Elke waschmachine draait maar de VELO wascht Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Waarnaar men luistert gemcester deze zaken de revue laat passeeren en spr. herinnert dan in het bijzonder aan de moeite, die de Burgemeester zich heeft gegeven oin de onrendabele gebieden aan de waterleiding aangesloten te krijgen en aan de motie van wijlen den heer Kostelijk en van Burgemeester in de Prov. Staten. Het moge waar zijn dat als die aansluitingen thans tot stand zouden worden gebracht, de kosten minder zouden bedragen, maar het zou ook wel mogelijk zijn, dat wanneer die aansluitingen niet waren tot stand ge komen, ze er thans niet zouden komen. Spr. gelooft de tolk van de gansche burgerij te zijn als hij Burge meester Koster voor al die belangrijke zaken eerbie digen dank betuigt. Met veel waardeering gewaagt spr. ook van het meeleven in het vereenigingsleven, ook van Mevrouw Koster, en spr. stelt dan ook voor den heer en Mevrouw Koster schriftelijk onzen wel- gemeenden dank te betuigen en dit te doen verge zellen van een stoffelijk blijk van waardeering, van raadsleden en ambtenaren der gemeente, als herin- tiering aan de aangename tijden, mot ons doorge bracht. Teekenen van instemming. Do heer Van Zoonon zegt voor het grootste gedeel te in te stemmen met de hulde en dankbaarheid, die de Voorzitter den Burgemeester heeft gebracht. Het js slechts voor zeer korten tijd dat spr. als wethou der met den heer Koster heeft samengewerkt, doch voor dien tijd is spr. verschillende malen met hem in aanraking gekomen. Spr. noemt de totstandko ming van de verwerkingsinrichting, een instelling van groot belang voor de volksgezondheid en wier tot standkoming voor geen gering gedeelte te dan ken is aan de medewerking van burgemeester Kos ter. Namens de S.D.A.P., ja, namens de geheele mo derne arbeidersbeweging brengt spr. hem een harte lijk woord van dank voor de wijze, waarop hij de belangen van de maatschappelijk minderbedeelden in de commissie voor steunverleening behartigde en spr. hoopt dat de gezondheidstoestand van den Bur gemeester dermate moge verbeteren, dat wij nog eens persoonlijk afscheid van hem zullen kunnen hemen. De Voorzitter sluit zich bij dezen wensch aan. Den heer Dekker spijt het, dat burgemeester Kos ter persoonlijk niet bij dit afscheid aanwezig kan zijn Toen de Schager Courant melding maakte van het ontslag, ontmoette spr. iemand, die opmerkte: „voor die maar weer een ander", maar toen spr. even later bij iemand binnenkwam, zat de vrouw te schreien, „omdat de Burgemeester wegging". Het is een groot contrast deze beido uitdrukkingen, het biedt een grootc ruimte voor opvattingen en spr. is dan ook niet voornemens een woord te zeggen namens de burgerij. Maar spr. wil wijze* op het feit, dat Burgemeester geschikt en passend bleek te zijn voor het burge meestersambt in onze gemeente. Hij bemoeide zich met allerlei dingen en spr. uit zijn teleurstelling dat de heer Koster zijn taak niet heeft kunnen vol eindigen. Spr. brengt hem dank voor de groote toe wijding, waarmede de vergaderingen werden geleid, naar eenheid werd gestreefd, en hoopt van harte dat Burgemeester Koster's gezondheidstoestand zich in 'de komende maanden zal herstellen, dat het hem en zijn vrouw goed moge gaan. Daarna wordt voortgegaan met de afwerking van He agenda. We vermelden ervan dat een kasgcldlecning van 120.000 zal worden aangegaan; dat verzoeken om ontheffing van schoolgeld en