Raad Winkel Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent Twee spoorwegongelukken in Italië. Kolendampvergiftiging. Straf voor hamsteraars. Verwacht Amerika betere tijden? Er zijn nog monarchisten in Duitschland. Een gevaarlijke plaats. Groote menschen spelen. Vergadering van den Raad op Donderdag 29 No vember liKW, des avonds half acht. Voorzitter de heer D. Brugman, loco-burgemeester; secretaris do heer A. do Bidder. Do Voorzitter opent do vergadering en deelt mede. dat do heer Kamp door ongesteldheid nog verhinderd is de vergadering bij te wonen. De notulen worden onder dankzegging vastgesteld. Mcdedcelingcn. De heer J. Slooter, onderwijzer, heeft zijn werk zaamheden hervat. Door Gcd. Staten wordt thans bezwaar gemaakt tegen het besluit tot wijziging der aflossing van do geldleeningcn, welke zijn aangegaan ten behoeve van do gasfabriek en geven nu in overweging de leeningen waarvan de rento meer dan 4.5 pet. be draagt te convertecrcn en een nieuwe lecning aan te gaan tegen een rentctype van ten hoogsto 4*4 pet. Voldoende aan den wcnsch van Gcd. Staten zou dit toch niet op alle leeningen kunnen worden toegepast en bij toepassing op do overige leeningen, zou dit oen mindere uitgaaf van f 115.71 beteokenen* een bedrag, waarmede de gasfabriek niet zal zijn gebaat. De begrooting 1935, waarin nu als ontvangst is uit getrokken het voor 1933 betaalde aandeel In het ver lies, zou ook heel erg in het gedrang komen. Inmiddels Is aan Gcd. Staten verzocht het besluit goed te keuren. Do heer Van Zoonon kan do houding van Ged. Staten niet erg bewonderen. Ged. Staten hebben eerst tle gasfabriek geadviseerd het zoo te regelen en nu de gasfabriek volgens dat advies heeft gehan deld, keuren Ged. Staten het niet goed. Op die wijze weet men niet wat men aan God. Staten hoeft. De Voorzitter hoopt dat als Ged. Staten nu aanstonds weten, om welke bedragen het hier gaat, zij het be sluit alsnog zullen goedkeuren. Do heer Van Zoonon zegt, dat in dezen tijd toch mag worden verondersteld dat Ged. Staten op de hoogte zijn. Andermaal wordt aan de orde gesteld het besluit van Ged. Staten, waarbij het raadsbesluit van 1 Juni 1934 is vernietigd en besloten Is dat aan M. de Ruij- tor 80 pet. in de vervoerkosten voor twee leerlingen naar de school voor Chr. Nat. Onderwijs to Schagcn zal moeten worden toegekend. Omtrent een voorstel om tegen dit besluit in beroep te gaan bij de Kroon staakten in de vorige vergade ring do stemmen. De Voorzitter stelt voor andermaal tot stemming over te gaan. Voor bet voorstel om in beroep te gaan stemmen do hoeren Van Zoonen, Raven en Kort, tegen do hoeren De Veer, Dekker en de Voorzitter. Opnieuw staken dus de stemmen, zoodot het voor stel thans geacht moet worden niet te zijn aongo- nomen. Nieuwe jaarwodderegeüng. Door Ged. Stoten wordt toegezonden een ontwerp besluit tot herziening der jaarwedde van Burgemees ter, Secretaris en Ontvanger, een regeling welko vol gens hot voorstel torugwerkendo kracht zal krijgen vanaf 1 October j.1. Voor dere gemeente laat het voorstel zich aan zien als volgt: Gemeente geplaatst in de 2de klasse 730—2000 zie len: Burgemeester 1900-2300 (2000-2*00); Secretaris 1800—2200 (1900-23000) Ontvanger 050— 960 700—1000) De tusschcn genlaatste bedragen zijn do thans geldende.. Van de thans geldende bedragen gaat een tijdelijke korting af van G pek van der jaarwedde* na aftrek van 10 pet. nensioensbiidrage. De aftrek van 10 pet. pensioensbijdrage blijft gehandhaafd. R. en W. zijn van meening. dat tegen deze voorge stelde regeling geen bezwnrp: zijn in te brengen