Veel geschreeuw en weinig wol. Crisis-Zuivelbureau. Rumoer in den Utrechtschen Raad. De spookvlieger. Een merkwaardige genezing. Spaansche sinaasappelhandel in de knel. 3 U,t de OMGEVING iv r s k e l overleg plaats vond, maar het P.E.N. moet dan een aanncmlijk bod doen, omdat de raad verantwoord moet zijn tegenover de burgerij, wat de tarieven enz. betreft. Ook spr. zou zich ermee kunnen verecni- gen als een bedrag van f 215.500 als basis voor ver dere besprekingen werd genomen. Door den heer De Veer wordt nog nader zijn stand punt uiteengezet en spr. verklaart zich daarbij als een groot voorstander van overdracht. De heer De Vries wijst er op dat ook al zou de gemeente over 10 jaar geen nieuw contract mot de provincie kunnen sluiten, de gemeente het bedrijf toch niet zonder meer zou overgeven. Wanneer tenslotte tot stemming zal worden over gegaan, geeft de heer Stam in overweging niet te stemmen over het voorstel van B. en W., doch zon der meer over de- vraag of het aanbod van het P.E.N'. zal worden geaccepteerd of niet. Op die wijze krijgt men een duidelijke uitspraak. Ook de heer De Vries wil een bedrag noemen, waarvoor het bedrijf zal worden overgedragen. De bespreking, die nu volgt, heeft tot gevolg dat de openbare vergadering wordt geschorst en de le den der commissie in de gelegenheid worden gesteld ruggespraak met elkaar te houden. Na heropening stelt de commissie voor: le te stem men over het eerste gedeelte van het voorstel van B. en W., n.1. om niet in te gaan op het laatste aan bod van het P.E.N.; 2e. B. en W. te verzoeken het laatste deel van hun voorstel in te trekken; 3e. goed te vinden dat kapitaallasten door het P.E.N. worden ingeschakeld, doch op basis van over name van f 83000. De commissie stelt voor dat de raad in dat geval zijn bereidheid uitspreekt om het G.E.B. over te dragen voor f 215.500, overeenkomstig de beschouwingen van het lid den heer Schoorl, waarbij echter de gemeente het bedrijf liquideert, en kas- en banksaldi .vorderingen en schulden niet aan het P.E.N. zullen overgaan en overigens de voor waarden, genoemd onder 5 tot en met 11 in het laatste aanbod van het P.E.N. van kracht zullen blijven. Dit alles mits door het P.E.N. dit aanbod voor 1 Januari 1035 wordt geaccepteerd. Met algemeene stemmen wordt besloten het aan bod van het P.E.N. niet te aanvaarden. B. en W. trekken hun tweede gedeelte van hun voorstel in, en met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren De Veer en Blaauboer wordt dan het voorstel der commissie, onder 3e genoemd aangenomen. Het uittreden der afdeeling Purmerend van den Vrijz. Dem. Bond. Naar aanleiding van het dezer dagen in ons blad gepubliceerde bericht omtrent het uittreden der af deeling Purmerend van den Vrijz. Dem. Bond we gens de in die afdeeling heerschende ontevreden heid over de gestie van de ministers Marchant en Oud, is de correspondent van het „Alg. Hsbl." al daar nog in staat, de volgende aanvullende bij zonderheden mede te deelen. De vergadering, waarin de desbetreffende motie werd aangenomen, was bezocht door twaalf leden, terwijl de afdeeling thans veer tig» leden telt. Op het convocatiebiljet voor de vergadering stond niet vermeld, dat een der gelijke motie zou worden behandeld. Verder zijn er in Purmerend verschillende toonaangevende leden van den Vrijz. Dem. Bond, die onder dit afdeelingsbestuur geen lid van de afdeeling willen zijn. Diezelfde le den en vele anderen gaan ook in het geheel niet accoord met de houding der afdeeling Purmerend. De v.d. ministers en de Vrijz.