Schagen-nieuws. U OMGEVING Het goud van de „Egypt". Een sprookjes-huwelijk. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG A-S. K.N.V.B.: Schagen 1—Andijk 1. Aanvang 2 uur. N.H.V.B.: II.R.C. 5—Schagen 2. Aanvang 10 uur. Vertrek per bus 9 uur. Voor cventueele adspirantenwedstrijden zie men het bord bij Hotel Roobol. NIEUWE LEDEN: J. Everts, Barsingerhorn (adsp.); G. Bijpost, Valk koog (adsp.) AAN DE LEDEN. We hebben op het oogenblik 43 werkende leden, dus wordt het werk voor do Elftal-commissie zeer moeilijk. Wanneer nu Schagen 2 of 3 vrij zijn, zal er door het bestuur pogingen in 't werk worden ge steld om een vricndschappelijken wedstrijd te krij gen. Hierin zullen dan worden opgesteld die spe lers, welke in competitieverband niet of heel weinig in aanmerking komen om te spelen. Een en ander geldt voor de adspiranten ook. Het aantal adspiran- tcn bedraagt momenteel 32. TRAINING. Over het algemeen valt over de opkomst niet te klagen. De adspiranten zouden zich in een grootcr aantal kunnen laten zien. Maandagavond zijn alle adspiranten present? ONZE VOORSPELLINGEN VAN DEZE WEEK. Schagen II gaat om 9 uur reeds op pad naar Den Helder, om aldaar het vijfde roodjakken-elftal te bekampen. We geven Schagen II een redelijke kans op de winstpunten. Schagen I ontvangt Andijk, waarvan uit met 21 is verloren. Er valt dus nog wat goed te maken, hoeren. Laten we hopen op een goede voetbalkamp; hoe do uitslag ook is, als er gewerkt wordt, zijn we tevreden. GEVONDEN VOORWERPEN. In de kleedkamer zijn gevonden een pullover en een alpine-muts, benevens een paar voetbalschoenen, een pet en een koffer met voetbalplunje. Laat men de koffers even inspectceren! VAN DE ELFTAL COMMISSIE. Schagen I: D. Arnoldus, V. Vlottes, A. Slikker, W. Biersteker, A. Plakman, J. Weeland, W. Rus, G. J. Boontjes, Jb. Dekker, N.N., C. de Moor. Rcs.: D. Ruig. Schagen II: T. Bijpost, P. Boon, W. Moransart, P. Kroonenburg, S. Breebaarf, Jb. Molenaar, S. Pau- lusma, P. de Vries, G. Paulusma, J. Poetoom, J. Ros sen. Res.: M. Slikker. Schagen III: J. Franzen, S. Grootes, C. Tump. H. Naber, E. Rus, P. Boontjes, H. Veenstra, J. Boontjes, C. van Haren, J. Gelder, W. Quax. Res.: H. Faber. IT DE \V I E RI N GE N Voor de gelukkigen. Als prijzen van de loterijverceniging Kleuterschool alhier staan nog onafgehaald: No. 233, liandtaschje; No. 324, schilderij; No. 754, eierdopje m. 1.; No. 1120 portemonnaie; No. 1250 kolenkit; No. 1256 brood trommel. Do bezitters van deze nummers kunnen zich van de prijzen in hun bezit stellen. Aanbestedingen. Wederom zullen ten behoeve der Zuiderzeewerken belangrijke aanbestedingen plaats hebben. Op 19 December zal n.1. worden aanbesteed het on derhoud gedurende 1935 van de navolgende Rijkswer ken in en langs het noordelijk en westelijk gedeelte van de Wieringermeer: Het gemaal „Leemans met de Stontelersluis" f2500.—); de vaarten en tochten (f 10.000.de Slootsluis (f125.de straatwegen (f32.500.de gewalste wogen (f5000.do vaste en beweegbare bruggen (f 1.375.kanalen, waterkeeringen en kunstwerken, tot den Amstelmeerboezem behoorondc (f7.000.—), In en langs het oostelijke en zuidelijk gedeelte van de Wieringermeer, te Medemblik en te Andijk: het gemaal Lely (f6000.—); de vaarten en toch ten (f6590.—): de Hockvaartsluis (f300.—); de straat wegen (f49.000.de gewalste wegen (f6900.de vaste en beweegbare bruggen (f1700.—); het Over- lekerkanaal te Medemblik met de kunstwerken (f500.—); het gemaaltje en arbeiderswoningen in den proefpolder te Andijk (f 500. Do totale raming van noordelijk en westelijk ge deelte bedraagt f58500.van oostelijk en zuidelijk gedeelte f67000. Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Den Oever (vacature mej. A. Diepgrond) is benoemd mej. L. van Hoboken te Amsterdam. Schaken. Dinsdagavond heeft do aangekondigde wedstrijd plaats gehad tusschen de eerste tientallen van Wie- ringen en Anna Paulowna. De voorzitter der W.S.C., de heer Zanstra memo reerde in zijn openingswoord de vorige wedstrijden, met A.P., welke allen door Wieringen verloren wa ren. Hij wenschte de A.P.-spelers veel succes toe, inaar hoopte toch, dat nu de Wicringcrs eens zou den winnen. Nadat de heer Keijzer van A.P. met een toepas selijk woord geantwoord had, ving de wedstrijd om kwart voor acht aan. Het leek er in het begin echter veel op dat het den Wieringers precies zoo vergaan zou als de vorige keeren, want om 10 uur, toen er vijf partijen uitgespeeld waren had A.P. de leiding met 5—0. F.en kwartier daarna evenwel kwam het eerste winstpuntje van de Ruiter, even later gevolgd door Koopmans, Zanstra en Smit. De stand was nu 54 voor A.P. en een gelijk spel hing af van de laatste partij StcgingKomen. Onder zeer grooto be langstelling werd deze partij voortgezet en om kwart voor elf zette Steging op keurige wijze zijn tegen partij mat, alzoo den eindstand brengende op 5—5. De persoonlijke resultaten zijn als volgt: (De eerste speler is van W.S.C., de tweede van A.P.) J. de Ruiter—-G. A. Preijde 10; S. MinnesE. Ko men 01; G. StegingA. Komen 10; R. Zanstra Th. v. d. Waal l-O; C. Bakker—C. Wit O—l; J. Na vis—C. Keijzer 0—1: D. Dokter—C. de Graaf 0—1; F. NicolaiP. Komen 01; F. KoopmansJ. v. Ekeren 10; P. Smit—D. v. d. Goep 1—0. De W.S.C. speelde aan de oneven horden met wit. DEN OEVER. VISCHDIEFSTALLEN. Door de Rijksveldwacht te Den Oever is proces verbaal opgemaakt tegen M. de B. en M. v. d. K., wegens vermoeden van diefstal van visch uit aan dorden toehehoorend want. Wij berichtten reeds dat na een nacht surveilleoren het tweetal door de poli tiedienaren werd aangehouden, nadat het zich des nachts op verdachte wijze met een bootje nabij de sluis had opgehouden. Men moest hen echter laten gnnn omdat niet kon worden aangetoond dat de zich in het bootje bevindende visch van diefsthl af komstig was. Nadat echter hij de Rijksveldwacht aan gifte was gedaan van vischdiefstal in denzelfdcn nacht <m te zelfder plaatse waar dc hierboven ge noemden werden aangehouden, heeft deze thans ter men gevonden tot het opmaken van een tweetal pro cessen verbaal. Hopcnlijk zullen do vischdiefstallcn hiermede tot het verleden behooren. BARSINGERHORN HARINGHUIZEN. Zondagavond gaf do voor ccnige maanden opge richte tooneelvcreenigir.g „Ons Genoegen" alhier, haar eerste uitvoering in de zaal van den heer Zwa german. Het was ongeveer 8 uur, dat de voorzitter der ver- ccniging met een kort woord den aanwezigen wel kom heette, in het bijzonder den Edclachtbaren heer G. G. Loggers, en zijn echtgenoote, die door hun aan wezigheid blijk gaven, belangstelling te toonen voor ieder deel der gemeente Barsingerhorn. Ook dc hee- rMi Dr. J. J. Wcrner eu L. J. van der Kuyl met hun echtgenooten waren aanwezig. De zaal was bijna geheel met belangstellenden uit Barsingerhorn en Haringhuizen gevuld. Het eerst werd ten tooneele gebracht: „De gevol gen van een leugen", blijspel in 4 bedrijven, door Rudolf Kneisel. Dit was zeer zeker een goede keuze. Een stuk, volgens het bekende Duitscho recept, met dolkomische verwikkelingen, dat voor de spelers geen bovenmatige moeilijkheden opleverde, en daar om uiterst geschikt om jonge onervaren spelers de toonccldoop te doen ondergaan. Het publiek leefde geheel en al