hondenbelasting wer den behandeld, en dat door den Voorzitter dank werd gebracht voor do belangrijke diensten die in een zeer lang tijdsverloop waren bewezen door den theer J. Brugman Dz. en Mevr. G. BrugmanVries als leden van hot. Algemeen Burgerlijk Armbestuur. Ook aan Mevr. T. SloovcsSpoor werd dank gebracht voor hetgeen zij als regentes van het Tehuis voor Ouden van Dagen had gepresteerd. Als lid van het B. A. werd herkozen de heer C. Faber en benoemd do heer W. Bestevaar en Mevr. A. van der MeerBilstra. Als lid van do commissie van toezicht op het La ger Onderwijs werd herbenoemd de heer K. Mulder «en als lid van de gascommissie de heer P. Dekker Dz. Pmdat niet alle winkels des Zondags van 812 uur geopend mogen zijn. wordt de verordening op de Winkelsluitingswet gewijzigd. Aan een verzoek van den Ned. Land arbeidersbond ',,St. Deus Dedit" om restitutie van ziekenfondspre mie aan die leden van de ziekenfondsen, die wegens werkloosheid in de steunregeling of werkverschaf fing zijn geplaatst, wil de meerderheid van B. en W, «niet voldoen, omdat de dokter een dergelijke hulp verleening nog niet noodig vindt, terwijl tevens wordt gewezen op de consequentie aan deze zaak Verbonden. I De heer Van Zoonen wijst erop dat de crisis steeds techerper optreedt, dat reserves weldra ingeteerd zullen zijn en dat het goed is den menschen te lee- ren, dat zij mededragen in de kosten. Spr. wijst voor al op de sociale beteekenis van deze zaak. De Voorzitter wijst er vooral op dat men wel kan beginnen, maar waar zal men eindigen. De heer Dekker vreest dat het percentage, dat wel dra hulp behoeft, steeds grooter zal worden en dan zal men niet met twee maten kunnen meten. Laat de dokter voorshands zelf de risico aan zijn praktijk verbonden, dragen. Misschien staat spr. in de toe Suzanne hield hem bij den arm en zonder weer stand te bieden, liet hij zich buiten gehoor van het huis brengen, liet hek door en de stille laan op. De weg begon to stijgen en de scherpe stcenen deden haar door de dunne zolen van haar avondschoentjo veel pijn. De laan was aan weerszijden afgezet met een muurtje van los op elkaar gestapeldon natuur steen. Eensklaps stond ze stil en keek om naar de lichten van de Manor, die nog door de boomen glinsterden, toen naar de verre, heldere lichtjes langs de kust. „Laten we hier even gaan zitten," zei ze en David gehoorzaamde. Hij ging zoo onder in zijn angst om Marilyn, dat hij alles zou hebben gedaan, wat ze maar gezegd had. Hoe lang ze daar zaten, wist Suzanne niet, want eensklaps viel zc vast in slaap, haar hoofdje op zijn schouder. Hierdoor besefte hij zoo'n beetje, hoe zelfzuchtig hij feitelijk was en hoe trouw ze pro beerde hem te helpen en te steunen. De kalme vre de hier buiten, onder de sterren, hielp hem weer oen beetje zichzelf te worden, want onder de eeuwi ge nachthemelen konden koortsachtige schrikbeel den en angsten niet blijven bestaan. Toen Suzanne eindelijk wakker werd, was hij vol bezorgdheid over haar moeheid, nam haar in zijn armen en droeg haar, tot ze op een minder ruwen weg waren. Toen ze het hek van Woods Crossing weer bereik ten, sprak Suzanne: David, ga nu niet meer mee naar binnen. Het het maakt het voor Lionel maar moeilijker en jou maakt het maar verdrietig. Ga naar huis en zeg het tegen moeder. Ze moet weten, wat er aan de hand is, maar als als je het half gedaan kunt krij gen, zorg dan, dat ze niet hier komt." „Best. Je bent een beste Suzanne!" zei