-Dem. Bond. In de Vrijz. Democraat doet de heer A. Brouwer uit. Groningen een ernstig beroep op de Zaterdag en Zondag te houden vergadering van den V.-D. Bond om de twee v.d. ministers in het kabinet niet af te .vallen: De algemeene vergadering van den V.D.B. op 24 en 25 November a.s. kan een van de belangrijkste worden, die ooit door onzen bond is gehouden. Twee zaken, die beide het beleid van „onze" ministers be treffen, treden op den voorgrond: de voorstellen en moties betreffende de weermacht en het onderwijs. Wanneer we luisteren naar de stemmen, die wen- schen, dat er 25 30 milliocn gulden op de defensie- begrooting zal worden bezuinigd, en aan deze roep stem wordt op de algemeene vergadering gehoor ge geven, dan is er ernstig gevaar voor een conflict tus- schen de partij en de twee ministers-leden der par tij. Er zal, volgens minister Deckers, niet bezuinigd worden op de defensie; het tegendeel kan worden verwacht. Volgens dezen minister is in deze kwes tie het kabinet homogeen, dus ook de ministers Marchant en Oud scharen zich aan zijn zijde. Zij zullen daarvoor hun goede redenen hebben. Het be sluit van onze ministers zal dus wel op sterke gron den berusten, voorstanders van de nationale ontwa pening als zij zijn. Als nu enkele ingediende moties zouden worden aangenomen, dan zou daarin gezien kunnen worden een votum van wantrouwen tegenover onze minis ters. Zij zouden In dat geval wellicht deze moties niet voor kennisgeving aannemen en de consequenties, daaruit voortvloeiende, trekken. De eerste mogelijk heid is, dat zij als ministers hun portefeuilles ter beschikking stellen. Wat zullen de gevolgen daarvan zijn? Ten eerste zal het tegenwoordige karakter van het kabinet daardoor verloren gaan. Ten tweede zullen twee van de meest bekwame en op den voorgrond tredende ministers uit het kabinet verdwijnen, wat èn voor het. land èn voor onze partij funeste gevolgen zal hebben. Vooral voor onze partij! Sc.hr. vestigt er verder de aandacht op. dat de beide v.-d. ministers invloed in het kabinet kunnen uitoefenen. Treden zij af. dan zullen de v.-d. op het gebied van de weermacht en het onderwijs juist krijgen wat ze niet wenschen. Voorts worden de maatregelen van minister Marchant met betrekking tot. het onderwijs verdedigd. Ook minister Oud mag x. i. alleen om zijn houding inzake de defensie niet vallen. Wat de tweede mogelijkheid betreft: dat de v.-d. ministers bedanken als lid van den V.-D. Bond, merkt schr. op, dat dit voor de candidatenlijst van den Bond een onherstelbaar verlies zou zijn en ook een deprimeerenden invloed zou uitoefenen op de partij en niet-aangesloten geestverwanten. UIT DE PARTIJ GEZET. Moskou. In verband met de zuiveringsactie zijn in het gebied van Tomsk 439 communisten uit de partij gezet. C.a. 110 kregen een scherpe beris ping. MACHT DER COMMUNISTEN GEBROKEN. In de provincie Kiangst Uit China wordt gemeld, dat de macht der com munisten in de provincie Kiangsi gebroken is. De roode legers zijn ontbonden. Slechts in het oostelijk deel der provincie en in hot Westen van Foekien houden zij nog verscheidene versterkte steden bezet. De Voorzitter brengt nu namens de wethouders aan de commissie zijn warmen dank en hulde voor hot werk dat zij met groote bekwaamheid en zeer in het finantieel voordeel der gemeento heeft ver richt Spr. vertelt hoe een ingenieur een belooning van f52 per dag wcnschte, als het onderzoek aan die heeren was opgedragen. Spr. vindt het eigenlijk kaal