Arrondissements-Rechttiank •ie •Jroote Tergissing Tc te Alkmaar. Uit VOOR DEN POLITIERECHTER. STRAFZITTING VAN MAANDAG 19 NOV. Alkmaar. UITDEEI.ER VAN EEN RIJWIELSTROP. Een heer, die den naam Eibert do B. heeft doen registreeren in het dagboek van den burgerlijken stand, was zoogenaamd eigenaar geworden van een rijwiel in huurkoop, onder de conditio sine qua non, dat het eigendomsrecht eerst volkomen was, wan neer do leverancier den lualsten termijn had opge streken. Lang voor dit beslissende moment was aangebroken, had echter de lieer Eibert het rijwiel in 'n café te Alkmaar voor f22.50 ten gelde gemaakt, De koopor haalde een Icelijke strop, want toen bleek, dat do hum-koopsom niet was afbetaald, de huurder voor verduistering terecht stond en 3 maanden gcv. aan zijn pantalon kreeg, moest deze kooper het rij wiel weer afstaan aan den leverancier, zonder op één cent vergoeding aansprak te kunnen maken. Zelfs morhf hij zich zelf nog feliciteeren, dat hij voor schuldheling door den Officier ongemoeid was gelaten. Do heer Eibert de B., dio bij verstek was veroor deeld, scheen niet bereid deze drie maandjes zonder protest te accepteeren en kwam tegen het vonnis in verzet, zoodat bet justitieel® triumphiraat het ge- lieele proces beden nog eens mocht repriseeren. Be grijpelijk was mr. Ledeboer, die hot leuk vindt, afge werkte nummers te biseeren, overmatig hartelijk bij de persoonlijke kennismaking. Verdachte erkende het feit. Hij zat verlegen en had f7.50 afbetaald. Bc- krachtiging werd gevorderd. Verdachte verzocht een voorw. straf. Hij zou alle schade vergoeden en wilde beloven hier nimmer meer to zullen komen. Mr. Verdoorn releveerde dat zijn cliënt thans is getreden in de orde der goede tempelieren en refe reert zich aan het oordeel van den Politierechter. De Politierechter hield alsnu do zaak aan tot 14 Januari c.k. Uitgeest. EEN HARDHANDIG HEERSCHAP. De zwaar gebouwde heer Hendrik R„ arbeider te Uitgoest, had op 21 Mei j.1. den 29-jarlgen arbeider A. Schotsman, 'n mannetje, dat met geen stukken tegen dezen reus op kan, eerst om 'n „knaak", die hij vermeende dat Schotsman hem nog schuldig was, gevraagd en toen de knaak niet gauw gooi den dag kwam, hem op geweldige manier in de keel geknepen, alsof hij veronderstelde, dat do knaak dnor verborgen zat. De lieer R. voornoemd is reeds meermalen ter zake mishandeling te Haarlem en Alkmaar veroordeeld. Gevorderd werd f20 boete of 10 dagen en veroordeeling tot deze straf volgde. Schellinkhout. HET ZONDEBOKKINNETJE. Twee edele telgen uit het boroemde geslacht M. to Schollinkhout, do 17-jarigo Jan en zijn 18-jarige zuster Gezina, hadden volgens dagvaarding geza menlijk tot tweemaal toe de 16-jarige Anna Kaczor mishandeld, door haar to slaan en te stompen. Voor «leze feiten stonden nu do jongelui terecht en had den'mr. Windluius uit Hoorn als roehtsgoleerde be schermengel ter dispositie. Do papa der verdachten was niet. meegekomen. Hij ach Ito blijkbaar de sop do kool niet waard Het conflict was ontstaan door broQdventcn, wat men juffrouw Kaczor wilde belet ten. Het meisje kon drio dagen later do blauwe plekken nog constatccren. Gevorderd werd tegen ieder f 10 boete subs. plaatsvervangend© vrijheids straffen. Verdediger voor Jantje pleitte vrijspraak of clementie. Uitspraak icdor 15 boete. Enkhuizcn. DAAR GINGEN WE WEER! Een 66-jarige winkelier to Enkhuizen, Piet B., had in Mei dezes iaars zich op zoodanige onbehoorlijke wijze aangesteld, dot deze ergernis der kinderen thans ter zake misdr. art. 239 wetb. v. strafrecht met gesloten deuren moest terecht staan. De oude man werd veroordeeld tot 6 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Scha gen. EEN DRONKEN TANDTECHNIKER. De niet verschenen tandtechnikcr Jan K. te Scha- gen had zich schuldig gemaakt aan vernieling van een ketting, in dronkenschap gepleegd. Het betrof hier de afzetting van den Koninklijken slaapwagen, toen do Koningin te Schagcn vertoefde. Eisch 1 maand gev. Vonnis conform. Men had het aanvankelijk goed met hem voor, doch door zijn afwezigheid verspeelde hij iedere con sideratie. Z.