Arrondisseients-Rechtbank •Ie #|roote Yergissing Radioprogramma te Alkmaar. MEERVOUDIGE STRAFKAMER I ZITTING VAN DINSDAG 11 DECEMBER Bergen a. Zee. OVER BADCOSTUUMS EN *N PORTEMONNAITJE. Op 13 November j.I. stond terecht de 20-jarige mej. Reina van P„ echtgenootc van den kellner A. P. BI., destijds te Bergen aan Zee in pension bij de familie Out aldaar en welk vrouwtje zich wederrechtelijk 'n badeostuum en 'n portemonnaie van dat gezin zou hebben toegeëigend. Dit feit werd door haar ontkend, hoewel zij aan don chef-veldwachter Vermeulen er kend had, het feit te hebben gepleegd. Zij beweerde echter, dit te hebben gedann onder zekere pressie, aangezien de veldwachter had gezegd: Als je niet bekent, ga je mee naar Alkmaar, of iets dergelijks. De verdediger, mr Judell, stond er per sé op dat deze alstoen niet verschenen getuige zou worden gehoord. Voorts was ook te laat gearriveerd mej. M. Baas, een andere getuige, wier verhoor in verband met de ontkentenis, zeer gcwenscht was. Derhalve werd de behandeling geschorst en voortzetting ge last op heden 11 December. Aangevangen werd met het verhoor van mej. Mar- garetha Baas, die de vorigo maal haar gewichtig» heid als getuige ganschelijk was vergeten en nu verklaarde, dat zij op haar rijwiel had bevestigd een tasch. en in die tasrh bevond zich een porte- monnaie, waarin ongeveer f 4 aan klein geld en 'n kwitantie van een aan den rijwielhandelaar Ruiter betaald rijwiel. Greet Baas had de fiets met taschje geplaatst in do woning van Out en bemerkte later, dat de porte- monnaJe met inhoud uit de tasch was verdwenen. Do portemonnaie werd later gevonden in het bezit van de verdachte dame. Do familie Out wilde echter haar pensiongasten niet graag missen en had haar over dit wel opgemerkte feit niet onderhouden. Op de vraag van mr. Judell verklaarde Gretn Baas, dat zij de portemonnaie in Schagen had ge kocht. Waren nog meer dergelijke poriemonnaies ten verkoop in voorraad, vroeg de verdediger. Neen, antwoordde mej. Bnars. Wilt u misschien ook nog vragen, meneer de ver dediger, of er ook nog dergelijke kwitanties van Ruiter aanwezig .waren?, vroeg de president, mr. I.edeboer, fijntjes, tot hilariteit van het college, aan verdediger, die den verstandigen weg koos en óók meelnchte. Het verzoek van verdediger tot sluiting der deu ren werd afgewezen. Chef-veldwachter Vermeulen gaf hierop verslag van het verhoor op het gemeentehuis te Bergen, na do gedane aangifte. Verdachte had uit eigen bewe ging ten sjotte verklaard, het feit gepleegd te heb ben on verzocht zij. of ze nu naar haar kinderen mocht gaan. Over medenemen naar Alkmaar had de veldwachter niet gesproken. Verdachte beweerde, dat deze getuige de zaak beslist verkeerd voorstelde. Ilij had wel degelijk ge sproken. haar naar Alkmaar te zullen brengen. In dien ze niet bekende. Verdediger wenschte van getuige-verbalisant te weten, wie bevoegdheid had gegeven, verdachte naar het gemeentehuis mede te nemen, welke vraag niet werd toegestaan, we hebben althans van getuige geen antwoord gehoord. Daarop werd op verzoek van mr. Judell voorgelezen uit het proces-verbaal der zitting, dat moeder Out alstoen had verklaard, dat Vermeulen verdachte naar Alkmaar zou hebben gebracht, indien zij niot had hekend. Mej. Out seniora, desbetreffende gehoord, ver klaarde zich niet te herinneren, dat over Alkmaar gesproken was. De Officier, het woord verkrijgende, besprak nog eens do omstandigheden of aanwijzingen betreffen de zoowel de badpakken als de portemonnaie en vermeende niet anders te kunnen concludeeren dan dat verdachte de schuldige was. Omtrent