nog een tweede persoon. Een van beiden heeft vermoedelijk slechts een spier verrekt, terwijl de an dere, door tijdig uit het toestel te springen, geheel ongedeerd bleef. Het toestel is geheel vernield. ONTPLOFFING IN EEN VUURWERKFABRIEK. Drie dooden en vijftien gewonden. Buenos Aires. In een voorstad van Buenos Aires ontstond een ontploffing in een vuurwerkfa briek. Drie personen werden gedood en vijftien vrij ernstig gewond, Verzet van de aid. Purmerend tegen de houding van de ministers Marchant cn Oud. De afdecling Purmerend van den vrijzinnig-demo- cratischen bond kan zich niet langer vereenigen met de wijze, waarop de tot deze partij behoorende mi nisters van onderwijs cn financiën de vrijzinnig-de mocratische beginselen verzaken. Aan de andere af- deelingen heeft ze de volgende circulaire gericht: Partijgenooten, „De afdeeling Purmerend van den Vrijzinnig-De mocratischen Bond kan zich niet langer vereenigen met de wijze, waarop onze partijgenooten de mi nisters van Onderwijs cn Financiën onze Vrijzinnig- Democratische beginselen verzaken. „In de laatste nfgcmcene ledenvergadering van onze afdeeling is de volgende motie aangenomen: „De afd. Purmerend van den Vrijz.-Dem. Bond op Donderdag 15 November 1934 in algemeene vergadering bijeen: „Constateert, dat de besluiten, welke door de regeering op initiatief en (of) met verantwoor delijkheid van de in deze regeering zitting heb bende „Vrijzinnig-Democraten" mrs. Marchant en Oud genomen worden, zoozeer indruischen tegen onze beginselen, in democratischen als in vrij zinnigen zin, dat deze gedragslijn voor onze af deeling niet langer aanvaardbaar is; „Draagt dientengevolge het bestuur op die maatregelen te treffen, welke noodig zijn om als afdeeling van den Bond uit te treden; „Besluit deze motie ter kennis te brengen van het Partijbestuur en van alle bij den Bond aan gesloten afdeelingcn." OPZIENBARENDE ONTHULLINGEN OVER REVO- LUTIONNAIRE PLANNEN DER OORLOGS VETERANEN. Volgens een bericht van United Press uit New* York deed Smedley Butler, die in den wereldoorlog een belangrijken post in het Amerikaansche expedi- tieleger bekleedde, gister in de congrescommissie, welke een onderzoek instelt naar bewegingen met „niet-Amerikaanschc doeleinden", opzienbarende verklaring omtrent bepaalde revolutie-plannen, wel ke met behulp van oorlogsverteranen zouden worden doorgevoerd. Butler verklaarde voor de z.g. „Dick- stein-commissic'. dat men hem had voorgesteld, aan het hoofd van vijf honderd duizend oorlogsveteranen naar Washington op te marcheeren, om de federale regcering ten val te brengen, Ter organisatie van het complot, dat Butler tot dictator moest maken, waren reusachtige geldsommen tot een totaal bedrag van ongeveer drie milliocn dollar besteed. Het is niet bekend of Butler ook de achter de sa menzwering staande persoonlijkheden genoemd heeft. Naar verzekerd wordt, heeft de voorzitter van de commissie, de bekende afgevaardigde Samuel Dick- stcin, in het verloop van de zitting verklaard, dat hij den indruk heeft, dat Butlcr's verklaringen omtrent (Ie samenzwering en ook zijn andere verklaring, dat hij het hem door de samenzweerders gedane aan bod van de hand heeft gewezen, in overeenstemming zijn met de waarheid. Er zijn verschillende teekenen, die erop wijzen, dat invloedrijke persoonlijkheden inderdaad een samen zwering met „niet-Amcrikaansche doeleinden" op touw hebben gezet. Contract weer met een Jaar verlengd. Naar gemeld wordt, is het contract tusschen Lloyds te Londen eenerzijds en de stoombootmaat schappij Texel en de scheepvaartmaatschappij G. Doeksen en Zonen anderzijds aangaande het ber gingswerk van de Lutine voor een jaar verlengd. Gedurende de wintermaanden zullen de werkzaam heden echter worden