Plaatselijk Nieuws. De Ford-Karavaan Dinsdag 4 December 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9610 in Schagen Orerstroomingen rond Melbourne. Moeder die haar zoon doodde. Geheimzinnige schepen. SCHANDAAL IN OKLAHOMA. Drie jaar geslapen. Door den electrischen stroom gedood. EINDE VAN DE RIJWIELPLAATJES- MISERE? De 60.000ste passagier op Schiphol. Laffe aanranding. Twee ernstige verkeersongelukken te Eindhoven. PECH OP DE IJSBAAN! Zuinigheid bedriegt de wijsheid. Zaterdagmiddag kwam het waterpeil allengs hoo- ger, maar de Noordelijke hoek wilde maar niet on der water komen. Het land is niet geheel vlak, zoo dat aan den Zuid-westelijken dijk reeds ruim 35 cen timeter waterstond en aan den Noordkant bijna niets De berekeningen kwamen daarom ook niet uit. Men had gedacht, dat het water aan den Laurierstraat kant het hoogste peil zou bereiken. Daartoe had imen dezen dijk en de twee korte stukken dijk goed onder handen genomen. Het Zuidwestelijk gelegen dijkje echter niet. Het water aan dit dijkje nu, had Zaterdagmiddag reeds een hoogte van 35 c.M. bereikt Om de geheele baan blank te zetten, moest nog wel 20 c.M. bijgemalen worden, dus kwam de hoogte bij het zwakste dijkje al op 55 c.M. Het dijkje kon dit dan ook niet houden en begon op verschillende plaat sen door te sijpelen. Het bestuur der Schager IJsclub trachtte met stampen en graszoden de waterloop te stuiten, doch dit gelukte slechts gedeeltelijk. Besloten werd het dijkje te verzwaren, waar men gistermor gen reeds een aanvang mee gemaakt heeft. We zullen hopen dat een en ander afdoend zal helpen. Een ritje met de Grand Luxe. Meer dan eens heeft de lezer in ons blad een ad vertentie kunnen aantreffen, waarin de voortreffe lijke eigenschappen van de „V 8" werden opgesomd. Nu dat hier ter plaatse de gelegenheid werd openge steld om in de praktijk met dezen wagen kennis te maken, hebben wij dit dan ook gedaan. Men stond ons een demonstratierit toe in een der nieuwste type's „De nieuwe Ford Victoria de Grand Luxe". Dit is een buitengewoon aantrekkelijke 4-persoons coupé met de meest moderne lijnen, doch zonder iets over drevens. Kortom, in de V 8 zijn de meest gevorder de technische eigenschappen belichaamd, zonder dat nochtans deze automobiel een experiment is. Elke constructieve eigenschap is zorgvuldig beproefd en heeft bewezen goed te zijn. Eenige proeven. De rustige, geleidelijke werking der koppeling viel ons op. Zonder het hinderlijke „kraken", werd gemak kelijk overgeschakeld en weer terug, bij een snelheid van 50 KM. Een Remproef met dezen wagen werd genomen. Op een moment re den we op een klinkerweg met een snelheid van 60 K.M. We commandeerden „stoppen". Binnen 22 M. stond de wagen en bleef de wagen in het lijnrechte wielspoor. Toen met een vaartje van 40 KM., ook op een klinkerweg. Op het commando „stoppen", ston den we reeds binnen de elf meter. Men moet hier bij nog rekening houden, dat we op een natten straatweg reden en dus doorglijden bij blokkeeren der wielen niet uitgesloten is. Maar nu eens probeeren op een asphaltweg. Hier toe werd de Stationsweg genomen. Weer werd ge reden met een snelheid van 60 K.M. „Stoppen". Thans had de wagen een afstand van 32 M. noodig om tot stilstand te komen. Bij 40 K.M. was 11 Meter noodig. Hier uit blijkt dus, dat men bij geringe snelheid vlugger op een asphaltweg stilstaat dan op een straatweg. Bij grootere snelheid is het net an ders om. Men bedenke hierbij, dat deze remproeven op natte wegen werden genomen, want later werd op een droog stukje straatweg met een 40 KM. vaart geremd en toen stond de wagen reeds na 7 meter. Dat is dus 90 pet. remvastheid. De auto bleef bij elke remproef in het lijnrechte wielspoor. Dit is een zeer belangrijke factor bij voorkomende onge vallen. Ook bij een proef met een 50 K.M. vaart met losgelaten stuur bleef de wagen recht op den weg. Buitengewone vastheid! Om aan te toonen, dat niet alleen deze wagen zoo was, maakten we nog