Unr de OMGEVING Nederlandsche Heide-Maatschappij, afdeeling Noordholland boren 't IJ. Vereeniging voor Landbouwhuishoud- onderwijs in Noordholland. VERGEN Vereeniging van Facultatieve Lijkver branding. Oprichting afdeeling Ber gen en Schoor 1. Zooals wij in ons bind van j.1. Zaterdag reeds me dedeelden, werd alhier een propaganda avond gehou den van de nfd. Alkmaar, der vereeniging van Fa cultatieve Lijkverbranding, om te komen tot oprich ting eener afdeeling Bergen dier vereeniging. Na afloop dezer bijeenkomst vormde zich een voorloopig bestuur uit Dr. A. H. van Gelder, voorzit ter; Mevr. Bosch—van Werkum en de heer Kriller uit SchoorI leden, teneinde de voorbereidende werk zaamheden op zich te nemen. Vrijdagavond a.s. om 8 uur zal in het Oranje hotel de oprichtingsvergadering plaats vinden. Het ligt in de bedoeling, dat de gemeenten Bergen en SchoorI tezamen een afdeeling vormen. Ncderlandsch Hervormde Kerk. Tot ouderling der N'ederl. Hervormde Kerk werd herkozen de lieer J. Smit en tot diaken de heer P. Breijcr, terwijl als zoodanig gekozen werd de heer J. v. d. Kerk, inplaats van Dr. J. A. Blok. VEREENIGING VAN SLECHTHOORENDEN. Een gezellige avond. Weet U wat ons altijd zoo diep treft op de samen komsten van slcchfhoorendon? Dat zijn de heerlijke kameraadschap en liet innig snAmhoorlghcidsgevoel. Kr zijn helaas nog zooveel slechthoorenden, die zich zelf als uitgestootcnc» voelen, die niet beseffen, hoe ook zii in alle opzichten deel kunnen hebben aan liet volle, rijke leven. Zij meencn, geheel ten onrech te, minderwaardig te zijn; lastposten voor de samen leving, doch zij vergeten, dat er een vereeniging be staat, welke er naar streeft hen binnen te voeren in diezelfde samenleving, waarvoor zij zich angstig ver borgen houden. Welk een zegen deze vereeniging Is voor talloozen ln den lande hebben wij van zeer nabij mogen on dervinden; wijh ebben eenige jaren achtereen actief mogen deelnemen aan haar heerlijk werk en wij hebben ten volle de woorden kunnen onderschrijven, van een der voorvechters op dit terrein, dat er feite lijk geen enkele slechthorende buiten het vereeni- f;mgsverband blijven mocht. Helaas is dit ideaal nog ong niet verwezenlijkt» ofschool de Vereeniging met hnor propagandistisch werk, waarmede een afzon derlijke commissie belast is, reeds zeer veel heeft be reikt. Wat de vereeniging doet voor de slcchthoorenden? Dat is niet in een paar woorden te zeggen. Naar voornaamste doel Is alle slechthoorenden den weg te wijzen naar het volle leven. Speciale scholen nemen de S.H. kinderen op, die het onderwijs op do gewone scholen niet volgen kunnen. De ver eeniging heeft een eigen arbeidsbemiddeling voor S.H.; verstrekt voorlichting bij bet aanschaffen van hoorinstrumenten en hij installatie van groepstcle- foons; organiseert curcussen in liplozen en heeft een eigen orgaan, dat tweemaal per maand gratis aan alle leden wordt toegezonden. Bovendien bezit zij in Lunteren een eigen landhuis, een gezellig ingericht rust- en vncantieoord, schitterend gelegen nan den rand van uitgestrekte l»osschen en glooiende heide velden. De vereeniging telt 35 nfdeelingen in ons land en 4 in Oost- en West-Indië. Tenslotte worden er door de nfdeelingen in de win termaanden gezellige bijeenkomsten gehouden en staan 's zomers gezamenlijke uitstapjes op het pro gramma. Het was een dier gezellige avonden, georganiseerd door de nfd. Alkmaar van de Vereeniging tot Bevor dering der Belangen van Slechthoorenden, welke wij Zaterdag in het Dokter Dekkerhuls alhier, mochten bijwonen. De nfd. Alkmaar omvat behalve de stad Alkmaar, ook de omligg-mde gemeenten Bergen, SchoorI. Hei- loo, Schagen, Deemster en Anna Paulowna. Jammer, dat er zoo weinig leden waren