afpersing van eonige bekentenis was niets gebleken. Resumee- rende achtte de Officier haar dus schuldig en gelet op de weinig meegaande houding van verdachte, vorderde de Officier 3 maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Mr. Judell vermeende dnarentegen, dat er geen schijn of schade van bewijs was. Meer uitvoerig trachtte pleiter hierna aan te toonen, dat er geen motief voor verdachte was om te stelen en zij hoven- dien niet de minste geheimzinnigheid in acht had gonomen met betrekking tot de bewuste portemon naie. Ook achtte pleiter niet bewezen, do weder rechtelijke toeëigening der badpakken. Voorts ver baasde pleiter er zich over, dat niet was ten laste gelegd de toeëigening van het rijwiel plaatje. Na nog verschillende finesses te hebben hespro- ken, ook in verband met het juridische deel der kwestie, voornamelijk art 54 wetb. v. strafvordering zulks onder verwijzing naar een desbetreffend ar rest van den Hoogen Raad; waarmede hij wilde aantooncn, dat de veldwachter case quo zijn be voegdheid had overschreden, eindigde pleiter zijn uitvoerig en krachtig gedocumenteerd betoog, met vrijspraak te concludeeren. Het gebruikelijk debat tusschen openbaar ministe rie en verdediging bleef hierop niet achterwege. Bei de debaters bleven echter hun standpunt behouden. Uitspraak 18 Dec. e.k. Egmond a. Zee. STROOPERS IN HOOGER BEROEP. De heeren Alb. Sch. en Krijn B. uit Egmond aan Zee werden op het zeestrand te Bergen aan Zee aangehouden door rijksveldwachter v. d. Leeghte en door dezen iri beslag genomen een tweetal carbid- lantaarns. Het was, zoo zij verklaarden, hun bedoe ling strandgoederen te bemachtigen voor de strand vonderij. niet om te stroopen. Desniettegenstaande werden zij door den Kanton rechter veroordeeld en waren de heeren in hoogcr beroep gekomen. De Officier geloofde geen steek van de Jutterij, vooral omdat zij zulks voor het Kantongerecht niet hadden aangevoerd, maar wel, dat het zeestrand niet tot het jachtveld zou behooren. Do Hooge Raad had echter uitspraak gedaan en het zeestrand wei degelijk als jachtveld aangewezen. De Officier acht te echter do straf onvoldoende en requircerde alsnu voor ieder 8 dagen principale hechtenis. Mr. Prins, verdediger van appellanten, noemde de verklaring van verdachten, dat zij bezig waren met strandjutten wel aannemelijk, zooals hij nader aan toonde en verzocht, pleiter vrijspraak subsidiair een lichtere straf, dan thans door den officier was ge vorderd. Texel. EEN OUDE BEKENDE IN HOOGER BEROEP. De 63-jarige heer Cornolis B. te Texel, beheerder van de z.g. Sijbrand Keizer-stichting. verscheen na een lange rustpoos weer eens in hooger beroep voor de meervoudige strafkamer ter zake een door hem ingesteld appèl als gevolg van een ondergane ver- oordecling met betrekking tot een verzuimde tijdige aangifte van zieke schapen, door den Helderschen Kantonrechter. Volgens ^ppellant was hij aan het hom ten laste gelegde feit niet schuldig. De arbeider had den appellant 18 Februari mede gedeeld, dat er vermoedelijk rotkrcupel onder do schapen heerschte. De heer B. zou toen niet direct aangifte hebben gedaan. De dierenarts Elisa Noor- dijk had rotkreupel geconstateerd op 20 Februari. Enkele schapen leden aan chronischen rotkreupel, dus een reed9 verouderde aandoening. De Officier had genoeg van het tegensputteren van appellant, was overtuigd dat het vonnis juist was gewezen en requircerde bevestiging van het vonnis, waarbij Corn. B. was veroordeeld tot f 60 boete of 30 dagen. Mr. Lcdeboer haaste zich het on derzoek zoo spoedig mogelijk te sluiten. Castricum. VENTEN MET