een toertje met de Tudor Sedan de Luxe. Dezelfde resul taten werden bereikt. Benzineverbruik werd door ons nog gecontroleerd. Verbruikt werd 1 Liter ben zine over 8.6 K.M. Men kan bij de V 8 gerust op de 3e versneling 10 K.M. rijden, zonder dat de wagen zal gaan schokken. We kunnen een ieder, die zich ivoor automobielen interesseert gerust aanraden: „Gaat vandaag eens kijken". De film voorst ollin q. Op het Slotplein des avonds was een aaneenscha keling van leerzame gedeelten. Er werd vertoond het fabriceeren van een Ford-automobiel, vanaf de grondstoffen. Benevens automobielen fabriceeren de Fordfabrieken nog Ammonia, Kunstmest, Cement, enz. Een en ander trok zeer veel belangstelling, vooral van de jeugd, die dapper eenige nummertjes meezong. Met de grand Luxe 6-persoons. Ook met het 6-persoons grand Luxe maakten we een rit, en reeds dadelijk bij het wegrijden vielen de bijzondere eigenschappen op. Zoo goed als geruisch- loos ook de tweede versnelling is geruischloos kwam de wagen op snelheid en gleed soepel verder. Door een goede veering en krachtige schokbrekers ligt de „V 8" vast en rustig op den weg. Het interieur is ruim, zoodat men heel gemakke lijk zit. Verschillende technische bijzonderheden en onge twijfeld verbeteringen zijn aangebracht. De volgende fijn er de voornaamste van. Een dubbel uitgevoerde carburator zorgt voor goe de afstelling en economisch rijden. Dit laatste werd ons overtuigend bewezen met de halve litcr-testproef. waarbij de wagen op een daarvoor speciaal opge pompte hoeveelheid benzine van een halve liter Ïeed. on toen een afstand van 4.2 K.M. aflegde, lieruit bleek dat deze 8-cylinder Fordwagen 1 op 8.4 liep, wat zeer zeker zuinig genoemd mag wor den. Het motor-aggregaat, bestaande uit één gietstuk, waardoor de stabiliteit van den wagen zeer wordt verhoogd, is opgehangen in rubber. Met de totaal uit een stuk bestaande carrosserie, vormt dit den wagen tot een stevig en kraakvrij geheel. Van het ruklooze wegrijden door een bijzondere constructie aan de koppeling werd hierboven reeds melding gemaakt. Voor den beginnenden automobi list een grootc verbetering. Door een tweevoudige beweging der portierraam- £jes kan men het beslaan der ruiten (bij de grand UX6 rondom onsplinterbaar glas) voorkomen, ter wijl het binnen in den wagen niet tocht. De gemakkelijke besturing bleek o.m. nog uit een laatste en aardige proef, die wij bij deze demonstra tie-rit meemaakten. Met loslating van het stuur reed n.1. de wagen, die tusschen twee haakjes zeer kort draait, in de rondte zonder ook maar iets af te wij ken en ondanks den minder goeden weg. Als ware het een bewijs dat deze nieuwe ford wagens „hun weg wel zullen vinden.'* ZWAAR AUTO-ONGELUK AAN HET NOORD- HOLL. KANAAL. Geen persoonlijke ongelukken. Groofa materieele schade. Zondagavond omstreeks een uur of 10 wilde een chauffeur z'n auto op den weg langs het Noord- Hollandsch Kanaal ter hoogte van 't Zand, zijn wa gen kecren. Hij lette vermoedelijk niet voldoende op en bemerkte blijkbaar niet, dat achter hem, uit de richting 't Zand in volle vaart een auto, bestuurd door onzen plaatsgenoot B.f naderde. Juist op het moment dat de heer B. op kleinen afstand was ge naderd, reed de auto van de linker- naar de rechter weghelft, hierdoor B.'s rijweg versperrende. Met een zwaren slag had een botsing plaats, niettegenstaan de B. moeite deed om te remmen en een botsing te voorkomen. Door den schok werd de auto zwaar be schadigd. De voorwielen werden vrijwel buiten dienst gesteld, de motorkast werd deerlijk gehavend, terwijl ook aan den anderen kant van de auto de sporen duidelijk zichtbaar waren. Eenige ruiten waren totaal verbrijzeld. De auto, die de aanrijding ver oorzaakte, werd eveneens beschadigd. De inzittenden kwamen met den schrik vrij, zoodat het inroepen van geneeskundige hulp niet noodig was. Het auto verkeer ondervond geen vertraging. De vernielde auto, eigendom van de H.A.B.O. en aan B. verhuurd, is