en er ook geen aanleiding hestaat voorstellen toedoen om de, gemeente in een hoogero klasso te plaatsen. Wel echter mecnen zij bezwaren te moeten maken tegen de aan deze regeling toe te kennen terugwer kende kracht en meenen daaromtrent te moeten voorstellen, do verlaging te doen ingaan op liet tijd stip der inwerkingtreding der verordening. De heer De Veer wil de geheele regeling maar aan Ged. Staten overlaten, dus zonder bezwaar tegen den datum van inwerkingtreding. De Voorzitter zegt dat het bier een principioelo kwestie betreft. Het geheele collego van B. en W. is van oordeel dat hot niet juist is dat aan een verla ging van salaris terugwerkende kracht wordt ge geven. B. en W. achten dat een verwerpelijk iets. Do Secretaris merkt op dat over den datum van inwerkingtreding in het bijzonder het oordeel wordt gevraagd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt door don raad besloten, alleen de heer De Veer stemde tegen. Vaststelling verordening. Ten opzichte van do In do vorige vorgadoring vastgestelde verordening op do heffing van leges ter secretarie dient de verordening op dc invordering in overeenstemming to worden gebracht met de nieuwe wettelijko bepalingen. lijk, want ik ik an dat wachten niet zoo erg veel langer meer uithouden." „Best. 't Gaat eenvoudig hierom. Ik zou willen weten of je met me trouwen wilt. Wacht even. Gcof niet dadelijk antwoord. Ik wil, dat jc er eens goed over denkt. Ik ben ruim zestien jaar ouder dan jij. Ik weet dat je niets om me geeft: maar ik zou alles doen, wat ik kon, om jo gelukkig to maken. En al zal ik zelf wel den moesten tijd in New York moeten wezen, in Woods Crossing heb ik een heerlijk bui ten. ik ben geen millionair, maar ik ben rijk en wat jo redelijkerwijze zou kunnen verlangen, kan je krijgen en jij en al do jouwen zouden veilig bij me zijn. Ik zou heel goed voor je wezen als jo jezelf aan mij durft toevertrouwen geloof ik. dat ik jo zelfs tot op zekero hoogto gelukkig zou kunnen maken. Wil je me vertrouwen. Mnrilyn?" Bij zijn eerste verbazingwekkende woorden had zo willen sproken, totaal niet meer denkend ann haai belofte; maar toon bij doorsprak, bleef zo hem maar met open mond en oogen aanstaren en probeerde te doorgronden, wat dat aanbod van hem eigenlijk in hield. Hij vroeg haar met hem te trouwen, met hem, I.ionel Moreton. van wien, zooals ze wist, groo to dingen waren voorspeld en hij wist de gehoclo waarheid. N oor hem zou zo in iodcr geval niets behoeven te verbergen, met het oog op de toekomst. Er kwam een opgewonden blosje op haar wangen, nu ze dit bo- dacht en zo begon te beven van aandoening. Ze zou veilig wezen en baar kind zou een naam, een tehuis hebben. Mnrilyn had, evenals zoo veel jongemeisjes tegenwoordig, weinig of geen moederinstinct, maar ze begreep toch wel, dat zelfs een ongewenschtc baby een tehuis nroct hebben en gekleed en gevoed dient te worden. Veilig! Veilig! Nooit meer wakker worden in het ziek rnnkendo besef, dat de dagen zoo snel voorbij suizelen; niet meer net behoeven to doen, of alles host in orde was, tcnviji zo zich zoo ziek en ellendig gevoelde, dat ze wel zoo naar bed zou willen gaan. Niet meer genoodzaakt wezen, meo plannetjes te maken voor een toekomst wnaraan ze zelfs niet durfde denken niet meer zoo doodsbenauwd we zen. dat men ontdekken zou, wat onafwendbaar eens ontdCkt «OU moeten worden. Ze voelde zich onzegbaar opgelucht, maar vlak B. en W. stellen voor daartoe over te gaan en als gevolg daarvan de verordening op de heffing van leges opnieuw vast to stellen. Aldus wordt besloten. De