GeestmepAmbaclit De vreemde wraak Firma GEBR. ROTGANS SPORT. Rundveeteeltregeling. Aanbestedingsnieuws. Kort verhaal HOOGWOUD Vrijdagmiddag is ion overstaan van Notaris Hit brand to Obdani geveild do veehouderij van de fain. Van Diepen in het Ziiideindc alhier, groot 12.81.10 H.A, bestaande uit huis, schuur, icrkclder en lan derijen. Het bedrijf word opgehouden voor de som van 29.909.50. Gedeputeerde Staten dezer Provincie hebben zich bereid verklaard ten behoeve van do alhier bij wijze van werkverschaffing uitgevoerde werken, als mede ten behoeve van de tewerkstelling van werkloo- zen uit deze gemeente in den Wieringermeer, over het kalenderjaar 1933, een bijdrage van 7 te ver- leenen van die uitgaven, van welko 68 ten laste van het Rijk is gebracht. Voorwaar een mooi meevallertje voor de gemeente. Aanrijding. Donderdagmorgen stond de luxe auto van den heer S. uit Opmeer aan de Langereis langs den kant van den weg, toen een bus van de H.A.B.O. aan kwam rijden. Bij het passeeren haalde de buschauffeur niet ge noeg uit, zoodat de luxe auto aangereden werd. Deze werd van voren ernstig beschadigd en moest dooi den kraanwagen van Modder en Bakker weggesleept worden. De bus bleek geen beschadiging te hebben gekregen. BARSINOERnORN Ouderavond te Kolhorn. Woensdagavond 21 November werd in de school te Kolhorn een ouderavond gehouden. Deze avond was Vort, doch lx%'nngrijk. Dit bleek ook wel uit de be langstelling, die veel grootcr was, dan «wc gewoon zijn. Om kwart, voor achten opent het Hoofd der School 'de vergadering. Hij spreekt een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en behandelt de gevoer de actie om de kinderen van Strook on school te houden. Zooals de ouders wol gelezen zullen hebben, is deze poging met succes bekroond. Daarna wordt overgegaan tot het. behandelen van de. agenda. Van den vorigen avond zijn geen uitge breide notulen gemaakt, daar dit toen meer een ten toonstellingsavond was. Bij de ingekomen stukken betuigt, de Ouderavond adhaesie aan een adres aan de Regeering, met het verzoek de voorstellen tot herclassificatie terug te. nemen. In dat adres wordt naar voren gebracht, hoe de tegenstelling tusschen stad en platteland weer wordt vergroot, zeer tot schade van het onderwijs, daar een veelvuldige personeelswisseling het gevolg zal worden. Hierna komt het voornaamste punt aan de orde. Uitvoerig behandelt de vergadering een voorstel om de Zaterdagochlendschooltijd te plaatsen op Woensdagmiddag. Uit de besprekingen blijkt wel, dat hieraan nog heel wat verbonden is. Eén lid verd3 digt de vrije Donderdag, doch stuit op bet bezwaar, dat op Zaterdagmiddag zou moeten worden doorge werkt om aan het vcreischtc aantal les-uren too te komen. Een ander lid brengt ter sprake of de voordeelen zullen opwogen tegen het bezwaar, dat verbonden is aan het opheffen van den vrijen Woensdagmiddag, n.1. dat een rustpunt midden in de week, dat ten goede komt aan het onderwijs, wordt opgeheven. De heer De Mol vindt dit inderdaad een punt van belang. Hij meent., dat dit bezwaar wel sterk geldt voor de voel nerveuzere stadskinderen. In Kolhorn zullen we dat bezwaar niet zoo sterk voelen. Tenslotte wordt, met groote meerderheid van stem men (22 tegen 4) het voorstel aangenomen. Daardoor zal worden tegemoet gekomen ann do verzooken van ouders, die graag op het eind van do week wat hulp in de. huishouding hebben van do grootero meisjes, terwijl bovendien aan veraf wonende kinderen een reis heen en terug wordt