DE NEDERLANDSCHE TUINBOUWBOND PROÏESTEERT. U,T de OMGEVING Stille, heilige nacht! In „Bellevue" te Amsterdam werd Donderdagmid dag een protCiStvergadcring gehouden door den Ne- derlaiulschcn Tuinders bond, waarvoor zeer veel be langstelling was. Ktum tuinders, uit alle deelen des lands, wa ren ter vergadering aanwezig. pe Voorzitter de heer W. J. van Kampen opende de vergadering met woorden van welkom en deelde mede, dat verschillende Kamerleden verhinderd wa ren aanwezig te zijn wegens de drukke werkzaamhe den in het parlement Spr. gedacht de tuinders, die niet in de gelegenheid zijn uit financieëlen nood hier aanwezig te zijn, die niet die eene gulden hadden om .hier te komen. Hierna zijn onderwerp behandelende, zeide spr., dat men zich moet indenken, dat met den tuinbouw oen zeer groot gedeelte van de Nederlandsche in dustrie ten gronde zou gaan. De Nederlandsche tuin bouw is een zeer belangrijke factor in het econo misch bestel. De landbouw verzorgt de binnenland- sche behoefte en verdient ook den steun. Zij kan niet oproeien tegen de lasten, welke ze heeft op te brengen. De Nederlandsche tuinbouw met zijn export is echter een onmisbaar element, om in de behoefte voor de producten, welke uit het buiten band moeten komen, omdat zo hier niet zijn, te voor dien. Zonder den tuinbouw zou de landbouw een verarmend land tegenover zich hebben. Spr. was van meening, dat het Landbouwcrisisfonds rechtvaardig moet worden verdeeld. (Applaus). Spr. verweet het den landbouw, dat men deagrarische gelijkheid uit het oog verliest. De tuinders storten zelf wel 10 mil lioen in het Landbouwcrisisfonds, welke men nog nooit terug heeft ontvangen, dus is er van een fci- Iclijken steun aan den tuinbouw nog nooit sprake geweest. Spr. stelde vast, dat door de consument zeven millioen ten koste van den producent consu meert. Het is een zeer gerechtvaardigde wensch dat deze 7 millioen aan den tuinbouw wordt uitgekeerd. De belofte, welke in 1933 is gedaan, dat een executie verbod zou komen, is een belofte gebleven. Dat er mets in deze richting gebeurt beklemt ons en zal <lcn tuinbouw ten gronde gaan. Bij de handhaving van de bestaande lasten zal dit zeker het gevolg zijn. De tuinbouw zal dan een noodgeval worden in de wereld en de „moestuin van Europa'' zal van 'do haan zijn. De mindere cfredietwaardigheid van den tuinbouw heeft tot gevcdg gehad, dat de productie verlaat is geworden, waardoor een opeenhooping van de pro ducten is gekomen met lage prijzen. Uitbetaling van de producUokosten zal noodig zijn. Door d^eze oneconomische regeering gaat Neder land hard achteruit, de werkloosheid neemt toe, wat ni«t noodig was geweest. De mentaliteit der mensc'nen gaat achteruit. Men weet niet, hoe de volgende week te halen. Dc^>r achteruitgang van den tuinbouw gaat het ge- hee/e volk achteruit. Van het kapitaal moet een cou lance worden verkregen. Men moet zien, dat mét de rdinbouw ook hun geld weg gaat. Het laatste uur itan den tuinbouw heeft geslagen. Daarop moet de Tegeering worden gewezen. Spr. merkte op, dat de «teunuitkeeringen zoo langzaam gaan, terwijl de tuinder schreeuwt van den nood. Nu wordt 3 millioen gegeven als een soort Kerstgave. Men knn nog maar rechten laten geldon op 7.5 van de 10 millioen, welke nym zelf in het fonds heeft gestort. Do tuinders missen de lijnen, waar zo langs produ- ceeren moeten. Als do regeering de tuinders zoo zon der lijnen met een fooi onder den