KAASCONTROLESTATION „NOORDHOLLAND". BOTERCONTROLESTATION „NOORDHOLLAND". 40 van dc hoofdsom der grondbelasting; 80 van de hoofdsom der personeele belasting naar dc grondslagen huurwaarde, mobilair en dienst boden; 10 opcenten op do hoofdsom der vermogensbelas ting; al welke belastingopbrengsten de gemeente der halve zal moeten derven. Gaan wij de verschillende belastingbronnen na, dan zien wij, dat voor verhooging alleen in aanmer king komen de opcenten op de personeele belasting en die op de gemeentefondsbelasting. Verhooging der oprenten op de personeele belasting lijkt ons zeer ongewcnscht, daar deze belasting, ten gevolge van de hooge huishuren welke de laatste jaren wer den betaald, hier reeds zwaar drukt. Een voorstel tot verhooging van die belasting is dan ook niet dan in uiterste noodzakelijkheid van ons te verwach ten. Op de gemeentefondsbelasting, waarvoor de ge meente gerangschikt is in de le klasse, worden hier thans geheven 35—80 opcenten. Hiervan zal de ge meente voor liet komende belastingjaar ten behoeve van het werkloosheidssubsidiefonds moeten afstaan 25 opcenten, zoodat voortaan maximaal door de ge meente slechts zullen mogen worden geheven 80 min 25 of 56 opcenten, daar het totale aantal opcenten niet mag overschrijden het getal der opcenten, ge heven op de hoofdsom der gebouwde eigendommen. De Inspecteur raamt de opbrengst van 56 opcenten op alle aanslagen op f24000.aangenomen, dat de gemeente wordt gerangschikt in de 3o klasse. Dit laatste achten wij noodig. Niet omdat de di recte belastingopbrengst daardoor zooveel zal stij gen, doch omdat volgens het ontwerp van wet tot wijziging der wet op de financieele verhouding tus- pchen het Ilijk en de Gemeenten, voor het eerst voor het tijdvak i935—1936, de gemeenten een uitkeering ontvangen per aangeslagene in de gemeentefondsbe lasting. Deze bedraagt f 1.voor eiken aangeslagene in de le klasse, f3 in do 2e en f5 in de 3e klasse. De Inspecteur raamt het aantal aangeslagenen op respectievelijk 2200, 2400 en 2000, zoodat deze uitkee ring zou bedragen onderscheidenlijk f2200, f7200 en 1 13000, voor de le, dc 2e en de 3c klasse. Wij mee- nen, dat de gemeente een dergelijke belangrijke uit keering in de tegenwoordige omstandigheden niet kan missen. Ontheffing der thans bestaande progres- Bie lijkt ons daarbij onvermijdelijk, daar dit een der eerste eischen der regeering is. Wij willen hieraan nog toevoegen, dat, hoe on gaarne wij dit voorstel ook doen, het ons noodzake lijk voorkomt, indien do gemeente ten minste haar zelfstandigheid zooveel mogelijk wil bewaren en niet onder centraal toezicht wil komen. En dit laat ste willen wij trachten zoolang mogelijk te voorko men, daar dan, zooals hekend is, de meest drastische maatregelen zijn te wachten, terwijl in dat geval alle daarvoor in aanmerking komende belastingen tot het uiterste moeten worden opgevoerd. De heer Odon kan zich met deze voorstellen niet voreenigen: z'n hecle fractie zal trouwens tegenstem men. Opheffing der progressie zal niet alleen betee ken. dat zij die de laagste inkomens genieten het zwaarst getroffen worden, doch ook de middenstand en de hoeren zal een knauw worden toegebracht. Spr. licht dit toe met eenig cijfermateriaal, waaruit dit blijkt; de groote inkomens wrorden geheel niet of zeer weinig zwaarder belast. Tevens begint de aAnslag in de 3e klas reeds bij een inkomen van f000 tegen een inkomen van f800 in de le klasse. Op een vraag, hoe de heer Oden het geld dan bij elkaar wil krijgen antwoord spr., dat het zijn taak niet is hiervoor te zorgen. Voorzitter zegt, dat opcentenverhooging op de perso neele belasting nog veel zwaarder op de bewoners zal drukken. Van twee kwade is dit het minst kwaadste voorstel. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming ge bracht en aangenomen met 7—4 stemmen. Tegen stemden de heeren Wigbout, Oden, Kooij en mevr. Wit-Slikker. Vergunningsrecht drank verkoop. Opnieuw vastgesteld wordt de verordening regelen de het heffen van vergunningsrecht voor den ver koop van sterken drank in het klein, daar de ter mijn waarvoor de verordening is geodgekeurd, afge- Joopen is. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. B. en W. stellen voor de loopende kaageldleenin- gen, respectievelijk groot f25000 en f17000, daar de gelden voorloopig nog niet kunnen worden gemist, te verlengen tot. uiterlijk 31 December 1935 en wel tegen ten hoogste 4H rente per jaar. Conform dit voorstel wordt besloten. Medegedeeld wordt nog, dat B. en W. met de geld gevers onderhandelen over de verlaging van den rentevoet tot 4H terwijl vertrouwd wordt, dat die onderhandelingen zullen slagen. Benoeming onderwijzeres te Den Oever. Voor de vacature mej. Dlepgrond aan de O. L. School te Den Oever bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1. Mej. L. van Hoboken, thans tijdelijk als zooda nig werkzaam; 2. mej. J. Appel te Kedichem; 3. mej. J. P. van Sloten te Wijns. B. en W. stellen voor de benoeming op 1 Januari a.s. te doen ingaan. De heer Oden drukt er z'n spijt over uit, dat de diverse stukken, die hiermede in verband staan, niet ter visie lagen. Zoo kan spr. geen oordeel vormen. Maar de inspecteur znl het wel weten. Voorzitter zegt, dat de stukken zoo laat zijn in gekomen. mijn tasch niet toevallig hier had laten liggen, zou ik je niet gestoord hebben. Mag ik ze even halen?" Hij keek rond en zag de groote tasch op zijn eigen tafel liggen. Hij reikte zo haar toe. „Je stoort me niet. Ik ben hier nog maar pas. Ga Je al?" „Ik ben tenminste niet van plan de rest van mijn leven hier te blijven," antwoordde ze spottend. „Ma- rilyn lijkt heel wat opgeknapt na haar dagje in New York." „New York? Marilyn?" „Ja. Marilyn is in New York geweest Ze lunchte met me. Wist je dat niet?" ,,'k Had er geen idee van. Waarom ging ze er heen? Ze heeft me er niets van gezegd." „Ze is naar Robert geweest om hem te consul teeren,", zei Suzannc. „Maar Lionel wat sta je gek te kijken!" Haar toon waarschuwde hem en door een gewel dige wilsinspanning wist hij zijn misnoegen over wat ze hem vertelde, te onderdrukken. Maar terwijl hij een onverschillige alledaagsche opmerking maak te, besefte hij maar al te goed, wat Dighton van hem denken moest, want het was wel haast zeker, dat hij gemerkt had, dat Marily'n huwelijk een paar maan den te laat was geweest. Hij hoorde Suzanne nog iets zeggen, maar het drong niet tot hem door wat het was, voor hij haar de kamer uit zag gaan. Toen kwam hij met een ruk overeind en trad op haar toe. „Je gaat toch nog niet?" zei hij kort „Blijf je niet eten?" „Ik heb je toch goeden dag gezegd", antwoordde Suzanne. Hij had een ongeduldig gebaar gemaakt. „Waarom ben Je altijd zoo hoonend, als ik wat tegen je zeg?" vroeg hij. „Dat is toch zeker niet bepaald noodzakelijk. Is het wel?" Ze stond hem stil aan te zien, haar oogen werden koud en hard en de jeugdige overmoed doofde uit haar gezichtje. „Welk recht heb jij om mij te becritiseeren?" vroeg ze langzaam spokend. „Je bent Marilyn's echt genoot niet de mijne." De uitslag van de stemming is dat mej. L. van Hoboken 8 stemmen op zich vereenigt, mej. Appel krijgt 1 stem, terwijl 2 blanco stemmen zijn uitge bracht. Benoemd is dus mej. Van Hoboken, die 1 Januari In functie zal treden. Rondvraag. De heer Doves zag graag een lichtpunt geplaatst op de kruising Elft—Betonweg. Het is daar zeer don ker en reeds hebben spr. klachten bereikt. Voorzitter zegt, onderzoek toe. De heer Wigbout vraagt, of het Voorzitter bekend is, dat dc toegang tot dc schutsluis aan Den Oever is afgesloten. De heer Tijsen deelt mede, dat dit een maatregel ls van hoogerhand in verband met de Zuiderzee- steunwet. De heer Oden wees op