Sportberichten uit Deu Helder. SPORT. S U,T D2 OMGEVING Wat men te Rio Janeiro moet weten. SCHAGER ROOSJES H.R.C. neemt revanche op Helder. Wa tervogelsHeldersche Boys onbeslist. Ken nieuwe en voor dit seizoen wellicht laatste, slag is tusscheu rood en wit gestreden. Nu waren het do roodjakken, die zegevierden, doch do strijd was heviger en van een heel ander kaliber dan de eerste wedstrijd. Toen was het nog een zuiver peilen van el- kaars krachten, nu was het ernst, volle ernst! H.R.C. verdedigde zijn allerlaatste snippertje van een kans, Helder probeerde zijn minimale achterstand op de lei ders zoo klein mogelijk te houden. L)c strijd was al dadelijk een loopgravenoorlog in vol ornaat. Meter voor meter moest veroverd worden om nabij het doel to komen, doch daar werden do witte zoowel als do roode voorhoede zoo gedwarsboomd, dat zo telkens moesten afdruipen. Zoo was het een wedstrijd, waar in de verdedigingen domineerden, getuige den uit slag. H.R.C. had na 5 tnin. reeds do leiding genomen en dit doelpunt had een beslissende invloed op het spelbeeld in de eerste helft. Helder speelde voorzich tiger en meer verdedigend, orn zooveel mogelijk de eerste krachtige stormaanvallen der rooden te w eer staan. Meteen na de rust scoorde itacing voor de 2e maal en daarna hebben we een strijd gezien tusschen een versterkte Racing achterhoede, en de'witte voor hoede, waarhij de Racers er telkens tusschen uit trokken met aanvallen, die niet van gevaar ontbloot waren. Deze toestand verscherpte zich nog, toen Hel der den achterstand na een kwartier spelen ver kleinde. Maar do Racers gaven geen krimp en zoo bleef do stand ongewijzigd. Om over de spelers iets te zeggen, dan moeten wo het eerst opmerken, dat v. lis, Stolk en I.eo Trap de hosten van het veld waren. Vooral v. Es heeft zijn doel op onnavolgbare wijze verdedigd. Siersma en Schol ten waren eveneens goed op dreef, u! deed de laatste soms raar en gevaarlijk. De middenlinie der Racers is en blijft nog steeds het zwakste deel van het elf tal. al dient te worden opgemerkt, dat Post op het appèl mankeerde. Stolk speelde na rust als derde bnck. een systeem, waardoor do Racers o.i. de over winning hebben behaald. De roode voorhoede was zeer vlug en actief en daardoor gevaarlijk. Zynmi was hier de ziel van den aanval en ook Stcffcns dient genoemd te worden. Helder bleef iets onder haar gewonen vorm en voor al de middenlinie, die anders zoo goed haar tweele dige taak vervult, viel als linie in haar geheel tegen. De achterhoede heeft weer uitstekend werk verric.it. H. do Hoer burgert zich hier al aardig in en ook deze maal weerde hij zich best. Do voorhoede was ook niet wat je noemt, steeds waren Siersma en Scholten do witte voorwaartsen een tempo te vlug af, het eenigc goal der witjes was dan ook een geweldig hard schot op pl.m. 30 M. afstand. De wedstrijd. Al dadelijk ontwikkelt zich een zenuwachtige strijd. De eerste aanvallen zijn voor H.R.C., maar de witte achterhoede gaf voorloopig geen krimp. Na 7 minu ten spelen krijgt Dissel den bal te pakken, schuin Hchiet hij langs den goal; H. do Boer laat de bal loo- pen, denkend, dat Muller den bal wel zal pakken, en rlo tocloopendo Steffens doelpunt voor de eerste maal. H.R.C. heeft de leiding. H.R.C., aangemoedigd door dit succes, komt weer terug, en wanneer Steffs andermaal den bal te pak ken krijgt, schiet hij hard in, maar Muller verwerkt keurig via de paal. Dan trekt Helder ton aanval, Spigt krijg den hal vrij, een keurige voorzet en do hoole Helder-voorhoede