mm mm mm i GRATIS SCHAGER COURANT Firma GEBR. ROTGANS Tweede Kamer. Auto door trein gegrepen. BRAND OP EEN NEDERLANDSCH SCHIP Zegt ook Frankrijk het vlootverdrag op? 3 UlT db OMGEVING Voetbalverslagen. Marktberichten. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 u.: 763 m.M. Tmperatuur: 7 gr. C. is 44 gr. F. .Vooruitzichten: Onzeker. Thermometers vanaf 40 ct. Binnen- en bnitenthermometers. „Minima-Maxima" Thermometers. Gedipl. Drogist-Opticien. SCHAGEN. De Kamer tot 12 Februari met vacantie. Als vervolg van het verslag der Tweede Kamer zitting, voorkomende op do le pagina van het -ie blad, doelen wij nog mede, dat in de avondverga dering van Donderdag het belangrijkste punt uit maakte de wijziging der inkomstenbelasting in Ne- dcrlandsch-Indie. L)o kleinere inkomsten zullen uit sluitend door een loonbelasting van 4 worden ge troffen, welk perccntago moet worden voldaan door den werkgever. Het ontwerp is in den Volksraad met 26 tegen 12 stemmen verworpen, waardoor de beslissing vooy de .Tweede Kamer wel zeer moeilijk was. Do minister erkende, dat de voorgestelde regeling weinig fraai was, doch baseerde zijn verdediging in hoofdzaak op net begrootingstckort van 50 millioen. In de Vrijdag vergadering hield do voorzitter een eenvoudige, doch zéér ontroerende rede over de ramp van de Uivcr. Allereerst mankte toen de Kamer korto metten met do motie-Thijssen, dio inhield dal de Kamer van oordeel was dat do bezuinigingen op het bijzon der onderwijs evenredig moesten zijn aan die op het openbaar onderwijs. Na do zeer positieve toezeggingen in die richting door de ministers Colijn en Marchant, voelde de Kamer er niet voor zich vast to loggen aan den in houd van deze motie, zoodat zij werd verworpen met 58 tegen 20 stemmen. Do Kamer neemt daarna do Ouderwijsbcgrooting niet 56 tegen 23 stommen aan, terwijl de wijziging vun de Indische Inkomstenbelasting en de Indische Iconbelasting met 56—23 stemmen do goedkeuring der Kamer verwierven. Daarna kwam minister Oud aan hot woord om do tol hem gerichte verwijten te ontzenuwen. Het zag er ecu oogenblik somber uit voor Zijne Excellentie, toen dr. Van der Waerden een motie indiende, door verschillende leden ondersteund, die een veroordeeling inhield van 's ministers houding inzake de heffing van omzetbelasting wegens leve ring van gas en electriciteit en slechts de toezeg ging dat Zijno Excellentie met wetswijziging zou ko men. waarbij rekening zou worden gehouden met de publiekrechtelijke bedrijven, koncr dr van der Waerden toe brengen zijn motie in to trekken, die iu het eerst groote kans van slagen scheen te heb ben. Nadat Minister Oud nog had toegegeven, dat Ie accijnzen zéér hoog waren en dat een verdere ver booging niet wenschelijk was en hij wettelijke maat regelen tegen de kapitaalvlucht had afgewezen, werd de begrooting van financiën zonder hoofdelijke stemming en met slechts de communisten tegen, aangenomen. In een geestige speech heeft daarna de voorzitter de loden tot 12 Februari vacantie gegeven. NVat er dan op het menu zal prijken? Wij geloovcn te mogen voorspellen, dat èn het verkeersfonds èn het Landbouwcrisisfonds niet zul len ontbreken. Ongeluk op den onbewaakten averweg te Haarle. llnarle i'Ov.) Op den onbewaakten overweg in den Rijksweg N ij verdal-Raai te onder deze gemeente is hedenmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. F.en groote vrachtauto, welke op weg was naar Delden voor het halen van paarden, werd bij het passeeren van don overgang gegrepen door den trein, komende uit de richting Zwolle, welke