het nut van een lichtpunt bij de kruising Holle BalgBetonweg. Spr. infor meerde verder, of er al nieuws was inzake dem ping van den Molgerdijk. Voorzitter antwoordt, dat het desbetreffende ver zoek nog in Den Haag ligt. Mevr. Wit-Slikker kan zich niet geheel en al mot de werkwijze van het Dag. bestuur vereenigen. Gaar ne zou zij den raadsleden de verschillende stukken of althans afschriften daarvan en ook de notulen toegestuurd zien. Voorzitter zegt, dat dit nogal kosten meebrengt, maar zal een en ander in B. en W. bespreken. Hierna sluiting. De algemeene ledenvergadering werd op Donder dag 20 December 1934 in café „De Roskam" te Hoorn gehouden. Voorzitter de heer G. Nobel, Lutjewinkel; secretaris de heer Ir. D. C. de Waal. De Voorzitter zegt dat straks door den -heer Com mandeur voldoendo de zorgelijke toestand is ge schetst. Spr. acht een krachtigo samenwerking noo dig, teneinde nog af te wenden wat ons steeds meer dreigt en zooveel mogelijk te trachten dat er oen hetere toestand voor onze menschen ontstaat. De notulen worden onder dankzegging onveran derd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat niet is deelgenomen aan de „Ameto" te Amsterdam, omdat het Centraal Zuivel Bureau voor een algemeene inzending zorg de. Mededeelingen. Op 31 December 1933 bedroeg het ledental 489, n.1. 73 kaas- en boterfabrieken, 18 kaasfabrieken, en 398 zelfkazende boeren. In den loop van 1934 zijn tot heden uitgetreden 29 leden, n.1. 2 kaas- en boterfa brieken, 2 kaasfabrieken, en 25 zelfkazende boeren, terwijl toetraden 7 nieuwe leden, n.1. 7 zelfkazende boeren en 2 kaasfabrieken nog werden omgezet in kaas- en boterfabrieken, zoodat het ledental op het oogenblik bedraagt 467, n.1. 73 kaas- en boterfabrie ken, 14 kaasfabrieken en 380 zelfkazende boeren. Salarisregeling. Het Bestuur wenscht de mededeeling te doen, dat volgens zijne meening de salarisregeling voor 1935 ongewijzigd zal kunnen blijven. De hoer Spaander wijst op de steeds inkrimpende Inkomsten van de leden en oordeelt dat het een be tere indruk zou vestigen als tot een salarisverlaging van 5 pet. werd besloten. De Voorzitter merkt op dat het Bestuur nog geen definitieve beslissing heeft genomen en de opmer king van den heer Spaander zal door het Bestuur onder de oogen worden gezien. Tot leden der finantiecle commissie worden aan gewezen de leden: Coöp. Stoornzuivelfabriek „De Verwachting" te Purmer, N.V. Stoomzuivclfabriek „De Prinses" te Ursem, de heer C. Schouten Czn. te Aartswoud. Entreegeld voor 1935. Het Bestuur stelt voor om evenals vorige jaren het entreegeld voor 1935 voor alle nieuwe leden te bepa len op f 1.— per koe of per 300 K.G. in het afgeloo* pen boekjaar bereide kaas, indien het aantal koeien geen juiste maatstaf voor de kaasproductie vormt Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag informeert de heer Appel of het geoorloofd is, dat zelfkazende boeren naast de ge wone kaasmerken ook volvette kaasmerken in voor raad hebben. De Secretaris antwoordt ontkennend. Een zelfka zende boer heeft óf 40 pi. kaasmerken of volvette kaasmerken in voorraad. Wel is wijziging mogelijk en worden, als in plaats van 40 pl. kans wordt over gegaan tot het maken van volvette kaas, merken voor volvette kaas verstrekt, maar dan worden te vens de 40 pl. merken ingetrokken. De rijksvoor schriften luiden aldus, omdat anders op de boeren bedrijven onvoldoende te controleeren zouden zijn. De heer Appel merkt op dat er boerderijen zijn, die op order werken en dan geeft de omwisseling van merken te veel vertraging. De Voorzitter zegt toe dat door het Bestuur zal worden nagegaan of er een regeling is te treffen. Hierna volgt sluiting. Hij trad een stap terug, even bleek, even hard als zij. „Neem me niet kwalijk. Je hebt mo netjes op mijn plaats gezet. Een tweede keer zal dat niet noodig wezen." Toen