bespaard. Het Hoofd der School wijst er op, dat hiermede do vrije Zaterdag nog niet is ingevoerd. Do beslissing ligt bij Burgemeester en Wethouders en den Rijksinspec teur. Verder wordt besloten aan do Oudercommissie en Hoofd der School fe Rnrsingerhorn te verzoeken het zelfde voorstel te willen bespreken, opdat zoo mo gelijk voor heide, scholen een gelijke regeling kan worden getroffen. Ten slotte wordt de Sint Nicolaasdag ter sprake ge bracht Personeel en oudercommissie meenen, dat in dezen tijd een groot feest niet aan te bevelen is. De ouders zijn het hiermede eens, zoodat besloten wordt de verjaardag van den ouden Sint zoo eenvoudig mogelijk te vieren. Na de rondvraag wordt de avond gesloten. Uit de besprekingen is wel gebleken, dat er een goedo geest heersrht en op welke buitengewoon pret tJge wijze de oudercommissie samenwerkt met. het personeel. De volgende ouderavond zal in April wor den gehouden. Er wordt dan weer 9P een zelfde groo te belangstelling gerekend. k o k n n 4 s JULIANADORP. J Algemocno vergadering van de IJsclub „De Bendracht". Bovengcnocmdo voreeniging vergaderde gister- Avond onder voorzitterschap van den heer C. van Bodegraven, die de 18 aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep. De notulen worden door den Secreta ris, dc heer Jac. Sevenhufjsen gelezen en goedge keurd, hetwelk eveneens gebeurt met de Rekening en Verantwoording van den penningmeester, den heer W. Tamis. De rekening liet echter nog een flink nadcelig saldo zien, zoodat alllcr steun ten zeerste gewenscht wordt Bij do Bestuursverkiezing is aftredend de Voorzit ter, welko met meerderheid van stemmen herkozen wordt. Vervolgens komen de werkzaamheden voor het aanstaande seizoen ter sprake, waarhij vooral gezocht wordt naar een goede cntréeregeling op de ijsbaan. Na eenig wikken en wegen, wordt dit in handen van het Bestuur gesteld, ter nadere afdoe ning. Bij de rondvraag komen nog oenigo zaken van meer ondergeschikt belang ter sprake, waarna de praeses met dank voor do geleverde discussies, do vergadering sluit D© Harmonie „Kunstzin" zet het seizoen in met een uitvoering op a.s. Zondagavond. Medewerking hieraan wordt verleend door de Tooneelvereeniging „Kunstmin" terwijl het bal verzorgd wordt door de KusUin Band. Dc nieuwe brug in don Rijksweg nabij 't West einde is thans ook voor het verkeer in gebruik geno men, zoodat ook daar de primitieve hulpbrug buiten dienst is gesteld. Met het opruimen' daarvan is be reids een begin gemaakt. Bij do verschillend© winkeliers alhier, zijn de Sint Nicoiaas-etalagcs reeds in gereedheid gebracht en trekken, hoe kan het ook onders, vooral de aan dacht van do kinderen, die ieder voor zich natuurlijk een berekening maken, wat of wel hun deel van al dat moois zal mogen zijn. Door het personeel van den Polder Het Koegras zijn dc Landbouw-, Klaver- en Vlietstraat, welke we gen er desolaat begonnen uit te zien, geducht onder handen genomen, waardoor het wegdek weer een behoorlijk profiel heeft verkregx. Ook oen aangren zende sloot en de vaartkant van de Langovliet langs do Vlietstraat, zijn opgeknapt, zoodat een en ander er nu weer behoorlijk uitziet, behalve dan de J. van der Veerstrant, die ook hoognoodig een dergelijke beurt behoort te hebben. Wanneer ook deze znl zijn in orde gemaakt, zijn allo wegen op het dorp goed en netjes ia orde. WIE RJ N OEN Bazar. Dc bazar ten bate van de Evangelisatie op Wierin- gen is uitstekend geslaagd. Er was veel belangstel ling. Een woord van dank bij dc sluiting, toen de zaal nog stampend vol was, kon van harte gebracht worden. Do uitslag der verloting is als volgt, eerst lotnum mer, dan prijsnummer: 305 1; 978 2 440 3; 162 4; 441 5; 32 6; 105 7; 180 8; 333 9; 320 10; 339 11; 688 12; 346 IS; 562 11; 451 15 710 16. 