stopgezet. Alhoewel in het af- geloopen seizoen geen goud of zilver is bovenge bracht, uitgezonderd een enkel gouden en zilveren muntstuk, zijn de resultaten der werkzaamheden niet onbelangrijk. De duizenden kubieke meters zand, die het wrak bedekten, zijn verwijderd. Daarna is het wrak bijna geheel opgeruimd. Het oorspron kelijke plan, deze wrakstukken op te ruimen, en daarna het terrein van de Lutine voet voor voet systematisch met alle beschikbare hulpmiddelen nauwkeurig onderzoeken, zal ook volgend jaar wor den gevolgd. Door motorlicht verblind in sloot gere den. Tegenwoordigheid van geest on danks zware kwetsuren, zijn redding. Toen de heer v. d. B„ vertegenwoordiger der firma Hulst uit Utrecht, in den nacht van Maandag op Dinsdag zich met zijn auto tusschen Rijen en Dorst bevond, werd hij verblind door het licht van een motorrijwiel, v. d. B. raakte de richting kwijt, reed tegen een boompje en kwam daarna in een sloot te recht. Uier sloeg de wagen over den kop en bleef in de naast de sloot staande struiken hangen. Met moeite werkte de heer B., die ernstig gewond was, zich uit den half hangende wagen en kwam daarna in de sloot terecht, waar hij bleef liggen. Hij behield intusschen zijn tegenwoordigheid van geest en het gelukte hem met licht de aandacht te trekken van twee voorbijrijdende wielrijders, die hem uit zijn benarde positie hielpen. Op hun beurt brachten zij met lichtsignalen een naderenden auto tot stilstand. De bestuurder hiervan, de heer P., uit Breda, waar schuwde de marechniisscc's te Rijen en haalde ge neeskundige hulp, welke door dr. v. Glabbeek werd verleend. Met de auto van den heer Pr. werd v. d. B. overgebracht naar het Diaconcssenziekenhuis te Breda, waar Dr. Van Milten verdere hulp verleende. Het bleek, dat het slachtoffer een enkel had gebro ken en een hersenschudding had opgeloopen, terwijl bovendien een van zijn lippen was gescheurd. De auto, die vrij ernstig werd beschadigd, aldus de Msb., is door garage Pruis naar Breda gesleept. De toestand van v. d. B. was Dinsdagavond vooruitgaan de. VEERTIEN SLACHTOFFERS VAN DEN STORM. San Francisco. Ten gevolge van den hevigen storm, die aan de kust van den Stillen Oceaan woed de. en waarvan we in ons nummer van gister met- ding maakten, werden te San Francisco en te Los Angeles veertien personen gedood. MIST VEROORZAAKT VERKEERSSTAGNATIES. Londen. In een groot gedeelte van Engeland heeft het verkeer gister groote vertraging onder vonden tengevolge van den dichten mist. Oceaan- schepen moesten voor anker gaan. Trams, autobus sen, auto's en spoorwegen konden slechts in slakken gang vooruitkomen. Bij de onvermijdelijke botsingen werden verscheidene personen gewond. Vijf groote passagiersvliegtuigen, die van het continent op weg waren naar Crovdon, moesten in Kent landen. De nachtluchtdiensten werden afgelast. Ook de trein- bootdiensten tusschen Frankrijk cn Engeland moes ten gestaakt worden. TWEE NEGERS BESCHERMD TEGEN LYNCH- JUSTITIE. New-York. In een bosch nabij Clifton Forge in den staat Californië werden de lijken ontdekt van twee zusjes van dertien en negen jaar oud. Van beide slachtoffers waren de schedels ingeslagen. Twee negers, die van den moord verdacht en gear resteerd waren, moesten uit de stedelijke gevange- nie, die omsingeld werd door een dreigende menigte, die de negers wilde lynchen, naar een andere plaats worden overgebracht. Zij vertrokken onder zeer sterk geleide, met onbekende bestemming LANGEND IJ K DE NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND De Nederlandsche Tuindersbond in zijn grootcrc vorm begint zich weer te roeren. Het district Noord- Holland richt zich in een circulaire tot de afdcelin- gen met de aansporing tot een uitgebreide actie. Het