productieprijs wil laten voortploeteren, laat ze het dan zeggen, dan we ten we het. We hebben pen. regeering noodig, welke langs vaste lijnen gaat. We moeten weten of de tuinbouw de aandacht van de regeering geniet. We wenschen niet het systeem van uitzieking, dat is het systeem van het oerwoud. (Applaus). Het is de werkelijkheid, dat in de bedrijven geen Volwaardige arbeiders werken, maar allemaal jon gens, omdat ze geen volle arbeider betalen kun nen. De tuinder wil het uitzieksystcem niet toepas sen op de arbeiders en hun een minderwaardig loon uit te keeren, dat de bedrijven op het oogen- blik slechts kunnen toelaten. Spr. vroeg zich af, of het moet doorgaan met het beroep van de tuinders op fnmilie en leveranciers om staande te blijven, tot de steun komt. Wij vragen productieprijzen, waardoor weer een zekerheid bestaat voor de leve ranciers. Als bronnen heeft men het werkverrui- mingsplan, de 7 millioen, welke ten koste van den producent worden geconsumeerd in het binnenland en 10 millioen van het Landbouwcrisisfonds. Als BERGEN VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Propaganda-avond. Woensdagavond hield de afd. Alkmaar van bo vengenoemde vereeniging een propaganda-avond in hotel Kreb, alhier. De Voorzitter der afdeeling, de heer Bettink, open de de vergadering met een welkomstwoord tot de aanwezigen, om vervolgens in een korte inleiding de aandacht er op te vestigen, dat Nederland op het gebied van lijkverbranding ver achter staat bij an dere landen. De crematie is officieel nog verboden, ofschoon de regcering het do vereeniging in deze niet lastig maakt Spr. hoopte dat ook in Bergen waar men reeds vele leden telt een afdeeling onpge- richt zal kunnen worden. Vervolgens gaf de heer Bettink het woord aan den epreker van dezen avond, het hoofdbestuurslid Dr. L. A. Rademaker, uit 's Gravenhage. Deze begon met uiteen te zetten dat het streven der vereeniging tweeërlei is, nl. in de eerste plaats te trachten tot een betere lijkbezorging te komen en in de tweede plaats te bewerkstelligen, dat ook de crematie in de Nederlandsche wet opgenomen wordt. ^podra het leven is geweken, wordt de afgestor vene een gevaar voor de menschheid. Niemand min der dan Pasteur heeft reeds gewezen op het gevaar van kerkhofbesmetting bij epidemieën. Het bodem w-ater neemt vaak de gevaarlijkste ziektekiemen in zich op. In Denemarken heeft een onderzoek van kerkhoven aan het licht gebracht, dat 600 niet aan de hygiënische eischen konden voldoen. Mpn heeft veel kwaad van onze vereeniging ge sproken, ging spr. voort. Wij zouden wetsovertre ders zijn, maar dan toch zeker met toestemqiing der regeering. Toen de begrafeniswet in 1869 tot stand kwam, word de crematie daarin niet genoemd, daar deze in dien tijd niet in ons land bestond. In 1914. bij do eerste crematie werd proces-ver baal opgemaakt, maar de Hooge Raad heeft ten slotte beslist, dat lijkverbranding niet strafbaar is. Lijkverbranding aldus spr. vernietigt alle kie men en is voor geen enkel levend mensch gevaar lijk. Uit een oogpunt van hygiëne is het dus verre te prefereeren boven kerkhofbegraving. Velen beweren dat lijkverbranding te duur Is. Spr. moest dit bestrijden. De vervoerkosten maken het duur. Het verbrandingsproces bedraagt slechts f 60 voor een lid en f 125 voor een niet-lid. Bovendien hoeft men geen grond te koopen en wordt niet, zooals dat nog niet voldoende is, zou men tot den minis ter zeggen, geef ons