CONSUMPTIE IJS. De Officier requircerde vernietiging van het von nis van den Kantonrechter, waarbij Gerrit Z. te Castricum was veroordeeld tot f3 boete of 3 dagen, ter zake het venten zonder vegunning. op grond dat het hier gold slochts het bezorgen van een bestel ling en eischto dus vrijspraak. Uitgeest. POLITIEKE SPREEK KORISTEN. HET SCHARLAKEN-ROOIE SPREEKKOOR VAN UITGEEST. Op 10 Augustus 1934 hield de Kantonrechter re ceptie voor een uitgelezen schaar dames en heeren, resideerende te Uitgeest, die waren uitgenoodigd voor zijn aanschijn te komen, ten einde zich te ver antwoorden ter zake het vormen van een spreek koor op den Middelweg en Burgcm. van Me est raat, op 6 Juli aldaar, in welken vorm zij uiting hadden gegeven van hun ontevredenheid over Minister Colijn en de toelage die de staat uittrekt voor het vorstelijk huis. Deze onvriendelijke woorden werden zelfs in dicht vorm gelanceerd en werd den volke verkondigd, dat Colijn en zijn bende, de arbeiders joegen in de ellen de. Ter variatie moest ook de Koningin het ontgel den en declameerde het spreekkoor: 100.000 gulden aan een doodgewone Koningin en de arbeiders de ellende in. Voorts gaven zij nog als hun harto- wensch te kennen, dat Törgler vrij moest Op dezen datum was de insinunatic aan Minister Colijn cum suis vermoedelijk nog niet strafbaar, maar gelukkig konden die voetangels en klemmen worden ondervangen, omdat de gemeente Uitgeest uit een oogpunt van orde dergelijke demonstraties verbiedt en kon dus het spreekkoor compleet voor den strafrechter worden gebracht Door de verdachten werd beweerd, dat met al de gereciteerde liefelijkheden niets persoonlijks was bedoeld, doch de ambtenaar dacht er ander over en vorderde teg< n ieder der comparanten f 12 boete o! 12 dagen hechtenis. Do waarn. Kantonrechter nir. C. A. do Groot sprak daarop eenigo verdachten vrij en veroordeelde het restant tot f 8 boete of 8 dagen. Van de 14 appellanten waren 2 dames en 2 heeren niet aanwezig. Mr. van 't Iloff Stolk, de bekende strafpleiter in dergelijke zaakjes met politiekcn ondergrond, uit Amsterdam, opponeerde als raadsman en verdedi ger. In qualiteit van getuige was alleen rijksveld wachter Douwc Tilstra opgekomen. Door enkele appellanten werd ontkend, te hebben meegerccitecrd. In 't algemeen gaven zij toe, gepro testeerd tc hebben tegen de steunverlaging. Getuige Tilstra had op genoemden avond, om streeks 8 uur. een aantal personen de geïncrimineer de woorden hooren uiten Tilstra en zijn gemeente- collega Bornebroek hadden alléén die namen geno teerd van hen, van wie zij zeker waren, dat zij aan het spreekkoor hadden meegedaan, wat door een tweetal dames werd ontkend. De Officier onderschreef het standpunt en het vonnis van mr. de Groot volkomen en requireerde bevestiging. Verdediger, mr. Van 't Tloff Stolk, pleitte vrij spraak voor hon die het feit ontkend hebben en ver zocht voorts op grond van het geringe inkomen der delinquenten van wie het strafbare, feit dan wel be wezen zou kunnen worden, voor hen de meest mo gelijke clementie. Z ij p e. OPSPOREN VAN WILD MET EEN SCHIJN WERPER. Ter zake dit feit was door den kantonrechter te Den Helder veroordeeld de electricien J. H. van Str., wonende te Zijpe. De overtreding was gepleegd in de Wieringermcer. De heeren bezigden een onver lichte auto en appellant had een schijnwerper in de hand. Trots de pertinente ontkentenis van appellant vorderde de officier bevestiging van het kanton- rechterlijk vonnis .ook wat betrof de verbeurdver klaring der automobiel De heer C. J. Str. uit 't Zand. die ook aan het nachtelijk stroopersavontuur met den auto zou hebben deelgenomen, was in hooger beroep geko men. tegen een vonnis, waarhij hij was veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen. Hij was gesnapt met een geweer in het jachtveld. Bevestiging van het von nis werd gerequireerd. VRIJDAG 14 DECEMBER HILVERSUM (302 M.) V.A.R.A.r 8.00 Gramofoon muziek; V.P.R.