opgekomen, want het was er huiselijk en gezellig. Geen gewichtigdoenerij niet een stijve officieele opening, doch een hartelijk ongedwongen samenzijn als leden van één groote fa milie, die de presidente mevr. Pot om zirh heen had verzameld. F.r werd een huiselijk kopje thee geschonken; er werden koekjes gepresenteerd en er werden onder linge wedstrijden om prijsjes gehouden ln kegelen, tafelbiljart, ringwerpen en sjoelbakken. De avond vloog om en het was voor de Atkmaarders veel te spoedig tijd naar hun zin, om terug te keeren. Wc zullen gaarne weer een avond in Bergen be legd zien, doch dan niet op een Zaterdag, en ook niet vlak voor een paar feestdagen. Want indien deze ongunstige factoren niet hadden medegewerkt, dan zou ongetwijfeld de opkomst veel grooter zijn ge weest. Laten wij dus hopen op een spoedige reprise. Een feest- en propagandn-avond. Donderdag 22 Januari 1935 houdt de afdeeling 'Alkmaar een groot feest- en propngnnda-avond in de t'nfe aldaar, ter gelegenheid van haar 12 W jarig be staan. Aan dezen avond zijn tal van attracties ver bonden, w.o. een tentoonstelling van hoorinstrumen ten en 'n bazar van allerlei goederen door de loden vervaardigd. Wil men meer van de vereeniging we ten of als lid willen toetreden (minimum contribu tie f 2.50 per jaar) dan geeft de heer F.. Huizin ga, Breelaan 58, gaarne ale gewcnschte inlichtingen. Z IJ PE T ZAND. J.1. Vrijdagavond had bij den hoer Schrieken de trekking plaats van de verloting, woike is gehouden ten bate van het jaarlijkscli Kerstfeest voor dc kin deren der Zondagsschool. Van do uitslagen noemen wij slechts: te pr. op lotno. 30, zijnde een sprei, ge wonnen door Mevr. Kuijper—Baken te St. .Maartens brug; 2c prijs, onderjurk op lotno. 45. Mevr. Schip pers—Koopman to Schagcrbrug en 3e prijs, kussen, op lotno. 250, Aaltje Rezelman, alhier, benevens vele andere prijzen. Zaterdagavond 22 dezer is bij den heer Schrie ken liet jaarlijksche Kerstfeest voor de kinderen der Zondagsschool gehouden. Totanl 43 kinderen namen «aan deel, terwijl tevens zeer vele belangstellenden tamvczig waren. Behalve de Kerstvertelling, welke werd gehouden door de WelKerw. heer Ds. Witkop van Schugerbrug, went dit jaar een zeer aardig kindcrtooneelstukje ln 2 bedr. getiteld; „De drie Kabouters" opgevoerd. Medespelenden hierbij waren de meisjes Trijnie Hoep, Corrie de Leeuw en Lia Oterdoom, terwijl de zang achter «le coulissen werd uitgevoerd door de zusjes Hoep. Door leuk. vlot spel. naast aardige Ra houtercostuumpjes en keurig verzorgde tooneelaan- kleeding, was het geltodene, zoowel voor dc aanwe zige kinderen als voor do volwassenen, een ware verrassing. Na afloop van het foest. waarbij de kinderen reeds eenige malen waren onthaald op versnaperingen, ontving ieder een mooi cadeau in den vorm van war me kleeding enz., en bovendien nog een mooi boek. tooilat ieder dan ook hoogst voldaan en dankbaar huiswaarts keerde. SCHAGERBRUG. Kerstfeest Op den eersten Kerstdag werd bij een schitterend versierden Kerstboom in liet gebouw der Ned. Herv. Kerk alhier het Kerstfeest gevierd. Na gebed en een openingswoord van Ds. Witkop werden door de kinderen een tweetal liederen ge zongen. Vervolgens hield de dominé de kerstvertelling, wel ke met onverdeelde aandacht werd gevolgd. Nadat nog een drietal liederen waren gezongen, brak het vurig verbeide oogenblik aan, waarop ieder kind een tweetal geschenken in ontvangst mocht naman, Deze geschenken bestonden uit kledingstuk ken (voor een belangrijk deel vervaardigd door de dames der Breikrans te Schagcrbrug en gedeeltelijk geschonken door anderen) en andere cadeautjes. Kik kind kreeg van ieder der beide soorten één geschenk. Voorts werden versnaperingen rondge deeld. Tijdens