te kwart voor twaalf te Ilaarle moest arrivceren. De wagen werd geheel vernield. Do bestuurder, afkomstig uit Dedems- vaart, werd zeer ernstig gewond en is in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis, hier ter plaat se vervoerd. Hot treinenvorloop ondervond tengevolge van het ongeluk een klein uur vertraging. In de lading tabak van een onderruim. Voorlooplg geen reden tot ongerustheid Amsterdam. De directie van de Stoomvaart Mij. Nederland deelt ons mode» dat zij gistermiddag te legrafisch bericht heeft ontvangen, dat aan boord van het motorschip „Tabian" op de thuisreis, twin tig mijl van La Coruna brand uitgebroken is in de Java-Krossoktahak, welke zich bevindt in een onder- ruim van 2. Het schip is naar de haven van La Co runa gestoomd. Her bergingsvaartuig „Scefolke" is voor cventu* eelc hulpverleening in do nabijheid, terwijl do sleep- lw>ot ..Zwarte Zee", welke laatste een sterke kool- zuurinstallatio aan boord heeft, is vertrokken om eventueel assistentio te kunnen verlcenen. Gevaar voor de opvarenden van het schip is niet aanwezig. Er is voorloopig geen reden tot ongerustheid. Nader wordt gemeld, dat het schip in de haven van I.a Coruna is aangekomen. Men zal trachten de broeiende tabAk te lossen, zonder water te geven. SON-IA HEN'IE WEER NAAR HOLLAND. In Februari. De Tel. weet uit Parijs te berichten, dat het kunst- rij fenomeen Sonja Hcnio in Februari wederom naar Amsterdam komt» P a r ij s: Naar bekend wordt zal ook Frankrijk het vlootverdrag van Washington opzeggen. In een mededeeling uit Fransche bron wordt er op gewezen, dat reeds dc opzegging door Japan vol doend is om het verdrag met ingang van 1 Jan. 1937 buiten werking te stellen. De Fransche rogcering zal Amerika, Engeland, Italië en Japan op do hoogte stellen van het stand punt, dat. het denkt in te nemen bij de onderhande lingen, die noodig zullen zijn voor de opstelling van een nieuw verdrag. DE STORM OP DEN OCEAAN. Londen, 21 Dec. De storm op den Atlantischen Oceaan duurt nog steeds voort. Acht groote stoom schepen hebben vertraging. Het Amorikaansche vrachtschip „Severance", dat met een gebroken roer twaalf uur lang hulpeloos heeft rondgedreven, nadert thans op eigen kracht New-York, Ingeleid door een schip der kustwacht. Het defect is met behulp van het wachtschip ge repareerd. DE ANTI-KERSTCAMPAGNE IN RUSLAND. Demonische aanval op de klnderzieL Moskou. In verband met het Kerstfeest heeft hoi centrale bestuur van de godloozenhonden be sloten, van 24 December tot 3 Januari een speciale campagne tegen den godsdienst te ondernemen. Hijzondere maatregelen zijn door het bestuur ge troffen, om de kinderen ervan af te houden, de kerken te bezoeken. DE MALARIA-EPIDEMIE OP CEYLON. Reeds 2000 slachtoffers? Colombo. De op Ceylon heerschende mala- ria-epideme heeft volgens niet-officieelc ramingen tot dusver reeds twee duizend slachtoffers geëischt. TEGEN HET STRAATLAWAAL Campagne in ItaliB leverde uitstekende resultaten op. Rome. Als gevolg van de uitstekende resul taten van de campagna tegen het straatlawaai te Rome de ..week der stilte" loopt morgen af zal de ministerraad -in zijn eerstvolgende zitting maat regelen nemen tot wijziging van de bepalingen van de code van den weg voor het heele land met be trekking tot geluidsignalen. HET DORP BUEDDENSTEDT WORDT VERPLAATST. Berlijn. De bewoners van Büddenstedt, in Bruns wijk, hebben besloten hun dorp. een kilometer te ver plaatsen, omdat do plaatselijke kolenmijnen voort durend worden uitgebreid en het dorp dreigen op to slokken. Eerst zal het kerkhof