Ö.: 10.00 Morgenwijding; VARA.: 10.15 Voordracht door Frans Nienhuys; 10.35 Gramofoonmuziek; 11.00 Voordracht 11.20 Gramofoonmuziek; A.V.R.O.: 12.00 Barnabas von Géczy en zijn orkest; 2.30 Pianorecital; daarna gramofoonmuziek; V.A.R.A.; 4.00 Knipcursus; 4.45 Gramofoonmuziek; 5.00 Oome Keesje; 5.30 Gramo foonmuziek; 5.15 Schalmei o.l.v. P. Renes; 6.00 Gra mofoonmuziek; 6.15 Strijkorkest; 6.45 Gramofoon muziek: 7.00 X.X.-cnsemble; 7.30 Lezing; 7.50 Gramo foonmuziek; 7.57 Herhaling S.O.S.-herichten; V.P.R. O.: 8.00 Lezing; 8.30 Concert; 9.00 Lezing: 9.30 Con cert; 10.00 Vaz Dias; 10.15 Lezing: V.A.R.A.: 11.00 Jazzmuziek; 11.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.; 8.00 Morgenconcert: 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muzickuitzonding voor fabrieken; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Politieberichten; 12.15 De KRO-boys; 1.15 Orgelconcert door Evcrt Ilnak; 2.30 Gramofoon muziek; 3.15 Vervolg orgelconcert; 3.45 Gramofoon muziek; 4.00 Rustpoos; 4.15 Opera-programma; 5.00 Landhouwpra&tje: 5.30 Orkest o.l.v. Joh. Gerritsen; 6.15 Gramofoonmuziek: 6.30 Orkest: 7.00 Politiebe richten; 7.15 Lezing; 7.35 Gramofoonmuziek: 7.45 P. T.T.-kwnrticrtjc; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmu ziek; 8.15 Rott. Kath. Mannenkoor: 8.35 Optreden van Louis Davids; 8.50 Concert door Dajos Bela uit Heek te Amsterdam; 9.20 Louis Davids; 9.45 Gramo foonmuziek: daarna Symphonie-orkest; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Gramofoonmuziek; 10.40 Symphpnie-or- kest; 11.20 Dajos Bela en zijn orkest. LUXEMBURG (1304 M.) 7.40 Radiocabaret; 8.20 Gevarieerd concert: 8.40 ld.; 9.15 Gramofoonmuziek: 9.40 Hilleconcert; 9.45 Kamer muziek; 10.25 Dansmuziek. Texel. WEER EEN GEVAL VAN ART. 247. Een stuntelig mannetje van 55 jaar. Dirk B., land arbeider tc Texel, thans logeerende in het Huis van Bewaring te Alkmaar, stond terecht ter zake het voortgezet misdrijf, strafbaar gesteld bij art. 247 Wetb. v. strafrecht. Mr. v. d. Loos was belast met de taak hom te moeten verdedigen. Als getuige-deskundige werd gehoord de psychia ter Dr. Kruitbosch van Castricum. Uiteraard werd deze zaak met gesloten deuren behandeld. Eisch 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Alkmaar. EEN GERUCHTMAKENDE ZAAK. De zedenzaak, die in Alkmaar zooveel sensatie maakte en aanleiding gaf tot de meest onzinnige fantasieën en geruchten, werd tot slot in de zitting met gesloten deuren behandeld. Het betrof hier den 64rjarigen meubelmaker en antiquaris Petrus A., wonende te Alkmaar en thans gedetineerd, die zich had schuldig gemaakt aan het misdrijf, strafbaar gesteld bij art. 248 bis en betref fende immoreclc handelingen met minderjarige personen van het zelfde geslacht Dr. Hoeneveld werd gehoord als psychiater. Eisch 1 dag gev. met 1 dag aftrek en ter be schikkingstelling der regeering, wat beteckent dat Petr. A. wordt, beschouwd een psychopaat te zijn. Mr. Buiskool van Schagen nam de verdediging, waar. Uitspraken vorige zitting: Dina Hendrika Gozina B., hulsvrouw Cornelis S.t Helder. Zedenmisdrijf, artikel 250 Bis, 3 maanden gev. (eisch 8 maanden). Machiel de G., chauffeur te Heiloo. Hooger be roep, overtr. art. 6 motor- en rijwielreglement (vonnis kantongerecht Alkmaar). Vonnis K.R. bevestigd. Anth. Fred. Th. G., tandarts Castricum. Hooger be roep vonnis van Kantongcr. Helder, ter zake rooken in een openb. middel van vervoer en opgeven val- schen naam. Vonnis K.R. bevestigd. Anth. Fred. Franciscus T., zonder vaste woonpl. Hooger beroep, 4 vonnissen Kantonrechter Alkmaar t. z. overtreding art. 203 algem. politieverordening, venten zonder vergunning. Vonnissen K.R. bevestigd. Willem Gr., Oosterend, Texel, chauffeur. Schuld- misdrijf. Toebrengen van ernstig lich. letsel. 