hij een beetje heesch en kuste het naar hem opgeheven ge zichtje. Toen stapte hij in den wagen en reed weg en Suzanne ging het huls weer binnen. HOOFDSTUK XIX. De hulskamer was leeg maar er stond een blad met sandwiches en wijn op tafel. Door de'vensters kwam de wanne avondlucht naar binnen en het rook er naar nicotine. Suzanne vernam van Dawes, komst niet afwijzend tegenover deze zaak, maar spr. zou zich willen bepalen tot hen die hulp behoeven. De heer Kort begrijpt dat de heer Dekker doelt op de kleine tuindertjes, maar die hebben tot nu toe niet om deze hulp gevraagd. De heer Van Zoonen zegt, dat hier sprake is van de werkloozen, niet van de kleine boeren en tuinders. Wat wij willen is wat door den Minister van Soc. Zaken is kenbaar gemaakt. De Voorzitter zegt. dat al heeft de Minister deze hulp toegestaan, in de onkosten niet van regeerings- wege wordt bijgedragen. De dokter heeft een be roep, waar risico aan vastzit. Bij het debat dat nog volgt, merkt de heer De Veer op, dat het z.i. beier is voorloopig het advies van den dokter te volgen. Over het voorstel van de meerderheid van B. en W. om niet op het verzoek in te gaan stuken de stera men, tegen stemden de heeren Kort, Van Zoonen en Raven. Een verzoek van de vereeniging ziekcnhuisverple- ging „Winkel" orn een bijdrage in de verhoogde con tributie van die leden, die daarvoor in aanmerking komen, wordt in handen gesteld van B. en W. voor nader onderzoek. Door de verschillende landarbcidcrsorganisaties wordt verzocht: le. Georganiseerden ook in do trekkingsperiode te werk te stellen. 2e. In de steunregeling houden van diegenen, die na 5 jaar achtereen wcrkloozenuitkcering hebben ge trokken en niet voor uitkeering in annmerkinR ko men en niet in staat waren 4 weken in het vrije be drijf te werken. 3. Aan bondsleden die uit hun wcrkloozenkas trekken een toeslag op de knsuitkeering te verstrek ken gelijk aan het verschil met de steunregeling. ie. Aan bondsleden die uit hun wcrkloozenkas trekken brandstoffen te verstrekken. Ten opzichte van punt 1 dient te worden medege deeld, dat in denzelfden geest een aanschrijving is ontvangen van den Minister van Sociale Zaken en daarmede rekening wordt gehouden. Voor zoover be treft de punten 2, 3 en 4 wordt verwezen naar de voor deze gemeente vastgestelde steunregeling. Door den heer Kort wordt nog eens op de onbil lijkheid gewezen dat georganiseerden g^en brand- stoffenbon wordt gegeven en ongeorganiseerden wel, ZATERDAG 29 DECEMBER HILVERSUM (302 M.) VJV.R.A.; 8.00 Gramofoonrrm/.iek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; VARA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Draaiorgel- muziek; 12.15 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steijn; 1.15 Hobo en piano; 1.30 Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst; 2.00 Verzorging zonder; 2.15 Viool en piano; 2.30 Gramofoonmuziek; 2.45 Eddy Walis en zijn en semble; 3.10 Lezing; 3.30 „Tosca", opera in 3 be drijven van Pucclni; 5.00 Saxofoon en piano; 5.10 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong; 5.30 De Notenkrakers; 6.00 Uit de roodc jeugdbeweging; 6.30 Eddy Walis en zijn orkest; 7.00 Zang met pianobege leiding; 7.30 Orgelspel door Johan Jong; 8.00 Her haling S.O.S.