- en N.-Schermer. VALSCHELIJK EN ONJUIST. Het boerenarbeidertje Hcndr. K. te Z. -en N.-Scher- mcr stond terecht ter zake opzettelijke valsche op gaven met betekking tot geldelijken welstand, in verband met eventueele steunverleening. Zoo had hij verzwegen, dat hij een bedrag van f050 op de boe renleenbank te St. Pancras bad staan. Men ver trouwde mem al niet te best en had burgemeester Kolb hem nog nadrukkelijk gewezen op het gevaar dat hij liep. Niettegenstaande toekende hij toch de onjuiste verklaring van onvermogen. Nadat meester ten Hove nog een goed woord voor hem had gespro ken, werd Henk veroordeeld tot 1100 boete of 30 dg. Heerhugo waard. EEN KLOPZUCHTIG BROEDERPAAR. De 20-jarige timmerman Corn. B. uit Hoogwoud en zijn 22-jarige broeder bakker Gerardus, stonden broe derlijk terecht wegens mishandeling van den getui ge J. P. Sneek, thans bekleed met de uniform van landsverdediger, welken heer zij to Heerhugo- waard bij een feestelijke kermisbijeenkomst in een der aldaar aanwezige café's, in casu van Schut, ge zamenlijk hadden afgetakeld, terwijl broer Gerardus hem nog met een bierglas op het hoofd-had getikt. Volgens verslag van de hoeren verdachten, had do heer Sneek zich ook niet onbetuigd gelaten. Do heer Snoek, 'n gebrilde, weldoorvoede en zeer blozende jongeling, een pracht exemplaar van een artillerist, ontkende eenlge aanleiding tot de actie van de gebroeders B. te hebben gegeven. Men had hem bier in het gelaat geworpen, waardoor zijn bril zoodanig werd besmeurd, dat hij zoo goed als niets meer zien kon. Ilij was toen een lijdzame prooi zij ner vijanden. Een getuige décharge stelde het optreden van Sneek minder onschuldig voor. Gevorderd werd een matig strafje voor Kees: f 10 boete of 10 dagen, doch voor Gerrit, die een geheel abnormaal gebruik van een bierglas had gemaakt, 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak: Cornelis conform eisch en Gerrit f25 boete of 15 dagen en 1 maand gev. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. M i d w o u d. EEN ZWJNTJESMERKJAGER. De 22-jarige Marinus Daniël Gerard J., van beroep eigenlijk landarbeider, doch welken arbeid hij op 3 Augustus had afgewisseld door te Midwoud een rïj- wielplaatje te stelen, om, zooals hij heden ter te rechtzitting doodleuk mededeelde, dit merk op zijn fiets te plakken, aangezien mijnheer wenschtc te gaan visschen. Bedoeld plaatje was het eigendom van mcj. Geertje Haring, die heden na eindclooze moeilijkheden met den eed, als eerste getuige werd gehoord. Het justitieel verleden van dezen jonge ling was niet. geheel blanco, hij was reeds 2 3 maal veroordeeld. Eisch 1 maand gev. Vonnis conform. Venhuizen. KAPPERSSPECTAKEL. De inwoners van Venhuizen zullen zich het rel letje in den nacht van 27 op 28 Juli, waarbij een eerzaam boertje zich schuldig maakte aan een ge weldig verzet tegen de politie, wel herinneren. Hier bij waren ook betrokken de Duitschc kapper van St. en diens bediende Bernard M„ beiden uit Castricum, Dozc hoeren waren alstoen wedcrrcchteleijk binnen gedrongen in don kapperswinkel van den heer E. Schmidt te Venhuizen, thans te Kerkrade. De kap per v. St. had bij die gelegenheid 'n doosje siga retten weggenomen. Do ooi-zaak van dit specfakel was de achterlijkheid van Schmidt in het voldoen der huurpenningen. De heer Schmidt kreeg 2 minoctc taid om d'r oit to gaan, andes zou ic d'r oit kesjla- gen worrc, zooals de heer Schmidt in gebroken Hol- landsch aan de rechtbank mededeelde. De Officier was geen vriend van die Amerikaan- sche manieren en requireerde tegen van St. 1 maand gev. en tegen zijn satelliet f20 boete of 10 dagen. Vonnis: van St. 1 maand gev. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Bern. M. f 10 boete of 5 dagen. Hoorn. VERNIELZUCHTIGE STEUNTREKKER. De werklooze arbeider Evert de J. te Hoorn com pareerde voor den rechter omdat hij op 14 Juli op het bureau van de gem. arbeidsbeurs opzettelijk en kwaadaardig]ijk een arbeidslijst had verscheurd. Hij was woedend, omdat hij naar zijn meening ten on rechte was geschorst bij de werkverschaffing. Het. moet gezegd worden, dat do verdachte bijzonder slecht kon opschieten met den politierechter, wat de conversatie niet veraangenaamde. De Officier noemde zijn optreden zelfs vlegelach tig en vorderde 7 dagen gevangenisstraf. Nadat de verdachte nog luide had geprotesteerd tegen de werk verschaffing, die hem geweldig tegen scheen te staan, veroordeelde de politierechter hem tot 2 maanden gev. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Bergen. MET DE ZWEEP GERANSELD. De loopknecht H. Fillet te Bergen, die aldaar bij „de Rustende Jager" 'n bulletin stond tc lezen en niet gauw genoeg ruimte maakte voor don voorbij rijdenden koopman Cornelis van W., ontving later van dien heer een slag met de zweep, van welke mishandeling Fillet aangifte deed, met gevolg dat v AV. heden terecht stond. De onverstandige manier om zich door middel van een zweep recht te ver schaffen, had thans het gevolg dat hij tot f 15 Doete of 10 dagen werd veroordeeld. Anna Paulowna. NACHTELIJK KLOPPARTIJTJE. Do koopman Corn. V uit. Amsterdam werd in den nacht van 24 op 25 Puli heel te Anna Paulowna af gedroogd door zekeren heer Leendert C., tever- gecfsch voor dit feit ter verantwoording geroepen. Vooraf had de heer Vergaay 'n scène gehad met een ander persoon, waarvoor Leendert partij trok. De heer C. is specialiteit in losse-handen-sport en werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. ervaring aan het jongensachtige romantische idea lisme. Hij verlangde hevig naar hun volgende ontmoe ting en vervloekte alle zakenaangelegenheden die zich tusschen hem en zijn verlangen dreigden te plaatsen, want zijn dag was erg bezet cn sommige van dio afspraken kon hij eenvoudig niet verzetten. Als Dr. Vaudain niet to lang in de ziekenhuizen bleef hangen, was er echter nog kans op een kort ritje in do December-zonneschijn, niet misschien nog thee drinken in de Plaza hij zou haar in elk ge val nu maar opbellen en terwijl zijn pols sneller begon te kloppen, nam hij den hoorn op en vroeg haar nummer aan. Jowett's stern antwoordde hem. Ja; Miss Suzanne was in de bibliotheek. Hij zou hem doorverbinden en oen oogenblik later hoorde hij luiar heldere, lieve stem met het eenigszins Fransche accent. „Ben je daar Morcton? Ja, ik ben het, Suzanne. Goed morgen." Morcton slikte eens even, hij had een brok in zijn keel. „Goeden morgen, kleine Suusje... hoe is het er mee? Wat beter van morgen? Fiksch genoeg om me een uurtje tc gunnen voor de lunch?" „Vandaag?" Hij hoorde onweerlegbaar blijde ver rassing in haar toon en dat joeg hein het bloed snel ler door de aderen. „Maar ik dacht, dat je gezegd had, dat het vandaag onmogelijk ging? Dat je met Dr. Vaudain mee moest?" „Dat moet ik ook; maar pas tegen lunchtijd. Als we eens een klein ritje door het park gingen ma ken?" En langs dc lijn kwam Suzanne's stemmetje met een heel nieuwe klank er in: „Dol graag! Kom je me halen? IIoc laat?" „Binnen het uur ben ik bij je als dat tenminste niet al te wanhopig vroeg voor je is. Stop je