verplaatst worden, waarna men de op die plaats gelegen kolenmijnen in exploi tatie zal brengen. Intusschen zal het dorp op dc nieuwe plaats we der worden opgebouwd. KINOSFORD SMITH VLIEGT OVER AMERIKA. Burbank (Californië): Kingsford Smith vertrok om 4.45 vandaag voor een poging om een nieuw record WestOostkust te vestigen. Hij wil onderweg een maal landen om te tanken. A N N A PAULOWNA Vergadering IJsclub. De IJsclub „Eendracht maakt macht", vergaderde Vrijdag bij den heer H. Jonker. De heer V. Kaan be treurde in zijn openingswoord het geringe bezoek en deed, na goedkeuring der notulen, eenige znededec- lingen. Van den Ned. Schaatsenrijdersbond Is bericht ont vangen, dat aan „Eendracht maakt macht" den wed strijd om hot kampioenschap hardrijden van Noord- Holland is toegewezen. Een paar bestuursleden zijn naar de vergaderingen geweest van den IJsbond H. Noorderkwartier en van een nieuwen Schaatsenrijdersbond. Besloten werd althans voorloopig lid te blijven van den IJ.H.N, en eerst later te beslissen of men al of niet zal over gaan naar de nieuwe vereeniging. Do IJsbond H. N. heeft een ongel ukken-verzeke ring ingesteld, waarbij alleen leden en huisgenooten daarvan, die zelf ook lid zijn, voor 15 ct. per per soon verzekerd zijn voor alle ongelukken op schaat sen overkomen. Besloten werd medewerking aan deze verzekering te verleenen. Naar de vergadering van H. N. K., op 29 December in Alkmaar te houden, werden als afgevaardigden aangewezen de heeren V. Kaan en D. Stammes. De heer D. Kaan, die met den heer C. Liefhebber, de bescheiden van dc penn. de heeren C. Kossen en J. Hoep, nazag, rapporteerde alles in orde te hebben bevonden. Dc heeren G. v. d. Linden en A. van Gijn werden als bestuursleden herkozen en nadat besloten was, be halve den wedstrijd van het Prov. Kampioenschap, een wedstrijd voor paren en wedstrijden voor behoef- tigen te organiseeren en het bestuur overigens vrij mandaat te geven, volgde sluiting. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden bouwvergunningen afin K. Daalder, voor een woonhuis aan de Zandvaart en aan Chr, Dekker, voor een woonhuis aan de Molen vaart, Herhalingsoefeningen. Opgeroepen voor herhalingsoefeningen: P. C Hui- berts en J. H. Lips zij het 6e Reg. Veldart, Leiden; I). Geerligs. F.. Munt je werf. C Schenk. P. J. Wilms hij de Schooleompagnie Moterdienst, Haarlem; A. Hacker hij het 2e Beg. Veldart. Den Haag; P. J. Al kemade. L. Wiggers. K. Vader, Th. C. Weijers bij bet Bcg. Kustart., Den Helder. Eerste oefening. Na eerder verleend, doch verkort uitstel, is J. A. Meiier voor eerste oefening bij het 5e Reg. Infanterie te Amersfoort onder de wapenen geroepen. Bcnzine-installatle. B. en W. verleenden vergunning tot het aanbren gen van een electrisch gedreven benzinoinstallatie (emt 2 ondergrondschc reservoirs en 2 bovengrond- sch aftapinrichtir.i»en> en het plaatsen van een lucht compressor bü het nieuwe perceel van den lieer \V. Waiboer aan den Rijksweg naar Wicringen. N.A.S.B.-vo®tbaI. Zondag a„s. ontvangt R.R. I het elftal van den Schager bond en komen twee elftallen veteranen, leden der moderne arbeidersbeweging, tegen elkaar uit. le Kerstdag twee wedstrijden: R.R. I tegen Zaan dam I en R.R. II tegen Zaandam II. KOEGRAS JULIANADORP. Vestiging van een dokter. Voor velen van do lezers zal het bovenstaande misschien ietwat vreemd aandoen, men gewent zoo gemakkelijk aan het oude. Toch is het heusch waar, dat met ingang van 1 Januari aanstaande, en met volkomen medewerking van dc zijde van dr. Oter- doom, alhier een geneesheer zich