tan Je Alkmaarsche Sportvelden Maandag 17 December 1934. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9619 S.R.C. I—Geel Zwart II. 5—3. DIVERSEN. SPORT VAN ZONDAG Kinheim—Alcmaria 3—2. Alcmaria verliest de eere plaats. Alkmaar—B.K.C. 5—2. Alkmaarsche Boys—Meteoor 63. Voor heden waren we er met Alcmaria op uitgeto gen naar Kinheim om, naar we meendeii, er getuige van te kunnen zijn, hoe onze withemden hun plaats je op de ranglijst zouden bevestigen, of, met een beetje geluk, te versterken. Maar we hebben ons ver gist. En met ons velen. Bij drommen waren de Alk- maarders uitgestroomd naar Velsen om te zien hoe hun favoriet verloor. En wat meer zegt: verdiend verloor. Het is een lauwe wedstrijd geweest, die on ze sportparkbewoners hadden moeten en ook had den kunnen winnen. Er zijn periodes geweest van zoo volkomen overwicht, dat met een beetje meer geestdrift van een nederlaag geen oogenblik sprake had behoeven te zijn. De Alcmarianen voelden zich blijkbaar zoo zeker van hun taak, dat ze het niet noodig achtten zich het vuur uit hun sloffen te loo- pen. Ze betraden het veld, zooals ze dat hadden be- hooren te verlaten: zegebewust. Tusschen dat betre den en verlaten lag echter de wedstrijd, die eens te meer heeft bewezen, dat het beter is dergelijke hoog- moedsmanifestaties maar uit te stellen, totdat ze meer op hun plaats zijn. Wat de ploeg volkomen mis te, was de bezieling, die we wel vinden bij de Boys en die stellig voor een goed deel de reden is van het feit, dat de pas-gepromoveerde rood-witten behoo- ren tot de allersterkste elftallen uit hun afdeeling. We krijgen af en toe den indruk, dat Alcmaria een 6tevige opfrisscher noodig heeft, om niet in te dutten en we stellen ons voor, dat dit er weer zoo een is geweest. Intussclien vragen we ons af hoeveel van dergelijke escapades een vereeniging zich kan ver oorloven om niet zijn kansen te verspelen. Nóg heeft Alcmaria alles in eigen handen, nók kan alles. Maar dan dient het nu uit te zijn met de ongelukken. De wedstrijd. Alcmaria bleek Keppel, die, naar we vernamen, geblesseerd is, door Plas te hebben vervangen. De eerste periode was er een van gelijkwaardige tegenstanders, waarbij het Alcmariadoel meer angsti ge momenten kreeg te doorstaan dan dat der gast- heeren. Vooral de watervlugge rechtsbuiten der Kin- heimers weerde zich geducht. Dat men dezen speler van het begin tot het einde vrij spel heeft, gelaten is in een woord onbegrijpelijk en hieraan is de ne derlaag voor een niet gering deel toe te schrijven. Zooals gezegd, het was onbegrijpelijk. Geleidelijk echter ontwikkelde zich een spel, waar- Jn Alcmaria volkomen in de meerderheid was en waarbij v. d. Vall uitblonk. Hij beheerschte het ge- hcelc middenveld. liet was een periode van voortdu rende pressie op het Kinheim-doel, dat Alcmaria ten slotte, na ongeveer 25 minuten spelen in een punt Wist uit te drukken. Algemeen rekenden de suppor ters der withemden op een victorie. Maar er was nog lang te spelen. F.n het beeld van den strijd veran derde van karakter. De Kinhcim-aanvallen werden talrijker en waren soms uitermate gevaarlijk. Een tweetal malen ontkwam het doel onzer stadgenootcn als door een wonder aan doorboring. Totdat de rechtsbuiten der Kinheimers den bal wist vrij te spelen en met een haarfijn schot, dat misschien als voorzet, was bedoeld, over de handen van Jongmans heen, den bal in bet net deponeerde. De stand was 11. Zoo kwam de rust. Na de thee voltrok zich het noodlot over de Alc marianen. De Jong, die nog altijd niet volkomen is hersteld, was vervangen door Homan. 