rondvraag. De heer Dekker zegt kennis genomen te hebben van het eervol ontslag aan Burgemeester Koster, f en ontslag, dat naar spr. heeft vernomen, op X Ja nuari 1935 zou ingaan, en op welk ontslng nader hand nog wel gelegenheid zal zijn, terug tc komen. Spr. stelt evenwel de vraag, hoe groot het finantieel voordeel voor de gemeente is, wanneer het burge meestersambt en dat van Secretaris wordt gecom bineerd. In de tweedo plaats merkt spr. op dat het bij het laatste brandje te Lutjewinkel gebrekkig is toege gaan. Wel waren de menscben daar paraat, maar het spuitje gaf een treurige hoeveelheid water, ter wijl het bleek, dat do menscben niet op do hoogte waren van de aankoppeling op dc waterleiding. Spr. acht het gewcnscht dat het college van B. en W. een onderzoek instelt en spr. vraagt zicli af of het niet noodig is dat meer menschen op de hoogto komen van dc aankoppeling enz. Tot dat doel zijn ook oefe ningen to Winkel gehouden. Spr. vernam dat de spuit hij den brand bij den heer Brccbaart niet in orde was. Wat dc eerste vraag van den heer Dekker betreft, wordt door den Secretaris medegedeeld, dat onder de nieuwe salarisrogoling het finantieel voordeel voor de gemeente f850 bedraagt als het burgemees tersambt. wordt gecombineerd met het ambt van secretaris. De Voorzitter deelt mede, dat wat de brand te Lut jewinkel betreft, deze zaak Dinsdag j.1. in het col- In totaal 7 dooden en 82 gewonden. Botsing tosschen railanto en een snel trein. Aan het station Porta Susa van Turijn is gister middag om twee uur de sneltrein MilaanTurijn bij het binncnloopcn van het station in botsing gekomen met een railauto van do lijn Turijn—Aosta, welke het hoofdstation van Turijn om 13.50 uur verlaten had. Na de botsing vloog de railauto, die geheel bezet was, in brand, waardoor onder de passagiers een pa niek uitbrak. Daar de uitgangen door brokstukken versperd waren, konden de reizigers slechts door de vensters den wagen verlaten. Be sneltrein Milaan—Turijn werd door de botsing niet zoo ernstig beschadigd. Zoodra dc reizigers van hun eersten schrik bekomen waren, namen zij aan het opruimings- en reddingswerk deel. De brandweer en het ltoode Kruis waren terstond ter plaatse. Het ongeluk schijnt veroorzaakt te zijn door het weigeren van een wissel. Volgens dc eerste berichten zijn tachtig reizigers meer of minder ernstig ge kwetst. De meesten konden echter na het aanleggen van een noodverband hun reis voortzetten. Bergspoorongelak bij Napels. Over het ongeluk bij Napels, dat zeven dooden heeft gekost, wordt nader gemeld, dat hot ongeluk niet heeft plaats gehad op het Kahelspoor, doch op het z.g. Veauvius-spoor, dat van het benedenste kabel- spoorstation naar het dal voert. Vermoedelijk omdat de rails ten gevolge van den mist waren vochtig ge worden, gleed de wagen io-steuds.snellere vaart naar beneden en ontsjioorde in ceu bocht ondanks het hef tige Vcmmcyi, waar hij tegen een paal vaa de leiding stoótte cn gelieel verpletterd werd. Onder de dooden bevonde zich een gids en een Transch echtpaar, dat zich op de huwelijksreis bevond. Echtpaar bewusteloos gevonden. Toen Donderdagmorgen het nichtje van den heer en mevrouw Pennings, wonende aan dc Wilhelinina- straat tc Gocs, aan de slaapkamer van haar oom cn tante klopte, kreeg ze geen gehoor. Zc waarschuwde daarom direct andere familieleden, die een nader on derzoek instelden. Men vond toen beiden bewuste loos. In een aangrenzende kamer, waarvan do suite deuren openstonden, brandde een nieuwe haard kachel, terwijl er in beide vertrekken een zware lucht hing, zoodat hier