315 17, 897 18. 728 19; 790 20; 521 21: 36 22; 299 23; 119 24; 171 25; 750 26, 432 27. 39 28 760 29; 172 30; 741 31; 501 32; 708 33; 513 34; 227 35; De lamp is gevallen op no. 244; de sprei op no. 109. De heer J. Boersen Thz. te Den Oever is winnaar van den hoofdprijs, een heeren- of damesrijwiel. P. Gorter, Oosterland, 2e prijs, een sprei; mej. R. Tijsen, 3e prijs. Do pop heette Maart je. (Oosterdijk en Molengeerzen) Vrijdagmiddag vergaderde het bestuur en hoofd ingelanden van bovcngenoomdcn polder mot de commissie uit den Ringpolder. Voorzitter was de heer Jb. Swan, secretaris de heer K. G. Reinders. Voor dc vergadering werd per auto bus de nieuwe weg bezichtigd. Spr. zeide, met eenigc aarzeling de voorzittershamer op te nemen, daar hot wel zeer waarschijnlijk do laatste vergadering zul zijn, welke voorzitter zal pre- sideeren. Met ingang van 1 Januari kunnen twee geldlee- ningen worden geconverteerd op 4,/4 pet. Er moet een boete van 1 pet. betaald worden voor vervroegde aflossing. Daarna geeft het een voordeel van pet. Het zomerpeil. De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" verzocht het zomerpeil met ingang van 1 April met 5 c.M. te verhoogen. „Grocntencultuur", Broek op Langendijk en het bannebcstuur Zuidscharwoude betuigen hieraan adhaesie. Voorzitter is van meening dat het peil goed is. Over het algemeen heeft men dit jaar een slecht ge was, wat niet aan het lage peil kan worden gewe ten. Het dag. bestuur was in meerderheid tegen toe geven ann het verzoek. Warmcnhuizen en Oudkars» pel zijn tegen verhooging van het peil. De banne Noordscharwoude was voor verhooging van het peil. Vooral aan den Oostkant, bij het veen- land is het peil wel zeer nadcelig bij zeer groote droogte. De heer Ootjers wilde rekening houden met den natten tijd. Dan zou het peil altijd nog verlaagd kunnen worden, om schade aan lage akkers te voor komen. door ELSBETH LANCERN WELIS. OP een avond, dat ik me alleen voelde, raakte ik verzeild in een dansgelegenheid van den tweeden rang, waar ik tegen een ouden be kende opliep. We dronken samen een glas wijn en dansten allebei een beetje, daar we geen vrouwelijke kennissen bij ons hadden, met de meis jes, die bij do zaak hoorden. We haalden onze kaart jes, waarvoor we de bescheiden som van tien cent p. stuk betaalden en daar wo langzamerhand plezier er in kregen, vulden we onzen voorraad nog eens aan. Toen rustten we uit, achter een nieuwe flesch wijn en keken toe, hoe anderen dansten. De meisjes, die doot do zaak waren aange steld om met de gas ten te dansen raison van tien cent per keer, waren nette, doch vrij alledaagsche kinderen, met goedkoope avond jurkjes aan. In voorna mere zaken vindt men danseressen die er chique uitzien, men be taalt dan ook méér per dans. Geen wonder, dat een der betaalde danse ressen den heelen avond al mijn aandacht had ge trokken. Ik had er voortdurend op geloerd, met haar te dansen, doch ze was aan één stuk door „bezet" door denzelfden gast. Ik veronderstelde, dat hij ver liefd op haar was en er al die kaartjes voor over had. Een meisje, waarmee ik veel gedanst had ze heette Kitty, zooals zo ino vertelde kwam warm en verhit dichtbij even zitten en ik noodigde haar uit, wat met