zoo'n bedankje cn gaarne zoujhij een stoffelijke at tentie hebben willen aanbieden, doch de gemeente mag zelfs geen bronzen medaille geven. Daarom dankt spr. de leden der commissie zeer hartelijk. Applaus. De heer Van Nuland dankt namens de commissie voor deze woorden en roemt de eenstemmigheid en harmonie die in de commisie heerschten. Spr. dankt B. en W. voor de coulante wijze waarop zij de com missie steeds tegemoet traden en dankt in 't hijzon der den rapporteur voor het ontzaggelijke werk dat hij heeft verricht Gcm ee n tcbe groot in q 1935. Aangeboden wordt begrooting dienst 1935. Ze sluit in ontvangst en uitgaaf op f 127662.98 met een post onvoorzien van f 1535.80. Tot leden der commissie van onderzoek worden be noemd de heeren Van Nuland, Bakker en Schoorl, die deze benoeming aannemen. Besloten wordt in beroep te gaan tegen den aan slag van dc gemeente in dc omzetbelasting voor de lichtbedrijven. Bij de rondvraag verzoekt de heer Bakker weder om brandstoffen aan behoeftigen te verstrekken en aan de werkloozen een kerstgave te verstrekken. De Voorzitter zegt dat zooiets niet behoeft te worden gevraagd, want B. en W. zullen liet niet nalaten. De heer Orsel vraagt of het juist is dat de her halingsschool is opgeheven. De Voorzitter deelt mede, dat er geen bedrag voor op dc begrooting staat uitgetrokken en het aantal leerlingen, dat bij het begin 15 was, verliep sterk. De heer Orsel zegt dat ook de Sint Nicolaasgaye voor dc kinderen van do voorbcreidendo school is ingetrokken. Dc Voorzitter zegt dat ook dit niet in de begroo ting is opgenomen en het dan zeker aan de aan dacht van den heer Orsel is ontgaan. Toch zullen de kinderen niet teleurgesteld worden. Te ruim 12 uur volgt de sluiting. Bevoegdheid overschreden? Het Tweede-kamerlid de heer Hicmstra heeft aan den minister van Economische Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend dat door het Crisis- Zuivel-Bureau een circulaire is verspreid, gedateerd 18 October 1931, waarin o.a. de volgende zinsneden voorkomen: „Evenzeer is het verboden om leveranciers van andere fabrieken over te nemen. Het spreekt vanzelf, dat deze maatregel even zeer tot gevolg heeft, dat fabrieken, evenmin melkleveranciers van andere fabrieken mogen afnemen" 2. Zoo ja, kan de minister dan mededeelen waar aan het Crisis-Zuivel-Bureau zijn bevoegdheid ont leent, voorschriften als hierboven gememoreerd, uit te. vaardigen? 3. Mocht de minister van oordeel zijn, dat hoven- genoemd Bureau een zoodanige bevoegdheid niet be zit, is hij dan bereid, te bevorderen dat zijn zienswij ze ter kennis wordt gebracht van hen, aan wie meer genoemde circulaire is toegezonden? GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. Publieke tribune ontruimd. Toen Donderdagmiddag in de Utrechtsche raads vergadering dc voortgezette behandeling der begroo ting de voordracht inzake den aanleg der sportbanen was aangenomen, werd plotseling een aantal pam fletten van de publieke tribune de raadszaal inge- slingerd. De burgemeester liet deze daarop onmid dellijk ontruimen, temeer daar er door enkelen „Sow- jet-Rusland" werd geroepen. Daar men te voren op eenige onregelmatigheden verdacht was geweest, be vonden zich eenige rechercheurs temidden van het publick, zoodat de ontruiming een snel verloop had. Iets langzamer ging het toe bij de verwijdering van eenige werkloozen, die, na van de tribune te zijn weggestuurd, buiten trachtten vóór het gebouw sa men te scholen. De politie trad hier eveneens krach tig op en zag