Suzanne eenmaal buiten in den heerlijken zomeravond was, bekoelde haar boosheid gevaarlijk, maar ze wilde niet huilen. Hij was het niet waard, dat ze om hem huilde, hield ze zich zolf woedend voor, terwijl ze zich naar huis spoedde. Maar de zaken werden er niet beter op, toen David, net toen ze klaar was met kleeden, naar haar kamer kwam. Met een cigaret in zijn mond leunde hij tegen het vensterkozijn. Zijn pracht-figuur was slap en in el kaar gezakt, alsof hij geestelijk zoowel als lichame lijk dood-op was. „Je bont naar Moreton geweest, is 't niet?" vroeg hij. „Hoe is het met Marilyn?" „Best. Ze is heusch goed, maar natuiirlijk voelt ze zich een beetje vreemd. David heb' jij Lionel al gezien?" David fronste zijn wenkbrauwen en bestudeerde aandachtig zijn cigaret. „Neen. Niet om over te praten. Als ik met deze opdracht klaar ben zal ik er denkelijk maar eens een poosje tusschenuit gaan." „David! En je carrière dan „Die kan naar de hel loopen", zei hij woest. „Waar Is het goed voor? Bovendien kan ik het me wel ver oorloven, eens een poosje niet te werken. Ik kan het hier momenteel niet uithouden maar zeg er niets van tegen de anderen." „Natuurlijk niet." Ze poederde haar crezichtje, he- werkte haar beweeglijke lippen met de lippenstift, bezag haar tegen alle mode in krullend haar en slank figuurtje met een critisrh oog en was net van plan te zeggen, dat ze nu klaar was, toen David eensklaps onderdrukt woedend uitviel: „Wanneer begin jij er nou een* moe, mannen te behandelen, zooals Marilyn mij behandeld heeft? Of ben je er al mee bezig? Jullie zijn toch allemaal precies eender „En de meesten van jullie verdienen niet anders." bitste Suzanne. „O, jullie zijn er gauw genoeg bij, In café ,J)e Roskam" te Hoorn werd Donderdag 20 December 1934. des morgens half elf de alge meene vergadering van het Botcrcontrólestation „Noordholland" gehouden, onder voorzitterschap van den heer A. Commandeur; secretaris de heer Ir. D. C. de Waal. In zijn openingswoord betreurt de Voorzitter, dat er nog steeds van geen gunstiger omstandigheden gewag gemaakt kan worden. Steeds weer moeten we constateeren, dat er zeer weinig is verbeterd, ja zelfs dat er van verslechtering sprake is voor den landbouw. Toch moeten we als leden van het B.C. al het mogelijke doen om ons product zoodanig te doen zijn, dat het blijft een zeer waardig en elite product. Met den wensch, dat 1935 aj^nog een beeld van een gunstiger toestand zal geven, verklaart spr. de vergadering voor geopend. De notulen worden na lezing onder dankzegging goedgekeurd. Med eedelingen. Op 1 Januari 1934 bedroeg het ledental 74, n.1. 54 Zuivelfabrieken, 9 melkinrichtingen, 10 handelaren en 1 zclfkamcnde boer. In den loop van 1934 is het ledental met 2 melkinrichtingen verminderd, n.1. 1 wegens gewone uittreding en 1 wegens schrapping door het Bestuur in verband met frauduleuse han delingen. terwijl geen nieuwe leden toetraden, zoo dat het ledental op dit oogenblik bedraagt 72. n.1. 54 zuivelfabrieken, 7 melkinrichtingen, 10 handelaren en 1 zelf karnende boer. Rijksvoorschriften. Dc voorschriften, waaraan aangeslotenen bij een Botercontrólestation moeten voldoen, zijn bii Mi- nisterieele beschikking aangevuld met dc bepaling: „De boter mag slechts worden bereid uit koemelk of uit de room hiervan verkregen, terwijl tijdens of na de bereiding geen andere stoffen mogen worden toegevoegd dan water, zuursel, kleursel en keuken zout. Het vetgehalte dor boter mag niet lager zijn dan de krachtens artikel 2 der Boterwet vastgestelde grens"; en „Hij zal op do buitenste verpakking van alle te verzenden boter duidelijk leesbaar hot netto-gewicht van den inhoud vermelden door do aanduiding 1/10, Yjl, Vz, 1. 2*4. 