't Ware wel licht beter geweest, indien men de Jong geheel rust had gegeven, ten einde hem zoo spoedig mogelijk weer op volle kracht te hebben. Met een halve spe ler legt men toch geen succes in, dat is vandaag .voldoende gebleken. Zoo lauw, zoo futloos als na het halftime hebben we onze withemden dit jaar nog niet gezien. Overal rammelde het en dat lag niet aan de invallers. Want Plas speelde van het begin tot het einde een uitste kende partij en bleek een groote verbetering. Homan vermocht wel lange niet dat spel te vertoonen, dat we gewend zijn van de Jong, maar het kon er be hoorlijk voor door. Evenwijl Bijlsma treuzelde dat het meer dan erg was, Ooms was niet bijzonder op streek, Burger en Lcngers kondon niet op streek komen en Gerritse was al héél, héél langzaam. Aan plaatsen werd niet meer gedaan, het spel werd veel te kort gehouden. Het was weinig meer dan bedroevend. En van geest drift geen spoor. Was dat de club, die de eereplaats van de ranglijst had te verdedigen? Toen het spel ongeveer twintig minuten oud was na de pauze, goochelde Bijlsma weer eens, raakte den bal kwijt hoewel hij intusschen gelegenheid genoeg had gehad hem weg te werken. Het leer belandt voor het- doel en met een schot, dat, voor zoover wij konden hooordeelcn, voor Jongmans niet houdbaar was, nam Kinheim de leiding, 21. Aftrap, weer een aanval op het Alcmaria-doel, de bal belandt bij den Kinheim-rechtbuiten en binnen de twee minuten heeft Kinheim zijn voorsprong vergroot, 31. Eindelijk leek het of Alcmaria wat loskwam. Maar van vuur om tóch te winnen, daarvan was geen sprake. De ecnige, die zich gaf in de voor hoede, was Plas en misschien ook Hamstra. Met de anderen was het maar matig. En zoo was het Plas, die ten slotte aanleiding werd tot het tweede doelpunt van Alcmaria. Nadat hij den bal keurig had vrijgewerkt, zette hij zuiver voor en door de aanstormende voorwaartsen kon hij in het net wor den gcloopen, 32. Zou Alcmaria nog een gelijk spel halen? Even leek het er naar, toen Hamstra een pracht van een kans kreeg en alleen voor den keeper staande, maar van achteren gehinderd door de toesnellende Kin- heim-backs, nnastsrhoot. De tijd liep ten einde. F.en doelpunt van Kinheim werd door den scheidsrechter nog geannuleerd we gens buitenspel en toen was het afgeloopen. Alcma ria had verdiend verloren en zal alle zeilen moeten bijzetten om het verloren terrein weer in te halen. Vermelden we nog, dat de scheidsrechter zich op uitstekende wijze van zijn taak heeft gekweten. ALKMAARB.K.C., 5—2. Direct na den aftrap was Alkmaar voortdurend In den aanval, doch de verdediging van B.K.C. was uitstekend voor haar taak berekend. Vooral de kee1- per verrichtte goed werk. Na een kwartier maakte Jan Kuis uit oen voor zet van rechts het eerste doelpunt voor Alkmaar. Weer konden enkele Alkmaar-aanvallen worden ge boekt, maar ook de verdediging der groen-witten was paraat en wist den stand blank te houden. Toen bij een Alkmaarsche uitval een der B.K.C.