zal vestigen. Zoo- *ls ons werd medegedeeld, is dat de heer Swaters uit Den Helder, die onlangs tot arts werd bevorderd. Zondagavond heeft in de zaal van den heer A. Kossen tc Julianadorp de trekking plaats van de verloting van J.V.C. Na afloop een gezellig bal. Vrijdagmorgen had in de smederij van den heer Van Zoonen een ongeluk plaats, dat naar omstan digheden nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De kleine J. B. is waarschijnlijk te kort bij een draaien den motor gekomen, waardoor zijn kous gegrepn werd. en het ventje een dijbeenbreuk heeft opgeloo- pen. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig en werd een en ander verbonden. Nader vernamen wij, dat hem geen andere nadeelige gevolgen hierdoor zijn toebedeeld. Voor rekening van den heer J. Slikker Cz. worden aan de Kortevlict een drietal woningen gebouwd. Vrijdagavond had in de zaal van het Café „Prins Hendrik" van don heer A. Kossen een vergadering plaats van do Werkgeversvereniging tot bespreking van de ingekomen loonvoorstellen van de diverse werknemersorganisaties. J.V.C.-nieuws. „Zondag a.s. zal J.V.C. I nogmaals den strijd aan binden tgen Wieringerwaard I, welke wedstrijd een paar weken geleden met ruststand gestaakt is we gens dc slechte weersomstandigheden. De stand was toen 1—1. De roodbroeken zullen er natuurlijk alles op zotten, om J.V.C. in eigen hol te slaan, wat hun tot dusver nog nooit gelukt is. Vooraf gaat de wedstrijd J.V.C. III^B.K.C. IV. Volgens de ranglijst is J.V.C. III verplicht te winnen en we zullen het daarop dus maar houden. J.V.C. II speelt 's morgens op het H.R.C.-terrein tegen H.R.C. VI, welke wedstrijd nog lang niet gewon nen is. Kerstuitvoering Herv. Dames-kerkkoor. Vrijdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk te Ju lianadorp, door het Ned. Hervormde Dames-kerk koor een Kerstuitvoering gegeven, onder leiding van haar directeur, den heer Joh. F. Asma. Als solisten verleenden hunne welwillende medewerking de da mes Mej. D. Hoornsman, sopraan, Mevr. M. C. Gun- thert—Breet, alt en orgelbegeleiding door Mej. C. Kokelaar. Het kerkgebouw was maar matig bezet, iets wat wij niet verwacht hadden. Het dameskoor had op zijn minst een overvolle kerk met bezoekers verdiend Aangevangen werd met de gemeenschappelijke zang uit Gez. 270 vers 1, daarna ging Ds. M. van Wichen voor in gebed en sprak vervolgens een inleidend woord. Daarna werd door het koor „O, Gij, mijn troost en blijde hope" van J. W. Frank, „Komt allen tezamen", Portugecsch Kerstlied, „Stille Nacht", van Franz Gruber, „U is heden de Heiland geboren", van Colckmar, „De Herdertjes lagen bij nachte", oud Nederl. lied, „Op Jezus geboorte" van Joz. Schrave- zande cn „Kerstpsalm" van F. W. Merkul gezongen, afgewisseld door zang van de solisten met orgelbe geleiding met de volgende nummers: „Nu zijt wel kome", oud Nederl. lied, „O, kindeke Klein" van J. S. Bach, „Vol van pracht" en „Heerlijk klonk het lied der Englen", uit de Bundel van Joh. de Heer. Wij schreven hierboven reeds dat meerdere belang stelling zeker verdiend was geweest, maar een ding staat vast afbreuk aan het gebodene heeft dat niet gedaan. Daarna werd door Ds. van Wichen aan den heer Asma en de solisten en het koor, dank gebracht voor het gebodene. Na te zijn voorgegaan In dankgebed en gemeen schappelijke zang uit Gezang 96, werd aan allen een „wel thuis" toegewenscht. NIEUWE N IEDORP Vrijdagavond JJ. hield het leesgezelschap onder presidium van den heer J. A. Poortermans hare jaarlijksche vergadering in de Prins Maurita. Hoewel de opkomst