De Langendijker Groentenveilingen. Turnkring Holl. Noorderkwartier. Automobiel-ongeluk te St. Maartensbrug. ONZE IJSBAAN WEER DROOG. Dezer dagen werd ons ongevraagd gezegd: „Als de dijk om de ijsbaan 't houdt, dan mijn kop af. Dat kan zoo nooit! Dijken leggen is niet i ede te werk, daar moet je verstand van hebben", en toen liet onze zegs man een heel relaas volgen, dat wij schando ge noeg vergeten zijn. En wij willen wel zeggen, dat wij er niet de noQdige aandacht ann hebben gewijd ook, want nietwaar, wij weten het allemaal wel: de cri- tick wordt steeds gratis en royaal gegeven en de boste stuurlui staan aan wal. Maar er kwamen toch al spoedig geruchten, dat het met den dijk niet in orde was. Herstel volgde, verhooging, etc. En nu? Nu ligt onze ijsbaan weer geheel droog. Men heeft de haan weer droog laten loopen, want dc dijk vertoonde zulke verdachte eigenschappen, dat men bang was voor erger. En men is nu weer opnieuw ijverig in de weer om den dijk onderhanden te hemen. Wij willen hopen, dat het werk nu afdoende ral worden ondernomen. Want, stel je eens voor, dat neen, daaraan wi! len wij niet denken, dan zou Schagen een al te mal figuur slaan. Met vriezen wordt gewacht tot dc Ijsbaan klaar is. Zegt hot voort! VAN DEN WAL IN DE SLOOT. Gistermorgen omstreeks 11 uur kwam uit de rich ting l.agedijk. een auto :net grootcn aanhangwagen, beladen met korte boomstammen, die voor de ka- naahverken dienen. Deze zware vracht, vervoerd door een wagen van het expeditiebedrijf Alb. Keijzer Jbz. te Zaandam, zou echter voorloopig nog niet op z'n plaats van bestemming zijn. Do chauffeur wilde den Trapweg inrijden, maar deels door een minder handige manoeuvre, deels door do zachte berm, zakte liet linkcrgedeclto van den aanhangwagen langzaam maar zeker weg, tot een meer vasteren bodem be reikt was. Het geheel bood toen ecu troosteloozen aanblik. De stammen lagen allemaal in de sloot; de laadbak was gelijk een hellend vlak, met wel een hellmgshoek van ia gr. Ook waren de chassisbalken verbogen. De materieelo schade is aanzienlijk. We raden de hoeren chauffeurs dan ook aan eerst eens poolshoogte te nemen, voordat zulke, voor 't zwaro verkeer ongeschikte wegen worden Ingereden. Zware materieele schade. Geen per soonlijke ongelukken. Maandagmorgen had te Sint Maartensbrug een ernstig auto-ongeluk plaats, dut behoudens groote materieele schado goed is afgcloopen. Een personen auto, bestuni door den heer J. K. uit Schagen kwam langs dc Uostzijdo van de Grootcsloot uit de richting Schagerbrug en was op weg naar Burgerbrug. Toen dc heer K. do kruising nabij Sint Maartsnbrug na derde kwam ook een vrachtwagen van de fa. R. uit de richting St. Maarten, beladen met een groot aan tal kratten kool. Do bestuurder van den vrachtwa gen had den heer J. K., dien hij rechts van zich had x oorrang moeten vcrleenen. Hoe het ook zij, do auto bestuurd door den heer J. K. werd op den kop ge grepen en tegen de brugleuning aangedrukt, die ge lukkig slechts verlK>og en de druk kon doorstaan. Ware dit niet het geval geweest, dan hadden vermoe delijk heide auto's met bestuurders in de Groote- Sloot gevallen. Thans werd groote inatcrieele schade aan beide auto's aangericht en werd de brugleuning verbogen. Dat de 'aanrijding met oenig geweld plaats vond, bewijst wel het feit, dat op do particuliere auto en over den weg do kool uit de kratten van den vracht wagen lagen. Het uitzicht 'voor den bestuurder van den vrachtwagen was onbelemmerd, daar men daar ter plaatse een behoorlijk ruim uitzicht heeft naar rechts. De lieer J. K. heeft hiervan aangifte gedaan en proces-verbaal is opgemaakt. Reide bestuurders wa ren tegen „derden" verzekerd bij '„Fatum". Ter plaat se van het ongeval had zich inmiddels een talrijk publiek verzameld, waardoor en mede doordat do particuliere auto onklaar geworden was, het ver keer over de brug eenigo stagnatie ondervond. De vernielde AUtO Is laler op den dag door de fa. Ple vier uit Schagen met behulp van hun kraanwagen weggehaald. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Alhier werd, in den loop der maand November 103-4 op spaarbankboekjes inge legd f 7252.14, en terugbetaald f 10118.69, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 2866.55. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg G. EEN SOIREE BIJ BOONTJES. Zondag werd een soiréo dansant gegeven in een lo- caliteit van den beer C. Roontjcs aan 't Noord alhier door mej. A. Tuijn en haar leerlingen. De localiteit- was zeer gezellig aangekleed en een bijzonder goede jazzband zorgde voor de dansmuziek. Het werd voor de leerlingen van mej. Tuijn een zeer gcnoegelijken avond en een ieder zal na afloop voldaan naar huis toegegaan zijn. BERIJDEN VAN EEN RIJWIEL ZONDER BELAS- TINGPLAATJE. Zaterdagmiddag werd door een bclastingambte naar en een gemeente veldwachter controle gehouden. Krachtens art. 5. Ie lid der Rijwielbelastingwet 1924 moet ieder rijwiel van een geldig rijwiel lielas- tingmerk voorzien zijn. Men zou denken, dat een ieder dit genoegzaam bekend zou zijn, doch het te genovergestelde bleok Zaterdagmiddag wel. In het kort tijdsbestek dat beide ambtenaren controleerden werden nog verscheidene zondaars geknipt. Dit komt de diverse bestuurders wel op een gulden of vijf te staan, zoodat men toch nog beter f£S0 neer kan tel len voor een geldig bclastingmcrk op het postkan toor. OP EXAMEN ZONDER PAPIEREN. Zaterdagmiddag kwam een motorrijwiel, bestuurd door iemand uit de W'iermgermeer. zich molden bij den examinator van het Centraal Bureau voor de nf gifte van bewijsstukken van rijvaardigheid, zon-ler dut hij do vereischto papieren bij zich had oin het een motorrijtuig op twee wielen op den openbaren weg te mogen rijden. Toen de motorrijder aan dc beurt was om z'n proef van rijvaardigheid af te leg gen. werd hem opgedragen een zeker gedeelte te rij den. Hieraan werd door hem voldaan. Op het kruispunt Laan-God. Gracht werd hij ech ter aangehouden door gemeenteveldwachter Van Ha ren. die constateerde dat het motorrijtuig niet was voorzien van het verolschte nummer en letter. Toen hem gevraagd werd naar z'n papieren, kon de man geen enkel document toonen. Een en ander zal voor hem een duur examen worden, daar tegen hem pro ces verbaal werd opgemaakt wegens rijden zonder nummerbewijs, geen nummerborden en geen belas- tingkaart. Laten we maar zwijgen over zijn rijbewijs, want dat trachtte de motorrijder te krijgen door ge noemd examen te doen. NAT. SOC. BEWEGING. De heer Van Erp verzoekt ons mede to deelen, dat aan de telefonische en schriftelijke aanvragen om toe gangsbewijzen voor de openbare vergadering op Woensdag 12 Dec. a.s niet moer kan worden vol daan, daar deze zijn uitverkocht. (Zie voorkomende advertentie in dit blad.) Zondag 9 December j.1. werd te Schagen in het Noordholl. Koffiehuis de jaarlijksche algemeene ver gadering van genoemden Turnkring gehouden. In tegenstelling met vorige jaren, waarbij de ver gadering alleen des namiddags werd gehouden, was deze vergadering ook op den voormiddag uitgeschre ven en toen do Voorzitter, dc heer T. Kemp, om 11 uur de vergadering met een kort welkomstwoord opende, kon niet genoegen geconstateerd worden, dat