de Kerstfeestviering dankte Os. Witkop de leidster van de Zondagsschool, de dames der Brcikrans en anderen voor al het werk. dat zij voor hel Kerstfeest hebben vericht, waarbij domme in liet bijzonder waardeerende woorden richtte tot mevr. Van der Oord-Schermer, die Schagerbrug binnen af- zienbaren tijd zal gaan verlaten. HARENKARSPET DIRKSHORN. Den len Kerstdag heeft de Chr. Zangver. „Cr©6Con- do" een uitvoering gegeven in de Ger. Kerk te Dirks- horn onder leiding van haar dirigent Paul Kok. De opening geschiedde door den heer L. Doekes, Als altijd werden de nummers uit het hoofd gezon gen, wat al een heele prestatie is. Met genoegen heb ben wij deze uitvoering bijgewoond, al was niet al les „af Het mooiste vonden wij „De Beek", van L. Mens en „Daar is een lied" van Jac. Bonset, „Ave Vcrum" van Mozart hebben wij wel eens mooier van „Crescendo" gehoord. „Hymne aan den Vrede" uit het beroemde „Het lied van de Klok", vraagt om meer hoogero tenoren en donkere alten. De stemmingverhouding leek ons soms niet juist De sopranen vonden wij soms tegenover de alten wat sterk, terwijl de tenoren versterking behoeven, liet basregister was goed. Ondanks de kleine tekort komingen heeft „Crescendo" goed gezongen. Het geheel werd afgewisseld door orgelspel van mevr. Slotde Geus, wat zeer goed voldeed. Meer aandacht tijdens haar spel is wel gewenscht. De heer Doekes dankte het koor, dirigent en orga- niste en sloot de zanguitvoering. OUDE NEDO PP W.0.L.-P0LDER. Dezer dagen vergaderde het bestuur van de W.O. L.-pokier in deze gemeente. In behandeling kwam de gedane aanbieding voor kabelwijziging Dij de wegkruising benoorden Zijde wind. De opgave Dij deze aanbieding gedaan van de kosten van den nieuwen kabelaanleg kwam het be stuur te hoog voor. In verband daarmede werd be sloten nader in overleg te treden om dnarna een be sluit te netnen. Bij het door eenige bestuursleden ingesteld onder zoek van den toestand van de kade langs de eigen dommen van de herv. diaconie te de Weel in deze gemeente werd bevonden, dat het schoeiingswerk daarvan voorziening behoefde. Besloten werd dit oogcnblikkelijk to laten veranderen. Besloten werd voorts in overleg met belanghebben den ten noorden van liet dorp Zijdewind een opslag plaats voor de tuinders tot stand to brengen. Door den aanleg van den nieuwen weg door dit dorp zul len do tuinders hun producten niet meer gemakkelijk kunnen vervoeren. Na nog eenige besprekingen volgde sluiting. RARSINGERHORN KOLHORN. Oprichting damclub. Zondagmiddag werd in de kleine zaai van den heer P. Groet, oen bijeenkomst gehouden door een twaalf-tal enthousiaste dammers. Zij hadden hun damborden en -steencn meegebracht en waren wel dra in hun mooie spel verdiept. Vanaf 2 Januari a.s. zal de club eiken Woensdag avond van 7 tot 10 uur een dam-avond houden. Konit eens kijken en u geeft u natuurlijk op als lid bij het voorloopig bestuur, bestaande uit de hccrcn J. Kuiper Dz., VOOIS* Abr. v. d. Wello, secretaris, en J. Otsen, penningmeester. Feest baL De opening van het café „Schippers Welvaren" op Zondag j.1., werd besloten niet een gcnoegclijk feest hal. De avond is zeer goed geslaagd, mede door do voortreffelijke muziek van Jo Stipriaan en z'n hand. Wij hopen, dat de heer F. Groet cr altijd in zal slagen, de avonden even gezellig te houden, hetgeen zijn zaak zeker ten goede zal komen. WINKET Zaterdag J.1. werd ln de school voor lager onderwijs te Lutjewinkel en in de school voor uitgebreid lager onderwijs te Winkel afsche,id genomen van een der leerkrachten, die tengevolge van daling van het leer lingental met ingang van 1 Januari 1935 op wacht geld worden gesteld, nj. de heer B. Schouwstra te Lutjewinkcl en de heer C. de Wit te