zich genoodzaakt van den gummistok gebruik te maken. In do omgeving van bet stadhuis bleef het nog eenigen tijd onrustig, maar tot inciden ten is het verder niet gekomen. Inmiddels hadden binnen in het stadhuis enkele onruststokers nog kans gezien een der zijdeuren van de raadszaal te bereiken, zoodat men daar plotseling iemand hoorde roepen: „Weg met de contra-pres tatie." Deze uitroep houdt verband met het nieuwe systeem van werkverschaffing, waarbij werkloozen tegen het bedrag van den steun arbeid zullen moeten verrichten, waarvoor dan nog een kleine premie wordt betaald. Het vrijzinnig-democratisch raadslid, de heer Berghuys, richtte zich daarop tot do sociaal democraten die dezen maatregel fel hebben be streden met de woorden: „Dot hebt u er nu mee bereikt!" Hiermede was het incident gesloten en kon de raad tot zijn gewone werkzaamheden terugkeeren. En de mysterieuse radioseinen. Men meldt uit Stockholm aan de N.R.Crt.: De deskundigen zijn het er nog niet over eens waar de radioseinen. die in verband met. de geheimzin nige nachtelijke vliegtochten over Noord-Scandin.v vië waargenomen zijn. vandaan komen. Blijkens Fin- sche radio-peilingen zouden de zenders QUZ en QVY in de richting van de Noordkaap en van het schier eiland Kola gezocht moeten worden. Peilingen van het radiostation van hot Kopenhaagsche vliegveld Kastrup leverden tot resultaat op, dat de zenders in Zuidelijke en Zuid-Oostelijke richting liggen. De lei der van het station gelooft, dat de seinen afkomstig zijn van radio-bakens op de nachtvluchtroute Ber lijn—Koningsbergen—Moskou, hetgeen klopt met het resultaat van den Zaterdagnacht jl. door ZweM- sche en Finsche stations ondernomen peilingen. De Noorschc militaire autoriteiten, die uitgebreide on derzoekingen laten verrichten om de ligging van de beide zenders te weten te komen, zijn echter blijkens een medcdeeling van generaal I^ake overtuigd, dat de zenders niet in Oost-Pruisen liggen. Over den spookvlieger zelf valt niets nieuws te vertellen. Volgens krantenberichten moet het niet uitgesloten zijn. dat de Noorsche regeering een inari- nevliegtuig naar Finmarken zendt. Potlooddop in z'n linker long. Een merkwaardige operatie heeft plaats gehad op Przybyszewaki, uit Lomza in Polen, die volgens zijn doktoren aan een ongeneeslijke tering leed. Op een dag echter miste hij een trein en hij had zich hierbij zoo opgewonden, dat zijn toestand kritiek word. Hij werd in het plaatselijk sanatorium opge nomen, waar men een X-foto van zijn longen nam, Toen vroeg de dokter hem: „Hebt U zich wel eens in iets verslikt?" Przybyszewski dacht na en herinnerde zich eens een dopje van een potlood in te hebben geslikt. Dit was geheel in overeenstemming met de diagnose van den medicus. Het bleek, dat de patiënt hcole maal niet aan tering leed, doch dat het dopje in zijn lin kerlong terecht was gekomen en hier een ontsteking had doen ontstaan. Met een speciale tang wist de dokter het dopje uit zijn long te verwijderen en eenige dagen later was Przybyszewski geheel genezen. Een beroep op minister-president Lerroux. De afgevaardigde van Valencia, dc hoer Cantos, die vergezeld was door het meerendeel der afge vaardigden van genoemd district, heeft minister-pre sident Lerroux verzocht morgen in de Cortes het handelsverdrag met Nederland te behandelen. Cantos wees er op, dat het, wanneer het verdrag vóór 1 December niet is geratificeerd, onmogelijk, is dc sinaasappelen en mandarijnen, welke de laatste dagen in Spaansche havens zijn