mee bij de vermakelijke situaties, die tengevolge van een onschuldig leugentje ontstonden. Het stuk werd vlot gespeeld. In de pauze werd door den voorzitter een vaste plant overhandigd aan den lieer A. Wiedijk van Barsingerhorn, een blijvende dankbetuiging van de leden voor zijn bereidwilligheid, om op dezen avond de vcrccniging uit den nood to helpen, door dc ver tolking van een der hoofdrollen, een geste, door allen zeer gewaardeerd. Tevens werd door eenige dames een collecte voor het plaatselijk crisiscomitè gehou den. Na de pauze kregen wc de „De Aardschok" te zien, een éénacter, door Otto Hiirting. Ook dit stukje bracht do lachspieren in beweging. Het publiek be loonde de spelers ook hiervoor met een dankbaar applaus. Een gezellig en afwisselend bal hield de aanwezi gen nog langen tijd bijeen. „Ons Genoegen" kan met voldoening op haar eerste uitvoering terugzien. WINKEL Door Burgemeester en Wethouders is benoemd tot ambtenaar belast met de uitreiking van vervolgings stukken (Deurwaarder) do heer H. Velthuijs, die naar van politie alhier. Ingevolge de bouwverordening Is door Burge meester en Wethouders vergunning verleend aan den hoer J. Breebaart Kz. voor het bouwen van een bouwschutir en aan den beer J. Silvcr voor het ver- grootcn van een bestaande schuur. Dinsdagavond trad de heer Mollerus te Haarlem op voor het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, met als onderwerp: „Rus sische reiservaringen". Spreker die met zijn echt genoote in 1934 een reis van 33 dagen maakte door Rusland van het Noorden tot het Zuiden, gedurende welke hij in de gelegenheid is geweest kennis te ma ken met hot leven, den economischen toestand en het vervoerwezen in Rusland. De in dit onmetelijke land hcorschcnde toestan den, waar men als westerling zich geen juist beeld kan vormen, zonder het gezien te hebben cn onge zien, dat oordeel verkeerd zal z<jn. Een idealo toestand is het er niet, aan de Russen zelf zijn zeer zware ontberingen opgelegd cn dit heeft bevorderd een groote uitbreiding der industrie. Voor al onder den tegenwoordigen regeoringsvorm wordt veel gedaan voor onderwijs en tijdens het bestaan fkïr Sovjet-republiek is het getal analphabetcn sterk verminderd. De reisgelegenheid is evenals het hotelwezen, niet zeer confortabel en laat aan zindelijkheid te wen- schen over. Dit land wordt toch veel door vreemdelingen be zocht en vooral door Amerikanen. Een meening dat een vreemdeling daar steeds zou worden gevolgd, is niet juist. Wel heeft men zich te regelen naar de gegeven voorschriften. Uitvoerig schetst spreker op aangenamen vertel trant zijn gehoor verschillende toestanden en gebrui ken, waarvan een aantal opgenomen lantaarnplaat jes het beeld vertoonen. De spreker wist cn dat was uit een vroegeren avond reeds bekend zijn gehoor te boeien en bet was met aller instemming, dat de voorzitter aan het einde daarvoor een warm woord van dank bracht en de hoop uitsprak, dat het den heer Mollerus zijn laatste reis niet zal zijn geweest en niet zijn laatste voordracht voor het Nut. Aan de aanwezigen deelde de Voorzitter mede, dat de mogelijkheid geopend is om voor het 2de half jaar lid te worden tegen de halve contributie (f 1.50), er komen nog 2 avonden, waarvan de eerste met „de Maskcrspelers". Deze gelegenheid is geopend om meer leden te krijgen en dat is noodig, wil men op deze wijze voort kunnen gaan. Spreker vraagt aller medewerking om tot vergroo ting van het ledental te komen. HE ERHÜOOW A ART) Autobotsing. Dinsdagmiddag reed dc chauffeur R. alhier, aan het Noordeinde van den Middenweg met zijn vracht auto in op