Maandagmorgen vroeg door den HABO-kraanwagen weggesleept naar haar garage al hier. Tegen den chauffeur zal vermoedelijk proces-ver- baal worden opgemaakt EEN KNALAVOND. De VARA. in Schagen zal, evenals vorig jaar, weer een z.g.n. knalavond geven en wel op 10 januari a.s. in Theater Royal. Medewerkenden zijn: Kees Pruis, Stella Seemer, een pianist, Frans Nienhuys en F. A. Hoff als spreker. Met het oog op de tijdsomstandigheden, zal de entreeprijs laag worden gehouden. Wij hebben hier voor ons het programma liggen, welnu, dat belooft genoeg voor een pracht-avond, o.m. behalve Kees Pruis en Stella Seemer in hun re- partaire, nog een klucht in één bedrijf, getiteld: Het nieuwe Vara-lid. Volop afwisseling dus. EEN ZONDAAR DER MOTOR. EN RIJWIELWET EN REGLEMENT. Bij surveillance per rijwiel werd door den Bri gadier-Majoor Holema en den gemeenteveldwachter v. Haren, een motordriewicler aangehouden, be stuurd door den heer M. uit de gem. Barsingcr- horn, die bijna geen enkele verlichting voerde. Een en ander kwam den heer M. op niet minder dan vier overtredingen te staan, wat hem t.z.t aardig wat centjes zal doen storten op het kantoor der Registratie en Domeinen. BALDADIGHEID OF STRAATSCHENDERIJ? Door enkelo opgeschoten jongens worden van tijd tot tijd in onze gemeente versjes in de brievenbus sen gestopt. Na eenigen tijd komt men het epistel dan terughalen, in de hoop daarvoor eenige centen te krijgen. Zoo ook gisteren. In de Thorbeckestraat werd weer in de brievenbus van een der huizen een Hevige regens, die meer dan 40 uur aan hielden. De stad Kooweernp ontruimd Reuter meldt uit Melbourne: Door de hevige regens, welke meer dan 40 uur ach tereen duurden, hebben, zooals reeds gemeld, in het gebied rond Melbourne overstroomingen plaats ge had. Hierbij zijn 22 personen om het leven gekomen, sommige door verdrinking, anderen door de neer vallende hoogspanningdraden, terwijl er tot nu toe 40 vermisten zijn. Het passagiersschip „Coramba" met 17 opvaren den wordt vermist. Te Koowcerup vluchtte de bevolking op de daken. Hier kwamen zes personen om het leven. De schade wordt in totaal op een millioen .pond sterling geschat. De regeering heeft 10.000 pond be schikbaar gesteld voor 4000 dakloozen. Nader uit Melbourne: De rivier Yaraa heeft een hoogte bereikt, welke nog nooit is geregistreerd. Tal van bruggen zijn weggeslagen en vele andere worden bedreigd. De stad Koowcerup is ontruimd, de bewoners wer den, half gekleed, in treinen weggevoerd, nadat zij den nacht hadden doorgebracht op de daken, van waar zij de slangen, die in het water rondzwommen, van zich af moesten houden. Ook het ziekenhuis werd overstroomd en de zie ken moesten door een gat in het dak worden gehe- schen om in veiligheid te worden gebracht. Gratieverzoek om haar van den dood door den strop te redden. Londen. Eenigen tijd geleden is Engeland in beroering gebracht door een strafzaak, waarbij een 62-jarige vrouw, Mrs. May Brownhill tot den dood door den strop werd veroordeeld, wegens moord op haar zoon. De vrouw had een achterlijken, half idio ten zoon, van 30 jaar, voor wien natuurlijk geen be staan te vinden was. Uit ongerustheid over wat er met den zoon zou kunnen gebeuren, wanneer zij zou sterven, had de vrouw hem honderd gram asperine- poeder toegediend en vervolgens de gaskraan open gezet in het vertrek, waarin haar zoon zich bevond. Thans bereiken den Koning van verschillende kanten verzoeken om de vrouw gratie te verleenen, wat slechts kan geschieden indien de Minister van Binnenlandschc Zaken hiermee accoord gaat. O.a. deelde de leider van de Labour Partij, Gcorge Lans- burv mede ,dat hij den Koning een verzoek om gra tieverlening zou doen toekomen en dat hij den Minister van Binncnlandsche Zaken zou verzoeken hieraan zijn steun te willen verleenen. In de haven van Hongkong. Tc Honkong heerscht belangstelling voor een ge heimzinnig geval. Er zijn n.1. twee kustpatrouillee- ringsvaartuigen aldaar aangekomen, die