verladen, in Neder land te lossen. Als gevolg van dit verzoek heeft lerroux terstond do kwestie met den Kamervoorzitter besproken. Men meent te, weten, dat de monarchisten het quorum zullen eischen voor de ratificatie van het verdrag. langend ij k De nieuwe provinciale weg door het Geest mer» Ambacht van den rijksweg Alkmaar—Den Helder, onder de gemeente Koedijk tot Noord scharwouds, is voor het verkeer opengesteld. Daar deze weg aan sluit op andere ontworpen en reeds in aanleg zijn de provinciale wegen, wordt een prachtige verbin ding .verkregen Oost-West in dit deel van Noordhol land. Vernomen wordt, dat de tweede uitkeoring van den tuinbouwsteun omstreeks het midden van De cember zal plaats hebben. Als er dan maar iets bij is voor onze Langendijker tuinders, die naar een uitbetaling zitten te hunkeren. Minder wintorkool. Dc feeltbeperking heeft tot gevolg gehad, dat de hoeveelheid winterkool geringer is dan vorige jaren. Bovendien was de oogst van roode kool. deels ten gevolge van verschillende sterk optredende ziekten, deels door de droogte, zeer gering, terwijl die van witte en gele kool ook maar matig is. Een gevolg hiervan is, dat velen hun bergplaats thans niet hebben verhuurd, wat anders in dezen tegenwoordigen tijd zoo goed van pas zou zijn ge komen. Verbouw van andijvie. Do meeste tuinders, die als nateelt andijvie hebben geplant, en die zijn er heel wat, wachten de koopen» af en gaan er niet mee naar de veiling, een toe stand alzoo, zooals die vroeger bij de winterproduc- ten bestond. Hef gaat intusschen met den verkoop van deze andijvie nog niet hard. al is de prijs heter dan ze wel eens geweest" is. Momenteel wordt er 1 cent per struik, goede kwaliteit, voor besteed. Er zijn nog groote hoeveelheden onverkocht. Geen publicatie van cijfers. De cijfers van de gehouden inventarisatie mogen, in verband met de onderhandelingen met Ouitsch- land, niet worden gepubliceerd, omdat er dior het bekend maken van de resultaten dor vereen! gin gen apart, zoo licht verwarring kan ontstaan en verkeer de gevolgtrekkingen kunnen worden gemaakt Geen bemoedigende teelt. De werkzaamheden aan het binnenhalen van dc oogst, zijn nu zoo goed als geëindigd en hebben «le tuinders kunnen opmaken, hoe de teelt van dc ver schillende gewassen is geweest. Over het algemeen is het niet bijzonder bemoedigend wat de roode kool betreft. Wij spraken een groote tuinder, die 100 snees, d.l. ZV2 H.A. roode kool had staan. De opbrengst hiervan was totaal 8300 K.G., wat dus betcekent ongeveer 80 K.G. per snees. Wat dit wil zeggen, kan men begrij pen. Deze tuinder heeft de kool, na ze in de berg plaats te hebben opgelegd, later maar weggerei! d, omdat ze toch niet goed houdbaar waren en heeft daarvoor pl.m. f80.— totaal ontvangen. Dus iets meer dan dertig gulden per H.A. is hiervoor terecht gekomen. Dit zal misschien een uitzondering zijn, doch ons werd verzekerd, dat er meer tuinders zijn, die niet veel meer dan 100 Kg. per snees hebben gehaald. De oorzaak hiervan, althans een der grootste oor zaken is wel de luizen- en vlooienplaag, welke de koolakkers heeft geteisterd. Het is op sommige plaatsen zoo erg geweest, dat een akker met reeds flinke kool op de struik, zoo goed als geheel vernie tigd, althans voor het grootste gedeelte waardeloos werd gemaakt door dit ongedierte. Niet alleen de roode kool hoeft hiermee te kampen gehad, ook de andere soorten hebben er schade on der geleden. Kolven. Men deelt ons mede, dat de jaarlijksche wedstrijden van den Langendijker