-berichten; 8.03 Gevraagde gramofoon- platen; 8.20 Zaterdagavondfilmpje; 8.30 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.15 Toespraak door A. de Vries; 9.30 Orgelconcert door Cor Steijn; 9.45 Vaz Dias en Varia 10.00 XX-ensemble; 10.30 Zigeunerorkest; 10.45 Strijkorkest; 11.15 Kees Pruis en Henriëtte Davids; 11.55 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek 1020 Muziekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Godsd. halfuurtje; 12.00 Politiebe richten; 12.15 Gramofoonmuziek; 1.00 Kruisgesprek Holland—Indië; 120 Gramofoonmuziek; 2.00 Half uurtje voor de rijpere jeugd; 220 Gramofoonmuziek 3.00 Kinderuurtje; 4.00 Verzorging zender; 4.10 De KRO-boys; 4.50 Gramofoonmuziek: 5.10 De KRO-boys; 520 Esperantonieuws; 5.45 De KRO-bovs; 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Politieberichten; 7.15 Lezing: 7.35 Gramofoonmuziek 8.00 Vaz Dias; S.05 Orkest; 8.35 Lezing; 9.05 Orkest; 920 Kerstspel; 10.00 Orkest; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.) 7.40 Balalaikamuziek; 925 Gevarieerd concert; 9.00 Pianorecital; 040 Fransch concert; 10.15 Zangrecital; 1025 Muzikaal programma; 1020 Dansmuziek. dat de dokter er was, ging in een hoekje van de sofa zitten en probeerde te lezen. Even bleef alles rustig, toen hoorde zc er weer ccn geluid, dat haar deed huiveren en do tanden op elkaar zetten en een oogenblik later kwam Lionel de kamer binnen en liep regelrecht naar de telefoon. Voor hij het toe stel van den haak nam vroeg hij: „Is Dighton thuis?" Suzanne's hart stond even stil en begon toen sneller te kloppen. „Ja, heb je hem noodig?" „Ja bel hem even voor me op en vraag of hij da delijk komen wil Howkins heeft hulp noodig." Nog voor hij uitgesproken was, stond Suzanne al bij de telefoon en toen ze de boodschap had doorge geven, ging ze Lionel opzoeken. Ze vond hem in de bibliotheek. „Robert is al onderweg," zei ze. „O, die arme Ma rilyn Lionel het was voor het eerst, dat ze hem weer bij zijn naam noemde „Is ze in gevaar?" „Ja," zei Lionel. En eigenaardig genoeg, bedacht Suzanne naderhand, deed dat korre antwoord van hem haar niet zoo schrikken, als ccn ontwijking of een verbloeming van de waarheid door een ander zou hebben gedaan.. Zc vroeg niet verder en een paar minuten later hoorde ze buiten Dighton's wa gen en ging Lionel do kamer uit. Toen kwam er een langen tijd van wachten; hoe lang wel, daar had Suzanne geen idee van, want van louter vermoeid heid viel ze in slaap en toen ze wakker werd, zag ze, dat het al licht werd en hoorde In boomen en struiken de vogels al weer zingen. Dawes kwam met dampende koffie en versche sandwiches en Suzanne dronk een kopje, maar kon het brood niet door haar keel krijgen. Een paar minuten later trad Dighton binnen en toen hij haar zag, stelde hij haar dadelijk gerust „'t Is al weer geleden en ik geloof dat ze er best door zal komen," zei hij. „Maar het kindje was dood." „Was bet dood? O!" Suzanne's lippen beefden. „Het arme kleine ding en arme Marilyn, wat moet ze beginnen?" Dighton eaf een ontwijkend antwoord, want hij had duidelijk een trek van groote opluchting vr Marilyn'g gericht zien gaan, toen ze het bericht een regeling die ook andere leden onjuist achten en waarom dan ook wordt besloten, dat alsnog aan de rcgcering zal worden gevraagd de steunregeling zoo danig to wijzigen dat ook de georganiseerden een brandstoffenbon krijgen. Reeds a.s Zaterdag zal die bon voor deze week worden verstrekt. Met 4 tegen 2 stemmen wordt besloten aan het ver zoek van den Winkeler Bestuursdcisbond om ad- haesie te betuigen nan het adres van het N.V.V. te voldoen tegen stemden de heer De Veer en de Voor