vertegenwoordigers van 11 der 15 aangesloten vcreenigingen aanwezig waren. Dc notulen der vorige algemeene vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Na behandeling van enkele ingekomen stukken, werd door den Secreta ris, den heer P. Schilderman, het jaarverslag over 1934 voorgelezen en mocht dit verslag de goedkeuring der vergadering verwerven. Besloten werd het ver slag na vermenigvuldiging aan de vcreenigingen en het Bondsbcstuur toe te zenden. Uit do rekening van den» Penningmeester, den heer J. Sleutel blijkt, dat de ontvangsten en uitga ven vrijwel tegen elkaar opwegen. Verder blijkt, dat nog enkele bedragen ontvangen moeten worden, zoodat na betaling van verschillende vorderingen, er zelfs een saldo zal zijn. Door verschillende afgevaardigden worden inlich tingen gevraagd, welke door den Penningmeester worden verstrekt en waar aangedrongen wordt op uitvoeriger vermelding der verschillende posten, wordt toegezegd hiermede in het vervolg rekening to zullen houden. In den loop der vergadering werd de rekening on derzocht door een daartoe benoemde commissie, wel ke commissie na inzage der bescheiden adviseerde de rekening goed te keuren. De vergadering ging hiermede nccoord en werd den Penningmeester dank gezegd voor zijne bemoeiingen. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd de beer Kemp met bijna algemeene stemmen tot Voor zitter herkozen, terwijl in de vacature voor commis saris werd benoemd de heer A. Langereis, van U.D.I. te Dirkshorn. Beide gekozenen verklaren zich bereid de benoeming te aanvaarden. Hierna wordt gepauzeerd. Na heropening der vergadering tc ongeveer 2 uur worden tot leden der Technische Commissie herbe noemd de heeren P. Siewers, H. Pcnnckamp, S. Kees man en A. Nottelman, terwijl aan het Bestuur de vrijheid wordt gelaten, deze Commissie nog met een vijfde lid ann te vullen. Bij bespreking van punt 9, afvaardiging naar de Bondsvergadering, blijkt na ecnige discussie, dat het rnecrendeel dor vereenigingen accoord zou kunnen gaan met afvaardiging door dc Turnkringen en werd dit voorstel met 18 tegen 2 stemmen aangenomen. Goedgevonden werd om de herdenking van het 30- jarig bestaan van den Turnkring in het a.s voorjaar ccnigszins feestelijk te herdenken en bleek, dat, hier mede rekening houdende, de volgende plannen bij de Technische Commissie bestonden: le. Rcturnwed- strijd met den Westfr. Turnkring einde Maart; 2c. jaarlijksche wedstrijden in gymnastiek begin Mei; 3e. in den loop van den zomer 2 athlctiekdagen'en mogelijk in liet najaar een propaganda-uitvoering met wedstrijden tc Don Helder. Na eenigc bespreking kon de vergadering hier mede accoord gaan en gaf dc Ver. U.D.I. te Kolhorn den wcnsch tc kennen aldaar één der athletiekda- gen te houden, waarmede zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden. Hierna volgt opnieuw een bespreking omtrent de gerezen verschillen met O.K.K. te Den Helder, welke vereenlging inmiddels is overgegaan naar den Turn kring „Alkmaar en Omstreken" en ofschoon door den Voorz. word gezegd, dat feitelijk door de be sprekingen in de alg. vergadering van einde Augus tus deze zaak als gesloten kon worden beschouwd, meende hij, na hetgeen later in dezen was gebeurd, opnieuw een bespreking te moeten toelaten. Door enkele afgevaardigden werden inlichtingen ge vraagd omtrent de ontstane situatie en meende men het Bestuur in dezen in het ongelijk te moeten stel len. Uitvoerig werd hierop door den Voorzitter een uiteenzetting der zaken gegeven en was hij en het geheele bestuur van mecning, dat niet anders ge handeld had kunnen