Kolfbond den tweeden De cember a.s. zullen aanvangen. Het eerst zal gekolfd worden in de baan van den heer P. Kramer te Zuid- scharwoude. BROEK OP LANGENDUK. Op de vergadering van de Chr. Nat. Schoolvereent- ging memoreerde de voorzitter, de heer J. Balder, de zware taak, die in deze dagen van haat en ongeloof op de schouders van het onderwijzend personeel rust. Hierna werd het woord verleend aan den heer Van Zuilen, die een onderwerp behandelde over het vloe ken. Er werd gewezen hoe het vloeken een satanschc verstikkende macht is. Een groote verantwoordelijk heid rust hierbij op de ouders, welke zelf een goed voorbeeld dienen te geven en tegenover hunne kinde ren op de juiste wijze vermanend en bestraffend op te treden en onder dc oogen brengen de gruwel dezer zonde. Mej. de Bruin behandelde het stelsel: Montessori en liet op duidelijke wijze de revue passcercn hoe de methode van onderwijzen is op deze school. Hierna werd gepauzeerd cn een druk gebruik ge maakt van het bezichtigen der werkzaamheden, door de kinderen op school verricht. Dc heer IJtsma behandelde hierop „Opveding" en Gebed", en wees er op hoe het gebed steeds moet zijn een innige uiting des harten «>n spreken met God. Na de behandeling der onderwerpen volgde hierop een aangename gedachten wisseling. Bij tijd en wijle werd thee en koek gepresenteerd cn gezongen, wuarna deze aangename en gezellige avond door den heer Buijze werd gesloten. Dat de proof met toeslag van overheid in het vrije bedrijf voor deze gemeente in elk opzicht als geslaagd mag worden geacht, moge wel hieruit blij ken, dat van het begin af gemiddeld een ltt-tal ar beiders zijn werkzaam geweest en nog zijn. Door het uitglijden van den vaarboom, viel (ie tuinbouwer A. uit Hecrhugowaard in het Brugge- diep. Door het ijlings toeschieten van eenige omstan ders, welke het ongeluk zagen gebeuren, wist men den drenkeling behouden op het droge te brengen, welke alzoo met den schrik en een nat pak vrij kwam. Bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling staan als werkeloos ingeschreven: 27 transportarbei ders, 26 landarbeiders, 3 timmerlieden, 1 bakker, 1 metaalbewerker. ZUIDSCHARW OUDE. Bij herstemming voor lid van hot Kiescollege der Nod. Herv. Kerk alhier tusschen de heeren P. van Exter cn A. Scholte, is do eerste gekozen. w 1 erin ge AT De wolhandkrab. Do gevreesde wolhandkrab waar wc den laatsten tijd al veel over hebben kunnen lezen, heeft tlnns ook in het vischwater in de nabijheid van Wieringon zijn intrede gedaan. Vrijdag werd het eerste exem plaar gevangen in de botnetten van gebr. N. en s. Tijsen. Het diertje had al aardig in gemelde netten huisgehouden. Het is to hopen dat tegen dit dier dat alles wat vischwant is aanvreet, spoedig een afdoend verdelgingsfniddcl wordt gevonden, daar anders de gevolgen van deze uit China gcimporteerde krab niet te overzien zijn. Sportnieuws voor a.s. Zondag. Schagen I—Succes I, 12.45 uur S. II—Held. Boys II, 2 uur. S. III—H.R.C. 6. 