1 mnd. hecht, voorw. met 3 proefjaren en ontzegging be voegdheid motorrijtuigen to besturen voor den tijd van 1 jaar. BRUSSEL (484 M.Y 12.20 Orkest; 1.30 Nieuwe gramofoonplaten; 5.20 Sym phonieconcert; 6.50 Concert; 8.20 Gramofoonmuziek! 10.45 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) I.30 Orkest; 5.20 Dansmuziek; 6.35 Gramofoonmu ziek; 8.20 Concert; 10.45 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.Y II.20 Populair concert; 2.00 Pianorecital; 7.30 Gewijd concert BERLIJN (357 M.) 5.50 Zang; 6.20 Omroeporkest; 8.30 Idem. HAMBURG (332 M.Y 10.50 Blaasmuziek; 7.35 Hoorspel; 9.40 Muzikaal tus- schenspel; 10.20 Operettemuziek. KEULEN (456 M.) 11.20 Blaasmuziek; 12.20 Kamerorkest; 5.05 Concert! 8.20 Volksliederen; 10.20 Dansmuziek. DROITWICH (1500 M.Y 12.50 Dansmuziek; 2.50 Orkest; 9.20 Recital; 10.31 Kwintet; 11.35 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.Y 8.35 Omroeporkest i PARIJS RADIO (1648 M.Y 12.50 Orkest; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 5.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Idem; 8.20 Concert ROME (421 M.) 5.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Operette. WARSCHAU (1345 M.) 7.35 Orkest; 10.00 Concert; 10.25 Dansmuziek. WEENEN, (507 M.) 5.20 Pianorecital; 9.15 Zang; 10.10 Populair concert; 11.10 Dansmuziek. BEROMÜNSTER (540 M.) 350 Omroeporkest; 6.50 Operettemuziek; 755 Zwit- scrsche muziek; 8.30 Omroeporkest. door JOAN SUTHERLAND. 2a Suzanne liep hem na, maar durfde hem niet aan te raken dit was een Davld dien ze niet kende. „David! Waar ga je naar toe?" Onverschillig keek hij op haar neer. „Ik zal vaders voorbeeld niot volgen, als Je dat soms bedoelt", zei hij. „Ik hen niet van plan Lionel die genoegdoening te gunnen. Je moet niet drama tisch worden, Suzanne Dat is nergens goed voor." Dit hatelijke gezegde, zoo heelemnal niet voor hem, deed haar echt pijn. Een minuut geleden had ze getrild van heftig verlangen, hem to helpen en te troosten, hem te doen voelen, dat ze begreep, omdat zij op dezelfde wijze leed. Maar bij dezen blik en toon verdween dat verlangen en op haar beurt werd ze ook hatelijk. „Als dat de manier is, waarop je tegen Marilyn sprak, kan ik me begrijpen, dat zo Lionel tromvdo!" riep ze uit. „Als ik haar was geweest, had ik het ook gedaan", en zo drong langs hem heen en liep de kamer uit. HOOFDSTUK XIV. Toen Suzanne uit de bereomde antique winkel op Fifth Avenue kwam, stond ze eensklaps van aan gezicht tot aangezicht tegenover Celia Carew en ter wijl heide meisjes elkaar do laatste nieuwtjes ver telden, wuifde Celia naar den winkel en vroeg: „Heb je een fortuintje gekregen, dat je bij Shol- don bent geweest? En ik dacht nogal, dat je ergens buiten zat." „Allebei mis. Ik hond toezicht op de decoratie en meubileering van het huis van mijn stiefvader. Wel een leuk werk, want ik heb carto blanche tot een flink bedrag." „En of» Wat zalig! Wanneer komen ze terug?" „Volgende week." Celia keek haar vriendin eens onderzoekend aan. „Hoe vind Je het, een stiefvader te hebben?" vroeg to. „Is het leuk?" „Ik heb hem maar een dag