worden en de schuld alleen bij O.K.K. lag. Een zeer langdurige discussie ontstaat hieruit, waarbij zeer harde woorden vallen en waar bij vooral door den Voorz. de onbegrijpelijke hou ding van het Bondsbestuur wordt gelaakt. Hoe lang durig dc discussies ook waren, werd de zaak, waar om het gaat, niet duidelijker en wordt ten slotte op voorstel van Lvcurgus besloten een commissie te benoemen, die tot taak zal hebben de kwestie te onderzoeken en te trachten de partijen tot elkaar te brengen. Bij het bestuur bestaat tegen de benoeming van zoodanige commissie geen bezwaar en worden hiertoe benoemd dc heeren Knol, Jonker en Waiboer, terwijl dc heer P. Rijswijk te Hoorn zal worden uit- genoodigd als ie lid zitting te willen nemen. Na behandeling van enkele schriftelijk gestelde vragen, die worden beantwoord, kan de Voorzitter te pl.m. half 7 deze langdurige vergadering sluiten. BARSINGERHOR1* KOLHORN. Hoog bezoek op 6 December. Ook voor onze Kolhornsche schooljeugd kon Sint Nicolaas gelukkig nog een uurtje vinden, ondanks dc drukte die zijn verjaardag nu eenmaal mee brengt. Ter eere van het hooge bezoek waren alle kinderen bijeengekomen in een mooi versierd school lokaal en toen Sinterklaas met zijn trouwe Piet om twee uur binnen kwamen, weerklonk een vroolijk welkomstlied. Ondanks zijn verre en vermoeiende reizen, voelde dc Sint zich blijkbaar nog flink, want behalve de vriendelijke toespraak, vertelde Sint nog een mooi verhaal, waar groot cn klein vol aandacht naar luisterden. Tot slot de standjes voor enkelen, die niet het hee- lo jaar op het pad der deugd gebleven waren cn de waardeering voor anderen, die in deugdzaamheid uitblonken. Het groote bock en het beste geheugen van Piet waren voor den Sint onmisbaar. En zoo was de middag waar omgevlogen en on der een luid „Lang zullen ze leven" werd afscheid genomen tot volgend jaar. Was de feestmiddag op die manier prettig ver- loopcn, niet minder kan van den daaraan voorafge- ganen ochtend gezegd worden. Met drie wedstrijden voor elke klas, waaronder sjoe len, kegelen cn hallen-werpen voor dc grooten en o.a. stooven steken voor de kleintjes, was het twaalf uur voor iemand er aan dacht. Tractatie cn prijzen droegen niet minder tot de feeststemming bij. Het was een dag van vreugde voor de heele school. Sinterklaas was na afloop van het feest naar Win kel vertrokken en telefoneerde vandaar, dat hij on derweg met Piet heerlijk had gesmuld van de trac tatie, die een lief klein meisje, Ali Kaper, hem had moegegeven. (Door te late ontvangst eerst heden geplaatst). LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Het was Maandag 12% jaar geleden, dat de heer R. Schuil benoemd werd als hoofd der Chr. school alhier. In verband hiermede heeft het bestuur der schoolverceniging Woensdagavond een herdenkings samenkomst uitgeschreven, waar de oudleerlingen, ouders enz. in de gelegenheid gesteld worden den jubilaris te complimenteeren. Teeltbeperking aankondiging tweede ultkecring of or wel iets voor Langen- dijk zal overblijven? cisch om moer steun gerechtvaardigd weer een lus- tclooze en matte stemming op de vei lingen ondanks geringe aanvoeren lage prijzen voor aardappelen idem voor uien andijvie maar woinig over do veilingen verkocht voor peen cn bieten zeer weinig belangstelling iets beter voor bloemkool lage prijzen voor de verschillende soorten bewaar- kool. Denen nog hot meest aange voerd. Men ls er nu vrij algemeen zeker van, wat de teelt-beperking den tuinders zal opleggen. De kleine bedrijven zullen in ongeveer dezelfde positie blijven als in liet afgeloopen