in Italië waren gebouwd en aan boord van welke schepen zich een Russische bemanning en Russische ingenieurs bevinden. De bemanning draagt geen distinctieven. De schepen waren gebouwd te Genua en zijn bestemd voor de Russische scheepswerven te Wladiwostok. Zij hebben het algemeene type van torpedojagers en zijn gebouwd volgens het „stroomlijn" beginsel. Het heet, dat er nog zes schepen van dit type in aanbouw zijn. De haven van Wladiwostok is in dezen tijd van het jaar ontoegankelijk wegen üs dergelijk epistel gestopt. Men vond het echter wel letjes en besloot het versje uit de bus te laten han gen, zoodat de heeren het weer mee konden nemen zonder daarvoor eenige centen te vangen. Dit ont stemde de jongelui bepaald nogal hevig, want de huisbel, benevens deur en kozjjn moesten het ont gelden en werden behoorlijk beschadigd. Aangifte is hiervan gedaan, waarna zeker proces-verbaal zal volgen. Op ergerlijke manier wordt tegenwoordig misbruik gemaakt van de goedgcefschheid der men- schen, die toch dagelijks een ware storm van zulke briefjes, allerlei kooplieden en bedelarijen in ver schillenderlei vorm het hoofd hebben to bieden. BOERENLEED EN BOERENHOOP. Zoo heet de bondsfilm van den Bond van land- fiachters en hypotheekboeren, die Maandagmiddag n de zaal van hotel „Vrcdelust" op aanvrage van de afdeeling Schagen van deze organisatie werd ver toond. De belangstelling was niet groot, toen de propa gandist van den Bond de heer Rensema, de bijeen komst opende, de acnwezigen welkom heette en een korte verklaring van dezen nog nieuwen film gaf. Het is een film van 2600 motcr lengte en de vertoo ning neemt niet minder dan 2V£ uur in beslag. Spr. uitte den wensch dat de vertooning zou strekken tot opbouw van de organisatie, wat met het oog op den komenden tijd noodig is. Immers de Minister van Justitie heeft opnieuw medegedeeld dat het ontwerp pachtwet in vergevorderd stadium van voorberei ding verkeert. In ingewijde kringen spreekt men er van dat het ontwerp nog dezen winter in behande ling zal komen en het zal dus noodig zijn de publie ke opinie te bewerken. Na dit inleidend woord wordt begonnen met de vertooning van den film, die is onderverdeeld in drie bedrijven. Het eerste bedrijf doet ons kennis maken met een jongen pachter en zijn gezin,, het harde werken van den vroegen ochtend tot don laten avond maar welke jonge menschen het., ondanks dat harde werken, niet verder kunnen brengen dan tot het al lernoodzakelijkste. En als clan ook weldra de tegen slagen komen, dan gaat het al spoedig totaal berg afwaarts. Aanschouwelijk wordt voorgesteld welk deel van de opbrengst ten goede komt aan het pach tersgezin en welk deel, 't grootste, aan grond- en hy- pothcekkapitaal. Deze propagandafilm laat ons zien hoe moeilijk 't voor de pachter is den fouragehandelnar te betalen hoe voor de betaling van pacht, de koeien worden verkocht om tenslotte gevolgd te worden tot execu- torialen verkoop. Het tweede bedrijf, de zoogenaamde Joumaalfilm, geeft ons een goed beled van het leven der organi satie, propageert de totstandkoming van een behoor lijke pachtwet, met continuaticrecht en pachtcom- missies, omdat anders nooit een behoorlijk loon wordt verkregen. We zien aanschouwelijk voorgesteld, dat het boe renbedrijf steun behoeft, dat die steun in den vorm van steunwetten wordt verleend, maar het bedrijf slechts op gang is te helpen door hypotheek- en pachtwet. Na de pauze wordt het derde bedrijf vertoond, dat den toestand van den hypotheekbocr weergeeft, en dat tevens het einde heteekent van dezen organisa tiefilm, die de aanwezigen ongetwijfeld van het be gin tot het einde boeide. Rechterszoon en tal van vooraanstaande jon gelui in een moordzaak betrokken. Volgens een bericht van United Press uit Tulsa in den Amerikaanschen staat Oklahoma, is in de klei ne, doch welvarende stad Tulsa, waar vele rijke fa milies, die petroleumbelangcn hebben, woonachtig zijn, een schandaal bekend geworden, dat