loopt over den bal heen; dan is Zynmi door alles heen. doch Leo Trap verspert hem den weg. Zoo verstrijkt do tijd en voort gaat de PETTEN. Petten—M.L.D. 4—2. Petten nam weer eens een proef met oen nieuwe opstelling: Geenscn speelde n.1. mid-voor, terwijl Rakker op diens plaats in do verdediging was opge steld. In hoeverre «leze proef geslaagd mag heetcn, vermogen we ua zoo'n enkelen wedstrijd niet to be- oordeelen, wel werd in do voorhoede beter gecombi neerd. Rij Wolthuis c.s. ontbrak niemand op 't appèl. Onmiddellijk na het aanvangssignaai van den heer J. Augustein, trok P. ten aanval met als resultaat oen corner, die door Gcenscn werd overgekopt. Dezo eerste corner werd nog door vele gevolgd, wel een bewijs dat I'. ietwat sterker was. Doch het lukte vooralsnog niet dit evenwicht in doelpunten uit te drukken, hoewel A. Kriks, eenige malen alleen voor 't doel, daartoe schitterende kansen had. Hot was tenslotte de Waard, die kort voor rust den uitloopenden keeper met een goed schot ver taste. Hoe Wolthuis, «lie nog immer een voortreffe lijke speler is, op de r. buitenplaats ook zwoegde, hij vermocht niet voor den gelijkmaker to zorgen; het werd hem trouwens ook niet gemakkelijk gemaakt en in laatste instantie was J. F.riks steeds op zijn post. Na de thee begon oen periode van heftige P. aan vallen, uit één waarvan wederom do Waard scoorde, nadat eerst J. Vriesman een keihard schot gelost had, dat de koeper niet voldoende verwerken kon. 't I.eek wel of P. hiermee zijn kruit verschoten had. M. kwam geweldig opzetten en P.'s achterhoede moest allo zeilen bijzetten, maar kon toch niet verhinderen, dat de 1. binnen uit een corner met een kf^bal don acherstand verkleinde. Rij één der weinige P. aan vallen wist een der backs een zeker doelpunt te voor komen, door den bal met de hand van den doellijn te grabbelen. Het was echter slechts uitstel van exe cutie. Gcenscn voltrok het scheidsrcrhelijke vonnis. Niet ontmoedigd bleven «Ie geel zwarten doorspelen en Wolthuis zag na fraai solospcl zijn moeito be loond. (32.) Bij den P. aanhang rezen reeds som- hero gedachten aan mogelijk verlies der kostbare puntjes, doch Gcenscn stelde tenslotte de overwin ning volkomen veilig. (42.) Met dezen stand kwam het einde van «lezen in do beste verstandhouding gespeclden wedstrijd. De wedstrijd Dirkshorn—Petten 2 vond wegens afkeuring van het terrein geen doorgang. VEENHUIZEN. Zondag J.I. speelde V.C.L. I thuis een competitie wedstrijd tegen Hamvert I. V.C.L. I was al heel on gelukkig. Bijna vlak na den aftrap wist Hauwert 1 kort achter elkander 3 maal te doelpunten. Voorwaar een slecht begin voor V.C.L. Hierna begon V.C.L. zijn beste beentje voor te zetten en spande alles in om een nederlnng te ontloopen. Hot mocht niet ha ten. Wel scheen V.C.L. nu wet wat sterker dan de tegenpartij en was het doel van Hauwert I vaak In gevaar, doch het toeval en ook mede het goede spel van den keeper beletten gelijkmaking van 't spel. De rust ging in met 31 voor Hauwert. Na de rust was V.C.L. altijd nog sterker, doch niet genoeg om den achterstand in te halen. Bij hot einde was de stand 4—2 voor Hauwert Do kans van V.C.L. I om kampioen te worden, hoewel lang niet verkeken, begint wel te wankelen. Hou ie taai, jongens. strijd weer; xvcer veroorzaakt Zymni een gevaarlijk moment voor do witte goal, maar zijn harde schot gaat rakelings over. Do Racers zijn in dezo periode in den aanval en Stolk verdeelt het spel keurig in de breedte en hierdoor ontstaan dc gevaarlijke oogen- blikken. Helder