een auto, die in reparatie was in de ga rage Klaver en waarmede remproeven werden afge legd, waardoor beide auto's werden beschadigd. De verklaringen der beide chauffeurs zijn zeer te genstrijdig. LANGEND IJ K HOE BEVALT DE PROEF?, VRAAGT DE MINSTER Sedert enkele maanden wordt in het tuinbouwbe drijf aan den Langendijk en St. Pancras een proef genomen met het te werk stellen van arbeiders in het vrije tuinbouwbedrijf met toeslag op het loon door de overheid. Deze proef zou 1 Januari 1935 af- loopen, doch de Minister van Sociale Zaken, met wiens goedkeuring deze regeling is ingesteld, heeft zich thans tot de betrokken gemeentebesturen ge wend met het verzoek, hun oordeel te willen mev deelcn over deze overheidsbemoeiing. Gevraagd wordt naar den invloed, dien deze regeling op de werkloosheid heeft gehad, het oordeel der arbeiders en werkgevers over deze proef en naar de wensche- lijkheid, of ook in andere gemeenten van de tuin- liouwdistricten deze regeling zou behooren te wor den ingevoerd en hier voortgezet. OUDKARSPEL. Dat liep nog best af. Woensdagmorgen gebeurde hier een ongeluk, dat nog goed is afgekomen. De tuinder Jb. K. van Zuid- scharwoude reed n.1. aan het Noordeinde dezer ge meente met een kar, met zaad beladen, te water. Gelukkig kon do beer K. spoedig on het droge komen en beperkte de schade zich alleen tot een nat pak. Het zaad moest n.1. worden uitgezaaid, zoo- rlat het daardoor weinig hinderde. Do oorzaak van het ongeval ligt wel in dc omstandigheid, dat de heer K. niet voldoende de kust van carrier-rijden verstond. LANGENDIJK. NOG GEEN UITKEERING. De tuinders zitten met smart te wachten op eeji uitkeering van den tuinbouwsteun. Den laatsten tijd gaan de zaken weer bijzonder slecht, terwijl de tijd van rente- en huurbetaling weer nadert. Men maakt zich er ten zeerste ongerust over. dat de uitgetrok ken steun voor den tuinbouw voor het grootste deel ten goede zal komen aan het intensieve tuinbouw bedrijf, de kas- en glascultuur. Voor Langendijk zal er dan weinig of niets overschieten, terwijl over 't geheel genomen de uitkomsten toch weer buitenge woon slecht zijn geweest. Zoo is het te begrijpen, dat ook de gemeenten, wat dc financiën betreft, noodlijdend worden, en dat zij do bcnoodigde gelden nog moeten halen daar, waar ze eigenlijk niet zijn. Broek op Langendijk en Zuidscharwoudo kunnen hun bogrooting al niet sluitend meer maken, ondanks de heffing van het maximum-aantal opcenten op de Verschilendc belas tingen. Zoo wordt het volle pond, van de porsoneele belasting zelfs gehaald van menschcn die zoo goed als geen inkomsten hebben. Thans vernemen wc, dat bovendien nog een straatbelasting en brandver- zckcringbclasting moet worden ingevoerd, willen Ged. Staten de begrooting goedkeuren. Het wordt hier, financieel gesproken, werkelijk een onhoud bare toestand. OUDKARSPEL. De raad dezer gemeente is bijeengeroepen tegen Vrijdagavond half acht. Op de agenda staat o.m. de behandeling van de begrooting 1935. B. en W. laten het ontwerp-bcgroo- ting vergezeld gaan van dc volgende toelichting: Tengevolge van de instelling van het werkloos* heidssubsidicfonds (aangenomen mag worden, dat het betreffende wetsontwerp het staatsblad zal be reiken) wordt aan de gemeente ontnomen de op brengst van: 40/75 van het aandeel in de hoofdsom der grondbelasting f2.987.8Q pet. van de hoofd som der personccle belasting naar de eerste, tweede en derde grondslag f3.408.—; 25 opcenten op dc hoofdsom der gemeentefondsbelasting (aangezien het belastingjaar op 1 Mei aanvangt, hiervan slechts 2/3 gedeelte) is f 1-333.