- backs een overtreding beging, kende de scheidsrech ter een strafschop toe, die door Kranenburg in een doelpunt werd omgezet, 20. Tot aan de rust, die met onveranderden stand aan brak, bleef Alkmaar in de meerderheid. Na de hervatting bleef de aanblik van het spel dezelfde en de gastheeren wisten hun overwicht uit te drukken in twee verdere doelpunten van de voet van Schoonhoven, 40. Wanneer een partij een groote voorsprong bezit, geschiedt het. vaak, dat de spelers geneigd zijn, een soort exhibition-gamo van te maken. Zoo ook hier. De verdediging van Alkmaar wilde het te mooi doen en de straf volgde op de zonde. B.K.C. bracht de score op 4—1. Vermelding dient verder een prachtige redding van Duiveman. die in 't doel Burger, die niet in or de was. zeer verdienstelijk verving. Het tegenpunt van B.K.C. bracht weer nieuw vuur in de Alkmaarders met het gevolg dat Jan Kuis op uitstekende wijze no. 5 produceerde. De laatste 10 minuten zagen we B.K.C. weer »>p komen zetten. Zelfs hadden de gasten het geluk dat ook hen een strafschop werd toegewezen. Maar met een sierlijken duik wist Duiveman het keiharde schot te stoppen. Echter, zonder geluk vaart nie- man wel. En zo,o wist B.K.C. op het^ allerlaatst toch nog den stand op te voeren tot 52. Maar 't geluk was niet groot genoeg om den wedstrijd te winnen, want zoo kwam het einde. Het was een wedstrijd, die op een zwaar veld in de beste verstandhouding werd gespeeld en de scheidsrechter floot naar ieders tevredenheid. De Alkmaarsche Boys weerden zich uitstekend door Meteoor naar huis te zenden met een 6—3 ne derlaag. Daar intusschen ook de Volewijckers won nen, blijft hun plaats in de competitie dezelfde. Al onze Alkmaarsche vereenigingen maken een uitstekend figuur in hun competities. Overal man keert er maar heel weinig aan of het bovenste plaatsje is hun. Maar dat kleine beetje, dat doet het hem nu juist. En daarom zouden we ze allen willen toeroepen: Vooruit heeren! Nog een schepje er bij! SCHAGEN 3—SUCCES IV. Succes laat op zich wachten. Om 2 uur zou bovengenoemde: wedstrijd aan de Loet plaats vinden. De scheidsrechter de heer Koo- doder, benevens elf Spartanen waren aanwezig, doch de Wieringers lieten op zich wachten. Gewacht werd tot half drie. Toen Succes ook toen niet aanwezig was, floot de scheidsrechter inrukken. Hoe zit dat Successcrs? Liever naar Succes—D.T.S. kijken? Thans krijgt de vereeniging Succes tien gulden boete en Succes IV tweo verliespunten, met dien verstande, dat ze evengoed nog naar Schagcn 3 moet spelen. H.R.C. dSchagen b. 00. Schagen b maakte de reis naar Den Helder, om aldaar H.R.C. d te bekampen. In een bijzonder aar dig gespeeld partijtje voetbal, konden geen der beide elf jongens een doelpunt fabriceeren. Dat Schagen d geen doelpunt kon maken, moet gezocht worden in het feit, dat het kleine doelmannetje van H.R.C. d op buitengewone wijze het voor hem groote doel schoon hield. TEXEL HSCHAGEN II, 5—1. Rust 0—0. Schagen II kon hot op het eiland Texel tegen do Texcl-reserves niet bolwerken. De rust gring nog in met een stand 0—O. Na de rust nam Texel reeds spoedig de -leiding. Wel maakte De Vries toen nog gelijk, maar daarna was het gedaan. Texel II ver hoogde stelselmatig de score tot 5—1. De aangewe zen scheidsrechter was niet aanwezig. Met het oog op de hooge reiskosten der vereeniging Schagen werd besloten onder leiding van een Texelaar te spelen. Deze heeft zijn beste kunnen gefloten, waar voor hij zeker een pluimpje verdient. B.K.C. a—SCHAGEN a, 2—1. Voor de rust werkten de B.K.C.