ons te drinken, meer omdat ik Inlich tingen van haar wou hebben, dan omdat ze me aan trok. Ik wees haar het meisje, dat me was opgeval len en vroeg, of ze haar kende. Juist kwam ze weer voorbij, opvallend mooi en vooral apart, tusschen al die gewone typen, roseblond, met een prachtige teint, groote, vreemde oogen on een mooi gevormden, rood geverfden mond. Haar fijn figuurtje was gehuld in een smaakvol toiletje. „Dat is Margery", zei Kitty en stak een sigaret op, en die man, waar ze telkens mee danst, is de groot ste ellendeling, die ik ooit ontmoet heb. Hij vervolgt haar nu al sinds maanden. Overal, waar zo werk zoekt als danseres, daagt hij op en heeft er zooveel geld voor over als maar noodig is, om voortdurend met haar te dansen. Zo kan hem niet ontkomen en ze heeft het nu maar opgegeven. Soms blijft hij eenige avonden weg, maar nooit lang. En als zo zoo'n heelen avond met hem gedanst heeft, en we sluiten Zaterdags om vier uur, en ik zweer u, dat hij tot den laatsten dans mot haar doet, zakt ze soms in de kleedkamer bijna van ellende in elkaar en huilt zich half dood. arme ziel. Ik keek verbaasd naar het paar, dat weer voorbij kwam. Zeer goed kon ik me voorstellen dat het dansen soms een kwaal moest zijn voor deze meisjes. Als men onhandige mannen treft, of lomperds, die opdringerig doen. of nfstootendo typen, tegen wie men toch vriendelijk moet blijven. Maar de man, waarmee dit meisje danste, was knap. zonder twij fel beschaafd en uitstekend gekleed. Bovendien danste hij zoo goed. dat menigeen met genoegen naar het paar keek. Ik merkte op, dat hij de vrouw voortdurend aankeek en dat zij onafgebroken glim lachte, een verstard lach'je, zonder dat zo een woord wisselden. „Hij schijnt erg verliefd op haar te zijn", zei m'n vriend. Kil tv lachte. Verliefd? Weineen, dat zou niet erg zijn! Het is gewoonweg wraak van hem, ik vind het gemeencr, dan wanneer hij haar zou neerslaan. Hij is haar man. „Wat zeg je?", riepen we beiden verbaasd. Dc heer P. Slot, Broek op Langendijk sloot zich aan bij den laatsten spreker. Men moet wel dc billijkheid betrachten in deze, want wo hebben een polder van 4800 H.A., waarin zoowel hoog als laag land ligt. Spr. zou wel maatregelen willen nemen, dat in droge tijden wat meer water in den polder wordt gelaten. De heer Borst, Harenkarspel zeide, dat men het algemeen belang in het oog moet houden. Spr. was er wel voor, dat bij groote droogte het peil iets werd verhoogd, bijv. 3 c.M. De heer C. Kroon gaf een kort overzicht van de groote droogte. Bij een droogte zooals dit jaar droogt het drie duim per dag in. Na nog eenigc besprekingen werd op voorstel van den heer T. Slot, afwijzend beschikt op het verzoek, doch zal in voorkomende droge zomers het water iets boven peil worden gehouden. Om het peil to kunnen houden zal de oude water loop van de verbrande kopmolen als waterinlaat worden gebruikt, op voorstel van den heer C. Kroon. De geloofsbrieven van den nieuwgekozen hoofdin geland den heer I-I. van Wonderen te Oudorp en de herkozen heer C. Kroon Jbz. werden onderzocht en in orde bevonden. Een nieuwe voorzitter. Aan de orde was daarna verkiezing van een nieu wen voorzitter, wegens aftreden van den heer Jb. Swan, die niet herkiesbaar is door het bereiken van den 70-jarigen leeftijd. Bij de tweede vrije stemming was de uitslag, dat de heer Jb. Kroon Jbz. te Oudkarspel met 7 stemmen werd gekozen. Dc heer P. Borst verkreeg vier stem men, de heer P. Slot twee. De heer Kroon nam zijn benoeming