goed warm in; 't zal koud rijden wezen." ,,'k Zal zorgen, dat ik klaar bon." Hij glimlachte bij zichzelf, toen hij den hoorn weer ophing. Te denken, dat hij haar over zoo'n kort poosje weer zou zien en in plaats van dadelijk te beginnen met de brieven, die hij nog schrijven moest bleef hij dwaas door de aardige ouderwctsche ka mer naar de vensters zitten staren, waar de zonne schijn van buiten, van de Avenue door naar binnen viel. Hij zag niets dan Suzanne's gezichtje, zooals hij dat gisteren had gezien, eerst bleek en vermoeid, aandoenlijk als van een kind. Later met een licht blosje en een schittering van geluk in haar oogen en een vroolijken trek om haar uitdagend gevormd mondje. Kleine Suusje... kleine Suusje... het kind met het amberkleurige jurkje en do verwarde mas sa kastanje bruine krullen in de deur van het sa- Anna Paulowna. EEN GEVAARLIJKE POLDERSCIIOONE. Mei. Pietertje P., getrouwde ega van den heer Al- bert T., was op 29 Juli in zulk een opgewonden toe stand geraakt, dat zij zich zelf niet meer kon bedwin gen en haar dorpsgenoote mej. S. G. Berits, huis vrouw G. Sluik, met een breekijzer tc lijf wilde gaan, zoodat Saartje, bevreesd voor haar diérbaar leven, de vlucht nam en door haar razende buurvrouw werd nagezet.. Do heibel was ontstaan door de kinderen, een geregelde casus bclli onder de buurdames, zoo wel te Anna Paulowna als over elders in Europa: Thans woont niej. Sara Sluik, die gelukkig aan den aanslag op haar leven was ontkomen, in Den Hel der. Het is te hopen, dat zij het daar beter treft, Mej. T. bofte en werd vrijgesproken. De Rij p. EEN ONPAEDAGOGISCH VADERTJE. De 44-jarige koopman Johan B. te de Rijp zou door misbruik van gezag hebben uitgelokt, dat zijn 16- jarigen zoon Laurens B. van den heer de Boer een partij brandhout en eenige broeiramen zonder gla3 een en ander liggende op zijn land in den Elands polder, had weggenomen. Ook aan den tuinder J. Hop had men brandhout cn broeiramen ontstolen. De vader erkende deze feiten cn beweerde uit ar moede tot dezen daad te zijn gekomen. Volgons rijks veldwachter dc Wit hecrscht in dit groote gezin bit tere armoede cn ziekte. Dc Officier was ook door meelij bewogen en vor derde 1 maand gev. voorw. met 2 proefjaren. Vonnis conform eisch. Schagen GOKKEN NIET ERLAUBT. De 28-jarige Jac. Karei dc L. uit Den Haag had op 25 Sopt. te Schagen ter gelegenheid van de hard draverij met luider stemme op de Gedempte Gracht het publiek geanimeerd om mee te spelen in een door hem met behulp van tolletjes en speelkaarten georganiseerd hazardspel, dat verband hield met de dravers die aan de harddraverij deelnamen. Majoor Holema achtte dit spel strafbaar, nam de ingrediën ten in beslag cn maakte proces-verbaal op. Dc on dernemer stond heden terecht, bijgestaan door mr. Schuurman. Iiij ontkende de strafbaarheid. Verdiend had hij niets. Wat echter den Officier niet kon sche len, zoodat f50 boete of 25 dagen werd gevorderd. Mr. Schuurman was het niet eens met dc dag vaarding en pleitte vrijspraak, subsidiair clementie. Verdachte werd daarop veroordeeld tot f25 boete of 15 dagen. DE OMGEVING ZIJ PE BURGERBRUG. Gymnastiek „Z.S.C." Zondagavond gaf de gymn. ver. „Zijper Sport Club" alhier in de zaal van den heer Langedijk een openbare uitvoering onder leiding van haar nieuwen directeur, den heer J. Molenaar van Zuidscharwou- de. De vereeniging mocht zich in een flinke belang stelling verheugen, de zaal was nl. vol. Na een harte lijk woord van welkom door den voorzitter, den heer A, Nottelman, werd aan de afwerking van het va- rieerend programma begonnen. De adspiranten hebben keurig werk laten zien. 