grooter had kunnen zijn, is de belangstelling der aanwezigen er niet minder om. Na een uitgesproken welkomstwoord, brengt de heer Pluister verslag uit van het financieele ver loop. Alles is in uitnemende orde bevonden. De kas sluit met een ontvangst van f90922 en een uitgaaf van f598.07. alzoo een voordeelig saldo van f316.15. Aan den beheerder wordt dank gebracht voor de accurate behandeling. Hoewel hiervoor een oproep is gedaan, heeft niemand zich aangemeld zich be schikbaar te willen stellen voor plaatsvervangend beheerder. De mogelijkheid onder de oogen gezien, dat de tegenwoordige beheerder zijn functie eens zou wil len neerleggen, en het alsdan noodig is, dat er reeds iemand volledig bekend is met de administratie, zal er moeite worden gedaan een plaatsvervanger te vinden. De heer van der Steen verklaart zich bereid zoo noodig den heer Poortermans te assisteeren met de bezorging der boeken. In de rondvraag wordt besproken het feit, dat het volgend jaar de vereeniging dertig jaar bestaat Naar aanleiding hiervan wordt besloten een som uit trekken welke dienstbaar gemaakt kan worden voor herdenking van dit heugelijk feit.. Tevens wordt reeds een Commissie van vijf per- sonen voor dit doel samengesteld. Niets meer aan de orde zijnde volgt alultlng. 7.IJPE T ZAND. Vrijdagavond speelde het le vijftal van de biljart- club „de Carambole" een nedcrlaagwedstrijd tegen het le vijftal van de biljartclub „de Driesprong" te St. Pancras. De uitslagen waren als volgt: Voor „de Carambole": J. Vogelzang 66 p. in 25 brt, W. Glas 99 p. in 31 brt., T. Blokland 42 p. in 20 brt., P. Vader 150 pnt, in 17 brt. en G. A. de Wit 101 p. in 15 brt. Men spoelde resp. tegen de leden van „de Driesprong": Jb. Ploeger 125 p. in 25 brt., P. Bus 100 p. in 31 b., J. Booij 125 p. in 20 b., Jb. Tol 140 p. in 16 b., en Jb. Ruis 150 p. in 15 b., De Carambole behaalde dus totaal ln 2 partijen 150, 2 partijen van 125 en 1 partij van 100 punten, totaal 458 en de Driesprong 640 p. WINKET We verwijzen naar een in dit nummer voorko mende advertentie betreffende het te houden Kerst feest in de Weere. Een ieder is welkom. In do vergadering van het plaatselijk crisis-comité werd besloten aan een deel der behoeftige ingezete nen, welke op eenigo wijze door den crisis zijn ge troffen, bonnen voor kloeren te verstrekken, bene vens brandstof en vet. In dezelfde bijeenkomst had «le trekking plaats van de destijds uitgeschreven ver loting ten bate van het comité. Het resultaat der trekking was als volgt: no. 305 een clectrischc straalkachel. no. 303 een electrische rijwiellantaarn, no. 45 een electrisch theelichtje. Onze Correspondenten gelieven er zorg voor te dragen hun ver slagen a.s. Maandagmorgen VROEG en vooral beknopt in te zenden. De Red. TELEGRAM VAN DE SNIP-BEMANNING. De bemanning van de Snip. die haar tocht over den Oceaan zoo gelukkig volbracht, alsmede de K. L.M.-vertegenwoordiger in Paramaribo, zonden tele grammen, waarin zij uiting geven aan de droefheid over het lot van hun collega's en vrienden. Voorts zijn er nog van verschillende buitenland- sche luchtvaart-maatschappijen telegrammen ingeko men. waaronder een bijzonder hartelijk van de Imperial Airways. Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand December verschijnende nummers EIERVEILING SCHAGEN. 20 December 1934. Aangevoerd: 40.000 kipeieren: 5456 Kg. f2.60 2.80. 56—58 Kg. f2.80—2.90. 58—60 Kg. f2.90—3. 60— 62 Kg. f 3.10-320, 62—65 Kg. f 8.30—3.60, klein f2.40 2.70, 600 eendeieren f22.40, per 100 stuks. IIELDERSCHE EIERVEILING, 20 December 1934. Aangevoerd: 24954 kipeieren: 48—51 Kg. f22.90, 52-54 Kg. f 220-3., 55—57 Kg. f 2.60-320. 