daarentegen loopt wanhopig naar zijn vorm to zoeken en prutst verschrikkelijk. Lang zaam verbetert dit echter en tegen de rust wordt de strijd weer gelijk opgaand en we zien dan zelfs nog een aanvallend Helder. Burger kopt een voorzet van Godschalk net langs. Dan blaast scheidsrechter Hage- man voor dc pauze en de Racers hebben een kost- haren 1—0 voorsprong. Na de pauze is H.R.C. dadelijk weer in den aanval en als er nog maar nauwelijks 2 minuten gespeeld zijn, ligt de bal voor de 2de maal achter Muller. Wat was or gebeurd? Steffes had den bal vrij op de vleugel gekregen, laag was zijn voorzet, Dissel stopt den hal en onder den vallenden keeper door draait de bal in het net. De Hacing-aanhang is dol van enthousiasme en nie mand gelooft meer aan oen nederlaag, of zelfs maar een gelijk spel. Maar Heldor versaagt niet cn over donderend komen ze nu opzetten. De witten begin nen steeds heter te spelen en de Racers worden tot verdedigen gedwongen, nauwelijks 5 m. later scoort Spigt met een geweldig hard schot, dat via de paal doel treft (2-1). Helder verkleint den achterstand. Weer Is Helder, nu op links in den aanval, maar v. Es stopt het harde schot van Godschalk op uitne mende wijze. Rondom het vold is de atmosfeer gela den, voortdurend worden de spelers aangemoedigd en dit verhoogt niet het spelpeil, integendeel, men begint zenuwachtiger te spelen, bovendien wordt het veld gladder en gladder en zoo Is het niet to verha zen, dat het spel minder mooi wordt. De Racers trekken zich al meer en meer in de verdediging te rug en hot ls haast een hopeloos geval voor Helder om door do versterkte, op zich zelf toch al uitsteken de achterhoede heen te komen, en wij op de tribune zien al vooruit, dat de Racers deze kleine voorsprong niet meer teloor zullen laten gaan. De witte midden linie dringt nu al meer en meer op en de Racing- voorhoede profiteert van deze vrijheid en sticht met gevaarlijke uitvallen voortdurend verwarring in de witte gelederen. Als er nog een kwartier te spelen is zien we weer zoo'n gevaarlijke uitval. Muller loopt uit, Steffs passeert, keurig en hard schiet hij in het leego doel, maar H. de Boer is op zijn post cn weet nog net den bal op corner to keeren. Deze wordt op uitstekende wijze genomen, weer omstaat er een geweldig gedrang voor het Heldci- doel cn dan slaat H. de Boer den bal uit de goal, als laatste redmiddel. Penalty! Siersma komt naar voren. Een kalm schot... Naast! Helder herleeft en de laatste 7 min. zijn ze voortdurend in den aanval, maar Siersma c.s. zijn onvermurwbaar en met on- veranderden stand breekt het einde aan. Racing heeft zijn revanche en verdiend ook. Intusschen 19 door dezen uitslag de spanning in 3A weer toege nomen. want dc Racers mengen zich nu weer in den strijd om de leiding en oen geringe rol zullen ze er niet spelen. Nog een derby. *s Morgens heeft heel sportlicvcnd Den Helder een voorproefje gekregen van den grooten strijd 's mid dags. Op het oude Ilelder-terrein bekampten de 2 oude Heldersche clubs Watervogels en Heldersche Boys elkaar en gaven elkaar geen duimbreed toe. 11 werd het en dank zij scheidsrechter Metselaar, die op kalme en bedaarde manier den strijd leidde, is de kamp niet ontaard in ruw spel. Watervogels scoorde het eerst uit een penalty, daarna mankte v. d. Meijde gelijk met een hard vleugelschot en on danks het hade vechten voor de overwinning, slaagde geen der plbegen er meer in het doel te vin den. WIELRENNEN. Onze plaatsgenoot A. Willemse op 3 afstanden eersto. De Ren en Tourvereen. „Onderling Genoegen" te Oudkarspel organiseerde Zondag onderlinge wed strijden op de home trainer over 3 afstanden, te we ten over 1. 