't Ballet „Melkmeisjes" was zeer leuk, evenals 't Ba fr iet „de Pelikaan", wat ook keurig genoemd mocht worden. Dames paard en brug, zoowel als heeren hoogrek cn brug, vormden een goed geheel en we kregen keurige prestaties te zien, die allen naar wensen verliepen. Gaarne willen we nog even noemen het tableau „Wat Z.S.C. nog meer beoefent". Deze levende beel dengroep leverde 'n schitterend gekleurd licht-effect op deze zinnebeeldige voorstelling der athletiek. De mooie prestaties van dezen avond hebben ze ker een bewijs medegebracht dat. „Z.S.C." een zeer goede keuze gedaan heeft met de benoeming van haar nieuwen directeur Wij willen gaarne uiten, dat zijn turnen en zijn leiding subliem zijn. Mocht „Z.S.C." in hem nog jaren een leider behouden, voorwaar, dan zal onze club niet enkel in haar oude voetsporen terugtreden, doch zelfs in staat zijn de dagen uit haar glorie-tijdpèrk te overtreffen. Laat dit een flinke aansporing voor menig turner of atk- leet zijn. T ZAND. Men deelde ons mede, dat dc winterleverantie van andstoffen aan de leden van den R.K. Arbeiders- and „St Deus Dedit" na onderhandsche inschrij ving aan den laagsten inschrijver P. de Leeuw te Burgerbrug, is opgedragen. Ion op Brilliac, met het licht van dc ondergaande zon vol in haar gezichtje en haar oogen, die de zij ne zochten, toen hij haar groette. Het kind van tien jaar geleden, opgegroeid tot de eenige vrouw ter we reld voor hem, het meisje, dat hij gister pas weer voor het eerst gezien had, na dien avond, ver in het verleden en dat hij toch tot zijn vrouw hoopte te maken. Hij kende zijn eigen natuur, zijn vulcanische passie, in bedwang gehouden door zijn ijzeren wil en hij wist, dat Suzanne Lanier, zoo jong als ze was, hem in het diepst zijns harten had geroerd. Hij mocht dan zoo bevoordeeld cn rijk aan ervaring we zen, als hij wilde, tenslotte was de liefde tot hem ge komen, zooals ze had kunnen komen tot een jongen in het vuur zijner jeugd een laaiende, levende kracht, waarhij alle luchthartige affaires van het verleden in het niet zonken. En Suzanne zelf? Wat zijn persoonlijke charme be trof, maakte hij zichzelf niets wijs, want daar had hij nooit eenigo aandacht aan besteed, dat hij wel moest gelooven, dat zij hetzelfde voelde als hij. De brieven lagen tc wachten, zijn werk stelde hem onverbiddelijke eischen en met een zuchtje, half van geluk, half van spijt, zette hij zijn gedachten op zij, trok de stapel papieren naar zich toe en liep ze zoo snel mogelijk door. Toen hij de klok elf hoorde slaan schrok liij op. Elf uur. De rest. moest dan maar wachten. Hij leg de do rest van de papieren hij elkaar en reed zoo snel mogelijk naar do 57th Street om Suzanne to halen. Ze zat blijkbaar beneden in de huiskamer op hem te wachten, want terwijl Jowett de. voordeur opende, verscheen ze achter hem in do hall en toen haar oogen zijn blik ontmoetten, zag hij haar lief blozen. Toon ze hem de hand gaf, was haar manier van op treden echter zeer beheerscht. Niet voor niets had ze al jaren in de groote wereld verkeerd en al klonk er dan ook een prettige warmte door in haar stem, toch verried die geen enkele emotie. „Wel wat ben je prachtig op tijd! En wat een zalige ochtend. Ik weet zeker, dat ik „Noen" had be- hooren te zeggen en je aan je werk had moeten la ten, maar ik kon de verleiding van een ritje een voudig niet weerstaan." Hij stopte den pelsdeken stevig om haar in, ging achter het stuur zitten en startte. „Ik geloof niet, dat ik genoegen zou hebben geno men met een „neen", zei hij peinzend, terwijl zo de Avenue opreden. „Je moet me wat plezier gunnen in mijn leven! Over een paar dagen moet ik met vol len ernst beginnen te werken." Wordt vervolgd. FEUILLETON door JOAN SUTHERLAND. 