dan maar de beschikking over Uw departement, dan zullen we 't zelf doen. (Ap plaus). Daarna voerde de heer A. Hoogland het woord over de ondermijning van den tuinbouw door de jarenlange onvoldoende productiesteun. Spr. merkte op, dat centen worden gegeven, waar guldens noodig zijn. De steunpolitiek der regcering werd besproken. De regcering gaat van het stand punt uit, dat een product iu het binnenland moet worden geconsumeerd, om te kunnen worden belast. De menschen, die het niet kunnen betalen, moeten het op het oogenblik betalen. Het moet echter wor den betaald naar draagkracht We leven thans bij de gratie van de schuldeischers. De toestand is, vooral voor de oudere tuinders zoo, dat men niet weet, hoe er uit te komen. De steunverlcening had drie jaar eerder moeten zijn toegepast. Een productiesteun „nu" is mosterd na den maaltijd en heeft men het volgend jaar iets anders noodig, n.1. een bedrag in eens naar den aard van het bedrijf, om de bedrijven op gang te houden. Daardoor zou een groote opleving het gevolg zijn. Het geld zou aan alle handel en industrie ten goede koenen. En er ligt geld genoeg wat niet ge bruikt wordt. De heer A. van Veen sprak over den ernstigen toestand van den tuinl>ouw in Groningen en Drente, waar vier vijfde gedeelte van do tuindersbevolking is aangesloten bij den Ned. Tuindersbond. Het is niet mogelijk, dat de belangen van den tuinbouw aan de landbouworganisaties worden opgedragen. Deze laatste omhelzen thans wel den N.T.B.. doch spr. waarschuwde daartegen. Het is een doodelljke omhelzing. We moeten zelf in het georganiseerd overleg worden gekend, dan kunnen we wel sa menwerken met den landbouw. De heer B. Boers sprak namens Utrecht en Gel derland. Spr. vroeg zich af, of we recht op bestaan hebben of niet. De Nederlandsche tuinbouw is aan gewezen op den export en is een uitvloeisel van de natuurlijke ligging van het land. Spr. wees op het groote gevaar wat er schuilt in het ondergeschikt zijn van de landbouworganisaties. Daardoor kan het voorkomen, dat bij het afsluiten van een handels verdrag met Italië varkens werden geruild voor fruit. De handel wordt daardoor kapot gemaakt. Spr. becritiseerde de heffing van grondbelasting voor kassen en omzetbelasting op fruit, dat gepro duceerd wordt met verlies. Er moet worden gevoch ten voor de bewerkers van het land. Volgens spr. kan het landbouwcrisisfonds wel weg gevaagd worden, dan wint men er nog 2% millioen aan. De lage loonen moeten niet worden verlaagd, maar wel de hooge inkomens. (Instemming). Men heeft een Christelijke regeering. maar de ware Christen hqeft zijn naaste lief en laat hem niet ten ondergaan. Spr. besloot zijn rede met de opwekking, om een hechte organisatie van alle tuinders en daardoor een verbetering van den toe stand te krijgen. I Aangenomen werd de volgende motie: Excellentie! Do Nederlandsche tuinders, in protest-vergadering bijeen te Amsterdam, in Gebouw „Bellevue", bren gen eerbiedig ter kennis van Uwe Excellentie: dat de wanhopige toestand van de tuinbouwbe drijven over het geheele land van dien aard is, dat spoedige uitbetaling en garantie van volledige productieprijzen onmisbare voorwaarde is voor de reëele instandhouding en voortzetting van het over- groote deel der bedrijven, dat de „aanpassing" tot heden in hoofdzaak is ge gaan ten koste van bemesting en arbeidslooncn, waarbij in elk opzicht alle toelaatbare grenzen zijn bereikt of overschreden, dat de jarenlange ondermijning der bedrijven door het uitblijven van voldoende productiesteun en ge forceerd .