5 en 10 K.M. Er werd behoorlijk gereden en tal van mooie rit ten kreeg men te aanschouwen. De uitslag van de 1 kilometer race was: 1. A. Willemse, tijd 43.8 sec.; 2. J. Kuiper 44.8 sec., 3. Muntjewerf 47.9 sec. Alom werd verwacht dat Willemse het op de 5 K.M. zwaar to verantwoorden zou krijgen; hij reed echter weer buitengewoon goed. De uitslag over de zen afstand was: 1. A. Willemse 4 min. 19.6 sec.; 2. J. Kuiper 4 min. 20.4 sec., 3. Ridderhos 4 min. 20.2 sec. Op den 10 K.M. afstand werd het een mooie kamp doch ook hier was onze plaatsgenoot Willemse no. 1. 1. A. Willemse, 9 min. 38.4 sec., 2. Kaptein min. 47.8 sec., 3. H. Kuiper 10 min. 6.6 sec. Een cn ander is een keurige prestatie van dezen jongen renner, die nog veel van zich zal doen hoo- rcn. KOLVEN. KOLFWEDSTRIJDEN VAN DEN LANGEN- DIJKER KOLFEf ND. Bij de Zondng in de kolfbaan van De Roode Leeuw gehouden kolfwedstrijden van den Langen- dijker Kolfbond was de utslag de volgende: Derde klasse korpsen. Op Maat, Zuidschnrwoude: J. Leeuwrik 142 p., P. Langedijk 129 p.. J. Kramer 113 p.. totaal 384 p. Volharding I, Oudkarspel: J. Deutekom 130 p.. C. Plakman 118 p., S. Ton 103 p., totaal 351 punten. Volharding II: C Blokker 118 p., F. Moeijes 120 p.. K. Dekker 76 p., totaal 314 p. Gezellig Samenzijn. Zuidscharwoude: W. Bergen 128 p., J. Engerings 119 p., W. Kuin 193 p. totaal 340 punten. Ons Genoegen I. Noordscharwoude: F. Blauw 112 p., G. Stam 93 p., P. van Dam 137 p., totaal 342 p. Ons Genoegen II: S. Timmorman 112 p., K. de Vries 91 p„ Een niet gekolfd. Vriendenkring. Noordscharwoude. sajet: H. Kuiper 94 p., G. Ens 74 p., C. Langedijk 92 p., totaal 270 p. Personecle kolvers: A. Boon 94 p.. J. Schuit 87 p., J. v. d. Ham 109 p.. K. Ruiter 119 p., St de Rijke, sajet 74 p. 1 VIERINGEN Openbare verknoping. J.I. Zaterdagavond werd in hotel Centraal van den hoor S. Kaan alhier in het openbaar verkochte, ten overstaan van notaris Obreen en ten verzoeke van den heer S. Kuut. 1. Een woonhuis met erf. tuin en schuur, aan den Mekkenstuinweg, groot 5.70 aren. Opgehouden op f 3100.—. 2. F.en woonhuis met erf en tuin te Westerklief, groot 10.85 aren. Kooper de heer J. Boersen Th. Hz. to Den Oever voor l 2000. 'ANNA P AU L OW N'A BREEZAND. Bond voor Staatspcnsionneering. Dc afd. Breezand van den Bond v. Staatsp. hield Zaterdag een propaganda-avond in de zaal van den heer Jb. Borst. Spreker was de heer C. de Vries en om belangstelling in wijder kring voor dezen avond to trekken werd bovendien liet tooneelstuk in drie bedrijven: „Dokter Bavino" opgevoerd. Bleef die be langstelling beneden de verwachting, wat liet aantal bezoekers aangaat, spreker en tooneelstuk hadden de volle aandacht van een prettig, rustig publick. Na een kort openingswoord van den heer C. v. d. Linden, sprak dc heer Do Vries over het lot van de afgewerkte, arme ouden vroeger en nu. De bond, om streeks 1900 opgericht, heeft nog niet veel bereikt, moest spr. helaas erkennen, maar aan de verbeterin gen dio or gekomen zijn, was do actie van den bond natuurlijk niet vreemd. Wanneer de bond 60 70.000 leden telt en er IVfc millioen stemmen uitgebracht worden op partijen, die het streven van den bond voorstaan, meende spr. daaruit te mogen concludec- ren, dat er nog veel werk gedaan kan worden om het ledental uit te breiden cn wekte vooral dc jonge ren op hun steun te geven aan de lotsverbetering van de ouden van