-ers hard. Bij Scha gen a wil het echter nog niet boteren. Er wordt slecht geplaatst en te saai gespeeld. B.K.C. a daar entegen werkt hard, wat ze voor de rust in twee goede doelpunten weeto m te zetten. Na de rust wordt er door Schagen a beter gespeeld, doch de B.K.C. achterhoede geeft geen krimp en weet van geen wijken. Eenige minuten voor het einde krijgt Schagen a een penalty toegewezen, die door Koch in een doelpunt wordt omgezet, 21. Scheidsrechter v. Dam leidde verdienstelijk. S.R.C. In vorm. Gcel-Zwart heeft tot dusver nog geen winstpunt geboekt. Ook nu moest zij de meerdere in de gasten erkennen. S.R.C. verdiende de overwinning volko men, zij was technisch stukken beter dan de bezoe kers en speelde veel geestdriftiger. Reeds in de eer ste helft bezorgen T. Dcutekom, de Ruiten en Ah. Ploeger S.R.C. een nuttige voorsprong. De aanval len van Geel-Zwart zijn wel gevaarlijker, doch voor doel ontbreekt het goede schot. Als S.R.C. den stand op 3—0 heeft gebracht, komt Gcel-Zwart eenige malen gevaarlijk opzetten, waarbij keeper Stam tot twee maal achtereen redding brengt. Toch kan men niet verhinderen dat de Geel-Zwarten den achterstand tot 32 verkleinen. Na ecnige Geel-Zwarte aanvallen komt S.R.C. los en bij een goeden aanval doelpunt T. Deutekom, 42. Kort hierna verkleint Geel-Zwart S.R.C. voorsprong weer. 43. Maar dan hebben zo ook al hun kruit verschoten. Deutekom die dezen middag bijzonder productif was, scoort S.R.C.'s 5de en laatste goal. 53. De laatste tien minuten van den wedstrijd begonnen de Geel-Zwarten ruw, in elk ge val onaangenaam te spelen, doch de arbiter hield de teugels strak, waardoor minder aangename situaties achterwege bleven. Scheidsrechter leidde goed. K.G.B. I—VOORWAARTS I, 5—31 In een gelijk opgaanden wedstrijd, behoudens het laatsto kwartier, heeft K.G.B. kans gezien om de punten thuis te houden, waarmede ze tevreden kun nen zijn. Bij Voorwaarts vlotte het in de achterhoe de niet, zoo zagen we twee doelpunten tegen Voor waarts gemaakt op een wijze, wat in 't geheel niet noodig geweest was. Tweemaal achter elkaar plaat ste de rechtsbinnen van K.G.B. den bal tusschen de beide backs door, de Voorwaarts keeper liep uit, maar net als hij den bal zal grijpen, schoot een der achterspelers den bal schuin weg, tegen oen K.G.B.- speler, die niets anders had te doen dan den bal iu het verlaten doel te plaatsen. Bij K.G.B. ging het beter, daar ze elkander in de achterhoede goed be grepen. De voorhoeden van Voorw. en K.G.BM. waren vrijwel aan elkaar gewaagd, doordat de bal steeds aan beide kanten naar de buitenwenken geplaatst werd. Enkel lag er dit verschil, dat dc Voorw. links en rechtsbuiten zelf op het doel schoten, wat bij K.G.B. niet het geval was, omdat steeds dc bal van den buitenwenk af voor het doel geplaatst werd, en waaruit steeds gevaarlijke momenten ontstonden voor het Voorwaarts-docl. Maar zoo is het nu een maal met voetbal, doelpunten beslissen en daar was K.G.B. do baas in. Over den wedstrijd nog het volgende. Op een uiterst zwaar terrein stellen be de elftallen zich op. Voorwaarts heeft een invaller voor haar rechtsback. K.G.B. is volledig. Als er een kwartier gespeeld is, krijgt de Voorw. linksbuiten den bal, zet hard voor, de middenvoor mist, maar Kos, die naar binnen is geloopen, vol trekt het vonnis, Q—l. Na dit doelpunt komt K.G.B. krachtig opzetten, zoodat een paar gevaarlijke momenten ontstaan voor het Voorw. doel maar de beide backs weten steeds op tijd in te grijpen, door den bal met forsche trap pen het veld weer in te zenden. Weer is K.G.B. in den aanval, de rechtsbinnen plaatst den bal tusschen de beide achterspelers door, de keeper loopt uit, maar de bal wordt vlak voor zijn neus schuin weg gescho ten, tegen een der K.G.B. spelers, die zonder mocito den bal in het verlaten doel schiet. 