zitter. De Voorzitter meende dat het mosterd na den maaltijd was omdat de Tweede Kamer het reeds had behandeld. Dc heer De Veer meende, dat deze zaak niet in den raad thuis behoorde wel in de Tweede Kamer. Do heer Van Zoonen bestreed dit er op wijzende dat het goed is dat het volk zich eens uitspreekt. Als net gaat om dc toelating van Rusland tot den Vol kerenbond, dan hecht do regeering veel waarde aan den geest die in het Ned. volk heerscht. Een verzoek van W. Uiterdijk te Wicringerwaard om bouwvoorschot onder voorbehoud van tweede hy potheek, voor den bouw van 10 arbeiderswoningen aan den Weèreweg to Lutjewinkel, wordt in handen gesteld van B. en W. om advies. De bouwkosten, met inbegrip van den grond wor den begroot op f18900, terwijl een tweede hypotheek hoogstens 30 pet. kan bedragen of f5670. Bij de rondvraag informeert de heer Raven in welke klasse de gemeente is gerangschikt voor de steunregeling. De Secretaris deelt mede. van in de achtste klasse. In zijn sluitingsvvoord uit de Voorzitter den wensch dat dc heer Kamp in de volgende vergadering weer aanwezig moge zijn en betuigt hij zijn dank voor 1e prettige samenwerking, die hij van den raad bij de waarneming van het burgemeestersambt heeft onder vonden, voor den steun en medewerking van den Secretaris, terwijl ook aan de pers dank wordt ge bracht. Spr. wenscht den leden en de gemeente veel goeds in 1935. De heer Van Zoonen dankt den Voorzitter voor de aangename en zakelijke wijze waarop de zaken wor den behandeld en waarbij de besprekingen zakelijk en kameraadschappelijk werden gevoerd. Spr.'hoopt dat dit in de toekomst zoo moge blijven. Hierna sluiting. BRUSSEL (484 M.) 1250 Symphonie-orkest; 1.30 Idem; 6.35 Gramofoon muziek; 9.35 Idem; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) 12.50 Orkestconcert; 1.30 Idem; 6.40 Omroeporkest; 8.20 Orkostconcert; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 1120 Concert; 2.20 Idem; 420 Gramofoonmuziek; 720 Orkest; 925 Idem; 1020 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 320 Orkest; 6.20 Solistenconcert; 7.30 Vroolijk progr. HAMBURG (332 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 725 Variété; 1120 Dansmuziek. KEULEN (456 MA 12.20 Gramofoonmuziek; 3.20 Vroolijk programma; 620 Solistenconcert; 9.55 Dansmuziek. DROITWICH (1500 M.) 12.05 Orkest; 2.20 Orkest; 520 Dansmuziek; 7.50 Ge varieerd programma; 1120 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.15 Gramofoonmuziek; 720 Idem; 8.10 Concert; 920 Dansmuziek; 10.50 Gramofoonmuziek. PARUS RADIO (1648 MA 12.20 Populair concert; 820 Gevarieerd programma; 1020 Dansmuziek. MILAAN f369 M.) 420 Dansmuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Geva rieerd programma; ROME (421 M.) 4.30 Lichte muziek; 7.30 Gramofooumuziek; 8.05 The ater-uitzending. WEENEN (507 M.) 6.30 Gevarieerd programma; 8.45 Orkest; 10.05 Idem; WARSCHAU (1345 M.) 5.35 Vioolrecital; 6.40 Coocert; 720 Populair concert; 820 Beetho venconcert; 10.55 Dansmuziek, vernam en het had hem verbaasd. Nauwelijks had Suzanne antwoord gegeven, of Lionel trat' binnen. Zijn gezicht stond moe, maar verder niet anders dan gewoonlijk en na even te hebben geaarzeld, stond Suzanne op en ging naar hem toe. „Het spijt me voor jullie, Lionel," zei ze vriendelijk. „Het spijt me zoo ontzettend voor jullie..." en er klonken tra nen door in haar stem. „Ik wou dat ik jullie kon helpen maar dat kan niemand." Ilij keek op haar neer, had even