dagen. Wanneer wij al opmerkten dat het tooneelstuk de volle aandacht van het publiek had, dan hebben we daarmee al veel goeds van de opvoering van „Dok ter Bavino" gezegd. We wisten, welke zware cischen het stuk stelt. De vertolking van den titelrol door den heer C. Zwarts en «Ie wijze waarop dc anderen zich daarbij aansloten, hebben onze verwachtingen sterk overtroffen. We sluiten ons dan ook gaarne aan bij do hulde van den voorzitter aan do leidster, me vrouw Van der Molen, gebracht, die getoond heeft werkelijk iets goed voor het voetlicht te willen bren gen en willen ook nog even wijzen op het zeer goede grimcerwerk, vooral voor den titelrol, van den heer Loevens uit Alkmaar. Toen hekend was dat zich 22 nieuwe leden hadden opgegeven, mocht de voorzitter dus met recht in z'n sluitingswoord van een in alle opzichten geslaagden avond spreken. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Bijdrage gevraagd. Door het college van regenten van hot tehuis voor ouden van dagen is tot de ingezetenen een oproep gericht met verzoek om een bijdragen teneinde dit huis ook van clectrische verlichting te voorzien. Wij geloovcn dat dit een dringende noodzakelijkheid is, daar men tot dusver nog steeds is aangewezen op petroleum of nachtlampjes en spreken wij den wensch uit, dat het comité ten volle in haar edel streven mag slagen. NOORDSCHARWOUDE. Aanrijding. Zaterdagmiddag had alhier een aanrijding plaats, wat zich gelukkig beperkte tot wat materieele scha de. De autobus van den heer Dekker uit Broek op Langendijk, welke dienst doet voor het vervoer van werklieden naar de Schoorlsche duinen, kwam terug vanaf de richting Oudkarspel en passeerde bij bak ker v. d. Meulen de auto van den heer Boonstra, die links van den weg gestationneerd was. Rechts van den weg (de Westzijde) voor het huis van den heer Dirkmaat stond de groentenwagen van den heer Huigen, opgeladen met kisten groenten e.d. en hier tusschen door meende dc autobus van D. voorbij te rijden, met gevolg dat de groentenwagen werd meegenomen en de kisten groenten door het spiegelruit van den winkel van den heer v. d. Meu len werden gedrukt Het ruit werd verbrijzeld en zoo kwamen de boerenkool en de spruitjes tusschen de Kerstuitstalling terecht. Naar wij vernemen zal getracht worden de zaak in der minne te schikken. KOEGBAS JULIANADORP. Aljj. Vergadering van de IJscnb „Jullana- dorp". Zaterdagavond hield de IJsclub „Jilianadorp" hare jaarvergadering in het café Pins Hendrik van den heer A. Kossen. Bij ontstentenis van den Voorzitter, opende de se cretaris, de heer L. Tigchelaar met een woord van welkom de vergadering. En al is er nu nog geen ijs, dan is het toch gewenscht dat do zaken reeds voor elkander zijn, als er dan ijs komt dan kan met de uitvoering van een en ander ongestoord verder ge gaan worden Daarna worden do notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer M. Minnes, wordt door de de heeren P. Lakemond en M. Noot nagezien en ge rapporteerd, dat alles in orde is bevonden De ont vangsten bedroegen f 125.30, de uitgaven f 137.87, na- deelig saldo f 12.57. Op de Spaarbank stond f78.14, verminderd met f 12.57, blijft een voordeelig saldo van fG5.57. Penningmeester en commissie worden voor beheer en controle dank gezegd door den voorzitter. Bij de bestuursverkiezing was aftredende en her kiesbaar de heer M. Minnes. Met groote meerder heid wordt de aftredende herkozen en neemt de be noeming aan Daarna komt aan dc orde een bespreking over eventueel uit te voeren werkzaamheden, als