1.—1. Even later herhaalt zich hetzelfde spelletje, zoo- _dat K.G.B. na een half uur spelen de leiding heeft. 2—1. Voorwaarts ziet dat het zoo niet kan en het spel verplaatst zich naar den anderen kant. De paar mooie voorzetten van den rechtsbuiten worden naast geschoten. Een hard schot van den rechtbinnen stopt de K.G.B. keeper, maar tot doelpunten komt het nieL Weer zien we den K.G.B. rechtsbuiten er van door gaan, deze zet den bal hard voor het doel, de Voorw. back mist, waarvan de middenvoor gebruik maakt, om den bal hoog in te schieten. 3—1. Na nog wat heen en weer getrap, gaat het fluitje voor de rust. De thee schijnt K.G.B. nogal goed te hebben gedaan, want dadelijk zijn ze weer in den aanval. De rechts buiten zet hoog voor, de Voorwaarts keeper stompt den bal over eenige spelers heen het veld in, waar de middenvoor klaar staat om den bal hard in to schieten. 41. Steeds komt K.G.B. terug, een hard schot weet de Voorw. keeper corner to werken, zoo dat een hoekschop volgt. Deze wordt goed genomen, de rechts half die bij den paal staat opgesteld, stopt den bal, maar krijgt hem verkeerd op zijn schoen en no. 5 rolt in hot net. Voorwaarts wijzigt nu haar opstelling, wat een verbetering bleek te zijn, want nu wordt K.G.B. geheel terug gedrongen. Dc links buiten krijgt den bal toegespeeld, passeert handig een achterspeler en met oen geweldig hard schot wordt de achterstand verkleind. 52. Er is nog een kwartier te spelen en K.G.B. begint, zich op verdedi gen toe te leggen. Steeds komen de bezoekers terug en wanneer dc rechtsbuiten den bal goed voorzet, is het de linksbuiten die den keeper geen schijn van kans geeft. 53. Er wordt nu steeds op de K.G.B. helft gespeeld, maar de versterkte achterhoede weet den druk te doorstaan. Driemaal achtereen wordt dc bal ingeschoten, maar steeds tegen een K.G.B. speler, dio in een haag voor het doel zijn opgesteld, maar iot doelpunten komt het niet meer. Als dan even later scheidsrechter v. d. Aakster, die ons dezen middag maar weinig kon bekoren, het einde aankondigt, heeft K.G.B. de punten thuis gehouden. Overschrijving. Gevraagd: N. J. Stikkel van Altius (U.P.V.B.) naar Helder; J. Marijn van Bergen naar Alcmaria Vic- trix Sportkr.)C. v. d. Berg van Zeevogels naar Watervogels; K. E. Numan van St. Maarten naar Dirkshorn. (Alg. Sp.) Straffen. Naar aanleiding van B.K.C. 2Kolhorn zijn ge schorst, behalve de B.K.C.-spelers A. Kaan en P. v. d. Kolk (resp. voor 1 en 2 wedstrijden) de Kolhorn-spe- ler C. Liefhebber. N.a.v. Alkmaar 3Alk. Boys 4 zijn geschorst C. Mazereeuw en B. de Jong (beiden Alkmaar) en C. Tames (Alkm. Boys) elk voor twee wedstrijden wegens ruw spel en onsportief gedrag. (Alg. Sportbl.) N.H.V.B.-elftal. In de verkorte notulen van de N.H.V.B-bestuurs- vergadering komt voor de zinsnede: „Schrijven commissie N.H.V.B.-elftal, verzoek aanstelling cor respondenten. Accoord." Hoera, eindelijk staan de heeren op een ander standpunt, dat doeltreffender keuze-methode waarborgt. Maar nog zijp we er niet hcclemaal: een districtsdag is ons ideaal, waarop IA, B. C en D elkaar bekampen. Dan krijgt men elftallen te zien die automatisch saamhoorig zijn, alleen al omdat ze de eer van hut» district ophouden. Dit geeft strijd en alleen in geleverde strijd ko men de voetbalprcstatios zoo ze aanwezig zijn tot hun recht. De elftalcommissie kan uit 44 spelers veiliger kiezen dan uit 22 in één proefwedstrijd tusschen „hutspot"-elftallen, waarvan de spelers zichzelf nog aan elkaar moeten voorstellen! Om met de Sp.kr. to schrijven, het experimentee ren (dat men in het „voorloopige N.H.V.B.