aan, al was het met eenige schroom. Do voorzitter feliciteerde den nieuwgekozen voor zitter, hopende en vertrouwende, dat hij den heer Kroon, die in het openbare leven geen onbekende is, de belangen van den polder in goedo handen zullen zijn. Algemeen© felicitatie volgt. De heer Kroon dankt voor het vertrouwen in hem gesteld en beloofde dat hij de belangen van den pol der in samenwerking met de andere bestuursleden naar z'n beste krachten zal behartigen. De aftr. molenmeester, de heer J. Pranger werd met op één na algemcene stemmen herkozen. Bij de rondvraag wees do heer P. Slot op de brug te Broek op Langendijk, welke in desolaten toestan. is. Het brugdek rammelt als men er over rijdt. Spr gaf in overweging de eerste hulp spoedig te verlee- nen en later definitieve verbetering aan tc brengen. Spuisluis te Noordscharwoude? De heer Swart, van den Ringpolder bracht een schrijven van het ambacht van Westfriesland ter sprake over spuiwegen. Het is do bedoeling om naast de sluis to Noordscharwoude een spuisluis te bouwen, in verhand met do gelijkligging van de boezems. Aan deze spuisluis moet, volgens den heer Swart, alle medewerking worden verleend. De voorzitter dacht dat deze zaak van de haan was. Maar als er een mogelijkheid bestaat, zou men er sterk voor zijn. Afscheid van den heer Swan. Hierna werd door den scheidenden voorzitter, het woord gevoerd. liet heeft spr. met weemoed ver- „Ja, ze heeft het me eens verteld, na zoo'n huilbui. 74o trouwde hem, toen ze zeventien was en liep twee jaar later van hom weg. Hij zocht, tot hij haar vohd en ze was er toen slecht aan toe, want ze had nooit een vak geleerd, ze wist niets anders te doen om haar brood te verdienen, dan te dansen. Bovendien had iedereen haar in den steek gelaten, ze was door haar familie uitgestooten en stond alleen. Toen ze hem opeens zag en toen hij naar haar toekwam en verlangde, dat ze met hem zou dansen, viel ze bijna flauw. Zo zag wel, hoe hij haar haatte en hij ver telde het haar ook, onder dien eersten dans. Ik heb je aangebeden en verwend, zei hij, je kon alles krijgen wat je hart begeerde, ik heb je over stroomd met geschenken, je kende geen zorgen... en nu dans jo hier voor tien cent, met ieder, die maar wil en je zult met mij dansen en denken aan alles, wat je vergooid heb en aan je toekomst van allende... want je zult ouder worden en niet meer mooi zijn en tenslotte zal niemand meer met jo willen dansen... zelfs ik niet. Ik zal aan den kant zitten en je zien wachten op klanten, totdat men je wegstuurt, omdat je te oud en te leelijk bent geworden. Maar tot zoo lang zul je met mij dar.sen, zoo vaak ik het wil en zult glimlachen tegen me en dat zal mijn wraak zijn. Wel, ze liep weg van hem en werd ontslagen, toen hij zich beklaagde bij de directie. Ze vond er gens anders weer werk en hij daagde weer op en dat gebeurde zoolang, totdat ze het opgaf om zich te verzetten, want de klant trekt toch altijd aan het langste einde en zoolang hij betaalde, moest ze wel met hem dansen. Maar het maakt haar kapot, zei ze tegen me. Ze moet steeds denken aan alles, wat ze vergooide en ze voelt zijn haat en is bang voor hem en moet toch zijn arm om haar heen dulden en glimlachen en dansen met hem... Ik staarde naar het paar, dat juist weer voorbij kwam en rilde even. Goede hemel, wat een wraak! Ik keek naar het verstard glimlachende gezichtje der vrouw en naar dat van den man. Arme klei ne vrouw, zei ik. Mijn vriend keek ook naar die beiden. „Arme ke rel", zei