in geheel Oklahoma en in de omliggende staten op de voor pagina's der blad besproken wordt. De plaatselijke ambtenaar van het openbaar mi nisterie, Anderson, heeft tegn den 19-jarigen zoon van den vooraanstaanden en bekenden bondsrechter Kennamer een raoordaanklacht ingediend en boven dien tegen een aantal jongelui uit de eerste families in Tulsa een aanklacht wegens medeplichtigheid aan een afpersingscomplot. De 23-jarige student in de medicijnen, John Gor- rell, is door den jongen Kennamer met revolver schoten gedood. Uit do onderzoekingen van het open baar ministerie zou gebleken zijn, dat nog eenige an dere zoons van welgestelde families bij dezen moord betrokken zijn. Do ambtenaar van het openbaar ministerie is van meening dat het hier gaat om een moord van den eenen bendeleider op den anderen. De vermoorde zou namelijk getracht hebben, den olie-millionnalr H. F. Wilcox een bedrag van 20.000 dollars af te per sen en gedreigd hebben, diens dochter te ontvoeren wals bij het geld niet zou krijgen. Tusschen Kennamer. die bekent den moord te hebben gepleegd en den vermoorde bestond een groote rivaliteit, daar ze beiden naar de gunst don gen van de dochter van den millionnair. Naar verluidt, heeft Kennamer verklaard, dat hij uit noodweer heeft gehandeld. De vlieger I.loyd Huff deelde echter aan de politie mede, dat hij Kenna mer in den nacht op 22 November, de week voor den moord, van Kansas naar Tulsa gevlogen heeft. Bij deze gelegenheid heeft hij gehoord, hoe Kennamer verklaarde, dat hij Gorcll zou vermoorden. Huff ge loofde toen, dat Kennamer dronken was en in zijn dronkenschap dergelijke verklaringen aflegde. In Tulsa wacht men met groote spanning het ver dere verloop af van het onderzoek, waardoor waar schijnlijk nog meer bekende namen bij de moord zaak betrokken zullen worden. Amerikaansche curiosa. Chicago. Een meisje, dat reeds bijna drie jaar in slapenden toestand verkeert, schijnt than3 teeke nen te geven van ontwaking uit haar bewusteloos heid. Volgens haar moeder heeft zij namelijk geant woord op een mededeeling, die op een lei was ge schreven en haar vervolgens werd voorgehouden. Zij antwoordt echter niet als Iemand tegen haar spreekt. Dit vermogen van het meisje om slapend te lezen, werd eerst enkele dagen geleden door haar moeder ontdekt Leiderdorp: Gisternacht is op het terrein van de Vereenigde Touwfabrieken onder deze ge meente de 28-jarige monteur J. Fickman, bij het ver richten van werkzaamheden door den stroom van het hoogspanningsnet getroffen. Hij sloeg achterover van een ladder, waarop hij stond om poetswerk te doen. De eerste hulpdienst heeft hem naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden gebracht, waar men slechts den dood kon constateeren. Het slachtoffer was gehuwd en vader. Een practische uitvinding? Dezer dagen werd gemeld, dat de Minister van Fi nanciën met betrekking tot de wijze van bevestiging van het rijwielbelastingplaatjo nader heeft bepaald, dat dit ook mag geschieden op den bovenkant van het vóór de voorvork van het rijwiel uitstekende ge deelte van het spatscherm van het voorwiel binnen een afstand van 15 c.M. van de balhoofdbuis. Wij vernemen thans, dat dit ministerieel besluit betrekking heeft op een zeer practische uitvinding van den heer J. R. Mulder, rijwielfabrikant te Drach ten. De heer Mulder vervaardigde een houder van staalplaat, welke met twee schroefbouten op het spatscherm wordt bevestigd. Tclkenjare kan in den houder, zonder dat deze vernieuwd behoeft te wor den, het nieuwe belastingplaatje worden geplaatst. Nu de Minister van Financiën zijn goedkeuring aan deze uitvinding, waarop de bonoodigde octrooien zijn verkregen, heeft gehecht, is met de fabricatie der houders een aanvang gemaakt. Sinds 1 Januari van dit jaar. Op Schiphol, het Amsterdamschc vliegveld, is gister middag de 60.000ste passagier sinds 1 Januari van dit jaar gepasseerd. De populariteit van de luchtvaart blijkt niet alleen uit dit