vermoedelijk kolendampver giftiging in het spel is. Twee doktoren waren spoe dig ter plaatse. Donderdagmiddag begon bij mevr. P. het bewustzijn terug te koeren, maar de heer P. was nog steeds buiten bewustzijn. De doktoren achten den toestand niet direct levensgevaarlijk. lode van B. en W. is besproken, doch in verband met zijn werkzaamheden, was de heer Dekker toen reeds vertrokken. Spr. erkent dat voorkomen moet worden, dat het bluschmateriaal niet in orde is. Dc stagnatie is veroorzaakt door een samenloop van omstandigheden cn werd voornamelijk veroorzaakt doordat Smit ziek was. B. cn W. zullen zoo spoedig mogelijk een onderzoek instellen. l)c heer Van Zoonen merkt op, dat tc Lutjewinkol toch elk jaar wordt geoefend. Er is verzuimd tijdig Winkel te waarschuwen, opdat vandaar gezorgd wordt, dat er meer druk op de waterleiding komt. l)e heer Kort zegt, dat men niet eens aan aankop pelen toekwam, want men kon het deksel er niet af krijgen. De Secretaris deelt de oorzaak daarvan mee. De heer Dekker zegt dat uit dit alles wel blijkt, dat meerdere menschen met die dingen op de hoogte dienen te komen. De heer Raven zegt dat op Dinsdag 20 November een tewerk gestelde uit de werkverschaffing is ver wijderd wegens het bezigen van beleedigcnde uit drukkingen tegen een onderbaas. Spr. vraagt of die persoon voor langen of korten tijd geschorst is. Medegedeeld wordt dat vandaag van het departe ment van Sociale Zaken rapport is ontvangen en daar blijkt uit. dat A. van der Vorst wegens brutaal optreden hij herhaling voor 2 werkweken van de werkverschaffing cn steunregeling is uitgezonderd. Op Woensdag 5 December komt hij dus weer voor tewerkstelling in aanmerking. Arbeider no. 2 is ook uit de werkverschaffing ge stuurd, maar daarover is nog geen rapport ingeko men. Hierna volgt sluiting. Nazi's brengen serenade aan een „volks vijand". Munchen, 29 November (R.O.). Vijftienhonderd nationaal-socialisten, waarvan verscheidene met trommels en hoorns, hebben na een rondgang te hebben gemaakt, door het centrum der stad een be tooging gehouden voor het huis van den bankdi recteur Otto Lippold, een der vooraanstaande zaken lieden van Leipzig. De betoogers droegen doeken met zich mede, met opschriften als „Lippold de Hamsteraar", „De vijand van het Volk", enz. Voor het huis van den bankier aangekomen, tra den do trompetters naar voren en brachten de fa milie Lippold een „serenade". De voortdurend grooter wordende menigte werd daarop dor eenige nazi-leiders toegesproken en Lip- pold's misdaad tegenover het volk werd aan het pu bliek bekend gemaakt, Lippold werd beschuldigd van het „hamsteren" van levensmiddelen en kleeding. „Ofschoon hij een vermogen van 1.300.000 Mark bezat, had hij," zoo werd beweerd, „aan do propa gandisten van het winterhulpfonds welwillend 1 pond meel geschonken. De betooging werd besloten met den herhaalden uitroep „Heil Hitier" en „Sieg Heil". Geen enkele onregelmatigheid deed zich voor en do menigte verspreidde zich even ordelijk als zij geko men was, in rijen van vier. Niettemin hebben verschillende bladen verzocht, Lippold in verzekerde bewaring te stellen, „teneinde hem tegen de woede van het volk te beschermen". Geen algemeene belastingverhoogtng noodzakelijk. Washington: De voorzitter van de senaats commissie voor do financiën, Pat Harrison, die in het begin van de week te Warm Springs eenige bespre kingen met president Rooscvelt had, verklaarde, dat een algemecMie belastingvorhooging voor de dekking van de federale uitgaven gedurende het komende be lastingjaar niet noodig zou zijn, wanneer