Ijskoningin in nns land. Plaatselijk Nieuws. Schagen I-Succes I Fa. 0. DE WAARD, Schagen „KALASIRES" Zaterdag 24 November 1934. SCHAGER COURANT. Vierde Blad. No. 9603 GROOTE RIJWIELDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. TWEE MILL10EN. Verhooging van den Kersttoeslag. Explosies in het Palisades Park. Hel ei van Columbus. Een hooge leeftijd. Theater Royal. Oud-plaatsgenoot in den vreemde. NOORSCHE WERELDKAMPIOENE KUNSTRIJDEN OP DE IJSBAAN IN AMSTERDAM. Het gedicht, dat de Noorsche wereldkampioene, Sonja Henie, Donderdagochtend even het ijs zou probeeren van de kunstijsbaan te Amsterdam, waar zij vandaag en Zondag zal demonstreeren, moet wel tot velen doorgedrongen zijn, want honderden kij kers verdrongen zich om de baan, toen tegen elf uur het gehceïe gezelschap kunstrijdsters en kunstrijders, met in hun midden ook „die Sonja", in gezelschap van den heer van Lear op de kunstijsbaan verscheen. En het duurde niet lang of allen gaven even een demonstratie van hun kunnen. Het weer werkte uij zonder mee en het ijs was in een woord schiterend, mogelijk zelfs iets te hard. Om beurten, soms ook allen tegelijk, kwamen deze kunstrijdsters en kunst rijders in actie en zij brachten het publick, dat al zoo lang geduldig op hen gewacht had, in extase. Wat het Europeesch kampioenenpaar Ida Papetz Karl Zwack aan acrobatische toeren te zien gaf, wat de jeugdige Weenerin Grete Lainer, wat een Felix JKasper en andere Oostenrijkers lieten zien, het was wel zeer fraai en buitengewoon elegant. SONJA HENIE (Noorwegen). En dan verschijnt ook de lachende en stralende, de onweerstaanbare en ook niet overtroffen Noorsche rijdster, Sonja Henie. „Die Sonja"', heet het in alle Duitsch sprekende landen en nog de vorige week bracht ze het winterpaleis te Parijs in opschudding. Sonja! Sonja! riep men totdat de kleine Noorsche nog een tocgiftje gaf. Mogen de anderen nog zoo geweldig zijn in hun prestaties, Sonja vormde toch een klasse apart. Een coquet klein wollen mutje op de blonde krul haren van een natuurlijk, frisch snuitje, reed zij eerst (om "t ijs te probeeren) kleine figuren. En toen het harde ijs haar alle zekerheid gaf, gaf ze even wat te zien! Figuren, pirouetten, sprongen en wat ai niet meer en toen door den luidspreker 'n paar platen afgedraaid werden, die blijkbaar voldoende rhyth- znisch waren, heeft „de ijsprinses" zooals men haar in haar vaderland pleegt te noemen even een demonstratie van ijsdansen gegeven, dat de aan wezigen daverend applaudisseeren deed. Ze danst op het ijs met weergalooze gratie een muzikale im provisatie, ze walst en dan danst zo tango! Het was alsof ze rle anderen inspireerde, want de jeugdige Weenerinncn Grete Lainer, Hertha Descher en de anderen demonstreerden na het figuurrijden even het ijsdansen, en dat zóó exact als maar denkbaar De wereldkampioene was bijzonder ingenomen met de baan, met het ijs en zo zei ook verder niets d?n vriendelijke dingen over de ontvangst, over Hol land. De „schaatsdiva" toonde zich wel zeer verheugd, nu ook eens in het land te rijden, waar al die goede hardrijders vandaan komen. Hot was wol een veelbelovende repetitie voor het twcedaagsche ijsfeest dat den liefhebbers Zaterdag en Zondag te Amsterdam te wachten staatl De Zwolsche politie slaat een goeden slag. Donderdagavond heeft de Zwolsche politie een goe den slag geslagen. Do laatste maanden nam het aantal diefstallen van rijwielen, van goederen, tas- schcn en pakjes, welke op rijwielen waren bevestigd, en van goederen van open étalages, voor een plaats als Zwolle een zeer grooten omvang aan. Donderdagavond nu deed de politie onder leiding van hoofd-insperteur Lettinck een inval in het per ceel Molenweg 72a, bewoond door den werklooze H. J. v. d. V. Op