er ijs komt. Nu dat echter nog niet zoo is, vergemakkelijkt dat echter de besprekingen niet, maar wordt aan het bestuur opgedragen alsdan naar bevind van zaken te handelen. Verder zal er contact gezocht worden met het bestuur van de nieuwe ijsbaan gelegen aan de I.angevliet, om daar voor onze leden zoo mogelijk voordeclige condities te bedingen en in gemeen schappelijk overleg de toegangsbanen van en naar Julianadorp, indien mogelijk in orde te maken, vooral bij sneeuwval. Ilct bestuur krijgt ook voor dit onderwerp vrij mandaat om de gunstigst moge lijke regeling daar te stellen. Daarna volgt de rond vraag. waarbij nog eenige huishoudelijke zaken de aandacht vragen, en waarvan het bestuur goede no ta zal nemen. Daarna sluit de voorzitter met dank voor de aangename besperkingen en met de hoop dat de schaatsen toch uit het vet zullen moeten gehaald, de vergadering. Roekclooze autorijder. Zaterdagmiddag even half vier, toen de afsluit- boomen aan den Spoorovcrgang bij de spoorbrug werden neergelaten voor den naderenden trein, stond een motorfiets met twee personen daar te wachten, toen plotseling met snelle vaart nog een luxe auto aan kwam zetten, dio dc motorrijders ondersteho ven reed, maar gelukkig zonder dat dc berijders daar ernstig letsel bij opliepen. Voor den roekcloozen bestuurder van den auto zal dit echter wel een staar tje hebben, daar een der motorrijders een politieagent was, die onmiddellijk van een en ander goede notitie nam. 7 IJ PE BURGERBRUG. Uit een 28-tal sollicitanten voor de betrekking van botermakcr-centrif. aan de Zuivelfabriek ..De Dage raad" ziin de volgende 5 heeren alphnhetisch op de voordracht geplaatst: K. Bloeming. Westerhork: P. de Haan, Reets: J. Kuijers. Prauveen; J. H. de Roos, Zoude en K. Suierveld, TexeL Raadgevingen voor adspirant- relzigers naar Brazilië. Wanneer men te Rio op straat een bekende ont moet, moet men hem met de rechterarm omhelzen en hem daarbij vriendelijk op do schouder kloppen. Dit is de gewone wijze van begroeting, een hand geeft men elkaar niet. Ontmoet men een dame op straat, die men goed kent, dan moet men ook haar omarmen. Doch hot zou, ondanks dezo intieme wijzo van begroeting, do grootste tactloosheid zijn haar een eind weegs te wil len vergezellen. Als men zijn sigarettenkoker te voorschijn haalt en iemand een sigaret aanbiedt, een lucifer aansteekt en hem vuur goeft, heeft men een groote fout bo gaan. In Brazilië presenteert men sigarettenkoker en lucifersdoosje in gesloten toestand. Indien men an ders handelt, is dit een bewijs van wantrouwen. In de tram zit een heer, die men bijvoorbeeld een paar dagen geleden in gezelschap heeft leeren ken nen. Men begroet elkaar en gaat zitten zonder vei> der aan iets kwaads te denken. Wil men betalen, dan vernoemt men tot zijn verwondering, dat de heei\ die men zoo juist begroet heeft reeds voor u. be taald heeft. Want, wanneer twoe hekenden zich in do tram bevinden, ook wanneer ze niet bij elkaar zitten, betaalt degene bij wien de conducteur liet eerst komt. Bevindt men zich in een restaurant en een be kende treedt binnen, dan gebiedt de hoffelijkheid, dat men hem niet alleen uitnoodigt plaats te nemen, doch! hem ook aanbiedt om mee te eten. Anderzijds ge* biedt de beleefdheid een dergelijke uitnoodiging af to wijzen. Het geldt zelfs als een onbeleefdheid aan dezelfde tafel plaats to nemen. Ofschoon ganzen in Brazilië niet als heilige die» ren beschouwd worden, dien zij hoofdzakelijk ala siervogel. Mocht iemand op het idéé komen een gans te