de verbe tering van het zakenleven aanhield cn het congres geen roekclooze uitgaven zou goedkeuren. Er zijn redelijke waarborgen zeidc hij dat er be tere tijden komen cn dat het 74ste congres niet go- dwongen zal zijn tot uitgaven die hei regeerings- crediet in gevaar brengen. EEN BERG OP REIS. Een 1800 meter hooge berg is in beweging gekomen en glijdt langzaam naar de vlakte van Hadim, aldus meldt Reuter uit Istanboel. Een nieuwe weg tusschcn Hadim en Ermenak is door den berg volkomen ver sperd. Door de Turksche geologen worden do „bewegin gen" van den berg nauwkeurig gevolgd. DOOR RHEUMAT1EK TOT WANHOOP GEDREVEN. Nu is hi] veel beter en slaapt weer heerlijk. Wat Kruschen Salts kan doen voor lijders aan rheumatiek, ziet ge uit onderstaand schrijven uit Alkmaar. „Sinds jaren was ik lijdende aan rheumatische pij nen van alles geprobeerd, cn tot wanhoop gedre ven. Ik kwam bij een mijner kennissen, die mij Kru schen Salts aanraadde. Ik heb direct een flacon ge haald en ben er meo begonnen. Ik heb nu mijn der de flacon en kan tot mijn groote vreugde mccdeelen, dat ik zoo goed als geheel verlost ben van mijn pijn. Ik voel me weer jong, heb weer lust tot uitgaan en slaap weer heerlijk." T. B. te A. Kruschen Salts bevat zes verschillende mineral9 zouten. Deze zouten sporen de afvoerorganen aan tot krachtige werking: Uw lichaam wordt bevrijd van overtollig urniezuur en andere schadelijke afvalstof fen, die meestal oorzaak zijn van rheumatiek. Wan neer U trouw blijft aan dc kleino dagelijksche dosis, zullen deze stoffen zich niet weer ophoopen. Rheu matiek komt niet terug; frisch bloed zal Uw lichaam doorstroomen, ge voelt U jeugdig en energiek, als nooit tevoren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen, Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op do buitenverpakking do naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. „Maar het keizerschap is geen Duitsche, maar een Romeinsche kwestie". De Oberregierungsrat voor Thurinigen, Papen-» broock, heeft te Weiniar in een openbare nationaal-» socialistische vergadering, die door meer clan twee-» duizend menschen bezocht was, een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: „Er zijn thans nog lieden, die gelooven, dat zij hun eigen soep kunnen koken. Men weet precies, dat hier en daar nog heeren onder het portret van den keizer bijeenkomen en klinken op het welzijn van Zijne Majesteit. Ook weet men, dat er dameskransjes zijn, die er een monarchistische koffie-cultus op na houden, Men geloove echter niet, dat men Adolf Hitier slechts als werktuig kan beschouwen. Do nationaal- socialisten hebben geen veertien jaar gestreden, om Duitschland als een afgetakelde monarchie te kunnen vertegenwoordigen. Het keizerschap is geen Duitsche, doch een Ro meinsche kwestie. Het Duitsche volk heeft zichzelf een hertog gekozen, en deze is geen andere dan Adolf Hitier. In Duitschland kent men slechts één principe: de prestatie. Met de overwinning van de prestatie van het na« tionaal-socialismc kent men slechts één adel, den adel van den plicht cn den trouwen arbeid. Wij weten precies, waarheen men in Duitschland rijdt. Eens komt de dag, dat men berouw zal heb ben over hetgeen men heden doet. Ik ben vast ervan overtuigd, dat in Duitschland ook met do laatsto vijanden zal worden afgerekend." Z'n boterham opgegeten op de rails en toen door den trein gegrepen. Roermond: Donderdagmorgen omstreeks ze ven uur is de 21-jarige H. Laurensen, uit Hoensbroek, die werkzaamheden verrichtte aan de telephoonlijn langs den spoorweg RoermondMaastricht, ter