—Nadeelig verschil met de be grooting 1934 dus f7.728. Voorts is het noodzakelijk de uitgaven voor werk- loozenzorg te ramen volgens dc in 1934 noodig ge bleken bedragen. Mitsdien is in totaal geraamd f15.900.Raming van deze uitgaven voor 1934 was f 11.850.Hierdoor is het nadeelig verschil met de begrooting 1934 f4.505.en het totaal nadeelig verschil f 11.778. Daartegenover staan hoogcrc ontvangsten aan bij dragen van het Rijk en van particulieren, wegens. 1. hoogere grondbedragen en 2. hoogere Rijkssubsidie (thans 62.9 pet., vorig jaar (1934) 44 pet.) Op do volg nummers 185 t.m. 1S7 en 228 is in totaal geraamd f 11.246.De raming van deze ontvangsten voor 1934 was 16.300.zoodat het voordeclig verschil met de begrooting 1934 f4.946 is. Door deze meerdere ontvangsten blijft het nadeelig verschil f 6.832.— De andere belangrijkste verschillen met de begroo ting 1934 zijn: Batig slot laatste rekening thans f 8.670.39. idem vorig jaar f 6.240.92. Voordeel f2.449.499. Pensioensbijdragen tlians f2.118.70, vorig jaar 1763.39. Voordeel f 1.355.31. Totaal voordcelig verschil f 3.784.78. Bijdragen nieuwe weg en kanalisatie thans f 1.200, vorig jaar nihil, nadeel f 1.200. Onvoorziene uitgaven thans f3.725.76, idem vorig jaar f 1.SS7.21, nadeel f 1.838.55. Blijft een voordcelig verschil van f 746.23. Wanneer dit bedrag wordt afgetrokken van f6.832 (zie boven) komt men tenslotte tot een nadeelig verschil van do begrooting voor 1935 met dio voor 1934, van f 6.085.77. Dit bedrag is te dekken door: a. Raming winst electricifoitsbodrijf f2.000.b. verdubbeling opcenten grondbelasting tot 80 en 20 f 1.400—c. Heffing 40 opcenten op de vermogens belasting (85 pet.) f 425; d. Verhooging van de op centen op dc gcniecntefondsbelasting met 40 tot 55. Deze waren 40. waarvan afgaan 25 opcenten voor het werkloosSioidssubsidiefonds (zie boven), blijven 15 opcenten. Van deze verhooging komt 2/3 ten bate van het dienstjaar 1935 is f2.133.Totaal 15.95S. Het dan nog te dekken bedrag van f 127.77 is op andere wijze in de begrooting verwerkt, zoodat een kloppende begrooting is verkregen. BERGEN LANTAARNAVOND „ONZE SCHOOL." Op uitnoodiging van „Onze School", woonden wij gisteravond een vertoouing van lantaarnplaten bij in het gebouw „Rehoboth' aan dc Dr. van Peltlaan, dat zeer goed was bezet. Do mooie, duidelijke lichtbeelden, op het witte doek gebracht door een uitstekende projcctielan- taarn, gaven ons kijkjes uit Indië, welke werden toegelicht door den tijdelijk te Bergen verblijf hou denden lndischen predikant Ds. Keiling. De avond werd geopend door den heer A. v. d. Vusse, hoofd van de Chr. Nationale School. Spr. zeide, dat de aanwezigen de resultaten zouden zien van een club, waaraan zijn hart zeer nauw verbon den was. De avond was namelijk georganiseerd door „Unze School", heter bekend onder de initia len O.S. Do O.S.'ers hebben alles zelf voorbereid, de toe gangsbewijzen zijn een product van de club; do lan taarn eveneens, zelfs de zang, welke men te hooien zal krijgen, is een U.S.-product, (Gelach.) Natuurlijk zal een en ander niet volmaakt zijn, zeide spr., doch men vergete niet, dat het gebodene het resultaat is van het werk van een drietal jongens. Maar wat wèl volmaakt is, dat is het feit, dat de jongens de zen avond niet tot eigen voordeel hebben georgani seerd, doch dat de opbrengst bestemd is voor de lantaarn en men zal zien, dat die lantaarn deze be langstelling hier ten volie verdient. Spr. leidde hierna met een enkel woord den spreker Ds. Ketting bij de aanwezigen in en dankte hem voor zijn be reidwilligheid belangeloos aan dezen avond zijn me dewerking te