10. Maar weer wist Marilyn, evenals zoo vaak, deze verleiding to weerstaan. Hulp had ze noodig cn hel pen kon Suzanne niet. Bij haar kaptafel bleef ze slaan, nam haar visiteboekjo op en bladordo erin, zooals ze dat do laatste weken zoo vaak had ge daan... 't Was nu December... Januari, Februari... Augustus. Begin Augustus, misschien eind Juli. Ze wist het niet zeker, kon liet niet zeker weten in haar onnoozclheidZo liet het boekje vallen en hurkte neer aan het voetenoinde van haar bed. Zo moest beide handen voor haar mond houden om den wan hoopskreet, die haar naar de lippen drong, te smo ren. Enkel en alleen door de grooto wilsinspanning had zo zich do laatste veertien dagen goed gehouden, gesteund door het weten dat David zou komen en dat men haar lichamelijke ongesteldheid zou be schouwen als een gevolg van don schok, haar toege bracht doord cn zelfmoord van haar vader... maar nu die laatste hoop was vervlogen en mevrouw la nier gemerkt had, dat zo ziek was, haar met een dokter had gedreigd... nu kon ze niet hopen haar geheim veel langer te bewaren. Twee uur! Kwam die nacht dan nooit om? Aan het einde van dien nacht zou zo weer eenige uren dichter bij de onvermijdelijke ontdekking wezen, maar de gedachte nog meer uren alleen in d*e nach telijke stilto door te moeten brengen, joeg haar angst aan. Ze stond op, liep naar liet venster cn schoof dfr gordijnen ter zijde om naar dc sterren bezaaide lucht en de stille straat te zien. Voor het eerst van haar loven voelde ze. dat zc New York hnattc en met dien haat schoot haar eensklaps weer te binnen, wat Suzanne gezegd bad. Om haar wat op te vroo lijken en haar gedachten wat af te leiden van wat het jongere meisje haar rouw waande, had Suzanne haar verteld van het tochtje, dat ze met Lioncl Mo- reton had gemaakt naar zijn huis in dc bergen. Nu zo aan Lionel Moreton dacht, zat Marilyn eensklaps rechtop, haar lippen een beetje van elkaar, een op gewonden kleurtje op haar wangen. Lionel... dat was do uitweg... Lionel... een dokter... Walter's broer... Walter's broer Ze had oen ingeving gekregen... Ze wist nu een uitweg. Zo zou naar Lioncl gaan, hem do waarheid vertellen... hij kon niet weigeren haar to helpen, kon haar niet vol wanhoop heen sturen, terwllle van Walter kon hij dat niet doen... Even snikte ze het uit van blijde opluchting, gooide de blauwe kimono op een stoel en kroop weer in bed. Voor het eerst, sedert weken, sliep ze weer rustig en vast. HOOFDSTUK VI. Lionel Moreton zat aan zijn schrijftafel en trok langzaam het telefoontoostel naar zich toe, terwijl hij in zijn notitieboekje bladerde en overlegde of hij er niet een uurtje af kon nemen, om wat met Suzanne to gaan toeren. Want sedert gisteren had hij heel wat afgepeinsd en was tot de conclusie gekomen, dat een dag. zonder haar te hebben gezien en gesproken, oen verloren dag was. De gedachte aan de uren met haar doorgebracht, aan de aanraking van haar koele frissc.ho lippen, had hem een slapeloozen nacht be zorgd. Op dezen blauwen, kouden, tintelenden mor gen leek de wereld hem geheel veranderd, want hij was tot de ontdekking gekomen, dat hij eindelijk verliefd was, innig, hartstochtelijk verliefd op een klein nest van een meiske, wier koele grijze oogen in lijnrechte tegenspraak waren met haar uit dagend. hartstochtelijk mondje. Dat mondje, dat hij zoo vluchtig had gekust, dat zijn kus nauwelijks haar sluimerende hartstocht had gewekt, maar toch had dio lichte aanraking hem doorgloeid en een diepte van gevoel bij hem wakker geroepen, die hij eens gevreesd had te doen ontwaken. Hij was geen onervaren, licht ontvlambare jongen meer, maar in allo opzichten een man van de wereld; cn toch was hij dwaas cn onredelijk verliefd als een schooljongen, maar voegde mannelijke kracht en

Schager Courant | 1934 | | pagina 6