een gebaar, als wilde hij haar aanraken, maar trok zich toen dade lijk terug. „Dank je, beste kind," zei hij. „Dat weet ik wel. En je hebt al die maanden lang al heel veel voor ons gedaan." Een oogenblik keken ze elkaar in de oogen, toen wendde hij zich plotseling af, liop naar de tafel, schenk Dighton een kop koffie in cn sprak op zijn gewone toon. „Wil je eerst hier ontbijten, Dighton, of ga je liever dadelijk terug?" „Dank je, als ik deze lekkere kop koffie op heb, ga ik liever dadelijk terug", zei Dighton, „en ik zal Suzanne meenemen. Kan ik nog iets voor je doen, More ton?" Want Lionel was naar de telefoon gegaan, schud de even van noen, belde Oakthorpe op en uit zijn korte, vlugge zinnetjes maakte Suzanne op, dat hij David aan het toestel had. „Ben jij daar. David? Ze is er goed doorheen ge komen. Laat alles nu maar weer bij het oude we zen. Ja .zoo gauw ze mag. Neen, ik houd je wel op de hoogte, Bonjour." Zoo zat Suzanne een paar minuten later in een zomermantel van Marilyn gewikkeld, want het was een frissche morgen. naast Dighton en de auto spoedde zich naar huis. Even voor ze het hek binnenreden zei ze plotseling: „Is Lionel was hij erg verdrietig over de bobv?" „Neen. Een man ls gewoonlijk te blij, dat hij zijn vrouw nog heeft, om veel aan het kind te denken, op zoo'n oogenblik," zei Dighton. „F.n bovendien geloof ik niet, dat Moreton hijzonder op kinderen is gesteld." „Toen ik nog een jaar of tien was, was hij erg lief BEROMUNSTER (540 M.) 320 Aria's; 5.20 Gramofoonmuziek; 7.30 Gramofoon- platen; 9.0 Dansmuziek. ZONDAG 30 DECEMBER HILV ERSUM (302 M.) 9.00 Gramofoonmuziek; 9.05 Voetbalmedcdeelingen; 9.10 Tulnbouwhalfuurtje; 9.40 Gramofoonmuziek; 10.10 Orgelspel door Joh. Jong: 10.30 Lezing: 10.45 VAR A-orkest; 11.15 Lezing; 1120 Orkest; A.V.R.O.: 12.00 Gramofoonmuziek; 1220 Orgelconcert; 2.00 Boe kenhalfuur; 2.30 Omroeporkest; 4.15 Vaz Dias; daar na gramofoonmuziek; V.A.R.A.: 5.00 XX-ensemble; 520 Voetbal van den dag; 5.50 Orgelspel door Cor Steijn; V.P.R.O.: 6.00 Boekenhalfuur; 6.45 Wijding*- dienst in de studio; A.V.R.O.: 8.00 Vaz Dias; 8.15 Gramofoonmuziek; 9.00 Hoorspel; 9.40 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gramofoonmu ziek; 1.15 Kovacs Lajos cn zijn orkest. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.30 Morgenwijding; K.R.O.: 9.30 Gramo foonmuziek; 9.50 Hoogmis; 11.45 Gramofoonmuziek; 12.15 Orkest; 1.00 Boeken en schrijvers; 120 De KRO- hoys; 2.10 Lezing; 2.30 Orkest; 3.00 Vocaal concert; 3.15 Gramofoonmuziek; 3.45 Vervolg vocaal conceri; 4.00 Orkest; 420 Ziekenhalfuurtjc; N.C.R.V.: 5.00 Kerkdienst; K.R.O.: 7.45 Voetbaluitslagen; 7.50 Lezing 8.10 Vaz Dias; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.30 Bonio avond; 1020 Vaz Dias: 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.) 12.00 Engelsche dag. Den geheelen dag amusements muziek. BRUSSEL (484 MA 11.20 Orkest; 1.30 Idem; 5.20 Idem; 8.20 Kamermu ziek; 9.35 Symphonie-orkest; 1020 Dansmuziek. BRUSSEL (322 MA 11.20 Omroeporkest: 1220 Idem; 1.30 Dansmuziek; 520 Omroeporkest; 8.20 Groote Oudejaarsrevue; 1020 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M 1120 Populair concert; 220 Omroeporkest: 820 Weensche muziek; 9.30 Concert; 1020 Dansmuziek. BERLIJN (357 MA 3.20 Orkest; 520 Orgelspel; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.10 Operette-uitzending. HAMBURG (332 M.) 1120 Ork est concert2.20 Concert; 6.40 Gewijde mu ziek; 7.20 Populair