-elftal" doet) mag niet aan de meltkroes der districtself tallen worden onttrokken. Het N.II.V.B.-elftnl zij onze keurklassc. het zij de vlag waaronder onze gewestelijke bond vaart. En dio vlag moet kleurecht zijn cn niet uitrafelen. Texel vooruit! Wie mocht denken dat op het eiland van de Boe pers, Eelmanncn. Keijzers en Drossen alleen maar aan schapen hoeden werd gedaan, komc spoedig tot ander inzicht. Men heeft er een opgewekt vereni gingsleven zoowel op het gebied van de geestelijke als lichamelijke ontspanning. Wat dit laatste be treft. wijzen we op 4 voetbalclubs met hun talrijke elftallen, de legio korhalclubs (Texel heeft een eigen korfbalbond!) en nu weer een speciale Texelsrhe voctbaladspirantcn-compotitie. Blijkens het Alg. Sportblad heeft de N.ILV.B zulk een afdeeling ge schapen. waarin Cocksdorp a. Oudeschild a. Texel a en b en Texelsrhe Bovs a betrokken zijn. Texel telt pl.m. 7200 inwoners. „Om de Oost". V.C.L.. de reïncarnatie van H.F.C. te Hoogwuoo (het familie-elftal de Boer!> troont in 3C bovenaan. In deze afdeeling is ook Flevo ondergebracht. De stpnd van dc leider* luidde per 15 December: V C T 10 2 1 40—19 16 Hamvert 8 5 1 2 26—13 11 Flevo 8 4 2 2 2614 10 Onder de Duinen. In 3D zullen Schoorl 2 en Bergen 2 het wel niet halen tegen Alkm. Boys 4. In deze afdeeling ont waren we ook ons aller Ursem, de bekende club van Freek Stroomer en de Jongh. Alkm. Boys 4 7 6 1 0 21—8 13 Schoorl 2 9 6 1 2 21—10 13 Bergen 2 9 6 1 2 28—23 13 No. 6 Urscm 9 3 1 5 30—27 7 Voetb alf in anciSn. K.F.C. te Koog aan de Zaan betaalt 10 verma kelijkheidsbelasting. Andere plaatselijke vereenigin gen 5 K.F.C. protesteert; de burgemeester (Verste gen) betoogt dat K.F.C. een filiaal van den K.N.V.B. is cn dus eigenlijk te Den Haag gevestigd is. Dit debat kwam voor den Raad van Beroep; eindeloos bekgevecht over de vraag of K.F.C. al dan niet een plaatselijke club is. Ondertusschen mag de veron derstelling worden gekoesterd, dat K.F.C. het win nen zal. Niet omdat 10 te hoog is o.i. zelfs rij kelijk laag (Z.F.C. betaalt ook 10 en te Amster dam wordt 20 geheven) maar het motief van Verstegen raakt kant noch wal. Waarvoor eigenlijk al die discussie; heeft K.F.C. geen koninklijk goedgekeurde statuten, waarvan ar tikel 1 ongetwijfeld luidt: de vereeniging heet K. F.C. cn is gevestigd te Koog a. d. Zaan?! Inhaaldag: 30 December. Voor den laatsten Zondag van dit jaar heeft de K.N.V.B. dc afgelaste wedstrijden van 2 December vastgesteld. Een Antwerpsch elftal. Dat op den dag voor HollandBelgië twee Ant- werpsche elftallen resp. tegen Rotterdam en Am sterdam uitkwamen, was volgens ons idioot en fnui kend voor dc waarde van de krachtmetingen. Voor taan is er één Antwerpsch elftal, dat tegen Rotter dam speelt. Amsterdam zoekt contact met Brussel. Dat lijkt er meer op en het zal het prestige der wed strijden ten goede komen. Protest tegen Nederland—Duitschland. De Sportweek, 'n Amstcrdamsch sportblad publi ceert de actie van enkele Amsterdamsche clubs te gen den wedstrijd NederlandDuitschland op 17 Fe bruari. Adhnesiebctuigingen stroomen binnen. Op 't lijstje ontwaren we ook Alkmaarsche Boys, Hilver sum, D.TS. Men is hier o.i. op den verkeerden weg; laten we de tegenstellingen niet verscherpen, zooals met deze actie is beoogd. Juniores-competitle. Blijkens de Sportkr. heeft Alcmaria Victrix haar Juniorenploeg uit den K.N.V.B. teruggetrokken. Dr. van Prooye spreekt. In de bestuursvergadering van den K.N.V.B. bij het 45-jarig bestaan zeide de voorzitter dat de K.N. V.B. thans 62.500 leden. 