hebben willen verlccnen. Nadat een kinderkoortje met begeleiding van het orgel op verdienstelijke wijze een lied had ten ge- hoore gebracht, verkreeg ds. Keiling het woord. Deze begon met te zeggen, dat het publiek niet moest verwachten een bioscoop te zien met boeien de en spannende films; men zou eenvoudige lan taarnplaten te zien krijgen; platen, welke zelfs niet direct religieus verdiepend waren, doch veeleer een kijkje gaven op het verre Indië, een land, dat toch zoo dichtbij was en die daarom leerzaam en den blik verruimend genoemd konden worden. Daarop nam de vertooning een aanvang. Jammer, dat er in de twee en zeventig beelden, welke achtereenvolgens op het doek verschenen en met een enkel woord door den spreker werden toege licht, absoluut geen lijn zat. Het was een losse ver zameling van platen, waar moeilijk een geregeld verslag van is te maken. Een voorbeeld? Van een Javaansch kerkhof met de primitieve graven onder de kale Kambodjaboomcn werden wc ineens ver plaatst naar het woeste vulkaangebied van Midden- Java; naar do salfatoren van den Merapi en den krater van den Dromo, om vandaar een kijkje te nemen bij het Heilige Kanon naast de oude stads poort to Batavia, waar door inlatidsche vrouwen ge offerd wordt als zo kinderloos blijven, omdat ze mee- nen, dat het Kanon hulp kan bieden. Voorts gaat de legende, dat het met de macht der Hollanders in onze Oost gedaan is, als dit Kanon samenkomt met een soortgelijk exemplaar, dat zich bevinden moet in Midden-Java. Veel vertelde de predikant zijn auditorium van den machtigen Boroboedoer met zijn schitterende basreliëfs en zijn machtige Stoepn's. We kregen een zeldzaam mooicn indruk van dit machtige bouw- Fransche visscherij-onderneming eischt er aandeel in Parijs. De handelsrechtbank te Nantes heeft gisteren den eisch behandeld van een plaatselijke visscherij-onderncming, dc Société Nouvelle des Pê- cheries a Vapcur, die een deel eischt van het goud, dat het Italiannschc bergingsvaartuig „Artiglio" se dert 1932 heeft gelicht uit het gezonken stoomschip „Egvpt". Dc maatschappij verklaart n!., dat voor do bepaling van de plaats van het wrak in 1926 de Union des Ent reprises Sousmnrins tweo van baar trawlers had gehuurd, doch dat de Union er niet ln stangde de plaats van het wrak te bepalen. Sedert dien hebben dc aandeelhouders van dc Union echter van de Italiaansche bergingsmaatschappij oen deel van de uitgeloofde belooning toegekend gekregen, die naar de meening der visscherij-ondemcming to Nantes haar tookomt, aangezien haar trawlers do plaats van het wrak hebben bepaald. De onderno ming had denzelfden eisch reeds ingediend bij de zee- rechtbank te Londen, die dc vordering echter had afgewezen. Vorstelijk huwelijk in Transjordanig, Jeruzalem. Met sprookjesachtige praal, die her inneringen wekte aan de verhalen uit de Duizend-en- cen-Nacht, is gisteren te Amman het huwelijk ge vierd van den oudsten zoon van den Emir van Transjordanië, prins Talal. Een zeer groot aantal bezoekers was naar Amman gekomen om het feest bij te wonen en dc stad was vol soldaten cn politie. Bedoeinen uit verschillende declen van Arabië voer den zwaarddansen uit en de vele aanwezige sheiks waren gekleed in hun oude prachtig bewerkte wa penrustingen met sierlijke helmen. Als gast was do Britscho Hoogo Commissaris Sir Arthur Wauchope, aanwezig, die aanzat aan een lunch, dio do Emir hem aanbood. CYCLOON OP CUBA EN HAÏTI. Verwoestingen aangericht Havanna. Een cycloon heeft Dinsdag vrij ernsti ge verwoestingen aangericht op Haiti en het Oos ten van Cuba. De cycloon verplaatste zich met een snelheid