bestuur is van meening, dat in verband met den bcnarden toestand der bedrijven, die individu eel misschien beter genoemd worden dan in het bewuste jaar 1933, de uitkomsten gemiddeld toch weer bedroevend zijn. De actie moet worden gecon centreerd op de hoofdpunten. Een dezer hoofdpunten is wel de verkrijging van meerdere ontvangsten. In dit verband wordt er op gewezen, dat er wel zgn. productieprijzen zijn vast gesteld voor de hoofdproducten, welke prijzen bij een normale oogst kans geven op een bescheiden bestaan doch kunnen bij een eventueelen misoogst door droogte of ziekte in de gewassen de bedrijven niet in stand worden gehouden. De reserves zijn allen ver dwenen en de schulden zijn zeer toegenomen. Daar door is een aanvullende steunregeling ten zeerste noodzakelijk. De steunregeling, waarbij slechts 50 pet. van het verschil tusschen opbrengstprijs en een zeer matig berekende productieprijs wordt vergoed, dient gewijzigd te worden, zoodanig, dat voor het goede product de vastgestelde prijs dadelijk wordt uitbetaald. De tuinbouwstcun behoort eigenlijk zoo te werken. De hoogere kosten kunnen worden gevonden uit belastingen naar draagkracht. De tweede groote belangrijke factor is wel het verkrijgen van lagere uitgaven. Hiervan is het be langrijkste het hypotheek- en schuldenvraagstuk, met daaraan verbonden rentebetalingen en aflossing der schulden. De waardedaling van de bedrijven moet ook drukken op de daarop verstrekte gelden. Een staatsbank voor hypotheken enz. zal alsdan in gesteld dienen te worden orn de niet meer gedekte hypotheken van gedupeerde hypotheekgevers over te nemen. Dit is zeer noodzakelijk. Ook andere uit gaven, welke nog op het peil van de hoogconjunc- tuurjaren staan, behooren verlaagd te worden door invloed van de overheid en publieke opinie. Wat betreft het arbeidsloon, dat toch een belang rijke factor in de rekening der tuinders is, staat men op het standpunt, dat de arbeiders, evenmin stief moederlijk behandeld behooren te worden als de tuinders zelve. Zij hebben recht op een dragelijk be staan. Het derde en laatste punt is de rechtvaardige ge lijkstelling van de agrarische groepen ten opzichte van andere bevolkingsgroepen en van de beschutte bedrijven. Hiertoe zullen alle tuinders hun steun moeten bijdragen, n.1. doqr zich te organiseeren. Deze moeilijke Tijden vragen van allen een offer en moet men voor de gemeenschappelijke belangen opko men. Hiermee wordt de actie van den Nederlandschen Tuindersbond, waarvan wij den laatsten tijd niet zoo veel meer hoorden, wederom ingezet. OUDKARSPEL. Tentoonstelling van handwerken. In de kolfbaan van den heer C. Vis alhier wordt op het oogenblik een tentoonstelling gehouden van handwerken, vervaardigd door de N. H. Vrouwen- en Meisjesvcreeniging te Oudkarspel. Wij hebben Dinsdag, de eerste dag der tentoonstelling, eens een kijkje genomen. Hoewel wij natuurlijk ons wel zul- en wachten, een oordeel uit te spreken over de „kunstwaarde" der tentoongestelde handwerken, kun nen wij toch wel zeggen, dat wij direct bij het bin nentreden van de zaal al een aangenamen indruk kregen van hetgeen zooaJ was ingebracht. In de zaal van den heer Vis, welke steeds zeer aardig is inge richt en den bezoeker zich in een Chineeschen too- vertuin doet wanen, was in het midden, voorzien van een zeer groot aantal kleine electrische lampjes, het werk der dames opgesteld. Het is waarlijk een respectabel aantal handwer ken, wat do bezoeksters dezer tentoonstelling kun nen bewonderen, en, hoewel het nog vroeg was, wa ren er al een aantal dames vol belangstelling voor. Vele werkstukken werden eens in de finesses be keken en het zal ons niet verwonderen, als door deze tentoonstelling de lust voor het maken van kunstige