hoog te van Kasteel Hattem, toen hij op de rails een bo terham zat te eten, door een trein, komende uit Maastricht, gegrepen en op slag gedood. Het ongeluk is te wijten aan de zware mist, waar door do man den trein niet zag aankomen. Met treintjes. Er is al eens verteld van de groote menschen, die in verschillende nationale vereenigingen in spel met spoortreintjes leerzame afleiding vinden. Volgens Paris-Midi bedraagt hun totaal ongeveer 50.000 mee- rendeels in Engeland, maar behalve in Frankrijk zijn er ook in Nederland, Zwitserland, Oostenrijk en Duitschland. To Vésinet bij Parijs heeft het genootschap een tentoonstelling van die wagentjes geopend ter her denking van den aanleg van de eerste spoorbaan van Parijs daarheen vóór honderd jaar. De standaard-spoorbreedte bedraagt 32 m.M., maar, de helft wordt ook toegelaten. Er zijn wagons dia 60 gram wegen. Bijna alle modellen zijn electrisch, ook die stoomlocomotieven voox*stellen, omdat de an dere te kort loopen. daarop ontstelde haar de gedachte aan David Da- vid, van wien ze nu zeker wist. zoo veel to houden, David, dio in haar liefde geloofde en toch als zo neen zei. wat dan? Dan zou David spoedig alles we ten en dat zou nog vreeselijker zijn maar met I.ionel trouwen zijn vriend hem weer te ont moeten en dan dc schrik, do pijn te lezen in zijn oogen en dc verachting voor een meisje, dat den man, die ze heette lief tc hebben, zoo behandelde. Geheel in de war en diep ongelukkig verborg zc het gelaat in de handen, probeerde eens kalm na te denken en bij het raam wachtte zwijgend Lioncl en keek uit in de steeds dikker vallende sneeuw die hij nu, in het donker, bijna niet kon zien. Ilij hoor de iemand binnenkomen cn zag Jowett voor het andere rnnm de gordijnen dicht trekken en een oogenblik later was de kamer hel verlicht. Hij kwam bij het raam vandaan, om den man gelegenheid te geven ook hier zijn werk te doen. Toen Jowett binnenkwam had Marilvn haar hoofd opgelicht en was rechtop in haar stoel gaan zitten. Ze hield haar gezichtje afgewend en toen do thee was klaar gezet en de man eindelijk weer verdween, riep zo Lioncl. „Moreton!" „Ja?" Lionel trad op haar toe en keek op haar neer. „Kan je me al antwoorden?" Hij sprak heel rustig en was zich er op een eigen aardige manier van bewust, dat dit toch wel oen heel eigenaardig huwelijksaanzoek was. 't Leek hee- lemaal buiten hem om te guan, alsof hij slechts toeschouwer was bij het geval. Ze knikte. „Ik ik zal met jo trouwen," zei ze, nauwelijks hoorbaar. „Ik weet, dat je niet van ine houdt en ik ik houd niet van jou. We kunnen niet verwach ten erg gelukkig to worden maar er is geen andere uitweg voor me. En ik bon jo dankbaar zal jo altijd heel dankbaar blijven." Haar toon, haar hopelooze, hulpelooze wanhoop, wekten Lionel op uit zijn overpeinzingen. Hij kwam op den leuning van haar stool zitten en nam haar handje. „En dat is nu juist iets, wat ik niet zou kunnen hebben!" zei hij op heel gewonen toon. „Dankbaar heid is niets voor man en vrouw. Een vrouw, die er zoo over denkt, zou die eeuwigdurende dankbaarheid al heel gauw een kwellende, ondraaglijke last vin don en op den man zou het een totaal demoralisee renden invloed hebben. Neen. Er mag geen sprake zijn van dankbaarheid... vriendschap is zooveel be ter. We moeten afspreken, dat wc vrienden zullen wezen." Zo keek met een eigenaardig vragenden blik naar hem op en hij slaagde er in, tegen haar te glimlachen „En dan nog iets," zei hij. „Van nu af aan zetten we die andere zaak absoluut opzij. Kom er nooit meer op terug. Doo maar alsof alles