12 uur. Petten 2—S. 4, 12.30 uur. Schagen aS. a, 10.30 uur. Schagen B—S. B„ 9.30 uur. L. Rijvereeniging „Wieringen", rijles 10 uur. Petitionnement der werkloozen. Het aan de regcering aan te bieden petitionnement voor betere werkloozenzorg is in deze gemeente go- teekend door 2086. personen. DEN OEVER. Overdracht pand. Het door en voor rekening van den aannemer D. Bakker aan den Zwinstraat gebouwde woonhuis is overgegaan in handen van D. Ypma Sr. Bazar Evangelisatie. Bij gelegenheid van de door de Verg. tot Evan gelisatie alhier gehouden bazar werd de hoofdprijs, een heerenrijwiel, gewonnen door den heer J. floer sen alhier. Vreemde radiostoringen. Dc laatste dagen ondervinden de aangeslotenen op het radio-distributienet te Den Oever voortduren i hinder van storingen welke de uitzendingen' ten zeerste beinvloeden. Men is druk bezig do oorzaak op te sporen, zonder dat men daarin tot dusverre is geslaagd. Men vermoedt daarom hier met kwaad willigheid of ongepaste grappen te doen tc hebben. wierinqerwaafld OLYMPIA. Donderdagavond werd de jaarvergadering van Olympia in hot Gymnastiekgcbouw gehouden. Na opening door den Voorzitter, den lieer Jb. Kaan Kz., werden de notulen na voorlezing onveranderd vastgesteld. In 't jaarverslag van den secretaris kwam vooral tot uiting de zoo zeer geslaagde nationale athletiek- wedstrijd, dezen zomer gehouden, voor welk wel slagen hulde en dank werd gebracht aan allen dio hiertoe hadden meegewerkt. Verder werd in herin nering gebracht de vele prijzen, welke Olympia hij de diverse atletiekwedstrijden had behaald. Den secretaris werd dank gerbacht voor zijn ver slag. De penningmeester kon tot zijn genoegen melding maken, dat de rekening met een klein voordeelig saldo sloot en door 't welslagen van den ath.-wedstrijd het nadeelig saldo van verleden jaar was wegge werkt De rekening, nagezien door de heeren A. Ro- zelman, N. Kaau Kz. cn A. Oudcdijk, werd goedge keurd, onder dank aan penningmeester en commis sie. Tot leden van de commissie voor 1935 werden benoemd de heeren J. van Balen Blanken, A. Rezel- man en A. Oudendijk. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. Besloten werd, om de uitvoering wederom a.s. voorjaar te doen houden. De inrichting hiervan en een te houden wedstrijd voor de adspiranten zooals dezen zomer werd ge houden, werd aan het Bestuur opgedragen. Bij de rondvraag werd op voorstel van den heer K. Schenk Jz. besloten twee damesleden voor het. persoonlijk lidmaatschap voor den K.N.A.U. op 4 te geven. Met groote instemming van de vergadering ver klaarden Mej. G. Vel en de heer A. Oudendijk zich bereid om bij eventueele verhindering van den heer Keesman de leiding van do meisjes cn de jongens adspiranten op zich te willen nomen. Na een opwekking aan de leden om zoo getrouw mogelijk de oefeningsavonden te bezoeken word de vergadering, waar door de welwillende medewerking van een paar damesleden een heerlijk kop thee werd geschonken en zich verder kenmerkte door een pret- tigen geest, gesloten. r arknk a rspet WAARLAND. Inventarisatie. Bij de gehouden inventarisatie van stapelproducten bij de leden van den Tuindersbond „Harenkarspel Oost", waren aanwezig: 175 (265) wagons roode kool: 33 (46) wagons gele kool; 146 (175) wagons Deerische witte; 6 (4V2) wa gons uien; 3 (2) wagons peen. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn van het vorige jaar. oude n i edorp ZIJDEWIND. Onderling Veefonds. Gedurende de maanden September en October wa ren respectievelijk verzekerd 315 runderen voor f41.310.cn 388 voor f 41.263.—De premie voor die maanden werd vastgesteld op f0.30 en f0.20 per ver zekerde f 100.—. Politie. Aan komen loopen een schaap. z ij pe Burgerl. Stand van 1622 Nov. 1934. Geboren, Ondertrouwd of Getrouwd: Geene. Overleden: Trijntje van Zoonen, oud 50 jaar. echt- cenoote van Pleter Schouten. Geertje Eriks, oud 71 jaar, weduwe van Jacob Jimmink. Nico laas Keesman, oud 3i jaar, echtgenoot van Anna Pclronella Fran- kenhout.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15