handwerken wordt aangewakkerd. Naast de groote tcntoonstellingstafcl was nog een kleinere aangebracht, waarop verschillende nuttige artikelen, eveneens door de dames vervaardigd, la gen uitgestald, welke met Kerstmis zullen worden uitgereikt, evenals dit al meer gebeurd is. Door de damesciub te steunen, doet men een goed werk, want de vereeniging heeft wel reden van be staan. Het ledental is op het oogenblik niet minder dan -16. Mevr. Van Dijk, de presidente der vereeniging, deelde ons mede, dat de prachtige bloemen- en plan- tenversiering was aangebracht door de firma Kruit te Schagen. Deze firma heeft een en ander geheel belangeloos verzorgd. De vereen, stelt het zeer op prijs, dat de firma Kruit, ondanks de groote drukte vanwege haar 10-jarig bestaan, hiertoe overging. Verder was door verschillende winkeliers mede werking verleend voor het verstrekken van verschil lende benoodigdheden. terwijl ook een aantal firma's cadeaux hadden aangeboden. De firma D. Schuitemaker, de Eerste Langcndijker Radio Centrale heeft voor de muziek gezorgd. Behalve de verloting, waarvan de tentoongestelde goederen de prijzen uitmaken, bestaat er nog de ge legenheid op de tentoonstelling om iets te winnen met de sjoelbak, erwten-raden. enz. De verloting zal hedenavond (Woensdag) acht uur worden gehouden, onder leiding van den burge meester. ZUIDSCHARWOUDE. Bij den gehouden wedstrijd tusschen de damclubs Damlust te Zuidscharwoudc cn H.D.C. te Den Helder, was de uitslag 31—11 in 't voordeel van Den Helder. VERONGELUKT VLIEGTUIG VAN HOWART AANGESPOELD. Het noodlottige vliegongeluk in Austra lië, waarbij 11 personen om het leven kwamen. Melbourne, 20 Nov. Aan de kust van de Baai van Warat&h is een groot passagiersvliegtuig aan gespoeld. Uit het onderzoek is gebleken dat het aangespoel de vliegtuig het toestel is van Hobart, dat tijdens diens vlucht naar Melbourne op 19 Octobcr j.1. in zee is gestort, tengevolge waarvan alle inzittenden, negen passagiers cn twee piloten, zijn verdronken. VIER PERSONEN BIJ FAMILIETWIST VERMORD. In he district Utena in Litauen geraakto Zondag een zekere Jucys ten gevolge van een familietwist met zijn verwanten in strijd, waarbij hij zijn broer, diens vrouw cn zijn zuster, die bij zijn broer op be zoek was vermoordde. Na een worsteling wist hij ook zijn zwager, den echtgenoot van zijn zuster, te dooden, waarna hij vluchtte. Tot nog toe kon hij niet worden opgespoord. ZUIDSCHARWOUDE. Bij herstemming is tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk alhier gekozen de heer P. van Exter. We vernemen, dat de afdeeling van den bond van Landpachters officieel is opgeheven, omdat do be hartiging van de pachtersbelangcn evengoed door de standsorganisatie der tuinders kunnen worden behartigd. W I ERINOEN Auto-ongeval. Dinsdagmorgen waren wij getuige van een auto- ongeval, dat zeer zeker naar omstandigheden best is afgeloopen. Een volgeladen zandauto passeerde oen langs den weg staande boerenkar, toen van tegenovergcsteldcn kant een ledige zandauto naderde. Deze laatste dacht te moeten remmen en deed dit dan ook. Hierdoor schoof de auto in den bocht over den weg, om op z'n kop in een diepte langs den weg te duiken. De inzittendo chauffeur, eigenaar van den auto kwam met den schrik vrij. zou ook de vrouw met een zeer jong kindje, die mederced. Met behulp zijner soortgenooten Werd de auto op den weg getrokken en bleek geen groote beschadi ging te hebben opgeloken. Wanneer de geladen auto voorrang had verleend, door achter de boerenkar te wachten, was er niets gebeurd. De heeren namen het ongeval nogal ge moedelijk op, als oorzaak daarvan zeker wel, dat dagelijks dergelijke ongevallen voorkomen. IJ PE ST. MAARTENSBRUG. Ouderavond op Maandag 19 November 