van 240 K.M. per uur in Noord-Oostelijke richting. Volgens een meteorologische deskundige is een cycloon in deze streek in dezen tijd van het jaar een verschijnsel, dat zich naar zijn weten nog nooit heeft voorgedaan. werk met zijn fraaie terrassen en zijn indrukwekken de Boedha-bccldcn. Vooral dc luchtfoto, genomen door den fotografischcn dienst van dc K.N.I.L.M, was buitengewoon fraai. Wij zouden niet volledig zijn, indien wij geen melding maakten van <lo mooie duidelijke beelden van dc ceremoniën bij een Inlandsche begrafenis, o.a. de Slamatan op het Kerk hof cn van de pracht cn praal, waarmede een ge storven rijke Chinees, ten grave wordt gedragen. De heer v. d. Vusse bracht namens de aanwezigen dr. Kelüng dank voor zijn toelichting cn hoopte, dat het een leerzamen avond was geweest. Na het gemeenschappelijk zingen van het „Avond lied" sloot dr. Kelling met het Onze Vader. Lustrum Koorvereeniging. Dc Koorvereeniging „Bergen", waaraan verbonden is een afdecling Kinderkoor, bestaat 15 jaar, en zal dit lustrum a.s. Zaterdagavond in de groote zaal van de Rustende Jager herdenken met een groote open bare uitvoering. De directeur, de heer Joh. Brands zal voor deze gelegenheid met zijn koor uitvoeren: „Kunstenaarsleven", een wals van Joh. Strauss. Me dewerking verleenen Bergens Harmonie, directeur de heer P. Pranger en Mej. Joriën Leegwater, so praan te Bergen. Het kinderkoor zal een demonstra tie op de blokfluit geven. Voor het traditioneele bal na verleent de Sonny, Band z'n medewerking. De uitvoering begint om 8 uur precies. Vereeniging „Het Hooge Land" De Chr. vereen, tot oprichting on instandhouding van Arbeiderskolonisaties „liet Hooge Land" geeft Dinsdag 3 December a.s. een propaganda-filtnavond in de Rustende Jager. Vertoond zal worden do leerzame en belangwek kende film over het gevangeniswezen in Nederland. Voorts een amusant trilbeeld, gc titcld: „De tijd en do film" en do opnamen van de plechtige teraarde bestelling van II.M. de Koningin-Moeder cn Z.K.H. Prins Hendrik. Het openingswoord zal gesproken worden door den heer II. J. Salger, theologisch candidaat te Ber gen; het slotwoord door den heer A. van der Vusse, hoofd van de Christelijk Nationale school, alhier. Met „De Hoop" op de Noordzee. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Woensdag 19 December a.s. des avonds om half acht Dr. J. W. Wicherink van Leiden in 't kerkgebouw van de E.V. Maranatha zal spreken. Dr. Wicherink, die vroeger in Alkmaar stond, is voor Bergen geen onbekende cn velen zullen van dc gelegenheid gebruik willen ma ken zijn lezing bij te wonen. Als onderwerp heeft de heer Wicherink gekozen: „Met het hospitaal-kerkschip „Dc Hoop" op de Noord zee." De toegang is voor een ieder geheel vrij. OUDE N1EDOPP Bij de onlangs gehouden candidaatstelling is ge kozen tot lid van het dagclijksch bestuur der banno Oude Niedorp de heer J. Bakker Jzn., tot dusverre hoofdingeland cn is de heer J. Wal boer Hzn. tot hoofdingeland herbenoemd en is benoemd in de va cature- G. Ursem (hoofdingel.) de heer M. Sinit te 't Veld, Zwarteweg. Op Woensdag j.1. werd overgegaan tot open bare verhuring van grasgewas van de bermen der dijken en wegen van do hanne en de gemeente Oude Niedorp. Huurder werden: Perc. 1 tot cn met 3 bleven onverhuurd; perc. 4 F. van Beugel voor f8, perc. 5 A. Bart voor f 8, perc. 6 bleef onverhuurd; perc. 7 II. Ootjers voor f 4; perc. 8. 9 en 11 P. de Boer voor f 3. perc. 10 Jb. de Boer voor f 4: porc. 12 bleef onverhuurd: perc. 13 P. de Jong voor f 4; perc. 14 G. Kamper voor i 2.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7