Winkel. Vrijdagmiddag had het college van B. en W. de scholen bezocht om afscheid te nemen van de schei dende leerkrachten en den dank der gemeente over te brengen voor hetgeen zij voor het onderwijs had den gedaan, waarhij de waarnemende Burgcmocster zijn leedwezen er over uitsprak, dat, waar nog maar enkelo jaren geleden door aanbouw de gemeente zich groote offers had getroost, doch daarnaast zijn on derwijs tot het voor het platteland bereikbare kon opvoeren en nu reeds tengevolge van rcgecrings- maatregclen dit ongedaan gemaakt werd en men weer terugkeert tot dc vroegere toestanden. Zater dag was dc dag dat leerlingen en collega's afscheid namen, en dit gepaard deden gaan met het aanbie den van een blijvende herinnering aan hun dienst tijd, hier doorgebracht SINT M 4 A RT E V Zaterdagavond was het de vereeniging „Nut en Genoegen' alhier, welke ten huize van den heer P. Schrijver haar eerste bijeenkomst hield. To ruim 7.30 uur opende voorzitter met een woord van welkom deze bijeenkomst, en sprak zijn teleur stelling cr over uit dat cr zoo weinig belangstelling was. Hierna werden dc notulen der vorige verg. ge lezen en goedgekeurd. Als naar gewoonte volgde nu een lezing, zang, voordracht en tooncclstukjes, welke allen het hunne er toe hebben bijgedragen om den avond tot een gezellige to maken. Wij merkten tot ons genoegen weer Jonge krachten onder de mcdespclonden, wat dan ook noodig is om de zaak op peil te houden. To 12 uur sloot voorzitter onder dankzegging deze bijeenkomst, vertrouwende dat deze avond voor allen een genotvolle is geweest. LA N G E N D IJ K Naar we van welingelichte zijde vernemen, worden thans ernstige pogingen in hot werk gesteld, om den weg. die langs do ringvaart van de Heerhugowaari zal worden aangelegd, en die thans over de brug van Klaas van der Molen, zooals die in de VSMlIlai heet, naar Langendijk leidt, in een andere richting door te trekken, zoodat hij meer zuidelijk in de ge meente Broek zal uitkomen. Als dit een feit zou worden, en wc vernamen, dat daartoe groote moge lijkheid bestaat, zou do veilighoid van het verkeer er sterk door bevorderd worden. ZUIDSCHARWOUDE. Tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer P. de Graaf, en tot ouderling de heer J. Th. Kunnen, die tevens is aangewezen als secretaris vau het Kiescollege. De heer G. Dekker, wethouder dezer gemeente, zal zich bij de eerstvolgende raadsverkiezingen niet nieer als raadslid beschikbaar stellen. Het aantal zieken in deze gemeente is momenteel weer erg groot. Aan de financiën van het zieken fonds worden zware eischen gesteld, ook al door de slechte tijdsomstandigheden, waardoor de contribu ties niet zoo goed binnen komen. EERSTE TENTOONSTELLING VAN DE N.HJL TE ALKMAAR. Van 24 tot en met 28 December werd in „Do Unie" te Alkmaar, door de Nederl. Heide Maatschappij de eerste provinciale tentoonstelling gehouden voor do afdeeling Noord-Holland boven het IJ. Aanwezig waren de .voorzitter van de N.H.M., ba ron Van Nagell, B. cn VV. van Alkmaar, de gemeente secretaris de heer Mr. Koolman, het eenig overgeble ven lid van de Wicringcrmoerdirectie de heer Ir. Smeding voorts cenigo burgemeesters uit naburige gemeenten. Dc tentoonstelling werd Maandagmorgen half 11 geopend door den voorzitter den heer G. Nobel, die het een groot voorrecht noemde, dat deze eerste ten toonstelling in Alkmaar wordt gehouden. In het bij zonder heette spr. de autoriteiten en de vertegenwoor digers van het H.B. welkom. Baron van Nagell voerde hierna het woord, waar in spr. in 't kort dc werkzaamheden en het doel der Heide-Maatschappij uiteenzette. Het is de eerste ten toonstelling in het land. Spr. hoopte dat er zeer veel belangstelling voor mag zijn. Burgemeester Jhr. Van