5, 10, 25 of 50 K.G., of wanneer de boter is verpakt in Engelsche gewiclitseenheden door de aanduiding V?. lb, 1 lb, 2, 14, 28, 56 Ibs of 1 cwt. Deze gewichtsaanduiding zal steeds op den bovenkant der verpakking moeten zijn aangebracht" Het Bestuur wijst or nog op dat in verband met de le aanvulling het dus verboden is om boter te be reiden uit koemelk, waaraan wat schapenmelk Is toegevoegd en verzoekt de fabrieken dit ook nog ter kennis te willen brengen van hunne melkleveran- ciers. Verder is dus ook verboden om vreemde stoffen, zooals bijv. diacetyl aan de boter toe te voe gen. Ook van de tweede aanvulling gelieven de le den goede nota te nemen. Beide aanvullingen gelden eerst vanaf 1 Februari 1935. Strafmaatregelen. Tot heden werden in 1934 opgelegd 60 boeten, n.1. 59 wegens een te hoog watorgehalto en 1 wegens het onvoldoende aandrukken van Rijksmerkcn. In het laatste geval werd ook nog een waarborgsom opgelegd, terwijl voor de vermissing van botermer- ken eveneens 2 waarborgsommen werden opgelegd. Tenslotte werd nog één lid geschrapt, zooals hier boven reeds is vermeld, wegens frauduleuze han delingen, n.1. het afleveren van boter zonder Riiks- merk. De Secretaris deelt nog mede. dat de CZ.C. heeft besloten dat er geen verandering zal komen in het rijjts- en in het crisisbotermerk. Er was op aange drongen dat er tusschcn beide merken meer ver schil zou zijn te constateeren. Verkiezing van een Bestuurslid. Op do voorjaarsvergadering werd in plaats van het aftredende bestuurslid, de heer K. Booii te Krommenie, als bestuurslid benoemd de heer H. Reyne Hzn. te Krommenie, die op 1 Jan. a.a. in functie zou treden. Aangezien laatstgeneomde echter inmiddels is komen te overlijden, moet in deze va cature nu weer worden voorzien door het kiezen van een Bestuurslid uit en door de leden. Benoemd wordt de heer Veldstra, te Opmeer, die de benoeming aanneemt. Tot leden der finantieele commissie worden be noemd: Coop. Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer, N.V. Stoomzuivclfabriek „Schellinkhout" te Schel linkhout, de beer W. Outshoorn te Amsterdam. Het vetrapport. Bij de rondvraag zegt de heer Veldstra dat door de Centrale Landbouworganisaties en van den F.N.Z. een vetrapport is samengesteld. Materieel bekeken blijkt uit het rapport, dat de vermenging van mar garine met boter kan worden stopgezet, met het resultaat, dat dc boterconsumptie aanmerkelijk kan worden bevorderd, de boter- en margarine-consu menten meer geld in hun zak kunnen houden en de margarine-fabricago ook kan worden uitgebreid. In het rapport is de ideëelo zaak niet nader bekeken. Spr. vraagt nu of het niet op den weg van ons Sta tion ligt deze ideëele zaak wel nader te bekijken. met ons te verachten, als je eens pijn wordt gedaan. Maar als het nu eens net anderom is, wat dan? Jul lie zijn per slot toch altijd nog in het voordeel." „Jullie maken dwazen van ons, houden ons voor den gek." „En dat doen de mannen ons nooit natuurlijk niet! Wij deugen natuurlijk geen van allen maar als er eens iemand komt, die anders schijnt te zijn dan de anderen, dan vertrouwen we ze maar dade lijk en dat doen we telkens weer! Net zoo lang, tot we een te groote knauw krijgen en dan deelen we ons in bij de hoonende gemeente. Het maakt me wee! Wee, zeg ik je!" Haar stem sloeg over en woedend wreef ze zich de tranen uit de oogen. David, opgeschrikt uit zijn oigen overprikkelde stemming, keek op en zag haar aan. „Jij wat mankeert jou?" vroeg hij snel. „Zoo lang ik terug ben, ben je je zelf nog niet geweest. Je vliegt dadelijk op als buskruit, als iemand maar naar je kijkt. Wat scheelt er aan, Suzanne?" Ze liep weer naar haar toilettafel en nam haar poederdoosje op. „Niks bijzonders of het moest de gewone gang van het leven wezen. Ik ben best in orde. Wat zou ze moeten mankeeren?" „Dat vraag ik je nou net", zei hij, stapte op haar toe en nam haar hij de schouders. „Wat scheelt or aan, kleine Suusje?" vroeg hij met heel andere stem. „Toe