éénzijdige aanpassing, catastrophale gevol gen dreigt'aan te nemen en spoedige behandeling van ontwerp Pachtwet en algcheelc schuldenrege ling voor den tuinbouw zéér urgent maakt. Besluit: deze motie ter kennis te brengen van Uwe Excellentie, Minister van Economische Zaken, Den Regeeringscommissaris voor den Tuin bouw, H.H. Kamerleden, Andere organisaties, De Pers. Namens de Vergadering, W. J. van Kampen, voorzitter, A. Blom, secretaris. Op voorstel van den heer G. Groet te Warmenhul- zen werd er nog een verzoek aan toegevoegd om directe inwerkingtreding van een executieverbod. bij de kerkhoven 6000—8000 H.A. alleen in Nederland aan de cultuur onttrokken. De kosten bij crematie zijn veel geringer, daar de lijkstoet zich pas op Westerveld opstelt. Dan schijnen we op juridisch gebied zwakker te staan, aldus spr. Men werpt ons voor de voeten, dat we de misdaad in de hand werken. Er is ge noegzaam gebleken, dat het nut van opgravingen van lijken voor gerechtelijk onderzoek zeer dubieus is. Bij vergiftigingsgevallen b.v. is duidelijk geble ken, dat men de doodelijke dosis slechts in zeer weinig gevallen nog kon constateeren. Bij verbran ding is dit wel mogelijk, daar verschillende vergif ten in de asch bewaard worden. Spr. staafde deze beweringen met voorbeelden van processenwelke hij meegemaakt had. De crematie heeft den lijkschouw verbeterd, daar het lijk door twee doctoren moet worden geschouwd, alvorens tot Westerveld te wor den toegelaten. Spr. wees er op, dat het kerkhof geen rustplaats is en gaf eenige gruwelijke voorbeel den van lijkruiming. Do asch daarentegen rust wer kelijk. daar hier geen verandering of vertering meer mogelijk is. Ook de godsdienstige bezwaren bestreed dr. Rademaker ten sterkste en toonde met vele be wijzen en aanhalingen uit den bijbel aan, dat reeds de allereerste Christenen lijkverbranding boven be graving stelden. Dr. Rademaker besloot zijn interes sante rede met een opwekking om lid der vereeni ging te worden en zoodoende te verwerkelijken dat ieder burger in „het vrije" Nederland de vrijheid krijgt zijn laatste rustplaats te kiezen. Vervolgens werd een film vertoond van het Cre matorium te Westerveld. De Voorzitter sloot den avond met een woord van dank aan spreker en aan aanwezigen voor hun op komst. Rest ons nog te melden, dat getracht zal worden een voorloopig nfdeelingsbestuur samen te stellen, daar de vereeniging reeds 35 a 40 leden in Bergen telt MET HET HOSPITAAL-KERKSCHIP „DE HOOP" OP DE NOORDZEE. Voor de Evangelisatie Vereeniging „Maranatha" sprak Woensdagavond dr. J. Wicherink. geneesheer te Amsterdam, in het gebouw Rehoboth aan do Dr. van Peltlaan, over het doel en het werk van het hospitaal-kerkschip „De Hoop" op de Noordzee. Er was een groot gehoor aanwezig om den spre ker. die vroeger in Alkmaar practiscerend genees heer was, nog eens terug te zien en hem te hooren vertellen over zijn medisch werk aan boord van dit schip. Nadat allen Psalm 89 vers 1 gezongen hadden en de Voorzitter, de heer W. Mol uit het Boek der Psalmen, den 93sten Psalm had voorgelezen, ging hij voor in gel>ed. Hierna werden alle aanwezigen door don Voorzitter welkom grheeten: In het bijzon der dr. Wicherink. die dadelijk bereid was ons. be woners van do Noordzeekust, een en ander te ver tellen wat daar op do wijde waterplas plaats vindt. Wie