in orde is en zooals het behoort to wezen. En..." hij wachtte even en ging toen vlugger door. „Ik ons huwelijk we moeten het absoluut als een vriendschapsdaad opvatten, ook voor hot vervolg voorloopig zul len we? Vriendschap en verder niets." Hij zag haar oven huiveren en zonder verder een antwoord af te wachten, stond hij op en trok een stoel bij de thee tafel. „Dat is dus afgesproken," zei hij opgewekt. „En als je me nu eens een kop thee inschonk? Ik moet nu dadelijk weer weg, want er moet heel wat worden geregeld." Ze keek hem wel een minuut lang aan, glimlachte ietwat onzeker, schudde zich los uit hare verdoo- ving en deed, wat hij vroeg. „Ik zal vanavond nog met je moeder spreken en Peter Fish zeggen, dat hij de noodige stappen doet voor ons huwelijk." zei hij. „Als reden voor ons haas tig huwelijk zal ik opgeven, dat ik naar aanleiding van het verzoek van Dr. Vaudain misschien onmid dellijk naar Londen en Bern zal moeten. Fr is in het vage werkelijk over gesnroken. Zijn lichtbehandeling schijnt veel invloed te hebben op Hij zweeg, want hij merkte dat ze niet luisterde en zelf had hij op de trap niet do lichte voetstappen gehoord, dio haar aandacht vroegen. „Ik zal nu voor vandaag maar afscheid nemen, beste", zei hij, boog zich over haar heen en kuste haar op den wang, net toen de deur openging en Suzanno binnenkwam. Toen ze van Jowett hoorde, dat Lionel er was, was ze naar boven gerend en nu stond zo nis van den bliksem getroffen. 7e keek niet naar Mnrilyn. die opgestaan was van haar stoel, maar haar starre blik was gericht op I.ionel, die zich schrap zette en haar even strak aanblikte. „Je komt net op tijd", zei hij, voor zij een woord kon uitbrengen cn zijn stem klonk heel effen cn toonloos. „Ik heb Mnrilyn net ten huwelijk gevraagd cni zc heeft mijn aanzoek aangenomen." Suzanne deed haar mond open, doch antwoordde niet. Langzaam wendde ze het hoofd van den een. naar den ander. Gewoonlijk had zc niet veel kleur, maar nu overtoog een grauwe bleekheid haar gelaat en Marilvn, eensklaps hang geworden, begon haastig, opgewonden te spreken en lachte geforceerd „Ik weet wel, wat jo zeggen wilt. David... rnaar ik... ik hen tot de ontdekking gekomen, dat het David toch niet is. Ik kan niet met David trouwen. Ik kan het niet. En 't is nooit goed met iemand te trouwen, als jo vooruit weet, dat het toch niets wordt. Kijk toch niet zoo verschrikt." Suzanne strekte de hand uit en greep den killen gebeeldhouwdcn rugleuning van een stoel. Ze moest zichzelf ervan overtuigen, dat ze wakker was en leefde, dat dit geen nachtmerrie was... moest iets stevigs, iets alledaags vastgrijpen. „Ik ik hen niet geschrokken", zei ze en vroeg zich af, hoe haar stem wel zou klinken. „Waarom zon ik? Natuurlijk deugt het nergens toe, den verkeerden man te trouwon. Maar maar" ze lachte, een vreemd, eigenaardig dapper lachje en gooide haar krullekopje in den nek. „'t Overviel me een beetje. Anders niet. Ik ik wensch jullie alle bei veel geluk." Bij de laatste woorden keek ze Lionel aan. Ze zag nu niet bleek meer, integendeel, ze had een kleur, haar oogen schitterden. „Ja. Veel geluk hoor! Wat wil je beter wenschen? Kinderen, ik ben op! 't Ga me kleeden, want ik moet nog uit en ik ben in een razende hurry. Au revoir, allebei... en denk er nu om, dat je me voor bruids meisje vraagt, hoor!" Ze lachte hen heiden toe, maakte een spottend bui ginkje en ging de kamer uit. Achter de gesloten deur hoorde Lionel haar onder het trap opgaan fluiten. „What *1! I do what '11 I do?" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 18