zeg het me maar?" „Zoo heb je me niet te noemen. Probeer me dat nooit, nooit weer!" Ze nikte zich los uit zijn greep, haar oogen schit terden, haar lippen beefden en van louter verbazing IWt David haar los en trad een stap terug. „Wat duivel, wat mankeert ons toch allemaal?'' zei hij nadenkend. „Waarom mag ik je zoo niet noe men? Suzanne wat is er dan toch?" Ze probeerde te antwoorden, slikte als een klein kind haar tranen weg en greep hem eensklaps bij de rovers van zijn dinner-jacket en verborg haar ge zichtje tegen zijn borst. „Laat... laat me nou niet huilen... 't is net tijd voor het diner... O, David!" Haar zielig, smeekend stemmetje ontroerde hena RHEUMATIEK VERSTOORDE HAAR NACHTRUST. Gevoel „of haar rag zou breken". Pijnen in enkele weken verdreven. Nadat zij van „zulke vreeseltjkc pijnen" bevrijd was, voelde een vrouw zich door dankbaarheid ge drongen ons den volgenden brief te schrijven: ..Ik had steeds zulke vrcescltjke pijnen in mijn knieën, enkels en schouders en de pijn in mijn rug laf me altijd een gevoel of ik zou breken. Nooit kou Tk rust vinden, vooral 's nachts niet. Sinds ik nu echter nog maar enkele weken long Kruschen Salts neein, voel ik me een ander mensch, gelukkig. Ik heb nu geen pijnen meer. Ik ben veel opgewekter en in elk opzicht beter. Ik zal daarom ook regelma tig Kruschen blijven nemen." Mevr. M. II. De meeste rhcumatische pijnen of zwellingen zijn het gevolg van ©en overmaat van urinezuur in het lichaam. Kruschen Salts zal spoedig van de ste kende, vermoeiende pijnen bevrijden, omdat het t overtollige urinezuur uit het lichaam drijft. De zes verschillende zouten in Kruschen sporen Uw inwen dige organen, ingewanden en nieren - aan tot geregelde werking, zoodat alle schadelijke afval stoffen, ook overtollig urinezuur, volkomen uit het lichaam verwijderd worden. Wanneer U daarna trouw blijft aan „de kleine dagelijksche dosis" zal het urinezuur zich niet weer kunnen ophoopen en zult U dus ook van de rkeumaiischo pijnen bevrijd blijven. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per fla con, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de hultenverpak- king de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. Wij hebben steeds geijverd om de boter vrij te hou den van andere vetten. De Voorzitter zegt dat het Bestuur meerdere ma len heeft besproken, dat de margarine-verkoop niet in gunstiger positie dient te komen dan de boter- verkoop. Of speciaal is aangedrongen op verkoop van margarine zonder botervermenging. gelooft spr. niet. Spr. meent dat het Botercontrolestation wel werkzaam zal kunnen zijn om te trachten te bereiken wat. dc heer Veldstra beoogt. De heer Tydens, bestuurslid, merkt op dat. vóór het bedoelde rapport verscheen, hij velen de mee ning bestond, dat de vermenging van boter in de margarine een noodzakelijk kwaad was. En als men aanmerkingen maakt, is het logisch en wenschelijk er iets tegenover te zetten. Na het verschijnen van het rapport ligt het naar spr.'s oordeel op den weg van het bestuur de zaak ernstig te Inkijken. Door het Bestuur is straks ook besproken de pro paganda voor vermeerdering van verbruik van melk en melkproducten en het betuigen van adhaeste aan het verzoek om een wettelijk voorschrift vost te stellen dat uitsluitend melkbrood mag worden ge bakken. De heer Nobel acht liet zeer goed dat liet Boter controlestation instemming betuigd met de in het rapport vastgelegde conclusie. Het station heeft zfch steeds bemoeid met dc meer technische zaken, maar hoe meer producenten in de hier bedoelde richting werkzaam zijn, hoe beter. De Voorzitter wijst er t.a.v. de opmerkingen van den heer Tijdens op, dat een actie tot vermeerde ring van melkgebruik niet op den weg ligt van het B.C., maar dat daarvoor de zuivelorganisaties de aangewezen lichamen zijn. De heer