concert; KEULEN (456 MA 1020 Orgelconcert; 120 Orkest; 4.40 Mannenkoor; 7.20 Zangspel; DROITWICH (1500 M.) 12.50 Omroeporkest; 1.50 Pianorecital; 2.20 Kwintet; 320 Gramofoonmuziek; 4.05 Septet: 5.50 Strijkkwar tet; 725 Concert; 9.20 Opera; 10.20 Trio. PARIJS POSTE PARISIEN (313 MA 7.40 Concert; 8.10 Don Kozakkenkoor; 9.20 Concert; 10.50 Populair concert PARIJS RADIO (1648 MA 1120 Orgelspel; 120 Orkest; 6.05 Concert; 8.20 Opera. MILAAN (369 M.) 4.35 Concert; 5,35 Gramofoonmuziek; 8.05 Operette. ROME (421 M.) 4.20 Concert; 5.35 Gramofoonmuziek; WEENEN, (507 MA 5.00 Guitaarmuziek; 6.10 Concert; 9.10 Idem; 1020 Kwartet WARSCHAU (1345 MA 6.50 Populair concert; 8.45 Vroolijk programma; 9.20 Concert; 10.05 Fransche muziek; 10.25 Concert BEROMüNSTER (540 M.) 320 Omroeporkest; 5.20 Vrouwenkoor; 7.10 Orkest; 820 Vervolg concert. MEERVOUDIGE STRAFKAMER Buitengewone zitting van Donderdag 27 Dec. Uitspraken zitting 18 December. Ds. Gerrit v. Duyl, predikant Hilversum, beleedi- ging van het openbaar gezag. Eisch 1 maand gev. f 100 boete of 25 dagen. Hendrik B., caféhouder, Den Helder, schuldmis- drijf, liet toebrengen door schuld van ernstig licha melijk letsel. Eisch 4 maanden gev. en 1 jaar ont zegging. Uitspraak conform eisch. voor me", zei Suzanne peinzend, „maar toen was ik natuurlijk geen baby meer. En daarna heb ik hem niet meer gezien, voor hij verleden jaar Novem ber terugkwam den acht en twintigsten was dat. Het was precies een dag na na—-" Dighton knikte. „Ja, kindje Wat zeg je? Den acht-en-twintig- sten? Zei je dat hij den acht- en twintigsten pas weer voet aan wal zette hier?" „Ja. En direct den volgenden dag kwarn hij bij ons. Dat was voor het eerst na tien jaar." Dighton vloekte binnensmonds, maar Suzanne was te zeer in hare herinneringen verdiept, om er vee! op te letten en toen hij eindelijk weer op zijn kamer was, ging hij in plaats van dadelijk een had te ne men, zooais zijn plan geweest was, een tijd bij het open raam staan en keek uit over de glinsterende zee. November bijna December en van December tot twintig Juni was zeven maanden hoe kon Marilyn'a baby zijn kind zijn? Hij was drie duizend mijl weg geweest - het was eenvoudig onmogelijk En toen de beteekenis hiervan tot hein doordrong, ging Dighton zitten en staarde met niets ziende oogen voor zich uit. Zijn hersens pijnigden zich af met allerlei herinneringen waaruit de naakte feiten schril naar voren traden. Lionel had, de waarheid kennende, Marilyn om de een of andere roden ge trouwd, hij Dighton had hem ongezouten onder han den genomen over zijn vermeend wangedrag en Lio nel had geen woord ter zijner verdediging gespro ken. „Hoe was het mogelijk!" dacht Dighton woest Zelfverdediging was onmogelijk zonder Marilyn t< verraden en toen hij bedacht, welke wreede, scherpe woorden hij geuit had, voelde de oude man een woe dende spijt in zich opkomen. Men kon hem zijn hou ding van toen niet kwalijk nemen, maar hij haatte alle onrechtvaardigheid en toch was hij nu onrecht vaardig geweest en zag geen kans zijn fout goed tc maken. Lionel had een zwaren last op zich verkie zen te laden cn die last sleepte even zware gevolgen met zich verdrietig cn boos begon Dighton eind» lijk aan zijn toilet. Hoe meer hij over de zaak na dacht, hoo meer hij zich verbaasde en hoe woeden der hij op zichzelf werd, dat hij niet dadelijk gedacht had aan Lionel's datum van aankomst in New York Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15