zou dat beter kunnen doen dan hij, die als deskundige meerdere reizen op het hospitaal-kerk schip had medegemaakt?, vroeg spr. Daarna gaf de Voorzitter het woord aan dr. Wicherink. Deze begon met te vertellen, dat jaren geleden de Nederl. Ver. ten behoeve van Zeelieden van iedere nationaliteit door eenige patriciërsfamilies in Am sterdam, werd gesticht. Het doel der vereeniging was een schip in de vaart te brengen, dat aan visschers op de Noordzee reli- gieu.se- en medische hulp kon brengen, zoo deze werd verlangd. Tot dat doel werd een zeilscheepje aangekocht, hetwelk eenige jaren later werd ver vangen door het kospitaal-kerkschip „De Hoop". Oorspronkelijk was ook dit een zeilschip, doch het werd spodig van een motor voorzien, teneinde de gevraagde hulp zoo snel mogelijk te kunnen bieden. Spr. vertelde daarna uitvoerig, hoe het schip er in- en uitwendig uitzag. De slanke witte tweemaster, met veel kopergeflonker en glasgeschitter, had op 't oog meer van een plezierjacht dan van een hospi taal-kerkschip. Een flinke groote ruimte is ingericht als hospitaal met vier opklapbare bedden en oen klein apotheek je voor den dokter en den gediplomeerden verpleger. Behalve deze, die belast zijn medische hulp te ver- leenen. is de dominé aan boord, die den visschers geestelijken bijstand biedt. Voorts zijn er de kapi tein, de marconist, de motordrijver, de kok en de verdere bemanning. In totaal ongeveer vijftien op- varendon. De geest onder de bemanning is voor treffelijk: do kapitein voert reeds jarenlang het commando. Spr. zeide vervolgens, dat De Hoop ieder jaar drie reizen maakte. De eerste naar het hooge Noorden, n.1. naar de Shetland-eilanden tot de Dog- gersbank toe en naar do Noordkust van Schotland. Daar toeft dan de Hollandsche haringvloot. De tweede reis gaat naar het midden der Noordzee, on geveer op dezelfde breedte als waarop de Engelsche plaats Scarborough gelegen is. Do derde reis ten slotte nog meer naar het Zuiden ter hoogte van Lo- westoft in Suffolk. Want. met het afazkken van de vloot naar het Zuiden, zakt ook De Hoop mee af. Het werk van dokter en predikant Spr. wilde het werk van dokter en predikant tege lijk behandelen, omdat beider arbeid ten nauwste met elkander samenhing. Er werd zoowel op zee alsook in de havens gearbeid. Het meest evenwel op zee. Spr. vertelde, twee reizen te hebben medege maakte en zeide dat 't werk onder visschers hem zeer na aan het hart lag. Dr. van Asperen had veertien jaar op De Hoop gevaren en was butiengewoon po pulair geworden tot in Engeland en Schotland toe. Toen spr. meevoer, was ds. Maas uit Boxtel als predikant aan boord, een charmante, breed-denken- de. practische man. Dr. Wicherink vestigde er met nadruk de aandacht op. dat niet elke dominé en niet iedere dokter geschikt was voor dit soort werk. Eiken avond leidde ds. Maas een dienst voor do bemanning in het in een kerkje herschapen hospi taalt je. Het bijwonen van dezen dienst was ver plichtend gesteld. Spr. was ofschoon zelf vrij zinnig al heel spoedig onder den indruk gekomen vap het oogenblik. Hij moest onwillekeurig den ken aan do positc waarin hij zich hevond zoo mid den op de groote zeo met niets clan het water en de lucht rondom en dan de plechtige stilte! Eens in de week zond de dominé een preek uit naar de ver op zee dobberende visschers. dank zij de vrijgevigheid van de radio-maatschappij „Hol land" die De Hoop een complete radio-installatie schonk. Wanneer