de zolderverdieping werd ontdekt een werkplaats, die volledig was ingericht voor het de- monteeren en onherkenbaar maken van rijwielen. Twee rijwielen werden :n beslag genomen, benevens een groot aantal onderdoelen, waaruit to constatee- ron viel, dat er nog veel ineer rijwielen waren ge sloopt. Voorts waren daar aanwezig oen aantal nieuwe damesmantels, hcerenjassen, een volledige verpleeg- stersuitzet, schoenen, wol, sajet, onderkleeding, enz., afkomstig van een groot aantal verduisteringen. De bewoners, v. d. V. en zijn vrouw G. O., zijn in hech tenis genomen. Alle goederen zijn naar het politie bureau vervoerd. Ook in Amsterdam meer klaarheid ln de rijwielfdieistallen op qroote schaal van den laatsten tijd. Weer drie helers ge arresteerd. Eenigen tijd geleden is melding gemaakt van een zeer groot aantal rijwieldiefstallen welke in Amster dam en in de omgeving daarvan werden gepleegd. Meer dan honderd rijwielen verdwenen in korten tijd doch do politio lette scherp op en wist weldra zeven personen te arresteeren, die bij deze affaire betrok ken waren. Uit de verhooren bleek, dat nog anderen bij deze diefstallen waren betrokken, voornamelijk helers, die er hun hun werk van maakten, dat de ontvreem de karretjes onherkenbaar werden gemaakt. Regel matig kwamen de helers op het hoofdbureau en het blijkt vandaag aan den dag nog, dat de politie een pracht igen slag heeft geslagen. Donderdag werden n.1 opnieuw drie van deze he lers gegrepen en naar het hoofdbureau overgebracht om daar te worden gehoord. Zij worden nog in ar rest gehouden. Door de regeering beschikbaar gesteld als bij zondere wintersteun voor valide werkloozen. De Minister van Sociale Zaken hoeft het volgende aan de Tweede Kamer medegedeeld: In de zitting van 9 November 193-i heeft de voor zitter van den Raad van Ministers in beginsel toe gezegd, dat de Regeering bereid zou zijn, nu de or ganisatie van een doeltreffende „Winterhulp" nog niet voorbereid is, een tegemoetkoming te verschaf fep om die particuliere hulp te steunen. Daaroij werd gezegd, dat over den vorm daarvan heter zou kunnen gesproken worden bij de behandeling van hoofdstuk X-A. Een bijzondere reden noopt den Minister het re sultaat van de overleggingen der Regeering in zake die tegemoetkoming ter kennis van de Kamer 'e brengen. Het is hem namelijk bekend, dat van par ticuliere zijde overwogen wordt met het oog op de zen winter oen bijzondere poging te wagen tot het bijeenbrengen van gelden voor hen, die niet onder de steunregeling voor werklooze valide arbeiders val len. Indien dit voornemen zal worden uitgevoerd, zal het wenschelijk zijn, dat met die uitvoering bin nenkort een aanvang gemaakt wordt. Waar de Regee ring bereid is voor ditmaal een bijzonderen steun ten hoeve van de werklooze valide arbeiders te ver strekken en waar de eenc actie aldan de andere ac tie steunen kan, was het derhalve wenschelijk, reeds thans vt|i het voornemen der Regeering te doen blij ken. De Minister heeft daarom de eer ter kennis van de Kamer te brengen, dat de Regeering bereid is te bevorderen, dat voor eenmaal een bedrag beschikbaar wordt gesteld, dat omtrent 2 millioen zal bedragen en dat ten deelo zal strekken tot verhooging van den Kersttoe slag, gelijk deze reeds enkele jaren wordt ver strekt, en grootendeels tot vergrooting van het bedrag, dat het Nationaal Crisis Comité ter beschikking hebben zal voor den z.g. B-steun. De bedoeling is, dat deze verhooging en vergroo ting geheel voor rekening, komt van de Rijkskas en niet mede door de gemeenten wordt gedragen. Ken daartoe strekkende suppletoire begrooting is in voor bereiding. TWEE JAPANSCHE WATERVLIEGTUIGEN NEERGESTORT. Tokio: Twee marine-watervliegtuigen, be stuurd door jeugdige piloten, zijn