1934, in de O. L. school. Voorzitter de heer Keuris, opent do vergadering cn spreekt er zijn groote voldoening over uit, dat zoovele ouders aanwezig zijn. Het bewijst dat het werk der Oudercommissie wordt gewaardeerd. Voorts hoopt voorzitter, dat do besprekingen weer mogen zijn in den geest, zooals de Oudercommissie dit bedoeld, n.1. in het belang vah het kfhd en voor een behoorlijk contact tusschen ouders en personeel der school. Do secretaris leest vdrrolgens de notulen der vo rige vergadering, die onder dankzegging worden goedgekeurd. Nu volgt bespreking St. Nicolaasfecst. Allereerst worden de boeken gecontroleerd en in orde bevon den. Vervolgens vindt de voorzitter weer onmiddel lijk vele nanwezigen bereid voor de noodige mede werking. De overige besprekingen voor het feest heb ben eveneens een vlot verloop. Voor de pauze volgt nu nog do bezichtiging van het schriftelijk werk der kinderen, benevens het handwerken der meisjes uit de verschillende leer jaren. Het blijkt duidelijk hoezeer dit punt door do ouders wordt geapprecieerd. Na de pauze leest mej. A. van Schaik oenigo schet sen voor uit het boek „Kinderen" van Ina Boudier- Bakker. Ze doet dit op vlotte, aangename wijze en slaagt er in de gevoelens, die de schrijfster blijkbaar in haar werk heeft willen leggen, op de juiste ma nier uit to beelden. Aan het eind van haar lezing heeft ze dan ook een dankbaar applaus te aanvaar den. Hierna moet voorzien worden in de vacature van een lid der Oudercommissie, wegens aftreden van den heer G. Kater. Hoewel de heer Kater dezen avond ver hinderd is, aanwezig te zijn, kan voorzitter toch niet nalaten eenige woorden van dank te richten aan liet adres van den aftredende voor het goede werk dat hij in do Oudercommissie heeft verricht. De heer A. Jongejan wordt als nieuw lid gekozen. Hij dankt de aanwezigen voor het gestelde vertrouwen en hoopt een goed opvolger te worden voor den heer Katar- Tijdens de rondvraag deelt het hoofd der school mede, hoe thans de bepalingen zijn, omtrent de toe lating van nieuwe leerlingen voor het volgendo jaar. Do voorzitter dankt tot slot alle medewerkenden aan dezen avond en hoopt, dat het St. Nicolaasfecst weer schitterend mag slagen. Hierna sluit hij de ver gadering. W I E R1N CEN RAAD WIERINGEN. Vergadering op Donderdag den 22 Nov. 1934, des namiddags ten 2 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Aanbiedingen der begrooting van de Zeegras exploitatie dienst 19341935 en van de gemeen- tebcgrooting dienst 1935. 4. Voordracht tot wijziging en nadere vaststelling van de verordening tot nadere aanduiding van het tijdvak, bedoeld in art. 4, eerste lid, onder d, der Winkelsluitingswet 1930 (S. 460). 5. Voordracht tot belegging der waarborgsommen, afkomstig van de besturen der bijzondere lagere scholen. 6. Voordracht tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van rechten voor het hebben van draadgeleidingen in of boven openbaren gemeentegrond. 7. Voordracht tot verlaging van den rentevoet der geldleening 1930. 8. Voordracht tot het aangaan eencr geldleening. 9. Voordracht inzako verpachting der gemeente- landerijen. 10. Voordracht tot tijdelijke voorziening in de be hoefte aan kasgeld. CAL LA NTSOOG Roodvonk en waterpokken. Een tweede geval van roodvonk heeft zich, bij dat, in ons nummer van gisteren vermeld, gevoegd. Beide patiënten zijn leerlingen der lagere school en zullen thuis verpleegd worden. Gedurende het loopende jaar zijn er in 't geheel 5 gevallen van roodvonk voorgekomen. Tevens heerscht hier waterpokken, zoodat gemiddeld 25 a 30 pet. der leerlingen van de lagere school absent zijn. Laten wij hopen, dat er spoedig verandering ten goede in mag treden.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5