het schip zich naar de vloot bege ven heeft en er zich middenin bevindt, dan blijkt het alras, dat de visschersschepen op grooten ondcr- lingen afstand liggen. Wordt er hulp verlangd, dan maakt do visschcr dit kenbaar door twee vlaggen boven elkander to hijschen. Onmiddellijk begeeft dnn De Hoop zich er heen. Natuurlijk wordt ook dikwijls bijstand gevraagd langs radiografischen weg Aangekomen op de plaats waar hulp wordt ver langd, begeeft do dominé zich met een sloep naar den logger; de dokter blijft achter. De predikant voert mot zich een groote tasch, waarin zich bijbel tjes, gezangboeken en geschriften bevinden, om deze onder do visschers te verspreiden. De dokter wacht op den patiënt die met dezelfde sloep naar De Hoop wordt gevoerd. Tntusschen leidt dan de dominé op den logger een korten dienst. Is er sprake van een besmettelijke ziekte, of is ope ratief ingrijpen noodzakelijk, dan begeeft het hos pitaal-kerkschip zich onverwijld naar de dichtst bijzijnde havenplaats en is dan zoolang uit den dienst. Als Zaterdags de visschers aan land gaan, dan is De Hoop erhii en houdt de dokter den ge- heelen dag polikliniek en dat is noodig ook, omdat onder de visschers vele huidziekten voorkomen. In dien tijd gaat de predikant langs de in de haven liggende loggers en vraagt, of er iets noodig is. De dominé is dan tevens postbode; ja, feitelijk een „manusje van alles". Zondags wordt er dan op het schip een kerkdienst gehouden in optima-forma. De visschers aldus spr. zlln bijna allen pro testant-orthodox. Dat is begrijpelijk, omdat ieder mcnsch in de eenzaamheid naar een houvast zoekt en de visscher zijn steun en toeverlaat bij God en den Bijbel. Spr. vertelde veel interessante bijzonderheden over zijn ervaringen op beide reizen en deed dit op zeer humoristische wijze. Daar deze herinneringen feite lijk vielen buiten het kader van het onderwerp, moeten wij er met het oog op de beschikbare ruimte helaas het zwijgen toe doen. Wel willen wij niet onvermeld laten, dat spr. de spreekwoorde lijk geworden gierigheid der Schotten met voorbeel den logenstrafte en de Schotsche gastvrijheid warm prees. De Voorzitter dankte aan het slot dr. Wicherink namens allen hartelijk voor zijn interessante cause rie en het zangkoortje der vereeniging dat in de de pauze eenige liedren ten gehoore bracht voor zijn zeer gewaardeerde medewerking. Na het zingen van het Avondlied werd met gebed gesloten. Het was een mooie avond! NIEUWE N I EDO R T Tot Ouderling der Ned. Herv. Gemeente alhier werd herkozen de heer G. Bobeldijk. De heer H. Re- zelman die met algemeene stemmen door het Kies college werd herkozen als diaken, wenschte, na de ze functie ongeveer twintig jaar te hebben waarge nomen, voor de benoeming niet meer in aanmerking te komen. In zijn plaats is benoemd de heer Ph. Komen. MOERBEEK. Het nut „Kunst naar Kracht" heeft alhier zijn 2e avond gehouden ten huize van'den heer v. d. Molen. Om half 8 opende de voorzitter, de bijeenkomst met een woord van welkom, waarna mevr. Vetman de notulen las. De heer Winkel opende het programma met een lezing, „De held in den vuurtoren", een mooie, ern stige lezing, waarvan is genoten. Hierna lieten de heeren D. Kaper en C. Brommer zich hooren, tot ge noegen van de talrijke aanwezigen. Ook de vereeni ging was op het appèl. Wat deze bracht was heel goed en een verdiend applaus werd hun deel. Vervolgens mevr. en de heer Winkel, met resp. „Hirreltje" en „Scherp van gezicht", wat ook in den smaak viel. Nadat mevr. Buis en L. Bood samen een lied hadden gezongen, een heel mooi lied, waarnaar met alle aandacht is geluisterd, en wat heel mooi was, kregen we de dames v. d. Molen. Heinis en Buis, met een voordracht „Drie met de tram". Hier na werd het programma besloten met eenige aar dige vertellingen door den heer S. Buis, die de lach spieren deed werken. De Voorzitter dankte vervol gens degenen die dezen avond hadden doen slagen, stelde de volgende avond vast op 2 Januari '35 en sloot de bijeenkomst met een tot weerziens. Ds. M. van Wichen te Julianadorp schrijft ons: De nacht van 24 op 25 Dcc. is de Kerstnacht, waar in het Bijbelsch verhaal van Lukas 2 speelt. Het i9 de „Stille, Heilige Nacht", waarin dc Engelen „Ecre zij God" zongen, omdat Jezus werd geboren. In het Kerstverhaal hooren we van een „land streek", waar de Engelenzang „over de velden" klinkt Tot ons, bewoners van het wijde Noord-Holland, spreekt, die beschrijving wel bizonder. Wij hier iu onze provincie, kennen de „vlakke velden!" In het begin van den aanstaanden Kerstnacht ho pen we te laten klinken over de velden van ónze landstreek het bekende lied: „Stille Nacht" en den lofzang: „Eere zij God". Het Fanfarecorps, de „Harmonie" van Julianadorp onder leiding van den heer Glabbeck uit Den Helder verleent daartoe haar medewerking. Deze Kerstwij ding geschiedt op den avond van 24 Dec. a.s. in drie plaatsen, n.1. om 7.30 uur in Callantsoog, 0111 8.30 uur in Julianadorp, om 9.30 uur in Huisduinen. Het programma is overal gelijk en bestaat uit het volgen de. In het voorportaal der geopende kerk Is een ver lichte Kerstboom geplaatst, terwijl de kerk verder donker blijft. Voor do ingang stelt de „Harmonie" zich op en speelt „Stille Nacht". Hierna leest do pre dikant, staande op den kerkdrempel, het Kerstevan gelie (Luk. 21—20) voor. Daarop speelt de muziek „Eere zij God". Beide liederen worden begeleid met een klokkeklank-instrument. Ten slotte worden „Stil le Nacht" en „Eere zij God" nogmaals ingezet, maar nu zingen de omstanders mee. Nadat dan do predi kant een zegenwensch voor het Kerstfeest heeft uit gesproken, gaat men naar huis. Een korte wijding dus in de open lucht dio tot een ware Kerst feestviering moge bijdragen. We hopen natuurlijk op droog en zacht weer. Bij regen of koude wordt de wijding binnen de kerken gehouden, op de aangegeven tijden.. Z IJ P El T ZAND. Auto te water. Woensdagmiddag ls de Zeer Eerw. heer Pastoor Van Zuylen alhir, doordat hij de macht over zijn stuur verloor, met zijn auto, onder Schagerbnig to water geraakt. Doordat Z. E. kalm reed, bleef do wag engelukkig in zeer schuin hellende positie toch nog op de rietschok hangen en kon Pastoor, met alleen slechts een paar natte voeten, den wagen verlaten. Deze laatste is later weggclicht met don kraanwagen van Garage Johannes en naar hier vervoerd. De wagen was slechts flink nat. over een zijde, doch overigens geheel onbeschadigd. I Men deelde ons mede, dat het batig saldo, be haalt met de in j.1. SepL gehouden Huisvlijttcn- toonstelling, ten bedrage van f00.