in de lucht in bot sing gekomen met elkaar en boven het meer Ka- soemigaura, nabij Tokio, neergestort. Een der piloten slaagde er in zich uit het toestel te bevrijden en on gedeerd neer te komen, de tweede piloot kwam om het leven. EEN EN TWINTIG KINDEREN. Van het echtpaar G. van LeurVeggel op den Oovschcnweg 72 te Oss werd Donderdagavond het 21ste kind geboren. Het is een jongen genaamd Mar tin. Van de kinderen zijn nog n'fc- tien zoons en tien dochters in het leven en in het ouderlijke huis woon achtig. VEEDRLJVEN GELIJK ALS IN EEN PRAIRIE. Zoo Donderdagsmorgens wordt het aangevoerde rundvee na van baas verwisseld te zijn, per grooie massa naar het spoor gedreven. Zoo ook Donderdag morgen omstreeks half elf. Een groote hoeveelheid rundvee wel een 30 a 40 stuks werd de Molenstraat ingedreven. Van een vrachtauto, die men voor he: Liefdesgesticht had geplaatst, om de zich daarin be vindende meubelen te lossen, werd een deur finaal uit z'n scharnieren geduwd en het glas in stukken gedrukt.. Verderop liepen een groot aantal vrouwen met kleine kinderen, die zich voor deze overmacht een veilig heenkomen zochten, om niet onder aen voet geloopen te worden. Schreeuwend en slaande werd de veestapel tot nog meer spoed aangezet. Het geleek meer op een veetransport in een Amerikaan- sche prairie dan in een van de winkelstraten uit onze gemeente. De eigenaar der vrachtauto liet het er niet bij zitten en ging informecren bij wie hij de schade kon verhalen. Hij werd naar de politie gezonden, die echter niets voor hem kon doen, zooals agent Flap per hem zeide. Wij voor ons betwijfelen dit sterk. Immers, er is nog een art. 45 in onze politieverordenig, waarvan alinea 4 zegt, dat men tusschen 7 en 11 uur geen vee door de Molenstraat mag drijven of doen drij ven. Dit nu geschiedde, dus waren de drijvers zeer ze ker strafliaar. Daar komt nog bij. dat in de derde alinea van genoemd artikel staat, dat het op markt dagen verboden is in de bebouwde kom des voorm. gedurende 't tijdvak van 711 uur vee van de markt of runderen los langs den openbaren weg te drijven in koppels grooter dan 20 stuks. Overtreding no. 2! Nu stond de auto op verboden parkeerterrein, want bij de Katholieke Kerk staat het bord N.P.. maar dit werd o.i. opgeheven, omdat de vrachtrijder in de Molenstraat een zware vracht moest lossen. (Een geheele inboedel). Zou het niet wenschelijk zijn, dat B. en W. onzer gemeente hier Ingrepen, door het drijven van vee door de zeer smalle Molenstraat geheel te verbie den! Juist in dezen tijd dat veel moeders met kin deren komen winkelen, zou dit zeer zeker aanbeve ling verdienen, voordat zoo'n wilde kudde jonge koeien ernstiger ongelukken veroorzaakt. VOOR VIOLISTEN. Louis Zimmerman, le Concertmeester Concertge bouw-orkest te Amsterdam, schreef: den voortreffe- lijken violist en musicus, Melchert Schuurman leerde ik kennen en waardeeren! Wij verwijzen naar de advertentie In dit nummer van den heer Schuurman, die ook in Schagen vi oolles aan huis geeft. VERKOCHT. De dagcüjksche vrachtdienst van Anna Pnulowna op Schagen naar Alkmaar van i heer Jb. van Ekeren te Anna Paulowna is door !r'eling van het makelaarskantoor A. Sleutel Jverkocht aan den heer C. van den Vliet te Oudesluis, met ingang van den lsten December, Schatgravers aan het werk. New York. Jachtopzieners van het Palisades Interstate Park, dat op 50 mijlen van New York go- legen is, hebben eindelijk het mysterie opgelost, «lat zich in dit park heeft afgespeeld. Gedurende de laat ste maanden werden in de buurt van het rotsgedcelt" van het park steeds explosies gehoord, welks oor sprong men niet kon opsporen. I»e opzichters hieven op hun hoede en begaven zich in de richting, waar ze de explosies gehoord hadden. Plotseling