Slotcmakcr, bestuur, onderschrijft de woorden van den heer Nobel en acht don tijd geko men dat de regeering klare wijn schenkt, door de cijfers juist of onjuist te verklaren. De heer Dr. Scheij vraagt of in dezen dan samen werking moet worden gezocht inet dc andere boter- contrólestations. De Seeretaris geeft in overweging deze zaak Ier sprake te brengen in de Centrale Commissie van de botercontrolestations. Meteen kan dan daar bespro ken worden dat verschillende melkinrichlingen voor het lidmaatschap bedanken, in verband met de ver mindering van den boterverkoop en zij gedwongen worden tot verkoop van botermelangc over te gaan. Spr. acht deze zaken van zoo groot belang dat er een extra vergadering van de Centrale Commissie er voor bijeen wordt geroepen. Algemeen gaat de vergadering hiermee accoord. De heer Laan, Binnenwijzend, wil er op aandrin gen dat de leden voor zichzelf heffingvrijo baten kunnen bekomen. Dat karnen op de boerderijen staat spr. slecht aan. De Secretaris deelt mede dat het Bestuur daar herhaaldelijk op aangedrongen heeft en meerdere stations die poging steunden. Maar er waren ook stations, mee van dc grootsten, die er tegen waren, zooals bijv. Friesland, omdat men bevreesd was, dat de heffingvrijo boter verhandeld zou worden. Dezer zijds is er toen op gewezen, dat de heffing geheven zou kunnen worden en later gerestitueerd. Maar al zouden alle stations er voor geweest zijn, dan is het, meent spr., nog de vraag, of de regeering het goedgevonden zou nebben. De heer Laan begrijpt het standpunt niet en vindt het jammer, want verschillend© boeren gaan marga rine gebruiken, omdat de boter te duur is. De Voorzitter sluit vervolgens do vergadering, na dat hij het scheidende bestuurslid, den heer Booij, dank had gebracht voor hetgeen deze in het belang van het C B. had gedaan. sterk, hij nam haar in zijn armen, ging op den rand van haar bed zitten en zette haar op zijn knie. „Lieveling, wat maakt je toch zoo ongelukkig? Wat scheelt er aan? Er is iemand, die je verdriet heeft gedaan... toe... vertel het me eens..." Er klonk boosheid, zoowel als medelijden in zijn stern en bij al haar ellende werd Suzanne eensklaps doodsbang. Als David dacht, dat Lionel, behalve Ma rilyn te trouwen en zoo hun levenslange vriendschap te schenden, ook haar, Suzanne, nog ongelukkig had gemaakt, zou hij er niets tegen opzien, Lionel reke ning en verantwoording te vragen. Ze wist hoe drif tig hij kon zijn, als hij eenmaal goed kwaad was en voor alles moest ze er voor zorgen, dat hij niet nog woedender werd op zijn vriend van weleer. Snel nam ze haar besluit, al verlangde ze er nog */.oo naar haar liefhebbenden, begrijpenden broer in ver trouwen te nemen. ,,'t Is niets... alleen is alles zoo ellendig geweest! Walter eerst toen vader en al die veranderin gen" Zou hij merken, dat ze maar wat zat te lie gen? „En ik heb mo zoo eenzaam gevoeld, o, David als je weggaat, laat me dan alsjeblieft met Je meegaan! Toe! Toel" Met die tranen biggelend langs haar bleekc snuitje zag ze er echt zielig uit en David, die aliijd dol was geweest op zijn "knappe zusje, had alles willen be loven en doen, om haar te troosten. „Best. Ja, als ik 3a, ga jij mee. Huil nou niet, lieveling toe, doe at nou in vredesnaam maar niet." „Ik ik zal het probceren," snikte ze. „O! Daar gaat de bel voor het diner, David zeg niaar, dat ik even later kom. Maak je maar niet ongerust, lie veling! 't Spijt me, dat ik zoo dwaas ben geweest." Ze kuste hem, hield heni stevig vast en duwde hem teen weg en begon de schade, veroorzaakt door haar plotselinge inzinking te herstellen. Toen ze vijf minuten later de salon binnenkwam, had ze haar hoofdje weer fier in den nek, straalden haar oogen weer vroolijk en uitdagend en toen David haar zoo zag, bewonderde hij haar om haar moed. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15