jaar. Ware een nog verdere beperking toegepast, dan zou men daar in de groot- sto ongelegenheid worden gebracht, als die ongele genheid nog grooter kon worden dan die, waarin men nu reeds verkeert als gevolg van de slechte prijzen, die men voor zijn producten maakt. Het meest zullen moeten beperken de gemengde groote bedrijven, die naast den landjiouw ook nog den tuinbouw beoefenen. Dit is toch ook niet meer dan billijk, daar de landbouwproducten worden gesteund in een mate, die tot veel beter resultaten leidt dan de steun aan don tuinbouw. Laten de land bouwers er nu niet toe bijdragen, dat de tuinders in den afgrond storten, op welks rand er reeds hon derden staan. De Minister heeft nu een tweede ult kecring aangekondigd, doch van de eerste heeft de L&ngendijk niets gemerkt Met begrijpelijke vrees wordt do vraag gesteld, of er nu bij de tweede uit- keering iets voor de tuinbouwers hier zal overblij ven. Zij wachten af, maar zijn er niet bijzonder ge rust op. Men is bang, dat het Westland met bet grootste deel van de buit zal gaan strijken. Wel bad het district Noordholland van den Nederland- schen Tuindersbond gelijk mot alarm te blazen en in een buitengewone bijeenkomst de nooden en be hoeften van de tuinders uit I^ngendijk en De Streek bloot te leggen. Met reden werd aangedron gen op steun ann de bewaarkool en de aardappe len. Blijft die uit, dan zal het weldra met vele tuin bouwbedrijven gedaan zijn. Het zal onmogelijk blij ken. dat de tuinders nog langer aan hun verplich tingen voldoen, te meer nu den Kaatsten tijd, cn ook weer deze week de toestand op do veilingen onrust barend slecht was. Lusteloos en mat was de stem ming op de Langendijker groentenveilingen. Uiterst lage prijzen werden er voor de aangevoerde pro ducten besteed en als gevolg hiervan waren de aan voeren geringer dan die. welke men er in minder abnormale tijden pleegt ann tc treffen. De anrdappeleunanvoer was geringer dan de vorige week en de prijzen lieten weer nlles te wenschen over. Nog altijd belemmeren de heffingen op dit product een meer redelijken prijs. Voor Bevelanders werd f2.40 A f2.50 betaald, als het puike kwaliteit betrof; sommige partijen bicven nog boneden de f2. Friso bracht f 1.70—2 op; een zeldzaam geval was het, als meer dan f2 werd gemaakt. Voor Eigen heimers werd ongeveer f2 besteed. Blauwe Eigen heimers werden verkocht voor f 1.402.10. Bravo's liepen even boven dc f2. De slapte, die de laatste weken in den ulenhandel heerschte en zich deze week nog voortzette, was oorzaak, dat er maar betrekkelijk weinig werd aan gevoerd. Was het niet, dat geldgebrek een rol speel de, ongetwijfeld zou er door de tuinders nog minder aan do markt zijn gebracht. Voor de grove werden nog de minst slechte prijzen betaald, ofschoon deze toch niet hooger liepen dan f2.202.40. bij uitzon dering voor een extra mooi partijtje f 2.50—2.60. Ge wone uien, middelgroote. brachten in maximum f2 op; voor het grootste deel kon echter niet meer dan f 1.70 A fl.90 worden bedongen. Drielingen zijn al zeer slecht aan prijs n.1. ruim fl, in zeldzame ge vallen fl.20 A f 1.30. Naar nep is weinig vraag. De prijzen lagen tusschen f 1.60 en f 1.80. I)e aanvoer van andijvie was weer niet groot, omdat de meeste óf uit dc hand wordt verkocht, óf naar andere markten wordt gestuurd. Hier bracht ze f0.801.20 op, maar dan voor gebroeide en ge spoelde partijen. De ware belangstelling voor peen blijft helaas ook maar steeds uit. De weinige vraag naar dit product veroorzaakt de slechte prijzen: de mooiste gaan voor f0.70—1, al naar kwaliteit v'an de hand, de kleine voor