56-60 Kg. f2.70—3.50, 6163 Kg. f3.30 tot f3.80. 64—67 Kg. f3.50 tot 4.80, kleine eieren f2220, eeneieren 1220, alles per 100 stuks. HOORN, 20 Dcc. Aangevoerd 5 stapels kaas, wegende 4091 Kg., w.o.f 3 st. kleine fabriekskaas f 15.50, 2 st. kl. boerenkaas f 15.50. Handel matig. ALKMAAR, 21 Dec. Aardappelen f 2.60 per 100 Kg., andijvie f 0.50— 2.90. per 100 stuks; appelen f 5—12 per 100 pond; bloemool I f 9.50—19.50, II f 3—5, boerenkool f 0.70— 220 per 100 stuks; gele kool f 120 per 100 Kg., groe ne kool f24.50, kropsla f0.704.80. knolselderie f 1—420 per 100 stuks; koolrapen f 1.50 per 100 Kg., peren f 48 per 100 pond. prei f 1.90—6.10 per 100 bos; roode kool f 1—3 per 100 Kg., selderie f 0.50—2.40 per 100 bos; spruiten f 28 tomaten f 716.50 per 100 pond; uien f 12.40, wortelen f 0.701.50 per 100 Kg., idem f 5.5010.50 per 100 bos; Witlof I f 4—7, II f 2—3.50 per 100 pond. WARMENHUIZEN, 20 Der. Aangevoerd: 78000 Kg. roode kool le kw. f 120 2.50, 2e kw. f 1—120, 13000 Kg. gele. kool f 1—1.40, 19200 Kg. D. witte kool le kw. f 120—1.40, 2e kw. f 0.70—1.20, 1025 Kg. uien f 1.G0-2.10, driel. f 0.70, grove f 220, 100 Kg. spruit kool f 5.907.10, 650 Kg. grove Grove Eigenheimers f 1. WARMENHUIZEN. 21 December 1934. Roode kool, le kw. f 1—2.1, 2e kw. f 1, gele kool, le kw. f 1—1.10, 2a kw. fl, D. witte kool f 1.40, uien: drielingen f 1.20120, uien f2, grove uien 2.60, peen f 1, idem, kleine f0.60. Aanvoer: 51.000 Kg. roo de kool, 2800 Kg. gele kool, 14.700 Kg. D. witte kool, 1275 Kg. uien. 250 Kg. peen. ALKMAAR, 21 Dec. Op do heden gehouden graanmarkt waren in to taal 436 HL's aangevoerd, als: 25 H.L. voertarwe f 4.756, 6 H.L. rogge f 7.25; 86 H.L. gerst chev. f 6 -«.15, 125 H.L. haver f 6.60-7.40, 43 H.L. boonen, w.o. bruine f 10—14, duiven 1 8.87l/2 en witte boonen f 18 10 H.L. geel mosterdzaad f 16, 12 H.L. karwijzaad f 19, tuinboonen f 6.50 en 129 H.L. erwten, w.o.: klei ne groene f 9.G0—10, groote groene f 10.56—14.50^ grauwe f 10—20 en vale erwten f 14—15.75. Alles per 100 Kg. Handel stug. ALKMAAR, 21 Dec. Kaasmarkt: Aanvoer: 40 stapels, wegende 63000 kg. w.o. fabriekskaas: 35 stapels kleine f 18,1 stapel mid delbare pr. n. genoteerd; Boerenkaas: 3 stapels kl. f 16 en 1 stapel Commissie, pr. n. genoteerd. Alles met rijksmerk. Handel goed. MEDF.MBLIK, 21 Dec. Witte D. f 1—1.10, roode kool f 1.10-1.60, per 100 Kg., uien f 1—1.15 per 50 Kg., bloemkool f 10.20— 10.50, 2e soort f 4.30-4.50. AMSTERDAM. 21 December 1934. Zeeuwsche bonten f 3.20—3.50, id. blauwen f 3.30— 320, id. bl. eigenh. f 2.86—2.90. id. eigenh. f 2.80-3, id. blauwen poters f 2.402.60, id. bonten poters f 2J§ —2.60, id. Bevel, f 2.40—220, IJpolder Bevel, f 2.»* 2.50; id. bonten f 2.80—2.90: Anna Paulowna zana f 2.703, Hillegommer id. f 2.703. per 70 Kg., Drent- sche eigenh. f 34.80. per 100 Kg., Flakkcesche eigenh. f 3320. Snuische eigenh. f 3—3.20 per 70 Ke. RBOF.K OP LANGENDIJK, 22 December 1934. 9000 Kg. uien f 2—2.10. driel. f 1.20-1.40. grove f 2.56—2.70, nep f 1.40. 2600 Kg. peen f 0.86-0.90. Roode kool f 1—2.10. doorschot 1—1.70. gele koot 11.50. rloorseroe 0.76—1.60. NOORDSCHARWOI*DF.. 22 December 1931. Aardappelen, Bobijnen f 1.46, uien f 1.80220. driel. f 11.40, grove f 2.46. gele nep f 1.801.90. peen f 1, kroten 40-70 ct.. roode kool 1220. doorschot 1 1.40, gele kool 1.101 30. doorschot 1120, D. witte 0.80-1.40. doorschot 0.70—1.40. PCIITIE GFMFFNTE SCHAGEN. Verloren: een handschoen. r

Schager Courant | 1934 | | pagina 16