zagen ze een spleet in de rotsen, welke hun zeer verdacht voorkwam. De spleet moest kunst matig ontstaan zijn. Zc verstopten zich en spoedig daarna zagen ze vier mannen met bussen dynamiet over de rotsen loopen. De opzichters snelden toe en arresteerden do mannen. Toen zij verhoord werden, verklaarden zij dat zij in dienst stonden van een man, wiens naam zij hard nekkig weigerden te vertellen en dat zij voor «lezen de rotsen nazochten om een schat, bestaande uit zil veren staven, op te sporen, welke in oen kelder in <lo rotsen verborgen moest zijn. Zij werkten volgens een oude kaart, welke zich in de Morgan bibliotheek tc New York bevindt. Majoor W. J. Welch, directeur van het Palisades Park wist van het bestaan van dezo kaart, welke uit 1600 dateert zeer goe«l af maar hij had het document nooit voor serieus gehouden. De vier schatgravers werden veroordeeld tot 25 dollar boete wegens het beschadi.f.m van eigendom men en het vervoeren van dynamiet zonder vergun ning. Een erwten-sorteermachine uitgevonden. Londen. Bij een groote grnnnfirma te Wim- hlodon nabij Londen werkt momenteel een machine, die gedroogde erwten sorteert en automatisch allo erwten, die zijn aangetast door wormen, of om an dere reden ondeugdelijk zijn. er uit haalt. Tot nog toe kon dit werk alleen met de hand worden gedaan. De sortecrmachinc is uitgevonden «loor een F.n- gelsch ingenieur. Horsfield. Het principe van zijn machine is verbluffend eenvoudig. De erwten woi- den gestort in een roteerende trommel, waarin rijen pennetjes zijn aangebracht, op zoodanige wijze. «Int de erwten langs de pennen schuren en elke erwt waar een gat inzit aan een pen blijft hangen. Met behulp van een draaiende borstel worden «leze on deugdelijke erwten uit den trommel verwijderd. Paard op 55-|arlgeu lccf.ijd gestorven. Salisbury (Afrika). Tc Bulawayo in Zuid- Rhodesia is een paard gestorven, dat den eerbied waard igen ouderdom van 55 jaar bereikt heeft. Het paard, welks naam Rocketter was behoorde aan Alcx- ander Lawrie, een wagenmaker te Bulawayo. Rocketter is voor zijn meester altijd een geluks- paard geweest. Het werd door Lawrie reeds als pon- nic op een verloting gewonnen. Lawrie liet het paard aan verschillende Springconcoursen meedoen, welke het bijna alle won. Op tentoonstellingen behaalde het steeds prijzen. Drie jaar geleden kwam Hoekot- ter voor het laatst op een tentoonstelling uit, toen 'werd het naar een boerderij gestuurd, waar het zijn laatste levensdagen sleet. Men dunkt, dat de scheiding van zijn meester zijn dood bespoedigd heeft. VERKOOP BOERDERIJ. Geen kooplust. In hotel Vredelust van den heer J. Igesz werd Donderdag ten overslaan van Not. Mr. C. J. de I>an- ge te Alkmaar publiek verkocht de boerenplaats, bestaande uit huismanswoning met boet, erf, mest- vlak, ierkelder en wei- en bouwland, alles aaneen- gelegen aan den Wateringskant, gemeenten Nieuwe Niedorp en Winkel, tezamen groot 7.91.00 H.A., eigendom van den heer J. Broersma, bewoond door en in gebruik bij den heer G. Ham. Ingezet op f 10030.22 werd dit bedrag bij combi natie verhoogd tot f 1298052, op welk bedrag het geheel werd opgehouden. ZONDAG a.s. de groote strijd: Comp. 4e klasse Kon. Ned. Voetbal Bond. Aanvang 2 nnr. „De bewaar;. -»ol" Weken lang heeft de film „De bewaarschool" in onze groote steden gedraaid. Nog steeds draait ze in tal van kleinere steden en plaatsen. I>e invloe«lrijkste bioscoopexploitanten hadden er niets in gezien. Een kleinere waagde zich er aan. En toende men- schen kwamen bij duizendenbij tienduizenden opzetten. De film beeldt het leven uit van een meisje. La Maternclle, uit de burgerklasse, een jonge vrouw, in de glorie van haar frisschc jeugd. Ze heeft een uni versitaire opvoeding genoten, is vrij van