—, door do comin. van voornoemde tentoonstelling ls gcschikbaar ge steld voor financiel behoeftigen te dezer plaatse. Aan een 30-tal gezinnen is n.1. e enbon voor f2. waarde aan brandstoffen uitgereikt 1 Evenals andere jaren wordt ook thans weer eecn Kerstfeest voor de kinderen der Zondagschool gehouden. De ijverige dames der hier bcstaando naaikrans hebben ook dti Jaar er weer voor gozorgcl dat aan bedoelde kinderen een aardig cadeau in den vorm van een warm kleedingstuk kan worden uitgereikt Op bedoelden avond, welke wordt ge houden op Zaterdagavond 22 dezer, zal de traditio- neele kerstvertelling worden verzorgd door den Weleerw. heer Ds. Witkop van Schagerbrug. BURGERBRUO. Toonoolclub „Tavenu". Naar ons ter oore kwam, zal de onlangs opgerichte tooneelclub „Tavenu" 2en Kerstdag een uitvoering geven in de zaal van den heer Langedijk. Opgevoerd zullen worden een drama, genaamd „Mislukte levens",, gevolgd door een blijspel „Tweo ouwe vrijers". Burg. Stand van 14 Lm. 20 Dec. 1934. Geboren: Cath&rina Anna, dochter van Hendrik van Woesik en van Geertruida Guurtje Bommer. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Adriaan Hoogschagen, oud 24 jr., vee houder, te Den Helder en Grietje Jantje Hage, oud 25 jr., alhier Overleden: Geene. BLOEMBOLLENVEILING VEREEN. „WEST FRIES LAND" TE BOVENKARSPEL. Do laatste veiling in dit jaar is onder groote be langstelling gehouden. De aanvoer bedroeg nog ruim 5.000.000 stuks, welke voor het overgroote deel ech ter bestonden uit partijen, welke „de wijzer al eens een of meermalen gepasseerd waren". Nu waren do minimum prijzen los gelaten en werd practisch al les verkocht, al was het soms voor een zeer lagen prijs. Het leverbaar is hier nu practisch geruimd. No teering was: Aamerica 0.79—0.95; Alpensnow 0.280.40; Anmutt 0.180.32; Apricot 0.57—0.70; Bar. Jules Hulot 0.65— 1.05; Bar. van Wijnbergen 0.240.32; Belinde 0.48— 0.62; Bleriot 0.45-0.60; Batt All 2.30; Crimson Glow 0.26—0.40; Charles Dickens 1.05; Coorypheo 1.90; F.arly Surise 0.32—0.48; Empress of India 055—0.80; Early Orange 0.450.80; Flaming Sword 0510.45; Golden West 058-0.45; Halley 0.18-0.45; Hermione 0.480.62; 1' Immaculee 0540.53; Jac. van Dolsm 0.300.60; "Innoncenot 0.350.60; Lady Boreel 0.22— 0.46; Lilac Wonder 0.60—0.78; Leviathan 0.45—0.66; Mar. Foch 0.140.42; Mevr. van Konijnenburg 255; Mount Everest 050—057; Maidenblush 052—058; Mont Cenis 0.28—0.45; Mr. Mark 1.10; Mac Laren 1.10; Nancy Hans 058—0.46; Odin 050—0.43; Orange Queen 0.26—0.40; Orange Blossom 2.25; Princeps 0.24 —058; Perle Brillant 1.65; Panama 1.—; Prince of Wales 056-0.40; Pink Perfection 055-058; Pfitzers Triumph 33.50; Princes Astrid 0580.40; Qou Vadis 0.85; Rosette 051058; Red Emperor 0.801.05; Ru- bini 0.45-0.70; Roi Soleil 0.70-095; Souvernir 0.24 0.36; Schwaben 0.500.90; Sara Bernhardt 0.28— 0.38; Trudel Grotz 255; Venus 0.28—055; White Giant 058—0.40; Yvonne 0.27—0.40; alles voor de maat 12 op per 100 stuks. Lilum Regale 20 op 2.19—4; 18—20 159-1.90; 16—18 0.90-1.40 per 100. Ingezonden stukken. Mijnheer de Redacteur, Zou ik voor *t volgende een bescheiden plaatsje mogen vragen? In de raadsvergadering van Wieringerwaard ver telde de heer Nieuweboer dat de eicrkolenprijs in de Wieringermeer bij de Coöperatie is f 0.95 per H.L., terwijl hier f 1.40 moet worden betaald. We moeten toch alleen met de plaatselijke prij zen rekening houden Nieuweboer, zoodat de Wierin germeer hier buiten beschouwing kan blijven. Dan behoort U te weten dat In deze gemeente de Coöperatie haar eierkolen voor f 1.30 per H.L. ver koopt en 't verschil dus lang niet too groot is als U doet voorkomen. U mijnheer de Redacteur, vriendelijk dankend, K. KRUITEN, Wieringerwaard.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11