Kinschot was het een groot genoegen, hij de opening dezer tentoonstelling tegen woordig te zijn. Spr. roemde dc werkzaamheden van de Heide-Maatschappij. Zeer voortvarend wordt er door de maatschappij gewerkt en is steeds in uitge breider vorm voortgegaan, zoodat er zelfs vliegvelden zijn aangelegd. Spr. hoopte, dat de tentoonstelling mag slacren en dat van Alkmaar, waar dc eerste ten toonstelling wordt gehouden, de victorie mag begin nen tot heil van dc N.H.M. Hierna werd onder leiding van ir. Lonkhuijzen door de genoodigden de tentoonstelling bezichtigd. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat deze ten toonstelling prachtig is ingericht. Zeer veel interes sante gegevens, van het werk der maatschappij in zake ruilverkaveling, ontginning, ontwatering van land zijn aanwezig. Ook over de wegenaanleg en an dere grondwerken, zijn foto's aanwezig, welke een duidelijk beeld geeft van het werk van do N.H.M. Een schitterend diorama geeft een overzicht van een heidelandschap, het werk van de Heide-Maat schappij en het land dat zij nastreeft te scheppen. De hoofdafdeeling: zoctwatervisscherij, heeft ook een mooie stand met vischsoorten en waterdieren. Het boschwezen, wegbeplanting, met foto's, is even eens een aantrekkelijke stand. De afdeeling van de vereen, voor Landbouwhuis- houdonderwijs is heel aardig ingericht. Door de leer lingen zelf vervaardigde nuttige voorwerpen worden daar tentoongesteld. Een bezoek aan deze tentoonstelling kunnen we ten zeerste aanbevelen. Na de bezichtiging van de tentoonstelling werd een glaasje „Zoo* Most", de door Prof. Sprengers uit Wa- geningen uit fruit samengestelde drank, gepresen teerd. Vervolgens vereenigden de genoodigden zich aan een gemeenschappelijke Oud-Hollandsche koffietafel. 's Middags te 2 uur vergaderde de afdeeling in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. Op deze vergadering was een flink aantal per sonen aanwezig. Dc heer G. Nobel opende do verga dering met woorden van welkom, in het bijzonder tot de aanwezige hoofdbestuursleden en autoriteiten. Doel en betoekenis Heidemaatschappij. De heer ir. Lonkhuijzen, directeur der N.H.M., zet te dc organisatievorm van de N.H.M. uiteen. De ver eeniging bestaat uit de hoofdafdeelingcn: Zoetwatcr- visscherij, Fruitteelt en Ruilverkaveling. Het doel is ontginning van woeste gronden, verbetering van dc zoctwatervisscherij, feitelijk voor alle takken van bo demcultuur. Tusschenkomst wordt verleend bij in- en ver koop van bcnoodigdheden. Spr. zette verder de werk zaamheden van de N.H.M. uiteen, waarbij hij op de moeilijkheden wees, waarmee men in den beginne had te kampen, om de noodige ervaring te verkrij gen. Was het personeel eerst een twaalftal ambtena ren. thans zijn er een paar honderd noodig om den arbeid te verrichten. Ook in dezo provincie heeft de N.H.M. al heel wat werk uitgevoerd, b.v. voorheen in de duinen te SchoorI en Texel. Op het oogenblik heeft men pl.m. tweeduizend werken onderhanden, zoowel groote als kleine, de meeste voor landbouwers. Dat is een bewijs, dat de N.H.M. niet duur werkt. Thans worden ook veel grondwerken uitgevoerd met behulp van werkloozen waarvan eenige voorbeelden werden gegeven. Er werken soms 40.000 werkloozen onder de N.H.M. Sport- en vliegvelden worden even eens aangelegd, waarbij ook van dc ervaring van de N.H.M. wordt geprofiteerd. In het bijzonder vestigde spr. de aandacht op de ruilverkaveling, waardoor men een betere verdeeling van land tracht te ver krijgen. Goede resultaten zijn daarmee bereikt, bijv. op Ameland. Gewezen wordt op de pogingen tot ver betering van de zoetwatervisscherij en de belemme ring van den export van visch. Spr. wekte op. veel zoetwatervisch te eten. Ook het IJselmeer