blauwkou- se rij, maar stelt zich met al haar intellectueele ga ven tegenover dc nieuwe omgeving, waar ze terecht komt. Toen haar vader stierf, na geruïneerd te zijn, nam ze arm en ten einde raad een betrekking aan als werkster en helpster in een gemeentelijke bewaar school van Parijs. Ze komt aldus in nauw rontnet met de verwaarloosde Parijsche straatjeugd cn het volk der geringste achterbuurten. Haar verloofde heeft haar in den steek gelaten. Ze geeft alle hoop op een nieuwe verloving op en haar moederlijk gevoel, de behoefte tot zorgen en liefhebben, dat in elke gezonde en normaal ontwik kelde vrouw huist, doet haar zich geheel aan do kinderen overgeven. Ze wordt voor velen hunner een tweede m«>e«ler en voor enkelen d e moeder. De moeder in haar, het genot van te kunnen zor gen. ze beletten haar echter niet. het systeem te be- critisecren. waarmede do kinderen der maatschap pelijke paria's op dezelfde wijze worden aangepakt als die der welvarende klassen. De uniformiteit van een cerebraal uitgedacht bewaarschoolonderwijs blijkt meermalen de pijnlijkste en meest ongedaehte uitwerking op de ontvankelijke kindergemoederen te hebben. De „werkster" denkt *s avonds over dit alles na en onderzoekt ook haar e'gen problemen van dc uit haar milieu naar den zelfkant der samenleving ver dwaalde mensch van een naar genegenheid en naar volledig vrouw zijn hunkerende eenzame Wie „La Maternclle" heeft gezien, zal een blijven de herinnering behouden aan een onvergetelijk film werk. Zelden zag men een zoo innig tragische film, zoo goed doorvoeld, z«>o psychologisch juist. Dc pers was enthousiast en meer zelfs, meer dan dat. Zij is een en al bewondering voor dit ontroe rende filmwerk uit «Ie kinderwereld. Zoo schreef Ons Bla«l te Alkmaar o.m.: Alles bij alles zijn wij gaarne bereid dc critiek to laten varen bij een zoo mild en mensclielijk schouw spel als „La Maternelle" biedt. Een film als dezo kan alleen maar goedheid kweeken en zal zeker niet nnlatcn dit to doen. In Parijs werd dezo film weken en weken lang achtereen vertoond. Men kan dit rustig gelooven btf een zoo algemeen menschclijk werk en wij durvén de voorspelling aan, «lat „La Maternelle" ook in Nederland weken, zoo geen maanden lang furore ziïl maken. Zij verdient het! DAMES! Voor Uw St. Nicolaas een MAATCORSET Het steunt heerlijk en Uw figuur wordt slanker. Zitdag Woensdag 28 November van half elf tot half vier. Gratis advies. SPARTA-NIEUWS. Voor a.s. Zondag is op het Sparta-tcrrein vastge steld «le reeds met spanning tegcmoetgczicnc bo- langrijke wedstrijd Sparta I—Succes I. Velen zullen zich nog herinneren de emotievolle kamp van ver leden jaar, toen Succes ook een goede kans had voor het. kampioenschap, evenals dit jaar weer en het Schagen was, die hun alle illusies ontnam door Succes in Schagen een nederlaag en later op Wie- ringen een gelijk spel af te dwingen. Wat zal hot morgen weer worden. Succes is reeds bij voorbaat gewaarschuwd, dat Sparta lang niet mis is en op eigen terrein nog ongeslagen is, bovendien zal het feit dat Nieuwe Niedorp, welke van Succes heeft gewonnen, hier de vlag moest strijken en de knallende 61 overwinning van Sparta op D.T.S. «le Wieringers wel wat ontzag inboeze men. F.n Sparta? Wel wij weten uit ondervin ding dat «lo Schagers op eigen terrein extra sterk zijn, en er bovendien op belust zijn om Succes, wel ke thans met Texel een heftigen strijd voert om do 1ste plaats, ook «lit jaar weer zonder winst naar Wieringen terug te zenden. Een uiterst spannende strijd wordt het zeker, la ten wij echter ook hopen, van een sportieve partij, ongeacht hoe de uitslag ook is. De heer B. Roep 12% Jaar Volksraadslid Een zeldzaam jubileum, zeggen de Indische bladen. Het Indische Yolksraadslid, de