hij. Kitty en ik protesteerden, maar hij wees met een hoofdknik naar den man. Haat? Het kan zijn, Maar wat moet hij haar liefhebhen, om zoo tc haten! Maanden later kwam ik weer in die dansgelegen heid terecht, Kitty was er nog altijd. Terwijl ik met haar danste, herinnerde ik me plotseling het tragi sche paar en vroeg, waar ze waren en of de man zijn ongelukkige, trouwelooze vrouw ook hier van daan had verdreven. Ze scnudde het hoofd. Neen... U zult het nooit raden! Er gebeurde iets heel anders. Er kwam hier een man, die verliefd op Margery werd en dikwijls met haar danste. Maar als die gekke echtgenoot op daagde, kreeg hij geen kans, want die kocht dan een massa kaarten en danste voortdurend met Mar gery. En op een avond, werd die ander woedend en zocht ruzie met hem en het werd een vechtpartij en hoewel ik niet houd van vechten, moet ik be kennen, dat ik nog nooit zooveel plezier heb gehad als toen die man met zijn ellendige wraak er van langs kreeg. Want hij kon in de verste verte niet op tegen den ander. Voordat iemand tusschen heiden kon komen, was hij al vrijwel knock-out geslagen, z'n eeno oog zat dicht en er lien bloed uit z'n mond. En wat denkt u, dat er gebeurde? Inplaats van zich te verheugen, dat ze nu misschien bevrijd was van dien sarrenden kerel, va'; Margery on haar knicén hij hem en roept 'm hij 7 'mam en huilt en vliegt dien ander zoowat ann. Wel, ze droegen hem weg en Margery ging mee. almaar huilende als een dwaas en ik 7ag haar hier nooit terug, maar ze stuurde me geld terug, dat ik haar geleend had en een mooi cadeau erbij en een hriefje, dat ze terug was hii haar man. En ik heb laatst iemand gesoro- ken. die ze samen had gezien en 11 zult het niet ge- looven, maar die ge'<, die haar zoo haatte, was nu dol op haar en zij on hem!" ,.Tk denk. da» hij haar nooit heeft gehaat." „Zoo? Gelooft u soms. dat hij haar liefhad, toen hij haar zoo kwelde? Dan weet ik niet meer, wat lief 'e of haat is!" riep Kitty. „Beste kind", zei ik wijs. „dat weten we geen van allen nrecies. WaarschHnlIJk kwelde hii hnnr. óm dat hii haar 1'efhed, wie ze' het ze^en? Fr is aUild geen knan go'de'-en. om de geheimen van hot mcnschelijk hart te ontsluieren." barometerstand op Zaterdagmorgen 8 u.; 777 m.M« Wind: Noorwest. Temperatuur: 7 gr. C. is 44 gr. F. Vooruitzichten; Waarschijnlijk droog weer. Warmwaterzakken f 1.25 Gummi-Handschoenen, per paar 50 ct. Irrigatoren, geheel compleet i 1.60 Gedlpl. Drogist-Opticien. - SCHAGEN. vuld deze mijlpaal in z'n leven te passeeren. Spr. ging in chronologische volgorde de verschillende ge beurtenissen, welke tijdens zijn bestuurslidmaat schap zijn gepasseerd, na. Spr. wees op de vooruit gang in de techniek en van bemaling en dc door en in den polder uigevoerde wegenaanleg. Spr. sprak de hoop uit, dat de gelijklegging van den Schermer- en Raakmaatsboezempokler niet schaden zal. De heer Swan memoreerde de prettige samenwer king met het bestuur en hoofdingelanden. In het bijzonder dankte de voorzitter den oud-secretaris, den heer M. Kroon, den heer K. G. Reinders als te genwoordig secretaris, den penningmeester den heer C. Brinkman, den opzichter, den machinist en den tweeden machinist. Voorz. wenschto de aanwezigen met hun gezinnen gezondheid en levenslust toe, me de tot het welzijn van den polder. De heer C. Kroon sprak den scheidenden voorzit ter als molenmeester en vriend toe en hoopte, dat de heer Swan nog lang en opgewekt, van z'n rust mag genieten. De secretaris memoreerde