f 0.60. Ook voor bieten was maar matige vraag. De mooie, kleine sorteering werd voor fl.50 A f 1.60 verkocht, voor middelgroote werd f 1.10—1.20 betaald en voor groote 40 A 60 cent, alweer lager dus dan vorige weck. Bloemkool werd er iets meer aangevoerd dan de vorige week. Voor eerste kwaliteit werd f5 tot ruim f7 betaald n.1. voor dc grootste. Kleinere brachten iets minder op. Voor lichte werd fl.50 tot f3 betaald. Voor de verschillende soorten bewaarkool is het weer buitengewoon slecht, een groot verschil met verleden jaar, toen het streng winterde. Er is nu buitengewoon veel arbeid aan het schoonhouden, veel gewichtsverlies bij slechte prijzen en weinig vraag. De aanvoer van roode kool was in verhand hiermee gering. De prachtigste kool van het moest gewilde gewicht bracht niet meer op dan f 1.80—2.30, bij hooge uitzondering f2.50 A f2.70. Iets zwaarder kool, tot ongeveer 2 K.G. werd voor f 1.70—2 ver kocht. De grootere ging voor f 1.20—1.40 van de hand. Voor doorschot werd f 1—1.70 besteed, afhankelijk van grootte en kwaliteit. Zeer gering was ook de aanvoer van gele kool, wat vooral aan 'de buitenge woon slechte prijzen moet worden toegeschreven. Het allermooiste goed bracht fl.30fl.50 op, terwijl dc groote voor f 11.30 werden verkocht. Voor twee de kwaliteit werd ruim f 1 betaald. Grooter was de aanvoer van Deensche witte kool, die in hoofdzaak door de zouters werd gekocht. De groote, eerste kwa liteit, bracht fl.201.40 op, kleine 70 A 90 cent. Met den aanvoer van gewone witte is het afgeloopen. H00GW0T7D Bij den heer M. R. aan het Zuideind alhier is Vrij dagmiddag jl. een begin van brand ontstaan. Door dat de ijzeren schoorsteen doorgeroest was, deeldca de vonken zich aan het rieten dak mede. en deden dit ontbranden. Gelukkig werd do brand door omwo nenden spoedig ontdekt, en zonder dat de brandweer er bij tc pas behoefde te komen, met emmers water gebluscht. Door het gemeentebestuur zijn verkeersmaatregelen, genomen bij den gevaarlijken viersprong Kerkelaan- Bockelweg-Noordeind-Zuideind. De regeling is thans zoo getroffen, dat het verkeer, dat uit de Kerkelaan komt en het Noordeind In moet, om den lindeboom geleid wordt. Het verkeer dat uit het Zuideind komt en de Kerkelaan in moet, moet eveneens om den lindeboom gaan. Verder blijft alles rechts hou den, dus het verkeer, dat uit de Kerkelaan komt en het Zuideind in moet, moet den hoek bij het café van den heer Breed nomen. Het verkeer uit het Noord- eind. dat de Kerkelaan in gaat, moet direct den hoek langs het café van den heer Modder nemen. liet ver keer uit de Kerkelaan naar den Boekeiweg moet rechts houden van den lindeboom, evenals in omge» keerde richting. Een en ander is aangeduid met ver* keersstrepen. De trekking van de loting der winkeliersvereni ging alhier zal Vrijdag a.s. plaats hebben in het café van den heer Breed aan het Zuideind, des avonds om 8 uur. AARTSWOUD. Bij de Zondag gehouden stemming voor vier ge machtigden voor het Kiescollege werden de heeren F. de Beurs, Joh. Veerman, H. Bakker en D. Koorn allen herkozen. WARMENHUIZEN Burgerlijke stand over de maand Nov. Geboren: Nicolaas, zoon van W. Buiter en M. C Grootjes; Nicolaas Mattheus, zoon van J. Burger en J. Jonker; Maria Veronica, dochter van W. Koot en V. C. Admiraal; Petrus, zoon van Joh. -Meijer cn A. J. Stet; Lucia Anna, dochter van W. Molenaar en T. M. Schipper; Lourentius Cornelis, zoon van Joh. Groot en C. J. Glorie; Candida Caecillia, dochter van P. Tesselaar en E. C. van Rutten; Maria Petronella, dochter van Jac. v. d. Berg en C. M. Stet. Ondertrouwd: Jac. Dalenberg, gera. sccr.