gekend", antwoordde FEUILLETON Suzanne. „Ze zijn een maand weg geweest, dus hoe kan ik dat nu zeggen. Als man mag ik hem heel graag." Celia knikte maar eens. Haar vlindernatuurtje dacht al weer aan heel iets anders. Vaagjes wees ze naar Broadway. „Laten we naar een film gaan", zei ze. „Je be hoeft toch niet naar huis om te lunchen, is 't wel? Hoe is het met David?" Celia had een zwak voor David en evenals heel het kleine kringetje vrienden van Marilyn en Su zanne, wist ze, dat Marilyn's huwelijk met Lionel een groote schok voor hem geweest moest zijn. Toen Suzanne dus toegestemd had, buitenshuis te gaan lunchen en met haar naar een bioscoop te gaan, her haalde ze haar vraag met goed bedoelde nieuws gierigheid. Suzanne haalde haar schouders op. „O, hij maakt het goed. Waarom zou hij niet? Hij heeft zijn oude studio weer betrokken en werkt hard." Zo wist heel goed, dat Celia iets over David per soonlijk wenschte to hooren en niet over zijn werk, maar zo was besloten haar in dit opricht nu eens niet haar zin te geven. Al was David dan ook heel, heel anders, dan hij vroeger was, al scheen hij om niemand iets meer te geven, zelfs niet om haar een zaam persoontje. toch zou ze het wel laten met anderen over zulke Intieme aangelegenheden te «pre ken ze wilde ze nauwelijks voor zich zelf erken nen. Om dus Celia nog meer van haar onderwérp af te voeren, zei ze onverschillig: „Hij heeft in opdracht gekregen een kop van een of andere beroemdheid te maken voor do New Art (ïallery, dus is het gewoonweg hopeloos met hem. Als David eenmaal aan het werk is. heb je evenveel aan hem als wanneer hij dood was!" „Dus 't zou nergens toe dienen, of ik hem Dinsdag al op ons ba! verzocht?" „Absoluut niet. Als je bij hem komt met een voor stel waardoor hij zijn oude klei- en marmerrommel in den steek zou moeten laten, staart hij maar zoo'n beetje voor zich uit en zegt in het vage: „O ja, natuurlijk. Wat zei je ook a! weer?" en dan werkt hij je keurig netjes de deur uit en zegt: „Ik ben aan het werk al had jij daar misschien geen erg in. Dus nu weet je het!" „Wat een vervelend sujetl Is hij het al te boven dat Marilyn hem heeft laten zitten?" Ze moest het dus wel ronduit vragen, maar Suzanne was daar al lang op bedacht. „Och, kind, doe niet zoo achterlijk! Ze kwamen allebei min of meer tot het inzicht, dat het toch niets zou worden en toen heeft Marilyn natuurlijk de eer ste stap gedaan." Celia haalde even haar wenkbrauwen op. Ze liet zich in het minst niet om den tuin leiden, maar ze was schrander genoeg, om den wenk te snappen. „O. zit het zoo?" Nu we het toch over Marilyn heb ben vanochtend heb ik een brief van haar gehad. Ze blijft tot midden April in het Zuiden. Ze zegt, dat Lionel, het in de lente niet goed voor haar vindt in het noorden. Zo heeft wat last van haar Iongen. Is het niet ellendig voor haar, om alleen achter tc moeten blijven, nu ze pas getrouwd is? Suzanne bukte even, om haar handschoenen op te rapen, die juist op dat moment op den grond vielen. Toen ze haar hoofdje weer oprichtte, ont dekten de scherpe oogen van Cciia niets bijzonders. „Ik zal er met een paar dagen wol meer van hoo- rem Wat een ellendige tegenslag. Ze is al lang niet erg in orde geweest. Feitelijk al niet sedert vader's dood." Celia, die met betrekking tot Marilyn zoo haar eigen verdenking had, daar ze behoorde tot de wei nigen, die heel wat afwisten van haar geflirt met Walter Moreton, zag Suzanne bleek worden tot aan de lippen, leunde over het kleine tafeltje en tik te haar liefkoozend op de hand. „Dat was genoeg, om de sterkste natuur een flinke schok to geven, beste. Ik