zal spoe dig zoetwatcrvisch oplfeveren. Hierna vestigde spr. de aandacht op de hoofdafdeeling Fruitteelt. Bereiding van zoete most. Door prof. Sprengers uit Wageningen werd een causerie gehouden over do mindere kwaliteit fruit tot goede dranken. Spr. wees op de steeds grboter wordende productie van fruit. Dat behoeft geen ver ontrusting to zijn, daar er nog steeds fruit wordt in gevoerd; tegen dezen invoer bestaat geen bezwaar, wanneer er maar niet tegen dumpingsprijzen wordt ingevoerd. Er is steeds een derde van het geteelde fruit niet van consumptiekwaliteit. Als in de goede richting wordt gewerkt, zal de afval niet ter markt moeten worden gebracht, doch zou dit moeten wor den verwerkt. Spr. noemde eenige voorbeelden van de prijzen der verschillende kwaliteiten fruit, waar na hij op zeer uitvoerige \iljze de vervaardiging van de „Zoete Most uiteenzette, de zuiverste drank welke men heeft verkregen. Voor de bevordering van de gezondheid is het een uitnemende drank. Deze drank wordt reeds in 6 fabrieken vervaardigd, waar toe dit jaar 650.000 kg. fruit verwerkt is. Door een centraal verkoopkantoor worden de flesschen ver kocht. Verder wordt op allerlei wijze propasanda gevoerd voor de verbreiding van bet gebruik van de Zoete Most Spr. berekende, welk een groote hoe veelheid fruit, waarmee de kweekers anders zouden zitten, er zou kunnen worden verwerkt, als elk gezin eens in de maand een flesch zou gebruiken. Vervolgens werden een drietal films vertoond, waarvan 1 over dc Zoetwatervisscherij en een over het werk der Heide Maatschappij. Ook van de be reiding der Zoete Most werd een duidelijk beeld ge- goven, terwijl verder de werkzaamheid van de N.H.M. op het gebied van het bestrijden van bosch- branden, door middel van de film word getoond. Het was een zeer interessante middag. In hotel „Het Gulden Vlies" te Alkmaar, werd Maandagmorgen een vergadering van bovengenoemde vereeniging gehouden. Dc Voorzitter, de heer G. Nobel, opende de verga dering met woorden van welkom, waarna voorlezing cn vaststelling der notulen volgde. Van de mededeelingen vermelden wij, dat zich' voor den cursus te Alkmaar 39 leerlingen hebben aangegeven, te Pürmerend 35 en te Schagen 25 leer lingen. Alle klassen zijn met 25 leerlingen begonnen daar het aantal leerlingen voor een parallel-klasse te gering was. De belangstelling voor dc scholen is dus uitstekend. Het voornemen bestaat, om in de Wieringermcer eenige cursussen in naaien te laten geven. F.on onderzoek is in werking of ook te Wieringen en Hoorn cursussen kunnen worden gehouden, ter wijl in voorbereiding is een plan voor het geven van korte crisisnood Landbouwhuishoudcursusscn. Door de vereeniging is deelgenomen aan de „Amato" te Amsterdam. Er was daar veel belangstelling. Ook heeft de vereen, haar medewerking verleend aan de tentoonstelling van de Ned. Ileide-Mij., van de afd. Noordholland boven 't IJ. Over de belangstelling voor het Lnndbouwhuis- houdonderwijs kan men zich verheugen. Eendrach tige samenwerking zal het steeds meer doen winnen. Voorzitter zette verschillende cursussen nader uit een. De rekening en verantwoording over het jaar 1933 wees uit, dat de ontvangsten f 36.470.47%( de uitga ven f36.032.32V2 hadden bedragen, batig saldo f438.15, In deze bedragen zijn dc kosten der cursussen inbe grepen. De rekening werd' aldus vastgesteld. Hierna werd de bestuursverkiezing gehouden, we gens aftreding van de dames D. Meiboomvan der Sluis en A. Schermerhorn (niet herkiesbaar). Geko zen werden mevr. M. Kuiper te Oostwoud en mej, Lakeman. De benoemingen werden aanvaard. Het volgende voorstel van het bestuur was, om over te gaan tot het vormen van afdeelingen van Oud- Leerlingen, waarvoor een contributie van vijftig cent per lid en per jaar aan de vereenjging wordt afgedragen en zij dezelfde rechten krijgen als de le den. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aan vaard. Na de rondvraag volgde sluiting. PROVINCIALE COMMISSIE UIT DE VEILINGEN IN NOORD-HOLLAND. Inventarisatie van Stapclproduoten per 20 November 1934. I Avcnhorn: „Avenhorn en Omstreken": 210.000 roo- de kool, 520.000 gele kool, 330.000 Kg. Dcenschc witte kool, 515.000 uien, 1.100.000 peen. Broek op Langendijk „I..G.C.": 5.406.000 roode kool, 10.3C6.200 gele kool. 7.355.800 Decnsche witte kool, 1.G00.000 uien, 638.700 peen. Bobeldijk ,J>e Westerkogge": roode kool, 73.000 gele kool, 11.000 Dcensche witte kool, 20.000 uien, 61.300 peen. Grootebroek „De Tuinbouw": 210.000 roode kool, 330.000 gele kool, 250.000 Dcensche witte kool, 895.000 uien, 145.000 peen. Hem „De Zuiderkogge"; 64.800 roode kool, 43.900 gele kool. 168.500 Deensche witte kool, 444.400 uien, 110.900 peen. Modemblik „De Eendracht": 125.700 roode kool, 133.800 gele kool, 122.200 Dcensche witte kool, 228.100 uien, 243.000 peen. Medemblik „St. Joseph": 408.500 roode kool. 137.000 gele kool. 186.800 Decnsche witte kool, 158.200 uien, 26.500 peen. Naardcn „Nieuw Leven": 28.200 roode kool, 27.100 gele kool, Deensche witte, uien, 50.500 peen. Noordscharwoude „Noordcrmarktbond": 9.700.000 roode kool. 5.820.000 gele kool. 12.540.000 Deensche witte kool, 1.430.000 uien, 510.000 peen. Opperdoes „Ons Belang": 290.000 roode kool, 1.003.000 gele kool, 616.000 Decnsche witte kool, 95.000 uien, 65.000 peen. Obdam „De Tuinbouw": 775.700 roode kool, 640.600 gele kool. 616.500 Decnsche witte, 243.300 uien, 650.900 peen. Warmenhuizen, „Warmenhuizen en O.": 6.565.800 roode kool. 2.515.500 gele kool. 4.209.000 Decnsche wit te kool, 505.000 uien. 130.900 peen. Wognum „De Volharding": 15.000 roode kool, 21.500 gele kool, 88.000 Deenschte witte kool, 10.000 uien, peen. Totaal in Kg.: 23.830.000 roode kool. 21.631.000 gele koor. 26.493.800 Dcensche witte kool, 6.141.000 uien, 3.792.700 peen Totaal in wagons van 10.000 Kg.: 2383 w. roode koo! 2163 w. gele kool. 2649 w. Deensche witte kool, 614 w, uien, 379 w. peen, totaal 8188 w. Op 25 November 1933 was voorradig:3113 w. roode kool. 2163 w. gele kool. 1601 w. Deensche witte kool, 519 w. uien, 51 w. peen, totaal 7305 w. Heden meer of minder voorndig: 730 w. roode kool, minder. 142 w. gele kool meer. 1018 w. Deensche witte kool meer, 95 w. uien meer, 328 w. peen meer, totaal 883 w. meer. Ingezonden stukken. Wieringerwaard, 23 Dec. 1934. Mijnheer de Redacteur, Ik verzoek U beleefd een plaatsje ln Uw veel ga- lezen blad, om den heer Krullen van antwoord te dienen. Ik heb in do raadsvergadering van 15 Dec. 1934 do prijzen van de Coöperatie niet opgenoemd. Ik kom er tegen op. dat men verplicht zou zijn om den kolentoeslag bij de handelaren ln de gemeente te be steden, als het prijsverschil te groot was. Ik zeide, in de Wieringermcer kwam een hrandstoffenhando- laar hij de menschen rond cn daar konden zij dan de eierkolen krijgen voor 95 ct. per mud. Hier is de prijs f 1.40 per mud, een aardig verschil dus. Die man in de Meer zal het ook wel niet voor niets doen. Nu zogt Kruiten wel: wij moeten alleen met de plaatselijke prijzen rekening houden. Maar ik hoor de van menschen van de Oudeeluis, da* ze daar ge zamenlijk eierkolen kochten en die werden geleverd voor 96 ct per mud. dus lang geen fl.40. Dus het winstje van U, Kruiten. zal wel zoo min niet zijn en ik vind als een werklooze met zijn lagen steun goed- kooner kan koopen. dan moet hem dat niet belet worden. IJ, mijnheer de Redacteur, dankend, P. NIEUWEBOER, Wieringerwaard.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2