in z'n afscheidswoord, dat de heer Swan van de 245 vergaderingen, welke in zijn lange loophaan hij den polder zijn gehouden, er slechts 6 heeft gemist. Spr. huldigde het optreden van den heer Swan tegenover het personeel, wier bezielend voorbeeld hij steeds geweest is. Achtereenvolgens voerden nog het woord de hee ren Brinkman, penningmeester, J. Ootjers mede na mens den heer Tauber. den opzichter, den oud-secre taris den heer M. Kroon, den machinist den hr. Mool- huizen, den heer D. Swart namens den Ringpolder, welke allen waardeerende woorden tot den scheiden den voorziter richtten, die allen hartelijk dankt en de vergadering sloot, waarna de bestuursleden, gast en persvertegenwoordigers zich aan tafel begaven. Aan dit afscheidsdiner, waar een gezellige sfeer heerschte, werden nog vele hartelijke woorden ge sproken en hoewel het den heer Swan zwaar zal vallen zijn arbeid in het belang van den polder op te geven, zal deze dag hem toch tot een aangename herinnering blijven. WIJZIGING WEDSTRIJDPROGRAMMA. N.H.V.B. 2F: Helder 4—Atlas uitgesteld; ingelascht: DOSKO —Atlas; Helder 4—Sparta 2. 3D; E.viondsche Boys 2—Schoorl 2 uitgesteld. 3E: Succes 3H.R.C. 6 uitgesteld; ingelascht: Ou- deschild 1Succes 3. 4H: Atlas 2—Watervogels 2 uitgesteld; Texel 3 Atlas 2 ingelascht. Adsp.: V.C.L. a speelt tegen Sijbekarspel b en niet tegen S.a! (Alg. Sportblad.) K.N.V.B. 4A: Ingelascht: Andijk—Texel. (Sportkroniek.) Aangezien onzerzijds de indruk werd verkregen, dat ten aanzien van de voorloopige kalvertoewij- zing-1935, welker strekking en wijze van uitvoering in een recent bericht reeds uitvoerig werden uiteen gezet, nog misverstand bestaat, zij hierbij nogmaals met klem naar voren gebracht, dat „voorloopige toewijzing" beteekent, dat te gelegener tijd alsnog een definitieve toewijzing zal worden verleend. De definitieve toewijzing zal uiteraard nimmer la ger kunnen zijn dan de voorloopige toewijzing, met dien verstande, dat deze dcfintieve toewijzing ten aanzien van de veehouders, wien voor 1934 2 of meer vaarskalveren en ongeregistreerde stierkalveren werden toegewezen, grootendeels hooger zal zijn dan de voorloopige toewijzing, terwijl ten aanzien van de veehouders, wien voor 1934 geen of 1 kalf werd toe gewezen, terwijl is vastgesteld dat hun bij deze voor loopige toewijzing direct 1 kalf kan worden toege wezen, hot definitief toe te wijzen aantal kalveren in het algemeen gelijk zal zijn aan het aantal, dat voorloopig werd toegewezen. Hierbij dient echter in aanmerking genomen te worden, dat voor geheel Nederland de defitieve toe- vvijzing-1935 ten opzichte van de tocwijzing-1934 een beduidende beperking zal inhouden. Tevens dient wel in acht genomen te worden, dat het verleenen van deze voorloopige toewijzing uit den aard der zaak niet inhoudt, dat kalveren, die het betreffende gewicht, te weten 60 Kg. voor stier- kalveren en 100 Kg. voor vaarskalveren hebben be reikt, in afwachting van dc definitieve toewijzing zonder identiteitsbewijs aangehouden zouden mogen worden- Naar wij vernemen zal door de Directie der Ne- derlandsche Spoorwegen in de helft der volgende maand te Utrecht in het openbaar worden aanl "sleed het vervaardigen, leveren en opstellen van U oe me talen bovenbouwen voor enkel snoor voor kruising van het kanaal Oudkarsnel—Kolhorn en van den weg OudkarspelNieuwe Niedorp met den spoorweg Den Helde— msterdam, achtereenvolgens bij KAL 29286 en 29600. De raming bedraagt 124.500.

Schager Courant | 1934 | | pagina 16