getal ter vergelijking diene dat het aantal luchtreizigers van 1 Januari tot en met 30 November 59.860 heeft bedragen, tegen 35.018 in 1933 maar tevens uit den leeftijd van deze 60.000ste, die 14 maan den oud is. De chef van den passagedienst heeft de moeder van do kleine een tuiltje bloemen aangeboden en haar medegedeeld dat de K.L.M. de familie een Uiver-mo- del zal zenden ter herinnering van dit gedenkwaar dige feit. De passagedienst heeft over November 3.822 passa giers geboekt, tegen 2255 in November 1933, hetgeen wijst op een druk reizigersvervoer in dezen winter. Jongeman met knuppels zwaar gewond. Op een eenzamen landweg tusschen de gemeenten Zeeland en Boekcl heeft een laffe moordaanslag plaats gehad, meldt de „Prov. en 's-Hcrt, Crt." Eenige Boekclsche jongelui, die den avond te Zee land hadden doorgebracht, keerden per rijwiel huis waarts. Plotseling sprongen uit het struikgewas langs den weg een viertal jonge kerels naar voren die met knuppels waren gewapend. Zij grepen den 20-jarigcn landarbeider van Berlo uit Boekei vast en trokken hem van zijn fiets. De jongeman, die niet tegen zijn aanvallers was opgewassen, werd tegen den groud geworpen en ernstig mishandeld. Toen het weerlooze slachtoffer zoodanig met de knuppels was geslagen, dat hij inéénzaktc en geen teekenen van leven meer gaf. kozen de laffe aanran ders het hazenpad. De kameraden van B. die bij het zien van de bel hamels ijlings de vlucht hadden genomen, keerden spoedig terug om te zien, wat er van hun vriend was geworden. Zij vonden van B. ernstig gewond en in bewusteloozcn toestand op den weg liggen. Men droeg het slachtoffer een nabijgelegen huis binnen, waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen. Van B. bleek ernstige verwondingen aan de borst- kas, benevens een zware hersenschudding te heb ben opgeloopen. Hij werd van de laatste II. Sacra menten voorzien. Zijn toestand is zorgelijk. De politie stelde een onderzoek in en slaagde er in de hand te leggen op de vermoedelijke daders zekere B. en V. De aanleiding tot het misdrijf is waarschijnlijk minnenijd. Eindhoven, 3 Dec. Gistermorgen hebben te Eindhoven twee ernstige verkeersongelukken plaats gehad. Om kwart over tien reed de vrachtauto van de firma C. Laarhoven uit de richting Eindhoven over den Aalsterweg en moest op een gegeven oogenblik uitwijken voor een wagen, die links van den weg stond. Op dat moment kwam uit de Primulastraat de 60-jarige motorrijder C. Klein uit Philipsdorp, die in volle vaart tegen de vrachtauto reed. I)e man sloeg eenige malen over het hoofd en bleef bewuste loos liggen. Met een ernstige schedelfractuur is het slachtoffer naar het St. Jozef ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Het slachtoffer is in het ziekenhuis van de laatste H. sacrementen voor zien. Een half uur later had een aanrijding plaats op den hoek van den Geldropschenweg en den Stra- tumschedijk. De 3i-jarige fietsrijder C. Wayers slipte met zijn rijwiel en viel rnet het hoofd tegen een juist om den hoek komende vrachtauto vqn de firma van Hezemans uit Eindhoven. De man kreeg het achterwiel van de auto over het hoofd on werd bij een apotheker binnengedragen. De gemeentelijke geneeskundige dienst kon slechts den dood consta teeren. Den chauffeur treft geen schuld. Het lijk van het slachtoffer is naar het Binnen- Gasthuis vervoerd. Jongen overreden en gedood. Gistermorgen te omstreeks half negen had op het Fred. Hendrikplantsoen te Amsterdam een droevig ongeluk plaats, waarbij de 16-jarige jongeman W. K. werd gedood. Hij reed links van den weg en wil de dc i weg oversteken. Op dat moment kwam er een putzuigmachine van de gemeente aanrijden, die hem niet meer ontwijken kon en waardoor hij werd overreden. Hij werd vrijwel onmiddellijk gedood. Zijn lijk is door den G.G. en G.D. nnar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. Hij was woonachtig in de Nieuwe Leliestraat.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5