530 vereenigingen, en 92 rompctitienfdeelingen telt. (Hier blijven de leden, rlubs en afdeelingen, die alleen in de Erkende bon den spelen nog buiten). Aan entreeprijzen ontvingen de vereenigingen in '032—1933 f 1.284 000. en in 1933—19.34 f 1.254.000. Dit hoeft niet op daling van de belangstelling te wijzen, maar op verlaging der entréeprijzen. RotterdamHongarije. Dc Hongaren hebben verleden week Rotterdam aangedaan. Doordat de Hollanders best partij gaven konden de gasten slechts met 4—3 winnen. Dit Han- gaarsche elftal was echter niet zoo sterk als dat wat Zondag daarvoor met 42 van Italië verloor. Do Hongaren hebben n.1. wel 23 spelers in hun gezel schap. Zij spelen vervolgens nog tegen Schotland. Dnitschland's programma. Onze buren spelen niet minder dan 12 interland wedstrijden dit seizoen! Twee hebben ze er al ge speeld en gewonnen, (Polen en Denemarken). Ze krijgen nu nog in volgorde: Zwitserland, Nederland, Frankrijk, België, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Noor wegen en Zweden. (Sportkr.) Men bedenke evenwel dat de Duitschers over on geveer drie gelijkwaardige nationale elftallen kun nen beschikken. Kortebaan in Zuid-Holland. In de daarvoor uitgeschreven bijeenkomst van den Z.H. IJsbond (de broederbond van den IJ.H.N.) ia besloten, aldus de N.R.Ct., om de regeling van korte- baan-wedstrijden op schaatsen in Zuid-Holland op zich te nemen, in samenwerking met dnarvoor wer kende en erkende bonden in andere provincies van Nederland. Zouden we nu ook in Z.H. de oprichting van een „Bond van IJsclubs" hebben te verwachten? Wielrennen. Daar wij in het belang van rc voorbereidingen tot nu toe over de te stichten wielerbaan op Wielin gen hebben gezwegen, kunnen we thans meededen dat op het land van O. J. Bosker een haan wordt aangelegd. Op de rolleiu We vernemen dat het kampioenschap van Noord- Holland op de rollen (home-training) op Dinsdag 2t Dec., Tweede Kerstdag, te Zaandam wordt gehouden. Motoren in de baan. In de Sportecho deelt de Sportcommissie van de Ned. Wielren Unie mede dat bij wijze van proef in het jaar 1935 wedstrijden achter kleine motoren toe gestaan zullen worden op banen welke na onderzoek daarvoor zijn goedgekeurd. Biljartnicnws. Dinsdag 18 Dec. is voor de Biljartver. Holl. Noor derkwartier een drukke dag. Voor groep A wordt er in Cérès te Schagen en in Concordia te Noordschar- woude gespeeld. In eerstgenoemde lokaliteit kampen de heeren Schenk, Gorter, Blaauboer en Kossen te gen Streutker, Stammes, Klos en Bontes. Aan den I^angcndijk spelen Kostelijk, Kuiper, G. Hop en Kroon tegen Langedijk, Swager, Stijbis en Dekker. In groep B. wordt bij Slikker. Anna Paulwona, gespeeld, tusschen Rot. van der Woude, Jonker en Slikker eenerzijds en Hoornsman, Kossen. Minnes en Yoorthuijzen anderzijds, terwijl in de Fortuin, Bar- singerhorn, gespeeld wordt door van Stipriaan, Kui per. Blaauboer en de Graaf tegen de Wit, Breebaart, A. Eriks en H. S. Eriks.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5