-ontvanger 30 jaar te de Rijp en A. D. Rijpma, z. b., 23 jaar al hier. Getrouwd: Jac. Dalenberg te de Rijp en A. D. Rijpma, alhier. Overleden: Geene. WIERINGEN, DEN OEVER. Zuiderzeewerken. Naar wij vernemen gaat Ir. J. F. L. van Gils den dienst der Zuiderzeewerken verlaten om bij dc afd. Wegenbouw van den Rijkswaterstaat te worden te werk gesteld, met standplaats Den llaag. Wij herin neren ons Ir. van Gils uit de jaren gedurende welke hij belast was, zoowel hier als te Kornwerderzand, met het dagelijksch toezicht op de uitvoering der kunstwerken in den afsluitdijk. Velen zagen bij zijn vertrek naar het hoofdkantoor te den Haag dezen geachten en sympathieken figuur noode van Wierin- gen vertrekken, doch wij hadden later nog meerma len het genoegen Ir. van Gils te ontmoeten bij ge beurtenissen, de Zuiderzeewerken betreffende, al waar hij steeds op aangename en vlotte wijze de ba- langer der persvertegenwoordigers behartigde. Ook' uit dien hoofde bewaren wij de meest aangename herinneringen aan den scheidenden Ingenieur. Het ga Ir. van Gils die reeds Maandag a.s. in zijn nieu we functie treedt, voorspoedig. Uitvoering mandolineclub ringen." „Oost Wie- Zondagavond gaf bovengenoemde vereen, onder leiding van haar directeur, den heer S. Bruul, haar eerste uitvoering van dit seizoen in de concertzaal v. den heer J. Lont. Het was zeer jammer dat de zaal matig bezet was. Na de gebruikelijke opening door den heer V. Bak ker werden een vijftal muzieknummers op goede wijze ten gehooro gebracht. Om dezen avond gezel lig te maken had men „De Vroolijke Jantjes" uit Hilversum geëngageerd. En we kunnen niet anders zeggen dan dat de mandolineclub een gelukkige keuze met dit gezelschap heeft gehad. Gemelde hee ren werkten hun programma op een vlotte en pret tige wijze af. Vooral de pianist tevens harmonica virtuoos gaf blijk van zijn kunnen. Ook de muzika le clown werkte danig op de lachspicm. Alles bij een genomen was het, ondanks de slecht bezette zaal een prettige avond en we hopen de „Vroolijke Jan tjes" nog eens hier op Wieri'ngen voor het voetlicht te zien. Een gezellig bal besloot dezen mooicn avond. HARENKARSPEU DIRKSHORN. Bij de Zondag jl. gehouden verkiezing voor leden van het Kiescollege der Ned Herv. Gemeente te Ha renkarspel werden herkozen de heeren: P. Burger, M. de Pee, en J. Wartenhorst en gekozen de heer P. Hoogland. WAARLAND. Het bouwen van een boerenwoning met veestal ling voor den heer P. Ruiter is opgedragen aan Gebr. Bockel te 't Veld. 7'IJ PE ST. MAARTENSVLOTBRUG. De eerste openbare uitvoering in dit seizoen der ver. „Nut en Genoegen" alhier, is weer achter den rug. Hoewel deze avonden gewoonlijk worden ge vuld door verschillende voordrachten en zangstukjes, was ter afwisseling voor dezen avond een tooneelspel in drie bedrijven uitgekozen, getiteld: „Materia lisme". De inhoud van 't stuk komt hierop neer, dat een mijn-directeur, wien aanvankelijk geld en be zittingen gaan boven 't geluk zijner kinderen, ten slotte door verschillende factoren als daar zijn: 't instorten van een mijngalcrij cn diefstal van aandee- len door z'n mede-directeur, tot 't inzicht wordt ge bracht. dat hij 't geluk zijner kinderen niet mag op offeren aan z'n „materialistische" begeerten. Het is weliswaar een zwaar, maar toch een mooi stuk en 't wegpinken van een traan zoo hier en daar, als mede 't hartelijk applaus na elk bedrijf, moge voor de opvoerenden 't beste bewijs zijn. dan hun spel in sloeg. Een gezellig dansje was 't slot van dezen goed geslaagden nutsavond.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2