heer I). Roep een oud plaatsgenoot herdacht op 16 Nov. eott merkwanr«lig jubileum. Hij was toen gedurende 12% jaar aan één stuk lid van den Volksraad, een jubi leum, zegt de „Ja va bode", dat in dit land van wisse lende aspecten en personen, een grooter zeldzaam heid is, den men zou vermoeden, Immers, één Euro peesch lid heeft vóór den heer Roep dit jubileum gevierd, n.1. do heer *s Jacob, terwijl slechts twee le den van den Volksraad den heer Roep in lidmaat schapsjaren overtreffen, te weten de hoeren R. W. Dwidjosewojo en II. II. Kan, «lie beiden van het prille begin van den Volksraad lid zijn. Dc heer Roep kwam in 1913 op dertig jarigen leef tijd in Indië en werd nis civiel-gezaghehher in de Buitengewesten geplaatst en wel op Celehes. Zes jaren heeft hij daar in de rimboe gezeten en tijd te over gehad zich voor te bereiden voor een In dische politieke loophaan. want reeds in Nederland is hij voorzitter geweest van een van de plaatselijke afdcelingcn der Liberale Unie. In 1919 kwam de heer Roep als hoofd-amhtenaar naar de gemeente Soerabaja, alwaar hij met den neus in dc boter viel, in zooverre, dat in dat jaar door wijlen den heer Engelenberg te Batavia de Politiek Economische Bond werd opgericht. Tc Soerabaja namen tot het stichten van een afdee- 'ing de hceren mr. van Gennep, van Mook, notaris 'er Kuile en Roep het initiatief. Rij de eerste can- 'lidaatstelling voor den Volksraad in 1920 werd de heer Roep toon «le twaalfde van de twaalf P. E. B.- candidaten en door dc gebruikelijke Indische ver schuiving kwam hij on 16 Mei 1922 als lid vanwege «len P.E.B. in den Volksraad, om onafgebroken dien zetel te handhaven en bij de instelling van het Col- 'ege van Gedelegeerden ook daarin zitting te nomen. Hij is thans de fractie-voorzitter zijner partij. EEN ONBEKWAAM AUTOMOBILIST. Donderdagavond kwam uit do richting Markt een automobiel, bestuurd door den heer F. B. uit Lan- Tendijk, die op het punt Ged. Gracht—Laan wilde draaien. Hiertoe werd eerst de Laan een stukje op gereden en vervolgens achteruit ingeschakeld. Gas werd gegeven, maar met zoo'n grooie hoeveelheid, dat «le auto als het ware achteruit vloog. Juist op dat moment bevonden zich ook op dat kruispunt Majoor Holema <>n Rijksveldwachter Van Icperen. de laat ste met flets, die door snel wegspringen, do een naar rechts, de ander naar links, het vege lijf van een minder aangename aanraking konden redden. Deze onbekwame manoeuvre ontstemde de hoeren dermate dat Majoor Holema niet naliet door het „uitreiken van een bonnetje" blijk te geven. Wel vertelde de heer R.. «Int hij den wagen niet goed kende, maar met dergelijke verhaaltjes, waar of niet. kan men zich nu eenmaal niet ophouden. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie zal den heer B. t.z.t. wet audiëntie toestaan in het Gerechtsgebouw te Alk maar. MARKTOVERZICHT. F.r waren Donderdag f.1. wel goede koeien aange voerd, maar geen uitzonderingen. De duurste, koe went verkocht voor f210, hoogste noteering 28 ets. De handel was goed. De handel in kalf- en geldekoeien was matig. Dus niet zoo goed hij vorige weken. De handel in vaarzen was aan den kalmen kant Graskalveren stug. De handel in nuchtere kalveren vlug. deze wilden ze weer graag koopen. Oude slachtschapen li18 gld.. stug. Jonge vette schapen, handel matig. Overhouders had ook heter gekund. Op dc paardenmarkt was niet veel drukte. De handel in vette varkens was redelijk, tot 18 cfs. Dc handel in schrammen was matig. Groote aan voer van biggen, deze handel was niet slechter, maar hef. aantal was wat groot, anders was deze handel goed geweest Bokken en geiten, weinig handel. On «Ie kipnenmarkt was de handel goed 238 stuks Regeeringsvee aangevoerd

Schager Courant | 1934 | | pagina 13