wilde niet onbeschei den wezen. Toe, haast je wat met je koffie, dan gaan we naar het Capitool. Ze hebben daar Norma Tal- madge en Conrad Nagel. Reuzen programma!" Het was een uitstekend programma, maar Suzanne kon het niet naar waarde genieten, hoe zeer ze haar favorieten ook bewonderde, want Celia's nieuwtje had haar doen ontstellen. Als Marilyn niet dadelijk mee terugkwam, zou ze Lionei niet kunnen ont- loopen, want dan zou hij natuurlijk bij zijn schoon moeder komen eten, daar Dighton ook nog een oud vriend van hom was. Een tète tète zou dan onver mijdelijk wezen, terwijl ze, wanneer Marilyn er bij was, al haar aandacht aan haar zuster kon wijden en Lionel over laten aan Dighton. Toen het pro gramma afgewerkt was, verzon ze een uitvlucht om van Celia af te komen en wandelde naar haar nieu we huis. Ze probeerde uit haar hoofd te zetten, wat ze gehoord had. maar de lange. eenzame avond, was daar nu niet bepaald geschikt vooi. Ze was al een hccle maand alleen geweest, want David had ergens in de stad, net even voor zijn moeder hertrouwde, een studio genomen, en na dien tijd had ze hem nauwelijks gesproken. Het was al vroeg mooi weer ze hadden nu de eerste week van Februari en dat maakte haar loom en moe. Toen zc het huis bin nen kwam, had ze een gevoel alscl al haar werken toch voor niets was geweest. Dighton's huis was niet zoo groot als het oude Moretonhuis, maar het was toch in ieder geval groot genoeg, om een jong meisje zich er eenzaam te doen gevoelen, al was de ouwe trouwe Jowet dan ook een heele troost. Ze trok zich David's onhartelijkheid heel erg aan. Na alles, wat ze zelf doorgemaakt had, was het toch onnoodig, dat David haar ontliep, als had ze schuld aan het geval en dat hij haar zoo heelemanl in den steek liet, nu ze zoo eenzaam was. Toen zei haar gezond verstand haar, dat David immers niet wist, dat zo zich zoo ongelukkig voelde en dat het dus bespottelijk was, hem zoo iets te verwijten. Maar hij kon toch best begrijpen, dat ze zich alles behalve gelukkig moest gevoelen, zoo alleen in het huis van haar stiefvader terwijl ze heelemaal niet wist, of ze het er in de toekomst prettig zou hebben, of niet. Op een zijtafeltje in de hall lagen haar brieven, een krabbeltje van Marilyn, een herhaling van wat Celia haar al verteld had en een brief van haar moe der. Ze kwam eerder terug, dan ze van plan waren geweest. Den volgenden morgen kon ze hen verwach ten. Eensklaps gaf ze toe aan een ingeving, liep naar Dighton's studeerkamer en vroeg David's nummer aan. Na een minuutje hoorde ze zijn stem. „Ja. Wat is er? Wat moet je?" Suzanne had veel zin te zeggen „Niets!" en den haak weer neer te gooien, maar per slot van reke ning „moest ze" wel wat en dus zei ze, zoo opgewekt als ze kon: „David, moeder en Robert komen terug morgen en ik wou je graag eens spreken. Kan je niet hier bij me komen eten?" „Vanavond? 'k Ben bang dat het niet gaan zal ik heb het druk. Het spijt me wel." Suzanne speet het nog veel meer. dus zette ze haar trots ter zijde, al was het dan ook met den moed der wanhoop. „Toe David! Het Is hier zoo ellendig eenzaam en vervelend. En als je je met mij alleen verveelt, kon den we samen hier of daar heengaan. Ik moet je eens spreken. Na de bruiloft heb ik je maar een paar minuten gesproken." „Ik heb je toch gezegd, dat ik werk heb, Suzanne". hoorde ze zijn stem vroolijk, maar zeer beslist. „Bel maar een van je kennissen op. Er zijn er ge noeg, die je graag een pleziertje doen. En neem me niet kwalijk maar straks heb ik het goede licht niet meer." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6