braden, dan wordt hij als een barbaar beschouwd. Nochtans kan men in levensmiddelenwinkels uit Europa geïmporteerde ganzenlevcrpastei koopen. Iedere otaat van Brazilië Brazilië is gelijk do Vereenigde Staten van Amerika een statenbond -» heeft zijn eigen justitie. De rechtbank houdt zitting van 's middags één uur tot 's nachts één uur. Zoo veel mogelijk worden getuigen 's avonds gehoord, ten einde ze niet van hun werkzaamheden weg te roepen. Do president van de republiek ontvangt iederen Woensdag. Iedere Braziliaanscho staatsburger heeft het recht hem op dezen dag te bezoeken. De bezoo» ker heeft zich slechts aan twee voorwaarden to om derwerpen: hij moet zich voldoende kunnen legitl* meeren en is verplicht op de audiëntie met schoenen, boord en das te verschijnen. De tram te Rio de Janeiro heeft twee klassen. In de eerste klasse wordt men slechts toegelaten als men een hoed, boord en das draagt. Passagiers in hemds mouwen en zonder boord moeten in de tweede klasso plaats nemen. Dezelfde voorschriften gelden vcor eersterangs café's. In Brazilië, vooral in de Noordelijke staten, zijn menschen, die nog nooit een jas gedragen hebben ert geen ander hoofddeksel bezitten dan een grooten stroohoed. Chineezen, die in groote getale in Brazilië wonen, zijn hoofdzakelijk als tuinman of als kellner in restaurants werkzaam. De waschvrouwen in Brazilië zijn hoofdzakelijk Negerinnen. In zaken, waar religieuze voorwerpen verkocht worden, zijn Neger-Christusbeelden, Neger-Madonna beelden en Neger-Engelen verkrijgbaar. Teneinde alle misverstand te vermijden, dione mciï te weten, dat do hoofdstad van Brazilië Rio de Ja neiro heet en dat Buenos Aires de hoofdstad van Argentinië is. Ook moet men niet vergeten, dat men in Brazilië geen Spaansch, doch Portugeesch spreekt, ALKMAAR, 15 December 1934. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 120.000 kipeieren: 56—58 Kg. f3.40—3.S0, 5860 Kg. f 3.80—4.10, GO—62 Kg. f3.80—4.40, 62—64 Kg. f4.30—4.60, 6466 Kg. f 4.40—480, kleine eieren f 2.803.30, 10.000 eendeieren f 2.50 .alles per 100 st. MEDEMBL1K, 15 December 1934. Blauwe aardappelen f 0.75, roode kool f 1.40—1.80, per 100 Kg., bloemkool f 11.1011.20 per 100 stuks, wortelen 65 ct per 100 Kg., uien f 1.01.10 per 50 Kg. ALKMAAR, 15 December 1934. Op do heden gehouden botermarkt werd 7077V£ ct. betaald. Kipeieren (groothandel) f 3—3.70 en eend- eieren f 2.50. ALKMAAR, 15 December 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 paarden f 125—250; 4 melk koeien f 120160; 13 nuchtere kalveren (slacht) f 0—14; 42 schapen: vette f 1220 en Overhoudors f 9—11; 9 biggen (10 weken) 6—10 en 2 bokken of geiten f 3. WARMENHUIZEN, 15 December 1934. Roode kool, le kw. f 1.10—2.70, 2e kw. f 1—1 .GO, gele kool, le kw. fl—L30, 2e kw. f 1. D. witte kooi le kw f 1.20—1.50, riep f 1.10, drielingen f 0.60—1, uien f 1.50—2, grove uien f 2.30, spniitkool f 8.30. Aanvoer: 101.300 Kg. roode kool, 9700 Kg. gele koot 22100 Kg. D. witte, 75 Kg. nep. 1950 Kg. uien, 30 Kg. spruitkool. NOORDSCHARWOUDE. 17 December 193L Aanvoer: 2600 Kg. uien f 2, drielingen f 1,30. grove f 2.40—2.60, 4200 Kg. roode kool f 1.90—2.30. door- schot f 1—1.60, 10300 Kg. D. witte kool f 0.70, door schot f 1—1.20. Te huur te Schagen, tegen 1 Januari a.s. een Woonhuis, op de Bierkade. Te bevragen bij H. v. d. WOUDE, Wieringcrwaard, TE KOOP: Een Tijdkoe bij C. MOERLAND, Grootesloot, Ondcsluis. Te koop: beste Melkkoe, kalftijd einde Decemb. D. KAAN Nz., Wieringerwaard.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2